Page 1 of 28 1234511 ... LastLast
Results 1 to 20 of 554

Thread: Console vs. PC Gaming

  1. #1

    Default Console vs. PC Gaming

    Λοιπών για να ξεκαθαρίσω κάτι , όταν εξέφρασα το παράπονο μου σχετικά ε την εκδοχή του Jericho σε PS3 ήταν καθαρά για να δώσω έμφαση στο πόσο άχρηστη είναι η προγραμματιστές που το μόνο που τους ενδιαφέρει δεν είναι η ικανοποίηση του καταναλωτή αλλά κυρίως η τσέπη του…
    Δεν είμαι και ποτέ δεν ήμουν Funboy και πάντα προσπαθώ να είμαι όσο μπορώ αντικειμενικός …
    Κατά την γνώμη μου στο θέμα Pc vs Console θα πω ότι δεν μπορείς να τα σχετίζεις …έως ένα σημείο πια …ίσως παλιότερα . Τώρα όμως μπορείς να βρεις κοινά μετάξι τους . Παρόλο αυτά όμως και πάλι η χρηστές των Pc διαφοροποιούνται κατά πολύ από τους χρηστές των console .
    Και μην μου πείτε ότι το Pc gaming δεν επέστρεψε δυναμικά τα τελευταία χρόνια ….γιατί σκεφτείτε πότε και ποιες εποχές είχε την απήχηση που έχει σήμερα (όχι ότι δεν υπήρχε πριν 6 χρόνια απλά το ποσοστό πιο ήταν ) …. To pc απευθύνετε και σε επαγγελματίες ….και όχι μόνο σε Home users …οπότε ….
    Αυτό που μου την δίνει εμένα προσωπικά είναι ένα πραγμα …H Microsoft όχι σαν εταιρία αλλα σαν μονοπώλιο …και θα μου πείτε ..πια εταιρία δεν θέλει να έχει το μονοπώλιο ….και θα συμφωνήσω ότι είναι λογικό …αλλά το θέμα είναι ότι όταν μιλάμε για εξέλιξη σε κάτι ….τότε τα πράγματα αλλάζουν ….δεν πρέπει να την θάβουμε …αλλά να την αναδεικνύουμε , κάτι που δυστυχώς δεν συμβαίνει βλέπε Cell με intel και Amd …|βλέπε Linux me Windows….τι είναι καλύτερο και γιατί είναι θαμμένο …έχετε αναρωτηθεί πότε… γιατί η Microsoft πουλαει και αγοράζει τα πάντα…γιατι ta windows είναι το χειρότερο λειτουργικό που υπάρχει συγκριτικά με Linux και MAC OS αλλά ο καταναλωτής αυτό γνωρίζει αυτό αγοράζει και εμπιστεύεται …λόγο υποστήριξης ..(τι υποστήριξης όμως ?)

    Και καταλήγω για να μην μακρολόγο .
    Πριν 2 χρόνια ειχα κάνει την αγορά της 7800gtx μετά από ένα χρόνο δεν μπορούσε να παίξει με Full γραφικά σε ανάλυση 1280Χ1024 το oblivion , παω και αγοραζω άλλη μια να την κανω sli και παλι τα ιδια πιο πολλα οπτιονς αλλα μόλις έβαζα σκιες στο χορτάρι …άντε γεια ήταν τα frames …πριν 6 μήνες αγοράζω την 8800gtx και βάζω στο συρτάρι τις 7800gtx . Όλα τέλεια …..για 6 μήνες έπαιζα ότι ήθελα όπως το ήθελα ήμουν απόλυτα ευτυχισμένος και ικανοποιημένος με της απαιτήσεις μου ….μέχρι σήμερα ….που το Crysis παίζει με high και όχι very high … και στο μυαλό μου χτυπά η πόρτα της 9800gtx…ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΛΕΩ ΟΧΙ ΤΕΡΜΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΑ ΜΕ ΤΟ PC GAMING ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ...και για πια προστασία μιλώ …για εκείνη του καταναλωτή των console που λεει ότι απαγορεύετε για 5 χρόνια να βγάλεις λειτουργικό η hardware καλύτερο …
    Και αν κάποιος από εσάς μου πει ότι εντάξει σιγά τι θέλεις το very high …τότε δεν θα έπρεπε να παραπονιόμαστε που στο ps3 ta γραφικά δεν είναι τόσο καλα ….οσο σε pc h xbox360….γιατι τελικα αυτό που θες είναι το gameplay ….Πράγμα που δεν νομίζω στην σημερινή εποχή να μετραει όσο παλιότερα …
    ΜΕ εκτίμηση Κώστας!!!!!

    Υ.Σ επίσης όποιο εχει καλό Pc θεωρώ αμαρτία να πάει να αγοράσει XBOX360…νομιζω ότι δεν χιάζετε εξήγηση σε αυτό… ίσως μια εξομολόγηση των σώζει από την κόλαση !


  2. #2
    Αssistant Member Forum GOD NonBorn's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ραφήνα
    Posts
    7,230
    PSN ID
    nonborn
    Name
    Κωνσταντίνος

    Default

    Quote Originally Posted by Narmo View Post
    Λοιπών για να ξεκαθαρίσω κάτι , όταν εξέφρασα το παράπονο μου σχετικά ε την εκδοχή του Jericho σε PS3 ήταν καθαρά για να δώσω έμφαση στο πόσο άχρηστη είναι η προγραμματιστές που το μόνο που τους ενδιαφέρει δεν είναι η ικανοποίηση του καταναλωτή αλλά κυρίως η τσέπη του…
    Δεν είμαι και ποτέ δεν ήμουν Funboy και πάντα προσπαθώ να είμαι όσο μπορώ αντικειμενικός …
    Κατά την γνώμη μου στο θέμα Pc vs Console θα πω ότι δεν μπορείς να τα σχετίζεις …έως ένα σημείο πια …ίσως παλιότερα . Τώρα όμως μπορείς να βρεις κοινά μετάξι τους . Παρόλο αυτά όμως και πάλι η χρηστές των Pc διαφοροποιούνται κατά πολύ από τους χρηστές των console .
    Και μην μου πείτε ότι το Pc gaming δεν επέστρεψε δυναμικά τα τελευταία χρόνια ….γιατί σκεφτείτε πότε και ποιες εποχές είχε την απήχηση που έχει σήμερα (όχι ότι δεν υπήρχε πριν 6 χρόνια απλά το ποσοστό πιο ήταν ) …. To pc απευθύνετε και σε επαγγελματίες ….και όχι μόνο σε Home users …οπότε ….
    Αυτό που μου την δίνει εμένα προσωπικά είναι ένα πραγμα …H Microsoft όχι σαν εταιρία αλλα σαν μονοπώλιο …και θα μου πείτε ..πια εταιρία δεν θέλει να έχει το μονοπώλιο ….και θα συμφωνήσω ότι είναι λογικό …αλλά το θέμα είναι ότι όταν μιλάμε για εξέλιξη σε κάτι ….τότε τα πράγματα αλλάζουν ….δεν πρέπει να την θάβουμε …αλλά να την αναδεικνύουμε , κάτι που δυστυχώς δεν συμβαίνει βλέπε Cell με intel και Amd …|βλέπε Linux me Windows….τι είναι καλύτερο και γιατί είναι θαμμένο …έχετε αναρωτηθεί πότε… γιατί η Microsoft πουλαει και αγοράζει τα πάντα…γιατι ta windows είναι το χειρότερο λειτουργικό που υπάρχει συγκριτικά με Linux και MAC OS αλλά ο καταναλωτής αυτό γνωρίζει αυτό αγοράζει και εμπιστεύεται …λόγο υποστήριξης ..(τι υποστήριξης όμως ?)

    Και καταλήγω για να μην μακρολόγο .
    Πριν 2 χρόνια ειχα κάνει την αγορά της 7800gtx μετά από ένα χρόνο δεν μπορούσε να παίξει με Full γραφικά σε ανάλυση 1280Χ1024 το oblivion , παω και αγοραζω άλλη μια να την κανω sli και παλι τα ιδια πιο πολλα οπτιονς αλλα μόλις έβαζα σκιες στο χορτάρι …άντε γεια ήταν τα frames …πριν 6 μήνες αγοράζω την 8800gtx και βάζω στο συρτάρι τις 7800gtx . Όλα τέλεια …..για 6 μήνες έπαιζα ότι ήθελα όπως το ήθελα ήμουν απόλυτα ευτυχισμένος και ικανοποιημένος με της απαιτήσεις μου ….μέχρι σήμερα ….που το Crysis παίζει με high και όχι very high … και στο μυαλό μου χτυπά η πόρτα της 9800gtx…ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΛΕΩ ΟΧΙ ΤΕΡΜΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΑ ΜΕ ΤΟ PC GAMING ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ...και για πια προστασία μιλώ …για εκείνη του καταναλωτή των console που λεει ότι απαγορεύετε για 5 χρόνια να βγάλεις λειτουργικό η hardware καλύτερο …
    Και αν κάποιος από εσάς μου πει ότι εντάξει σιγά τι θέλεις το very high …τότε δεν θα έπρεπε να παραπονιόμαστε που στο ps3 ta γραφικά δεν είναι τόσο καλα ….οσο σε pc h xbox360….γιατι τελικα αυτό που θες είναι το gameplay ….Πράγμα που δεν νομίζω στην σημερινή εποχή να μετραει όσο παλιότερα …
    ΜΕ εκτίμηση Κώστας!!!!!

    Υ.Σ επίσης όποιο εχει καλό Pc θεωρώ αμαρτία να πάει να αγοράσει XBOX360…νομιζω ότι δεν χιάζετε εξήγηση σε αυτό… ίσως μια εξομολόγηση των σώζει από την κόλαση !
    Γιατί τα γραφικά δεν είναι τόσο καλά στο ps3 ευθύνονται αποκλειστικά οι developers... Δηλαδή θες να μου πεις ότι ένα hardware που τρέχει 1080p το GT5 δε μπορεί να τρέξει όπως στο 360 ή στο pc το Jericho? Εεε.....

    Εγώ προσωπικά θεωρώ κοροιδία να δίνω κάθε εξάμηνο 600 ευρώ για καινούργια κάρτα! Και θεωρώ απαίσια το pc gaming παρέα με ένα mouse και ένα keyboard... Το χω κάνει και πραγματικά πλέον θεωρώ ότι δεν είναι gaming! Tο keyboard είναι για να γράφεις στο word... και το mouse για να κουνάς τον pointer... Άντε σε κάνα fps να το δεχτώ... Στα υπόλοιπα απλά δεν υπάρχουν!
    Last edited by NonBorn; 28-10-2007 at 19:47.
    Ñǿñßöŗň™ is back on business ...

  3. #3

    Exclamation

    Παρακαλώ να διαχωριστεί το post μου μιας και συνεχίζει το off-topic, απλά δεν μπορώ να επιτρέψω να περάσει έτσι άκριτα η άποψη "Τα PC δεν είναι για gaming", χωρίς την ύπαρξη αντίλογου.

    Nonborn αφήνεις κάποιες κατηγορίες απέξω, οι οποίες έχουν προσφέρει μερικούς απο τους πιο σημαντικούς τίτλους στην ιστορία του gaming.
    1. Strategy: Command&Conquer, Warcraft, Civilisation, Total Annihilation, Age of Empires, Starcraft κλπ

    2. Adventure: Myst, Monkey Island, Fate of Atlantis, The DIg, The Ripper, Phantasmagoria κλπ

    Αυτές οι 2 κατηγορίες όπως και τα fps συγκαταλέγονται στην φιλοσοφία point and click. Η εν λόγω φιλοσοφία επινοήθηκε και αναπτύχθηκε σε PC, για PC. Τώρα κατα πόσον είναι για τον καθένα ασήμαντες οι κατηγορίες strategy, fps και adventure, ώστε να μπορεί να πεί ότι όντως τα PC δεν είναι για gaming, είναι υποκειμενικό και δεν σηκώνει ιδιαίτερη συζήτηση. Τουλάχιστον όμως οι όποιες απόψεις προκύπτουν να είναι προιόντα πολύπλευρης και όσο περισσότερο γίνεται πλήρης πληροφόρησης. Όχι να βγαίνει ο καθένας και να λέει "Tα PC δεν είναι για gaming τέλος" χωρίς επιχειρήματα!
    Your effort to remain what you are, is what limits you.

  4. #4
    PS4forums Fanatic SQP_GR's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    KPHTH
    Posts
    2,765
    PSN ID
    SQP_GR

    Default

    Ase Re File Me Ta Aniparkta Pc,magazi Exw Kai Xerw,kai Apo Tin Ali Exun Kani Pio Poli Zimia Apo Kalo Me Tis Antigrafes,giayto Oi Konsoles Einai Stin Korifi Kai Ta Kalitera Games Tha Vgenun Giautes,kai Olo Kai Ftanun Stin Teliotita Oi Konsoles.
    TO LES KAI MONO SU ME TA ARXEA PAIGIDIA PU ANAFERIS,APO KAPU PREPI NA ARXISI KAI I ISTORIA TON GAMES ,DIL APO TA PC KAI NA DOSUN TIN SIRA TUS STIS PAIXNIDOMIXANES
    Last edited by SQP_GR; 28-10-2007 at 19:56.

  5. #5
    Αssistant Member Forum GOD NonBorn's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ραφήνα
    Posts
    7,230
    PSN ID
    nonborn
    Name
    Κωνσταντίνος

    Default

    Quote Originally Posted by mails View Post
    Nonborn αφήνεις κάποιες κατηγορίες απέξω, οι οποίες έχουν προσφέρει μερικούς απο τους πιο σημαντικούς τίτλους στην ιστορία του gaming.
    1. Strategy: Command&Conquer, Warcraft, Civilisation, Total Annihilation, Age of Empires, Starcraft κλπ

    2. Adventure: Myst, Monkey Island, Fate of Atlantis, The DIg, The Ripper, Phantasmagoria κλπ

    Αυτές οι 2 κατηγορίες όπως και τα fps συγκαταλέγονται στην φιλοσοφία point and click. Η εν λόγω φιλοσοφία επινοήθηκε και αναπτύχθηκε σε PC, για PC. Τώρα κατα πόσον είναι για τον καθένα ασήμαντες οι κατηγορίες strategy, fps και adventure, ώστε να μπορεί να πεί ότι όντως τα PC δεν είναι για gaming, είναι υποκειμενικό και δεν σηκώνει ιδιαίτερη συζήτηση. Τουλάχιστον όμως οι όποιες απόψεις προκύπτουν να είναι προιόντα πολύπλευρης και όσο περισσότερο γίνεται πλήρης πληροφόρησης. Όχι να βγαίνει ο καθένας και να λέει "Tα PC δεν είναι για gaming τέλος" χωρίς επιχειρήματα!
    Έχεις δίκιο για τα Strategy και το κακό είναι ότι στις κονσόλες δεν έχουμε καθόλου τέτοιου είδους παιχνίδια και αυτό με στεναχωρεί... Έχω λιώσει και εγώ άπειρες ώρες παίζοντας Red Alert,Age of Empires... Μου αρέσουν πολύ αυτά τα παιχνίδια και παίζω και τώρα όποτε βρω χρόνο το πολύ καλό C&C3.

    Επίσης έχεις δίκιο για τα point and click και τα adventure... Monkey Island,Broken Sword... "Ξενέρωσα τη ζωή μου" όταν άλλαξαν σε 3d.. 'Ηθελα να μείνουν όπως ήταν. Πιστεύω ότι και τα 2 παιχνίδια τα συγκεκριμένα έχασαν πάρα πολύ. Anyway...

    Και τα fps τα είπα μόνο και μόνο για το χειρισμό μιας και οι περισσότεροι βολεύονται με το mouse και το keyboard (εγώ ακόμα δεν έχω καταφέρει να παίξω αξιοπρεπώς fps με mouse).

    Quote Originally Posted by NonBorn View Post
    Και θεωρώ απαίσια το pc gaming παρέα με ένα mouse και ένα keyboard... Το χω κάνει και πραγματικά πλέον θεωρώ ότι δεν είναι gaming!
    Αυτό που ήθελα να πω και όντως το πα "χοντρά" είναι ότι το gaming πλέον είναι περισσότερο στις κονσόλες, όπου τα exclusive games ειδικά από την Sony (αλλά και από την Nintendo) τα τελευταία χρόνια έχουν προσφέρει πάρα πολλά στο χώρο... Παίζοντας χαλαρώς στον καναπέ μου ή στο κρεβάτι μου σε μία μεγάλη τηλεόραση HD πλέον θεωρώ "κουραστικό" και όχι "διασκεδαστικό" το να παίζεις καθισμένος σε μία καρέκλα 1m απ την 19"-24'' οθόνη σου.
    Ñǿñßöŗň™ is back on business ...

  6. #6
    Member bros400pgm's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ΠΑΤΡΑ
    Posts
    51
    PSN ID
    bros400pgmGR

    Default

    Quote Originally Posted by NonBorn View Post
    Παίζοντας χαλαρώς στον καναπέ μου ή στο κρεβάτι μου σε μία μεγάλη τηλεόραση HD πλέον θεωρώ "κουραστικό" και όχι "διασκεδαστικό" το να παίζεις καθισμένος σε μία καρέκλα 1m απ την 19"-24'' οθόνη σου.
    Kαλα, μια μεταφορα του πι-σι σε ενα αξιοπρεπες κουτακι htpc (φθηνο-για μουρη στο σαλονι) σου δινει την δυνατοτητα να παιζεις και mame σε full hd :tongue:

  7. #7
    PS3forums Fanatic klepidas's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πάτρα
    Posts
    3,364
    PSN ID
    klepidas7

    Default

    Offtopic: bros koita ta pm sou

  8. #8
    Advanced Member grscream's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    314
    PSN ID
    grscream

    Default

    Quote Originally Posted by TopGunZ View Post
    Και κάτι ακόμα... τα pc δεν είναι για gaming, τέλος.
    :fryingpan:

  9. #9
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    E με μια δοση υπερβολης,αλλα δεν λεει και κατι παραλογο ο TopgunZ.
    Δεν νομιζω οτι μπορει να ικανοποιηθει ενας απαιτητικος gamer εχοντας στην κατοχη του μονο pc.
    Να εχει και καλο pc ειναι το ιδανικο βεβαια αλλα με μια κονσολα ειναι κατα μεγαλο ποσοστο καλλυμενος.
    .

  10. #10
    Advanced Member grscream's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    314
    PSN ID
    grscream

    Default

    Quote Originally Posted by PDS13 View Post
    E με μια δοση υπερβολης,αλλα δεν λεει και κατι παραλογο ο TopgunZ.
    Δεν νομιζω οτι μπορει να ικανοποιηθει ενας απαιτητικος gamer εχοντας στην κατοχη του μονο pc.
    Να εχει και καλο pc ειναι το ιδανικο βεβαια αλλα με μια κονσολα ειναι κατα μεγαλο ποσοστο καλλυμενος.
    το αντίθετο μάλλον εννοείς!

    έχω παίξει ήδη demos των timeshift,cod4,ut3

    πότε θα τα παίξει αυτός που έχει κονσόλα?

    εδώ ούτε καν demo του pes2008 δεν μας έβαλαν...

    τέλος πάντων το θέμα μας είναι το jericho.

  11. #11
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by grscream View Post
    το αντίθετο μάλλον εννοείς!
    Οχι αυτο που λεω εννοω και φυσικα μιλαω κυριως για παιχνιδια και οχι για γραφικα.

    Σε ενα Pc θα παιξεις FPS,RTS κτλ αλλα θα λειπουν απο την συλλογη σου τα εξαιρετικα σε ποιοτητα παιχνιδια των κονσολων.

    Με λιγα λογια,λιγο το κακο αν παιξεις το ταδε fps ελαχιστα καλυτερα και ισως πιο γρηγορα οταν θα χασεις τις παιχνιδαρες που βγαινουν στις κονσολες.
    Για αυτο και λεω οτι ενα pc δεν μπορει να καλυψει εναν απαιτητικο gamer.Mε την κονσολα ειναι 90% κομπλε,ενω αν εχει και καλο pc καλυπτει και το υπολλοιπο 10% των απαιτησεων του.
    .

  12. #12

    Default

    Αyαπητε φιλε Nonborn... ηρθες σε αντιλογο με εμενα ..ενω ουσιαστηκα ελεγα το ιδιο πραγμα με σενα.. Κοιτα το Pc gaming ειναι πολυ καλο κυριος για μενα στα ΜΜΟ...απο εκει και περα δεν νομιζω οτι δυσκολευεσαι να βρεις κατι σε Console gaming ...εξαλου σημερα και οι κοσνσολες περνουν και ποντικι και πλικτρολογιο.

  13. #13
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Narmo View Post
    Κοιτα το Pc gaming ειναι πολυ καλο κυριος για μενα στα ΜΜΟ...
    Παντως αρκετες MMO προσπαθιες θα γινουν και στις κονσολες αυτη την γενια,δες αgency(sony)για ps3 οπως και τα παιχνιδια της ΝCsoft που αναμενονται για το Ps3.
    Για να δουμε ,τι θα δουμε
    .

  14. #14
    Advanced Member grscream's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    314
    PSN ID
    grscream

    Default

    το Crysis πάντως βγαίνει μόνο σε pc..με το jericho θα ασχοληθεί κανείς?:rofl:
    Last edited by grscream; 29-10-2007 at 00:40.

  15. #15
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by grscream View Post
    και ποιές είναι οι παιχνιδάρες στις κονσόλες? το jericho πάντως οχι :rofl:
    Φυσικα και δεν ειναι το jericho.
    Δεν χρειαζεται να μπουμε σε αυτην την γενια για να διαπιστωσεις πια παιχνιδια ειναι αυτα.
    Αν κοιταξεις ποσες παιχνιδαρες βγηκαν σε ps2 και φυσικα δεν υπηρχαν σε pc,φτανει.
    Τωρα να κατσω να σου κανω λιστα με παιχνιδια δεν εχει νοημα.Ειναι κοινως αποδεκτο το παραπανω ,απο τυπο,gamers κτλ.

    Quote Originally Posted by grscream View Post
    το Crysis βγαίνει μόνο σε pc..
    Μην εισαι και τοσο σιγουρος.Άλλο αφησαν να εννοηθει οι δημιουργοι του προσφατα

    PS:σου απαντησα πριν κανεις edit
    .

  16. #16
    Advanced Member grscream's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    314
    PSN ID
    grscream

    Default

    για όσους απορρίπτουν το pc gaming ήρθε το crysis..άντε γειά halo3 και xbox360,άντε γειά ps3 (δεν βάζω game στο ps3 γιατί είναι ανύπαρκτο ακόμη απο καλά games το μηχάνημα μας δυστυχώς).

  17. #17

    Default

    Θα ήθελα κάποιος να μου πει , πόσα ευρώ πρέπει να δώσω για να παίξω το crysis σε ένα pc .
    Θέλω να είναι τα γραφικά ανταγωνιστικά του πόσο καλά θα μπορούσε το ps3 να τα προβάλει . Θέλω πλήρες κόστος ενός κουτιού case(με το case στην τιμή , οθόνη έχω) που να έχει όλο το απαραίτητο hardware για να παίξω το παιχνίδι ανενόχλητος . Ευχαριστώ.

  18. #18
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by grscream View Post
    για όσους απορρίπτουν το pc gaming ήρθε το crysis..άντε γειά halo3 και xbox360,άντε γειά ps3 (δεν βάζω game στο ps3 γιατί είναι ανύπαρκτο ακόμη απο καλά games το μηχάνημα μας δυστυχώς).
    Δεν ειναι θεμα απορριψης,αλλα κοινης λογικης.
    Oχι οτι δεν θα ειναι παιχνιδαρα αλλα...
    Λες ΄΄ηρθε το Crysis''.
    Πριν απ 2 χρονια ελεγες ''ερχεται το crysis''
    μετα απο 2 χρονια θα λες ''ναι αλλα υπαρχει το crysis''.

    To crysis θα αποτελεσει επιχειρημα 4ετιας τουλαχιστον.
    Εκει ειναι το προβλημα.
    Τεσπα καλο ειναι να κανει ο καθενας αυτο που το ικανοποιει,χωρις κολληματα.
    .

  19. #19

    Default

    koita file mou gia na min leme ***** mesa edw, thaq sou pw kati exw systim a me dyo 8800 ultra sli, sto very high sernetai , sto very high energopoiitai to directx 10, ..ma tha mou peis me thyria kartes kai den paizei, nai file mou einai unplayable se oti kai anlysi na to balw me touis teleutaious drivers perasmenous..den kanoume logw gia xreisimopoiisei AA ...otan bazw HIGH grafika, tote kati ginetai se analysi 1920 *1200 eimai metaksei apo 30 kai 60 ...ekei peripou...to ypoloipo systima einai 4giga mnimi kai 4pyrinos.... To PC GAMING dystixws exei pethanei.....eimaste priobata twn dyo etaireiwn ATI kai NVIDIA kai episis thymata twn idiwn etairiwn pou dimiourgoun software, giti pernoun grammi apo tis etaries grafikwn na teleiwnoun tis kartes oi idioi sofdtwarades , gia na poulisoun ton epomeno xrono tin nea karta
    Last edited by NonBorn; 29-10-2007 at 01:34.

  20. #20
    Αssistant Member Forum GOD NonBorn's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ραφήνα
    Posts
    7,230
    PSN ID
    nonborn
    Name
    Κωνσταντίνος

    Default

    Crysis PC





    Uncharted PS3




    Νομίζω δε πρέπει να πω κάτι εγώ... Όποιος διαφωνίσει απλά δε θέλει να δει την πραγματικότητα... Μας φάγανε με το crysis με τις super φοβερές επιδόσεις του DX10... Ορίστε κύριοι........ DX10 vs. PS3! Όποιος περιμένει νέες κάρτες ας ξαναρίξει μια ματιά...
    Ñǿñßöŗň™ is back on business ...

Page 1 of 28 1234511 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •