Results 1 to 19 of 19

Thread: status 8002a227

  1. #1
    Member sacram73gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    gyzi-trikala
    Posts
    96
    PSN ID
    dinos1
    Name
    costas

    Default status 8002a227

    εχω αυτο το στατους εδω και δυο μερες πηρα τηλ την σονυ ελλας και περιμενω ακομα μαιλ
    εχει καποιος φιλος καποια ιδεα το εχω γκουγκλαρει και οσα βλεπω λενε απο 2 βδομαδες μπαν μεχρι μονιμο μπαν αλλα αυτο μονο η σονυ θα το απαντησει...
    δεκτη καθε βοηθεια
    το δειχνει και στις δυο κονσολες και στο psp


  2. #2

    Default

    ε αφού αυτό λένε τότε τι μπορείς να κάνεις.. Έκανες κάτι για να φας μπαν?

  3. #3
    Member sacram73gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    gyzi-trikala
    Posts
    96
    PSN ID
    dinos1
    Name
    costas

    Default

    υπομονη μαζι τους αλλα η κονσολα δουλευει κανονικα αρα θελω λογικα νεο λογαριασμο 19 μερες ειχα να μπω ονλαιν ημουν εκτος αθηνων
    επισης θα εκτιμουσα οποιος ειχε να πει κατι σοβαρο και να με βοηθησει να γραφει στο ποστ αλλιως η σιωπη ειναι χρυσος και η υπομονη μου ειναι σε χαμηλο λεβελ μην αρχισω να μαζευω τα μπαν συλλογη ..

  4. #4
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    σε ρωτησε ο φιλος αν εφαγες μπαν δεν ειπε κατι τρελο,ηρεμια λοιπον μην δεις και εδω κανενα τετοιο error

  5. #5

    Default

    Sorry έγραφες δεκτή κάθε βοήθεια.. Ας έγραφες "δώστε μου τη λύση μέσα σε ένα post αλλιώς μη μιλάτε".. Σε ρώτησα αν έκανες κάτι.. Π.χ. αν έχεις την συνήθεια να βρίζεις τους άλλους στο call of duty ή γενικά online και σε κάνουν report παίζει να φάς ban 30 μέρες.. Και που λές οτι δεν μπαίνει καμία κονσόλα ούτε το psp.. Το ban είναι στην διεύθυνση ip σου, όχι στην κονσόλα. Οπότε και καινούριο λογαριασμό να κάνεις πάλι το ίδιο πρόβλημα θα έχεις.. Αλλά λογικά τα ξέρεις όλα αυτά..

  6. #6
    Cool Member TAMTAKOS's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Patrasso
    Posts
    195
    PSN ID
    oGeros_Tou_Moria

    Default

    Quote Originally Posted by sacram73gr View Post
    υπομονη μαζι τους αλλα η κονσολα δουλευει κανονικα αρα θελω λογικα νεο λογαριασμο 19 μερες ειχα να μπω ονλαιν ημουν εκτος αθηνων
    επισης θα εκτιμουσα οποιος ειχε να πει κατι σοβαρο και να με βοηθησει να γραφει στο ποστ αλλιως η σιωπη ειναι χρυσος και η υπομονη μου ειναι σε χαμηλο λεβελ μην αρχισω να μαζευω τα μπαν συλλογη ..
    ''η σιωπη ειναι χρυσος'' το ειπες και μονος σου!
    και αφου εισαι σε χαμηλο λεβελ...σιωπα... και υπομονη!

  7. #7
    PS4forums Fanatic modecris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Πάτρα
    Posts
    4,474
    PSN ID
    modecris
    Name
    Χρήστος

    Default

    2. Σεβαστείτε τα υπόλοιπα μέλη του forum πριν κάνετε post.

    II. Πείτε ευχαριστώ σε όσους προσπάθησαν και ασχολήθηκαν με το θέμα σας προκειμένου να σας βοηθήσουν. Δεν είναι υποχρεωμένοι να το κάνουν και το ευχαριστώ είναι το λιγότερο που μπορείτε να κάνετε.
    Όσον αφορά το ερώτημα σου μάλλον έχεις φάει ban λόγο jailbreak, τουλάχιστον αυτό λέει ο googlης.

    _____________________________________________
    Οι άνθρωποι δεν σταματούν να παίζουνε επειδή γερνάνε.
    Γερνάνε επειδή σταματούν να παίζουνε.

    __________________________________________________

  8. #8
    Member sacram73gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    gyzi-trikala
    Posts
    96
    PSN ID
    dinos1
    Name
    costas

    Default

    Quote Originally Posted by modecris View Post
    Όσον αφορά το ερώτημα σου μάλλον έχεις φάει ban λόγο jailbreak, τουλάχιστον αυτό λέει ο googlης.
    αυτο ειναι το θεμα η κονσολες δουλευουν κανονικα με αλλους λογαριασμους
    οποτε ο γκουγκλης σου δεν απανταει σωστα ...!!!
    δεν εβρισα κανεναν σπασμενος ειμαι γιατι δεν εκανα κατι ουτε jailbreak ...
    αλλα μαλλον σε λαθος μερος ψαχνω βοηθεια ...
    περιμενω να δω την επισημη απαντηση της σονυ και ειδωμεν ...
    ευχαριστω θα ελεγα ουτως η αλλως σε οποιον ασχοληθηκε αλλα η ονλαιν αναζητηση με τρελανε ο ενας λεει 15 μερες μπαν ο αλλος μηνα ο αλλος μονιμο...
    μονο τζοκερ δεν μου το εχουν πει αυτο το στατους ....!!!
    και η σονυ ακομα σιωπα .....
    δεν υπαρχει προβλημα υπαρχει και 1520 και εισαγγελεας και δικηγοροι καλη διαθεση να υπαρχει εγω θα παραδωσω τις κονσολες για καθε ελεγχο ειμαι νομιμος σε ολα αυτοι εχουν τις τρυπες στο συστημα τους ....
    ps ειχα να μπω 19 μερες μετα το Update 3.66 δεν ειχα μπει καθολου παρα στο psp ....
    δεν μπορει να εχω 2 ps3 1 psp jailbreak ....
    θενκς για οσους διαβασαν το ποστ και ασχοληθηκαν ...
    μακαρι να εβρισκα καμια λυση αλλα .....
    Last edited by sacram73gr; 12-07-2011 at 23:38.

  9. #9

    Default

    Στο τηλ. που είπες μίλησες με την sony hellas τι σου είπαν? Και αν δεν ήξεραν ακριβώς για πόσο είναι το ban, σου απάντησαν τ ακριβώς είναι αυτός ο κωδικός?

  10. #10
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    δικηγοροι? good luck!

  11. #11
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Κανονικά θα πρέπει να ελέγξεις τον λογαριασμό σου e-mail που συνδέεται με το id σου για να δεις αν σου έστειλαν e-mail για το θέμα αυτό, κοίταξε και στα spam καμιά φορά κάποιο χρήσιμο mail μπορεί να βρεθεί εκεί. Χαλάρωσε, θεωρητικά υπάρχει λόγος που έφαγες το ban στον λογαριασμό σου και αν σκεφτείς λογικά θα βρεις το γιατί, ίσως ήσουν λίγο επιθετικός με κάποιον ή έστειλες κανένα περίεργο μήνυμα; Δεν ξέρω μπορεί να σε έκανε κάποιος report για κάποια στιγμή σου "χαμηλού λέβελ" και για αυτό να έφαγες account suspension. Υπομονή να περάσει η περίοδος αυτή (διαβάζω ότι είναι 30 ημέρες) και μετά προσοχή στο πως θα φέρεσαι σε όλες σου τις επαφές (pshome/onlinemp/messages/etc). Μας λες και την επίσημη απάντηση της Sony όταν με το καλό την λάβεις αν θέλεις, είναι μία χρήσιμη πληροφορία πιστεύω για όλους.

  12. #12
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    η πλακα ειναι οτι καποιοι βριζουν μεσα στα παιχνιδια πχ προ και δεν μπορεις να κανεις ρεπορτ εφοσον δεν σου εχει στειλει μνμ στο psn

  13. #13

    Default

    θέλω να πιστεύω οτι αν σε έχει φτάσει στο αμην ο άλλος και βγάλεις την συζήτηση φωτο και την στείλεις με e-mail στην sony θα την δεχτούνε..

  14. #14
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    η λυση ειναι μια βριζεις greeklish σε ξενους! xaxa

  15. #15
    Member sacram73gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    gyzi-trikala
    Posts
    96
    PSN ID
    dinos1
    Name
    costas

    Default

    νεκ ενα god of war επαιζα που να βρισω εκτος και εαν μου εκανε ρεπορτ ο αδης οποτε ρεσπεκτ στις δυνατοτητες του παιχνιδιου
    εννοειται οταν μου πουνε επισημα θα σας ενημερωσω για να δουμε τι τρεχει
    fotisgr ενα μονο σου λεω μην χρειαστει να μιλησεις ποτε μα ποτε με την σονυ ελλας θα χρειαστεις καθε δυνατη βοηθεια ενα μονο σου λεω υπεροπτικο υφος τι θες εσυ τωρα γερο που ακομα παιζεις παιχνιδια
    εννοειται μετα απο 7 μερες δεν εχω αξιωθει να λαβω ενα μαιλ ενημερωσης ποση διαρκειας ειναι το μπαν και κυριως ποιος ο λογος
    νεκ θα χρειαστω τη βοηθεια σου αν στο ενα παιζω god of war 60gb και στο αλλο80gb απλα ειναι στο στορε μπορει να φας μπαν για αυτο στο 60αρι?
    εκτος και εαν σπαστηκε η σονυ γιατι ακυρωσα την βιζα που ειχα στο στορε στην ευρομπανκ με το αιτιολογικο παραβιαση του συστηματος ασφαλειας και κακη χρηση της καρτας...

  16. #16
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Δεν κατάλαβα τι εννοείς, έπαιζες online με το ίδιο id και από τις δύο κονσόλες; Δεν νομίζω ότι είναι εφικτό αυτό, όταν μπαίνεις από μία κονσόλα online με κάποιο id, νομίζω πετάει εκτός την άλλη που είναι τότε online με το ίδιο id, εκτός αν κάνω εγώ λάθος σε αυτό.

    Εγώ έχω καταλάβει ότι έφαγε suspension (limited time ban) όχι η κονσόλα σου αλλά το PSN id σου. Κάνω λάθος; Είπες ότι δεν μπαίνει με αυτό από καμία κονσόλα έτσι;
    Τελικά έχεις φάει console ή id ban;

    Δηλαδή ας πούμε το dinos1 δεν μπαίνει από την 60GB (ούτε από καμία άλλη κονσόλα) αλλά μπαίνει οποιοδήποτε άλλο id ή κάποιο νέο; Τότε είναι id ban.

    Αν το dinos1 δεν μπαίνει από την 60GB και η 60GB επίσης δεν μπορεί να μπει καθόλου στο internet τότε έχει φάει ban και η κονσόλα σου και είμαι περίεργος, γιατί δεν έχω ακούσει για πολλά console bans από την Sony, συνήθως κάνει id bans.

    Τέλος πάντων, τι να σου πω δεν ξέρω, λογικά η ίδια η εταιρεία θα έπρεπε άμεσα (με την έναρξη του ban) να σου έχει στείλει μήνυμα στο e-mail σου και παράλληλα να μπορούσε να σε ενημερώσει σχετικά και τηλεφωνικά. Αν από αυτούς δεν βγάζεις άκρη και πιστεύεις ότι δεν έχουν να σου προσάψουν τίποτα, τότε τι να πω... χαρτορίχτρες ή μέντιουμ.

  17. #17
    Member sacram73gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    gyzi-trikala
    Posts
    96
    PSN ID
    dinos1
    Name
    costas

    Default

    λοιπον νεκ ακου για παρεις χαπια και εσυ σαν εμενα
    στην 60 ο ντινοσ1 δεν μπαινει οπως και κανεις χρηστης εκει αλλα εκει φταιει οτι το δευτερο προφιλ ειναι μαμακια
    στην 80 δεν μπαινει ο ντινος1 αλλα μπαινουν τα δυο αλλα το γερμανικο και το αμερικανικο
    στο πσπ ενα ηταν ο ντινος1 και εννοειται δεν μπαινει ....
    αυτα να μην σε τρελανω κιολας ...!!!το λογαριασμο τον ειχα απο το 2007
    το μονο παρατραγουδο ηταν η ακυρωση της καρτας ...της ευρομπανκ σε αυτους θα τα ριξω παλι....
    μαιλ απαντηση ενημερωση απο την σονυ δεν εχω λαβει εγω αν λαβει καποιος απο το φορουμ καλο ειναι να μου το προωθησει να μαθουμε τι την επιασε μαλλον η ζεστη η φουκοσιμα τι να πω ηταν και πολλα μαζεμενα...
    χαρτοριχτα εχω βρει μια καλη θα της παω την κονσολα το θεο του πολεμου που επαιζα και θα μου πει τι φταει ...με μεγαλη ακριβεια
    ισως και μεγαλυτερη απο την ιδια τη σονυ

  18. #18
    Cool Member TAMTAKOS's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Patrasso
    Posts
    195
    PSN ID
    oGeros_Tou_Moria

    Default

    τελικα τι εγινε με το θεμα ? υπαρχει εξελιξη η τελος το psn id...

  19. #19
    Member sacram73gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    gyzi-trikala
    Posts
    96
    PSN ID
    dinos1
    Name
    costas

    Default

    τα νεα απο το μετωπο μετα απο 3 μηνες η σονυ εντοπισε πως μια αγορα εγινε με την καρτα προπληρωμενη ευρομπανκ που ειχε καταργηθει
    μετα κλειδωσε το λογαριασμο γιατι η καρτα δεν ισχυε και ενω προσπαθω να βαλω την νεα καρτα μεσα δεν με αφηνει δεν μπω να την δωσω για να γινει η χρεωση ο λογαριασμος πια επειδη περασανε οι μερες ειναι suspented η σονυ ελλας ομως μου ειπε οτι θα κανουν το καλυτερο που μπορουν
    ηταν η βλακεια του αιωνα την ωρα που ακυρωνα εγω την καρτα στην τραπεζα ο μικρος σπιτι αγοραζε κατι 3 ευρω οποτε ..
    ειναι αμα δεν σε θελει δεν σε θελει τερμα το μονο που με στεναχωρει πανε τα φιναλ φαντασυ που ειχα αγορασει και ειλικρινα η σονυ ελλας εκανε το καλυτερο αλλα δυστυχως η σονυ ιντερνασιοναλ δεν μασαει απο οικτο και ανθρωπια.....
    κοινως ο λογαριασμος ισχυει στις υπαρχουσες κονσολες δεν μπαινει πια psn , κανει updates αλλα δεν κανει αγορες και ενημερωσεις trophies ουτε facebook ...
    περιμενω να δω τι θα μου πει η σονυ ελλας πια...!!!!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •