Page 39 of 40 FirstFirst ... 29353637383940 LastLast
Results 761 to 780 of 782

Thread: Assassin's Creed III - [3D]

  1. #761
    PS4forums Fanatic Chill's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Clouds
    Posts
    3,027
    Name
    PanoulisGOSU

    Default

    Τάσο αγόρι μου πρέπει να πάω Μασσαλία σύντομα να βγαίνουμε μπαρότσαρκες στην Κεντρική Ευρώπη, να φορτώνουμε μπύρες και γκομενέτα (δεν πείραζει που σαι "παντρεμένος" λολ) γιατί τα χεις μπλέξει

    Άλλο η αμερικανική επανάσταση που έγινε το 1775 και άλλο ο εμφύλιος που ξεκίνησε το 1861. Τα χωρίζουν κάπου 100 χρόνια τα δυο γεγονότα.....ΑΝΙΣΤΟΡΙΤΕ :-D

    Όλες οι ταινίες που λες αφορούν το δεύτερο, το patriot και το AC3 ασχολείται με την επανάσταση (το North and South στην amiga και εσχάτως στο ipad, το Robert E Lee Civil War General της sierra και Sid Meiers Gettysburg ασχολούνται με τον εμφύλιο.....έτσι επίπεδο γνώσεων χάρη στο gaming /flex χαχα, τα χα λιώσει και τα 3)



    Εκτός αν είσαι ρατσιστρόνι redneck και λογίζεις την απόσχιση του Νότου από τις ΗΠΑ ως ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ (ΠΟΥ ΗΤΑΝ DESMOND, που ήταν lol) και τα μπερδεύεις!!!!
    Last edited by Chill; 26-06-2013 at 18:27.
    To ps3 είναι ερωμένη μα το PC επίσημη αγαπημένη!


  2. #762
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    omg νομιζα πως ηταν στον εμφυλιο το ACIII!!!
    και το πατριοτ επισης! δεν πειραζει κρατειστε τις προτασεις (και εσυ Τσιλ για τον Τσακωνα )

    Παντως ψηθηκα και εγω και ισως παιξω το πρωτο AC ever.

  3. #763

    Default

    Απο θεμα ιστοριας ποια AC συνδεονται? Ή ειναι ολα ή καποια αυτοτελεις ιστοριες?

  4. #764
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Drake23 View Post
    Απο θεμα ιστοριας ποια AC συνδεονται? Ή ειναι ολα ή καποια αυτοτελεις ιστοριες?
    Αυτά στις σταθερές κονσόλες είναι το ένα συνέχεια του άλλου. Αυτά στις φορητές κονσόλες δεν ξέρω.

  5. #765
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Drake23 View Post
    Απο θεμα ιστοριας ποια AC συνδεονται? Ή ειναι ολα ή καποια αυτοτελεις ιστοριες?
    Αρτζι μπουρτζι και λουλα ειναι ολα μαν...

    Αλλα ειλικρινα μην δινεις σημασια, καλυτερα πλεον -μετα το ACIII- να μην δινεις καθολου σημασια....

    Αν ηξερα τι με περιμενε θα σταματαγα την σειρα στο τελος του ACII... καλυτερα να εμενα με την απορρια παρα αυτο το... "πραγμα". Δεστο σαν ενα grand theft auto (γιατι ουτε stealth ειναι...) απλα fuck everything και σπασε πλακα.

  6. #766
    PS4forums Fanatic Chill's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Clouds
    Posts
    3,027
    Name
    PanoulisGOSU

    Default

    Περιέργως μου έκανε τρομερή εντύπωση το online κομμάτι του. Το deathmatch είναι τρομερά εθιστικό!!!
    To ps3 είναι ερωμένη μα το PC επίσημη αγαπημένη!


  7. #767
    Elite Starlord's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ΠΡΕΒΕΖΑ
    Posts
    602
    PSN ID
    STARMICHAEL
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Συγγνώμη αλλά νομίζω το Patriot δεν πραγματεύεται την Αεμρικανική Επανάσταση, την εποχή του παιχνιδιού δλδ, αλλά τον Αγγλο-αμερικανικό πόλεμο του 1812.

  8. #768
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Quote Originally Posted by Starlord View Post
    Συγγνώμη αλλά νομίζω το Patriot δεν πραγματεύεται την Αεμρικανική Επανάσταση, την εποχή του παιχνιδιού δλδ, αλλά τον Αγγλο-αμερικανικό πόλεμο του 1812.
    Η ταινία αφορά σίγουρα την επανάσταση
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  9. #769
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    To τελείωσα και εγώ (100% σε 48 ώρες). Απογοητεύτηκα και εγώ από την υπόθεση. Είμαι σίγουρος ότι δεν το είχαν σχεδιάσει έτσι, το τραβούσαν από δω και από κει και όταν ήρθε η ώρα να το τελειώσουν σκέφτηκαν 5' και είπαν

    Spoiler!


    Κοιτούσα αφηρημένα τα credits στο τέλος και έλεγα τόσες ώρες, 5 μεγάλα παιχνίδια για να μας δείξουν αυτή τη παπαριά. Πολύ κρίμα ρε γμτ.

    Όσον αφορά το gameplay, ήμουν μάλλον τυχερός ως ένα σημείο γιατί δεν ταλαιπωρήθηκα από bugs. Κύλησαν όλα ομαλά. Εκνευρίστηκα αρκετά σε 3 σημεία:

    1) Encyclopedia of the common man: Αυτή η μοδίστρα μόνο ασφαλιστικά μέτρα δεν πήρε εναντίον μου τόσο πολύ μπανιστήρι που της έριχνα. Έκανε μόνο 2 δουλειές. Χωρίς υπερβολή την παρακολουθούσα 6 μέρες σερί για να βρω την τρίτη εργασία. Τελικά είπε να πλύνει τα ασπρόρουχα της και ήμουν εκεί να αποθανατίσω το γεγονός

    2) Fanorona mini game. Νεύρα τσατάλια, καφές να φεύγει, τασάκι να γεμίζει. Ωραίο, αλλά δύσκολο

    3) Pivots. Για αυτό είμαι ακόμα εκνευρισμένος. Απ'ότι φαίνεται πάσχει από πυρετό το συγκεκριμένο mini game. Βρίσκω το πρώτο pivot, το παίρνω, αλλά δεν καταγράφεται οπότε θεωρεί ότι δεν το έχω πάρει. Έσβησα και αντέγραψα το save, άλλαξα λογαριασμό στο UPLAY, έκανα sign in/sign out, πατούσα τρίγωνα, το παρακαλούσα, το έβριζα, το απειλούσα αλλά αυτό ανερυθρίαστα με έγραφε στα ψηφιακά του καλαμπαλίκια. ’π' ότι έψαξα είναι πολύς κόσμος που το είχε αυτό το πρόβλημα. Ήθελα να παίξω αυτό το παιχνίδι. Γιατί να μην μπορώ; Και αν είχα πληρώσει 50-60€ (το πήρα μετ/νο) τότε τι; Είναι απαράδεκτο, χαρακτηριστικά του παιχνιδιού να μην δουλεύουν. Δεν είναι ένα μικρό πρόβλημα στα γραφικά, ή στον ήχο κλπ. Είναι από τις στιγμές που δικαιώνομαι στην απόφαση μου να μην παίρνω παιχνίδια full price.

    Αυτά.

  10. #770
    PS4forums Fanatic tnf50's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    アテンス
    Posts
    2,466
    PSN ID
    tnf50
    Name
    Γιώργος

    Default

    Το ξεκινησα χθες λογω plus. Μεχρι στιγμης ειναι αρκετα καλο, με πολυ ωραια περιβαλλοντα στην εξοχη αλλα αρκετα μετρια στις πολεις. Τα γραφικα η αληθεια ειναι οτι τα περιμενα καλυτερα, ενω παραλληλα το framerate ειναι ακομα χαμηλο. Δεν ξερω αν θα με κρατησει μεχρι το τελος αλλα μιας και δεν εχω αλλο game τωρα λεω να το συνεχισω.

  11. #771
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    Μια συμβουλη:μην ασχοληθεις με homestead.Επισης το να βγαζεις λεφτα στο παιχνιδι δεν εχει κανενα νοημα εκτος απο τις αναβαθμισεις στο πλοιο.Δεν εχει να αγορασεις σχεδον τιποτα παρα μονο σφαιρες κτλ

  12. The Following User Says Thank You to stavros88 For This Useful Post:

    FotisGRC (31-08-2013)

  13. #772

    Default

    Το ξεκίνησα κι εγώ, γιατί ήθελα εδώ και καιρό..

    2 ερωτήσεις..

    -Αν κάνεις Full Synchronization σε όλες τις αποστολές κερδίζεις κάτι?? Εκτός απο το trophy..

    -Πανω στο δισκάκι γράφει "60 minutes exclusive gameplay".. Αυτό σε τι αναφέρεται?
    "You either hang onto your morals and die, or do everything you need to survive"

  14. #773

    Default

    Να χέσω και την Αμερικανική Επανάσταση και όλα τους! Είμαι στο Sequence 8-9 και μου έχουν πεταχτεί 132 διαφορετικοί χαρακτήρες που ο καθένας έχει και καλά το δικό του ρόλο στην Επανάσταση.. Εχω χάσει τα αυγά και τα πασχάλια!

    Δεν ξέρω γιατί πάντως, ενώ στα πρώτα AC έπαιζα με όρεξη και κοιτούσα με δέος τις πόλεις και τα σκηνικά, τώρα το έχω ψιλοβαρεθεί και παίζω απλά για να το τελειώσω..

    Αν πρέπει να δώσω για κάτι τα εύσημα στην Ubisoft πάντως, είναι η πιστότητα των πόλεων, των κοστουμιών κτλ.. Πραγματικά σε μεταφέρουν στην εποχή.
    "You either hang onto your morals and die, or do everything you need to survive"

  15. #774
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    To 3d του αξιζει?
    .

  16. #775
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Ειναι μια χαρα το 3D του εννοειται!Μηδεν pop-out αλλα εμενα μαρεσε πολυ περισσοτερο απο το 2D.Ουτε τα γραφικα χαλανε, ουτε σε κουραζει και δινει πολυ βαθος.Μη σου πω οτι εχει και καλυτερο frame rate απο το 2D.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  17. The Following User Says Thank You to MajereMP44 For This Useful Post:

    PDS (08-09-2013)

  18. #776
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Ωραια χαιρομαι
    .

  19. #777
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Πραγματι πολυ καλο το 3d.Δεν το περιμενα.
    Ειχα δοκιμασει και το jak and daxter που θα περιμενε κανεις να ειχε καλυτερο(πιο ελαφρυ παιχνιδι) και τελικα εχει μετριο.
    .

  20. #778
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Μιας και βλέπω ότι ξεκινήσατε τώρα το παιχνίδι, υπενθυμίζω, χωρίς spoiler, ότι το παιχνίδι ανοίγει πλήρως αρκετά αργά, εκεί περίπου που είναι ο Φώτης! Κάπου εκεί τρως αμέτρητες ώρες με όλα αυτά που έχεις να κάνεις (αν θες φυσικά!).


  21. #779
    PS4forums Fanatic tnf50's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    アテンス
    Posts
    2,466
    PSN ID
    tnf50
    Name
    Γιώργος

    Default

    Αυτο που με ξενερωσε πιο πολυ απ'ολα ειναι οτι το παιχνιδι αρχιζει υπερβολικα αργα και στην αρχη δεν εχει καθολου δραση(παραδοσιακη ac δραση τουλαχιστον). Επισης σε σχεση με τον Ezio ο Connor ειναι απειρα βαρετος και χωρις προσωπικοτητα.

  22. #780
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Το επαιξα και εγω για δευτερη φορα (η πρωτη ηταν σε PC) και το ολοκληρωσα στο 100%. Ειχε πολλα πραγματα να κανεις αν και, οπως ειχα διαπιστωσει και την πρωτη φορα, πολλα δεν εβγαζαν νοημα με βαση την ιστορια του παιχνιδιου. Απλα ειχαν μπει για να γεμισουν τον κοσμο.

    Η ιστορια δεν ηταν τοσο καλη οσο τα προηγουμενα (Ezio ftw) -για την ιστορια του Desmond ουτε λογος. Επισης νομιζω οτι ειναι ο πρωτος τιτλος της σειρας για τον οποιο χρειαζοταν να εχεις διαβασει και τα κομιξ και τα βιβλια για να καταλαβεις πως και τι (Daniel Cross, ιστορια του πατερα του Κονορ κτλ). Πολυ εκνευριστικο να σου πετανε ετσι χαρακτηρες χωρις να εχουν καμια εισαγωγη.

    Στα θετικα του ειναι το στοιχειο του κυνηγιου, η ροη των μαχων, το καταπληκτικο parkour το οποιο, ακομα και με ολα τα προβληματα του, καταφερνε να φαινεται "φυσικο" (η μετακινηση απο δεντρο σε δεντρο ποτε δεν μου φανηκε "στημενη" οπως την περιμενα), οπως και ο τεχνικος τομεας ο οποιος ηταν αρκετα καλυτερος απο τα προηγουμενα.

    Σε πολλα σημεια μου θυμισε το AC1. Μια πολυ καλη ιδεα, μια μετρια υλοποιηση. 2 πραγματα φτιαχνανε, 3 χαλαγαν. Πολλα προβληματα στα animations (σκαρφαλωμα, αλογο [!]), οι μαχες δεν ειχαν ιδιαιτερη ποικιλια (ατελειωτοι εχθροι!), το συστημα επιλογης οπλων/εργαλιων ηταν εξαιρετικα σπαστικο και τα crafting/convoys αν δεν τα χρειαζομουν οπωσδηποτε δεν νμζ να τα ακουμπουσα. Πιστευω οτι τα επομενα που θα βασιστουν πανω στο AC3 θα ειναι αρκετα βελτιωμενα και θα ειναι καλα παιχνιδια, ειναι κριμα ωστοσο που την πληρωσε το συγκεκριμενο.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  23. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    FotisGRC (12-09-2013)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •