Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 41 to 59 of 59

Thread: Soul Sacrifice

  1. #41
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    για να το τσεκαρω και γω...



    φαινεται καλο σαν το ντιμονς σοουλς...

  2. #42
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Βασικά το έπαιξα 10 λεπτά (με πήρε ο ύπνος χθες το βράδυ γκρρρ) και το μόνο που μπορώ να πω είναι πως έχει πάρα πολύ καλό οπτικό τομέα. Δηλαδή οκ επιτέλους είδα εφέ στο Βίτα που να μην πιξελιάζει (στυλ Uncharted).

  3. #43
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Ναι τα εφε του ειναι οντως εντυπωσιακα, σε ολα τα υπολοιπα βεβαια καμια επαφη με το Golden Abyss, πολυ ανωτερο το Uncharted σε poly count. μοντελα και ειδικα σε textures που σε ορισμενα σημεια ξεγελαει για παιχνιδι του ps3.


  4. #44
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Πολύ γιαπωνέζικο για τα γούστα μου.

  5. #45
    PS4forums Addict criter's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,873
    PSN ID
    criter

    Default

    Εμενα επειδη ειναι γιαπωνεζικο μου αρεσει περισσοτερο Εχουν αλλη φιλοσοφια, ασε που τα φτιαχνουν πιο σωστα νομιζω και εχουν καλυτερη αποδοση, εκμεταλευονται περισσοτερο τις δυνατοτητες της κονσολας. Δεν μπορω να το συγκρινω με το Uncharted Golden Abyss ακομη, αν και δειχνει κατωτερο σε μερικα σημεια. Πιο πολυ θα το συγκρινα με το Gravity Rush και θα το εβαζα στα ιδια επιπεδα ή και καλυτερο. Ωραιο παιχνιδι φαινεται, αρκετα μεγαλο το ντεμο, χορταστικο, σου δινει να καταλαβεις περι τινος προκειτε. Το οτι δεν ειναι open world και πρεπει να κανεις τα παντα μεσα απο το βιβλιο δεν με χαλαει τοσο, δεν χανει σε τιποτα εκτος απο του να εψαχνες να κανεις τα quests. Τα quests δεν ειναι παντα αρενα και μαχη, μπορει να χρειαστει να ψαξεις να βρεις τα τερατα αναλογα και να ειναι ολοκληρες περιοχες οπου βρισκεις διαφορα και μαζευεις και περνωντας καθε quest σου δινει κι αλλα πολλα. Πολυ ωραια γραφικα οπου ορισμενες φορες ειναι εκπληκτικα, ωραια ατμοσφαιρα, μουσικη, η αφηγηση στην ιστορια στο βιβλιο φαινεται καλη, ειναι και αστειο μερικες φορες. Τα τερατα πολυ καλοσχεδιασμενα δεν ειναι πολυ δυσκολο οσο φαινονται. Μεγαλα τερατα οπως ενα που με εφαγε και μετα με εφτυσε, το περασα σχετικα ευκολα. Το gameplay ειναι αυτο που μου αρεσει πολυ παντως, γρηγορο και action χειρισμος με πολλες δυνατοτητες που σου δινει αναλογα το τι χρησιμοποιεις και φαινεται να παιρνει πολλες αναβαθμισεις. Θα το παρω μαλλον.

  6. #46
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    επαιξα και γω το ντεμο,,,

    πολυ πρωτοπορειακο ολο αυτο με το βιβλιο, γενικα το παιχνιδι με εντυπωσιασε , θα ηθελα να το αγορασω.

  7. #47
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default


  8. The Following User Says Thank You to odytsak For This Useful Post:

    Stefanos (06-05-2013)

  9. #48
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Το εχει αγορασει κανεις παιδια το Game (να μας πει περισσοτερες εντυπωσεις) ?
    σημερα επαιξα το Demo, ειδα μετα και το Trailer που εβαλε ο Οdy και γουσταρα παραπανω!
    Μαλλον για αγορα παει και αυτο. :')
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  10. #49
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Soul Sacrifice to receive three free DLC packs. Featuring a total of six new bosses and 24 missions


    Boss-hunting Vita-exclusive Soul Sacrifice will receive three free pieces of DLC, Sony has announced.

    The DLC, detailed by CinemaBlend, was revealed in an e-mail to random PSN users who received the free gift of the Spirits' Falconfeather, a teleporting item. Furthermore, the expansions were later advertised in a poster at GameStop.

    The first bit of DLC will be the Headless Knights and Starving Ruin Dwellers pack, due on 28th May. It will include the two titular new bosses, new Berserker magic, eight new missions, and some kind of augmented reality support.

    Next up on 11th June is the A Drunk and a Chef pack, adding yet another two bosses and eight new missions.

    Finally, the Wild Wheels and Apparition pack will be available on 25th June, featuring - you guessed it - two more bosses and eight new missions.

    Judging by the promotional image below, it appears that there will be seven more bosses in addition to the six detailed already. Ostensibly these will be paid DLC, but six new bosses, 24 missions and some new powers aren't bad for free.



    http://www.eurogamer.net/articles/20...free-dlc-packs

  11. #50
    PS4forums Fanatic pictorino's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αττική
    Posts
    3,330
    PSN ID
    pictorino13pao

    Default

    Απίστευτο παιχνίδι, το έχω λιώσει! Οι δημιουργοί του κατάφεραν να ενώσουν ένα πολύ ενδιαφέρον σενάριο και έναν εξαιρετικό τρόπο αφήγησης. Αυτά βέβαια, δε θα ήταν τίποτα χωρίς το εθιστικό και πολύ καλά δομημένο gameplay. Δε θα πω περισσότερα, δώστε του λίγο χρόνο και θα σας ανταμείψει!

  12. #51
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Λογικα θα το δοκιμασω σημερα το βραδυ. Το περιμενα ανυπομονα, διοτι φαινεται ενδιαφερον. Ελπιζω να μη διαψευσει το παιχνιδι.

  13. #52
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Tο ξεκινησα κι εγω σιγα σιγαμ μικρο καλαθι μιας και η εμπειρια που ειχα απο το demo δεν ηταν και αυτη που θα ηθελα.
    Εχει ωραια γραφικα, ωραιο art και πολυ ομορφη μουσικη αλλα περιμενω να δω και στο ζουμι τι λεει...


  14. #53
    PS4forums Fanatic pictorino's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αττική
    Posts
    3,330
    PSN ID
    pictorino13pao

    Default

    Αν συναντήσετε καμιά δύσκολη πίστα μην απογοητευτείτε, μπορείτε να την τερματίσετε online, παρέα με άλλους!

  15. #54
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Elpizw na eimai o monos pou to brhke bareto, apo biblio se arena ki apo arena se biblio kai 3ana mana synexeia ta idia,
    isws bebaia na ftaiei oti einai yperbolika giapwneziko gia ta gousta mou.

  16. #55
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Οδυσσέα, το είχα περάσει στο vita μου, αλλά δεν. Το παιχνίδι σίγουρα είναι έξω από τα γούστα μου, σε φίλους του είδους πιστεύω θα αρέσει.
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  17. #56
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Πω καλα, δοκιμασα εχθες το παιχνιδι. Αρκετα βαρετο gameplay, αρενες κλπ , ουτε καν.

  18. #57
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Tο εχω προχωρησει αρκετα, οντως και για τα δικα μου γουστα ειναι στην ουσια ενα βαρετο παιχνιδι. Κι αυτο γιατι η φιλοσοφια ειναι ιδια τουλαχιστον μεχρι εκει που εχω φτασει, μπαινω στην αρενα μονος μου η με support (cpu η multiplayer) και σκοτωνω τους παντες και τα παντα σπαταλωντας παρα πολυ ωρα στον boss της αρενας που εχει τον απεθαντο. Για μενα το μεγαλο αρνητικο ειναι οτι και αυτες καθεαυτες οι αρενες ειναι εξαιρετικα μονοτονες με πολυ απλο σχεδιασμο.
    Υποθετω οτι με φιλους θα εχει πλακα παντως, η οσοι αρεσκονται σε montser hunter καταστασεις μπορει να το βρουν ενδιαφερον.
    Προσωπικα μετα απο αρκετες ωρες ενασχολησης ειπα "κριμα" μιας και εχει εκπληκτικο dark fantasy art style, ωραια μουσικη και πολυ συμπαθητικα γραφικα (για τα δεδομενα του vita) και θα μπορουσε να ειναι ενα πολυ ωραιο action RPG αν ηταν πιο ανοιχτο.


  19. #58
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    ^^Συμφωνω απολυτα. Φτιαχτηκε καθαρα για Τζαπ κοινο, που για Monster Hunter στυλ παιχνιδια παθαινουν φρενιτιδα.

  20. The Following 2 Users Say Thank You to Nikoladim For This Useful Post:

    hakoo (20-01-2014),psx3 (20-01-2014)

  21. #59
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Yep, ειναι και φθηνες λυσεις εδω που τα λεμε αυτα τα παιχνιδια και συμφερουν. Φτιαχνουμε 10/15 αρενες (εγω ηδη εχω προλαβει επαναληψη σε αρενες και το εχω παιξει καποις ωρες μολις), μερικους τυπους εχθρων και μια σειρα απο bosses /archbosses και ετοιμο το παιχνιδι. Που να σχεδιαζουμε levels τωρα...


  22. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    mania (20-01-2014)

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •