Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 21 to 40 of 48

Thread: Sony Announces Mouse and Keyboard Controller for PS3.

  1. #21
    Cool Member Ignition's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Thrakomacedones
    Posts
    181
    PSN ID
    Antonios_GR

    Default

    Ωραίος ....

    This is not a toy !!

  2. #22
    Cool Member Ignition's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Thrakomacedones
    Posts
    181
    PSN ID
    Antonios_GR

    Default

    Μόλις το παρέλαβα... Είμαι στην δουλεία τώρα όποτε το βράδυ κατά πάσα πιθανότητα θα γράψω review....





    This is not a toy !!

  3. #23
    Cool Member Ignition's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Thrakomacedones
    Posts
    181
    PSN ID
    Antonios_GR

    Default

    Καλημέρα, ύστερα από το χθεσινό λιώσιμο είμαι έτοιμος να γράψω το review.
    Κατ' αρχήν θα ξεκινήσω επισημαίνοντας ότι το συγκεκριμένο προϊόν απευθύνεται μόνο σε PS3 και δεν δουλεύει πουθενά άλλου. Θα μπω κατευθείαν στο ψητό! Δουλεύει άψογα !! Είναι ακριβώς σαν να παίζεις σε υπολογιστή καμία διάφορα δεν υπάρχει. Σημείωση ότι εγώ το δοκίμασα στο COD MW3. To mouse έχει άψογη κίνηση, μπορείς και σημαδευεις με ακρίβεια, έχει στο σύνολο 6 κουμπιά, δύο πάνω δύο στη μέση και δύο στο πλάι. Τα κουμπιά στο mouse δεν μπορούν να επαναπρογραμματιστουν αλλά μόνο αν αλλάξεις το setting μέσα από το παιχνίδι. Το mouse συνδέεται με το keyboard μέσω καλωδίου.
    Ας περάσουμε στο keyboard. To keyboard συνδέεται με το ps3 μέσω καλωδίου στο USB. To καλωδιο έχει μήκος 3 μέτρα που πιστεύω είναι υπεραρκετό. Στο keyboard όλα τα κουμπιά μπορούν να προγραμματίσουν εκτός από τα βελάκια, το start, το select και το walk. Τα κουμπιά είναι φωτιζομενα με κρυφό φωτισμό (βλέπε φωτο πιο κάτω). Για να προγραμματισεις ενα κουμπί χρειάζεται να γυσισεις ένα διακόπτη που υπάρχει στο πλάι του keyboard, τότε ο κρυφός φωτεισμος αρχίζει ν' αναβοσβήνει που σημαίνει ότι έχει μπει στο mode του προγραμματισμού. Πατώντας το πλήκτρο που θέλετε να προγραμματισετε, ανάβει πάνω πάνω η μπάρα με τα σύμβολα που σου λέει ότι αυτό το πλήκτρο είναι προγραμματισμενο να δουλεύει ως π.χ. ως τετράγωνο ή τρίγωνο. Αν εμείς θέλουμε να το αλλάξουμε το κρατάμε πατημένο και με τΑ βελάκια επιλέγουμε τί σύμβολο θέλουμε να το κάνουμε, απλά και έξυπνα. Μπορείς ας πούμε όλα τα πλήκτρα να τα κανείς να λειτουργούν ως τετράγωνο. Σημειώστε ότι αυτό μπορεί να γίνει ανά πάσα στιγμή ακόμα και όταν είσαι σε game. Επίσης ο προγγραματισμος δεν χάνεται για κανένα λόγο, είτε κλείσεις το ps3, είτε αποσύνδεσης το keyboard ποτέ. Αλλάζει μόνο όταν το ζητήσεις εσύ ν' αλλάξει. Στο πλάι επίσης υπάρχουν ρυθμίσεις και για την ένταση του mouse και του keyboard, ρυθμιζεις την ευαισθησία και για τα δύο.
    Κατά τ' αλλά εγώ είμαι πολύ ενθουσιασμένος πιστεύω ότι επιτέλους τα κατάφεραν, έπαιξα χτες όλο το απόγευμα και ήταν σαν να παίζω στο pc μου. Όσοι δεν μπορούν να παιζουν fps με χειριστήριο αυτή είναι η τέλεια λύση, απλά προσοχή στο ποία παιχνίδια υποστηριζει. Το cod mw3 πάντως το υποστηρίζει άψογα.
    Ακούω ερωτήσεις-απορίες......
    This is not a toy !!

  4. #24
    Cool Member Ignition's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Thrakomacedones
    Posts
    181
    PSN ID
    Antonios_GR

    Default

    This is not a toy !!

  5. #25
    PS4forums Fanatic modecris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Πάτρα
    Posts
    4,474
    PSN ID
    modecris
    Name
    Χρήστος

    Default

    Πολύ χαίρομαι για τις θετικές εντυπώσεις! το μόνο που μένει να δούμε είναι το πως συμπεριφέρεται σε άλλα fps, δοκίμασε και σε άλλα και πες μας.

    _____________________________________________
    Οι άνθρωποι δεν σταματούν να παίζουνε επειδή γερνάνε.
    Γερνάνε επειδή σταματούν να παίζουνε.

    __________________________________________________

  6. #26
    Cool Member Ignition's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Thrakomacedones
    Posts
    181
    PSN ID
    Antonios_GR

    Default

    Να συμπληρώσω ότι είναι plug & play, με το που ανοίγεις το ps3 το βλέπει σας χειριστήριο και λειτουργείς το μενού με αυτό, δεν χρειάζεσαι το joustick.
    This is not a toy !!

  7. #27
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    μά 'στα....ενδιαφέρουσα πληροφόρηση.

    μπράβο για την προσπάθεια.

  8. #28
    Cool Member Ignition's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Thrakomacedones
    Posts
    181
    PSN ID
    Antonios_GR

    Default

    Δοκιμάστηκε και στο Battlefield 3, ίδια άψογη συμπεριφορά. Σαν να παίζεις σε pc.
    This is not a toy !!

  9. #29
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Φιλε μηπως το δοκιμασες και σε αλλα παιχνιδια π.χ skyrim, bioshock και τετοιου ειδους fps?Που ειναι πιο "αργα" στο χειρισμό?
    Satan has left his killing floor
    PS4

  10. #30
    Cool Member Ignition's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Thrakomacedones
    Posts
    181
    PSN ID
    Antonios_GR

    Default

    Δυστυχώς δεν τα έχω τα παραπάνω παιχνίδια, αλλά μου φαίνεται ότι και εκεί θα παίζει άψογα.
    This is not a toy !!

  11. #31
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Οκ thnx (και για τις εντυπωσεις γενικοτερα αδερφέ).
    Satan has left his killing floor
    PS4

  12. #32
    PS4forums Fanatic ps4's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Πειραιας
    Posts
    3,190
    PSN ID
    OST9

    Default

    LOL. Θεικο. Φιλε μου ignition επεσες στην περιπτωση εδω οντως. Επειδη τυχαινει να τον ξερω καλα τον Λεφ και το σπιτι του (μουρλου) ειναι ο ναος του ancient gaming.

    Τοτε που ο Νωε επαιζε pacman με τις δισκετες του Λευτερη. ΚαρακαταLOL

  13. #33
    Member shadow's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    91
    PSN ID
    shadowsong123

    Default

    παιδια να κανω και εγω μια ερωτηση .... επειδη μου φαινεται λιγακι ακριβο αυτο το tac3 για τα δικα μου δεδομενα αυτη τη στιγμη αυτο εδω θα κανει δουλεια ? ρωταω γιατι η σονυ μετα απο ενα update νομιζω απαγορευεσαι το 3rd party accessories http://www.gameexplorers.gr/item.php?hl=el&id=6018116

  14. #34
    PS4forums Fanatic modecris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Πάτρα
    Posts
    4,474
    PSN ID
    modecris
    Name
    Χρήστος

    Default

    Το παραπάνω το έχω (όπως και το Frankenstein) και δεν με βόλεψαν καθόλου. Το βασικότερο πρόβλημα που έχουν είναι πως δεν "καταλαβαίνουν" τις μικρές κινήσεις σαν τα ποντίκια των pc, μπορείς δλδ να το κουνάς πολύ σιγά και να μην συμβαίνει τίποτα στην οθόνη.

    Το παραπάνω δε είναι και χάλια σε ποιότητα κατασκευής, αντίθετα από το Frankenstein που τουλάχιστον σε αυτόν τον τομέα είναι άριστο (και ασύρματο).

    _____________________________________________
    Οι άνθρωποι δεν σταματούν να παίζουνε επειδή γερνάνε.
    Γερνάνε επειδή σταματούν να παίζουνε.

    __________________________________________________

  15. #35
    Cool Member Ignition's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Thrakomacedones
    Posts
    181
    PSN ID
    Antonios_GR

    Default

    Στα δοκιμασμένα παιχνίδια, να προστεθεί και το Cod Black Ops2. Να κάνω μια ανακεφαλαίωση και ν΄αναφέρω οτί εχεί δοκιμαστεί προσωπικά απο ΄μενα στα εξής παιχνίδια
    Cod MW3, Cod Black Ops 2 & Battlefield. Έχει περάσει πάνω από 1 χρόνος λιωσίματος με το συγκεκριμένο πληκτρολόγιο και mouse και συνεχίζουννα δουλεύουν άψογα και χωρίς κανένα πρόβλημα..
    This is not a toy !!

  16. #36

    Default

    παιδια ξερετε αν αυτο παιζει τα και ουργια παιχνιδια τυπου far cry 3, unchared 3 και γενικως των 2012? τελικα αυτο παιζει κανονικα οπος pc η ειναι απατη? απο που μπορο να το αγορασο με αντικαταβολη? το εχει καποιο ελληνικο online καταστημα? θα το παραγγειλο σημερακιολας..

  17. #37
    Cool Member Ignition's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Thrakomacedones
    Posts
    181
    PSN ID
    Antonios_GR

    Default

    Παίζει κανονικότατα σαν pc κανένα lag κανένα προβλημα θα μείνεις υπέρ ευχαριστημένος. Μπες στο amazon.it το έχει 64 ευρώ με δωρεάν παράδοση την επόμενη μέρα..
    This is not a toy !!

  18. #38

    Default

    με καλυψες πιστευω και δεν βρισκο λογο να μην σε εμπιστευτο.. ευχαριστω!!

  19. #39
    Member Innersense's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Nea Smyrni
    Posts
    90
    PSN ID
    evnus
    Name
    Βασίλης

    Default

    btw, λιγο ασχετο αλλα πετυχα το original bluetooth keyboard της sony στα 20€ & το τσιμπησα για internet χαζολογιμα & messages. Στα περισσοτερα καταστηματα το εβλεπα 60€ δε ξερω πως εκατσε...

  20. #40
    Cool Member Ignition's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Thrakomacedones
    Posts
    181
    PSN ID
    Antonios_GR

    Default

    Το θέμα είναι αν μπορείς να παίξεις games?
    This is not a toy !!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •