Page 76 of 138 FirstFirst ... 266672737475767778798086126 ... LastLast
Results 1,501 to 1,520 of 2751

Thread: The Last of Us

  1. #1501
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Δεν μπορεις να παιξεις new game plus σε δυσκολια στην οποια δεν εχεις τερματησει το παιχνιδι. Το survivor μπορεις να το ξεκινησεις μονο σαν καινουργιο παιχνιδι απο την αρχη.

  2. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Chill (20-06-2013)

  3. #1502

    Default

    Το new game plus τι είναι παίδες?

  4. #1503
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    για το τελος
    Spoiler!

  5. The Following 2 Users Say Thank You to stavros88 For This Useful Post:

    chronohill (20-06-2013),Valkyre (20-06-2013)

  6. #1504
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ @ Chronohill

    Ending spoilers....

    Spoiler!


    Συγνωμη για το μεγαλο ποστ μπορω να γραψω πολλα περισσοτερα αλλα δεν θελω τωρα λολ.
    Συμφωνω σε αυτα που ειπες...απλα ηθελα να δω τις αποψεις σας....
    Spoiler!



    Quote Originally Posted by Chill View Post
    Ρε val πως ξεκλειδώνει το survivor; Το τερμάτισα στο hard, το survivor στο new game + είναι ακόμα κλειστό......τι σκατά;

    Αναφορικά με το τέλος
    Spoiler!


    Περί TLoU2

    Spoiler!



    Περί βαθμολογίας τώρα, όσο χαμηλό φαντάζει το 6 που λέει ο Δημήτρης άλλο τόσο υψηλό φαντάζει το 10 για μένα. Ένα 8, βαριά βαριά 8,5, κρίνω πως είναι ο αντιπροσωπευτικός βαθμός του παιχνιδιού.
    Ναι σωστο κιαυτο!poy exeis μεσα στο σποιλερ περι LoU2
    τι ειναι αυτο που σε χαλασε φιλε chill και θα του εβαζες βαρια ενα 8μιση?Α ξεκινησα το WD!το λεω επειδη εχω δει εδω και καιρο το avatar σου!πολυ μαρεσε θα το συνεχισω μεσα στις επομενες μερες!/offtopic!
    Spoiler!

  7. #1505
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Συμφωνω σε αυτα που ειπες...απλα ηθελα να δω τις αποψεις σας....
    Ωχ ρε συ, ξαναδιαβαζω τωρα το μηνυμα μου και οντως ετσι οπως απανταω μοιαζει σαν να σου την λεω λιγο, ενω καμμια σχεση απλα δηλωνα θαυμασμο για την εκπληξη που μου προκαλεσε το παιχνιδι. Συγνωμη πραγματικα εαν φανηκε καπως. καμμια σχεση, ενθουσιασμος ηταν! (επρεπε να βαλω εμοτικον γμτ!)

  8. #1506
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Ωχ ρε συ, ξαναδιαβαζω τωρα το μηνυμα μου και οντως ετσι οπως απανταω μοιαζει σαν να σου την λεω λιγο, ενω καμμια σχεση απλα δηλωνα θαυμασμο για την εκπληξη που μου προκαλεσε το παιχνιδι. Συγνωμη πραγματικα εαν φανηκε καπως. καμμια σχεση, ενθουσιασμος ηταν! (επρεπε να βαλω εμοτικον γμτ!)
    Το καταλαβαρε val no worries!τοσο καιρο εχουμε μαθει λιγο πως μιλανε οι γνωστοι εδω μεσα!
    εχω μεινει ταπι αυτον τον μηνα και ομως ακομα σκεφτομαι να παω να χτυπησω την joel edition να γουσταρω..ειδα και ενα unboxing και μου τρεξανε περισσοτερο τα σαλια!την εχει παρει κανεις;φαινεται πολυ ωραια...
    Spoiler!

  9. #1507
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Eγω εχω την Joel Εdition. Πολυ ομορφη ειναι, ωραιο πακετο.

    Δυσκολο ομως νομιζω να την βρεις πλεον εδω, ισως απεξω να ειναι πιο ευκολο.

  10. #1508
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Υπαρχει αποτι ειδα.ωχ οριστε τωρα μ τα ειπες αυτα και...χμ...καλα θα δω!θενκς για τις αποψεις-εντυπωσεις!
    Spoiler!

  11. #1509
    Elite I_HAVE_A_NAME_'s Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,055
    Name
    Αλέξανδρος

    Default

    (!)Για όσους το έχουν τερματίσει(!)


    Spoiler!
    "Artificial Intelligence is no match for Natural Stupidity"

  12. The Following User Says Thank You to I_HAVE_A_NAME_ For This Useful Post:

    chronohill (20-06-2013)

  13. #1510
    PS4forums Fanatic Chill's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Clouds
    Posts
    3,027
    Name
    PanoulisGOSU

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    τι ειναι αυτο που σε χαλασε φιλε chill και θα του εβαζες βαρια ενα 8μιση?Α ξεκινησα το WD!το λεω επειδη εχω δει εδω και καιρο το avatar σου!πολυ μαρεσε θα το συνεχισω μεσα στις επομενες μερες!/offtopic!
    Αυτό που με χάλασε βασικά ήταν.....η βροχή των 10αριών και τα reviews πίσω από αυτά.



    Όταν έχω διαβάσει αυτούς του διθυράμβους λίγες ημέρες πριν πιάσω στα χέρια μου το παιχνίδι αντιλαμβάνεσαι ότι περίμενα να ασχοληθώ με το ΑΠΟΛΥΤΟ παιχνίδι. Ειδικά το 10άρι του EDGE με είχε προιδεάσει για κάτι το ανεπανάλληπτο. Το γεγονός ότι πίσω από την ανάπτυξη του τίτλου βρισκόταν η ND με είχε πείσει περί κάτι του μοναδικού, μιας και την θεωρώ την δημιουργό του καλύτερου IP αυτής της γενιάς.....Uncharted baby! Στις 19'05 ώρες που αφιέρωσα στο παιχνίδι ακόμα περιμένω αυτό το.....ανεπανάλληπτο. Καλό παιχνίδι, ενδιαφέρουσα all around περιπέτεια αλλά όχι και το next gen σήμερα και τα λοιπά βαρύγδουπα που διάβασα και τα οποία αυτή τη στιγμή μου προκαλούν γέλιο.

    Δεν θα σταθώ σε γραφικά, που ήταν εξαιρετικά για τα δεδομένα του ps3 και του απίστευτου ήχου. Θα σταθώ στον κόσμο και στην σχέση των πρωταγωνιστών. Αναφορικά με τον κόσμο αν το παιχνίδι ονομαζόταν TWD: TLoU θα σου προκαλούσε κάποια εντύπωση; Νομίζω πως όχι. Ok η παρθενογέννεση δεν είναι και το πιο εύκολο πράγμα αλλά η πλειοψηφία των όσων είδα οπτικά έχουν αποτυπωθεί στο χαρτί από διάφορα zombie universes, ειδικά από αυτό του TWD. Η δε σχέση των πρωταγωνιστών αν και δεν ήταν άσχημη δεν μπορώ να πω πως έπιασε κορυφή όπως αυτή των Lee-Clementine στο παιχνίδι της Telltale.

    Ενδεχομένως να το κρίνω εξαιρετικά αυστηρά και ίσως να μην φταίει το παιχνίδι αυτό καθ' αυτό αλλά οι προσδωκίες που είχα εγώ από αυτό οι οποίες δυστυχώς δεν επαληθευτηκαν από την εμπειρία μου.

    Ο μοναδικός τομέας που θα έβαζα 10άρι είναι αυτός του ήχου και της μουσικής επένδυσης. πουθενά αλλού.

    Από την άλλη βέβαια το 8, 8-5 που λέω σαν βαθμός ίσως να είναι παρεξηγήσιμος διότι δεν πιάνω άλλα παιχνίδια. Π.χ. βλέπω το Ascension να έχει 8 στο metacritic.....ε ναι σε μια τέτοια περίπτωση το 8,5 είναι λίγο και για μένα. Το last of us θα έπρεπε να έπαιρνε 105 ξέρω γω.

    Γενικότερα πιστεύω ότι το παιχνίδι πήρε τα reviews που πήρε λόγω της αγάπης που θρέφουν πολλοί, ανάμεσα τους και γω για την ND. Αν ήταν παιχνίδι από την Naughty Chill το παιχνίδι θα είχε πιο αντιπροσωπευτική για τα δικά μου standards βαθμολογία. Το diablo π.χ. κυμάνθηκε στο 9. Ανταποκρίνεται στο 9; Ούτε καν.....πήρε 9 λόγω blizzard.

    Να μην σταθώ περισσότερο στο βαθμό, ένα νούμερο είναι εξάλλου. Απλά το last of us για εμένα δεν εκπλήρωσε τα όσα καλώς ή κακώς ήμουν προετοιμασμένος να βιώσω από το hype του net. Καλό παιχνίδι το δίχως άλλο, αλλά όχι μια εμπειρία που θα μνημονεύω στα χρόνια που θα ακολουθήσουν.
    To ps3 είναι ερωμένη μα το PC επίσημη αγαπημένη!


  14. #1511
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Chill View Post
    Γενικότερα πιστεύω ότι το παιχνίδι πήρε τα reviews που πήρε λόγω της αγάπης που θρέφουν πολλοί, ανάμεσα τους και γω για την ND. Αν ήταν παιχνίδι από την Naughty Chill το παιχνίδι θα είχε πιο αντιπροσωπευτική για τα δικά μου standards βαθμολογία.
    Αυτο ομως chillman που λες ειναι πολυ αδικο για το παιχνιδι.Εγω ας πουμε βλεπω γιατι εδωσαν 10αρια και απορω γιατι δεν τερματησε το Metacritic.Για οσο εχω παιξει το 9.5 ειναι αδικο.
    Μπορει εσυ να μη το βλεπεις.Δεν ειναι κακο ουτε κατακριτεο.Ας μεινουμε εκει ομως.
    Αν θυμαμαι καλα το αγαπημενο σου παιχνιδι ή ενα απο τα αγαπημενα ειναι το HL2.Το ιδιο ισχυει και για μενα.Κατα καιρους τοσα χρονια απο την στιγμη που βγηκε ,εχω δει πολλες αποψεις που το θαβουν,γιατι δεν μπορουν να δουν την μαγεια του.Και μιλαμε για ισως το καλυτερο παιχνιδι της προηγουμενης 10ετιας.
    Αυτο θα ελειπε να μπορουσαμε να ''δουμε'' ολοι ολα τα παιχνιδια και την πραγματικη τους αξια.
    Ειναι φυσιολογικο σε καποια να τους δινουμε παραπανω αξια απο οτι αξιζουν και σε αλλα λιγοτερο.
    Αν βλεπαμε ολα τα παιχνιδια ως παιχνιδαρες τοτε αντιο ζωη
    Eυτυχως ο καθενας εχει τις προτιμησεις του.

    Για το συγκεκριμενο ακουω απο πολλους να λενε οτι ειναι παιχνιδι της γενιας.Πραγματικα δεν μπορω να διαφωνησω μεχρι στιγμης.Τουλαχιστον στην χειροτερη καταλαβαινω γιατι υποστηριζουν κατι τετοιο.
    Αλλα δεν ειναι ολα τα παιχνιδια για ολους.Το ιδιο ισχυει και για τα MGS ,για το LBP ,για τα uncharted και αλλα.
    Το θεμα ειναι οτι οταν βλεπουμε τοσους πολλους,τοσες κριτικες να λενε ολοι τα ιδια,τοτε αν δεν μας αρεσει,απλα δεν ειναι για εμας.Δεν σημαινει οτι ειναι παιχνιδι του 8.
    Το ακραιο παραδειγμα ειναι το LBP που οταν βγηκε σαρωσε βραβεια και κριτικες.Ειδικα αυτο ομως ηταν ενα παιχνιδι που λιγοι το ''ειδαν''.Αυτο δεν σημαινει οτι δεν τα αξιζε ολα αυτα.
    Last edited by PDS; 20-06-2013 at 18:32.
    .

  15. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    I_HAVE_A_NAME_ (20-06-2013)

  16. #1512
    Elite I_HAVE_A_NAME_'s Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,055
    Name
    Αλέξανδρος

    Default

    Quote Originally Posted by Chill View Post
    Καλό παιχνίδι το δίχως άλλο, αλλά όχι μια εμπειρία που θα μνημονεύω στα χρόνια που θα ακολουθήσουν.
    Και φυσικά είναι σεβαστή η γνώμη σου
    Μπορεί να μην κατάφερε να σε βάλει το παιχνίδι μες στον κόσμο του και περισσότερο μέσα στο συναίσθημα της απομόνωσης και της μοναξιάς που το διακατέχει από την αρχή μέχρι το τέλος του. (Άλλες φορές φανερή άλλες υποβόσκουσα)
    Για μένα πάντως ως εμπειρία είναι ψηλότερα από ότι καλύτερο έχω παίξει μέχρι σήμερα. Απο Diablo Ι και κάποια GTA μέχρι Metal Gear Solid 2 Sons Of Liberty και Uncharted 2 ).
    Για κάποιους αυτά τα παιχνίδια που ανέφερα μπορεί να είναι μην είναι ούτε καν στο top100 τους..γούστα είναι αυτά και είναι καθαρά υποκειμενικά και χωρίς χώρο για αμφισβήτηση..
    "Artificial Intelligence is no match for Natural Stupidity"

  17. The Following User Says Thank You to I_HAVE_A_NAME_ For This Useful Post:

    PDS (20-06-2013)

  18. #1513
    PS4forums Fanatic Chill's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Clouds
    Posts
    3,027
    Name
    PanoulisGOSU

    Default

    Βαγγέλη, δεν είπα πουθενά ότι δεν είναι καλό παιχνίδι, μάλλον το αντίθετο λέω. Αλλά βαρύγδουπες προτάσεις περί του καλύτερου τίτλου αυτής της γενιάς ή το next gen σήμερα ειλικρινά αισθάνομαι ότι με κοροιδεύουν κατάμουτρα.

    Διαφορετικές γνώμες φυσικά και θα υπάρχουν. Το παιχνίδι δεν αντιμετωπίστηκε από τον ειδικό τύπο ούτε ως MGS ούτε ως LBP, τα οποία αμφότερα δεν είναι του γούστου μου, αλλά έφαγε καμιά 10αριά ατάκες πάνω του, τις οποίες σε εμένα δεν τις δικαιολόγησε σε κανένα σημείο.

    1+1 δε, κάνουν 2. Ούτε 3 ούτε 4. Το παιχνίδι δεν εισήγαγε κάτι καινοτόμο ξέρω εγώ που να κάνει την διαφορά - κάτι που θα μπορούσα να δεχτώ εύκολα π.χ. για το LBP. Αντιθέτως συνδύασε αρμονικά πολλά στοιχεία, δεν το αρνείται κανείς αυτό. Δεν εναντιώνομαι στα όσα λέγονται περί ποιότητας....αυτά είναι αδιαμφισβήτητα. Εναντιώνομαι στα απίστευτα που συνόδευσαν τις κριτικές του.

    Για το half life έχει μιλήσει η ίδια ιστορία και το που βρίσκεται το παιχνίδι 10 χρόνια σχεδόν μετά την κυκλοφορία του. Δεν χρειάζεται να προσθέσουμε κάτι επ' αυτού. Αν το 2023 μνημονεύεται ακόμα από χρήστες και ειδικό τύπο το TLoU μένει να το δούμε.....
    To ps3 είναι ερωμένη μα το PC επίσημη αγαπημένη!


  19. #1514

    Default

    Παιχνίδι της χρονιάς, της γενιάς, με GTA V και Beyond να ακολουθούν, είναι όντως βαρύγδουπη και ψιλουποκριτική δήλωση να την πείς απο τόσο νωρίς απο την στιγμή που δεν έχει παίξει κανείς τα άλλα δύο. (Ειδικά για το δεύτερο κρατάτε μια πισινή, μπορεί να βγεί αριστούργημα, γιατί δεν ακούω κανέναν να μιλάει γι' αυτό.).

    Μάλλον θα το αγοράσω και εγώ το Last of Us πάντως. Αύριο-μεθαύριο γεμίζω την πιστωτική μου και το κατεβάζω απο PSN...
    Last edited by Tilemaxx; 20-06-2013 at 19:00.

  20. #1515
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Chill View Post
    Αλλά βαρύγδουπες προτάσεις περί του καλύτερου τίτλου αυτής της γενιάς ή το next gen σήμερα ειλικρινά αισθάνομαι ότι με κοροιδεύουν κατάμουτρα.
    Ε αυτο για τους περισσοτερους απο οτι φαινεται ισχυει.Σαφως ο καθενας το βλεπει διαφορετικα ομως.
    Εγω ας πουμε δεν μπορεσα να ακολουθησω αυτα που ελεγαν(παρομοια με αυτα του TLOUS) για το uncharted2,αν και ειναι πολυ καλο,δεν αντιλεγω.
    Το the last of us για μενα αξιζει ολα αυτα που ακουγονται και εχει αδικηθει στο metacritic σε συγκριση με αλλα παιχνιδια.(οχι οτι το 95 δεν ειναι εξαιρετικο).
    .

  21. #1516

    Default

    Λογικά τώρα που θα μπεί και το 9.8 του Gametrailers, μπορεί να ανέβει στο 96.

  22. #1517
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Γιατι που ηταν αυτο?
    .

  23. #1518

    Default

    Χθές ανέβηκε το review του GT. Το πρώτο παιχνίδι μετά το GTA IV και το Mario Galaxy που παίρνει 9.8.

  24. #1519
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    A δεν το ηξερα,οπως και να χει καλος βαθμος.
    .

  25. #1520
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Έτοιμο και το Dualshok 3 με τα αυτοκόλλητα. Ωραία "έκατσαν" και σχετικά εύκολα. Πρέπει να αγοράσω άλλο τώρα, αυτό δε θέλω να το αγγίζω μην χαλάσουν τα αυτοκόλλητα






    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  26. The Following 5 Users Say Thank You to Gazof For This Useful Post:

    AriStos13 (20-06-2013),chronohill (20-06-2013),Desmond (20-06-2013),FotisGRC (20-06-2013),Spiros20 (21-06-2013)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •