Page 131 of 138 FirstFirst ... 3181121127128129130131132133134135 ... LastLast
Results 2,601 to 2,620 of 2751

Thread: The Last of Us

  1. #2601
    PS4forums Addict dlevel's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,940
    PSN ID
    dlevel

    Default

    ε ναι πολύ καλή δουλειά το tomb raider, εννοείς κάτι άλλο ?


  2. #2602
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by dlevel View Post
    ε ναι πολύ καλή δουλειά το tomb raider, εννοείς κάτι άλλο ?
    Συγκριτικά με το Uncharted 2; Διαφωνώ. Καμία σχέση τα production values (γραφικά, gameplay, animation, camera movement, setpieces, storytelling, character development).

  3. #2603

    Default

    Δεν αρκεί μόνο το μπάτζετ, αλλά θεωρώ οτι οι Ιάπωνες έχουν χάσει ακόμα και το know-how πλέον. Δεν είμαστε στο 2000, όπου μπορούσε κάποιο στούντιο ΑΑΑ παιχνίδι με 3-4 μύρια το πολύ. Το γιέν τους σκοτώνει πλέον.

  4. #2604
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Tilemaxx View Post
    Δεν αρκεί μόνο το μπάτζετ, αλλά θεωρώ οτι οι Ιάπωνες έχουν χάσει ακόμα και το know-how πλέον. Δεν είμαστε στο 2000, όπου μπορούσε κάποιο στούντιο ΑΑΑ παιχνίδι με 3-4 μύρια το πολύ. Το γιέν τους σκοτώνει πλέον.
    Δεν φταίει το γιεν. Καλά κάνουν και κόβουν χρήμα οι άνθρωποι, από το να μπαίνουν στην λούμπα του αποπληθωρισμού.

    Κάποτε οι Ιάπωνες ήταν κορυφή ΚΑΙ στα video games ΚΑΙ στα microchips... πλέον όμως το scale και των 2 έχει μεγαλώσει υπερβολικά και σαν κοινωνία είναι υπερβολικά insular συγκριτικά με την Δύση. Βάλε και το ότι δεν μιλάνε αγγλικά και έδεσε το γλυκό. Ζούμε στην εποχή που χρειάζονται συνεργασίες & διαμοιρασμός γνώσης για να πας στο επόμενο βήμα εξέλιξης. Ευτυχώς η Sony το κατάλαβε αυτό. Η Nintendo ακόμα κοιμάται, αλλά θα ξυπνήσει (απότομα) κι αυτή κάποια στιγμή.

  5. #2605
    PS4forums Addict dlevel's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,940
    PSN ID
    dlevel

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Συγκριτικά με το Uncharted 2; Διαφωνώ. Καμία σχέση τα production values (γραφικά, gameplay, animation, camera movement, setpieces, storytelling, character development).
    δεν μπορώ να σχολιάσω εμπεριστατωμένα σε αυτό, διότι το uncharted το έχω τελειώσει ( φοβερό ) ενώ το tomb raider το πήρα τώρα με το plus και είμαι στην αρχή ακόμα λόγο έλλειψης χρόνου, απλα απο τεχνικό τομέα μου φάνηκε παρα πολύ καλό.

  6. #2606
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    http://www.ps4forums.gr/vb/showthrea...l=1#post510783

    PlayStation Turkey's VP Sercan Sulun said that The Last of Us with enchanced graphics and Left Behind is coming to PS4 in this summer. He said that on a local TV program on CNN Turk.

    Here is the link for show: http://www.multiplayer.com.tr/video/...ayer-bolum-45/

    In 36th minute, while talking about BAFTA awards hosts are asked him for, "Will we see the The Last of Us sequel soon?" and he replied, "No, sequel is not coming right now as far as I know but I can say that first game will be released this summer for PS4 as a physical and digital copy, with enchanced graphics."

  7. #2607
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    εχουν ξεφυγει εκει στο neogaf


  8. The Following 3 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    Leon_DiZ (27-03-2014),Nek_Food (29-03-2014),psx3 (27-03-2014)

  9. #2608
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Has the be experienced by everyone!

    Powered by cloud tears


    Cerny Computer Entertainment



    Χαχαχαχα! Θεοί!


    Sent using Tapatalk, one of the most overrated and useless apps since the original iPhone
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  10. #2609
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Εντωμεταξύ η Sony κάνει τον Κινέζο:

    http://www.eurogamer.net/articles/20...-employee-says

    "At no time have we announced that The Last of Us is coming to PS4 and therefore, have nothing to say on the subject," a Sony Computer Entertainment Europe spokesperson told Eurogamer.

    6 εκατομμύρια πούλησε στο PS3... τι περιμένουν; Πόσο να πουλήσει ακόμα;

    Ανακοινώστε την PS4 έκδοση και βάλτε και την PS3 έκδοση στην PS+ IGC του Ιουνίου να δελεαστεί ο κόσμος (α λα Tomb Raider)...

  11. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    WolfRathmA (28-03-2014)

  12. #2610

    Default




    τι γινεται με τα downgrades,πολυ μοδα εχει γινει τελευταια

  13. #2611
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Όντως και εγω είχα παρατηρήσει ότι αρκετα πράγματα έλειπαν απο την ΑΙ σε σχέση με το demo, αλλά να πεις το the last of us, disappointing είναι υπερβολή.


    Οταν οι developers σου λένε ότι τι παιχνίδι έδεσε και άρχισε να έχει διασκεδαστικό σύστημα μάχης τον τελευταίο μήνα, καταλαβαίνουμε σε τι κατάσταση θα ηταν στην Ε3.
    Θα πρέπει να παίρνουμε τα πρώιμα δείγματα ενός παιχνιδιού ως τέτοια. Δηλαδή πρώιμες εκδόσεις ενός παιχνιδιού που ακόμα και οι developers του ψάχνουν να βρουν την συνταγή και δοκιμάζουν ιδέες που θα το κάνουν ιδιαίτερο, απρόβλεπτο, έξυπνο αλλα κύριος διασκεδαστικό. Οι παράγοντες που επηρεάζουν ειναι άπειρες, αλλά στην πορεία κατασταλαζουν σε μια συνταγή που έρχεται πιο κοντά στους στόχους τους. Σε συνέντευξη είχε ειπωθεί ότι χρειάστηκε να κάνουν tone down την εξυπνάδα τις ΑΙ γιατι αλλιώς ηταν πολυ δύσκολο και ο παίκτης δεν παίρνουμε καλά κλπ μπορεί η μνήμη να μην έφτανε για να έχουν τόσα contextual animations ταυτόχρονα με τόσο μεγάλους χώρους και να αφαίρεσαν καποια. Μπορεί πολλά από αυτά που είδαμε στο demo θα έκαναν overpower τον Joel. Πχ αν μπορούσες να παρεις τα όπλα των εχθρών, το παιχνίδι θα ηταν αρκετα πιο εύκολο.

    Ειναι νομίζω απο τις πιο δύσκολες δουλειές να εισαι game developer.

  14. #2612
    PS4forums Addict nickolas82's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Αθήνα(προς το παρόν)
    Posts
    1,438
    PSN ID
    nickolas82
    Name
    Νίκος

    Default

    Και εγώ συμφωνώ με τον τύπο στο βίντεο γιατί θυμάμαι πως μου είχε κακοφανεί που έλειπαν αρκετά στοιχεία από την Al σε σχέση με αυτά που είχαν δείξει (τουλάχιστον όταν αντιμετώπιζες ανθρώπους γιατί με τα τέρατα δεν με χάλασε) και κατά βάθος περίμενα πως κάποια από αυτά θα υπήρχαν έστω στην ανώτερη δυσκολία αλλά σίγουρα disappointing δεν το λες με τίποτα

  15. #2613
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Θυμάμαι ότι δεν ήταν όλα όπως το αρχικό ντέμο, αλλά αυτά που βλέπω στο βίντεο δεν τα συνάντησα εγώ μπροστά μου, ή δεν ξέρω δεν έδωσα τα περιθώρια λόγω του τρόπου παιχνιδιού μου να τα συναντήσω; Κάποια για παράδειγμα όταν σημαδεύεις κάποιον με το όπλο να κραυγάζει και να οπισθοχωρεί γιατί έχω την εντύπωση ότι το έχω συνταντήσει στο δικό μου walktrought ενώ εδώ αναφέρει ότι το έχουν κόψει; Επίσης, σε άλλη παρόμοια κατάσταση όταν τον σημάδευα και είχε "μαζευτεί" και ακούστηκε το κλικ από το άδειο όπλο μου, επιτόπου αντίδρασε τόσο με σχόλιο όπως και με επίθεση.

    Στο βίντεο αυτό όντως η AI είναι εντελώς ηλίθια και σίγουρα σε βάζει σε πολλές σκέψεις. Επίσης, δεν θυμάμαι να συνάντησα τέτοια προβλήματα η τέτοιου βαθμού, να βλέπω κολλημένους τύπους στο πουθενά ή να κουτουλάνε στους τοίχους. Μία στις τόσες κάποιο κόλλημα ναι αλλά τέτοιου βαθμού ηλιθιότητα όχι, δεν θυμάμαι. Έχω κάνει ένα μόνο walkthrought στην κανονική δυσκολία αν θυμάμαι καλά. επίσης, έχει επικεντρώσει το βίντεο σε ένα συγκεκριμένο segment, ίσως επειδή ήταν το αντίστοιχο του demo θα μου πεις, αλλά τόσο ηλίθιο δεν το θυμάμαι το TLOU, αλήθεια κάνω τόσο λάθος; Μήπως είχα εστιάσει αλλού και δεν πρόσεξα τέτοια θέματα ενώ υπήρχαν; Μήπως λόγω του τρόπου παιχνιδιού μου δεν τα συνάντησα ή δεν τα προκαλούσα εγώ να υπάρχουν σε τέτοιο βαθμό;

  16. #2614
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Έχουμε αναφορές για PS4 έκδοση από Τουρκία, Γερμανία και Ισπανία.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  17. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    psx3 (29-03-2014),spartan (30-03-2014)

  18. #2615
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Bruce Straley Talks Third TLOU DLC


    Played some of #TheLastOfUs's new SP mode today & got owned... and it was awesome! DLC drop #3 coming soon.

    Single η multi?



    Spoiler!

  19. #2616
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    SINGLE


  20. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Desmond (03-04-2014),panos74gr (03-04-2014)

  21. #2617
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Nαι μου εκανε εντυπωση γιατι δεν ειχαν πει οτι το Left Behind θα ειναι το μοναδικο single?η θυμαμαι λαθος?
    Spoiler!

  22. #2618
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Τι If you liked Survivor Mode λέει?Όχι απλά μου άρεσε, το λάτρεψα και θα το ξαναπώ ακόμη μία φορά: Αυτή ήταν για μένα η κανονική δυσκολία του παιχνιδιού για την πλήρη βύθιση στον κόσμο του TLoU.

  23. The Following 2 Users Say Thank You to Desmond For This Useful Post:

    panos74gr (03-04-2014),Valkyre (03-04-2014)

  24. #2619
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Περιμενω πως και πως!!! Ισως ομως να κανω υπομονη να παιξω το συγκεκριμενο mode στο φημολογουμενο ps4 version

  25. #2620
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Mακαρι να το εχουν απο την αρχη ομως και στην φημολογουμενη εκδοση για ps4.Να μην χρειαζεται να το ξεκλειδωσεις.
    .

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •