Page 2 of 138 FirstFirst 1234561252102 ... LastLast
Results 21 to 40 of 2751

Thread: The Last of Us

  1. #21
    Cool Member Aparadektos's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    kozani (tefra city)
    Posts
    194
    PSN ID
    sakis88

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Και κατι on topic. Ζombie outbreak ειπα πριν, με μια δευτερη σκεψη οι "εχθροι" δεν θα ειναι καν zombies αλλα messed up/brainwashed απο τον ιο/μυκητα/whatever, σωστα?
    Ναι σε αυτό το ντοκιμαντέρ μάλλον θα αναφέρεται και ο Αποστολης
    http://www.youtube.com/watch?feature...&v=XuKjBIBBAL8

    Δείτε και το πρώτο comment lol

    EDIT:Κάτι σαν las plagas αλλα με ιδιαίτερη μορφή σε κάθε...ζόμπι

    Last edited by Aparadektos; 09-12-2011 at 02:17.

  2. #22
    PS3forums Fanatic DarkUSS's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Athens
    Posts
    2,535

    Default

    Αναφορά του Last of Us στο Uncharted 3?

    [youtube]jfF9y_Z6Zvg[/youtube]

  3. #23
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Καλά δεν παίζει... αν είναι όντως συνδεόμενα τότε μιλάμε ότι έρχεται από στούντιο της Sony άρα δεν θα είναι το RE6 λογικά και φυσικά ξέρουμε ότι η ND έχει στενές επαφές με διάφορα άλλα στούντιο για ανταλλαγή τεχνογνωσίας (όπως κάνει με Guerilla και Santa Monica που είναι γειτονάκια νομίζω). Καλά άμα είναι νέο IP της ND θα γίνει πανικός.

  4. #24
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    LOL τρελο find!! ++ρεπ!! Εν τω μεταξυ επειδη εγω ειμαι κολλημενος με το Uncharted 3 και καθομουν και διαβαζα τα παντα οπου εβρισκα διαφημιστικα κλπ στο παιχνιδι (ειδικα στο μπαρ ειχα κατσει κανενα μισαωρο να κοιταζω τις λεπτομερειες, σιγουρα θα το ειδα, αλλα φυσικα εχει περασει καιρος και δεν το συνεδεσα με τιποτα!

    Ετσι και ειναι της Naughty Dog θα γινει οχι απλα χαμος.... ΥΠΕΡΧΑΜΟΣ!!!!!!!

  5. #25
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Δεν μου φαινεται πιθανο κατι τετοιο.Στο καπακι νεο παιχνιδι απο την ND,λιγο δυσκολο.Αντε να δουμε.


    Aπο noegaf(rumors)
    - Set in a near future
    - Ants infection people. Some die. Some become zombie.
    - Infection hits central america first, like texas and new mexico and then, after a hotbed in UK, they propragate to the rest of US (not sure I understand the dynamic here). US President declares allert status.
    - Non-authorized experiments conducted in secret installations in south america are the cause of an infestation that hit vegetation first, and then ants.
    - Infected ants are aggressive. See man as a menace.
    - First person view
    Last edited by PDS; 09-12-2011 at 14:05.
    .

  6. #26
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    τοσο δυσκολο ειναι πια να σκαρφιστουνε μια πρωτοτυπη ιδεα?ελεος μαυτα τα zombies πια.καλα θα δουμε το τελικο αποτελεσμα βεβαια αλλα...
    Καλο ειναι που εχουμε να περιμενουμε αλλο ενα exclusive και το βρισκω ενδιαφερον σαν εγχειρημα(κατα ταλλα!)...
    Spoiler!

  7. #27
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Εσυ εισαι δικός μου chronohill χαχα +ρεπ
    Satan has left his killing floor
    PS4

  8. #28
    Cool Member Aparadektos's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    kozani (tefra city)
    Posts
    194
    PSN ID
    sakis88

    Default

    -first person view<<--Πες μου ότι δεν εννοεί ότι θα είναι FPS...

  9. #29
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Όχι απαραίτητα... και το Skyrim π.χ. παίζεται και σαν first person αλλά δεν είναι shooter (είναι slasher), και κάτσε να δεις ποιο άλλο... εκτός από το Mirror's Edge αυτή την στιγμή δεν μου έρχεται κάτι άλλο, πείτε και εσείς γιατί πάλι FPS θα πω (π.χ. το Bioshock/Portal?). Η προοπτική πρώτου προσώπου από τα shooters πρώτου προσώπου είναι ολίγον διαφορετικά, εκτός του γεγονότος ότι είναι η αίσθηση σαν να τα βλέπεις εσύ ο ίδιος. Σε βάζει νομίζω περισσότερο μέσα στο παιχνίδι, τέτοιου είδους (που περιμένουμε να είναι) προοπτική και αυτά. Κατάλαβες νομίζω... βέβαια αν είναι να ποντάρουμε για στοίχημα, ναι ΟΚ, 70% shooter το κόβω και μετά οτιδήποτε άλλο, αλλά ας περιμένουμε να δούμε, μπορεί να είναι κάνα adventure/puzzle κλπ αλλά δεν ποντάρω κιόλας τα λεφτά μου.

  10. #30
    Forum GOD messi10's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,657
    PSN ID
    messi10ozil
    Name
    Παναγιωτης

    Big Ben, London, UK
    --------------------------------
    Science fiction
    Fight to live an other day or live to fight another day (messi10,Dragonborn)




  11. #31

    Default

    Quote Originally Posted by DarkUSS View Post
    Αναφορά του Last of Us στο Uncharted 3?

    [youtube]jfF9y_Z6Zvg[/youtube]
    χαχαχα... γράφει ο άλλος απο κάτω.. uncharted 4: drake's infection

  12. #32
    Cool Member Aparadektos's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    kozani (tefra city)
    Posts
    194
    PSN ID
    sakis88

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Όχι απαραίτητα... και το Skyrim π.χ. παίζεται και σαν first person αλλά δεν είναι shooter (είναι slasher), και κάτσε να δεις ποιο άλλο... εκτός από το Mirror's Edge αυτή την στιγμή δεν μου έρχεται κάτι άλλο, πείτε και εσείς γιατί πάλι FPS θα πω (π.χ. το Bioshock/Portal?). Η προοπτική πρώτου προσώπου από τα shooters πρώτου προσώπου είναι ολίγον διαφορετικά, εκτός του γεγονότος ότι είναι η αίσθηση σαν να τα βλέπεις εσύ ο ίδιος. Σε βάζει νομίζω περισσότερο μέσα στο παιχνίδι, τέτοιου είδους (που περιμένουμε να είναι) προοπτική και αυτά. Κατάλαβες νομίζω... βέβαια αν είναι να ποντάρουμε για στοίχημα, ναι ΟΚ, 70% shooter το κόβω και μετά οτιδήποτε άλλο, αλλά ας περιμένουμε να δούμε, μπορεί να είναι κάνα adventure/puzzle κλπ αλλά δεν ποντάρω κιόλας τα λεφτά μου.
    Έχεις δίκιο σε αυτό που λες σε καταλαβαίνω αλλα έχω θέμα με τα first person games πραγματικά... από πολύ μικρή ηλικία που ασχολούμαι με video games δεν Μου καθόταν ποτε καλά...όσες φορες έκανα απόπειρα να τα παίξω τα έπαιζα από αγγαρεία... :/ δεν δεν απλά δεν... και το έχουν παρακάνει με τα fps σε αυτήν την γενιά... το skyrim ο μονος λόγος που το αγόρασα είναι ότι διόρθωσαν πολύ το third person animation...(άσχετο που δεν το έχω παίξει ακόμα γτ περιμένω να διορθωθεί το πρόβλημα) πάντως έχεις δίκιο για τα παιχνίδια που ανέφερες..σε ένα που μπορεί να υποκύψω θα είναι το bioshock 3...όπως είχα κάνει με το half life 2 και κάπως με το rage το οποιο είναι λίγο διαφορετικό από τα κοινα shooters..

    Για το first person view του the last of us δεν θα με χαλούσε αν το χρησιμοποιήσουν σε ΚΑΠΟΙΕΣ στιγμές του παιχνιδιού όπως στο silent hill the room (μέσα στο σπίτι) ώστε να δίνει την ατμόσφαιρα που ανέφερες..να σε βάζει με κάποιον τρόπο μέσα στον παιχνίδι..αλλα όχι the whole game...

  13. #33
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο μαζί σου.

  14. #34
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Naughty Dog WTFBBQSAUCE?!?

    lol για το οτι ειναι in game... οι τυποι δεν παλευονται ομως!

  15. #35
    PS4forums Addict aris13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,731
    PSN ID
    GOB_BLUTH
    Name
    Άρης

    Default







  16. #36
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εαν το παιχνιδι βασιστει στην σχεση των 2 πρωταγωνιστων εις βαθος, τοτε μπορει να ειναι κατι εντελως κορυφαιο... και η Naughty Dog σιγουρα στοχευει σε αυτο λογο της εμπειριας της με cinematic storytelling.

  17. #37
    PS4forums Addict aris13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,731
    PSN ID
    GOB_BLUTH
    Name
    Άρης

    Default


  18. #38

  19. #39
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Κατ'αρχας μπραβο στην naughty dog που (φαινεται οτι) αφησαν το uncharted στην ακρη, προσωπικα θεωρω οτι το Uncharted 4 πρεπει να το δουμε στο ps4.
    Το last of us φαινεται παρα πολυ ενδιαφερον, πιο realistic/survival approach απο οτι μας εχει συνηθισει χωρις να ξεφευγει εντελως απο το υφος (ακομα και σε αυτο το setting conversational "jokes").
    Για τα γραφικα κραταω μια πισινη, οχι επειδη δεν εχω εμπιστοσυνη στην ND, αλλα πραγματικα ειδικα τα τελευταια δευτερολεπτα του trailer ειναι jaw dropping.
    Last edited by hakoo; 11-12-2011 at 05:05.


  20. #40
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Kι εγω το ιδιο δεν μπορω να πιστεψω οτι ειναι αληθινο. Οχι λογω των τελευταιων λεπτων να ειμαι ειλικρινεις αλλα των πρωτων δευτερολεπτων που δειχνει τα φυλλα απο κοντα... δεν υπαρχει...

    Εν τω μεταξυ αυτο που γουσταρω ειναι το ποσο διαφορετικο ειναι αυτο το παιχνιδι απο το uncharted σε υφος. Δειχνει οτι η Naughty Dog μονο μονοδιαστατη δεν ειναι σαν στουντιο, αλλα πηδαει απο την μια συνταγη σε μια τελειως διαφορετικη καθε φορα. Θα καταφερει να δωσει νεα πνοη στο σχεδον ανυπαρκτο survival horror σκηνικο? Ποιος ξερει, αλλα ειμαι πραγματικα excited να δω το αποτελεσμα, και δεν θα πω ψεμματα, ο ενθουσιασμος μου ειναι κυριως λογω αυτου του στουντιο που το αναπτυσσει.

    Μαλιστα λενε οτι ειχαν μια ξεχωριστη μυστικη ομδαδα η οποια ηταν σε αναπτυξη πανω σε αυτον τον τιτλο αρκετο καιρο τωρα. Προφανως τωρα θα πανε σε φουλ development σκηνικο...

    Α ρε Naughty Dog τα σπας!
    Last edited by Valkyre; 11-12-2011 at 05:17.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •