Page 3 of 9 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 41 to 60 of 168

Thread: Valkyria Chronicles

  1. #41
    PS4forums Fanatic SQP_GR's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    KPHTH
    Posts
    2,765
    PSN ID
    SQP_GR

    Default

    AYTA EINAI DEN TO PERIMENA ,TWRA TO SKEYTOME K GW NA TO TZIMPISW


  2. #42
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το θεμα ειναι οτι θα κανει ελαχιστες πωλησεις , διοτι ο κοσμος δεν θα του δωσει την σημασια που του αρμοζει.Ειναι ενα παιχνιδι που οχι μονο εχει φοβερο και εθιστικο gameplay (μην κρινετε μονο απο το ντεμο) , αλλα και καταπληκτικο στορυ οπως λενε συνεχως!

    Οπως και να εχει παντως ειναι ενας ακομα τιτλος που αποδεικνυει το ποσο δυνατο ειναι το software του PS3 αυτη τη στιγμη...θεωρω οτι διανυουμε μια περιοδο οπου σπανια μια κονσολα στην διαρκεια ζωης της εχει να προσφερει τοσο πλουσιους και καλους τιτλους μεσα σε διαστημα 1 μηνος.

    Δεν νομιζω να επαναληφθει κατι τετοιο στο υπολοιπο της -μακροχρονης κατα τα αλλα- ζωης του PS3...Ειναι πραγματικα καταιγιστικο μπαραζ τιτλων!

  3. #43
    Elite gepe13's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    854
    PSN ID
    apoksenosi

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Το θεμα ειναι οτι θα κανει ελαχιστες πωλησεις , διοτι ο κοσμος δεν θα του δωσει την σημασια που του αρμοζει.Ειναι ενα παιχνιδι που οχι μονο εχει φοβερο και εθιστικο gameplay (μην κρινετε μονο απο το ντεμο) , αλλα και καταπληκτικο στορυ οπως λενε συνεχως!

    Οπως και να εχει παντως ειναι ενας ακομα τιτλος που αποδεικνυει το ποσο δυνατο ειναι το software του PS3 αυτη τη στιγμη...θεωρω οτι διανυουμε μια περιοδο οπου σπανια μια κονσολα στην διαρκεια ζωης της εχει να προσφερει τοσο πλουσιους και καλους τιτλους μεσα σε διαστημα 1 μηνος.

    Δεν νομιζω να επαναληφθει κατι τετοιο στο υπολοιπο της -μακροχρονης κατα τα αλλα- ζωης του PS3...Ειναι πραγματικα καταιγιστικο μπαραζ τιτλων!

    αντε σου ευχομαι να παρεις και τις ειδησεις στο mega ...lol

    θα συμφωνησω μαζι σου σε αυτα που εγραψες .... εγω θα τον αγορασω τον τιτλο
    Last edited by gepe13; 30-10-2008 at 13:16.

  4. #44
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Δεν νομιζω να επαναληφθει κατι τετοιο στο υπολοιπο της -μακροχρονης κατα τα αλλα- ζωης του PS3...Ειναι πραγματικα καταιγιστικο μπαραζ τιτλων!
    Μπα...εχει παιχνιδια;Νομιζα οτι μονο για blu ray κανει.

    Τεσπα κριμα(λολ) για τις βαθμολογιες γιατι πρεπει να κοιταξω και αυτο το game καποια στιγμη.Να δω ποτε θα προλαβω.:tongue:
    .

  5. #45
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Valkyria Chonicles AU review 9.1/10

    Valkyria Chronicles is a truly magnificent outing for Sega. It dares to be different, it scoffs at genre conventions and finds its own path, and in doing so succeeds brilliantly as both a deep strategy experience and a wonderfully story-driven RPG. Yet its quirkiness – in its visual style, in its thematic concerns and in its gameplay mechanics – won’t find universal appeal. This isn’t a game for everyone, but those who fall for its charms will treasure it with a devotion bordering on obsession
    http://ps3.ign.com/articles/925/925384p2.html

  6. #46
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Τα 9ρια με το τσουβαλι!Και εχοντας αφιερωσει απειρες ωρες στο demo ειναι αποδειξη πως το αξιζει!
    Αυριο κυκλοφορει Ελλαδα?Γιατι εχω μπει σε site (πλαισια και παρεμφερη )και ουτε ενα δεν το αναφερει!Ουτε καν γαι προπαραγγελια!Τι παιζει?

  7. #47
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Μπα...εχει παιχνιδια;Νομιζα οτι μονο για blu ray κανει..:tongue:
    Λενε ακομα τετοια πραγματα? :Ο :tongue:

  8. #48
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaszax View Post
    Λενε ακομα τετοια πραγματα? :Ο :tongue:
    Εχει βελτιωθει καπως η κατασταση αλλα καποιοι λενε
    .

  9. #49
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Να σου πω , εγω δεν ηξερα καν οτι παιζει και παιχνιδια.Μονο για blu ray το πηρα...

  10. #50
    PS4forums Fanatic tasioskis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    χαλκιδα και παφος
    Posts
    2,678
    PSN ID
    tasioskis1

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Να σου πω , εγω δεν ηξερα καν οτι παιζει και παιχνιδια.Μονο για blu ray το πηρα...

    τωρα αν σας πω οτι το πηρα για τον γρηγορο browser , θα με πιστευατε??


    τελικα ποτε βγαινει?

    Άλλος μασάει, κι άλλος σωπαίνει
    Κι ο σκυφτός λαός να περιμένει
    Για τα δεσμά μας, δεν φταίει πάντα η σκλαβιά
    Μα η υποταγμένη μας καρδιά
    Μ’ ένα φανάρι ξαναγυρνάς τις νυχτιές
    Ψάχνεις γι’ ανυπόταχτες ματιές.

  11. #51
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Quote Originally Posted by tasioskis View Post
    τωρα αν σας πω οτι το πηρα για τον γρηγορο browser , θα με πιστευατε??


    τελικα ποτε βγαινει?
    Την ιδια απορια εχω και εγω.Τωρα μολις ειδα πως τα seven video club θα τα εχουν αυριο.Παλι καλα που υπαρχουν και αυτα.Απο εκεινα πηρα το siren σε blu-ray αφου κανενα αλλο καταστημα στην θεσσαλονικη δεν το εχει.

  12. #52
    PS4forums Addict criter's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,873
    PSN ID
    criter

    Default

    Πολυ ωραιο παιχνιδι, απο το ντεμο που επαιξα μου αρεσε παρα πολυ. Επισημα κυκλοφορει Ευρωπη 31/10. Στρατιγικης RPG που μπορει να μην αρεσει σε πολλους. Καλυτερα παιξτε το ντεμο απο το store πριν το αγορασετε.

  13. #53
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    επειδη θα χτυπησω naruto σε λιγο καιρο (dattebayo...!) Εχω σκοπο να το παρω στο μεχρι τα χριστουγεννα για να προλαβω κ το eternal sonata...
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  14. #54
    Advanced Member freak's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    420
    PSN ID
    tsikibaum

    Default

    Το πηρα χθες! Μολις το λιωσω λιγο θα σας πω εντυπωσεις!

    Edit: Πω πω πω! Απιστευτο! Τρομερο λιωσιμο, εθιστικο, απιστευτα voice overs, πολυ καλο gameplay. Παει για 9 αρι και πανω στο Review
    Last edited by freak; 03-11-2008 at 18:30.

  15. #55

    Default

    Το παιχνιδι εχει κυκλοφορήσει στην Ευρωπη ετσι δεν ειναι?Δεν το βρισκω ομως πουθενα:notsay:

  16. #56
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Quote Originally Posted by AgentPrinny007 View Post
    Το παιχνιδι εχει κυκλοφορήσει στην Ευρωπη ετσι δεν ειναι?Δεν το βρισκω ομως πουθενα:notsay:
    Δυστηχως φιλε μου το παιχνιδι δεν το βρισκεις ευκολα.Οι retailers προτιμουν να βγαζουν σε display αλλα παιχνιδια (που εχουν υψηλοτερο marketing και ειναι σιγουρο πως θα πουλησουν) παρα τετοια διαμαντια.
    Και εγω εψαξα και τελικα μετα απο πολλα καταστηματα το πετυχα σε ενα τοπικο Ζαφειρακη.
    Επεισης το εχει το ηλεκτρονικο καταστημα των seven video net αν δεν κανω λαθος.Ψαξε σε καποιο απο αυτα και ισως το βρεις...αλλιως δεν ξερω τι αλλο μπορεις να κανεις περα απο το import απο εξωτερικο.


    Το παιχνιδι απλα ειναι θεικο.Δεν ειμαι fan των srpgs(περισσοτερο τα μισω :tongue,αλλα αυτο το παιχνιδι αλλαζει τις αποψεις μου.
    Και επειδη στα video games παρα πολυ σημαντικο ρολο παιζει,κατα την ταπεινη μου αποψη,το καλο osuntrack(και το παιχνιδι το κατεχει το ατιμο!!!) παρτε και ενα link με το πληρες sountrack
    Spoiler!
    Last edited by nikolaszax; 08-11-2008 at 23:55.
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  17. #57

    Default

    Egw to xw paragilei edw kai mia vdomada apo play.com. Parepiptontws pou legame gia magazia ena sto byrwna eixe valei to trailer na paizei se oles tis othones tou. Ara eftixws yparxoun kai eksereseis. Thanx nikolaszax gia to url!!!

  18. #58

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaszax View Post
    Δυστηχως φιλε μου το παιχνιδι δεν το βρισκεις ευκολα.Οι retailers προτιμουν να βγαζουν σε display αλλα παιχνιδια (που εχουν υψηλοτερο marketing και ειναι σιγουρο πως θα πουλησουν) παρα τετοια διαμαντια.
    Και εγω εψαξα και τελικα μετα απο πολλα καταστηματα το πετυχα σε ενα τοπικο Ζαφειρακη.
    Επεισης το εχει το ηλεκτρονικο καταστημα των seven video net αν δεν κανω λαθος.Ψαξε σε καποιο απο αυτα και ισως το βρεις...αλλιως δεν ξερω τι αλλο μπορεις να κανεις περα απο το import απο εξωτερικο.


    Το παιχνιδι απλα ειναι θεικο.Δεν ειμαι fan των srpgs(περισσοτερο τα μισω :tongue,αλλα αυτο το παιχνιδι αλλαζει τις αποψεις μου.
    Και επειδη στα video games παρα πολυ σημαντικο ρολο παιζει,κατα την ταπεινη μου αποψη,το καλο osuntrack(και το παιχνιδι το κατεχει το ατιμο!!!) παρτε και ενα link με το πληρες sountrack
    Spoiler!
    Tα srpg μου αρεσουν, αρκετα μαλιστα,απο τα Disgaea, Fire emplem, FFT,και Vandal Hearts μονο καλες αναμνησεις εχω.Δυστυχως στα seven δεν το εχουν....θα συνεχισω να ψαχωΚαι βεβαια η μουσικη του παιχνιδιου ειναι εξαιρετικη :bowdown:Hitoshi Sakimoto .

  19. #59

    Default

    Παιδια οσοι εχετε παιξει το παιχνιδι πειτε μου εντυπωσεις,εχω ακουσει οτι ειναι πολυ καλο.

  20. #60
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    το παιχνιδι απλα τα σπαει!
    Γραφικως ειναι απο τα ποιο ομορφα παιχνιδια για το ps3,τελος.
    Εχει πολυ καλη mature ιστορια(με ολα τα μυνηματα σχετικα με τον πολεμο και τις συνεπειες του) με αρκετουτσικα plot twists(αν και ειναι ευκολο να τα δεις απο 1 μετρο μακρια να ερχονται ),μπολικο lore σχετικα με το παιχνιδι,καθε χαρακτηρας εχει την δικη του ιστορια ακομη και οι δευτερευοντες χαρακτηρες, και οι main characters ειναι πολυ σωστα developed και θα τους αγαπησεις.Απιθανο επισης ιαπωνικο voice acting και πολυ καλο english voice acting.
    Απο αποψη gameplay ειναι απλα απιθανο.Και αυτο ερχεται απο μενα που απεχθανομαι τα srpgs(με το shining force 2 να ηταν το μονο που λατρεψα) αλλα αυτο το αγαπησα.Επανασταση κατα την αποψη μου για τα srpgs.Βαλε και το οτι ειναι 30-40 ωρες παιχνιδιου με replayability(ειδικα για τα ex-hard mode οπου ειναι παλουκακι).Ακομη και αν δεν πας για μεγαλυτερα επιπεδα δυσκολιας ειναι ευχαριστο να ξαναπαιζεις τις διαφορες μαχες.
    Μουσικη απλα δεν περιγραφεται....10 με τονο!

    Γενικως ειναι το καλυτερο jrpg μεχρι στιγμης αυτης της γενιας,που δυστηχως χαντακωθηκε στις πωλησεις λογω κυκλοφοριας αλλων παιχνιδιων την ιδια περιοδο και απο το γεγονος οτι ειναι strategy rpg που δεν εχει πολλους fan του ειδους.Κριμα γιατι ειναι διαμαντακι το ατιμο.

    Θα εκανα review για το παιχνιδι αλλα δυστηχως δεν προλαβαινω με την σχολη μου αι τα εξεταζομενα.
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

Page 3 of 9 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •