View Poll Results: Ψηφιστε το Παιχνιδι της Χρονιάς 2011

Voters
95. You may not vote on this poll
  • Assassin’s Creed: Revelations

    4 4.21%
  • Batman: Arkham City

    6 6.32%
  • Battlefield 3

    7 7.37%
  • Call of Duty: Modern Warfare 3

    4 4.21%
  • Crysis 2

    0 0%
  • Dark Souls

    6 6.32%
  • Dead Space 2

    1 1.05%
  • Deus Ex: Human Revolution

    4 4.21%
  • Fifa 12

    2 2.11%
  • Football Manager 2012

    1 1.05%
  • Forza Motorsport 4

    0 0%
  • Gears of War 3

    0 0%
  • Infinity Blade II

    0 0%
  • Killzone 3

    0 0%
  • LittleBigPlanet 2

    2 2.11%
  • L.A. Noire

    4 4.21%
  • Mario Kart 7

    0 0%
  • NBA 2K12

    1 1.05%
  • The Elder Scrolls V: Skyrim

    10 10.53%
  • The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D

    0 0%
  • The Legend of Zelda: Skyward Sword

    1 1.05%
  • The Witcher 2: Assassins of Kings

    2 2.11%
  • Total War: Shogun 2

    1 1.05%
  • Uncharted 3: Drake's Deception

    37 38.95%
  • Xenoblade Chronicles

    2 2.11%
Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 41 to 60 of 82

Thread: Game Of The Year 2011

  1. #41

    Default

    Uncharted 3 απλα τα σπαει το παιχνιδι...


  2. #42
    Cool Member Stergios's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    serres
    Posts
    263
    PSN ID
    Samaras-Greece

    Default

    uncharted 3 φυσικα!!!!!!!!!!!!!!
    Spoiler!

  3. #43
    PS4forums Addict personGR's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Ξάνθη
    Posts
    2,248
    PSN ID
    personGR

    Default

    Τα παρακάτω γράφτηκαν στην εξής κατάσταση και με έναν cpu που έχει φρικάρει για κάποιο λόγο, οπότε υπομονή:



    Πίστεψε με Val, έχω παίξει πολύ καλά και τα 2, απλά πάντα απέφευγα να χρησιμοποιώ όπλα στο uncharted λόγω της πολύς μέτριας εμπειρίας που έδιναν. Το beat'em up μέρος τους πάντα μου άρεσε πιο πολύ, μου έδινε πιο πολύ συνοχή - άντε και το runnin' 'n' shootin' έχει πλάκα, αλλά ως εκεί, το να κάτσω να καμπερωθώ με το ΑΚ47 σπάνια θα γίνει, μόνο αν απαιτείται ως de facto λογική (ο περιορισμός των uncharted που επιμένω) ή στο extreme.

    Από εκεί και πέρα υπήρχαν τρόποι να ανοίξει το παιχνίδι και να διατηρήσει το μπλοκμπαστέρικο ύφος του, καταλαβαίνω όμως τι μου λες και πως το σκέφτεσαι. Γούστα.

    Για την ιστορία εμένα πάνε κάπως έτσι:

    Arkham
    Dark Souls
    Deus Ex3
    U3
    Skyrim, με υποσημείωση πως δεν έχω παίξει Gears3, Xenoblade Chronicles και διάφορα άλλα..

  4. #44
    PS4forums Addict criter's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,873
    PSN ID
    criter

    Default

    To Batman ειναι σαν το περσινο Asylum, το Uncharted 3 ξεφευγει. Κι εμενα στην αρχη το U3 μου φανηκε καπως που δεν επαιζα πολυ στην αρχη, αλλα μετα απο λιγο ειναι που γινεται η απολυτη εμπειρια! Δεν σε πεταει αμεσως στη δραση να παιξεις οπως στο Batman αλλα οχι και οτι δεν κανει και πολλα ο παιχτης. Θα πρεπει να το τερματισει καποιος για να το δει σαν συνολικη εμπειρια. Το Batman πολυ καλο παιχνιδι, και οι μηχανισμοι του αλλα και η παρουσιαση του.

    Το Skyrim ειναι παρα πολυ καλο αν και δεν θα επρεπε να εχει προβληματα στο PS3, αλλα αξιζει ομως σαν παιχνιδι. Το Portal 2 (αν και δεν υπαρχει στη λιστα) ειναι πολυ καλο και αυτο, παρολο που ειναι καπως πιο ιδιαιτερο επειδη ειναι puzzle.

    Το Assassins Revelations δεν το επαιξα, πρεπει να ειναι καλο ομως και αν ειναι στα ιδια επιπεδα των προηγουμενων, αξιζει σιγουρα.

    Το Witcher 2 για PC αξιζει επισης, πολυ καλο rpg, θα ηταν ωραιο να εβγαινε και για PS3 αλλα ειναι να βγει μονο στο 360. Γιατι αραγε; Λετε να ειδαν issues οτι δεν θα τρεχει σωστα στο PS3 ή απλα και μονο για τα δικαιωματα; Το Dark Souls παρα πολυ καλο, αλλα δυσκολο, κραταει ολα τα καλα στοιχεια του Demons Souls και αξιζει σαν παιχνιδι, παρολο που σε παιδευει ανελεητα. Καταφερε και εγινε απο exclusive, multiplatform.

    Anyway, το LBP 2 πολυ καλυτερο και με υποστηριξη MOVE οπως και το Killzone 3 που ειναι απο τα διαμαντια της χρονιας. Το Yakuza 4 επισης ειναι ενα πολυ καλο exclusive με πολυ καλα γραφικα, gameplay και πολλα minigames.

    Το Zelda Skyward Sword ειναι πολυ καλο για Wii, αλλα και το Ocarina of time οτι καλυτερο για το 3DS.

    Για αθλητικα τα καλυτερα μου το PES 2012 και το NBA2Κ12 αν και το δευτερο δεν το εχω παιξει, αλλα δεν νομιζω να εχει αλλο ανταγωνιστη πλεον. Το MW3 σταθερη αξια αλλα και το Battlefield 3 οπως και το Resistance 3 ειναι καλα, αλλα και το Operation Flashpoint για τους πιο απαιτητικους σε δυσκολια.

    Το Mortal Kombat 9 ειναι απο τα καλυτερα fighting games αυτη την στιγμη, αξιζει να ειναι στα καλυτερα παιχνιδια της χρονιας.

    Το Deus Ex:Human Revolution ειναι παρα πολυ καλο, ισως λιγο για τα γραφικα του να υποτιμηθηκε αλλα αξιζει πολυ σαν παιχνιδι.

    Ψηφισα το LA Noire γιατι ειναι ισως το μονο παιχνιδι που κανει του χαρακτηρες να φαινονται τοσο αληθινοι, οχι και τοσο για το searching clues kind of gameplay, αλλα για το οτι ειναι ενα παρα πολυ καλοσχεδιασμενο παιχνιδι και η ιστορια του και σαν πολη γεματο, και ειναι διαφορετικο παιχνιδι απο ολα τα αλλα. Συνδυαζει και πιστολιδι και οδηγηση στην πολη αλλα απαιτει και αρκετη παρατηρητικοτητα για να το προχωρησεις και το κανει καλυτερα με τα πολυ καλα γραφικα του και το πολυ ιδιαιτερο animation προσωπου.
    Τα επομενα στη σειρα προτιμησης μου θα ηταν :
    2. Uncharted 3
    3. Skyrim

  5. #45

    Default

    Assassin’s Creed: Revelations

  6. #46

    Default

    Dark Souls, ο καλύτερος εξομοιωτής πίκρας και απογοήτευσης.

  7. #47
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by personGR View Post
    Τα παρακάτω γράφτηκαν στην εξής κατάσταση και με έναν cpu που έχει φρικάρει για κάποιο λόγο, οπότε υπομονή:



    Πίστεψε με Val, έχω παίξει πολύ καλά και τα 2, απλά πάντα απέφευγα να χρησιμοποιώ όπλα στο uncharted λόγω της πολύς μέτριας εμπειρίας που έδιναν. Το beat'em up μέρος τους πάντα μου άρεσε πιο πολύ, μου έδινε πιο πολύ συνοχή - άντε και το runnin' 'n' shootin' έχει πλάκα, αλλά ως εκεί, το να κάτσω να καμπερωθώ με το ΑΚ47 σπάνια θα γίνει, μόνο αν απαιτείται ως de facto λογική (ο περιορισμός των uncharted που επιμένω) ή στο extreme.

    Από εκεί και πέρα υπήρχαν τρόποι να ανοίξει το παιχνίδι και να διατηρήσει το μπλοκμπαστέρικο ύφος του, καταλαβαίνω όμως τι μου λες και πως το σκέφτεσαι. Γούστα.

    Για την ιστορία εμένα πάνε κάπως έτσι:

    Arkham
    Dark Souls
    Deus Ex3
    U3
    Skyrim, με υποσημείωση πως δεν έχω παίξει Gears3, Xenoblade Chronicles και διάφορα άλλα..
    Kι εγω με την σειρα μου καταλαβαινω απολυτα γιατι καποιον μπορει να τον ενοχλουν οι περιορισμοι του uncharted. Απλα δεν σημαινει οτι το Uncharted φταιει σαν συνταγη, αλλα το γεγονος οτι εσενα και τον οποιονδηποτε δεν τον εκφραζει.

    Κακως ξεχασα να βαλω το Deus Ex στην λιστα μου... τελευταιο θα το εβαζα μεν, αλλα σιγουρα οχι καταιδρωμενο. Αν ειχε λιγο καλυτερο τεχνικο τομεα (ο οποιος ηταν ψιλοχαλια για να λεμε την αληθεια) θα το εβαζα αρκετα πιο πανω. Σαν stealth game ειναι οτι καλυτερο εχει κυκλοφορησει εδω και πολλα χρονια.

  8. #48
    PS4forums Fanatic Giannis7's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Athens
    Posts
    3,200
    PSN ID
    Soldius7
    Name
    Γιάννης

    Default

    Football Manager 2012, έχουμε τις αδυναμίες μας....
    "Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that."

    Bill Shankly

  9. #49
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Batman: Arkham City

    Γιατί εκτός από πολύ καλά γραφικά, είχε χορταστικό gameplay, φοβερό σύστημα μάχης, ωραία ιστορία, κορυφαία μουσική και κατάφερε να βελτιώσει σε όλα τα σημεία το Arkham Asylum και να το συνδυάσει με πολύ ωραίο τρόπο με έναν αρκετά πιο ανοιχτό κόσμο. Με κράτησε πάρα πολύ καιρό και νομίζω ότι θα γυρνάω σε αυτό και μέσα στο 2012 για να παίξω το New Game+, να ολοκληρώσω τα challenges κλπ

    Άντε και Batman: Gotham City σε 3 χρονάκια! (3 για να το κάνουν super)

    Finalists για μένα:

    1. Uncharted 3
    2. Deus Ex: Human Revolution

    (πάρα πολύ καλή χρονιά για το gameming)

  10. #50
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Όντως παιδιά το portal 2 είναι ΑΑ (αδικαιολογήτως απών) απο την λίστα.
    Δεν θα το ψήφιζα GOTY βέβαια αλλά έπρεπε να είναι στις υποψηφιότητες...
    Από αυτά που μένουν ξεχωρίζω Batman AC, Uncharted 3, Deus Ex, Dark Souls (αν και δεν το έχω παίξει ακόμα) και Dead Space 2 το οποίο (ίσως λόγο της κυκλοφορίας του στην αρχή της χρονιάς έχει ξεχαστεί απο τους περισσότερους).
    Αν απο αυτά τα 5 διάλεγα ένα θα ήταν είτε το Uncharted είτε το Batman. Είναι και τα 2 διαμάντια. Επειδή όμως σαν είδος παιχνιδιού με τραβάει περισσότερο αλλά και γιατί με κράτησε πολλές ώρες στο ps3 χωρίς να βαρεθώ δευτερόλεπτο, θα ψηφίσω το batman!

  11. #51
    Cool Member wolvoline's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Athina
    Posts
    233
    PSN ID
    CursedRyuk
    Name
    Alexandros

    Default

    littlebigplanet 2 δεν εχω πολλα να πω ενα αγαπημενο game για ολες τις ηλικιες που βαζει την φαντασια σου να δουλεψει top game.


    Γνωμη μου ολα θα αξηζαν GOTY
    Last edited by wolvoline; 05-12-2011 at 19:18.
    Women might be able to fake orgasms. But men can fake a whole relationship.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.


  12. #52
    Elite freakygeo's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ilion
    Posts
    867
    PSN ID
    freakygeo
    Name
    giorgos

    Default

    uncharted 3 game of the year 2011

  13. #53
    Elite Eddy_Gordo's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    725
    PSN ID
    KALLIANI
    Name
    Παναγιωτης

    Default

    Uncharted 3 και απο εμενα, αν και στη λιστα δεν υπαρχουν φοβερα παιχνιδια οπως π.χ. Resistance 3
    Last edited by Eddy_Gordo; 05-12-2011 at 21:34.

  14. #54
    PS4forums Fanatic greekteo's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    0xDEADBEEF
    Posts
    2,529
    PSN ID
    Greekteo
    Name
    Κωνσταντίνος

    Default

    LA Noire

  15. #55
    Senior Member ele80's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    thessaloniki
    Posts
    144
    PSN ID
    ele1980
    Name
    ΓΙΩΡΓΟΣ

    Default

    το Uncharted 3 φυσικα.............Θεωρω οτι καθε τιτλος της σειρας ειναι καλυτερος απο τον προηγουμενο!!!!

  16. #56
    Advanced Member garrett156's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    504
    PSN ID
    garrett156

    Default

    dark souls για μενα με μεγαλη αποσταση απο το δευτερο στην λιστα μου!

  17. #57
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Ποιος ειναι απο περιεργεια? Καλο θα ειναι να λεει και ο καθενας το τοπ 3 των προτιμησεων του ετσι για την ιστορια! Αν θελει φυσικα!

  18. #58
    Advanced Member garrett156's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    504
    PSN ID
    garrett156

    Default

    2ο το uncharted 3 (το οποιο δεν εχω τελειωσει ακομα αλλα δεν βλεπω να αλλαζει κατι τοσο δραματικα μεχρι το τελος) ενω στην 3η θεση θα εβαζα ανετα το F1 2011 που δεν ειναι στη λιστα αλλα σπερνει!

  19. #59
    Advanced Member bozo's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Εδεσσα
    Posts
    530
    Name
    Γιαννης

    Default

    Uncharted 3: Drake's Deception

  20. #60
    Member BraiNKilleR's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Drama
    Posts
    73
    PSN ID
    BraiNKilleRGR
    Name
    Γιώργος

    Default

    Uncharted 3: Drake's Deception
    Για το λόγο οτι απλά είναι ένα από τα καλύτερα παιχνίδια που έχουν βγει !

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •