Page 70 of 138 FirstFirst ... 206066676869707172737480120 ... LastLast
Results 1,381 to 1,400 of 2751

Thread: The Last of Us

  1. #1381
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    btw, τελικα αυτο που λεγαμε στο σποιλερ το δοκιμασα τωρα σε φυσιολογικουσ ανθρωπους και δεν ισχυει, δηλαδη λειτουργει οπως θα επρεπε. ισως ισχυει μονο σε μολυσμενους.

    Edit: αχΧαχαχαχαχα παιδια τρελο γελιο και απιστευτο easter egg μολις βρηκα, δεν εχει σχεση με το last of us αυτο καθεαυτο αλλα το βαζω σε σποιλερ σε περιπτωση που καποιος θελει να το βρει μονος του, αλλα θα πρεπει να ειναι καμμενος σαν κι εμενα να το βρει γιατι νομιζω οι περισσοτεροι θα το προσπερασουν

    Spoiler!
    Last edited by Valkyre; 15-06-2013 at 15:19.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    chronohill (15-06-2013),Spiros20 (15-06-2013)

  3. #1382

    Default

    Ίσως ούτε εκεί μη νομίζεις και εγώ κλειστό τον έχω συνήθως αλλά έτυχε σε μια φάση και είδα αυτό που είπα και εκεί μπορεί απλά να μη πρόλαβε να αντιδράσει.


  4. #1383
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Eξαιρετικο μεχρι στιγμης.
    Η ΝD στα καλυτερα της.
    Για μενα ειναι ανωτερη εμπειρια απο τα uncharted.
    .

  5. #1384
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    για το σποιλερ πιο πριν
    Spoiler!

  6. #1385
    Elite I_HAVE_A_NAME_'s Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,055
    Name
    Αλέξανδρος

    Default

    Το αναφέρει στο παιχνίδι ότι οι runners (όπως και οι clickers φυσικά) δεν αντιδρούν στο φως του φακού σου.
    Και γω περιμένω πως και πως να γυρίσω σπίτι για να το παίξω.. Χωρίς την δύναμη που βλέπεις μέσα από τους τοίχους, και με κακό σύστημα ήχου δεν παλεύεται πάντως.
    Έχει δίκιο ο Valkyre.
    "Artificial Intelligence is no match for Natural Stupidity"

  7. #1386
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    thanks στα παιδια που ξεκαθαρησαν το σποιλερ δεν το ειχα προσεξει οτι ισχυει και για τους 2 τυπους!

    Παιδια η εμπειρια ειναι οχι απλα ανωτερη του Uncharted οπως ειπε ο Βαγγελης, μολις τελειωσα ενα σημειο που απλα , συγνωμη κιολας, μετα το περας του σημειου , επρεπε απλα να σταματησω για λιγο....

    τι ατμοσφαιρα ειναι αυτη ρε παιδια?

  8. #1387
    Elite Spiros20's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ηράκλειο Κρήτης
    Posts
    952
    PSN ID
    SpirosLP
    Name
    Σπύρος

    Default

    Ανατριχιάζω μόνο και μόνο που σας βλέπω και γράφετε αυτά τα πράγματα. Ανυπομονώ να το αρχίσω και εγώ.

  9. #1388
    Advanced Member euromaster's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Athens notia
    Posts
    431
    PSN ID
    gasmas78

    Default

    Αντε ποτε θα το δωσει το Plus τσαμπα...?
    Ps3 fat 80gb-->500gb
    firmware - 4.60

    http://psnprofiles.com/gasmas78

  10. The Following User Says Thank You to euromaster For This Useful Post:

    Innersense (15-06-2013)

  11. #1389
    Elite I_HAVE_A_NAME_'s Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,055
    Name
    Αλέξανδρος

    Default

    Έχει τρομερή ατμόσφαιρα το παιχνίδι δεν το συζητάμε. Και είναι και σκωτσέζικο ντουζ!
    Την μια στιγμή βρίσκεσαι σε καταπράσινες γειτονιές μες στην απόλυτη ηρεμία και το επόμενο λεπτό μπαίνεις στα πιο σκοτεινά και τρισάθλια υπόγεια μη ξέροντας τι θα συναντήσεις μπροστά σου.
    "Artificial Intelligence is no match for Natural Stupidity"

  12. #1390
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    επειδη θελω να δω ποσο καλα ψαχνω αν γινετε γραψτε εδω ποσα collectibles(το γραφει στο Load) εχετε και σε ποιο σημειο % ειστε.Εγω εχω 83 και ειμαι στο 81%

  13. #1391
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Παιδια, που φαίνεται το ποσοστό ολοκλήρωσης;

  14. #1392
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Επιλέγοντας το αρχείο που θες να φορτώσει (το πιο πρόσφατο προφανώς), πριν πατήσεις "X", θα δεις ότι δείχνει τις λεπτομέρειες του παιχνιδιού.
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  15. The Following User Says Thank You to Gazof For This Useful Post:

    panos74gr (15-06-2013)

  16. #1393
    Elite I_HAVE_A_NAME_'s Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,055
    Name
    Αλέξανδρος

    Default

    Quote Originally Posted by nikon View Post
    Αυτό που δεν έχω καταλάβει, αν και δεν είμαι κυνηγός, είναι τι παίζει με τα τρόπαια;;;;.....μετά από τόσες ώρες δεν θα έπρεπε να είχα πάρει μερικά;;;
    Εάν εννοείς για το SP έχει μια επιλογή στα settings του παιχνιδιού. Show medals μου φαίνεται λέγεται ή κάπως έτσι. Σε εμένα ήταν off από default και το άλλαξα.
    "Artificial Intelligence is no match for Natural Stupidity"

  17. The Following User Says Thank You to I_HAVE_A_NAME_ For This Useful Post:

    nikon (16-06-2013)

  18. #1394
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    ^^οχι δεν ειναι αυτο..απλα δεν δινει πολλα τροπαια στο πρωτο playthrough...εχει πολλα που πρεπει να μαζεψεις ολα τα αντικειμενα κτλ..εγω τερατισα και πηρα...2 trophies?κατι τετοιο..

    οταν το τερματισετε θελω να συζητησουμε καποι πραγματα...
    Spoiler!

  19. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    nikon (16-06-2013)

  20. #1395
    PS4forums Fanatic Chill's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Clouds
    Posts
    3,027
    Name
    PanoulisGOSU

    Default

    Βελτιώνεται συνεχώς η εντύπωση που αποκόμιζω από τον τίτλο. Ελιωσα ενα 6ωρακι σήμερα και λογικα θα ξεπεράσω τις 20 μέχρι τον τερματισμό, δεδομένου ότι είμαι στις 9 ώρες ήδη, στο 5ο chapter (νομίζω 11 είναι συνολικά).

    Δεν μπορω να πω ότι παίζω πολύ stealth και αυτό είναι που μου αρέσει ιδιαίτερα, ότι κάνω ντου με λιγοστό ammunition.

    Η ελληνική μετάφραση παρόλα τα λαθακια της μου αρέσει ιδιαίτερα, ίσως φταίει και ότι είναι το πρώτο game που παίζω με gr subs.

    To ps3 είναι ερωμένη μα το PC επίσημη αγαπημένη!


  21. #1396
    PS4forums Addict nickolas82's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Αθήνα(προς το παρόν)
    Posts
    1,438
    PSN ID
    nickolas82
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    παιζω στο hard, με απενεργοποιημενο φυσικα το εφφε του να βλεπω μεσα απο τοιχους...

    εχω παθει πλακα με το παιχνιδι τα λογια ειναι πολυ φτωχα....

    δεν ξερω τι θα μπορεσουν να φτιαξουν στο ps4 αυτοι οι ανθρωποι, το Last of Us ειναι απλα πανεμορφο
    Τελικά και εγώ ακριβώς έτσι το ξεκίνησα και η εμπειρία είναι κάτι παραπάνω από απίστευτη. Επίσης έτσι πιστεύω πως αυξάνεται κατά ένα ποσοστό και ο τρόμος και η αγωνία.
    Πραγματικά είναι απίστευτη εμπειρία και για εμένα επίσης πολύ καλύτερη από το uncharted. Survival σε όλο του το μεγαλείο.
    Πάντως είναι λιγο ξενέρωτό να βλέπεις μέσα απο τους τοιχους

  22. #1397
    Elite dspug7's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Κερατεα
    Posts
    929
    PSN ID
    dspug7
    Name
    Διαμαντης

    Default

    16 ωρες παρα 2 λεπτα. χορταστικοτατο. αν και θα προτιμουσα να τελειωσει αλλιως... χαρα στο κουραγιο σας που παιζετε χωρις το εφφε του ηχου, καποια σημεια δεν θα τα περναγα με τιποτα αν δεν υπηρχε αυτο.

    edit: στο ποσοστο ολοκληρωσης δεν μετρανε τα collectibles. στο save μου γραφει 100% και στα collectibles εχω 89/141.
    Last edited by dspug7; 15-06-2013 at 22:37.

  23. #1398
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Δεν εχω αποφασισει ακομα αν ειναι καλυτερο με το εφε (ηχος) ή χειροτερο.
    Θα ηθελα κατι ενδιαμεσο.
    Χωρις αυτο δεν γινεται να ακους σωστα που βρισκεται ο αντιπαλος οτι ηχοσυστημα και αν εχεις.Απο την αλλη σου δινει μεγαλη λεπτομερια η εικονα και επειδη ακριβως μιλαμε για εικονα,μου φαινεται υπερβολη να βλεπω σχεδον τα παντα απο πισω.
    Θα ηθελα ενα συστημα οπου θα βλεπω μονο οταν υπαρχει ηχος.Κοντινα βηματα ή ο ηχος που κανουν αν ειναι δυνατος να φαινεται απο μακρια στο περιπου που ειναι.Μια θολουρα ασπρη ας πουμε.

    Δεν το εχω απενεργοποιησει παντως.
    .

  24. #1399
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Chill View Post
    Μετά από 2 ώρες και 47 λεπτα, hard δυσκολία και 22% ολοκλήρωση, λαμβάνοντας υπ όψη το 95 στο metacritic εχω να πω πως είναι το πιο υπέρ τιμημένο παιχνίδι αυτής της γενιάς. Τα ξημερώματα, κατα τη μια έκλεισα την κονσόλα γιατι ψιλό βαρέθηκα....Το αναφέρω γιατι με το άλλο πονημα της nd η κονσόλα έκλεινε μόνο όταν με εγκατελειπε το σώμα.

    Δεν περίμενα να δω ενα uncharted 4, αλλα δεν ξέρω μέχρι στιγμής δεν με έχει κερδίσει. Φυσικά αυτο μπορεί να αλλάξει αρδην, αλλα οι πρώτες εντυπώσεις είναι στην καλύτερη αδιάφορες.

    Περιμενα κάτι άλλο; Είχα επηρεαστεί απο τα reviews; Φταίει ότι περίμενα κάτι που θα με κανει να πω wooooooooow για να δικαιολογήσω ότι στην θέση του δεν πήρα 3 αλλα games που θα μου αρέσουν 100% (συνέχειες αγαπημένων franchise που βγαίνουν τις επόμενες 45 ημέρες για pc) λόγω στενών οικονομικών; Θα δείξει, με την ολοκλήρωση.....ελπίζω περισσότερο απ΄ολους να κάνω post σύντομα που να λέει πως είχα λάθος.
    Ούτε το intro δεν σε εντυπωσίασε; Το πιο δυνατό κομμάτι του παιχνιδιού μέχρι στιγμής IMHO...

    Quote Originally Posted by euromaster View Post
    Αντε ποτε θα το δωσει το Plus τσαμπα...?
    Καλό 2015!

    Όσον αφορά την δυσκολία, είναι σχετικά βατό το Hard αν ξέρεις να παίξεις stealth. Όσον αφορά το shooting (χρειάζεται σε κάποια σημεία), αυστηρά και μόνο headshots λόγω του λιγοστού ammunition.

    Έχει κάποιες ομοιότητες με το Uncharted στο gameplay, αλλά το scarce ammo και τα health packs το διαφοροποιούν αρκετά θα έλεγα. Δεν μπορείς να το παίξεις one man army.

  25. #1400
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Moνο σε μενα αργει να το δει το δισκακι στην αρχη?εννοω πριν το πατησω για να μπω στο παιχνιδι.

    Tελεια...Με εβγαλε πολυ πισω.Αυτο που διαβαζα...
    Τι κανουμε τωρα?Ξανα ολο απο την αρχη??
    Last edited by PDS; 16-06-2013 at 02:41.
    .

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •