Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 21 to 40 of 46

Thread: Super Bowl XLVI Indianapolis

  1. #21
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Eγω εχω ακουσει οτι ειναι ακρως "μαθηματικο" σπορ περα απο την βια κλπ κλπ.


  2. #22
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Να φανταστείς, Δημήτρη, καθε ομάδα έχει πάνω απο 200 συστηματα, την ώρα που μια ομάδα μπάσκετ πχ, έχει περίπου 20-25. Οι παίκτες εξετάζονται κανονικοτατα για τη γνώση των συστημάτων, διότι αν κάποιος δεν εφαρμόσει επ' ακριβώς το σύστημα καταστρέφεται όλη η επίθεση. Αυτο θα το καταλάβεις καλύτερα αν παρακολουθήσεις λίγο.

  3. #23
    Elite kabamaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Here
    Posts
    817
    Name
    Apostolos

    Default

    Κι εγω δεν ειχα ιδεα, αλλα χθες που μου εδειξαν το βιντεο δυο φιλοι στοιχηματζηδες (ο ενας μαλιστα "εδωσε" τιτλο για τους Giants στην εναρξη της σαιζον με αποδοση 36!) με ενυπωσιασε πολυ. Ειδικα η εξελιξη στο τελευταιο λεπτο και η φαση του τελευταιου δευτερολεπτου που θα μπορουσε να ειχε αλλαξει το αποτελεσμα.

    Relax, I'll get it...

  4. #24
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Εμένα αυτη η φάση με έκανε να αναρωτηθω αν, τελικά, θα μπορούσαν να προηγηθούν κι άλλες τέτοιες φάσεις, με το ανάλογο ρίσκο βέβαια. Κοινώς, παλεύουν τόση ώρα για το τέρμα και στο τέλος αυτο πήγε να γίνει σε δευτερόλεπτα.

  5. #25
    Elite kabamaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Here
    Posts
    817
    Name
    Apostolos

    Default

    A τοση αναλυση δεν κατεω. Χθες εμαθα τα βασικα και γουσταρα με την αμερικανια. Παρομοια φαση ειχα ζησει στον Καναδα με το Χοκει οπου οι ανθρωποι εκαναν σαν κανιβαλοι μες στα μαγαζια. Δεν το περιμενα. Ειχε την πλακα του. Η καταναλωση μπυρας δεν παιζοταν βεβαια.

    Relax, I'll get it...

  6. #26
    Senior Member peolinio's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Kilkis
    Posts
    120

    Default

    οπως και να εχει το λανσαρουν το σπορ με το καλυτερο περιτυλιγμα απιστευτα σταδια , στοιχηματα παντου ακομα και σε ντοπαρισμενους αθλητες με στεροειδη , διαφημηση παντου συμβολαια με αστρονικα ποσα ....
    κλασικα ΑΜΕΡΙΚΛΑΝΙΑ !!!

  7. #27
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Ναι, δε παει ακριβώς έτσι, ισοπεδωτικα εννοώ. Δηλαδη επειδη είναι κάτι άγνωστο σε εσένα, πρέπει να το υποτιμας έτσι; Δε νομίζω να αναφέρεσαι και στο ΝΒΑ
    αποκαλώντας το "Αμερικλανια". Εκτός αν αναφέρεσαι έτσι μόνο στις φανφάρες των Αμερικάνων και όχι για το ίδιο το σπορ, αλλα ούτε κι εκει θα με βρεις σύμφωνο.
    Last edited by Dragonpaul; 07-02-2012 at 14:38.

  8. #28
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by peolinio View Post
    οπως και να εχει το λανσαρουν το σπορ με το καλυτερο περιτυλιγμα απιστευτα σταδια , στοιχηματα παντου ακομα και σε ντοπαρισμενους αθλητες με στεροειδη , διαφημηση παντου συμβολαια με αστρονικα ποσα ....
    κλασικα ΑΜΕΡΙΚΛΑΝΙΑ !!!
    Nαι γιατι τα αλλα αθληματα δεν εχουν στοιχηματα ή προβληματα ντοπαρισματος, εδω ο Μπουρουσης ντοπαρεται, δεν θα ντοπαριστει αυτος που σκοτωνεται στο ξυλο μεσα στο γηπεδο?

    Μην το ψαχνεις φιλε, αυτα παντου ισχυουν και σε ολα. Ειδικα το στοιχημα ζει και βασιλευει απο το ποδοσφαιρο μεχρι το κερλινγκ. Οποτε αμερικανια δεν ειναι το συγκεκριμενο, ειναι παγκοσμιο φαινομενο. Eπισης, το αθλημα δεν προερχεται απο την αμερικη οπως πιστευουν οι περισσοτεροι, αλλα την... Αγγλια. Oh yes.

  9. #29
    PS4forums Fanatic Giannis7's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Athens
    Posts
    3,200
    PSN ID
    Soldius7
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Ποτε μου δεν καταλαβα το συγκεκριμενο παιχνιδι πως παιζεται. βασικα το εβρισκα πολυ βαρετο αλλα ακουω πολυ καλα λογια απο οσους εχουν ασχοληθει. Απλα δεν εχω καταφερει να δω ποτε πανω απο 5-10 λεπτα...
    Δεν έχεις δει baseball, έτσι δεν είναι ? Εκεί να δεις βαρεμάρα......
    "Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that."

    Bill Shankly

  10. #30
    Senior Member peolinio's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Kilkis
    Posts
    120

    Default

    καμια σχεση με το ΝΒΑ απλα το συγκεκριμενο σνομπαρω καλα το μπειζμπολ απλα αδιαφορο με αφηνει ......
    Κανουμε και 1 γκαλοπ δεν αποτελω μειοψηφια

  11. #31
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Οχι βεβαια δεν λεει κανεις οτι αποτελεις μειοψηφια, κι εγω οπως ειπα το βρηκα αδιαφορο και δεν μπορουσα να το δω. Βεβαια δεν του εδωσα την ευκαιρια που επρεπε να του δωσω. Εγω απλα διαφωνω ως προς τους λογους που ανεφερες, το ντοπινγκ και το στοιχημα, πραγματα τα οποια ισχυουν σε ολα τα αθληματα σημερα. Καθως και οτι δεν ειναι αμερικανικο σπορ επι της ουσιας, ειναι αγγλικο

  12. #32
    Advanced Member Noobios's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Maui, Hawai
    Posts
    422

    Default

    Χαχα καλα μιλας για ντοπες και στοιχηματα για τους αμερικανους? Τρομερο αστειο αλλα στο σπιτι του κρεμασμενου φιλε μου δε μιλανε για σχοινι. Το πιο γτπ πρωταθλημα ποδοσφαιρου στην υφηλιο με ντοπες, στημενα, κορακια, αγαπουλες και το πιο γτπ πρωταθλημα μπασκετ του κοσμου με 2 ομαδες να παιζουν μονες του κ οι υπολοιπες να παιζουν με παικτες απληρωτους κ να τρωνε 100αρες.

    Ασε φαγαμε αρκετα αυτα που μας ταιζουν χρονια. Δες κ κατι διαφορετικο να ανοιξει λιγο το μυαλουδακι σου. Μπορει να ειναι το περιτυλιγμα του φαντεζι αλλα το βαθος του παιχνιδιου ειναι πολυ μεγαλο. Οσο για τους υπολοιπους χαρακτηρισμους σου για το παιχνιδι απλα θα τους ενταξω στην γενικοτερη ταση του ελληναρα που κραζει οτιδηποτε ερχεται απο την απεναντι οχθη μονο και μονο γιατι ακριβως ερχεται απο την απεναντι οχθη.

    Δες και ενα κομματακι απο Σιμπσονς τωρα για να δεις πως βλεπουν οι Αμερικανοι το ποδοσφαιρο λοιπον :Ρ

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=ftlfPb0gyxI"]http://www.youtube.com/watch?v=ftlfPb0gyxI[/ame]

  13. #33
    Advanced Member Noobios's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Maui, Hawai
    Posts
    422

    Default

    Χαχα μανουριασε η γυναικα του Brady. Η γνωστη Gisele Bundchen. Γνωστρια του αμερικανικου football lol

    http://www.theinsider.com/gossip/494...tes/index.html

  14. #34
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Πάντως ρε συ, οι Patriots έχασαν δυο φορές τη μπάλα μέσα απο τα χέρια τους. Έπαιζε και να είχαν πάρει αυτοί το πρωτάθλημα αν δεν είχαν γίνει αυτές οι φάσεις.

  15. #35
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Θα βγω λιγο οφφτοπικ, αλλα νομιζω ειναι κατι που πρεπει να ειπωθει.

    Ξεκιναω λεγοντας οτι η ντοπα σαφως και δεν κανει καλο και κανεις μα κανεις δεν θα επρεπε να το κανει. Δυστυχως τη σημερον ημερα ο πρωταθλητισμος απαιτει ντοπα. Γι αυτο και ο πρωταθλητισμος δεν ειναι αυτο που ηταν παλιοτερα.

    ΟΜΩΣ.

    Καποιοι εχουν την εντυπωση οτι η ντοπα και μονο φτιαχνει εναν αθλητη ή ενα σωμα. Καποιοι νομιζουν (δεν μιαλω συγκεκριμενα τωρα, καθαρα απο συζητησεις που εχω παρευρεθει) οτι το μονο που χρειαζεται ειναι να παρεις ντοπα και μετα ολα τα αλλα ειναι πανευκολα. Λες και ξαφνικα θα φουσκωσουν με δυναμη οι μυς σου απο το πουθενα ή θα γινεις ξαφνικα Ussein Bolt ή δεν ξερω'γω τι αλλο.

    Οσο γελοιο εχει καταντησει να υποστηριζουν οι αθλητες οτι δεν ντοπαρονται, αλλο τοσο γελοιο εχει καταντησει να ακουμε καθε φορα που καποιος ξεχωριζει οτι ξεχωρισε λογο ντοπας και μονο. Αηδιες και κουραφεξαλα.

    Δεν αρκει η ντοπα. Ντοπα παιρνει και ο Μπουρουσης και ειναι, να μην πω σαν τι ειναι... Οι μυς δεν χτιζονται επειδη καποιος πηρε ντοπα, σηκωσε 2 20ακιλα βαρακια 10 φορες και ξαφνικα τσουπ, εγινε ο Hulk... χρειαζεται πολυ σκισιμο για να καταφερεις να γινεις Λεμπρον ή Bolt για να βγαινει καποιος να υποστηριζει οτι "ε σιγα και τι εγινε, με ντοπα μπορω κι εγω"

    Ασε το καλυτερο... που κλασσικα αν χανεις απο μια δυνατη ομαδα (ειδικα αν προερχεται απο καποια χωρα οπως η αμερικη) ξαφνικα η δικαιολογια ειναι η ντοπα "καλης ποιοτητος" και οχι το γεγονος οτι παιρνανε 4 ωρες την ημερα στο γυμναστηριο + 3 ωρες προπονηση κλπ κλπ Ναι λογω ντοπας αντεχουν και τα κανουν ολα αυτα, γι αυτο την παιρνουν για να αντεξουν την σκληρη προπονηση, οχι επειδη η προπονηση εγινε πιο ευκολη.

    Και οπως ειπα... και οι δικοι μας παιρνουν ντοπα, ολοι παιρνουν. Αλλα εξακολουθουν και ειναι οι περισσοτεροι χλαπατσες...

    Αυτα, οφφτοπικ end.

  16. #36
    Advanced Member Noobios's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Maui, Hawai
    Posts
    422

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Πάντως ρε συ, οι Patriots έχασαν δυο φορές τη μπάλα μέσα απο τα χέρια τους. Έπαιζε και να είχαν πάρει αυτοί το πρωτάθλημα αν δεν είχαν γίνει αυτές οι φάσεις.
    Εκει μυρισε λιγο μουφα αλλα ενταξει 120 μυρια θεατες να σε βλεπουν μονο στην Αμερικη...δεν μπορει...θα αγχωνεσαι κ λιγο :Ρ

  17. #37
    Elite kabamaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Here
    Posts
    817
    Name
    Apostolos

    Default

    Quote Originally Posted by Noobios View Post
    Χαχα καλα μιλας για ντοπες και στοιχηματα για τους αμερικανους? Τρομερο αστειο αλλα στο σπιτι του κρεμασμενου φιλε μου δε μιλανε για σχοινι. Το πιο γτπ πρωταθλημα ποδοσφαιρου στην υφηλιο με ντοπες, στημενα, κορακια, αγαπουλες και το πιο γτπ πρωταθλημα μπασκετ του κοσμου με 2 ομαδες να παιζουν μονες του κ οι υπολοιπες να παιζουν με παικτες απληρωτους κ να τρωνε 100αρες.

    Ασε φαγαμε αρκετα αυτα που μας ταιζουν χρονια. Δες κ κατι διαφορετικο να ανοιξει λιγο το μυαλουδακι σου. Μπορει να ειναι το περιτυλιγμα του φαντεζι αλλα το βαθος του παιχνιδιου ειναι πολυ μεγαλο. Οσο για τους υπολοιπους χαρακτηρισμους σου για το παιχνιδι απλα θα τους ενταξω στην γενικοτερη ταση του ελληναρα που κραζει οτιδηποτε ερχεται απο την απεναντι οχθη μονο και μονο γιατι ακριβως ερχεται απο την απεναντι οχθη.

    Δες και ενα κομματακι απο Σιμπσονς τωρα για να δεις πως βλεπουν οι Αμερικανοι το ποδοσφαιρο λοιπον :Ρ

    Mε προλαβες. Απ τη σαπιλα που βλεπουμε καθε Σ/Κ εδω προτιμω να βλεπω κατι στο οποιο ειμαι ουδετερος και κατι το οποιο ειναι καινουριο.

    Relax, I'll get it...

  18. #38
    Senior Member peolinio's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Kilkis
    Posts
    120

    Default

    καλα ρε παιδια τι συγκρινετε τωρα τον ελληνικο πρωταθλητισμο με ΤΙ ? για ωριμαστε και ανοιξτε τα ματια σας οχι μεχρι εκει π βλεπουν απο μονα τους. Οσο για την ντοπα τι να πει κανεις μονο τους Ολυμπιακους αγωνες να εχετε υποψην σας πιστευω εκει ολοι προπονουνται εντατικα και δεν ειναι μεροκαματιαριδες και η ντοπα υψηλης ποιοτητας ακομα αορατη και αγνωστη στην ιατρικη κανει παπαδες ...οσο για το αγγλο - αμερικανικο φουτμπολ πιστευω δεν αποτελει κατι η χωρα προελευσης του απλα το ποιος το εξασκει χρονια ( αμερικανοι ) και ποιος το αποβαλει απο το συστημα του ( αγγλοι).
    Και αυτες οι αποψεις μου ειναι ακριβως οι ιδες που εχουν οι Αμερικανοι για οπιοδηποτε αθλημα περα απο την οχθη τους

  19. #39
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Oκ βασικα το παραπανω μηνυμα σου επιβεβαιωνει μεγιστως ποιος εχει παρωπιδες και κλειστα τα ματια του και ποιοι οχι.

    Αν σου αρεσει να εθελοτυφλεις και να αυταπατασαι για να δικαιολογεις τα πραγματα, δικαιωμα σου. Επετρεψε μου ομως να βρισκω ακρως ειρωνικο να μιλας για ωριμοτητα και για ανοιγμα ματιων, οταν οι παρωπιδες που φορας ειναι υπερβολικα στενες και δυστυχως εκτος απο αυτο φαινεται οτι δεν γνωριζεις και πολλα περι αθλητισμου πρωταθλητισμου και βαλε.

    Οι Αγγλοι εχουν αποβαλλει το Rugby απο το συστημα τους?? ΛΟΛ γι αυτο εχουν 26 πρωταθληματα (τα περισσοτερα απο καθε αλλη χωρα) στο Home Nations/Five Nations και Six Nations? Γι αυτο εχουν τοσο μεγαλο πρωταθλημα εκει?

    Επειδη βλεπεις μονο Champions League (εκει να δεις ντοπα by the way...), και δεν εχεις ιδεα απο Rugby, δεν σε εκανε ξαφνικα και γνωστη του ποσο δημοφιλες ή οχι ειναι σε χωρες περαν της αμερικης. Μαλλον εσυ εχεις πολυ κλειστα τα ματια σου και τελικα αποτελεις 100% το παραδειγμα που ανεφερα σε προηγουμενο ποστ μου. Εμεις δεν εχουμε την καλη ντοπα και την καλη ντοπα την βρηκε ο... Usain Bolt, στην... Τζαμαικα, στο μαναβικο που ειχε ο πατερας του...

    Κατα τα αλλα οι δισσεκατομυριουχοι του ΠΑΟ και του ΟΣΦΠ εχουν δυσκολια να επικοινωνησουν με τα "καλα χημεια- πρωτης ποιοτητος", αλλα οι μαναβιδες της Τζαμαικας (και ο Τζεκος) μπορουν. Κι εγω σκεφτομαι να παρω ντοπα ΑΑΑ, να παω 2 φορες την εβδομαδα γυμναστηριο και να κατεβω το 2012 στο Λονδινο. Ευκολο θα ειναι.Για πλακα.

    ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ

  20. #40

    Default

    Mη το γελάς καθόλου όλα γίνονται.



Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •