View Poll Results: Ποιος πιστευετε θα βγει πρωταθλητης φετος;

Voters
11. You may not vote on this poll
  • Rossi

    10 90.91%
  • Pedrosa

    1 9.09%
  • Stoner

    0 0%
  • Lorenzo

    0 0%
  • Edwards

    0 0%
  • Capirossi

    0 0%
  • Hayden

    0 0%
Page 1 of 26 1234511 ... LastLast
Results 1 to 20 of 509

Thread: Οfficial Moto GP Thread

  1. #1
    PS4forums Fanatic ps4's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Πειραιας
    Posts
    3,190
    PSN ID
    OST9

    Default Official MotoGP 2008 season thread.

    Επειδη ειμαστε αρκετοι εδω που ασχολουμαστε αλλα δεν υπαρχει σχετικο ποστ σε συγκεκριμενο σημειο ειπα να φτιαξω αυτο εδω.

    Αν υπαρχει κατι ας σβηστει αλλιως ας γραφουμε εδω τα κατορθωματα των ''πιλοτων'' των motogp.

    Κατορθωματα, οπως εκανε ο λορενθο στον τελευταιο αγωνα αν και τραυματιας με πατεριτσες τερματισε δευτερος.

    Motogp fan.


  2. #2

    Default

    Μπράβο να έχουμε και εμείς το thread μας όχι μόνο οι φορμουλάδες.


  3. #3
    PS4forums Fanatic ps4's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Πειραιας
    Posts
    3,190
    PSN ID
    OST9

    Default

    Eννοειται.

    :bgrin2:

  4. #4

  5. #5
    Elite ALTAIR-46's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    671
    PSN ID
    ALTAIR_46

    Default

    μπραβο παιδια πολυ καλο thread.εχω ρξει και την ψηφο μου:innocent:.η εικονα στο προφιλ μου νομιζω τα λεει ολαaperbag: για τον ποιον υποστηριζω,κανει μπαμ:yay:
    το πρωταθλημα εχει παρει φωτια μετα και την δευτερη νικη του doctor και επετε συνεχεια μεσα στην ιταλια.
    απιστυτος lorenzo,θα δουμε απιστευτα πραγματα απο τον μικρο μελλον
    παντως ηταν ενα απο τα πιο περιεργα βαθρα ολον των εποχων..καρεκλιτσες,γλειφιτζουρια,πατεριτσες και ολα τα καλα κοριτσια.:rofl:


    Attachment 421
    Last edited by ALTAIR-46; 20-05-2008 at 16:24.

  6. #6
    Elite teddy's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    π.φαληρο
    Posts
    637
    PSN ID
    teddygtc

    Default

    δεν ειμαι αντι-ροσικος,αλλα δεν μου αρεσει ποτε η μονοτονια...
    αν και ο γιατρος τα τελευταια χρονια ειχε δωσει νεο νοημα στην λεξη,με τα σκετσακια που εκανε μετα απο καθε νικη του,,,
    δεν ηταν ας πουμε οπως ο σουμαχερ στην φορμουλα,που φαινοταν απολυτα προγραμματισμενος για να κερδισει!!!

    απλα πιστευω οτι φετος ειναι η χρονια του ντανι,χωρις να ειμαι μεγαλος φαν του,απλα γουσταρω που ενα τετοιο σαμιαμιδι μπορει να ξεπατωνει ενα τετοιο θηριο 230+αλογων
    ενω πολλοι απο εμας παλευουμε με κατι ταπεινα στρητ,και θεωρουμε οτι ειναι πολυ πανω απο τα ορια μας!
    can't you see,i'm under pressure???
    SPOWN...ο Λουκάς Βύντρα του gaming!!!

  7. #7
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Eγω αν και ειμαι rossi-κος πιστευω οτι ο καλυτερος οδηγος που εχουμε δει στους μεχρι στιγμης αγωνες ειναι ο Lorenzo, ενταξει στον τελευταιο ο rossi σιγουρα διελυσε τον ανταγωνισμο με τα 10+ διαφορα αλλα ο lorenzo απο πισω, και τραυματιας τερματισε 2ος.

  8. #8

    Default

    Πραγματικά ο Lorenzo μετά τα 250cc που το πήρε για πλάκα τώρα στην πρώτη του χρονιά στα moto gp δείχνει ότι θα κάνει μεγάλα πράγματα αλλά teammate έχει τον Vale και αυτό λέει πολλά.
    Μάλλον θα κοιτάξει να μάθει από αυτόν και όταν φύγει γιατί περνάνε και τα χρόνια τότε να πάρει την θέση του.
    Last edited by nikon; 20-05-2008 at 20:13.


  9. #9

    Default

    Και εδώ το πρόγραμμα των αγώνων με τον νικητή σε κάθε αγώνα

    http://www.sport.gr/default.asp?pid=168


  10. #10
    Elite jammin's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,194
    PSN ID
    pink_panther_gr

    Default

    μπραβο για το thead ps4!!!
    Για θεαματικοτατο motorsport σαν αυτο επρεπε να υπαρχει και το αναλογο thread μεσα στο φορουμ!!!
    :yay: keep on Folding :yay:

  11. #11
    Elite ALTAIR-46's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    671
    PSN ID
    ALTAIR_46

    Default

    Και για να ομορφηνουμε το thread του moto gp,εχω μια καλεσμενη που θα μας κρατησει συντροφια μεχει το τελος του πρωταθληματος:yay:


    ..............:blush:.........:lips:

  12. #12
    PS4forums Addict stratisd's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Ίλιον
    Posts
    1,917
    PSN ID
    stratisd

    Default

    Για να δούμε τι θα γίνει με το doctor, θα επιστρέψει στις νίκες και το πρωτάθλημα;

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by stratisd View Post
    Για να δούμε τι θα γίνει με το doctor, θα επιστρέψει στις νίκες και το πρωτάθλημα;
    Το πρώτο έγινε στο τέλος θα γίνει και το άλλο.:bgrin2:


  14. #14
    PS4forums Fanatic ps4's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Πειραιας
    Posts
    3,190
    PSN ID
    OST9

    Default

    Γνωμη μου οτι θα επιστρεψει ακομα πιο δυναμικα.

    Ολοι αυτοι που βιαστηκαν να βγαλουν συμπερασματα οτι και καλα πλεον δεν μπορει και λοιπα τωρα βλεπουν ποσο μεγαλος ειναι ο ροσι.

    Και πιο πολυ απο ολους ο στονερ που οταν τον ρωτησαν ποιους φοβασε για το 2008 τον ροσι δεν τον ειχε μεσα. Η αλλαζονεια πλερωνεται mister.

    Και απο δω και περα θα το βλεπει ολο και πιο συχνα ο στονερακος. Καλος μεν, λιγος δε....

  15. #15

    Default

    GP Mugello: Στην pole ο Rossi


    Η 50ή pole position στην καριέρα του "γιατρού" ήρθε στην αγαπημένη του πίστα, αυτήν της πατρίδας του, όπου καταχειροκροτήθηκε και δικαίωσε τις προσδοκίες που είχε αφήσει μετά τη νίκη του στο GP της Κίνας. Στην δεύτερη θέση θα βρίσκεται ο Dani Pedrosa με Honda, ο οποίος ήταν λιγότερο από δύο δέκατα του δευτερολέπτου πιο αργός από τον Ιταλό, ενώ η πρώτη τριάδα κλείνει με ακόμα μία ιταλική παρουσία, τον Loris Capirossi.

    Τα αποτελέσματα
    1. Rossi (Yamaha Fiat) 1'48"130
    2. Pedrosa (Honda Repsol) + 0'00"167
    3. Capirossi (Suzuki) + 0'00"183
    4. Stoner (Ducati) + 0'00"245
    5. Edwards (Yamaha Tech) + 0'00"253
    6. Hayden (Honda Repsol) + 0'00"536
    7. Lorenzo (Yamaha Fiat) + 0'00"775
    8. Toseland (Yamaha Tech) + 0'00"895
    9. Nakano (Honda Gresini) + 0'00"965
    10. de Angelis (Honda Gresini) + 0'01"015
    11. Vermeulen (Suzuki) + 0'01"090
    12. de Puniet (Honda LCR) + 0'01"116
    13. Dovizioso (Honda JiR) + 0'01"435
    14. Hopkins (Kawasaki) + 0'01"471
    15. Okada (Honda) + 0'01"699
    16. Elias (Ducati Alice) + 0'01"721
    17. Guintoli (Ducati Alice) + 0'02"145
    18. Melandri (Ducati) + 0'02"335
    19. West (Kawasaki) + 0'02"759
    Πηγή

    8 δέκατα κάτω από το ρεκόρ του Τζεμπερνό με χιλιάρι.:frog::frog::frog:


  16. #16
    Elite Doctor GR's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    694
    PSN ID
    Doctor_GR _46
    Name
    Διονύσης

    Default

    Rossi Rules.. Ακόμα μια νίκη για τον Doctora
    Doctor GR Xbox Live Gamertag
    Doctor_GR_46 Psn

  17. #17
    Elite jammin's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,194
    PSN ID
    pink_panther_gr

    Default

    και ξανα προς τη δοξα τραβα!!!
    :yay: keep on Folding :yay:

  18. #18

    Default

    GP Ιταλίας: Πάρτι του Ρόσι στο Μουτζέλο
    Ό,τι και να πει κανείς γι' αυτόν, λίγο είναι. Ο φοβερός και τρομερός Βαλεντίνο Ρόσι, ο σούπερ σταρ των MotoGP, νίκησε για έβδομη συνεχόμενη χρονιά τον αγώνα του Μουτζέλο κάνοντας επίδειξη δύναμης.

    Με την πτώση της καρό σημαίας ξεκίνησε ένα μεγάλο πάρτι στην πίστα. Το πάρτι του Ρόσι.. 96.000 άνθρωποι αποθέωσαν τον Ιταλό πολυπρωταθλητή που μετέτρεψε σε περίπατο τον αγώνα της πατρίδας του.

    Μπορεί στην εκκίνηση να έχασε θέσεις και να βρέθηκε προσωρινά πέμπτος, στη συνέχεια όμως με συνοπτικές διαδικασίες άρχισε να «καθαρίζει» τον ένα μετά τον άλλο τους αντιπάλους του.

    Πριν συμπληρωθεί ο πρώτος γύρος είχε ανέβει στην τρίτη θέση κυνηγώντας τους Πεντρόσα - Στόνερ που βρίσκονταν μπροστά του.
    Στον τρίτο γύρο «ξεφορτώθηκε» τον Ισπανό και λίγο αργότερα τον Αυστραλό. Από τη στιγμή που πήρα στα χέρια του την πρωτοπορία, άρχισε σιγά σιγά να χτίζει μια διαφορά ασφαλείας.

    Πίσω του, Πεντρόσα και Στόνερ έδιναν μάχες με κερδισμένο τελικά τον Παγκόσμιο Πρωταθλητή της Ducati που πέρασε τον Ισπανό στον 13ο γύρο.
    Εκπληκτική εμφάνιση από τον Άλεξ Ντι Άντζελις που από το πρωί έδειξε ότι θα είναι πολύ δυνατός στον αγώνα σημειώνοντας τον καλύτερο χρόνο στο warm-up. Ο αναβάτης από το Σαν Μαρίνο που φέτος κάνει το ντεμπούτο του στην κατηγορία οδηγώντας για την ομάδα του Φάουστο Γκρεσίνι, τερμάτισε στην τέταρτη θέση, παρά το γεγονός ότι εκκίνησε από την 10η.

    Η παρουσία των Κόλιν Έντουαρντς - Τζέιμς Τόουσλαντ στην πρώτη εξάδα απλά αποδεικνύει την πολύ καλή δουλειά που κάνει φέτος η Yamaha. O Λόρις Καπιρόσι ξεκίνησε καλά τον αγώνα και κατάφερε για λίγους γύρους να ακολουθήσει το ρυθμό των πρωτοπόρων στη συνέχεια όμως άρχισε να χάνει έδαφος με αποτέλεσμα να τερματίσει έβδομος.

    Την δεκάδα συμπλήρωσαν οι Αντρέα Ντοβιτσιόζο, Σίνια Νακάνο και Κρις Βερμιούλεν.

    Πρώτη εγκατάλειψη φέτος για τον Χόρχε Λορένθο που έπεσε στην προσπάθειά του να περάσει τον Αντρέα Ντοβιτσιόζο.

    «Είναι εκπληκτικό συναίσθημα. Αυτό είναι το δικό μου GP», σχολίασε μετά το τέλος του αγώνα ο Βαλεντίνο Ρόσι που με την τρίτη του συνεχόμενη νίκη στο φετινό Πρωτάθλημα άνοιξε τη διαφορά του από τον Ντάνι Πεντρόσα στους 12 βαθμούς (122 έχει ο Ιταλός, 110 ο Ισπανός). Στην τρίτη θέση, παρά την εγκατάλειψή του, διατηρήθηκε ο Λορένθο (94 βαθμούς), ενώ ο Στόνερ έφτασε τους 76.

    «Η Yamaha μου δούλεψε καλά σήμερα. Βρήκαμε καλό set-up ενώ και τα Bridgestone ήταν εξαιρετικά. Είχα λίγο καλύτερο ρυθμό από τους Στόνερ - Πεντρόσα και έτσι απέκτησα μια διαφορά. Στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα ο Στόνερ ήταν πολύ δυνατός και έτσι δεν μπορούσα να χαλαρώσω. Ανέβασε το ρυθμό του και το ίδιο έκανα και γω», πρόσθεσε.

    Ο Στόνερ από την πλευρά του δήλωσε ευχαριστημένος από την απόδοση της Ducati Desmosedici GP8, ενώ ο Πεντρόσα είπε ότι από ένα σημείο και μετά δεν μπορούσε να ακολουθήσει το ρυθμό των δυο πρωτοπόρων.

    Αξίζει να σημειωθεί πως αυτή ήταν η πρώτη νίκη της Bridgestone στο Μουτζέλο σε αγώνα μεγάλης κατηγορίας. Μέχρι σήμερα απόλυτη κυρίαρχος στη συγκεκριμένη πίστα ήταν η Michelin που μετρούσε 17 σερί νίκες. Η τελευταία φορά που νίκησε αναβάτης με άλλη μάρκα ελαστικών ήταν το 1991 (Γουέιν Ρέινι, με Dunlop).
    Πηγή


  19. #19
    PS3forums Addict gavrosdr's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    planet earth
    Posts
    1,786
    PSN ID
    gavrosdr

    Default

    Τις υπηρεσίες του στη Yamaha θα συνεχίσει να προσφέρει ο Valentino Rossi. Ο «γιατρός» συμφώνησε σε όλα και επέκτεινε το συμβόλαιο του μέχρι το 2010.
    Στο περιθώριο του γκραν πρι της Βαρκελώνης ο Ιταλός δήλωσε για το θέμα: "Μου είπαν από τη Yamaha ότι εγώ θα αποφασίσω πόσο καιρό θέλω να παραμείνω. Αποφάσισα ότι θα είναι για δύο χρόνια. Ηθελα να περιμένω να δω τι κίνητρα έχω ακόμα για να συνεχίσω. Αυτή είναι η απόφαση μου".
    Ο Rossi προέρχεται από τρεις συνεχόμενες νίκες στο πρωτάθλημα, ενώ στην Καταλωνία συνηθίζει να βλέπει πρώτος την καρό σημαία του νικητή, έχοντας κερδίσει τον αγώνα οκτώ φορές.
    O 29χρονος αναβάτης της Yamaha μίλησε για την υπόθεση τίτλος δηλώνοντας πως κύριος στόχος του είναι να πάρει εκδίκηση από τον Casey Stoner, αδυνατώντας να ξεχάσει την περυσινή χρονιά.

  20. #20
    PS3forums Addict gavrosdr's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    planet earth
    Posts
    1,786
    PSN ID
    gavrosdr

    Default

    Ο Κέισι Στόνερ με χρόνο 1.41.186 κατάφερε να πάρει την pole στις κατατακτήριες δοκιμές του Σαββάτου στην πίστα της Καταλωνίας. Ο Αυστραλός αναβάτης της Ducati έδωσε συγκλονιστικές μάχες στο τέλος με τον Ντάνι Πεντρόσα, ο οποίος κατέλαβε την δεύτερη θέση, αλλά και με τον Νίκι Χέιντεν.
    Από την πλευρά του, ο Βαλεντίνο Ρόσι δεν κινήθηκε στους ρυθμούς που επιθυμούσε. Ο Ιταλός δεν κατάφερε να πλησιάσει τους χρόνους των πρωτοπόρων, με αποτέλεσμα να τερματίσει στην ένατη θέση. Μάλιστα, αξίζει να σημειώσουμε ότι ο «Doctor» άλλαξε τη μοτοσικλέτα του στα τελευταία δέκα λεπτά.
    Last edited by gavrosdr; 07-06-2008 at 23:43.

Page 1 of 26 1234511 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •