Page 3 of 108 FirstFirst 12345671353103 ... LastLast
Results 41 to 60 of 2156

Thread: Nintendo Wii U

  1. #41
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by dlevel View Post

    Δηλαδή καθίστε να βγει να το δούμε και μη το πάρετε. Οχι να κράζετε από τώρα με ΚΑΘΕ ευκαιρία, είναι ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ.

    sorry για το ύφος αλλά δεν άντεξα.
    Kατ' αρχας να πεσουν λιγακι οι τονοι, δεν χρειαζονται ουτε χαρακτηρισμοι, ουτε τσουβαλιασμα ουτε τιποτα. Φιλε μου φορουμ ειμαστε, δλδ απαγορευεται να πω οτι δεν μου αρεσει/δεν καταλαβα/δεν συμφωνω με κατι επειδη ειμαι mod? Το αν ειμαστε fanboys το αποδεικνυει το συνολο των post μας και οχι το αν μου αρεσε αυτο που παρουσιασε η Nintendo χθες. Σκαει μια ειδηση/θεμα --> γινεται συζητηση --> διαφωνουμε/συμφωνουμε/γενικοτερα λεμε την αποψη μας οποια κι αν ειναι αυτη αν θελουμε. Welcome to the forum community, ετσι λειτουργουν.
    Και επειδη αναφερθηκες επι προσωπικου, λογικο ειναι να σου απαντησω. Μιλησα λοιπον για συγκεκριμενα πραγματα.
    - Δεν μου αρεσει η πολιτικη που ακολουθησε η Nintendo στην παρουσιαση, δεν αισθανθηκα (επειδη το ειδα σε κονσερβα) οτι παρουσιαζοταν μια καινουρια κονσολα.
    - Η κονσολα ειναι underpowered για τα δεδομενα της επομενης γενιας.
    - Δεν θεωρω οτι το ολο θεμα με το controller ειναι κατι καινοτομο και ουσιαστικο.
    - Δεν εδειξε καποιο παιχνιδι που να δικαιολογει το fuzz και να με πεισει.

    Στην αρχη ΝΑΙ δεν καταλαβα τι ακριβως παρουσιαστηκε, αλλα και μετα που καταλαβα αφου διαβασα και ειδα το βιντεο τα ερωτηματικα μου δεν λυθηκαν ουτε αλλαξα αποψη.
    Αν ειναι να αποφευγω να πω την αποψη μου φοβουμενος μην με πουν hater/fanboy(και μαλιστα χωρις καποιο επιχειρημα, ετσι απλα τον χαρακτηρισμο) καπου χανεται η εννοια του φορουμ.



  2. #42
    PS4forums Addict dlevel's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,940
    PSN ID
    dlevel

    Default

    Καταρχήν είπα οτι πήγαινε στον val. το post. Γιατί βαρέθηκα να τον ακούω να λέει ποσο χάλια ήταν κλπ κλπ μη τα ξαναλέμε. Αλλά εγώ δεν είπα σε κανέναν γιατί είπε την γνώμη του, εγώ είπα δε χρειάζεται να το επαναλαμβάνεις ξανά και ξανά. ο βαλ. 2 μέρες τώρα λέει για την χάλια παρουσίαση του U και για το αν θα δει το βίντεο του uncharted ( ασχετό αλλα οκ είπαμε μη το δεις δε χρειάζεται να το λες ξανά και ξανά ), το κουράζει και μου θύμισε τον fits στο xbox forum ( κάποιοι ξέρουν τι λέω ) που μας πρήζει για το πόσο καλή είναι η κονσόλα του και πόσο χάλια όλες οι άλλες.

    τέσπα sorry gia to ύφος του post που έκανα πριν και αν παρεξηγηθήκατε, ειλικρινά.

    και τώρα για να μιλήσουμε για το οτι είναι underpower κλπ. Ξέρουμε οτι αυτή είναι η πολιτική της Ν εδώ και χρόνια, απλα στοχεύει σε κοινό casual και πάει να βγάλει αλλιως λεφτά. Απλά τώρα τουλαχιστον μαζι με το καινοτόμο τρόπο παιχνιδιού του U θα έχουμε και κάποια αξιοπρεπής γραφικά...
    Θα δείξει...

    όσο αναφορά το controller, νομίζω οτι είναι καινοτόμο, και ο τρόπος που στοχεύει με το controller κλπ. δε το έχουμε ξαναδεί, και αυτο ΙΣΩΣ λειτουργήσει πολυ καλά στα χέρια των developers. Ο χρόνος θα δείξει, πάντως θα δεις οτι και οι άλλες εταιρίες στο μέλλον ΙΣΩΣ πάνε προς τα εκεί...
    Last edited by dlevel; 08-06-2011 at 17:12.

  3. #43

    Default

    Quote Originally Posted by Ezio View Post
    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ οτι καλύτερο είδα απο χτες σχετικά με το wii u, memes ftw!!!!!

  4. #44
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Δεν παρεξηγηθηκα, κουβεντα κανουμε. Εγω το το κανω καποιες φορες αυτο που λες (να επαναλαμβανω δλδ την αποψουλα μου), το παραδεχομαι. Αλλα ειναι ετσι η φυση του φορουμ με την συνεχη ροη που παρασυρεσαι καποιες φορες. Τεσπα, moving on.
    Μιας που αναφερθηκε το κοστος, ειχαμε και μια δηλωση χθες (δεν θυμαμαι απο ποιον ακριβως) οτι θα ειναι ανταγωνιστικο. Λογικα δεν θα ξεπερασει τα 250-300, βεβαια το θεμα με το controller ειναι ενα θεμα (λολ). Οσο ανουσιο και αν μου φαινεται, φαινεται costly το ρημαδι.

    Quote Originally Posted by dlevel View Post
    Ο χρόνος θα δείξει, πάντως θα δεις οτι και οι άλλες εταιρίες στο μέλλον ΙΣΩΣ πάνε προς τα εκεί...
    Δεν ειναι και κατι που δεν εχουμε ξαναδει παντως, ενα παρομοιο πραγμα εκανε και το psp με τα παιχνιδια του ps3 (εχει ποσταρει και φωτο με το lair ο pds σε αλλο τοπικ) που λεγοταν remote play αν δεν κανω λαθος. Και δεν ειναι κατι που δεν μπορει να γινει απο τους αλλους και θα το εχει για παραδειγμα μονο η Ninty, πχ με το PSvita ευκολα μπορει να κανει κατι αναλογο η Sony ειτε με το ps3 ειτε με το ps4.
    Last edited by hakoo; 08-06-2011 at 17:16.


  5. #45

    Default

    Ναι ρε μη τρελενεστε, ολοι την αποψη μας λεμε, ε και νταξει οχι και Fits ο Val.

  6. #46
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by dlevel View Post
    Καταρχήν είπα οτι πήγαινε στον val. το post. Γιατί βαρέθηκα να τον ακούω να λέει ποσο χάλια ήταν κλπ κλπ μη τα ξαναλέμε. Αλλά εγώ δεν είπα σε κανέναν γιατί είπε την γνώμη του, εγώ είπα δε χρειάζεται να το επαναλαμβάνεις ξανά και ξανά. ο βαλ. 2 μέρες τώρα λέει για την χάλια παρουσίαση του U και για το αν θα δει το βίντεο του uncharted ( ασχετό αλλα οκ είπαμε μη το δεις δε χρειάζεται να το λες ξανά και ξανά ), το κουράζει και μου θύμισε τον fits στο xbox forum ( κάποιοι ξέρουν τι λέω ) που μας πρήζει για το πόσο καλή είναι η κονσόλα του και πόσο χάλια όλες οι άλλες.

    τέσπα sorry gia to ύφος του post που έκανα πριν και αν παρεξηγηθήκατε, ειλικρινά.
    Εισαι σοβαρος?? Εχεις καποιο κομπλεξ με την παρτη μου? Για πες μου ακριβως που σε ενοχλησε και που ελεγα ξανα το ιδιο και το ιδιο... Βαζω ολα τα μηνυματα μου σε αυτο εδω το θρεντ απλα για να μας εξηγησεις γιατι εχεις αρχισει και γινεσαι ακρως εκνευριστικος.

    Πρωτο μου μηνυμα:

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Καλα την παλευουν εκει στην Νιντεντο? Αντι να δειξουν την κονσολα εδειξαν μονο το χειρηστηριο? ΛΟΛ... αυτο δεν νομιζω να εχει ξαναγινει ποτε... του χρονου τι θα δειξουν δηλαδη? Τα καλωδια και την συσκευασια?

    Επισης η εικονα και το κλιπακι του Zelda δεν ειναι in game ειναι conceptual το ειπαν οι ιδιοι, με λιγα λογια ειναι CG. Επισης το χειρηστηριο μου θυμησε το χειρηστηριο του Atari Jaguar για οποιον θυμαται. Αντι ομως για τα πληκτρα εχει μια οθονη στην θεση του. Meh... never was a fan of Nintendo wont become one now either it seems...
    Απαντηση του Avenger
    Quote Originally Posted by Avenger_Seraphim View Post
    Για ποιο λόγο να δείξουν την κονσόλα απο τη στιγμή που δεν ειναι αυτό το επικεντρο; Το χειριστήριο ειναι αυτό που την κάνει να ξεχωρίζει απο τις αλλες HD κονσόλες. H κονσόλα τι είναι; Ενα κουτί στη προκειμένη περίπτωση, δεν κρύβει κάποιο τεχνολογικό επίτευγμα!
    Επιτρεπεται να απαντησω σε ποστ που σχολιαζει την αποψη μου και μαλιστα με ρωταει?

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    er... δεν νομιζω να εχω ξαναδει "μερικη" ανακοινωση προιοντος στα 30 χρονια που ζω βρε Τζιμ σορρυ κιολας μου φανηκε πολυ κουλο και δεν ειμαι ο μονος! Η κονσολα ειναι ενα κουτι? Μα χωρις αυτο το κουτι και χωρις να ξερω τις δυνατοτητες του δεν μπορω να βγαλω συμπερασμα τι σοι πραγματα θα παιξω. Το ιδιο κουτι κουτι δηλαδη ειναι τωρα το Wii με το 360 και PS3? Εγω θελω να μαθω για το κουτι και τι κουβαλαει μεσα του, την τεχνολογια του, απο αυτο θα εξαρτηθουν ολα.

    Ειναι σαν να βγαζω εγω ενα νεο αυτοκινητο και αντι να δειξω το αυτοκινητο τα τεχνικα του χαρακτηριστικα και τις επιδοσεις του να ασχολουμαι με το στερεοφωνικο που θα εχει ή τα οργανα στο ταμπλω. Η Νιντεντο πολυ απλα δεν ηταν ετοιμη να δειξει κατι ολοκληρωμενο και αποφασισε για να μην εχει αλλη μια αξιολυπητη Ε3 να κανει ενα "sneak Peak" στο πως θα ειναι το χειρηστηριο της νεας κονσολας και τι περιπου να περιμενουμε.

    Εγω προσωπικα δεν εμεινα ικανοποιημενος απο αυτο που ειδα. Επισης θελω να ακουσω το κοστος του χειρηστηριου......
    Ποστ του Νικολα

    Quote Originally Posted by nikolaszax View Post
    The Nintendo Wii U tablet-style controller will not be sold separately from it new HD console, Nintendo has told CVG.

    We asked a company spokesperson at the firm's VIP stand at E3 2011 in Los Angeles today about the price of each item. He told us that there would only be one bundled RRP, adding: "Both the controller and the console will be sold as one unit. You won't be able to buy the controller alone."

    http://www.computerandvideogames.com...ld-separately/

    Παλι καλα .

    EDIT:Wait....τωρα που το διαβαζω καλυτερα(ειδικα η 2 προταση)....καταλαβαινω να ειναι μαζι με το wii u....αλλα να μην πουλιέται καθόλου ξεχωριστα?Και αμα χαλασει τι κανω?Αγοραζω αλλο wii u?
    I am confused....
    Και κανω εγω απλα μια ερωτηση πανω σε αυτο γιατι το αρθρο λεει κατι πολυ κουλο και σιγουρα ειναι λαθος. Επισης βαζω ενα νεο που κοιταξα προς ενημερωση

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ Και αν χαλασει το controler τι γινεται? Ή αν θελω ενα δευτερο ρε παιδι μου?

    ΕDIT:

    Και πανω σε αυτο που ελεγα στο προηγουμενο ποστ μου οτι η Νιντεντο εκανε "περιεργη" επιλογη:

    Nintendo Shares Fall After Wii Successor Unveiled

    http://www.bloomberg.com/news/2011-0...s-success.html

    Not a very good reaction.
    Μετα λοιπον απο αυτα τα 3(!!) "κουραστικα μηνυματα" μου, κανεις εσυ αυτο εδω το ποστ

    Quote Originally Posted by dlevel View Post
    Με το ζόρι να το βγάλετε μάπα το wii u, έλεος αυτα τα φανμποις που κοροϊδεύω σε άλλα φορουμς να τα βλέπω εδώ και απο mods κ όλας. ΤΙ δεν σας άρεσε? που δεν είδατε το ΚΟΥΤΙ? Γιατί όλη η παρουσίαση δεν ήταν μονο το controller, διότι ότι έπαιζε στην tv ήταν απο την κονσόλα, και αυτό που είδατε με το controller μπορεί να είναι μετα απο 3-4 χρόνια κάτι που θα το δίνει και η SONY και η MS, όπως έγινε με το move κλπ. ΑΣΕ που ένας αναλυτής εχτές έλεγε οτι η κονσόλα θα είναι γύρω στα 300$ ΜΕ το νεο controller.

    Δηλαδή καθίστε να βγει να το δούμε και μη το πάρετε. Οχι να κράζετε από τώρα με ΚΑΘΕ ευκαιρία, είναι ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ.

    sorry για το ύφος αλλά δεν άντεξα.
    ...και κανεις ενα ολοκληρο θρεντ μπουρδελο ανευ λογου και ουσιαστικης αιτιας. Υπαρχουν παιδια που εξεφρασαν πολυ χειροτερη και αυστηροτερη αποψη απο εμενα για το Wii U, εσυ κολλησες με την παρτη μου. Αυτο δειχνει σιγουρα καποιο κομπλεξ το οποιο εγω δεν καταλαβαινω καθως δεν ειδα καποιον αλλο να ενοχλειται απο τα ποστ που εκανα το αντιθετο, ειδα να συμφωνουν. Συγχαρητηρια λοιπον φιλτατε που δεν "εισαι απο αυτους που τσακονωνται στα φορουμ"...

  7. #47
    PS4forums Addict dlevel's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,940
    PSN ID
    dlevel

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Δεν παρεξηγηθηκα, κουβεντα κανουμε. Εγω το το κανω καποιες φορες αυτο που λες (να επαναλαμβανω δλδ την αποψουλα μου), το παραδεχομαι. Αλλα ειναι ετσι η φυση του φορουμ με την συνεχη ροη που παρασυρεσαι καποιες φορες. Τεσπα, moving on.
    Μιας που αναφερθηκε το κοστος, ειχαμε και μια δηλωση χθες (δεν θυμαμαι απο ποιον ακριβως) οτι θα ειναι ανταγωνιστικο. Λογικα δεν θα ξεπερασει τα 250-300, βεβαια το θεμα με το controller ειναι ενα θεμα (λολ). Οσο ανουσιο και αν μου φαινεται, φαινεται costly το ρημαδι.



    Δεν ειναι και κατι που δεν εχουμε ξαναδει παντως, ενα παρομοιο πραγμα εκανε και το psp με τα παιχνιδια του ps3 (εχει ποσταρει και φωτο με το lair ο pds σε αλλο τοπικ) που λεγοταν remote play αν δεν κανω λαθος. Και δεν ειναι κατι που δεν μπορει να γινει απο τους αλλους και θα το εχει για παραδειγμα μονο η Ninty, πχ με το PSvita ευκολα μπορει να κανει κατι αναλογο η Sony ειτε με το ps3 ειτε με το ps4.
    Το remote play το είχα κάνει με το psp και δεν υποστηριζόταν απο όλα τα παιχνίδια, και ήταν μέσω wifi. Aλλα το καινοτόμο στη περίπτωση του U είναι οτι πέρα απο το remote play, συνεργάζεται με την Tv.
    Τι εννοώ ? οτί π.χ έδειξε ενα παιχνιδάκι που πέταγες αστεράκια απο το touch controller στην tv, ( fail απλα το λέω για να καταλάβεις που μπορεί να φτάσει αυτό αν το πιάσουν καλοί developers ) όπως επίσεις που το έβαζες σαν στόχαστρο στην tv, αν δε τα έχεις δει αυτα τα video πες μου να ψάξω να σου βρω link.

    Val sorry σοβαρά, δεν ήθελα να εκνευριστούμε, ίσως όντως δεν ήταν καλή ώρα όπως είπες όταν τα έγραψα.

  8. #48
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Εγώ που είμαι nintendo hater, παρόλα αυτά έχω ένα σωρό κονσόλες της πρόσφατες και πολύ παλιές, ειλικρινά περίμενα να δω κάτι ενδιαφέρον να με προβληματίσει θετικά έναντι των άλλων δύο ανταγωνιστών, ΕΙΔΙΚΑ όταν είπαν ότι κάνει στροφή προς το HC κοινό. Αυτό που είδα με προβλημάτισε αρνητικά έναντι στην Nintendo γιατί πάντα ήταν κάπως περίεργη για τα γούστα μου αλλά wtf ειλικρινά τί είναι αυτό; Που είναι η κονσόλα; Τι σχέση είχαν όλα αυτά με το HC κοινό που θέλει να προσελκύσει; Είναι σαν να βγαίνει η microsoft και να διαφημίζει νέα κονσόλα 360 και να δείχνει το kinect. ΟΚ, σήμερα αυτό την ενδιαφέρει και αυτό πουλάει η MS (παρομοίως σε μικρότερο βαθμό η Sony με το 3D & Move μου τα ζάλισε), αλλά ΕΜΕΝΑ με ενδιαφέρει η ΜΗΧΑΝΗ και τα λοιπά μηχανικά μέρη του και όχι οι λαμαρίνες ή το τιμόνι. Τί θα κινεί αυτό το πράγμα και τί δυνατότητες πραγματικά θα έχει; Και τα βίντεο που έδειχνε αμφιβάλω πολύ αν ήταν από την κονσόλα ή αν ήταν pre-rendered σε κάποιο pc και δεν τα έτρεχαν σε κάποιο μασκαρεμένο Wii. Γιατί αλήθεια, αυτά που είδαμε δεν μπορεί να τα δείξει το Wii; Χώρια που remote play μπορώ νομίζω να έχω και από "προχθές" μέσω του PSP-PS3 άρα τί καινούργιο μου δείχνει; Dual οθόνες τύπου DS μισή στο χέρι σε 6.2" και μισή στην μεγάλη τηλεόραση απέναντι στα 3 μέτρα; Πολύ βολικό τί να πω... ειδικά το να παίζω κάνα τρίωρο με αυτό το κέρατο στο χέρι όσο ελαφρύ και να είναι δεν παίζει θα με χαρούν οι φυσικοθεραπευτές.

  9. #49
    PS4forums Addict dlevel's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,940
    PSN ID
    dlevel

    Default

    σκέψου αυτο το κέρατο να μπαίνει internet όμως, να κάνεις browsing, το αποκλείεις ? γιατί εγώ νομίζω θα γίνεται, σκέψου οτι με 300 ευρώ που λένε οτι θα κάνει η κονσόλα να έχεις και ενα ipad μέσα στο σπίτι ( όσο γίνετε αυτο οκ. ) και ΤΕΣΠΑ σκέψου οτι μπορείς με αυτό τώρα πια να πας τουαλέτα στην ώρα σου

    οπου τεσπα ίσως εγώ να είμαι λάθος και να βγεί μάπα το καρπουζι, αλλα η ανάγκη μου για κάτι καινούριο να με κάνει να θέλω να μου αρέσει... offtopic πάντως το psvita θα το πάρω day1

  10. #50

    Default

    Οπως ειπα και πιο πανω παντως τα specs δεν ειναι αυτα που νοιαζουν την Nintendo.

    Aυτο που παντα την ενοιαζε ηταν η διαδραστικοτητα του χρηστη με τα games, για καποιον που ακολουθει πιστα τη Nintendo του ειναι γνωστο αυτο, αρα και οτι εδειξε
    ηταν απολυτα φυσιολογικο, το σιγουρο ειναι οτι με το συστημα που θα βγαλει εχει
    τη δυνατοτητα να μπει πλεον στα ιsiα στο multiplatform τρενο, και να ανταγωνιστει
    τους αλλους ακομα και αν προχωρησουν σε νεες κονσολες σε δυο χρονια.

    Για το χειριστηριο δε φοβαμαι, η ninty οσον αφορα τα περιφερειακα της ηταν παντα
    αψογη και παντα ηταν εργονομικα.

    Επισης το Remote play δε νομιζω να εχει καμμια σχεση με του PSP-PS3 (ουσιαστικα ακολουθει τη φιλοσοφια του DS με τα dual screens και του dreamcast παλιοτερα και το επεκτεινει στο TV Set μας), μιας και δε μιλαμε μονο για απλο gaming αλλα και για πολυ περισσοτερα πραγματα, ασε δε που αν δεν απατωμαι τα παιχνιδια μετριουνται στα δαχτυλα και εχουν να κανουν κυριωςμε PSN games.

  11. #51
    PS4forums Addict dlevel's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,940
    PSN ID
    dlevel

    Default

    Έχουν να κάνουν και με κάποια BR games (http://community.us.playstation.com/...art=0&tstart=0 η λίστα) αλλά ακριβώς αυτό που λες, δηλαδή οτι δεν είναι ενα απλό remote play, αλλά μπορεί το controller να συνεργαστεί με την TV. Εχτές πάντως που άκουγα και CEO της ubisoft έλεγε οτι είναι φοβερό εργαλείο στα χέρια των devs και οτι είδη έχουν πολλές ιδέες για να το αξιοποιήσουν.

  12. #52
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Quote Originally Posted by dlevel View Post
    σκέψου αυτο το κέρατο να μπαίνει internet όμως, να κάνεις browsing, το αποκλείεις ? γιατί εγώ νομίζω θα γίνεται, σκέψου οτι με 300 ευρώ που λένε οτι θα κάνει η κονσόλα να έχεις και ενα ipad μέσα στο σπίτι ( όσο γίνετε αυτο οκ. ) και ΤΕΣΠΑ σκέψου οτι μπορείς με αυτό τώρα πια να πας τουαλέτα στην ώρα σου
    Εγώ από όσα διάβασα και άκουσα στην συνέντευξη του προέδρου μετά την παρουσίαση το αποκλείω για την ώρα. Δεν θα μπορεί να τα κάνει αυτόνομα αυτά οπότε ξέχνα στα 300€ να έχεις και 6" αυτόνομο iPad, μην χαίρεσαι. Από την άλλη εγώ έχω ήδη φορητό και εάν θέλω iPad πάω και το παίρνω... αξιοπρεπές χειριστήριο και σοβαρό μηχάνημα (τούμπανο) θέλω για να παίζω ακούραστα, απρόσκοπτα και διαρκώς, αυτό θέλω εγώ από την κονσόλα μου. Χειριστήρια καθαρόαιμα, απολαυστικά στην χρήση τους και τέλεια για το δικό μου στυλ gaming είναι το DS3 και το gamepad της MS (κατά την γνώμη μου το καλύτερο), αυτό εδώ πιστεύω δεν ξέρει ούτε αυτός που το σχεδίασε τί ακριβώς είναι. Αυτό είναι τα θέλω μου, περίμενα έναν ανταγωνιστή στο πεδίο του HC και βλέπω έναν καρνάβαλο, δεν μου έδειξαν κάτι διαφορετικό από τα προηγούμενα χρόνια, επενδύουν πάλι στο innovation που εμένα χοντρικά μου είναι αδιάφορο.

  13. #53
    PS4forums Addict dlevel's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,940
    PSN ID
    dlevel

    Default

    Δεν μίλησα για αυτόνομο ipad, ας έχω ανοιχτή την κονσόλα για κάποιες ώρες σιγά το πραγμα.

  14. #54
    PS4forums Fanatic georgios's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Athens
    Posts
    4,742
    PSN ID
    georgios78

    Default

    gia na ipologisume polisis
    1. me tetio hardware oi nintendo fans ine sigoroi
    2. poloi casual tha to psonisun logo tu pad afis. ine poli eukoli i metavasi gia osous exun antistixa kinita
    3. hardcore pu den exun eukoli prosvasi se tv i thelun na pezun sto krevati tha enthusiastun
    4. me tin iparxusa filosofia osoi pezun podosferakia den tus teriazi. opote autoi menun ap ekso ke ine poloi

    apologismos. ine poli diskolo na plisiasi tis polisis ps3/360 giati ksekina poli kathisterimena apo to 0. isos omos ta kataferi na min exi megali diafora.
    Last edited by georgios; 08-06-2011 at 18:13.
    "EVERY GAME IS BETTER THAN NO GAME"

    from the book "Alien Interview", the words of the alien captured in area 51

  15. #55

    Default

    Για να δουμε αν θα πλησιασει ή θα ξεπερασει σε πωλησεις XBOX και PS3
    θα πρεπει να ξανακανουμε αυτη τη συζητηση σε 4 χρονια.

    Το θεμα ειναι οτι ετσι οπως εγινε τωρα, χαθηκε λιγο η σειρα του Next Gen.

    Aπλα το Wii πλεον δε τραβαγε και μαλλον η Ninty "ειδε" το προβλημα.

  16. #56

    Default

    Quote Originally Posted by garrett156 View Post
    πιστευω οτι αν ηθελε να χτυπησει τα 360-ps3 θα ειχε καβατζαρει ενα καλο shooter (cod bf κλπ)μιας και η μεγαλη μαζα σε 360 - ps3 παιζει τετοια games.τωρα αν περιμενουν να χτυπησουν τις πωλησεις των 2 next gen κονσολων με super mario mii θα φανε πικρα μεγαλη!το φυσαω και δεν κρυωνει ακομα...
    Battlefield 3
    Metro Last Light
    Aliens: Colonial Marines

    Έχουν πει ήδη ότι θα βγουν τα παραπάνω. Υποθέτω θα βγουν και άλλα.

  17. #57
    Advanced Member garrett156's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    504
    PSN ID
    garrett156

    Default

    δεν τα ειχα ακουσει αυτα τα games αλλα θα το bf θα εχει ηδη οριμασει οταν σκασει μυτη το wii u,οψομεθα και συνεχιζουμε.Σκεφτoμουν σημερα ποσοι γνωστοι μου εχουν wii...ο αδερφος μου(για τον μικρο 5 ετων)ο κουμπαρος του(για τον μικρο 6 ετων)η ξαδερφη μου(για τα μικρα 4-6 ετων)εγω(για μενα 30 ετων!!!)και λεω
    παιζει κανεις απο αυτους να παρουν το wii u δεδομενου του οτι εχουμε πληρωσει ουκ ολιγα wiimotes κ nunchucks?θα μου πεις μα παιζει και με wiimote οποτε ερχετε σε μια καποια ισορροπια...για να δουμε!

  18. #58
    Elite Dikakom's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,144
    PSN ID
    kdim87

    Default

    Εγώ μια ερώτηση έχω να κάνω.
    Σε μαύρο θα βγεί?
    Δεν το μπορώ αυτο το αρρωστημένο άσπρο!Ό λογος που δεν πήρα Wii αρχικά μετά άργησε να βγει μαύρο πήρα PS3 και ηρέμησα.

    Spoiler!

  19. #59
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by hollow_83 View Post
    Αν το PS3 παει για δεκαετες πλανο οπως ειχαν πει και οπως ξαναειπαν στην εκθεση,
    εχει μπροστα του αλλα 4-5 χρονια, και πες αλλα δυο το Xbox λογικα μια χαρα θα σταθει
    το WII U.
    To 10ετες πλανο αφορα το ps3.Που κολλαει το ps4?Το ps4 μπορει να βγει και σημερα...
    .

  20. #60
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Το ps4 μπορει να βγει και σημερα...
    Λεγε ρε... Ξερεις κατι που δε ξερω??????

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •