Page 1 of 17 1234511 ... LastLast
Results 1 to 20 of 332

Thread: The Elder Scrolls V: Skyrim.Tips and misc.

  1. #1
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default The Elder Scrolls V: Skyrim.Tips and misc.

    Σε αυτό το thread συζητάμε για διάφορα πραγματα για το παιχνίδι.
    Ειναι χαοτικος ο κοσμος του Skyrim και μπορει καποιος να χαθει.Από leveling, αντικειμενα, χαρακτήρες,απορίες, συμβουλες, εντυπώσεις μεχρι και ιστορίες απο το παιχνιδι μπορουν να γραφτουν εδω!(να μεινει καθαρο το official thread και να ενημερωθουμε αποκλειστικά για τα προβληματα εκει, που παρα πολλα παιδια εχουν στην PS3 εκδοση)

    Οτιδηποτε εχει να κανει με spoiler παρακαλειστε να το βαζετε σε spoiler tags και να ενημερώνετε για το ειδος του spoiler (αν ειναι quest ας γραψετε το όνομά του σε περίπτωση που κάποιος δεν εχει φτασει εκει να μην το ανοίξει).



    Επομένως, προσοχή σε αυτα που θελετε να πείτε μην χαλασετε την εμπειρία σε καποιον που δεν θελει να μαθει το παρακατω της ιστοριας αλλα σίγουρα θα θελει να μαθει πτυχές και παρακλάδια του παιχνιδιού που μπορει να εκμεταλλευτεί.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  2. #2
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Βλεπω εχει παρει φωτια το threadaki....Ερωτησεις πρωτες απο εμενα (Γιαννης κερνα-Γιαννης πινει):

    Μπορεις να βαλεις και δευτερο δακτυλιδι? μεχρι τωρα μονο ενα μπορω..ειναι χαζομαρα να μην μπορεις να βαλεις κιαλλο.
    Τους χαρτες για θησαυρους ΙΙ κ ΙΙΙ τους εχει συναντησει κανεις?Γενικα που τους βρισκεις?γιατι δεν θυμαμαι απο που τους πηρα εγω (τον Ι και ΙV) .
    Ξερει κανεις ποιος κανει training για enchanting γιατι εχω μπλεξει τα ονοματα?
    Satan has left his killing floor
    PS4

  3. #3
    Forum GOD messi10's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,657
    PSN ID
    messi10ozil
    Name
    Παναγιωτης

    Default

    Majere, στο 1ο κι εγω μεχρι 1 ring μπορω να φορεσω.

    Στα αλλα δεν ξερω κατι, και ειδικα το 2ο δεν το επιασα. Δλδ με καποιους χαρτες μπορεις να κυνηγησεις θυσυρους? Awesome!

    Κατι σαν απορια δικια μου, spells μαθενεις απο τα spellbooks μονο? Εχω ενα spellbook αν δεεν κανω λαθος, αλλα δεν εχω τσεκαρει τπτ περαιτερω, μενω με τα αρχικα spells/miracles χρησημοποιοντας περισσοτερο το heal και το fire magic.

    Επισης παρτε το φοβερο τραγουδι για το οποιο μιλαγα στο αντιστοιχο τοπικ.

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=TvLlPEgUGGk&feature=related"]TES Skyrim - The Age Of Aggression [Full HD] - YouTube[/ame]

    ^ EPIC!!!!

    Big Ben, London, UK
    --------------------------------
    Science fiction
    Fight to live an other day or live to fight another day (messi10,Dragonborn)




  4. #4
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Το ειχε και στο oblivion αν θυμαμαι καλα.Δεν πρεπει ειναι νεο feature.Καπου βρηκα 2 χαρτες και δεν εχω ιδεα που.Βρηκα και εναν θησαυρο ο οποιος ειναι πανευκολος.
    Για τα spells ναι υποχρεωτικα απο εκει τα μαθαινεις, απο τα spell books.Υπαρχουν και εξαιρεσεις π.χ να σoυ δωσει καποιος μαγος κανα νεο ξορκι ψιλο-free.

    Ωχ μονο ενα δακτυλιδι?!σουπερ πατατα...τι τους χαλαγε αυτο τωρα? Ελπιζω σε δακτυλιδι να μπορω να βαλω πανω απο ενα skill .Νομιζα οτι εφταιγε το race μου ή το level μου. Τελοσπαντων.

    Καλα αυτο το τραγουδι οπως και το αλλο προσθετουν παρα πολυ στην ατμοσφαιρα.Μπαινεις, ριχνεις παραγγελια κανεις τα ψωνια σου εντωμεταξυ και φευγεις.Δεν υπαρχει χαχα Εσφαξα και εναν βαρδο μια φορα, ετσι γιατι δεν μαρεσε το μαλλι του.Ηταν το σαντρε το σκανδιναβικό οπως αυτον στο video που εβαλες.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  5. #5
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Πρωτο πραγμα που κατεβαζω μολις βγει ειναι mod για να φορας παραπανω απο 1 δαχτυλιδια....δηλαδη το θεωρω ακυρο που δεν μπορεις τουλαχιστον 2 να φορας στην χειροτερη.2 χερια εχεις for gods sake(και ποσα δαχτυλα ).

    Απο χαρτες εχω βρει μονο τον 1ο και τον 4ο ή 6ο(δεν θυμαμαι αν ηταν IV ή VI) .Παντως απο bandits πρεπει να βρηκα και τους 2 χαρτες...

    As for enchanting δεν εχω βρει κανεναν trainer και βλεπωντας το wiki καταλαβα γιατι...

    Μονο 2 και και οι 2 ειναι σε περιοχες που δεν εχω παει XD.
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  6. #6
    Forum GOD messi10's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,657
    PSN ID
    messi10ozil
    Name
    Παναγιωτης

    Default

    ''Νομιζα οτι εφταιγε το level μου.''

    Εχεις 88 ωρες(το εχεις λιωσει κανονικα ετσι ? ) και πιστευεις αυτο;;

    Απο περιεργια τι race εισαι?

    Εγω εναν Nord παλικαρι του εχω βαλει και αυτο το dragonborn Helmet, και ανεβαζω πολυ το one handed skill μου.

    Big Ben, London, UK
    --------------------------------
    Science fiction
    Fight to live an other day or live to fight another day (messi10,Dragonborn)




  7. #7
    PS4forums Addict criter's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,873
    PSN ID
    criter

    Default

    Ωραιο thread majere, +rep, χρειαζεται ενα τετοιο thread ωστε να συζηταμε για διαφορα που κανεις στο Skyrim και πως να φτιαξεις καλυτερα ενα χαρακτηρα.

    Δεν ξερω για αυτο που ρωτας, αλλα το training για barter που χες ρωτησει, να κανεις καλυτερες συναλλαγες δηλαδη και να εχεις καλυτερο speech γενικα, το κανεις στην solitude στο school of bart.

    Χαρτες για θησαυρους δεν εχω βρει, αλλα αναρωτιομουν εαν υπαρχουν, καλη φαση.
    Επισης υπαρχει χαρτης που δειχνει τα πιθανα σημεια οπου υπαρχουν δρακοι.
    μερικα tipς απο εμενα ειναι
    να διαβαζεις ολα τα books που βρισκεις, χωρις απαραιτητα να τα παιρνεις μαζι σου.
    να κανεις save τακτικα, ειδικα πριν απο δυσκολες μαχες.
    να μην κανεις αμεσως enchanting αντικειμενα, να τα κανεις πρωτα forge και μετα να τα κανεις enchante στο τελος, γιατι δεν σε αφηνει να κανεις ξανα enchanting ή smithing σε αντικειμενα που εχουν ηδη magic επανω τους, εκτος και αν εχεις παρει το αναλογο perk οπου σου το επιτρεπει.
    να φορας δαχτυλιδια αλλα και μενταγιον αναλογα και με το τι σου δινει το καθενα και που θες να σε βοηθησει.
    να εχεις companion μαζι σου αν σου δινεται η ευκαιρια, βοηθανε πολυ στις μαχες και κουβαλανε πραγματα που τους δινεις.
    να μην καταναλωνεις τα potions και τα spells ασκοπα, θα ερθουν στιγμες που θα τα χρειαστεις και μπορει να μην εχεις.
    να αγορασεις σπιτι για να αποθηκευσεις αντικειμενα που εχεις βρει και δεν θες να τα χρησιμοποιησεις αμεσως.

  8. #8
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    +rep στον nikolaszax ηξερα οτι ειναι καποιος απο το College of Winterhold αλλα ουτε που θυμομουν!Θα παω να του πω δυο λογακια.

    @criter ποιος χαρτης ειναι παλι αυτος με τους δρακους?Οταν δεις ακριβως πες μου.Παιζει να τον εχω και να μην ξερω καν που τον εχω ξεφορτωσει.
    Εχω σπιτι+ εχω τα διαμερισματα του arch-mage στο Winterhold και εχω βαλει απειρα πραγματα γιατι δεν βρισκω που να τα πουλησω.Δλδ ελεος.Ελπιζω οι thieves να εχουν καλους μαγαζατορες με αρκετο χρυσο γιατι οι υπολοιποι ειναι φιφες.
    και +ρεπ για το bart το ειχα εντελως μα εντελως ξεχασει!Δεν παταω το ποδι μου στη Solitude.

    Επισης νομιζω ο criter ειχε ρωτησει για τους γιγαντες. Κατι βρηκα εντελως τυχαια στο Markarth.Νοτιοδυτικα της πολης ρωτησα ενα τυπο που
    Spoiler!


    Γραφτε μια και τι χαρακτηρα εχετε για να δουμε και μεχρι που θα φτασει το level του καθενος! 42 level, Breton για την ωρα το κουνιαδακι μου.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  9. #9
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Σημειωση πως εχω διαβασει οτι μονο τα σπιτια σου θεωρουνται safe places για αντικειμενα.Γιατι ακουσα ατομα να χανουν items που ειχαν βαλει στο διαμερισμα τους σαν arch-mage.Οποτε αμα εχεις εκει.....καλου κακου καντα μια μεταφορα.
    Γυρω στα 30 level πρεπει να ειμαι,δεν θυμαμαι ακριβως , Nord με βαση στα one-handed και αναμιξη destruction(λιγοτερο)/block(περισσοτερο)/archery(για τα stealth shots) φορωντας heavy armor.Ισως να τραβηξω και κανα screen μετα με τον χαρακτηρα μου .
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  10. #10
    PS4forums Addict criter's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,873
    PSN ID
    criter

    Default

    Εξω απο την whiterun ειχα βρει εναν εμπορο σε που ειχε μεγαλη ποικιλια πραγματων και αγοραζε σχεδον τα παντα. Αυτου του ειδους οι εμποροι ειναι και οι καλυτεροι, οχι μονο στις μεσα σε πολεις. Υπαρχει και perk οπου μπορεις να πουλας οτι θες σε οποιον θες.

    Ο χαρτης που ειδα δεν μπορεις να τον παρεις. Μπορεις ομως να σημαδεψεις τα σημεια που εχει πανω και στο χαρτη σου. Νομιζω οτι τα σημεια που δειχνει οπου ειναι και στρατος Imperial ειναι και δρακοι. Ιμπεριαλ ειμαι και εγω, 10 δρακους εχω περασει μεχρι στιγμης. Αλλοι σου ριχνουν fire και αλλοι σου ριχνουν frost. level 17 ειμαι εχω ανεβασμενα τα destruction, sneak, one hand, restoration και παιζω με blade και τοξο και sneak και βαζω και poison πανω για πιο δυνατα. Τα shouts τα χρησιμοποιω για τελειωμα, οχι αμεσως στην αρχη. Οσο πιο πολυ τα χρησιμοποιεις, τοσο πιο δυνατα γινονται μερικα. Το resistance θελω να ανεβασω και το armor, πεφτει πολυ ευκολα η ενεργεια ερικες φορες οταν ειναι μαγοι ή ακομα και στα χτυπηματα και με ασπιδα θελει block. Ακομα δεν εχω βρει πολλα, ουτε fireball εχω παρει μεχρι στιγμης, ανεβαζω αλλα level μεσω training τα αγοραζω.
    thx για τους giants majere, θα περασω απο markarth να τσεκαρω, αφου δεν εχω εξερευνησει και πολυ απο εκει

  11. #11
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Εχει ενα χρηματοκιβωτιο μεσα στο δωματιο του arch-mage.Εκει τα εχω ρε γμτ.Λες να τα χασω απο εκει μεσα?Θυμαμαι εκεινο το παραξενο σεντουκι στο Oblivion στο δωματιο του arch-mage οπου οντως τα εχανες(νομιζω σου διπλασιαζε τα υλικα για potions).Ετουτο εδω μερες ολοκληρες τα εχω εκει και ειναι ακομα...στο πατωμα και γενικα οτι πετας πρεπει να τα χανεις.Παντως θα δω τι θα κανω και να τα μαεταφερω...αλλα ειναι υπερβολικα πολλα.Μονο τα dragon bones ειναι 30+ και πολλα ραβδια, πανοπλιες ολοκληρες ebony,glass , χαμος γινεται.
    Εσυ παιζεις στο pc ε?
    Εννοειται οτι ποσταρουμε και screenshots να εχει περισσοτερο ενδιαφερον!
    Satan has left his killing floor
    PS4

  12. #12
    Forum GOD messi10's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,657
    PSN ID
    messi10ozil
    Name
    Παναγιωτης

    Default

    Quote Originally Posted by MajereMP44 View Post
    Ξερει κανεις ποιος κανει training για enchanting γιατι εχω μπλεξει τα ονοματα?

    Φιλε Majere, training(δεν ξερω να αναφερθηκε) για enchanting κανει κι αυτος στο Whiterun στα σκαλια πανω απο το ''σπιτι'' των Companions.

    Big Ben, London, UK
    --------------------------------
    Science fiction
    Fight to live an other day or live to fight another day (messi10,Dragonborn)




  13. #13
    PS4forums Addict Zeichef's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,220
    PSN ID
    zeichef
    Name
    Νίκος

    Default

    Να ρωτήσω κάτι ρε σεις (δεν το έχω αρχίσει ακόμα για να ξεμπλέξω με όλα τα loose ends της real life πριν χάσω κάθε επαφή με τον κόσμο), υπάρχει ακόμα το φαινόμενο που NPCs παίρνουν τα πράγματα που αποθηκεύουμε στα ντουλάπια, βαρέλια, μπαούλα κλπ? Στο oblivion μου έχει τύχει να αφήσω πανοπλίες ακριβές που έχω για πούλημα και enchanted swords κλπ σε μπαούλο (μπαούλο που ΞΕΡΩ από το wiki ότι δεν κάνει reset) και μετά να μην το βρίσκω εκεί και να βλέπω κάτι χωριάτες να κυκλοφορούν με glass armor και σανδάλια στα πόδια λολ. Όχι ότι είναι τόσο κακό αυτό, δίνει έναν Χ ρεαλισμό αλλά μου την είχε δώσει άσχημα όταν το έπαθα για 2η φορά και δεν μπορούσα να πάω σε παλαιότερο save.
    Welcome back, Zeichef, there have been 90,595 posts and 2,345 threads since your last visit at 16:40, 06-10-2010

    Spoiler!

  14. #14
    Forum GOD messi10's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,657
    PSN ID
    messi10ozil
    Name
    Παναγιωτης

    Default

    ^ Φιλε γινεται αυτο κ μαλιστα στο λεει και στο manual του παιχνιδιου. Ο,τι δλδ αν αφησεις πραγματα σε μπαουλα, βαρελια κ.τ.λ. σε εναν χωρο που δεν ειναι δικο σ(π.χ. σε ενα σπιτι ή σε ενα Inn), τοτε υπαρχει περιπτωση οι NPC's να στα παρουν. Βεβαια αν ειναι για μικρο χρονικο διαστημα κατα πασα πιθανοτητα δεν θα στα εχουν πειραξει(εξαλλου το δοκιμασα εγω ο ιδιος ) , αλλα αν πας μετα απο 5-10 ωρες ισως δεν τα βρεις.

    Για αυτο το καλυτερο ειναι να αγορασεις σπιτι. Εγω εχω γυρα στα 5.000 gold κ σκεφτομαι την αγορα σπιτιου γιατι εχω dropαρει διαφορα αντικειμενα που θα μπορουσα ειτε να τα πουλησω , ειτε να τα εχω καπου που οταν θα τα θελησω, θα τα βρω.

    Big Ben, London, UK
    --------------------------------
    Science fiction
    Fight to live an other day or live to fight another day (messi10,Dragonborn)




  15. #15
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Πρωτο πραγμα που εκανα ειναι να αγορασω σπιτι.Μαζεψα αρων αρων τα 5000 gold και ηταν το καλυτερο investment.Αλλωστε δεν τα χρειαστηκα για αλλα πραγματα τα λεφτα,ειδικα στην αρχη του game.
    Πριν λιγω συναντησα το πρωτο bug.Δεν με αφηνε να προχωρησω το τελευταιο quest του warrior guild για να με κανει αρχηγο τους γιατι ο τυπας που επρεπε να με μιλησει για καποιον ηλιθιο λογο εκανε spawn εξω απο την πολη(ενω θα επρεπε να ειναι μεσα για ενα event) και δεν ελεγε να μπει μεσα.Τελικα το ελυσα μεσω command line (god bless pc) και τον εκανα να κανει spawn διπλα μου οταν ημουν μεσα στην πολη (αλλα απορω αμα καποιος το παθει στις κονσολες πως θα το λυσει χωρις patch...)
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  16. #16
    PS4forums Addict Zeichef's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,220
    PSN ID
    zeichef
    Name
    Νίκος

    Default

    5k gold μαζί με τα upgrades(έπιπλα)? Ή τώρα το αγοράζεις επιπλωμένο και δεν έχει upgrades όπως στο oblivion?
    Welcome back, Zeichef, there have been 90,595 posts and 2,345 threads since your last visit at 16:40, 06-10-2010

    Spoiler!

  17. #17
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Quote Originally Posted by Zeichef View Post
    5k gold μαζί με τα upgrades(έπιπλα)? Ή τώρα το αγοράζεις επιπλωμένο και δεν έχει upgrades όπως στο oblivion?
    Α ναι....ειχε και κατι upgrades .Οχι οτι χρειαζονται ομως για τη δουλεια που θελεις(aka αποθηκη) καθως εχει ηδη 2-3 συρταριερες για να βαλεις πραγματα και νομιζω μπορεις να πετας οτι θες και μεσα στο πατωμα χωρις φοβο.Μετα ειχε upgrades για να εχεις κουζινα,alchemy table ,καλυτερο υπνοδωματιο(οχι αραχνες,και νομιζω 2 ακομα συρταριερακια) και καμια ακομα αναβαθμιση για την εισοδο νομιζω(να εχεις stand για να βαλεις 2 οπλα σε κοινη θεα κτλ).
    Προκειμενουν ομως να πετας σημαντικα πραγματα επειδη δεν εχεις που να τα αποθηκευσεις και επειδη ο companion σου γεμισε σε χωρο που μπορει να κουβαλησει,λεει και ας ειναι χωρις upgrades.Μονο τα dragon bones και dragon scales που ριχνει ενας δρακος πιανουν χωρο γυρω στα 75 encumb. στο inventory σου :/.
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  18. #18
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Ρε συ criter στη Solitude ειναι η σχολη των bards οχι των barts Και ελεγα μα τι γινεται χαχα και θυμομουν οτι bards ειχα ακουσει!Και εχουν και ωραιες αποστολές!Παντως ειχες απολυτο δικιο σου κανουν training το speech.

    Εχω απορια πως στο διαολο μπορει καποιος πολεμιστης να σκοτωσει δρακο!Δλδ πολιμιστης παραδοσιακος, ουτε τοξα ουτε μαγειες ουτε τπτ!Θα ηθελα να το δω, πρεπει να θελει πολλα κανταρια φρυδια.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  19. #19
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by Zeichef View Post
    5k gold μαζί με τα upgrades(έπιπλα)? Ή τώρα το αγοράζεις επιπλωμένο και δεν έχει upgrades όπως στο oblivion?
    Nαι, 5k μονο το σπιτι, τα υπολοια ειναι extras. 500 gold (septims λεγονται? λολ) για alchemy lab, και τα υπολοιπα του σπιτιου κουζινικα, bedroom stuff κτλ πωλουνται σε πακετα.
    Κι εγω αγορασα σπιτι στο whiterun και ηρθε και μου κατσικωθηκε μια ντοπια που θελει ντε και καλα to assist me και δεν μπορω να την ξεφορτωθω. Η τυπισσα πηρε και δωματιο στο σπιτι, το διακοσμησε κιολας, κι εγω ειμαι μεσα στις αραχνες.
    Bitch please.


  20. #20
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Nαι, 5k μονο το σπιτι, τα υπολοια ειναι extras. 500 gold (septims λεγονται? λολ) για alchemy lab, και τα υπολοιπα του σπιτιου κουζινικα, bedroom stuff κτλ πωλουνται σε πακετα.
    Κι εγω αγορασα σπιτι στο whiterun και ηρθε και μου κατσικωθηκε μια ντοπια που θελει ντε και καλα to assist me και δεν μπορω να την ξεφορτωθω. Η τυπισσα πηρε και δωματιο στο σπιτι, το διακοσμησε κιολας, κι εγω ειμαι μεσα στις αραχνες.
    Bitch please.

    Hahahhahah.Η Lydia ειναι ε?Εκει θα μενει γιατι ειναι bodyguard σου μιας και εισαι thane πλεον.Απο οσες εχω δει μεσα στο παιχνιδι μεχρις στιγμης,μονο αυτη και μια ακομα bodyguard σου ειναι good looking οπτικα .
    Επισης ειναι κινητο tank,ειδικα στην αρχη.Ειχα προβλημα με κατι δυσκολα τερατα(πχ αρκουδες) και εκεινη τα εριχνε για πλακα.Plus χρησιμευει και σαν κινητη αποθηκη,οποτε ειναι ιδανικη αμα πας σε dungeon με πολυ loot(ή πεσεις πανω σε δρακο και δεν εχεςι χωρο για scales κτλ).Και οτι τις δινεις το εξοπλιζει αμα ειναι καλυτερο απο τα default της.
    Την εχω αφησει ομως πλεον μολις βρηκα το shrine που ανεβαζει το encumberance +κατι items ,γιατι καλη ,χρυση αλλα ειναι σπαστικο μετα απο λιγο να μην μπορεις να πας καπου χωρις να εχεις τον φοβο μηπως χαθει αυτη στην πορεια της και χασει κανα καλο item που εχεις πανω της,να μην μπορεις να ανεβεις σε υψωμα γιατι αυτοι(followers) δεν κανουν jump και επειδη ορμανε με το παραμικρο.Plus αλλο πραγμα να εισαι μεσα σε ενα ταφο με τερατα μονος και αλλο με εναν παρεα .

    Γενικα οσα σπιτια μπορεις να αγορασεις,αμα υπαρχει και quest να γινεις Thane της πολης τοτε θα σου δινουν παντα ενα bodyguard(υποθετω καθως εχω την lydia και στην αλλη την πολη βορεια του χαρτη(που ειναι το blue palace).

    EDIT:Ασχετο αλλα αμα θες να την ξεφορτωθεις ο μονος τροπος ειναι να την σκοτωσεις νομιζω .Το wait here δεν θα πιασει καθως δεν θα μεινει οπου και να την αφησεις για παντα αλλα μετα απο ενα διαστημα θα βαρεθει και αθ γυρισει μονη της σπιτι.
    Last edited by nikolaszax; 21-11-2011 at 16:30.
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

Page 1 of 17 1234511 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •