Page 1 of 41 1234511 ... LastLast
Results 1 to 20 of 801

Thread: Resident Evil 6

  1. #1
    PS4forums Addict aris13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,731
    PSN ID
    GOB_BLUTH
    Name
    Άρης

    Default Resident Evil 6

    Capcom, during a behind-closed-doors press conference at Comic Con, revealed the logo for the much anticipated new numbered entry in the series, Resident Evil 6. The screen, taken by one of the attendees also shows a date: September 15th, 2011. Tokyo Game Show takes place between September 15-18 and would feature the official announcement of the game.



  2. #2
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,279
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Λογικό μου ακούγεται να έχουμε ανακοίνωση για το επόμενο παιχνίδι της σειράς. Για να δούμε, προς τα που θα κινηθεί. Είμαι περίεργος.

  3. #3
    PS4forums Addict grip's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Τρίκαλα
    Posts
    1,223
    PSN ID
    griparoring
    Name
    Σπύρος

    Default

    Η ευχή όλων μας να είναι προς ''πραγματικό survival horror'' μεριά.
    My ps3 games:Kάμποσα άλλα μετά το crash του forum βαριέμαι να τα γράψω...
    psn id:griparoring
    xbox360 id:griparoring

  4. #4
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Δηλαδη θα ειναι νεο επεισοδιο για την σειρα?εγω ηλπιζα σε ρημποοτ!!!αλλα δεν με χαλαει.
    Τεσπα ας ελπισουμε να δωσουνε πραγματικο τρομο!!!!!και να το κανουνε οπως τα παλια.

  5. #5
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,279
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Οι περισσότεροι αυτό ελπίζουμε, θα το δούμε όμως? Δύσκολα τα πράγματα πάντως όσο και να έχω απογοητευτεί τελευταία η ανακοίνωση ενός νέου παιχνιδιού στη σειρά που μου έχει αφήσει μοναδικές στιγμές στα παιδικά μου χρόνια κάθε άλλο παρά αδιάφορο με αφήνει Πάντα κρατάω μέσα μου την ελπίδα ότι θα ξαναζήσουμε horror στιγμές με τα RE.

  6. #6
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by muku View Post
    Οι περισσότεροι αυτό ελπίζουμε, θα το δούμε όμως? Δύσκολα τα πράγματα πάντως όσο και να έχω απογοητευτεί τελευταία η ανακοίνωση ενός νέου παιχνιδιού στη σειρά που μου έχει αφήσει μοναδικές στιγμές στα παιδικά μου χρόνια κάθε άλλο παρά αδιάφορο με αφήνει Πάντα κρατάω μέσα μου την ελπίδα ότι θα ξαναζήσουμε horror στιγμές με τα RE.
    Εχω μια καλη ελπιδα οτι το νεο επεισοδιο θα εχει survival τυπου στοιχεια!!!μιας και η capcom ειχε βαλει ενα ερωτηματολογιο πριν απο 2 εβδομαδες αν θυμαμαι καλα!!!και ρωταγε τον κοσμο μεσα απο την σελιδα της στο φαιςμπουκ τι αλλαγες θα ηθελε στην σειρα.

  7. #7
    PS4forums Addict ParanoidGR's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    1,356
    PSN ID
    ParanObscure
    Name
    Ανδρέας

    Default

    Quote Originally Posted by aris13 View Post
    Capcom, during a behind-closed-doors press conference at Comic Con, revealed the logo for the much anticipated new numbered entry in the series, Resident Evil 6. The screen, taken by one of the attendees also shows a date: September 15th, 2011. Tokyo Game Show takes place between September 15-18 and would feature the official announcement of the game.
    To Resident Evil 6 ενδέχεται να αποκαλυπτεί στις 15 Σεπτεμβρίου 2011 στο πλαίσιο του Tokyo Game Show. Στο Internet έχει εμφανιστεί ήδη μια εικόνα στην οποία εμφανίζεται η ημερομηνία της παρουσίασης όπως και το δήθεν λογότυπο του Resident Evil 6.
    Last edited by ParanoidGR; 24-07-2011 at 01:25.



    ................


  8. #8
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by ParanoidGR View Post
    To Resident Evil 6 ενδέχεται να αποκαλυπτεί στις 15 Σεπτεμβρίου 2011 στο πλαίσιο του Tokyo Game Show. Στο Internet έχει εμφανιστεί ήδη μια εικόνα στην οποία εμφανίζεται η ημερομηνία της παρουσίασης όπως και το δήθεν λογότυπο του Resident Evil 6.
    Παντως αποκλειεται να ειναι μουφα!!!πιστευω οτι ειναι επισημο πια οτι θα βγει το νεο επεισοδιο της σειρας.

  9. #9
    PS4forums Addict ParanoidGR's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    1,356
    PSN ID
    ParanObscure
    Name
    Ανδρέας

    Default

    Ο Keiji Inafune (Capcom executive) άναψε το φυτίλι με τις δηλώσεις του σχετικά με μια ενδεχόμενη συνέχεια της επιτυχημένης σειράς Resident Evil. Σε συνέντευξή του δήλωσε πως η επιτυχία του 5ου επεισοδίου δεν μπορεί να αφήσει αδιάφορη την Capcom, η οποία θα κυκλοφορήσει σύντομα το νέο επεισόδιο. «Μετά την τεράστια επιτυχία του Resident Evil 5, έχουμε την επιθυμία, να δώσουμε στην κυκλοφορία το 6ο επεισόδιο όσο πιο γρήγορα γίνεται. Βασικά, πολύ σύντομα θα έχετε νέα της εταιρίας σχετικά με αυτό...»

    Αναμφίβολα, οι δηλώσεις αυτές «έβαλαν φωτιά» στους θαυμαστές της σειράς, οι οποίοι θα αναμένουν με ιδιαίτερη αγωνία το επερχόμενο Tokyo Game Show, όπου ενδεχομένως η Capcom θα κουβαλάει στις βαλίτσες της μία…βόμβα.



    ................


  10. #10
    Cool Member GIORGOS_VSF's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    271
    PSN ID
    Psilosf

    Default

    Αυτη η δηλωση εχει γινει καιρο τωρα, μηνες πριν το ειχα δει οταν εψαχνα για το 6ο μερος, χωρις παρεξηγηση ετσι!!

  11. #11
    PS4forums Addict Ixor24's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αθηνα - Κουκάκι...
    Posts
    1,941
    PSN ID
    Ixor24
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    Καλά το 5 έκανε τρελές πωλήσεις και ήταν και action/shooter. Την δόξα πολλοί Εμισησαν το χρήμα ουδης! Οπότε μάλλον πάλι κάτι ανάλογο θα έχουμε προς λύπη μας. Και αντε να βάλουν κανένα σενάριο σαν survival horror οπως τα mercenaries

  12. #12
    PS4forums Addict aris13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,731
    PSN ID
    GOB_BLUTH
    Name
    Άρης

    Default

    Quote Originally Posted by ParanoidGR View Post
    Ο Keiji Inafune (Capcom executive) άναψε το φυτίλι με τις δηλώσεις του σχετικά με μια ενδεχόμενη συνέχεια της επιτυχημένης σειράς Resident Evil. Σε συνέντευξή του δήλωσε πως η επιτυχία του 5ου επεισοδίου δεν μπορεί να αφήσει αδιάφορη την Capcom, η οποία θα κυκλοφορήσει σύντομα το νέο επεισόδιο. «Μετά την τεράστια επιτυχία του Resident Evil 5, έχουμε την επιθυμία, να δώσουμε στην κυκλοφορία το 6ο επεισόδιο όσο πιο γρήγορα γίνεται. Βασικά, πολύ σύντομα θα έχετε νέα της εταιρίας σχετικά με αυτό...»

    Αναμφίβολα, οι δηλώσεις αυτές «έβαλαν φωτιά» στους θαυμαστές της σειράς, οι οποίοι θα αναμένουν με ιδιαίτερη αγωνία το επερχόμενο Tokyo Game Show, όπου ενδεχομένως η Capcom θα κουβαλάει στις βαλίτσες της μία…βόμβα.
    LOL
    http://www.gameover.gr/news/%CE%A4%C...%AC.13180.html

  13. #13
    PS4forums Addict ParanoidGR's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    1,356
    PSN ID
    ParanObscure
    Name
    Ανδρέας

    Default

    καλά ειπα να επιβεβαιώσω στον spartan ότι δεν είναι μούφα δεν το έβαλα για καινούργια δήλωση. Aυτή η δήλωση έχει γίνει καλοκαίρι 2010.



    ................


  14. #14
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by ParanoidGR View Post
    καλά ειπα να επιβεβαιώσω στον spartan ότι δεν είναι μούφα δεν το έβαλα για καινούργια δήλωση. Aυτή η δήλωση έχει γίνει καλοκαίρι 2010.
    Να σε καλα φιλε μου!!!δεν την θυμομουνα αυτην την δηλωση που ειχε γινει τοτε!!οντως αυτη η φραση του πρωην μεν προγραμματιστης της καπκομ εκανε καραμπαμ οτι ειδη εργαζονταν πανω στο νεο επεισοδιο της σειρας.

  15. #15
    PS4forums Addict ParanoidGR's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    1,356
    PSN ID
    ParanObscure
    Name
    Ανδρέας

    Default

    αυτή είναι η πολιτική τις αγοράς σήμερα, ότι πουλάει συνεχίζει να βγαίνει. ότι δεν πουλάει παύει να παράγεται.



    ................


  16. #16
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Πως γινεται να μην πουλαει κατι που το ζητα ολος ο κοσμος;;;;;;;;;;;; Ολοι οι οπαδοι το RE παραπονιουνται πως χαθηκαν οι ριζες του παιχνιδιου, που ειναι το horror. Πως γινεται να μην πετυχει ενα νεο RE που θα ειναι βασισμενο στον τρομο;;;;;

  17. #17
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    E προφανως αυτοι που το ζητανε(/με) δεν ειναι τοσοι πολλοι σε σχεση με τα 7 εκ. που πουλησε το RE5 και στις 2 πλατφορμες.
    Τα νουμερα αυτα δεν θα μπορεσει ΠΟΤΕ να τα κανει ενα καθαροαιμο survival horror game πλεον, χωρις co-op κτλ.
    Σε αλλες εποχες μια ανακοινωση νεου resident evil για μενα θα ηταν megaton, πλεον δεν εχω πολλες προσδοκιες. Ας παρουσιαστει πρωτα στο tgs και βλεπουμε.


  18. #18
    Advanced Member FunkyCobra's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nikaia
    Posts
    499
    PSN ID
    MegalodonGR
    Name
    Nikos

    Default

    as kanoun survival horror me co-op.kati tetoio den htan k to obscure?

  19. #19
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    E προφανως αυτοι που το ζητανε(/με) δεν ειναι τοσοι πολλοι σε σχεση με τα 7 εκ. που πουλησε το RE5 και στις 2 πλατφορμες.
    Τα νουμερα αυτα δεν θα μπορεσει ΠΟΤΕ να τα κανει ενα καθαροαιμο survival horror game πλεον, χωρις co-op κτλ.
    Σε αλλες εποχες μια ανακοινωση νεου resident evil για μενα θα ηταν megaton, πλεον δεν εχω πολλες προσδοκιες. Ας παρουσιαστει πρωτα στο tgs και βλεπουμε.
    Mα, ειλικρινα, ελαχιστους εχω δει να προτιμουν το action απο το horror (κι αν...). Τι να πω... Oλα ειναι θεμα κερδους.

  20. #20
    Elite volyros's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    1,160
    PSN ID
    omilitis1986
    Name
    Γιαννης

    Default

    ^^εμενα παλι κατι μου λεει οτι θα ειναι σιγουρα survival horror το παιχνιδι.^^
    Στην εποχή αυτή που ζούμε των μετρίων,βασιλιάδες οι τρελοί των ηλιθίων.
    B.D.FOXMOOR



Page 1 of 41 1234511 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •