Page 70 of 76 FirstFirst ... 2060666768697071727374 ... LastLast
Results 1,381 to 1,400 of 1509

Thread: Collectibles (Figures/Statues/Busts/Replicas)

  1. #1381
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Έχω μια φιγούρα του Schwarzenegger. Πιάνει;


  2. #1382
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Quote Originally Posted by Error Flynn View Post
    Έχω μια φιγούρα του Schwarzenegger. Πιάνει;
    Δωσε !


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #1383
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Προσπαθώ να ανεβάσω τον Arnie αλλά καταλήγει να δείχνει αυτό... γιατί;

    Click image for larger version. 

Name:	Widow-01.jpg 
Views:	139 
Size:	795.1 KB 
ID:	10166

    Click image for larger version. 

Name:	Widow-02.jpg 
Views:	137 
Size:	470.5 KB 
ID:	10167

    Click image for larger version. 

Name:	OW-Family.jpg 
Views:	131 
Size:	549.0 KB 
ID:	10168

  4. The Following 3 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    mihalis13 (06-10-2017),Nikoladim (06-10-2017),spartan (19-11-2017)

  5. #1384
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Quote Originally Posted by Error Flynn View Post
    Προσπαθώ να ανεβάσω τον Arnie αλλά καταλήγει να δείχνει αυτό... γιατί;

    Click image for larger version. 

Name:	Widow-01.jpg 
Views:	139 
Size:	795.1 KB 
ID:	10166

    Click image for larger version. 

Name:	Widow-02.jpg 
Views:	137 
Size:	470.5 KB 
ID:	10167

    Click image for larger version. 

Name:	OW-Family.jpg 
Views:	131 
Size:	549.0 KB 
ID:	10168
    Τελειες ειναι

  6. The Following User Says Thank You to Nikoladim For This Useful Post:

    Error Flynn (07-10-2017)

  7. #1385
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Silent Hill... ξανά...



    Click image for larger version. 

Name:	SH01.jpg 
Views:	145 
Size:	687.2 KB 
ID:	10175

    Click image for larger version. 

Name:	SH02.jpg 
Views:	146 
Size:	948.9 KB 
ID:	10176

    Click image for larger version. 

Name:	Sh03.jpg 
Views:	143 
Size:	951.6 KB 
ID:	10177

    Click image for larger version. 

Name:	SH04.jpg 
Views:	141 
Size:	926.2 KB 
ID:	10178

    Click image for larger version. 

Name:	SH05.jpg 
Views:	144 
Size:	799.6 KB 
ID:	10179

    Click image for larger version. 

Name:	SH06.jpg 
Views:	140 
Size:	929.3 KB 
ID:	10180

    - - - Updated - - -

    Και εδώ ότι είναι δικό μου σε μια βιτρίνα πλέον...

    Click image for larger version. 

Name:	Sculptures.jpg 
Views:	142 
Size:	857.1 KB 
ID:	10181

  8. The Following 7 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    Gazof (07-10-2017),isildur83 (08-10-2017),Nek_Food (09-10-2017),Nerven (17-11-2017),Nikoladim (07-10-2017),ParanoidGR (25-01-2018),Snk (07-10-2017)

  9. #1386

    Default



    πραγματικα αξιοζηλευτη τεχνη. τρομερος με ωραιες λεπτομερειες!

  10. The Following 3 Users Say Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    Error Flynn (16-10-2017),Nikoladim (16-10-2017)

  11. #1387

    Default

    Γεια σας, θα ήθελα να παραγγείλω φιγούρες south park από Κίνα (ebay) . Τα μεταφορικά λέει ότι είναι δωρεάν αλλά δεν ξέρω αν με χρεώσουν κάτι επιπλέον στο τελωνείο.
    Εσείς τι λέτε ; https://www.ebay.com/itm/NEW-5-pcs-C...IAAOSwvu5Zy87W

    Ευχαριστώ προκαταβολικά.

  12. #1388
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by takisgr View Post
    Γεια σας, θα ήθελα να παραγγείλω φιγούρες south park από Κίνα (ebay) . Τα μεταφορικά λέει ότι είναι δωρεάν αλλά δεν ξέρω αν με χρεώσουν κάτι επιπλέον στο τελωνείο.
    Εσείς τι λέτε ; https://www.ebay.com/itm/NEW-5-pcs-C...IAAOSwvu5Zy87W

    Ευχαριστώ προκαταβολικά.
    Για προιοντα μικρης αξιας (κατω απο 40$-50$) εκτος ΕΕ δεν θα εχεις προβλημα να χρεωθεις κατι εξτρα,
    απλα να σταλει το δεμα με απλο ταχυδρομειο (ΕΛΤΑ) και οχι courier.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  13. #1389

    Default

    Ευχαριστώ jk blue tiger !!! Επειδή είναι πρώτη φορά που αγοράζω κάτι από ebay ήθελα να σας ρωτήσω αν ο συγκεκριμένος προμηθευτής σας φαίνεται αξιόπιστος .

    https://www.ebay.com/itm/NEW-5-pcs-C...IAAOSwvu5Zy87W

    Ευχαριστώ

  14. #1390
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Να ρωτήσω και γω κάτι άλλο παιδιά. Υπάρχει τρόπος για αγορά από Αμερική με ¨δυνατότητα¨ αποφυγής τελωνείου; Καπου πήρε το μάτι μου για κάποιον από εδώ που έκανε αγορά μέσω άλλου προσώπου έτσι ώστε ο αγοραστής να δείχνει πως έχει άλλη κατοικία. Έχω καταλάβει σωστά; Δυστυχώς η blizzard δεν στέλνει Ευρώπη και ψάχνω τρόπους να αγοράζω τις φιγούρες που βγάζει από Overwatch.

  15. #1391
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Error Flynn View Post
    Να ρωτήσω και γω κάτι άλλο παιδιά. Υπάρχει τρόπος για αγορά από Αμερική με ¨δυνατότητα¨ αποφυγής τελωνείου; Καπου πήρε το μάτι μου για κάποιον από εδώ που έκανε αγορά μέσω άλλου προσώπου έτσι ώστε ο αγοραστής να δείχνει πως έχει άλλη κατοικία. Έχω καταλάβει σωστά; Δυστυχώς η blizzard δεν στέλνει Ευρώπη και ψάχνω τρόπους να αγοράζω τις φιγούρες που βγάζει από Overwatch.
    Βασίλη, μάλλον για εμένα θα λες που είπα για τον ενισχυτή στο thread με της προσφορές για καταστήματα.

    Εγώ αγόρασα από κατάστημα Γερμανίας που δεν έστελνε Ελλάδα. Το έκανα μέσο μεσάζοντα. Αν ψάξεις γενικότερα υπάρχουν σε όλες τις χώρες τέτοιες υπηρεσίες σαν αυτή. Αυτή που χρησιμοποίησα εγώ είναι το mailboxde.com. Σου δίνουν διεύθυνση δική τους και στέλνεις ότι θες σε αυτούς, αφού φυσικά το έχεις πληρώσει, και μόλις το παραλάβουν σε ενημερώνουν για να επιλέξεις τρόπο αποστολής και να σου το στείλουν σε εσένα. Θα πρέπει φυσικά να μπορείς να πληρώσεις από την κάρτα σου για παράδειγμα για να μπορείς να πάρεις κάτι από το εξωτερικό ή να δέχεται paypal ας πούμε. Αν δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα, μερικοί σου δίνουν την επιλογή να στο αγοράσουν αυτοί για εσένα και να σου το στείλουν με κάποια παραπάνω προμήθεια για την συγκεκριμένη υπηρεσία.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  16. #1392
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Βασίλη, μάλλον για εμένα θα λες που είπα για τον ενισχυτή στο thread με της προσφορές για καταστήματα.

    Εγώ αγόρασα από κατάστημα Γερμανίας που δεν έστελνε Ελλάδα. Το έκανα μέσο μεσάζοντα. Αν ψάξεις γενικότερα υπάρχουν σε όλες τις χώρες τέτοιες υπηρεσίες σαν αυτή. Αυτή που χρησιμοποίησα εγώ είναι το mailboxde.com. Σου δίνουν διεύθυνση δική τους και στέλνεις ότι θες σε αυτούς, αφού φυσικά το έχεις πληρώσει, και μόλις το παραλάβουν σε ενημερώνουν για να επιλέξεις τρόπο αποστολής και να σου το στείλουν σε εσένα. Θα πρέπει φυσικά να μπορείς να πληρώσεις από την κάρτα σου για παράδειγμα για να μπορείς να πάρεις κάτι από το εξωτερικό ή να δέχεται paypal ας πούμε. Αν δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα, μερικοί σου δίνουν την επιλογή να στο αγοράσουν αυτοί για εσένα και να σου το στείλουν με κάποια παραπάνω προμήθεια για την συγκεκριμένη υπηρεσία.
    Ααα έχεις δίκιο Απόστολε. Εσένα είχα στο νου μου αλλά δε θυμόμουν συγκεκριμένα.
    Αυτο που λες θα μπορούσε να ισχύσει και για αγορά από Αμερική όπως προανέφερα;
    Θελω να πάρω τη D.Va και όπως καταλαβαίνεις θέλω με κάποιον τρόπο να εξασφαλίσω
    πως δε θα έχω θέματα με το τελωνείο.

  17. #1393
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Error Flynn View Post
    Ααα έχεις δίκιο Απόστολε. Εσένα είχα στο νου μου αλλά δε θυμόμουν συγκεκριμένα.
    Αυτο που λες θα μπορούσε να ισχύσει και για αγορά από Αμερική όπως προανέφερα;
    Θελω να πάρω τη D.Va και όπως καταλαβαίνεις θέλω με κάποιον τρόπο να εξασφαλίσω
    πως δε θα έχω θέματα με το τελωνείο.
    Θα πρέπει απλά πριν την αποστολή να αναφέρεις να σου το στείλουν ως gift ή να αναγράφει αξία μέχρι 50 δολάρια. Τουλάχιστον έτσι έχω κάνει εγώ παλιότερα και τα έχω παραλάβει χωρίς να περάσουν τελωνείο.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  18. #1394
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Θα πρέπει απλά πριν την αποστολή να αναφέρεις να σου το στείλουν ως gift ή να αναγράφει αξία μέχρι 50 δολάρια. Τουλάχιστον έτσι έχω κάνει εγώ παλιότερα και τα έχω παραλάβει χωρίς να περάσουν τελωνείο.
    Έχεις δει τι διαστάσεις έχει η D.Va? Τι gift και 50 δολάρια αξία... θα με δέσουν χειροπόδαρα... χαχαχα.
    Πρός το παρόν έχω άνθρωπο Αμερική που θα το στείλω εκεί και ίσως να μου το φέρει την Άνοιξη που θα έρθει Ελλάδα.
    Αύτη είναι η μια εναλλακτική που έχω σκεφτεί.

    Σε ευχαριστώ... θα το ψάξω... θα κοιτάξω και την υπηρεσία που ανέφερες αν κάνει κάτι αντίστοιχο από Αμερική.

  19. #1395
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Error Flynn View Post
    Έχεις δει τι διαστάσεις έχει η D.Va? Τι gift και 50 δολάρια αξία... θα με δέσουν χειροπόδαρα... χαχαχα.
    Πρός το παρόν έχω άνθρωπο Αμερική που θα το στείλω εκεί και ίσως να μου το φέρει την Άνοιξη που θα έρθει Ελλάδα.
    Αύτη είναι η μια εναλλακτική που έχω σκεφτεί.

    Σε ευχαριστώ... θα το ψάξω... θα κοιτάξω και την υπηρεσία που ανέφερες αν κάνει κάτι αντίστοιχο από Αμερική.
    Να σου πω ότι έχω πάρει από Αμερική το Mortal Kombat Arcade Stick από ebay και του είχα πει να γράψει ότι έχει μαξ 50$. Μια χαρά το παρέλαβα από ΕΛΤΑ με έξοδα εκτελωνισμού 3 ευρώ. LOOOL
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  20. #1396
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by takisgr View Post
    Ευχαριστώ jk blue tiger !!! Επειδή είναι πρώτη φορά που αγοράζω κάτι από ebay ήθελα να σας ρωτήσω αν ο συγκεκριμένος προμηθευτής σας φαίνεται αξιόπιστος .

    https://www.ebay.com/itm/NEW-5-pcs-C...IAAOSwvu5Zy87W

    Ευχαριστώ
    Ο συγκεκριμμενος πωλητης φαινεται αξιοπιστος (με πολυ λιγα αρνητικα σχολια),
    απλα να θυμασαι οτι κυκλοφορουν και μαιμου προιοντα και καλο θα ηταν
    οταν παραλαβεις να τσεκαρεις προιον και συσκευασια με video του προιοντος στο youtube.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  21. #1397
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Error Flynn View Post
    Έχεις δει τι διαστάσεις έχει η D.Va? Τι gift και 50 δολάρια αξία... θα με δέσουν χειροπόδαρα... χαχαχα.
    Πρός το παρόν έχω άνθρωπο Αμερική που θα το στείλω εκεί και ίσως να μου το φέρει την Άνοιξη που θα έρθει Ελλάδα.
    Αύτη είναι η μια εναλλακτική που έχω σκεφτεί.

    Σε ευχαριστώ... θα το ψάξω... θα κοιτάξω και την υπηρεσία που ανέφερες αν κάνει κάτι αντίστοιχο από Αμερική.
    Επίσης αν έχεις κανέναν φίλο σε χώρα της Ευρώπης μπορείς να το στείλεις στη διεύθυνση του και μετά να στο στείλει αυτός κανονικά Ελλάδα. Τότε δεν θα έχεις θέμα σίγουρα με τελωνείο μιας και θα είναι δέμα εντός Ε.Ε.
    Βέβαια το ίδιο ίσως και να γίνεται από εκεί που το πήρε ο Αποστόλης. Μιας και θα σου έρθει εντός Ε.Ε. δεν πρέπει να έχεις κάποιο θέμα.
    Spoiler!

  22. #1398
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Επίσης αν έχεις κανέναν φίλο σε χώρα της Ευρώπης μπορείς να το στείλεις στη διεύθυνση του και μετά να στο στείλει αυτός κανονικά Ελλάδα. Τότε δεν θα έχεις θέμα σίγουρα με τελωνείο μιας και θα είναι δέμα εντός Ε.Ε.
    Βέβαια το ίδιο ίσως και να γίνεται από εκεί που το πήρε ο Αποστόλης. Μιας και θα σου έρθει εντός Ε.Ε. δεν πρέπει να έχεις κάποιο θέμα.

    Ναι αλλά, αν αγοράσω κάτι από Αμερική και το στειλω σε φίλο στην Ευρώπη... δε θα έχει αυτός πρόβλημα με το τελωνείο; Μου διαφεύγει κάτι;

  23. #1399
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default Collectibles (Figures/Statues/Busts/Replicas)

    Quote Originally Posted by Error Flynn View Post
    Ναι αλλά, αν αγοράσω κάτι από Αμερική και το στειλω σε φίλο στην Ευρώπη... δε θα έχει αυτός πρόβλημα με το τελωνείο; Μου διαφεύγει κάτι;
    Αυτό εξαρτάται φαντάζομαι από τους νόμους κάθε χώρας. Σε εμάς για παράδειγμα έγιναν πολύ αυστηροί τώρα το καλοκαίρι και μπορείς να πληρώσεις και δίπλα λεφτά ένα προϊόν.
    Ίσως σε κάποια άλλη χώρα να είναι πιο χαλαρή με προϊόντα έκτο ΕΕ.
    Πάντως με τον τρόπο του Αποστολή έχω δει σε φόρουμ πολλά άτομα να φέρνουν iPhone από Αμερική.
    Spoiler!

  24. The Following 2 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Error Flynn (19-11-2017),Nikoladim (19-11-2017)

  25. #1400
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Ειναι και λιγο θεμα τυχης. Εγω ειχα να παραλαβω ενα τζακετ απο το kickstarter και στο Λουξεμβουργο επρεπε να πληρωσω 110ε, 100ε στο τελωνειο + 10ε καποιο αλλο φορο. Προφανως και το εστειλα πισω και ζητησα να το στειλουν Ελλαδα. Ελλαδα το εστειλαν μαλιστα σπιτι μου και δωρεαν!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •