Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 39 of 39

Thread: Wipeout 2048

  1. #21

    Default

    Quote Originally Posted by roverand View Post
    Mε το vita που αγόρασα υπήρχε η δυνατότητα να το κατεβάσω δωρεάν αυτό το παιχνίδι, έκανα όλη την διαδικασία που χρειάζεται αλλα ακόμα δεν μου έχουν στείλει τον κωδικό. Έλεγε πως στέλνετε εντός μιας ημέρας. Σχεδόν έχουν περάσει 24 ώρες αλλα ακόμα τίποτα...
    Μόλις ήρθεακριβώς 24 ώρες μετά.

  2. #22

    Default

    Ισχύει ότι εάν αγοράσεις το wipeout 2048, αγοράζετε αυτόματα και για το PS3 σου;;

  3. #23
    Elite pgp69's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,033
    PSN ID
    pgp5
    Name
    Παντελής

    Default

    Επαναφέρω λίγο το θέμα μιας και βγήκε free στο plus.

    Το παιχνίδι για μένα είναι πολύ καλό και προσεγμένο για φορητή κονσόλα, παίζει αρκετά γρήγορα και χωρίς να κουράζει

    το cross-play με το ps3 η εγώ δεν το κατάλαβα καλά η είναι μόνο για να παίζεις με άλλους κόντρες με ps3 player και ταυτόχρονα με ps vita

    εγώ νόμιζα ότι θα μπορώ να παίζω με το vita και να βλέπω και στις 2 consoles το ίδιο αποτέλεσμα γιατί αλλιώς δεν μπορείς να το αξιοποιήσεις μόνο σου, θα πρέπει να έχεις κάποιον φίλο να παίζει ένα από τα δυο η κάνω λάθος?

    εγώ το περίμενα σαν το nvidia shield,
    Last edited by pgp69; 13-02-2013 at 19:34.

    Spoiler!

  4. #24
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Δεν έβγαλα άκρη, από το Vita πατώντας cross play σε βάζει τυχαία με χρήστες και PS3 και Vita.

    Μπαίνοντας με άλλο account στο PS3, δημιούργησα room
    αλλά δεν μπόρεσα να βρω πως θα μπω σ'αυτό το room από το Vita με το βασικό μου account,
    έστειλα μάλιστα και invite στο ''odytsak'' αλλά έρχεται στο Vita σαν απλό μήνυμα.

  5. #25
    PS4forums Fanatic antoniss's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost in Space
    Posts
    2,711
    PSN ID
    auber002b
    Name
    Αντώνης

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Δεν έβγαλα άκρη, από το Vita πατώντας cross play σε βάζει τυχαία με χρήστες και PS3 και Vita.

    Μπαίνοντας με άλλο account στο PS3, δημιούργησα room
    αλλά δεν μπόρεσα να βρω πως θα μπω σ'αυτό το room από το Vita με το βασικό μου account,
    έστειλα μάλιστα και invite στο ''odytsak'' αλλά έρχεται στο Vita σαν απλό μήνυμα.
    όταν το είχα ψάξει θυμάμαι πως επειδή δεν είναι ακριβώς ίδια games , στο vita για να μπορέσει να λειτουργήσει σωστά το cross play πρέπει να έχεις στο Fury DLC !

  6. #26
    Elite pgp69's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,033
    PSN ID
    pgp5
    Name
    Παντελής

    Default

    εγώ τα έχω τα DLC αυτό που κατάλαβα εγώ είναι ότι φτιάχνεις ένα room και μπορείς να παίξεις κόντρα μέναν φίλο σου που είναι στο PS3 σου ο ένας βλέπει από την TV το δικό του όχημα και ο άλλος βλέπει στο vita, έτσι έπαιξα και φυσικά στις παλιές πίστες στο HD και Fury DLC

    Spoiler!

  7. #27
    PS4forums Fanatic antoniss's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost in Space
    Posts
    2,711
    PSN ID
    auber002b
    Name
    Αντώνης

    Default

    Quote Originally Posted by pgp69 View Post
    εγώ τα έχω τα DLC αυτό που κατάλαβα εγώ είναι ότι φτιάχνεις ένα room και μπορείς να παίξεις κόντρα μέναν φίλο σου που είναι στο PS3 σου ο ένας βλέπει από την TV το δικό του όχημα και ο άλλος βλέπει στο vita, έτσι έπαιξα και φυσικά στις παλιές πίστες στο HD και Fury DLC
    ναι ακριβώς , αυτό είναι άλλωστε το cross play , ότι μπορείς να παίξεις αντίπαλος (ή coop αναλόγως το game) από την μία κονσόλα στην άλλη ,

    εσύ απ'ότι διάβασα στο προηγούμενο ποστ σου νόμιζες πως κρατάς το save σου π.χ. από το vita και το φορτώνεις στο ps3 και συνεχίζεις από εκει , σωστα;

  8. #28
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Τα accounts δεν πρέπει να είναι διαφορετικά σε PS3 και Vita ώστε να παίξουν cross play?

  9. #29
    Elite pgp69's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,033
    PSN ID
    pgp5
    Name
    Παντελής

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Τα accounts δεν πρέπει να είναι διαφορετικά σε PS3 και Vita ώστε να παίξουν cross play?
    όχι εγώ άνοιξα ένα room από το vita σαν pgp5 και στο ps3 πάτησα πάνω στο pgp5 room και έδειχνε 2 φορές το όνομα μου και πάτησα start με τα 2 άτομα pgp5 & pgp5

    Spoiler!

  10. #30
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Aν δεν σου κάνει κόπο γράψε λίγο πιο αναλυτικά γιατί πατώντας cross play στο Vita
    δεν βρίσκω πουθενά επιλογή για room, με βάζει απ'ευθείας σ'ένα τυχαίο...

  11. #31
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    απιστευτα καλοφτιαγμενο και πολυ διασκεδαστικο!

  12. #32
    Elite pgp69's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,033
    PSN ID
    pgp5
    Name
    Παντελής

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Aν δεν σου κάνει κόπο γράψε λίγο πιο αναλυτικά γιατί πατώντας cross play στο Vita
    δεν βρίσκω πουθενά επιλογή για room, με βάζει απ'ευθείας σ'ένα τυχαίο...
    Οδυσσέα τώρα το είδα δεν ξέρω πως μου ξέφυγε, το βρήκες πως γίνετε η να γράψω τι έκανα εγώ ?

    Spoiler!

  13. #33
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Γράψε, (αν έχεις τη διάθεση και το χρόνο), γιατί τελικώς δεν το κατάφερα...

  14. #34
    Elite pgp69's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,033
    PSN ID
    pgp5
    Name
    Παντελής

    Default

    πας στο vita πατάς croos-play μετά πατάς play now, τώρα από το ps3 πάτα online μετά join game και στα lobby βλέπεις το όνομα σου που είναι από το vita πατάς πάνω, στο δείχνει και στο vita ότι έχεις συνδεθεί πατάς start και παίζεις αλλά για μόνος σου είναι ανούσιο γιατί παίζεις από την μια μεριά, χρειάζεται και κάποιος να παίζει το άλλο PS3 η Vita ανάλογα.

    Spoiler!

  15. #35

    Default

    super grafics...το game τα σπάει...!!!

  16. #36
    Advanced Member widebit's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    465
    PSN ID
    secondtoughest

    Default

    Καλημερα παιδια. Εγω οταν το τρεχω μου βγαζει "an error occurred whilst contacting th eserver. please try again." με αποτελεσμα να μην μπορω να παιξω online.
    Εχει κανεις καμμια λυση?

  17. #37
    PS4forums Fanatic antoniss's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost in Space
    Posts
    2,711
    PSN ID
    auber002b
    Name
    Αντώνης

    Default

    Quote Originally Posted by widebit View Post
    Καλημερα παιδια. Εγω οταν το τρεχω μου βγαζει "an error occurred whilst contacting th eserver. please try again." με αποτελεσμα να μην μπορω να παιξω online.
    Εχει κανεις καμμια λυση?
    το φόρτωσα και μπαίνει κανονικά στο online campaign με βάζει σε lobby και περιμένω γιατί δεν υπάρχει κανείς online , δλδ δείχνει να λειτουργεί κανονικά το online του.

    Έχεις κάνει το update που έχει? κατεβάζει και ένα online pass που υπήρχε τότε , για ξανα κάνε ένα refresh μπας και σου κατεβάσει το update

  18. #38
    Advanced Member widebit's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    465
    PSN ID
    secondtoughest

    Default

    Το εχουν πολλοι απ' οτι ειδα στο internet, απο το 2012...
    Δοκιμασα και το network pass, port forwarding, μεχρι και DMZ στο PS Vita!..
    Θα δοκιμασω να το ξανακανω download και θα ενημερωσω.

  19. #39
    Advanced Member widebit's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    465
    PSN ID
    secondtoughest

    Default

    Δυστυχως τιποτα. Το εκανα uninstall και ξανα ολα απο την αρχη εγκατασταση και παλι το ιδιο error :/


Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •