Page 72 of 138 FirstFirst ... 226268697071727374757682122 ... LastLast
Results 1,421 to 1,440 of 2751

Thread: The Last of Us

  1. #1421
    PS4forums Fanatic Chill's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Clouds
    Posts
    3,027
    Name
    PanoulisGOSU

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Ελα ρε συ το intro ηταν συγκλονιστικο.
    Δεν ειναι φυσικα θεμα πρωτοτυπιας.Το ιδιο intro θα μπορουσε να γινει με 100 διαφορετικους τροπους και να ειναι χαλια τους περισσοτερους,αλλα το αποτελεσμα εδω ειναι απιστευτο.
    Δεν θυμαμαι καλυτερο τα τελευταια χρονια.Αν υπαρχει κανενα θα ηθελα να μαθω ποιο ειναι
    Έχω απαντήσει ήδη αλλά πάμε άλλη μια αναλυτικότερα

    Μετά από τα πρώτα δυο τρια blinks του ματιού όπου αντιλήφθηκα πως
    Spoiler!




    Ε πως να συγλονιστώ μετά από κάτι που έχω ήδη προβλέψει;

    Αν ως intro ονομάζουμε τα πρώτα επίπεδα, μπορώ να σκεφτώ μερικά παιχνίδια, δεν χρειάζεται να πάω μακριά όμως στην naughty dog θα μείνω και θα πω uncharted2.
    To ps3 είναι ερωμένη μα το PC επίσημη αγαπημένη!


  2. #1422
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Oπως ειπα το επαιξα σε φιλο μου, ειμασταν 4 ατομα συνολικα, μονο εγω ημουν υποψιασμενος για αυτο που γραφεις στο spoiler, οι υπολοιποι σοκαριστηκαν.
    Δεν φταιει η παρουσιαση λοιπον επειδη εσυ και εγω και πολλοι αλλοι ειμαστε πληροφορημενοι για το παιχνιδι.

  3. #1423
    PS4forums Fanatic Chill's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Clouds
    Posts
    3,027
    Name
    PanoulisGOSU

    Default

    Η μόνη πληροφόρηση που είχα για το δίδυμο ήταν από το teaser και από το κουτί......

    Ε δεν το λες ότι είχα και εσωτερική πληροφόρηση. Και μια αφίσα αρκούσε για να σε προιδεάσει.
    To ps3 είναι ερωμένη μα το PC επίσημη αγαπημένη!


  4. #1424
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Chill View Post
    Έχω απαντήσει ήδη αλλά πάμε άλλη μια αναλυτικότερα

    Μετά από τα πρώτα δυο τρια blinks του ματιού όπου αντιλήφθηκα πως
    Spoiler!


    Ε πως να συγλονιστώ μετά από κάτι που έχω ήδη προβλέψει;

    Αν ως intro ονομάζουμε τα πρώτα επίπεδα, μπορώ να σκεφτώ μερικά παιχνίδια, δεν χρειάζεται να πάω μακριά όμως στην naughty dog θα μείνω και θα πω uncharted2.
    Mα στο quote μου και εγω απανταω σε αυτο.
    Και εγω καταλαβα τι θα γινει,αλλα ειναι ο τροπος που το παρουσιαζει.

    Του uncharted2 ηταν καλο ανοιγμα,αλλα διαφορετικο.Το ενα εντυπωσιαζει το αλλο
    Spoiler!


    Δεν νομιζω οτι ενα intro πρεπει απαραιτητα να ανατρεψει κατι.
    To μονο που εχει να κανει ειναι να ειναι Intro.
    Last edited by PDS; 17-06-2013 at 02:14.
    .

  5. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    mihalis13 (26-06-2013)

  6. #1425
    PS4forums Fanatic Chill's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Clouds
    Posts
    3,027
    Name
    PanoulisGOSU

    Default

    Άκρη δεν θα βγάλουμε.....

    UNCHARTED ρε μην πλακωθούμε !!!!

    Αν κάποιος παίζει αυτές τις μέρες the last of us να είναι πολύ προσεκτικός αν πάει στο Πλαίσιο γιατί μπορεί να αντιδράσει άσχημα

    Φαντάζεστε να πάτε για ψώνια και να έρθει ένας Πλαισιατζής και να σας πει

    ΕΙΜΑΙ ΚΛΙΚΕΡ!!!

    http://www.plaisio.gr/search.aspx?ke...the%20clickers

    Φταίς μετά να αρπάξεις τηλεοράσεις, dvd, tablet και του τα φέρνεις στο κεφάλι*;



    * αν το κάνεις προτίμησε τα προιόντα ΤΟΥΒΛΟ-Χ, γυφτιές είναι δεν θα λείψουν σε κανέναν lolz
    To ps3 είναι ερωμένη μα το PC επίσημη αγαπημένη!


  7. The Following 2 Users Say Thank You to Chill For This Useful Post:

    PDS (17-06-2013),psx3 (17-06-2013)

  8. #1426
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Chill View Post
    Η μόνη πληροφόρηση που είχα για το δίδυμο ήταν από το teaser και από το κουτί......

    Ε δεν το λες ότι είχα και εσωτερική πληροφόρηση. Και μια αφίσα αρκούσε για να σε προιδεάσει.
    Spoiler!

  9. #1427
    PS4forums Fanatic Chill's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Clouds
    Posts
    3,027
    Name
    PanoulisGOSU

    Default

    Σαν γεγονός είναι συγκλονιστικό το δίχως άλλο. Ενδεχομένως να φταίω και εγω που εχω γίνει emotionally detached μιας και τέτοια γεγονότα αντιμετωπίζουμε σε κάθε παιχνίδι και δυστυχώς στην καθημερινότητα μας.

    Περιμένω τον τερματισμό για να το κρίνω ως προς αυτόν τον τομέα....Παιχνίδια που με συγκλόνισαν δεν χρειάζεται να πάω μακριά για να σκεφτώ, το dishonored και το TWD που ναι και πρόσφατα είναι δυο από αυτά.
    To ps3 είναι ερωμένη μα το PC επίσημη αγαπημένη!


  10. #1428

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post

    Το μονο που με χαλαει,αν και δεν υπαρχει παιχνιδι που δεν εχει τετοια προβληματα ,ειναι καποια ελλατωματα στο stealth κομματι.
    Τους δικους σου ειναι σαν να μην τους βλεπουν οταν υπαρχει οπτικη επαφη ή και σενα δεν σε βλεπουν ,ενω θα επρεπε ευκολα να το κανουν σε καποιες καταταστασεις.Πχ οταν κρυβεσαι πισω απο παγκο που εχει γυαλι στο πανω μερος του.
    Α πολυ ωραια........... Μηπως παιζεις με μικρο επιπεδο δυσκολιας (Πλιζ πες ναι);;

  11. #1429
    PS4forums Fanatic Chill's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Clouds
    Posts
    3,027
    Name
    PanoulisGOSU

    Default

    Οχι. Το επιβεβαίωνω και εγω, στο hard. Οι friendly npcs δεν επηρεάζουν τους αντιπάλους.

    Αν τους επηρεαζαν και λόγω της ηλίθιας λογικής τους θα ήμασταν όλοι ακόμα στο intro.
    To ps3 είναι ερωμένη μα το PC επίσημη αγαπημένη!


  12. #1430
    Banned PS4forums Addict le_71's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,550
    PSN ID
    Sgt-GRECO
    Name
    Λευτέρης

    Default

    Θ' αρχίσω να κατεβάζω από σήμερα κι εγώ, σιγά-σιγά.
    Κανά σχόλιο για το multi του;

  13. #1431
    Elite Dinos's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Athens - kifisia
    Posts
    793
    PSN ID
    Dinos161079

    Default

    Ξερουμε ποτε βγαινει στα Ελληνικα ;

  14. #1432
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by AlexandrosQV View Post
    Α πολυ ωραια........... Μηπως παιζεις με μικρο επιπεδο δυσκολιας (Πλιζ πες ναι);;
    Εγώ το ξεκίνησα σε Hard και ισχύει ότι δεν τους βλέπουν. Από ό,τι διαβάζω στο forum, μάλλον πρέπει να είναι by design έτσι, αλλιώς θα ήταν σπαστικό να σε βρίσκουν συνέχεια λόγω των companions.

    Quote Originally Posted by le_71 View Post
    Θ' αρχίσω να κατεβάζω από σήμερα κι εγώ, σιγά-σιγά.
    Κανά σχόλιο για το multi του;
    Αν σου αρέσουν τα tactical shooters στυλ SOCOM, give it a try. Είναι TPS πάντως, όχι FPS.

  15. #1433
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,279
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Moυ ήρθε και μένα σήμερα. Ελπίζω να προλάβω να ξεκλέψω μερικές ώρες το βραδάκι να παίξω λίγο. Πιο hyped δεν θα μπορούσα να είμαι μετά από τα σχόλια που διαβάζω εδώ μέσα.

  16. #1434

    Default

    Παιδια και για μενα η εισαγωγη ηταν εκπληκτικη!!! Ατμοσφαιρικη, σε εδενε αμεσως με τους χαρακτηρες και ανατριχιασα καποιες στιγμες!! Εχω παιξει δυο ωριτσες και ειναι πολυ καλο το παιχνιδι, αλλα η εισαγωγη μεχρι τωρα εχει κλεψει την παρασταση!

  17. The Following User Says Thank You to woody For This Useful Post:

    Gazof (17-06-2013)

  18. #1435
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by Dinos View Post
    Ξερουμε ποτε βγαινει στα Ελληνικα ;
    Τι εννοείς ακριβώς;;; Το παιχνίδι που κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή εχει επιλογή για ελληνικά (υποτιτλοι).

  19. #1436
    Elite I_HAVE_A_NAME_'s Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,055
    Name
    Αλέξανδρος

    Default

    Quote Originally Posted by le_71 View Post
    Κανά σχόλιο για το multi του;
    Το multi είναι τελείως διαφορετικό από το Uncharted (και αν και δεν το περίμενα όταν το πρωτοείδα) αρχίζει να γίνεται διασκεδαστικό και εθιστικό.
    Σκοπός σου δεν είναι τόσο τα kills όσο να μαζεύεις προμήθειες για να αυξάνεις τον αριθμό της υποτιθέμενης/φανταστικής clan σου.
    Με αυτές τις προμήθειες μπορείς παράλληλα να μπαίνεις στο online store και να αγοράζεις επιπλέον ammo,armor ή όπλα, κατά την διάρκεια του εκάστοτε παιχνιδιού.
    Όσο περισσότερο ανεβαίνεις lvl,ξεκλειδώνεις κάποια όπλα,boosters,αξεσουαρ για τον χαρακτήρα,κλπ.
    Στα αρνητικά ότι έχει μόνο δυο modes. Ένα τύπου deathmatch(supply raid) και ένα τύπου elimination(survivors).
    Εννοείται ότι θα ήθελα και ένα co-op ενάντια σε infected και δεν καταλαβαίνω πως και δεν το σκέφτηκαν. Είναι το πρώτο πράγμα που βάζεις σε τέτοιου είδους παιχνίδια.
    Μέχρι στιγμής μ'αρέσει πολύ αλλά μου φαίνεται ότι το τόξο ως όπλο το έχουν αρκετά overpowered. Γιατί και δεν φαίνεσαι στο radar των αντιπάλων όταν χτυπάς με αυτό (όπως με όλα τα silent όπλα) και σκοτώνεις τον άλλον με 3-4 βέλη.. (Αν σκεφτείς ότι χρειάζεται ο ίδιος αριθμός σφαιρών για να σκοτωθεί είναι λίγο άτοπο)
    Δηλαδή τι τρως βέλος, τι σφαίρα από αυτόματο το ίδιο και το αυτό.
    Από lag ήρεμα τα πράγματα. 'Έχει αρκετό σε κάποια σημεία (και μια φορά με πέταξε τελείως από το παιχνίδι και μετά μου κόλλησε το σύστημα) αλλά πιστεύω θα το φτιάξουν με τα μελλοντικά updates..
    Πολύ θετικές οι εντυπώσεις έως τώρα
    "Artificial Intelligence is no match for Natural Stupidity"

  20. The Following 3 Users Say Thank You to I_HAVE_A_NAME_ For This Useful Post:

    FotisGRC (17-06-2013),Kkritikos (17-06-2013),PDS (17-06-2013)

  21. #1437
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by I_HAVE_A_NAME_ View Post
    Από lag ήρεμα τα πράγματα. 'Έχει αρκετό σε κάποια σημεία (και μια φορά με πέταξε τελείως από το παιχνίδι και μετά μου κόλλησε το σύστημα) αλλά πιστεύω θα το φτιάξουν με τα μελλοντικά updates..
    Αυτό να ξέρεις δεν είναι lag. Όταν ο host κάνει XMB sign out, τότε τους πετάει όλους έξω. Το ίδιο πρόβλημα έχουν και τα Uncharted MP, οπότε πολύ αμφιβάλλω ότι θα το φτιάξουν.

  22. #1438
    Elite I_HAVE_A_NAME_'s Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,055
    Name
    Αλέξανδρος

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Αυτό να ξέρεις δεν είναι lag. Όταν ο host κάνει XMB sign out, τότε τους πετάει όλους έξω. Το ίδιο πρόβλημα έχουν και τα Uncharted MP, οπότε πολύ αμφιβάλλω ότι θα το φτιάξουν.
    Α, οκ. Τhnx για την πληροφόρηση
    Κάτι fast forward και κάτι μικροτηλεμεταφορές που βλέπω σε κάποιους να φτιάξουν (αυτό πρέπει αν είναι σημάδι lag) και θα είναι μια χαρά.
    "Artificial Intelligence is no match for Natural Stupidity"

  23. #1439
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Chill View Post
    Σαν γεγονός είναι συγκλονιστικό το δίχως άλλο. Ενδεχομένως να φταίω και εγω που εχω γίνει emotionally detached μιας και τέτοια γεγονότα αντιμετωπίζουμε σε κάθε παιχνίδι και δυστυχώς στην καθημερινότητα μας.
    Ακαρδε!!!!

    Quote Originally Posted by AlexandrosQV View Post
    Α πολυ ωραια........... Μηπως παιζεις με μικρο επιπεδο δυσκολιας (Πλιζ πες ναι);;
    Στο hard παιζω.
    Last edited by PDS; 17-06-2013 at 19:52.
    .

  24. #1440
    Elite I_HAVE_A_NAME_'s Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,055
    Name
    Αλέξανδρος

    Default

    Επειδή τώρα το θυμήθηκα.. Αγόρασα το παιχνίδι από τα media markt στην Συγγρού και είχε έξω από το κουτί μία πολύ λεπτή λωρίδα χαρτιού η οποία είχε πάνω δύο 12ψηφιους κωδικούς.
    Στην αρχή πήγα να πάρω ένα που δεν είχε αλλά ένας πωλητής που ήταν εκεί με προέτρεψε να πάρω αυτό με το χαρτί.
    Μου είπε ότι έχει κωδικούς με bonuses για το online και ότι έχουν μείνει λίγα κομμάτια..
    Έψαξα μες στο παιχνίδι αλλά δεν έχει κάπου επιλογή να τους βάλω..
    Ξέρει κανείς τι παίζει?
    "Artificial Intelligence is no match for Natural Stupidity"

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •