Page 1 of 16 1234511 ... LastLast
Results 1 to 20 of 310

Thread: Metal Gear Solid HD Collection

  1. #1
    PS3forums Fanatic DarkUSS's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Athens
    Posts
    2,535

    Default Metal Gear Solid HD Collection

    Η Konami μόλις ανακοίνωσε ότι θα κυκλοφορήσει μια MGS HD Collection και θα περιλαμβάνει τα παιχνίδια MGS2, MGS3 και MGS PW.




  2. #2
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    To Peace Walker στο Xbox;;;; WTF????

    Επισης κατι ειπαν και για Zone of the Enders...

    Zone of the Enders & Metal Gear Solid 2/3/Peace Walker all getting the PS3 treatment. Today is a good day. / VERY good news!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  3. #3
    PS3forums Fanatic DarkUSS's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Athens
    Posts
    2,535

    Default

    Και το Peace Walker και το MGS3 στο Xbox.

  4. #4
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    ΤΙ ΕΙΠΕΣ ΤΩΡΑ???????? θα βγω γυμνος στο δρομο να πανυγυρισω.
    πωωωωωωωωω επιτελους..!!ποσο καιρο τα περιμενα δεν λεγεται..!!
    μπραβο ρε kojima..!!!!!!!
    απο την χαρα μου δεν ειχα παρατηρησει οτι περιεχει το 2..
    τωρα η χαρα μου ειναι 100 φορες μεγαλυτερη..!!!! DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
    Last edited by AriStos13; 03-06-2011 at 04:34.

  5. #5
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    To 1 το remake γιατι;;;;; =[ κριμα...

    Κατι ειναι και αυτα ομως...
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  6. #6
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  7. #7
    PS4forums Addict ParanoidGR's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    1,356
    PSN ID
    ParanObscure
    Name
    Ανδρέας

    Default

    [YOUTUBE]YMxt5GHfFFk[/YOUTUBE]



    ................


  8. #8
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Will buy ,μονο και μονο το PW που δεν εχω παιξει αρκει(το οτι το 3ο μερος ειναι μεσα ειναι added plus XD.Don't give a damn about mgs2 .)
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  9. #9
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Κακως γιατι ειναι ενα απο τα πιο σηματικα chapters στο σαγκα του MGS, ενω το MGS3 και το PW οχι και τοσο.

    Παντως η κινηση αυτη σε συνδυασμο με το ΖΟΕ δειχνει ξεκαθαρα ποσο αναγκη εχει η Κοναμι τον Κοτζιμα. Πρακτικα επι του παροντος Κοναμι = Κοτζιμα...

  10. #10
    PS4forums Addict aris13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,731
    PSN ID
    GOB_BLUTH
    Name
    Άρης

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaszax View Post
    Don't give a damn about mgs2 .)


    Αν και το 2 ξεκίνησε να κατακρεουργεί το στόρυ της σειράς, είναι το αγαπημένο μου μετά το 1.

  11. #11
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Το sons of liberty παραμενει το κορυφαιο της σειρας για μενα, πολλοι δεν καταφεραν ποτε να ξεπερασουν το σοκ (" what?? Who's this blonde gay?? Where's Snake????? SNAAAAAAAAAAAAAAAAKE -otacon style-) και γι'αυτο του βρηκαν απειρα κουσουρια.
    Δεν θα το τιμησω, αν ειχε το remake του πρωτου θα ηταν σιγουρη αγορα.
    Επομενως απο τη στιγμη που θα παιξω μεσα στο καλοκαιρι το peace walker στο psp δεν υπαρχει λογος.


  12. #12
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Δεν ηταν ξανθος! Ασπρομαλλης ηταν σαν αλμπινος!

    Κι εμενα μου ειχε κακοφανει παντως η επιλογη του Κοτζιμα να αλλαξει χαρακτηρα εκει που δεν το περιμενεις. Να περιμενω 5 χρονια να παιξω με τον Snake και να μου την φερνει ετσι?Απο τις πιο σοκ στιγμες στο gaming. Παντως αυτο που ηθελε να πετυχει το πετυχε, δηλαδη να σε κανει να αναρωτιεσαι σε ολο το παιχνιδι τι συμβαινει με τον Snake. Του εδωσε μια χροια διαφορετικη του χαρακτηρα που βοηθησε πολυ στο MGS4 μιας και στην ουσια απο το MGS ειχαμε να χειριστουμε τον Snake σαν Lead Character.

  13. #13
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Διαφωνώ κ γω! Το 2 είναι σίγουρα το χειρότερο της σειράς.
    Τα αλλά 3 είναι από άλλο πλανήτη!

    ΥΓ. πείτε του κοτζιμα (λολ το iPhone έκανε auto correct to κοτζιμα σε κουζίνα) να βγάλει επιτέλους κ τροπαια για το 4 και αυτά που λέει ότι το peacewalker δεν θα έχει γιατί μπορεί να χακαριστει λόγο psp να τα ξεχάσει!

  14. #14
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Quote Originally Posted by aris13 View Post


    Αν και το 2 ξεκίνησε να κατακρεουργεί το στόρυ της σειράς, είναι το αγαπημένο μου μετά το 1.
    XD.Το πρωτο κομματι του MGS2 μου ειχε αρεσει παρα πολυ,απο εκει και μετα ηταν που ειχε παρει την κατω βολτα για εμενα(και δεν φταιει ο raiden μονο για αυτο αλλα και το βαρετο level-plant,events σαν αυτο με την emma,boss fights,αδιαφορο story κτλ).

    Το 3ο μερος συνεχιζει να ειναι το αγαπημενο μου απο ολα τα παιχνιδια.Φοβερο story και καπως πιο συγκρατημενο απο τα παλια,απιστευτα bosses(the end ειδικα,παντα περιμενα σε ενα παιχνιδι μια επικη sniper battle και απο το mgs3 μου ηρθε απο το πουθενα),φοβερη αλλαγη σκηνικου και gameplay και φοβερο twist.Ελπιζω ομως στην πληρης camera substinence(ποτε δεν το προφερα σωστα XD )γιατι η fixed του απλου ηταν ακρως εκνευριστικη για τα νεα ανοικτα levels. .Α και μην ξεχναμε το επικο soundtrack.
    Και ναι θα τω πω ,ΒIG BOSS>Snake

    Πλακα πλακα τωρα που το ειπα....με το mgs2 soundtrack τι θα γινει?Θα αφαιρεθουν/αντικατασταθουν τα κομματια που παραπεμπουν στο main theme του mgs(αναφερομαι στον ντορο που ειχε γινει τοτε με κλεψιμο και καλα του κομματιου χωρις το οκ κτλ)?Ελπιζω πως οχι....αλλα κατι μου λεει πως ναι...

    Ps.Σημερα βλεπω ο val να με βαζει στην πυρα XD.
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  15. #15
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    @ enstikto

    λοιπον ε βρηκα τι θα σου κανω Μητσο. Θα στειλω τους Anonymous να σου χακαρουν το λογαριασμο στο PSN και να μου στειλουν ολα τα τροπαια σου. Θα σου αφησω 1 τροπαιο απο το Hanna Montana ετσι για το κασερι.

    -We are Anonymous.

  16. #16
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Έχει ένα μεγάλο αρνητικό το σχέδιο σου όμως!
    Για να μου αφήσεις τρόπαιο απο το Χάνα Μοντάνα θα πρέπει να το παίξεις εσύ καi να το κάνεις unlock καθώς εγώ δεν έχω βάλει ποτέ ούτε καν το δισκάκι στο drive

  17. #17
    Elite dreamer's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    London/Lefkosia
    Posts
    821
    PSN ID
    mastr0s99

    Default

    tha to paro sigura gia to peace walker! isos pekso ke to mgs3 ksana an exi kapia esthiti diafora sta grafika

    Oxi oti me niazi idietera alla kserete an ta pexnidia tha exun trophies? Gia to peacewalker nomizo oti tha mpori opios theli na metaferi ta saves tu apo to psp sto ps3 ke antistrofa

  18. #18
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ Δεν ηταν ξανθος! Ασπρομαλλης ηταν σαν αλμπινος!

    Κι εμενα μου ειχε κακοφανει παντως η επιλογη του Κοτζιμα να αλλαξει χαρακτηρα εκει που δεν το περιμενεις. Να περιμενω 5 χρονια να παιξω με τον Snake και να μου την φερνει ετσι?Απο τις πιο σοκ στιγμες στο gaming.

    Nαι βρε, εννοειται. Κι εγω ξενερωσα, ολοι ξενερωσαν αρχικα.
    Αλλα δεν μπορει να δικαιολογησει το αρχικο ξενερωμα τετοιο bashing , το παιχνιδι ηταν απλα epic σε ολους τους τομεις. Απο το "ξενερωσα με τον Raiden" μεχρι το "ηταν κακο παιχνιδι" υπαρχει τεραστια διαφορα.


  19. #19
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by dreamer View Post
    tha to paro sigura gia to peace walker! isos pekso ke to mgs3 ksana an exi kapia esthiti diafora sta grafika

    Oxi oti me niazi idietera alla kserete an ta pexnidia tha exun trophies? Gia to peacewalker nomizo oti tha mpori opios theli na metaferi ta saves tu apo to psp sto ps3 ke antistrofa
    Το αναφέρω 2,3 μηνυμάτα πιο πάνω. Το 2 και το 3 θα έχουν. Το peacewalker όχι, ακριβώς γιατί το psp χακάρετε εύκολα και μπορεί κάποιος να κερδίσει τρόπαια χωρίς να τα αξίζει πραγματικά....

  20. #20
    Elite dreamer's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    London/Lefkosia
    Posts
    821
    PSN ID
    mastr0s99

    Default

    den ida to post sou, ektos tu oti to psp hackarete allos enas logos isos na ine ke to compatibility metaksi ps3 ke psp. Diladi an pekso to miso pexnidi sto psp ke to ipolipo miso sto ps3 den tha mporo na paro trophies gia oti ekana oso epeza sto psp. Fantazome oti ute sto xbox tha exi achievements tote sosta?

Page 1 of 16 1234511 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •