Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 20 of 76

Thread: Rayman Legends

  1. #1
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default Rayman Legends

    Όπως φαίνεται, το εξαιρετικό platformer του 2011, Rayman Origins του Michel Ancel και της Ubisoft, πρόκειται να αποκτήσει ένα sequel. Ένας αναγνώστης του Kotaku έστειλε στο site εικόνες μέσα από ένα marketing survey της εταιρίας Arkenford -της οποίας τακτικός πελάτης είναι η Ubisoft- οι οποίες δίνουν μια πρώτη ματιά στο sequel. Σύμφωνα με τα όσα αναφέρονται στο site της Arkenford, το παιχνίδι θα διατηρεί τη φόρμουλα του πρώτου παιχνιδιού, με "co-op για 4 παίκτες, τεράστιας διάρκειας campaign και πανέμορφα 2D γραφικά", ενώ το setting του sequel θα περιέχει θρυλικούς κόσμους γεμάτους κάστρα, βαμπιρ, φαντάσματα, ελληνικούς αρχαίους θεούς και δράκους.

    Spoiler!


    gameover.gr


    Spoiler!

  2. #2
    Forum GOD messi10's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,657
    PSN ID
    messi10ozil
    Name
    Παναγιωτης

    Default

    ενώ το setting του sequel θα περιέχει θρυλικούς κόσμους γεμάτους κάστρα, βαμπιρ, φαντάσματα, ελληνικούς αρχαίους θεούς και δράκους.
    Ω, ΝΑΙ!!!

    Το Rayman Origins ηταν το platform της Γενιας (για μενα). Το sequel, με αυτο το setting, ηδη εχει μπει στην wishlist μου.

    Big Ben, London, UK
    --------------------------------
    Science fiction
    Fight to live an other day or live to fight another day (messi10,Dragonborn)




  3. #3
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,683
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    χεχ.......να πω ότι το περίμενα; ναι το περίμενα!

    γιατί;

    μα γιατί, πολύ απλά, ξαναθύμισε στους παλιότερους και έμαθε στους (όποιους ασχολήθηκαν) νεότερους, ότι τα videogames, έχουν ΜΙΑ εκκίνηση και ΜΟΝΟ: να μας κάνουν να αισθανόμαστε αθώα, όμορφα, απλά και ευχάριστα συναισθήματα.

    όλα τα υπόλοιπα vgames, είναι όχι παιχνίδια αλλά ψηφιακές εμπειρίες (και δεν είναι μειωτικός χαρακτηρισμός το "ψηφιακές εμπειρίες" αλλά προσδιορισμός μιας τελείως διαφορετικής αίσθησης).

  4. #4
    PS4forums Fanatic ps4's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Πειραιας
    Posts
    3,190
    PSN ID
    OST9

    Default

    Αν το εγραφες στο facebook θα εκανα like ρε κιαρατα. Συμφωνω.

    Υ.Γ. Μπες skype το βραδυ να σε πω.

  5. #5

    Default

    οταν το διαβασα κι εγω πριν λιγο αρχικα χαρηκα.Μετα σκεφτηκα ποσο δυσκολο μου φαινεται το πρωτο.....

    θα το αγορασω βεβαια,δεν παιζει...

  6. #6
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Πριν το κατεβασουν....gameplay trailer(wiiU footage)

    http://www.gamekult.com/actu/rayman-...u-A101141.html
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  7. #7
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,683
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    ΚΑΛΑ ΕΠΑΘΑ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ !!!! τι η μουσική, τι τα ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ γραφικά, τι η ΑΨΟΓΟΤΑΤΗ ροή του animation κ' scrolling, τι η δυνατότητα online mini-games...

    Α! "και κάτι ακόμα"...

    δεν το λέω, πρέπει να το δείτε!!!!!

  8. #8
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Ομολογω οτι και 'μενα που αρεσε πολυ το video και ειμαι σιγουρος πως το Wii U θα κρυβει ασσους.
    Οσο για το "και κατι ακομα..", καιτοι εντυπωσιακο, το βρισκω σαν ακομα ενα απο τα "πυροτεχνηματα" της Ninty για να τραβηξει κοσμο. Και τα πυροτεχνηματα, οπως ξερετε, για λιγο ενθουσιαζουν και μετα... πουφ!!!!!
    Last edited by Dragonpaul; 27-04-2012 at 18:30.

  9. #9
    Elite overclocker's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Greece
    Posts
    966
    PSN ID
    johnnie_gr

    Default

    Και η ονομασία του νέου παιχνιδιού είναι Rayman Legends, οπότε καλό είναι να αλλάξει και ο τίτλος του thread για να μην ανοιχθεί άλλο κατά λάθος.
    HATED BY MANY...
    LOVED BY FEW...
    RESPECTED BY EVERYONE...

  10. #10
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    ^^Done
    Αισθανομαι οτι εχω χασει big time που δεν εχω παιξει το Origins, πρεπει να το βαλω στη σειρα...


  11. #11
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Καλα, μη τρελαινεσαι. Κι εγώ που το παίζω τώρα πιστεύω ότι ενω ειναι ένα πολυ καλο platform, μάλλον το έχουν υπερτιμησει λίγο. Μπορει να αλλάξω γνώμη όταν το τελειώσω...
    Α... Και δεν ειναι και τόσο δύσκολο όσο λένε πολλοί. Μέχρι τώρα...

  12. #12
    Forum GOD messi10's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,657
    PSN ID
    messi10ozil
    Name
    Παναγιωτης

    Default

    ^ Πλακα κανεις... για μενα platform of the generation (δεν εχω παιξει ακομα LBP, παρολο που εχω το 1). Η δυσκολια θα φανει προς το τελος, δεν ξερω που εισαι, αλλα εμενα τα τελευταια bosses (ειδικα το προ - τελευταιο) μου εσπασαν τα νευρα.

    Big Ben, London, UK
    --------------------------------
    Science fiction
    Fight to live an other day or live to fight another day (messi10,Dragonborn)




  13. #13
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,683
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    καλημέρα!

    οι απόψεις βέβαια είναι υποκειμενικές, πάντα, όσο και να θέλουμε να αυτο-πιεστούμε για να εκφράσουμε αντικειμενική άποψη, σε θέματα γούστου (δεν αναφέρομαι σε αυταπόδεικτα θέματα, πχ γιατί πέφτουν τα αντικείμενα κάτω = λόγω βαρύτητας)

    για το Rayman Origins, το οποίο έχω λιώσει, μπορώ να πω ότι για εμένα έχει ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ καλλιτεχνική επένδυση και ΔΕΝ εννοώ μόνο τα γραφικά.

    εννοώ το old school "δέσιμο" των επιμέρους κομματιών, animation + κατάλληλα ηχητικά εφφέ + πανέμορφη μουσικούλα ως "χαλί" (background music), άψογη απόκριση στις κινήσεις του joypad (λες και έχεις old school joystick) και τέλος, πολύ μικροί χρόνοι φορτώματος σε σχέση με το μέγεθος του εκάστοτε level (εδώ να σημειώσω, πως ένα 2D παιχνίδι σαν το Rayman Origins, φορτώνεται το κάθε level εξ ολοκλήρου στην RAM, σε αντίθεση με αρκετά 3D παιχνίδια, πχ GTA IV, που συνεχώς παίρνουν "κουταλιές" data απο το BD-ROM, αλλιώς "spooling" - και όχι streaming όπως κακώς λέγεται).

    ο παραπάνω συνδυασμός λοιπόν, έχει να επιτευχθεί απο τους πρώτους μήνες ζωής του PSX, με το παιχνίδι "Mickey Mouse" (και κάποιες περαιτέρω λέξεις, νομίζω World of illusion, μπορεί και να κάνω λάθος με το προγενέστερο για Megadrive), που είχε φτιάξει η Psygnosis, το 1993-4.

    Ε, μετά απο 18 χρόνια, βγήκε στο ίδιο αλλά τρομερά εξελιγμένο μοτίβο, το Rayman Origins.

    Όσοι νοσταλγοί αυτού του στυλ ή όσοι έλκονται απο αυθεντικό platforming ( = πολλά σημεία για αναπτυγμένες ικανότητες συγκέντρωσης, αντανακλαστικών, αλλά και "συντονισμού" με τις γρήγορες αποκρίσεις - ανάλογα το level / πίστα).......το Rayman Origins (και αντίστοιχα υποθέτω η συνέχεια Rayman Legends), είναι η επιστροφή στην Platforming Μέκκα...

  14. #14
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Rayman Legends delayed to September, also coming to Xbox 360 and PS3

    http://www.joystiq.com/2013/02/07/ra...-xbox-360-and/
    problem wii u ?

  15. #15
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    πολυ καλα νεα!!

    Spoiler!

  16. #16
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    ^^ ίσως για εμάς ναι καλά νέα, όχι όμως για όσους αγόρασαν Wii U περιμένοντας να παίξουν Rayman Legends το Μάρτιο

  17. #17
    NikosPanagia's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Χαλκιδική
    Posts
    24
    PSN ID
    Nikosal23
    Name
    Nίκος

    Default

    Πωωωωω γαμάτο φαίνεται ωραία μουσική - γραφικά- και γενικά με ταξίδεψε το όλο θέμα ….. Μου θύμισε λίγο από HERCULES από το ps1.

  18. #18
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by tsakali GR View Post
    ^^ ίσως για εμάς ναι καλά νέα, όχι όμως για όσους αγόρασαν Wii U περιμένοντας να παίξουν Rayman Legends το Μάρτιο
    Μάλλον δεν μπορούσαν να αγνοήσουν την τεράστια εγκατεστημένη βάση των PS3/XBOX360 (περίπου 150 εκατομμύρια κονσόλες) και καλά έκαναν.

    Το Wii U δεν πούλησε πολύ, οπότε είναι αδύνατο να ρεφάρουν από εκεί πέρα μόνο και η Nintendo δεν έχει τόσο βαθιές τσέπες όσο η MS για κάποιο exclusivity deal.

  19. #19
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Παρά πολύ καλα τα νέα!

    Το origins ήταν για μένα απο τα πιο καλα που έχω παίξει μέσα στο 2012 και το demo του Legends που έπαιξα σε ενα WiiU ήταν ακόμη καλύτερο, φάνηκε να είναι τρομερή παραγωγή και να εχει γίνει σε αυτό πολύ μεγαλύτερη επένδυση σε σχέση με το origins.

    Επίσης το release date του Σεπτεμβρίου είναι ιδανικό για μένα.

  20. #20
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Σύμφωνα με συνέντευξη που παραχώρησαν από κοινού δύο από τους developers (Michael Encel και Michael Micholic) του Rayman Legends στο Official Nintendo Magazine η καθυστέρηση κυκλοφορίας του επερχόμενου Platform θα έχει και θετικές επιπτώσεις. Συγκεκριμένα θα προστεθούν 30 καινούργια levels και αρκετά καινούργια bosses. Εν τω μεταξύ, ο Michael Encel δήλωσε πως κατανοεί τις αντιδράσεις των fans της Nintendo ύστερα από την απόφαση της Ubisoft να διαθέσει το Rayman Legends στο PS3 και στο Xbox 360 και παράλληλα να αναβάλλει την κυκλοφορία του για επτά ολόκληρους μήνες.

    gameworld

    Spoiler!

Page 1 of 4 1234 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •