Page 11 of 76 FirstFirst ... 7891011121314152161 ... LastLast
Results 201 to 220 of 1512

Thread: Collectibles (Figures/Statues/Busts/Replicas)

  1. #201
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Mε 49 ευρω τι περιμενεις και εσυ! Γενικα τα πραγματα στο ΙΚΕΑ μουφα τα περισσοτερα.

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  2. #202
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Αυτή την εντύπωση μου είχε δημιουργήσει στην αρχή το ΙΚΕΑ, αλλά κάποια προϊόντα είναι "μεγαλύτερης αξίας" από αυτή που πληρώνεις τελικά. Ειδικά κάτι βιβλιοθήκες Besta ή τα φθηνότερα Billy τα σπάνε (κυρίως στις υφές ξύλου και όχι τα λευκά). Δεν είναι όλα για πρώτη μούρη σαλόνι, αλλά για γραφείο, καθημερινό, κλπ είναι πολύ καλά και ποιοτικά, χώρια που τα φτιάχνεις μόνος σου και νιώθεις μέγας μάστορας.
    Last edited by Nek_Food; 19-10-2010 at 11:25.

  3. #203
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    ^^ XAXA!! Μεγα μαστορα εσυ!!

    By the way, τα ΙΚΕΑ στην Ελλαδα λενε οτι ειναι τα πιο ακριβα σε ολη την Ευρωπη! Απο χιλιομετρα φαινεται ποιος ειναι ο μ@λκας ε;;; χαχαχαχαχα!!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  4. #204
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    αυτο το εχω ακουσει και εγω κ εχω δει και συγκρισεις ομοιων προιοντων. συγκριση με ικεα ιταλιας.

    Spoiler!

  5. #205
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Ναι η τιμολογιακή πολιτική τους είναι διαφορετική και για τις τιμές στην εγχώρια αγορά φταίει σαφώς ο εδώ αντιπρόσωπος και υπεύθυνος... να δεις ποιος είναι, ποιος είναι...

    Και ναι βρε είμαι αρχιμαστοράντζα. Μπορώ να σου φτιάξω τις μισές βιβλιοθήκες κλπ έπιπλα του ΙΚΕΑ χωρίς το φυλλάδιο οδηγιών, για τα υπόλοιπα θα το χρειαστώ η αλήθεια είναι. Παίζει να τις έχω περάσει όλες τις "συνηθισμένες" βιβλιοθήκες διαφόρων μεγεθών και χρωμάτων από τα χέρια μου. Και κάτι άλλα ντουλαποειδή και καρεκλοειδή, είμαι έτοιμος που φωνάζει και ο Μπομπ Σφουγγαράκης.
    Βρε το έχουμε το αντικείμενο σου λέω (και από ηλεκτρολογικά, βαψίματα, κάτι ελάχιστο από υδραυλικά, πλακάκια, καθόλου όμως από κέντημα και ραπτική).

  6. #206
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Ωραια! Οποτε αν χασεις τη δουλεια σου και εσυ (χτυπα ξυλο!) θα εχεις "προϋπηρεσία" στο ΙΚΕΑ! χαχαχα!!!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  7. #207
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Spawn Issue 7 12" intch!!! Hell Yeah! Επιτελους τη βρηκα! Real photos coming soon!

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  8. #208
    PS4forums Addict isildur83's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,678
    PSN ID
    Durden83
    Name
    Νίκος

    Default

    Ο Δεκεμβρης ειναι κοντα!!!


    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=UCAQ3BxD2jQ&NR=1"]YouTube - SDCC '10: Sideshow Collectibles Movie & Game Podium[/ame]

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=bGJBQUdU9c8"]YouTube - Sideshow Collectibles - God of War - SDCC 2010 - Kratos Statue Backstage Pass[/ame]




    Επισης περιμενω και αυτα τα statues!

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=sLiR-sIj3J8"]YouTube - Sideshow Collectibles Under the Glass tour Prince of Persia[/ame]

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=PdxYQvhdD-c&feature=related"]YouTube - San Diego Comic Con 2010 Part 2 AVATAR Neytiri[/ame]


    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=MFMHvIXUHag&feature=related"] [/ame]
    Last edited by isildur83; 21-10-2010 at 14:59.

  9. #209
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Πόσο παει ο κράτος; Ξερουμε;
    Είναι προσιτός η είναι από αυτά που αγοράζεις μόνο εσυ;

    Edit: επίσης έχεις πετύχει πουθενά καμία φιγούρα με τον κύριο στο avatar μου (saint of killers from preacher)

  10. #210
    PS4forums Addict isildur83's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,678
    PSN ID
    Durden83
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Πόσο παει ο κράτος; Ξερουμε;
    Είναι προσιτός η είναι από αυτά που αγοράζεις μόνο εσυ;

    Edit: επίσης έχεις πετύχει πουθενά καμία φιγούρα με τον κύριο στο avatar μου (saint of killers from preacher)
    Η τιμη του Kratos θα ειναι 300 euro (στην Ελλαδα) απο USA η τιμη ειναι λιγο πιο χαμηλα αλλα αν υπολογισεις και τα μεταφορικα καπου τοσο παλι βγαινει και ισως και περισσοτερο!

    Υπαρχει αυτη η φιγουρα και απο amazon μπορεις να την παρεις με 6$ αλλα δεν ειναι κατι αξιολογο,ειναι εντελως toy...
    [ame="http://www.amazon.com/Preacher-Saint-Killers-Action-Figure/dp/B000066G43"]Amazon.com: Preacher: Saint of Killers Action Figure: Toys & Games[/ame]


  11. #211
    Elite fotaras's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    860
    PSN ID
    fotaras_fz6s
    Name
    Φώτης

    Default

    πωπωπω καταπληκτικος ο kratos!!!!σε καποιο σημειο στο πρωτο βιντεο λεει οτι ειναι σε κλιμακα 1:1 ο τυπος.αυτη η κλιμακα ποσο ειναι στο περιπου?μηπως ειναι κανονικο μεγεθος ανθρωπου????η μηπως ειναι σαν το δευτερο βιντεο που τη σχολιαζει ενας αλλος τυπος?για πες μας και τιμουλα να μας πεσουν και τα λιγοστα μαλλια που μας εμειναν!!!

    EDIT : ειδα την απαντηση σου!!!αστο καραφλιασα!!δεν θα την παρω αλλα τουλαχιστον μοιαζω στον kratos μονο στο κεφαλι πανω πανω!!!!να'σαι καλα φιλε σε ευχαριστω που με καραφλιασες τελειως!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Last edited by fotaras; 21-10-2010 at 16:22.

  12. #212
    PS4forums Addict isildur83's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,678
    PSN ID
    Durden83
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by fotaras View Post
    EDIT : ειδα την απαντηση σου!!!αστο καραφλιασα!!δεν θα την παρω αλλα τουλαχιστον μοιαζω στον kratos μονο στο κεφαλι πανω πανω!!!!να'σαι καλα φιλε σε ευχαριστω που με καραφλιασες τελειως!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    LOL

    Οποτε καλυτερα να μην σου πω ποσα εχω δωσει για ολη την συλλογη μου γιατι θα καραφλιασει και το σωμα σου!

    Παντως ενα ειναι σιγουρο οταν προκειται για αγαλματα της Sideshow,ΟΤΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΠΑΙΡΝΕΙΣ!!!

  13. #213
    Elite fotaras's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    860
    PSN ID
    fotaras_fz6s
    Name
    Φώτης

    Default

    Quote Originally Posted by isildur83 View Post
    LOL

    Οποτε καλυτερα να μην σου πω ποσα εχω δωσει για ολη την συλλογη μου γιατι θα καραφλιασει και το σωμα σου!

    Παντως ενα ειναι σιγουρο οταν προκειται για αγαλματα της Sideshow,ΟΤΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΠΑΙΡΝΕΙΣ!!!
    πες πες και εγω θα ριξω και μια καταρα(διοτι σαββατογενημενος)αντι να καρφλιασει ολο το σωμα να γινει τουμπανο μεμιας και να εχει και το κοκκινο τατουαζ που εχει ο kratos!!!μοιαζουμε και στο κεφαλι κομπλε θα ειμαι!!!!βαλτο σε spoiler η στειλτο σε pm(!!!)γιατι μας βλεπουν και μικρα παιδια αυτα ειναι ακαταληλα φιλε!!!!για την κλιμακα 1:1 θα μου λυσεις την απορια?

  14. #214
    Cool Member lordelesar's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    212
    Name
    Χρήστος

    Default

    Επιτέλους το βρήκα!! Το κυνηγούσα πάρα πολύ καιρό!!


    Ελπίζω να μην αργήσει.......

  15. #215
    PS4forums Addict isildur83's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,678
    PSN ID
    Durden83
    Name
    Νίκος

    Default

    ^^Απιστευτο κομματι!!!
    Τον ειχα βρει παλαιοτερα σε ''αστεια'' τιμη και εκανα το λαθος και δεν τον πηρα...
    Ποσο τον βρηκες εσυ?


    Υ.Γ - Fotaras εχεις p.m

  16. #216
    Cool Member lordelesar's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    212
    Name
    Χρήστος

    Default

    Quote Originally Posted by isildur83 View Post
    Απιστευτο κομματι!!!
    Τον ειχα βρει παλαιοτερα σε ''αστεια'' τιμη και εκανα το λαθος και δεν τον πηρα...
    Ευτυχώς τελευταία (λόγω κρίσης???) γενικά έχουν πέσει πολύ οι τιμές. Την πήρα σε πάρα πολύ καλή τιμή σε σχέση με παλαιότερα, την έχω στο μάτι πολύ καιρό και χτυπάω το κεφάλι μου που δεν την είχα πάρει όταν πρωτοβγήκε ενώ είχα την ευκαιρία...

    edit: και μάλιστα από το 2ο batch με το τέλειο χρώμα

  17. #217
    PS4forums Addict isildur83's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,678
    PSN ID
    Durden83
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by lordelesar View Post
    Ευτυχώς τελευταία (λόγω κρίσης???) γενικά έχουν πέσει πολύ οι τιμές. Την πήρα σε πάρα πολύ καλή τιμή σε σχέση με παλαιότερα, την έχω στο μάτι πολύ καιρό και χτυπάω το κεφάλι μου που δεν την είχα πάρει όταν πρωτοβγήκε ενώ είχα την ευκαιρία...

    edit: και μάλιστα από το 2ο batch με το τέλειο χρώμα
    Εγω που τον ειχα στα χερια μου και τον εδωσα πισω τι να πω???

  18. #218
    Cool Member lordelesar's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    212
    Name
    Χρήστος

    Default

    Quote Originally Posted by isildur83 View Post
    Εγω που τον ειχα στα χερια μου και τον εδωσα πισω τι να πω???
    ouch...
    αν και νομίζω ότι έχω κάνει χειρότερο. είχα σχεδόν στα χέρια μου την classic έκδοση (gold/red) και μάντεψε...την άφησα να φύγει
    Αλλά εντάξει, το χόμπυ και το το πάθος μας κάνουμε...

    Η επόμενη αγορά που κυνηγάω είναι το darth vader PFF



  19. #219
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by isildur83 View Post
    Η τιμη του Kratos θα ειναι 300 euro (στην Ελλαδα) απο USA η τιμη ειναι λιγο πιο χαμηλα αλλα αν υπολογισεις και τα μεταφορικα καπου τοσο παλι βγαινει και ισως και περισσοτερο!

    Υπαρχει αυτη η φιγουρα και απο amazon μπορεις να την παρεις με 6$ αλλα δεν ειναι κατι αξιολογο,ειναι εντελως toy...
    Amazon.com: Preacher: Saint of Killers Action Figure: Toys & Games

    Όχι μόνο είναι εντελώς toy είναι κ εντελώς αίσχος!
    Καμία σχέση με την πραγματικότητα!
    Αν πετύχεις πουθενά τίποτε άλλο μου λες αν και δύσκολο (τουλάχιστον μέχρι να βγει ταινία preacher μιας και δεν είναι ... Της μόδας το κομικ...

  20. #220
    PS4forums Addict isildur83's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,678
    PSN ID
    Durden83
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by lordelesar View Post

    Η επόμενη αγορά που κυνηγάω είναι το darth vader PFF


    Βρηκα την exclusive version απο εναν ιδιοτη στην Γερμανια οπου τον ειχε 2 φορες.

    Τον αγορασα αμεσως μιας και τον εψαχνα χρονια και φυσικα μου εδωσε τον σφραγισμενο που ειχε!!!

    Οσο για την τιμη που τον πηρα...απλα δεν υπαρχει...μαλλον καποιο λαθος θα εκανε ο ανθρωπος

    Την regular edition στην καλυτερη μπορεις να τον βρεις στα 500 με 600 euro!!!Για τον exclusive να μην αναφερθω καθολου...




    Υ.γ - Δημητρη αν βρω κατι καλο σε ενημερωνω!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •