Page 107 of 108 FirstFirst ... 75797103104105106107108 LastLast
Results 2,121 to 2,140 of 2156

Thread: Nintendo Wii U

  1. #2121
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Dikakom View Post
    Μήπως παίζει τίποτα για redesign του WiiU; Το θυμάστε το τρέιλερ;

    Attachment 6450
    ναι παίζει, το έχω βάλει και λίγο πιο πάνω.

    http://www.paradiger.com/new-wii-u-g...-8-commercial/

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. #2122
    Cool Member Arikoc's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Καβάλα
    Posts
    168
    PSN ID
    Arikos88
    Name
    Άρης

    Default

    Κάποιες απορίες για τη νεα μου κονσόλα!!! Γιατί έχω μπερδευτεί με τόσα controllers και εκδόσεις! Λοιπόν ξεκινάω:

    1) Για να παίξω wii games σε δισκάκι χρειάζομε wii controller?
    2) Για να παίξω wii digital games, αλλά μέσα από το wii u shop (αυτά τα 2 που έχει αυτή τη στιγμή), χρειάζομε πάλι wii controller ή παίζουν και με το pad (τη κουμούτσα με την οθόνη)?
    3) Το bayonetta 1&2 special edition wii U μπορώ να το παίξω κανονικά ως U game με το pad, ή χρειάζομε άλλο controller για το 1 και άλλο για το 2?
    4) Γενικά games από που αγοράζετε? Κάνουν καθόλου εκπτώσεις κατά καιρούς, ή όποτε και να αγοράσω game θα είναι πάνω κάτω το ίδιο?
    5) Αυτό: http://www.kotsovolos.gr/site/gaming...i-u-plus-black μόνο του κάνει δουλεία? Ή πρέπει οποσδίποτε να έχεις και αυτο: http://www.kotsovolos.gr/site/gaming...ck-wii-u-black ?
    Και με τον συνδιασμό αυτών των 2 μπορώ να παίξω όλα τα games (wii + wii u)?

    Πολύ μπέρδεμα ρε αδερφέ!

  3. #2123

    Default Nintendo Wii U

    1) ναι
    2) gamepad
    3) gamepad
    4) τα exclusive της ninty δεν πέφτουν σε τιμές. Όποτε skroutz που ειναι λίγο πιο φθηνά.
    5) τα Zelda του wii για παράδειγμα θέλουν και τα 2. Τα Mario μόνο το πρώτο. Με μια αναζήτησή στο διαδύκτιο βρίσκεις εύκολα τι θέλει το κάθε game. Περνά και μια βόλτα απο το www.ninty.gr

    Καλορίζικο. Έχεις γύρω στα 10 ποιοτικά exclusive να ευχαριστηθείς. Πέρα απο τα γνωστά μην χάσεις οπωσδήποτε τα Pikmin και wonderful.
    Last edited by DJTaurus; 26-01-2015 at 15:06.

  4. The Following User Says Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    Arikoc (26-01-2015)

  5. #2124

    Default

    1) Ναι
    2) Είναι ανάλογα την περίπτωση. Είπαν πως σε μερικά θα μπορείς να χρησιμοποιήσεις και το GamePad αλλά νομίζω ακόμα δεν παίζει τέτοια υποστήριξη. Όπως και να χει πάλι το 99% των περιπτώσεων θα θέλουν Wii controllers.
    3) Τα παίζεις κανονικά με το GamePad, θεωρούνται Wii U games και τα δύο.
    4) Γενικά αν εξαιρέσεις τους τίτλους της Nintendo μάλλον δεν θα δυσκολευτείς να βρεις τα παιχνίδια του σε χαμηλές τιμές. Τα 2 Bayonetta νομίζω έχουν ήδη πέσει στο 20άρικο έκαστο. Δεν έχω πάντως κάποια καλή "καβάτζα" να σου προτείνω.
    5) Μόνο με το πρώτο είσαι αρκετά καλυμμένος αλλά όχι πλήρως. Αν κάνεις την κίνηση να τα αγοράσεις, πάρε και τα δύο για να είσαι σίγουρος για όλα τα Wii games. Και με τα 2 μπορείς να παίξεις ολα τα παιχνίδια του Wii και μερικά του Wii U. Για το Wii U όπου συνήθως υπάρχει υποστήριξη local multiplayer τις περισσότερες φορές ο δεύτερος παίκτης μπορεί να παίξει με Wiimote κ.λπ.


  6. The Following User Says Thank You to asdys For This Useful Post:

    Arikoc (26-01-2015)

  7. #2125

    Default

    @asdys για το 2 που λες έχω παίξει Zelda minish cap, Mario world και το super Mario kart κανονικά με το gamepad. Γιαυτο άλλωστε τα επανακυκλοφορούν μέσω wii u virtual console

  8. #2126

    Default

    Quote Originally Posted by DJTaurus View Post
    @asdys για το 2 που λες έχω παίξει Zelda minish cap, Mario world και το super Mario kart κανονικά με το gamepad. Γιαυτο άλλωστε τα επανακυκλοφορούν μέσω wii u virtual console
    I know αλλά νομίζω ο Arikoc εννοεί μόνο τα Wii games του eShop που προστέθηκαν πριν 2 εβδομάδες περίπου. Σε αυτά ισχύει αυτό που έγραψα παραπάνω.

  9. #2127
    Cool Member Arikoc's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Καβάλα
    Posts
    168
    PSN ID
    Arikos88
    Name
    Άρης

    Default

    Σας ευχαριστώ πολύ και τους 2! Έχω γραφτεί ήδη και στο ninty.gr και προσπαθώ να βάλω τις πληροφορίες σε μια σειρά Μου αρέσει πολύ αυτό το backward compatibility του U! Τελευταία κονσόλα της nintendo που είχα ήταν το gameboy pocket, οπότε υπάρχουν πολλά games από τις προηγούμενες γενιές που θέλω να παίξω. Ξεκινάω με mario galaxy 2 και επόμενος σταθμός το minish cap Με τους κωδικούς που έχει μέσα στα games τι παίζει? Απ'ότι κατάλαβα μέχρι στιγμής από Ελλάδα δε μπορούμε να τα χρησιμοποιήσουμε.

  10. #2128

    Default

    Είναι κωδικοί για το Club Nintendo. Ουσιαστικά είναι μια υπηρεσία της Nintendo που μετά από αγορά Χ παιχνιδιών σου προσφέρει κάποια δώρα ως ανταμοιβές (games, merchandise κ.λπ.). Στην Ελλάδα δεν υποστηρίζεται επίσημα αλλά μπορείς να κάνεις account αν θες. Απλά πρέπει να δηλώσεις κάποια διεύθυνση κατοικίας στην Αγγλία όπου και θα καταλήγουν τα δωράκια που θα κερδίζεις.

    Οι κωδικοί μέσα στα παιχνίδια προστίθενται στο Club Nintendo account που θα φτιάξεις και μπορείς όταν θες να τους εξαργυρώσεις για να πάρεις καλούδια. Εδώ μπορείς να δεις τι σου προσφέρουν γενικά.

  11. #2129

    Default

    Το club Nintendo θα αντικατασταθεί απο άλλη υπηρεσία.
    http://www.gamespot.com/articles/clu.../1100-6424739/

  12. #2130

  13. #2131
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Taurus 3ds εχεις?

  14. #2132

    Default

    Quote Originally Posted by nikoladim View Post
    Taurus 3ds εχεις?
    Το πούλησα για να πάρω το συλλεκτικο στις 13 Φεβρουαρίου. Τι ήθελες να σε κάνω add ; Ίδιο nick έχω με αυτό εδω

  15. #2133
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Δεν παιζω mp αλλα θνξ. Οχι να μου λεγες για το BD αν ειναι τοσο καλο!
    Το συλλεκτικο το εχω προπαραγγειλει και εγω απο Νορτεκ!

  16. #2134

    Default

    Σορυ ρε συ δεν ασχολούμαι καθόλου με Rpg. Μεχρι kingdom hearts παίζω και πολύ μου ειναι.

  17. The Following User Says Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    Leon_DiZ (28-01-2015)

  18. #2135
    Cool Member Arikoc's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Καβάλα
    Posts
    168
    PSN ID
    Arikos88
    Name
    Άρης

    Default

    Υπάρχει τρόπος να εκμεταλλευτουμε τη κρίση άλλων χωρών για δικο μας όφελος! Κάνοντας nnid με χώρα τη Ρωσία, μπορούμε να αγοράσουμε όλα τα games του Shop σχεδόν στη μισή τιμή σε σχέση με την Ελλάδα λόγο συναλλαγματος. Αγόρασα σήμερα minish cup 3 euro, metroid trilogy 5 euro και mario galaxy 10 euro. Απ'ότι κατάλαβα γίνεται και στο 3ds αυτό, αλλά δεν έχω ώστε να το επιβεβαιώσω.

  19. The Following User Says Thank You to Arikoc For This Useful Post:

    Nikoladim (01-02-2015)

  20. #2136

    Default



    Downloadable content can be a great thing, when done right. Most "AAA" publishers don't do it right. Hyrule Warriors, on the other hand, shows exactly how you can support a game in a way that respects audience investment, enhances the gameplay experience, AND makes the publisher money.

    It's a shame Nintendo is so rubbish at YouTube, because it's been nailing stuff like this lately.

  21. #2137

  22. #2138
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Φαινόταν διαμαντάκι από την αρχή αυτό. Pure fun. Μου θυμίζει party games του PS1.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  23. #2139
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Ας ξεθάψω λίγο το θέμα, όλοι πιστεύω ακούσαμε το κλείσιμο της Nortec (κρίμα) και τα Χριστούγεννα πιστεύω θα δούμε καλές προσφορές από προϊόντα Nintendo στα καταστήματα. Καιρό σκεφτόμουν να πάρω το Wii U για να παίξω Zelda Wind Waker HD (πάλι) και έρχεται και το καινούριο το 16.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  24. #2140
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Η Nortec σταματησε τη συνεργασια(31/12/2015) με τη Nintendo και περιμενουμε να μαθουμε ποιος θα αναλαβει απο εδω και στο εξης(αν υπαρξει καποιος).

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •