Page 5 of 108 FirstFirst 1234567891555105 ... LastLast
Results 81 to 100 of 2156

Thread: Nintendo Wii U

  1. #81
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Single layer


  2. #82
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    το GOW3 δεν ειναι 40 GB το Kilzone 3 41GB

    Αυτα με ενα απλο search σε τορρενταδικα

  3. #83
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Μόνο με την κονσόλα; Κι αν χαλάσει; Αν σπάσει; Τότε τι; Νέα κονσόλα;

    Το έγραψα και αλλού, όσοι τριγυρνάτε τριγύρω θα το διαβάσετε.

    Το χειριστήριο είναι όχι μόνο innovative αλλά και ακριβό, άρα αυτό σημαίνει ότι το πακέτο Wii U θα είναι ακριβό πολύ ή θα κόψουν από που; από την κονσόλα, ήτοι από τις δυνατότητες και το raw power. Επίσης, δεν λέω ότι η κονσόλα δεν θα μπορεί να παίζει παιχνίδια PS3/X360 ποιότητας, το θεωρώ απαραίτητο - δεδομένο - αυτονόητο μετά από 5 χρόνια σήμερα (7 το 2012) να μην μπορεί να το κάνει αυτό. Καλύτερα; Ναι πόσο όμως; Μόνο για καμιά διετία και αν μέχρι την επόμενη Ε3 (2012/2013) βγουν και ανακοινώσουν οι Sony/Microsoft τις επόμενες κονσόλες τους; Άρα η Nintendo επενδύει πάλι στο control innovation... μόνο που τώρα είναι και άβολο και ακριβό.

    Εγώ ήδη κάτοχος xbox 360 & PS3 γιατί να το πάρω αυτό; Οι οπαδοί της Nintendo που παραδοσιακά αρκούνταν και αρέσκονταν σε άλλα πράγματα γιατί να το πάρουν; Ποια ακριβώς αγορά στοχεύει αυτό το κονσολίκι και σε ποια γενιά θα ανήκει τελικά (εγώ νομίζω ότι ουσιαστικά θα ανήκει στην τρέχουσα);

    Κάτι τιμές κυκλοφορούν για 399$ που μου φαίνονται λίγες για την ώρα, αλλά σε 2 χρονάκια που θα έχει αλλάξει το κόστος των parts μάλλον θα έχει λογική. Αλλά ο έχων xbox 360 / PS3 γιατί να δώσει 400€ για αυτό και να μην κάνει υπομονή 1~2 χρονάκια να πάρει το νέο μοντέλο της κονσόλας που έχει; Επίσης ο συνηθισμένος στο "φτηνό" wii μέχρι χθες πελάτης της Nintendo γιατί να δώσει αυτά τα λεφτά και όχι τα μισά να πάρει ένα PS3 ή και λιγότερα για ένα xbox 360; Η ταμπλέτα κάνει την διαφορά; Όχι για μένα... άλλωστε αν ήθελα να δώσω 400€ για ταμπλέτα παίρνω το iPad και δεν χρειάζομαι και το Wii U άρα έχω καλύτερα γραφικά σε μεγαλύτερη οθόνη και απόλυτα φορητή διασκέδαση για βόλτα.

    Ωστόσο η Sony έσπευσε να πει για το Vita ότι κάλλιστα μπορεί να κάνει τα ίδια. Ναι μην χάσεις, ξέρεις εγώ τώρα χ....α από την χαρά μου και θα το πάρω επειδή θα μοιάζει το Wiitab και όχι για αυτό που θα μου προσφέρει σαν portable μηχάνημα. Να δω τί θα βγάλει η Microsoft τώρα, μανία να αντιγράφουμε από φόβο μην τυχόν και ξεχωρίσουμε αυτές οι δύο εταιρείες, ορίστε τα καλιμέντα του Wii στο gaming.

    Προσοχή δεν με ενοχλεί να μου "αναβαθμίζουν" το gameplay και την απόλαυση, με ενοχλεί να μου το καταστρέφουν.

  4. #84
    PS4forums Fanatic dimitrisasp's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    3,365
    PSN ID
    dimitrisasp
    Name
    Δημητρης

    Default

    Παει αναφιμβολα για μεγαλες τιμες το Wii U. Ακομα ειναι πολυ χλιαρα τα πραγματα ομως για να εχουμε αποψη. Δεν ξερουμε σχεδον τιποτα (εχω μεινει σε οσα ειδα στην παρουσιαση). περα απο το χειριστηριο. Αυτο που διαβαζω για το οτι δεν θα πωλειται χωρια ο νεος μοχλος ειναι λιγο καπως. Δεν περιοριζει λιγο αυτο την εμπειρια? Δηλαδη θα παιζουμε διπλο και ο ενας απο τους δυο θα εχει το Wii Remote? Οσο για το Wii Remote που θα ειναι συμβατο ειναι πολυ καλο νεο αλλα δεν κανει παλι για harcorilες οπως Batman, BF3 και αλλα που ακουγονται (ακομα και Mass Effect σκεφτεται η ΕΑ). Ουτε το Wii U controller φαινεται βολικο για κατι τετοιο. Βεβαια εχει αναλογικους μοχλους για Wii που ειναι και αυτοι συμβατοι αλλα πωλιουνται χωρια και πρεπει να τα σκασεις επομενως επιπλεον. Ηλπιζα τουλαχιστον για ενα μοχλο τυπου PS3, 360 μεσα στο κουτι..

    Spoiler!

    Every man is guilty of all the good he did not do!

  5. #85
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παντως παιδι 10 χρονων (ενα τεραστιο ποσοστο χρηστων του Wii και της Νιντεντο) θεωρω οτι του ειναι πρακτικα κιολας, αδυνατον να παιξει με αυτο το τεραστιο χειρηστηριο. Και αν μπορει θα μπορει για λιγη ωρα μεχρι να πιαστει.

  6. #86
    PS4forums Fanatic dimitrisasp's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    3,365
    PSN ID
    dimitrisasp
    Name
    Δημητρης

    Default

    Τον μοχλο πρεπει να μπορεις να τον βαλεις κατω απο την κουβερτα τον χειμωνα και να παιζεις στα τυφλα

    Spoiler!

    Every man is guilty of all the good he did not do!

  7. #87
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by MajereMP44 View Post
    ΕΙναι καθαρά θεμα γουστου ποια κονσόλα θες να έχεις αλλά για main κοσνολα να έχεις κατι άλλο από playstation μου ακουγεται ανεκδοτο
    Τώρα αυτη η πρόταση δεν έχει νοηματικο σφάλμα;;;; Ή μου φαίνεται;;;;
    Quote Originally Posted by Dikakom View Post
    Ναι συμφωνω main κονσόλα Playstation και δεν αλλάζει αυτό με τίποτα!
    Κατα τα αλλα, κοψτε κάτι και οι δυο σας.

  8. #88
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Η πρόταση έχει ειρωνία φιλε μου.Σαν αυτη που βιαστηκες να κάνεις μόνο που δεν έκανα quote κανεναν.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  9. #89
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    @majere
    Δεν ειρωνευτηκα κανέναν!!!!! Απλά δε μου αρέσουν οι μεγάλες ισοπεδωτικες κουβέντες.
    Εγω έχω και τις δυο κονσόλες (όπως πολλάκις έχω πει) και είναι ζήτημα αν το 360 έχει κλείσει 5 ώρες παιχνιδιου τον τελευταίο χρόνο. Δε λέω, όμως, πως δεν υπάρχει άλλη main κονσόλα εκτός του PS3 και αλλα τέτοια.
    Τώρα αν το έλεγες ειρωνικά, σίγουρα αυτο δε φαίνεται απο τη φράση σου.

  10. #90
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Σαφως και ειναι ειρωνικo ετσι οπως το ειπα.Ειναι σαν να λεμε "ολες οι γυναικες ειναι ωραιες, δεν μετρανε μόνο τα εξωτερικά χαρακτηριστικά, γουστα ειναι αυτά,μετράει και ο ψυχικός κόσμος αλλά όποιος πει οτι δεν παει με τη Μegan Fox λεει ψεμματα". Η τελευταια πρόταση ειναι δλδ νοηματικά ασταθης ή ειρωνική και χιουμοριστική? (μην κολλησεις αν δεν σου αρέσει η Fox εσένα ε??? αποκλειεται αλλά λέμε τωρα)
    Και από τη στιγμή που με quote τονίζεις την νοηματική αστάθεια μιας πρότασης μου , εγω το εκλαμβάνω σαν εiρωνία και με το δίκιο μου.
    Αν κάνω λάθος σορρυ φίλε μου.Δεν χρειάζεται να σκάμε για quotes.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  11. #91
    PS3forums Fanatic DarkUSS's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Athens
    Posts
    2,535

    Default

    The company has seen its share price fall two days in a row to the lowest in five years, as analysts said that "market expectations [for the console] had been far too high".

    Talking to the London Evening Standard, Nintendo president Satoru Iwata admitted that the company should have shown off the console first, rather than jumping straight to the controller, although he made the point that "Wii U is about the controller".

    "Because we put so much emphasis on the controller, there appeared to be some misunderstandings," he said. "We should have made more effort to explain how it works."


    "We haven't made any kind of blunder, but I should have shown a single picture of the new console, then started talking about the controller," he continued. "The console is not drastically different, and Wii U is about the controller. The console itself will be almost invisible."

    Iwata said that the press was also to blame, noting that it's not possible to see how important the Wii U console is unless you've actually given it a try.
    http://www.gamasutra.com/view/news/3...i_U_Better.php

    Μπράβο τους που το καταλάβανε τουλάχιστον.

  12. #92
    PS4forums Fanatic georgios's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Athens
    Posts
    4,742
    PSN ID
    georgios78

    Default

    mathame ti idus diskaki tha perni ke an tha exi skliro disko(to deutero ine siguro, ipotheto, afu beni me battlefield 3 ke ala tetia)?

    1. pantos i epitixia tu eksartate 100% apo to pote tha vgun oi nees konsoles sony/M.S. an argisun isos pai kala. an vgun sintoma vlepo na travai megalo zori
    2. to mono kalo ine oti an ependisun sovara stus titlus tus, tha dume merika apo ta kalitera games olon ton epoxon me HD grafika (zelda/mario/metroid ke pola ala ip tis big N pu den exun ekmetaleuti). ke an ekmetaleutun oles tis dinatotites tu neou pad tha ine pragmatika entiposiaka. me idia multiplatform ke ta pio dinata exclusive ip tu gaming exi pola na dosi
    Last edited by georgios; 11-06-2011 at 09:46.
    "EVERY GAME IS BETTER THAN NO GAME"

    from the book "Alien Interview", the words of the alien captured in area 51

  13. #93
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Κάποιοι λένε για custom build optical disk με χωρητικότητα 25GB. Εμένα μου βρωμάει κάτι σαν Blu-Ray τεχνολογίας συσκευή με κομμένη την συμβατότητα για ταινίες ή κάτι παρόμοιο, απλά για να μην πληρώνει δικαιώματα και στην Sony για κάθε κονσόλα ή δισκάκι που πουλάει (είναι μέλος της BDA). Αυτό από μόνο του είναι κάπως failure καθώς πολύ υποθέτω ότι θα επιθυμούσαν την δυνατότητα αναπαραγωγής των Blu Ray ταινιών, ενώ ήδη υπάρχουν κάποια (ομολογουμένως όχι πολλά επί του παρόντος) παιχνίδια που έχουν ξεπεράσει τα 25GB, βέβαια στην επόμενη γενιά σίγουρα θα χρειαστούμε μεγαλύτερη χωρητικότητα από τα 25GB (δεν ξέρω αν τα 50GB είναι αρκετά, αλλά το Blu Ray έχει περιθώρια τεχνικά και για δίσκους με 200GB από όσο ξέρω).

    Για σκληρό δίσκο, δεν το θεωρώ σίγουρο. Οι πληροφορίες είναι πολλές και διαφορετικές σχετικά με αυτόν και οι περισσότερες συγκλίνουν στο να μην έχει σκληρό δίσκο αλλά αντί αυτού κάποια flash memory μικρού μεγέθους (?). Εγώ αναρωτιέμαι μάλιστα αν χωράει στο "κουτί" που μας έδειξαν, οπότε τα σχόλια μου που λέω ότι δεν μας ανέφεραν ουσιαστικά τί είναι το Wii U σαν κονσόλα παραμένουν και επιβεβαιώνονται. Παρόλα αυτά, αναφορές συνεχίζουν με το ότι θα συνδέουμε εξωτερικό δίσκο μέσω των USB που έχει πίσω (χαίρω πολύ το ίδιο κάνω και τώρα στο Wii ) αλλά αυτό ουσιαστικά μιλάει για επιπλέον αξεσουάρ και όχι μέσα στο πακέτο/τιμή (κάτι σαν τα arcade της MS).

  14. #94
    Our Japanese Translator PS4forums Addict Avenger_Seraphim's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Athens/Tokyo
    Posts
    2,227
    PSN ID
    Jim_13
    Name
    Ted

    Default

    Spoiler!

  15. #95
    PS4forums Fanatic georgios's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Athens
    Posts
    4,742
    PSN ID
    georgios78

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Κάποιοι λένε για custom build optical disk με χωρητικότητα 25GB. Εμένα μου βρωμάει κάτι σαν Blu-Ray τεχνολογίας συσκευή με κομμένη την συμβατότητα για ταινίες ή κάτι παρόμοιο, απλά για να μην πληρώνει δικαιώματα και στην Sony για κάθε κονσόλα ή δισκάκι που πουλάει (είναι μέλος της BDA). Αυτό από μόνο του είναι κάπως failure καθώς πολύ υποθέτω ότι θα επιθυμούσαν την δυνατότητα αναπαραγωγής των Blu Ray ταινιών
    iparxi ke i ali apopsi pu den theli to blu ray, ala miomeno kostos. poloi den thelun etsi ki alios na taleporun to mati tis konsolas tus gia tenies

    an den exi disko ine sxedon siguri i apotixia sta multiplatform. ektos an valun kamia mnimi mesa kamia 50aria GB. pu ine to idio
    "EVERY GAME IS BETTER THAN NO GAME"

    from the book "Alien Interview", the words of the alien captured in area 51

  16. #96

    Default

    Quote Originally Posted by Avenger_Seraphim View Post
    +






  17. #97
    PS4forums Addict dlevel's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,940
    PSN ID
    dlevel

    Default

    ^^ χαχαχαχαχα κορυφαία και τα 2

  18. #98
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    μετα απο πολυ σκεψη πιστευω οτι δεν αξιζει το wii u,
    κατωτερα γραφικα απο ps3 και η δευτερη οθονη ειναι περισσοτερο μπελας παρα κατι το πρωτοτυπο και το διασκεδαστικο

  19. #99
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Φιλιππε, ασε να το δεις πρώτα και αποφασίζεις.

    Πολυ φιλικά.

  20. #100
    PS4forums Fanatic georgios's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Athens
    Posts
    4,742
    PSN ID
    georgios78

    Default

    battlefield 3 ida ego. gia poso xirotero hardware milame? exun vgi sigekrimena stixia?
    "EVERY GAME IS BETTER THAN NO GAME"

    from the book "Alien Interview", the words of the alien captured in area 51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •