Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 21 to 40 of 102

Thread: FINAL FANTASY XIV: A Realm Reborn

  1. #21
    Member Aniliagos's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Αιτωλοακαρνανία
    Posts
    58
    PSN ID
    Aniliagos
    Name
    Γιώργος

    Default

    Πολύ καλή παρουσίαση....ο naoki yiosida έχει κυριολεκτικά αναστήσει τον τίτλο.



    Σίγουρη αγορά!!!

  2. #22

    Default

    'Final Fantasy XIV' to suspend billing from September 29th until the launch of 'A Realm Reborn'



    http://www.theverge.com/gaming/2012/...29th-until-the

  3. #23

    Default

    Θέλω να δείτε το trailer και να πείτε γνώμες.


  4. #24

    Default

    Quote Originally Posted by DigitalDevilSummoner View Post
    Θέλω να δείτε το trailer και να πείτε γνώμες.
    Ένα ταλαιπωρημένο mmo με μηνιαία συνδρομή.

  5. #25
    Cool Member alexxx711's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    155
    PSN ID
    husuris

    Default

    Επαιξα λιγο την beta στο PS3. Μπορω να πω οτι με κουρασε ο χειρισμος με DS3. Συνηθισμενος μια 5ετια+ warcraft το βρηκα πολυ δυσκολο να το χειριστω. Ισως σε PC να αξιζει αλλα στο ps3 εγω απλα δεν μπορω να απολαυσω παιχνιδι

  6. #26

    Default

    Quote Originally Posted by AgentPrinny007 View Post
    Ένα ταλαιπωρημένο mmo με μηνιαία συνδρομή.
    Και αυτό τι σχέση έχει με το trailer ?!
    Story trailer ήταν και το πόσταρα γιατί μου έκανε εντύπωση πως αν δεν ξέραμε ότι ήταν mmo θα μπορούσε να περάσει για πολύ old school FF.

    @alexxx711 Εγώ στο PC το έπαιξα με DS3 ! Ήταν λίγο κουραστικό το να επιλέγεις στόχους αλλά κατατάλλα έδινε αίσθηση κανονικού rpg το pad.

  7. #27

    Default

    Quote Originally Posted by DigitalDevilSummoner View Post
    Και αυτό τι σχέση έχει με το trailer ?!
    Story trailer ήταν και το πόσταρα γιατί μου έκανε εντύπωση πως αν δεν ξέραμε ότι ήταν mmo θα μπορούσε να περάσει για πολύ old school FF.
    Μα γι αυτο ακριβως το ειπα. Μπορει να εδινε την αισθηση ενος καλου FF αλλα στην ουσια ειναι ενα mmo. Απλα στο ποστ που εκανα πηδηξα ολα τ ενδιαμεσα σταδια του ενθουσιασμου και σχολιασα τη πραγματικοτητα. Τωρα που το σκεφτομαι θα ηταν καλυτερα να ειχα βαλει ενα στο τελος.

  8. #28
    Senior Member God-Ectis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    100
    PSN ID
    God-Ectis
    Name
    Γιωργος

    Default

    μου έστειλαν ένα promo code και ένα beta registration code οποιος τους θέλει να μου πει

  9. #29
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Εχω κι εγω beta codes για το ps3 για οποιον ενδιαφερεται, εγω δεν προκειται να το ακουμπησω οποτε ας μην καθεται.
    Pm me.


  10. #30

    Default

    Αν και δεν υπάρχει χρόνος για MMORPG και δεν παίζει να το αγοράσω, θα ήθελα να δω πως τρέχει το FFXIV στο PS3.

    Αν έχετε ακόμα κάποιο κωδικό για τη beta και δεν τον θέλει κάποιος που ενδιαφέρεται πιο σοβαρά από εμένα, παρακαλώ στείλτε τον.

  11. #31
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Εγω παντως τον εδωσα man ηδη.


  12. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Mokelle (06-07-2013)

  13. #32
    Senior Member God-Ectis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    100
    PSN ID
    God-Ectis
    Name
    Γιωργος

    Default

    mokelele κειτα τα πμ σου

  14. The Following User Says Thank You to God-Ectis For This Useful Post:

    Mokelle (06-07-2013)

  15. #33
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Εγω παντως τον εδωσα man ηδη.
    αλλα ακομα δεν καταφερα να παιξω, μου βγαζει ενα error στην επικοινωνια με τον server.

  16. #34
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Please be excited


  17. #35

    Default

    Ευχαριστώ για την ανταπόκριση..

  18. #36
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Aφου περασεις αρκετη ωρα να κατεβει, να βαλεις κωδικους, να φτιαξεις λογαριασμο , να φτιαξεις χαρακτηρα κτλ, μπαινει στο παιχνιδι και ειναι ενα blast from the past, το παιχνιδι στον τεχνικο τομεα ειναι σε επιπεδα μετριου τιτλου για PS2, voiceover δεν υπαρχει καν, textures Και γεωμετρια απο αλλες εποχες.

    Ενα αλλο που παρατηρει κανεις ειναι οτι το παιχνιδι εχει φτιαχτει για το pc , ενα σωρο επιλογες , δυσκολα προσβασιμες με τον controller, θα το δοκιμασω λιγο ακομα και θα γραψω ισως περισσοτερα , αν και μεχρι στιγμης μου εχει δωσει καθε λογο για να το σβησω.

  19. #37
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Θες να πεις οτι το παιχνιδι δεν μοιαζει καπως ετσι?



    Ι'm shocked.

    Spoiler!


    To ολο project FFXIV ειναι μεχρι στιγμης ενα τεραστιο φιασκο με την πρωτη εκδοση να βγαινει και να τρωει το κραξιμο της χιλιετιας και τωρα να προσπαθουν να το μαζεψουν την δευτερη αυτη version και rebranding απο την αρχη κτλ.
    Προσωπικα σκεφτομαι τα resources που εχουν παει στα σκουπιδια για ολο αυτο το πραγμα... δεν ειναι μονο οτι προκειται για το γεφυρι της Αρτας αυτο καθεαυτο το παιχνιδι, εχει παει πισω και αλλα projects.


  20. #38

    Default

    Το συγκεκριμένο φιάσκο ,τηρούμενων των αναλογιών, θα το συνέκρινα με τη ταινία spirits within. Εκατομμύρια σπαταλήθηκαν και στις δυο περιπτώσεις. Στη μεν πρώτη το αποτέλεσμα ήταν η συγχώνευση της με την enix, με τα γνωστά αποτελέσματα . Εύχομαι στη δεύτερη περίπτωση να είναι αντιστρέψιμο το κακό που έγινε αλλά φοβάμαι ότι ζημιά στη φήμη της εταιρείας είναι πολύ μεγάλη και θα χρειαστεί δουλειά και χρόνο για να επουλωθεί.

  21. #39
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    αυτο ειναι το ποιο κοντινο που βρηκα στα γραφικα του παιχνιδιου


  22. #40
    Advanced Member Deathtrick's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    ThessalonΓ*ki, Greece
    Posts
    473
    PSN ID
    orion_4
    Name
    Savvas

    Default

    http://www.vg247.com/2013/07/09/fina...s-says-square/

    Final Fantasy 14: A Realm Reborn’s Xbox 360 snub is due to Microsoft’s policies, says Square

    Final Fantasy 14: A Realm Reborn is heading to PS3 and PC August 27, but is notably absent on Xbox 360. Developer Square-Enix has confirmed that the game’s absence is due to Microsoft’s continued reluctance to share game servers with other platforms.
    Το Final Fantasy 14: A Realm Reborn θα κυκλοφορήσει για PS3 και PC, όχι όμως και για Xbox 360, κάτι το οποίο η Square-Enix λέει ότι οφείλεται στη πολιτική της Microsoft και στην άρνηση της, να μοιραστεί τους game servers της με άλλες πλατφόρμες.
    Spoiler!

Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •