Page 2 of 108 FirstFirst 1234561252102 ... LastLast
Results 21 to 40 of 2156

Thread: Nintendo Wii U

  1. #21
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Και αν χαλασει το controler τι γινεται? Ή αν θελω ενα δευτερο ρε παιδι μου?

    ΕDIT:

    Και πανω σε αυτο που ελεγα στο προηγουμενο ποστ μου οτι η Νιντεντο εκανε "περιεργη" επιλογη:

    Nintendo Shares Fall After Wii Successor Unveiled

    Nintendo Co. fell the most in more than two months after the unveiling of its first high-definition video-game console prompted some analysts to question the company’s ability to repeat the success of its ageing Wii model.
    http://www.bloomberg.com/news/2011-0...s-success.html

    Not a very good reaction.

    Last edited by Valkyre; 08-06-2011 at 11:42.

  2. #22
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaszax View Post
    I am confused....
    Eσυ και και καποια εκατομμυρια ανθρωποι
    Μισολογα, μπερδεμα και πολλα ερωτηματικα. Δεν ηταν ετοιμη η Nintendo να παρουσιασει κονσολα και το αποτελεσμα ειναι αυτο που βλεπουμε.
    Πολυ σωστα λεει ο Valkyre οτι ειναι παγκοσμια πρωτοτυπια να παρουσιαζει μια εταιρια το χειριστηριο as a standalone, οχι οτι αν παρουσιαζε το κουτι θα μας ελεγε και τα τεχνικα χαρακτηριστικα βεβαια (ποτε δεν το κανει).
    Και απο παιχνιδια τι ανακοινωσε? Καποια multiplat που θα κυκλοφορησουν καποιους μηνες μετα, ενα conceptual zelda που ακομα και real time να ειναι δεν φαινεται τιποτα ιδιαιτερο, σαν ενα HD twilight princess. Ασε που το πιθανοτερο να ειναι απλα μια περιπτωση
    Spoiler!


    Mια γενια πισω και παλι η Ninty, και δεν εχει πλεον τα motion controls για να πουλησει innovation. Αυτο που προσφερει το WiiU μπορει ευκολα να το κανει και το Vita με το ps3 η το ps4.


  3. #23
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default


  4. #24
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Is it a tablet?
    Ιs it a portable console?
    Ιs it a pamepad?
    Is it a motion controller?
    Is it a bird... is it an airoplane?

    nope is WIIiiiii Uuuuuu...

    Ειλικρινά πρώτη φορά μυρίζω τόσο failure στην ατμόσφαιρα για μια "νέα κονσόλα" πλην όμως μην ξεχνάμε ότι είναι η Nintendo ήτοι δύο τα τινά:
    a) Ό,τι και να φτιάξει, με περίεργο τρόπο μοιάζουν όλα με εκτυπωτές που απλά τυπώνουν χρήματα
    b) Nintendo funboy; Ακόμη και πέτρα με το λογότυπο της επάνω να βγάλει στα μαγαζιά θα πουλήσει σαν τρελό (μέχρι να βγάλει την αναβαθμισμένη έκδοση με το χορτάρι επάνω).

  5. #25

    Default

    Το site Maxconsoles δημοσίευσε μια λίστα με τα hardware specs του Wii U. Σύμφωνα με αυτή, το Wii U περιλαμβάνει τα παρακάτω:

    Γραφικά: Ειδικά σχεδιασμένο chip AMD RV770 (WOLF) που λειτουργεί στα 766Mhz κατασκευασμένο με λιθογραφία 32nm process 1398 Gflops, εφοδιασμένο με 512ΜΒ μνήμης τύπου XDR2

    Επεξεργαστής: Ειδικά σχεδιασμένος IBM Power 6 (FOX) κατασκευασμένος με λιθογραφία στα 32nm. Διαθέτει 4 πυρήνες με καθένα να έχει δυο συμμετρικά hardware threads και η συχνότηα του επεξεργαστή να μπορεί να φτάσει στα 3,5GHz

    Οπτικό μέσο: Ειδικά σχεδιασμένο τύπου Bluray drive με συμβατότητα με δίσκους GameCube και Wii και μέγιστη χωρητικότητα τα 50GB

    Αποθηκευτικό χώρος: Δίσκος 2,5'' χωρητικότητας 250/320GB , επεκτάσιμος μέσω καρτών SD/SDHC

    Εγω παλι ενθουσιαστηκα. Η nintendo δεν ειπε ποτε πως θα πλασαρει καποιο powerhouse οσον αφορα την ισχυ ουτε αυτος ηταν ο σκοπος της και το ξεραμε πριν ανακοινωθει η κονσολα, πρεπει λοιπον να δειξει το δυνατο χαρτι της κονσολας, και αυτο ειναι το νεο χειριστηριο της, και αυτο εκανε στην παρουσιαση.

    Με χαλασε βεβαια που δεν εδειξαν ζωνταν καποια παιχνιδια αλλα οκ.

    Η κονσολα θεωρω οτι θα ειναι λιγο καλυτερη απο τις τωρινες κονσολες, και ειμαι σιγουρος οτι θα εχει και τρελο κερδος το οποιο ομως αξιζει μιας και λογικα εχει πεσει
    τρελο R&D στην κονσολα την καινουρια.

    Δε ξερω αν θα πουλησει η οχι (και πριν 5 χρονια παντως το WII το ειχαν ολοι θαψει και τωρα ειναι πρωτο) παντως χαιρομαι που συνεχιζει με αυτο το ρυθμο, αντε
    και σε 2 χρονια θα εχουμε τα αντιστοιχα move 2 και Kinect2 απο τους αλλους δυο.

    Φυσικα οπως εχω πει αγαπαω Nintendo οποτε ισως να μην ειμαι και τοσο αντικειμενικος, αλλα αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη.
    Last edited by Valkyre; 08-06-2011 at 15:45.

  6. #26
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Αν αυτά είναι τα specs του τότε μιλάμε για ένα μηχάνημα δυνατότερο από το ps3/360 όχι βέβαια ανταγωνιστικό για την επόμενη γενιά.

  7. #27

    Default

    Αν το PS3 παει για δεκαετες πλανο οπως ειχαν πει και οπως ξαναειπαν στην εκθεση,
    εχει μπροστα του αλλα 4-5 χρονια, και πες αλλα δυο το Xbox λογικα μια χαρα θα σταθει
    το WII U.

  8. #28
    PS4forums Addict dlevel's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,940
    PSN ID
    dlevel

    Default

    Με το ζόρι να το βγάλετε μάπα το wii u, έλεος αυτα τα φανμποις που κοροϊδεύω σε άλλα φορουμς να τα βλέπω εδώ και απο mods κ όλας. ΤΙ δεν σας άρεσε? που δεν είδατε το ΚΟΥΤΙ? Γιατί όλη η παρουσίαση δεν ήταν μονο το controller, διότι ότι έπαιζε στην tv ήταν απο την κονσόλα, και αυτό που είδατε με το controller μπορεί να είναι μετα απο 3-4 χρόνια κάτι που θα το δίνει και η SONY και η MS, όπως έγινε με το move κλπ. ΑΣΕ που ένας αναλυτής εχτές έλεγε οτι η κονσόλα θα είναι γύρω στα 300$ ΜΕ το νεο controller.

    Δηλαδή καθίστε να βγει να το δούμε και μη το πάρετε. Οχι να κράζετε από τώρα με ΚΑΘΕ ευκαιρία, είναι ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ.

    sorry για το ύφος αλλά δεν άντεξα.

  9. #29
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Quote Originally Posted by hollow_83 View Post
    Αν το PS3 παει για δεκαετες πλανο οπως ειχαν πει και οπως ξαναειπαν στην εκθεση,
    εχει μπροστα του αλλα 4-5 χρονια, και πες αλλα δυο το Xbox λογικα μια χαρα θα σταθει
    το WII U.

    Μια χαρά θα σταθούν το XBOX και το ps3 εννοείς απέναντι στο Wii U. Γιατί είναι σημαντικά δυνατότερο από αυτά. Απλά όταν θα βγουν τα νέα συστήματα, εγώ πιστεύω σε 2 χρόνια το πολύ θα κυκλοφορήσουν, το Wii U θα φαίνεται πολύ χειρότερο απέναντι σε αυτά.

    Quote Originally Posted by dlevel View Post
    Με το ζόρι να το βγάλετε μάπα το wii u, έλεος αυτα τα φανμποις που κοροϊδεύω σε άλλα φορουμς να τα βλέπω εδώ και απο mods κ όλας. ΤΙ δεν σας άρεσε? που δεν είδατε το ΚΟΥΤΙ? Γιατί όλη η παρουσίαση δεν ήταν μονο το controller, διότι ότι έπαιζε στην tv ήταν απο την κονσόλα, και αυτό που είδατε με το controller μπορεί να είναι μετα απο 3-4 χρόνια κάτι που θα το δίνει και η SONY και η MS, όπως έγινε με το move κλπ. ΑΣΕ που ένας αναλυτής εχτές έλεγε οτι η κονσόλα θα είναι γύρω στα 300$ ΜΕ το νεο controller.

    Δηλαδή καθίστε να βγει να το δούμε και μη το πάρετε. Οχι να κράζετε από τώρα με ΚΑΘΕ ευκαιρία, είναι ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ.

    sorry για το ύφος αλλά δεν άντεξα.
    Αν αναφέρεσαι σε μένα ξαναδιάβασε το ποστ μου πάντως.
    Last edited by muku; 08-06-2011 at 15:31.

  10. #30

    Default

    Aπο NES μεχρι και gamecube oλες οι κονσολες της Ninty εκαναν στο Launch Day
    199 δολλαρια.

    Απο Wii και 3DS 249.99 δολλαρια. Ελπιζω να το παει παραδοσιακα και να μεινει στα
    ιδια επιπεδα. Βεβαια ενα 300αρι αναλογιζομενως το χειριστηριο που εχει δεν ειναι
    παραλογο.

    Quote Originally Posted by muku View Post
    Μια χαρά θα σταθούν το XBOX και το ps3 εννοείς απέναντι στο Wii U. Γιατί είναι σημαντικά δυνατότερο από αυτά. Απλά όταν θα βγουν τα νέα συστήματα, εγώ πιστεύω σε 2 χρόνια το πολύ θα κυκλοφορήσουν, το Wii U θα φαίνεται πολύ χειρότερο απέναντι σε αυτά.
    Δεν εννοω αυτο.

    Ολοι λετε οτι σε δυο χρονια θα εχει ψοφησει το Wii μιας και δε θα
    συγκρινεται με τις αλλες δυο κονσολες.

    Και λεω εγω δυο πραματα:

    1ον) Ποτε δεν ηταν σκοπος της Ninty να παει κοντρα στους δυο.

    2ον) Θεωρητικα αν πιστεψουμε το δεκαετες πλανο της Sony τοτε νεο
    PS (PS4 ή οπως αλλιως θα λεγεται) θα εχουμε σε 3-4 χρονια και Xbox 3 σε κανα 2αρι χρονια υποθετω.

    Μεχρι τοτε μια χαρα θα ειναι η νεα κονσολα της Ninty.

    Aλλα ακομα και σε ενα χρονο να βγουν οπως λεω στο 1 δεν ειναι σκοπος
    η ΗW κοντρα με τους αλλους δυο.

    ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ - ΑΕΡΟΛΟΓΙΕΣ
    Last edited by Valkyre; 08-06-2011 at 15:43.

  11. #31
    PS4forums Addict dlevel's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,940
    PSN ID
    dlevel

    Default

    Quote Originally Posted by muku View Post
    Μια χαρά θα σταθούν το XBOX και το ps3 εννοείς απέναντι στο Wii U. Γιατί είναι σημαντικά δυνατότερο από αυτά. Απλά όταν θα βγουν τα νέα συστήματα, εγώ πιστεύω σε 2 χρόνια το πολύ θα κυκλοφορήσουν, το Wii U θα φαίνεται πολύ χειρότερο απέναντι σε αυτά.



    Αν αναφέρεσαι σε μένα ξαναδιάβασε το ποστ μου πάντως.
    στον Val. αναφέρομαι.

    Quote Originally Posted by hollow_83 View Post
    Αν το PS3 παει για δεκαετες πλανο οπως ειχαν πει και οπως ξαναειπαν στην εκθεση,
    εχει μπροστα του αλλα 4-5 χρονια, και πες αλλα δυο το Xbox λογικα μια χαρα θα σταθει
    το WII U.
    το 10ετές πλάνο νομίζω οτι εννοούν ως πλήρη υποστήριξη ( και μετά απο την κυκλοφορία ενός ps4 δηλαδή. ) και όχι οτι θα βγεί νέα κονσόλα τόσο αργά.
    Last edited by Valkyre; 08-06-2011 at 15:43.

  12. #32
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by dlevel View Post
    Με το ζόρι να το βγάλετε μάπα το wii u, έλεος αυτα τα φανμποις που κοροϊδεύω σε άλλα φορουμς να τα βλέπω εδώ και απο mods κ όλας. ΤΙ δεν σας άρεσε? που δεν είδατε το ΚΟΥΤΙ? Γιατί όλη η παρουσίαση δεν ήταν μονο το controller, διότι ότι έπαιζε στην tv ήταν απο την κονσόλα, και αυτό που είδατε με το controller μπορεί να είναι μετα απο 3-4 χρόνια κάτι που θα το δίνει και η SONY και η MS, όπως έγινε με το move κλπ. ΑΣΕ που ένας αναλυτής εχτές έλεγε οτι η κονσόλα θα είναι γύρω στα 300$ ΜΕ το νεο controller.

    Δηλαδή καθίστε να βγει να το δούμε και μη το πάρετε. Οχι να κράζετε από τώρα με ΚΑΘΕ ευκαιρία, είναι ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ.

    sorry για το ύφος αλλά δεν άντεξα.
    Σιγα ρε φιλε που δεν αντεξες κιολας. Chill out... μαπα δεν προσπαθησα να το βγαλω, μαπα ηταν η παρουσιαση που εκαναν γιατι ηταν ΜΙΣΗ παρουσιαση. Αυτο οπως βλεπεις αν ενημερωνεσαι καθολου ειχε αντικτυπο μαζικο και στα διεθνη και τις μετοχες της Νιντεντο που εκαναν μετα την Ε3 ελευθερη πτωση...

    Οσο για το μηχανημα δεν νομιζω σε κανενα ποστ μου να εκρινα τις δυνατοτητες του καθως δεν τις ξερω γιατι η Νιντεντο δεν ειπε τιποτα ουσιαστικο. Εδειξε βιντεο απο Multiplatform παιχνιδια να τρεχουν στο 360 και στο PS3 (lame μεχρι αηδιας), εδειξε conceptual videos απο zelda και ενα χειρηστηριο που δεν ξερουμε με τι συνοδευεται.

    Οποτε αν δεν ξερεις να διαβαζεις δεν φταιω εγω, και οι χαρακτηρισμοι που μου απεδωσες, μαλλον θα πρεπει να κοιταχτεις στον καθρεφτη να δεις αν εισαι εσυ fanboy που αρπαχτηκες με την μια, μη σου προσβαλλουν την αγαπημενη σου εταιρεια... ελεος δηλαδη.

    Αν επρεπε να λεμε ολοι ΟΥΑΟΟΟ! φοβερο το Wii U χωρις να ξερουμε τι σκατα μηχανημα ειναι, συγνωμη αλλα δεν ανηκω σε αυτους. Και η Νιντεντο εκανε πατατα. Εγω εκρινα την παρουσιαση της Νιντεντο και τον τροπο παρουσιασης της, οχι το μηχανημα.

    goosfraba λοιπον, ελπιζω στο μελλον να αντεξεις τετοια τραγικα ποστ λιγο πιο ευκολα...

    ΥΓ: Και να κανουμε και κανα edit.
    Last edited by Valkyre; 08-06-2011 at 15:45.

  13. #33
    PS4forums Fanatic Chill's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Clouds
    Posts
    3,027
    Name
    PanoulisGOSU

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Chill out...
    Γιατί με βγάζεις έξω; Ε; Επειδή έχω γίνει nintendάκιας;



    Η κονσόλα είναι day 1 αγορά από μένα (αν έχω δουλειά και λεφτά βέβαια γιατί ζούμε στην Ελλάδα xaxa)

    Δώστε ninty στο λαό!!!!!!!
    To ps3 είναι ερωμένη μα το PC επίσημη αγαπημένη!


  14. #34
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^Because you are an angry cunt and you need to chill out!

    In other news:

    Nintendo: Wii U likely to cost more than $250

    Nintendo boss Satoru Iwata has revealed that the Wii U is “likely” cost more than ¥20,000 ($250/£150).
    He disclosed this information to The Nikkei Japanese newspaper, which was mentioned in a report by Bloomberg.
    The Wii’s launch price was ¥25,000, $249.99, £179.99, and it’s interesting to know that Nintendo plans to price its successor higher than that.
    However, it’s not clear how much is “higher than $250″ that we’re looking at. With the NGP priced very reasonably, Nintendo has a tough task on hand as far as pricing their latest console is concerned.
    The Wii U was announced during Nintendo’s press conference last night, you can read about it
    Αρα παραπανω απο 250$ αυτη τη φορα. (λογικο)

  15. #35
    PS4forums Addict dlevel's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,940
    PSN ID
    dlevel

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Σιγα ρε φιλε που δεν αντεξες κιολας. Chill out... μαπα δεν προσπαθησα να το βγαλω, μαπα ηταν η παρουσιαση που εκαναν γιατι ηταν ΜΙΣΗ παρουσιαση. Αυτο οπως βλεπεις αν ενημερωνεσαι καθολου ειχε αντικτυπο μαζικο και στα διεθνη και τις μετοχες της Νιντεντο που εκαναν μετα την Ε3 ελευθερη πτωση...

    Οσο για το μηχανημα δεν νομιζω σε κανενα ποστ μου να εκρινα τις δυνατοτητες του καθως δεν τις ξερω γιατι η Νιντεντο δεν ειπε τιποτα ουσιαστικο. Εδειξε βιντεο απο Multiplatform παιχνιδια να τρεχουν στο 360 και στο PS3 (lame μεχρι αηδιας), εδειξε conceptual videos απο zelda και ενα χειρηστηριο που δεν ξερουμε με τι συνοδευεται.

    Οποτε αν δεν ξερεις να διαβαζεις δεν φταιω εγω, και οι χαρακτηρισμοι που μου απεδωσες, μαλλον θα πρεπει να κοιταχτεις στον καθρεφτη να δεις αν εισαι εσυ fanboy που αρπαχτηκες με την μια, μη σου προσβαλλουν την αγαπημενη σου εταιρεια... ελεος δηλαδη.

    Αν επρεπε να λεμε ολοι ΟΥΑΟΟΟ! φοβερο το Wii U χωρις να ξερουμε τι σκατα μηχανημα ειναι, συγνωμη αλλα δεν ανηκω σε αυτους. Και η Νιντεντο εκανε πατατα. Εγω εκρινα την παρουσιαση της Νιντεντο και τον τροπο παρουσιασης της, οχι το μηχανημα.

    goosfraba λοιπον, ελπιζω στο μελλον να αντεξεις τετοια τραγικα ποστ λιγο πιο ευκολα...

    ΥΓ: Και να κανεις edit.
    Εγώ να κοιταχτώ στον καθρέφτη, μια χαρά με βλέπω.

    Όσο αναφορά για την αγαπημένη μου εταιρία είναι η Sony μακράν, και το wii το έχω δώσει στην αδερφή μου χρόνια τώρα, οπότε μη βγάζεις ΞΑΝΑ συμπεράσματα νοστράδαμε.

    Και ναι δεν άντεξα γιατί το έχεις κουράση με το wii U πόσο χάλια είναι.

    Το wii U έδειξε ένα video που δείχνει οτι μπορεί να βγάλει αρκετά καλά γραφικά και έχει και ένα controller που μπορεί να φανεί innovative για το gaming στο μέλλον, και ίσως να έχει και πολύ καλή τιμούλα, και εσύ το έβγαλες μάπα επειδή δεν είδες hw specs και το κουτί.

    Το controller και το πως δείχνει να συνεργάζεται με την κονσόλα είναι κάτι που μπορεί να λητουργησει πολύ καλά σε έναν alternative τρόπο παιχνιδιού ( όχι τόσο σπαστικό (για εμένα) όπως τα wii remotes kai ta move που για εμένα που πάω σπιτι απο δουλειά και θέλω να χαλαρώσω 2 ώρες παίζοντας και οχι να χτυπιέμαι, γιαυτό και πούλησα και το move ).

    also το touch του controller δείχνει φοβερό χωρίς να κολάι κλπ.

    Δεν υποστηρίζω το wii U, απλά του δίνω χρόνο να μου δείξει τι μπορεί να κάνει. Αν με πείσει θα το πάρω, αν όχι ... πάλι θα το πάρω και θα το πουλήσω

  16. #36

    Default

    Ρε σεις ηρεμα...Και για το Wii τα ιδια λεγαμε και τελικα, εμπορικα τουλαχιστον, πηγε αψογα.

    Πιστευω οτι και το WiiU, εμπορικα θα παει καλα. Δεν εχω κατι να το τεκμηριωσω, απλα ετσι πιστευω. Αφηστε να περασει λιγο ο καιρος και τα λεμε μετα. Ακομα ειναι ολα πολυ θολα για σαφη συμπερασματα.


    Quote Originally Posted by Chill View Post
    Γιατί με βγάζεις έξω; Ε; Επειδή έχω γίνει nintendάκιας;


    αργησα πολυ να το καταλαβω, αλλα τελικα καταστραφηκα στα γελια!!

  17. #37
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by dlevel View Post
    Εγώ να κοιταχτώ στον καθρέφτη, μια χαρά με βλέπω.

    Όσο αναφορά για την αγαπημένη μου εταιρία είναι η Sony μακράν, και το wii το έχω δώσει στην αδερφή μου χρόνια τώρα, οπότε μη βγάζεις ΞΑΝΑ συμπεράσματα νοστράδαμε.

    Και ναι δεν άντεξα γιατί το έχεις κουράση με το wii U πόσο χάλια είναι.

    Το wii U έδειξε ένα video που δείχνει οτι μπορεί να βγάλει αρκετά καλά γραφικά και έχει και ένα controller που μπορεί να φανεί innovative για το gaming στο μέλλον, και ίσως να έχει και πολύ καλή τιμούλα, και εσύ το έβγαλες μάπα επειδή δεν είδες hw specs και το κουτί.

    Το controller και το πως δείχνει να συνεργάζεται με την κονσόλα είναι κάτι που μπορεί να λητουργησει πολύ καλά σε έναν alternative τρόπο παιχνιδιού ( όχι τόσο σπαστικό (για εμένα) όπως τα wii remotes kai ta move που για εμένα που πάω σπιτι απο δουλειά και θέλω να χαλαρώσω 2 ώρες παίζοντας και οχι να χτυπιέμαι, γιαυτό και πούλησα και το move ).

    also το touch του controller δείχνει φοβερό χωρίς να κολάι κλπ.

    Δεν υποστηρίζω το wii U, απλά του δίνω χρόνο να μου δείξει τι μπορεί να κάνει. Αν με πείσει θα το πάρω, αν όχι ... πάλι θα το πάρω και θα το πουλήσω
    Κανε τωρα ενα quote με τα πολλαααααα μηνυματα που εχω κανει σε αυτο εδω το ποστ οπου λεω οτι το Wii U ειναι χαλια. Αν δεν εχεις επιχειρηματα τουλαχιστον τελειωνε την κουβεντα εκει που υπαρχει κατι ουσιαστικο να πουμε. Αλλιως ειναι για γελια ολο αυτο που κανεις τωρα.

    Επισης καλο θα ηταν να ενημερωνεσαι λιγο καλυτερα. Τα video του Zelda δεν ηταν in game, ηταν conceptual απο οτι ειπαν οι ιδιοι της Νιντεντο. Οπως επισης και τα αλλα multiplatform που εδειξαν ετρεχαν σε 360 και PS3. Και παλι οι ιδιοι το ειπαν.

    Και ακομα καλυτερο θα ηταν να κατανοησεις επιτελους για μια φορα οτι κατεκρινα την ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ της Νιντεντο, οχι το καινουργιο μηχανημα της. Δεν ξερω ποσο ακομα πρεπει να το τονισω για να γινει αντιληπτο. 3 μηνυματα ειχα κανει σε ολο το θρεντ και εσυ μου λες οτι το κουρασα και οτι το θαβω. Πως θα μπορουσα να το θαψω χωρις να ξερω τις δυνατοτητες του αφου η Νιντεντο δεν μου τις ειπε??? Παραδοξως εισαι και ο μοναδικος που το εχει πει. Μαλλον ειναι περιεργη μερα για εσενα δεν εξηγειται αλλιως...οποτε ας το αφησουμε να παει στο διατανο...

    Αντε και κατι να ευθυμησουμε, αυτο απευθυνεται στον Surfdrifter αλλα και σε εμενα και πολλους αλλους!

    On a sidenote, we can't help but wonder how robust the new controller's display will be. Did Nintendo take 'gamer rage' into account when they designed this thing? Tossing your controller away in a fit of pique is an instinctual part of competitive gaming. The idea of gently placing the controller down in anger is too horrifying to comtemplate.
    Xαχα επικη η ατακα στο τελος. Αν και δεν υπαρχει περιπτωση να το πεταξεις αυτο! Στανταρ θα το εχεις δεμενο απανω σου μην γινει καμμια μλκια και σου ξεφυγει αλλιως θα πληρωνεις τα μαλλια της κεφαλης σου!

    ΥΓ: Και οχι δεν εβαλα το τελευταιο quote για να την "πω" στο Wii U την εβαλα γιατι το συζητουσαμε με τα παιδια και ειχαμε ριξει γελιο που εμεις που ξεσπαμε στα χειρηστηρια τα καταστρεφουμε λολ και σκεφτομασταν τι θα καναμε με ενα τετοιο χειρηστηριο.
    Last edited by Valkyre; 08-06-2011 at 16:21.

  18. #38
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    παντος τα specs δεν με εντυπωσιασαν και μην ξεχναμε οτι αλλα specs ειχε το ps3 στην αρχη αλλα βγηκαν στο τελος...

  19. #39

    Default

    Η διαφορα ειναι οτι αυτα τα specs που διερευσαν ειναι πιο down to earth,
    απο τα τοτε του PS3, αν ειναι τα πραγματικα.
    Last edited by hollow_83; 08-06-2011 at 16:32.

  20. #40
    PS4forums Addict dlevel's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,940
    PSN ID
    dlevel

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Κανε τωρα ενα quote με τα πολλαααααα μηνυματα που εχω κανει σε αυτο εδω το ποστ οπου λεω οτι το Wii U ειναι χαλια. Αν δεν εχεις επιχειρηματα τουλαχιστον τελειωνε την κουβεντα εκει που υπαρχει κατι ουσιαστικο να πουμε. Αλλιως ειναι για γελια ολο αυτο που κανεις τωρα.

    Επισης καλο θα ηταν να ενημερωνεσαι λιγο καλυτερα. Τα video του Zelda δεν ηταν in game, ηταν conceptual απο οτι ειπαν οι ιδιοι της Νιντεντο. Οπως επισης και τα αλλα multiplatform που εδειξαν ετρεχαν σε 360 και PS3. Και παλι οι ιδιοι το ειπαν.

    Και ακομα καλυτερο θα ηταν να κατανοησεις επιτελους για μια φορα οτι κατεκρινα την ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ της Νιντεντο, οχι το καινουργιο μηχανημα της. Δεν ξερω ποσο ακομα πρεπει να το τονισω για να γινει αντιληπτο. 3 μηνυματα ειχα κανει σε ολο το θρεντ και εσυ μου λες οτι το κουρασα και οτι το θαβω. Πως θα μπορουσα να το θαψω χωρις να ξερω τις δυνατοτητες του αφου η Νιντεντο δεν μου τις ειπε??? Παραδοξως εισαι και ο μοναδικος που το εχει πει. Μαλλον ειναι περιεργη μερα για εσενα δεν εξηγειται αλλιως...οποτε ας το αφησουμε να παει στο διατανο...

    Αντε και κατι να ευθυμησουμε, αυτο απευθυνεται στον Surfdrifter αλλα και σε εμενα και πολλους αλλους!

    Xαχα επικη η ατακα στο τελος. Αν και δεν υπαρχει περιπτωση να το πεταξεις αυτο! Στανταρ θα το εχεις δεμενο απανω σου μην γινει καμμια μλκια και σου ξεφυγει αλλιως θα πληρωνεις τα μαλλια της κεφαλης σου!

    ΥΓ: Και οχι δεν εβαλα το τελευταιο quote για να την "πω" στο Wii U την εβαλα γιατι το συζητουσαμε με τα παιδια και ειχαμε ριξει γελιο που εμεις που ξεσπαμε στα χειρηστηρια τα καταστρεφουμε λολ και σκεφτομασταν τι θα καναμε με ενα τετοιο χειρηστηριο.
    Δε θα κάτσω να ψάχνω τι έγραψες και εδώ και στο ε3 thread. Και για το βίντεο που λεώ είναι το video που είπαν look what wii u can do, οχι για το zelda, τελικά όλα τα καταλαβαίνεις. Και για την παρουσίαση που είπες και έκραξες τόσο άδικα νομίζω γιατι το μόνο που δεν έδειξε είναι το ΚΟΥΤΙ και τα specs, και εσυ νόμιζες οτι παρουσίαζε μόνο το controller.

    τεσπα ας πάει στο διάτανο ναι, γιατί δεν είμαι τύπος που πλακώνεται στα φορουμ.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •