Page 75 of 76 FirstFirst ... 2565717273747576 LastLast
Results 1,481 to 1,500 of 1509

Thread: Collectibles (Figures/Statues/Busts/Replicas)

  1. #1481
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default


    Spoiler!

  2. The Following 2 Users Say Thank You to ilias78 For This Useful Post:

    mihalis13 (17-06-2022),WolfRathmA (22-12-2021)

  3. #1482
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default



    Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  4. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Dragonpaul (13-06-2022)

  5. #1483
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Απιστευτες φιγουρες ακομα και για καποιον που δεν ασχολειται καν με το αθλημα.

  6. #1484
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παιδια τα φωτα σας.

    Δηλωνω ΠΑΝΑΣΧΕΤΟΣ με το θεμα οποτε θα εκτιμησω παρα πολυ εαν οι απαντησεις σας ειναι οσο το δυνατον πιο απλες/κατανοητες για καποιον σαν κι εμενα.

    Υπαρχει αυτο...

    https://www.ebay.com/itm/19518472034...3ABFBMtIKUjcJg

    Και το θελω...

    Το προβλημα μου ειναι οτι δεν εχω την παραμικρη ιδεα του τι πρεπει να κανω και κυριως του τι θα σημαινει το τελωνειο για ενα τετοιο αντικειμενο που θα ερχεται απο εκει που θα ερχεται...

    Στην ευρωπη το βρισκω, αλλα πολυ πιο ακριβο και επισης απο Ευρωπη εχω τελευταια μπερδευτει με το τι παιζει με τελωνειο... γιατι αγορασα κατι 4K Blu Ray απο το Zavvi και τα ΕΛΤΑ μου ζητησαν εκτελωνισμο κοντα 17 ευρω... οποτε για ενα τετοιο πραγμα τι παιζει? Να χαρω εγω τελωνειακη Ενωση το κερατο μου μεσα.

    Γενικα βοηθηστε με, ποιος ειναι ο πιο συμφερον τροπος να το αποκτησω. Αν καποιος εχει καποια ακρη καλοδεχουμενη.

    Ευχαριστω εκ των πορτερων.

    ΥΓ: Fun Fact... το Nickname μου προηλθε απο ακριβως αυτο το πραγμα. Οταν πηγα να το βαλω δε θυμαμαι που πρωτη φορα, ηταν πιασμενο, οποτε απλα εβγαλα το "i"...

  7. #1485
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Ρε γαμώτο έχω καιρό να πάρω από Κίνα και δεν ξέρω τι παίζει πλέον

    Θα πω κάποιες random πληροφορίες όμως, ελπίζω κάποιος να ξέρει πιο συγκεκριμένα:

    1. amazon.com (από παλιά) & amazon.uk (πλέον) προπληρώνεις από πριν τα τέλη εκτελωνισμού μέσω του amazon και δεν υπάρχει περίπτωση να πληρώσεις τίποτα παραπάνω κατά την παραλαβή αενξαρτήτως υπηρεσίας (πολύ σημαντικό αν στο στείλουν με DHL, UPS κλπ που κανονικά χρεώνουν τεράστια ποσά για τον εκτελωνισμό)

    2. Το ebay έχει παρόμοια υπηρεσία ΑΛΛΑ δεν βλέπω κάπου να το λέει το listing που παρέθεσες, οπότε:

    - Αν το στείλει με κανονικά ταχυδρομείο, θα έχεις κάποια έξοδα αλλά σε φυσιολογικά επίπεδα (τύπου +24% ΦΠΑ + κάποιου είδους κόστος εκτελωνισμού)
    - Αν το στείλει με courier (DHL, FEDEX κλπ) ετοιμάζεσαι για 100+ χαλαρά (+24% και και μετά ξεκινάς από 100Ε επιπλέον κόστος εκτελωνισμού + διάφορα άλλα που σχετίζονται με τα κιλά και πόσο θα μείνει στην αποθήκη τους και άλλες τρέλες)

    Insomnia thread αν έχεις όρεξη


  8. The Following User Says Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    Valkyre (18-07-2022)

  9. #1486
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Tony σε ευχαριστω πολυ!

    Το δεμα αν ερθει θα ερθει απο ιαπωνια οχι κινα, δεν ξερω αν σε κατι αλλαζει αυτο.

    1) Amazon δεν υπαρχει πουθενα αυτο. Ειναι second hand οτι υπαρχει στην αγορα ή οποιος το αγορασε για επενδυση με σκοπο να το πουλησει στο μελλον. Βγηκε σε περιορισμενα κομματια και εγιναν ολα sold out πριν καν κυκλοφορησει... λολ

    2) Μπορω εγω να του ζητησω να μου το στειλει με κανονικο απλο ταχυδρομειο? Δηλαδη συνηθιζεται κατι τετοιο? Το +24% φπα με βαση τι τιμη/αξια θα βγει? Θελω να πω που θα ξερουν αυτοι ποια ειναι η αξια του δεματος?

    3) Το συγκεκριμενο το βρισκω και στην Ευρωπη απο 2 ατομα το ενα Γαλλια το αλλο Ιταλια αλλα η τιμη ειναι η διπλασια σχεδον... και επισης, τι παιζει με τελωνειο εντος της Ενωσης ρε παιδια? Υφισταται? Ξαναλεω στα ΕΛΤΑ μου ειπαν οτι πλεον υφισταται δασμοι ακομα και απο Γερμανια, Ευρωπη κανονικα... τωρα αν μου λεγανε μπαρουφες δεν ξερω.

    Αν ξερει και καποιος αλλος κατι ας το μοιραστει!

  10. #1487
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Tony σε ευχαριστω πολυ!

    Το δεμα αν ερθει θα ερθει απο ιαπωνια οχι κινα, δεν ξερω αν σε κατι αλλαζει αυτο.

    1) Amazon δεν υπαρχει πουθενα αυτο. Ειναι second hand οτι υπαρχει στην αγορα ή οποιος το αγορασε για επενδυση με σκοπο να το πουλησει στο μελλον. Βγηκε σε περιορισμενα κομματια και εγιναν ολα sold out πριν καν κυκλοφορησει... λολ

    2) Μπορω εγω να του ζητησω να μου το στειλει με κανονικο απλο ταχυδρομειο? Δηλαδη συνηθιζεται κατι τετοιο? Το +24% φπα με βαση τι τιμη/αξια θα βγει? Θελω να πω που θα ξερουν αυτοι ποια ειναι η αξια του δεματος?

    3) Το συγκεκριμενο το βρισκω και στην Ευρωπη απο 2 ατομα το ενα Γαλλια το αλλο Ιταλια αλλα η τιμη ειναι η διπλασια σχεδον... και επισης, τι παιζει με τελωνειο εντος της Ενωσης ρε παιδια? Υφισταται? Ξαναλεω στα ΕΛΤΑ μου ειπαν οτι πλεον υφισταται δασμοι ακομα και απο Γερμανια, Ευρωπη κανονικα... τωρα αν μου λεγανε μπαρουφες δεν ξερω.

    Αν ξερει και καποιος αλλος κατι ας το μοιραστει!
    1. Ναι ανέφερα το amazon, επειδή το Zavvi απ' ότι φαίνεται δεν έχει κάτι τέτοιο, έτσι για να το ξέρουμε (το έχω χρησιμοποιήσει κιόλας πολλάκις από το .com εδώ και χρόνια, δουλεύει τέλεια).

    2. Μπορείς να το ρωτήσεις σε πρώτη φάση με τι τα στέλνει ο ίδιος και αν έχει ακούσει για υπέρογκα ποσά σε τέτοιες αποστολές προς Ευρώπη.

    Για το δεύτερο σκέλος, κοίτα τι συμβαίνει και τι έκαναν ανέκαθεν οι sellers στο ebay *για να βοηθήσουν την μπίζνα τους αλλά και τους παραλήπτες:
    - Δήλωναν σαν τιμή προϊόντος κάτι του στυλ 20Ε και μετά βάζαν και ένα description gift. Σε πολλές τέτοιες περιπτώσεις λοιπόν, το τελωνείο δεν ασχολιόταν και περνούσαν τα προϊόντα χωρίς έξοδα καν (πάντα μιλώντας για κανονικό ταχυδρομείο). Όμως αφ' ενός αυτό άλλαξε και υπάρχει για τα πάντα πλέον ένα μικρό κόστος, αφ' ετέρου ο εκτελωνιστής πλέον ζητάει από εσένα απόδειξη πληρωμής (πχ paypal) και μετά προχωράει στην χρέωση του σωστού κόστους.

    3. Νομίζω χαζομάρες σου είπαν από ΕΛΤΑ, εκτός αν άλλαξε κάτι πολύ πρόσφατα γιατί έχω πάρει παραγματάκια τους τελευταίους μήνες από Ιταλία πχ - δεν νομίζω ότι παίζει κάτι τέτοιο, για εντός ΕΕ. Αγγλία οκ λογικό πλέον να ισχύει


  11. The Following User Says Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    Valkyre (18-07-2022)

  12. #1488
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αγγλια το καταλαβαινω αλλα οταν πηρα απο το Ζαβι (και δεν ημουν ο μονος) με διαβεβαιωσαν οτι δεν υφισταται προβλημα γιατι θα γινει η αποστολη απο τις αποθηκες τους στο Λουξεμβουργο κατι τετοιο. Αλλα γιοκ...

    Σε ευχαριστω παντως και παλι. Με τρομαζει ομως η φαση του τελωνειου η αληθεια ειναι, δηλαδη μη χρειαστει να δωσω και καμμια 200αρα στο τελος ετσι, κριμα ειναι.

  13. #1489
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    @ Valkyre Την βιάζεσαι να σου έρθει οταν την αγοράσεις η οκ την θες και ας ερθει σε 3-4 μηνες χωρις έξοδα τελωνίου κτλ παρα μονο λιγα μεταφορικά ;;

  14. The Following 2 Users Say Thank You to obione For This Useful Post:

    Valkyre (20-07-2022),WolfRathmA (21-07-2022)

  15. #1490
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Σου εστειλα πμ!

  16. #1491
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Να πω ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ευχαριστω στον φιλο Obione??

    Δεν θα ειναι αρκετο πραγματικα... οχι μονο προθυμοποιηθηκε να μπει σε κοπο για να με βοηθησει, οχι μονο ετρεξε για εμενα, αλλα εκανε και την υπερβαση! Δεν εχω λογια απλα!

    Μια μεγαλη παιδικη νοσταλγια εγινε επιτελους πραγματικοτητα!

    Χιλια ευχαριστω Obione με εκανες πολυ χαρουμενο εις διπλουν! Ελπιζω να στο ανταποδωσω συντομα!
    Συνημμένα Thumbnails Συνημμένα Thumbnails 088B33E0-BE2B-42E1-9821-D9E2CF6DD5D9.jpg   19C77F42-6E96-42E1-AD50-2DF155F96674.jpg   3A43FF7D-65FF-4B1E-81AD-ABAF622E3B18.jpg   8260DE16-3713-4FCA-9E76-4EB8D8360F08.jpg   1E112815-072D-4DAB-9A16-CA2BE37F9243.jpg  

    8B2EA810-DD55-4419-B8E2-ECB07D3F7DBB.jpg  

  17. The Following 8 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Dragonpaul (06-09-2022),enstikto (06-09-2022),isildur83 (16-09-2022),mihalis13 (07-09-2022),Nikoladim (11-12-2022),nikosgnr (06-09-2022),obione (07-09-2022),tonybsg (06-09-2022)

  18. #1492
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Πολύ ωραίο και ρισπεκτ στον obione!


  19. The Following User Says Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    obione (07-09-2022)

  20. #1493
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    ομως πανέμορφη .
    Διακρίνω και την φιγούρα μεσα στο cockpit !

    Εγω να πω με την σειρά μου ενα μεγάλο ευχαριστω στα παιδια του φόρουμ που μετα απο τοσα χρόνια το κρατάνε ενεργό .
    Χαρα μου που εστω και εμεσα ανταπόδωσα καπως !

  21. The Following User Says Thank You to obione For This Useful Post:

    Valkyre (07-09-2022)

  22. #1494
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Λοιπόν, δεν κρατήθηκα (χωρίς να ασχολούμαι ιδιαίτερα με Lego, μόνο με τα Star Wars helmets είχα ασχοληθεί λιγάκι) και τσίμπησα την DeLorean. Φανταστικό σετ, όπου μπορείς να επιλέξεις ποια time machine θα φτιάξεις

    Click image for larger version. 

Name:	IMG_20220822_235357.jpg 
Views:	92 
Size:	474.6 KB 
ID:	13003

    Click image for larger version. 

Name:	IMG_20220825_161725.jpg 
Views:	91 
Size:	464.2 KB 
ID:	13002

    Click image for larger version. 

Name:	IMG_20220825_161828.jpg 
Views:	92 
Size:	488.4 KB 
ID:	13001

    Click image for larger version. 

Name:	IMG_20220825_161851.jpg 
Views:	90 
Size:	452.1 KB 
ID:	13000

    Click image for larger version. 

Name:	IMG_20220825_163406.jpg 
Views:	93 
Size:	467.4 KB 
ID:	12999
    Last edited by tonybsg; 13-09-2022 at 10:45.


  23. The Following 3 Users Say Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    isildur83 (16-09-2022),Snk (13-09-2022),Valkyre (13-09-2022)

  24. #1495
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Προσεχε μονο μην κολλησεις με τα Lego γιατι η τρυπα στο πορτοφολι σου θα ειναι μαυρη και απυθμενη...

    Οι 200αρες ευρω για Lego θα φευγουν χωρις πολυ σκεψη... και αυτα ειναι τα φθηνα...

    Τα λεω ως παθων και ως τυπος που μια μερα εκατσε και εκανε εναν υπολογισμο τι χαλασε μεσα σε ενα χρονο σε Lego και εμεινε μλκς! Μετα εβλεπα τι γραφοταν εδω για τιμες βιντεοπαιχνιδιων και οσο ναναι γελαγα.

    Mακρια απο AFOL λεσχες, μακρια απο notification προσφορων, μακρια απο Μουστακα γενικα μακρια και αγαπημενα! Ετσι και μπεις στη διαδικασια του MOCing (My Own Creation) τοτε εχεις αρχισει να μπαινεις χοντρα στο παιχνιδι.

    Αν εχεις το σθενος να εισαι πολυ επιλεκτικος προχωρα, αλλα ειναι εθισμος το ρημαδι και θελει προσοχη. Επισης το θεμα χωρου, το θεμα σκονης...

  25. #1496
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    ^^Χαχα πόσο true!

    Ευτυχώς τα τελευταία χρόνια κρατιέμαι ιδιαιτέρως και έχω περιορίσει το geek buying και για τους λόγους που λες... still θα πάρω κάτι που θέλω βέβαια, αλλά ναι, σχετικά επιλεκτικά

    Είναι εθιστικά τα άτιμα, και το συγκεκριμένο είχε και ένα κάποιο challenge (ώντας άπειρος και γω φυσικά) και κόλλησα


  26. The Following User Says Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    Valkyre (21-09-2022)

  27. #1497
    PS4forums Addict konstantinos's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ιεραπετρα κρητη
    Posts
    1,911
    PSN ID
    kostantlnos

    Default

    Zavvi πριν μερες που μπήκα δεν υπάρχει η ελλάδα σαν χώρα αποστολής.Είχα φάει τελωνείο για δυο steelbook απο ελτα αλλά έστειλα μήνυμα στο zavvi γιατί μπήκε τελωνείο κ μου ζήτησαν φωτογραφία τα στοιχεία αποστολής και το τελωνείο που είχε το κουτί πάνω και μου έβαλαν τα λεφτά στο λογαριασμό μου.
    Εγώ prime1 είπα θα πάρω ένα. Τώρα έχω άλλα δυο σε preorder και πήρα Lara από Weta. Μόνο μακαρόνια.


    My Youtube Channel 'Show me the stuff inside' unboxing collectors editions videogames movies and more.

  28. #1498
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παιδια ειναι φοβερο... στην αρχη νομιζα οτι ειναι CGI τρολια...


  29. #1499
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Τελειο;
    αυτο σου ελεγα .
    εχουνε βγαλει τωρα τον Optimus σε μικρότερη έκδοση και ποιο οικονομική .
    Καλυτερο ΚΑΤ έμε . Μπορεις και να το μεταφέρεις άνετα .
    το original αν και δεν του φαίνεται στα βιντεο ειναι μεγάλος

    - - - Updated - - -

    Τελειο;
    αυτο σου ελεγα .
    εχουνε βγαλει τωρα τον Optimus σε μικρότερη έκδοση και ποιο οικονομική .
    Καλυτερο ΚΑΤ έμε . Μπορεις και να το μεταφέρεις άνετα .
    το original αν και δεν του φαίνεται στα βιντεο ειναι μεγάλος

    - - - Updated - - -

    Τελειο;
    αυτο σου ελεγα .
    εχουνε βγαλει τωρα τον Optimus σε μικρότερη έκδοση και ποιο οικονομική .
    Καλυτερο ΚΑΤ έμε . Μπορεις και να το μεταφέρεις άνετα .
    το original αν και δεν του φαίνεται στα βιντεο ειναι μεγάλος

  30. #1500
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ναι ειναι πραγματι τελειο. Δεν μπορουσα να φανταστω ακομα και οταν στο λεει καποιος οτι ειναι τοσο μα τοσο καλοφτιαγμενο.



    Εκει που αρχισε και εκανε τις κλωτσιες κουφαθηκα τελειως...

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •