Page 4 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 61 to 80 of 139

Thread: Darksiders 2

  1. #61
    PS4forums Addict konstantinos's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ιεραπετρα κρητη
    Posts
    1,911
    PSN ID
    kostantlnos

    Default

    Thehut κ zavvi η collectors ειναι soldout play κ game την εχουν αλλα απο play δεν συμφερει κανει 107 ευρω.Εγω την εκανα preorder απο το game.


    My Youtube Channel 'Show me the stuff inside' unboxing collectors editions videogames movies and more.

  2. #62
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Την έχει και το Amazon σε πολύ καλή τιμή και μένεις σίγουρος για την αποστολή:

    [ame="http://www.amazon.co.uk/Darksiders-2-Collectors-Edition-PS3/dp/B0082BR0F2/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1340730008&sr=8-2"]Darksiders 2: Collector's Edition (PS3): Amazon.co.uk: PC & Video Games[/ame]

    Την έβαλε και το Πλαίσιο αλλά η τιμή είναι τζιζ.

  3. #63
    PS4forums Addict konstantinos's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ιεραπετρα κρητη
    Posts
    1,911
    PSN ID
    kostantlnos

    Default

    Ναι την ειδα στο πλαισιο κ την preorder απο κει οι 100 πανε συννεφο.


    My Youtube Channel 'Show me the stuff inside' unboxing collectors editions videogames movies and more.

  4. #64
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=S3vtN1gsXb0"]Darksiders II Comic-Con 2012 Stage Demo - YouTube[/ame]
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  5. #65

    Default

    Εδώ και 2+ εβδομάδες έχω κολλήσει με το πρώτο το οποίο παράτησα 2 φορές για να παίξω κάτι άλλο και τώρα βλέπω πόσο λάθος είχα κάνει....με το καλό να βγει και αυτό και ελπίζω να είναι το ίδιο καλό αν όχι καλύτερο.


  6. #66
    Cool Member stormare's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    223
    PSN ID
    undergroundgr

    Default

    η στανταρ αγορα του αυγουστου


  7. #67
    PS4forums Addict grip's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Τρίκαλα
    Posts
    1,223
    PSN ID
    griparoring
    Name
    Σπύρος

    Default

    Το βαρέθηκα λίγο το stage demo από πάνω,αλλά και για μένα είναι για αγορά.
    My ps3 games:Kάμποσα άλλα μετά το crash του forum βαριέμαι να τα γράψω...
    psn id:griparoring
    xbox360 id:griparoring

  8. #68
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Τα, για μένα, αντιαισθητικά μοντέλα χαρακτήρων και η "χαρούμενη" χρωματική παλέτα, εξακολουθούν να υφίστανται.
    Σίγουρη αγορά πάντως.

  9. #69
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  10. #70
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    η λογικη δεν λεει πως πρεπει να βγαλουν ενα game για καθε "Horseman" τουλαχιστον???εκτος κ αν κλεισει η εταιρια...
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  11. #71
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Quote Originally Posted by geogoku View Post
    η λογικη δεν λεει πως πρεπει να βγαλουν ενα game για καθε "Horseman" τουλαχιστον???εκτος κ αν κλεισει η εταιρια...
    Στο παραπανω αρθρο λεει μονο αν κανει συγκεκριμενες πωλησεις θα βγει η συνεχεια, κατα την ταπεινη μου γνωμη το πρωτο μερος ηταν πιο πολυ για να γνωρισουμε τι παιζει (οπως γινετε ως συνηθως) το δευτερο λογικα θα μας βαλει για τα καλα στο κλιμα και μετα εκει θα φανει πως θα τα παει για την συνεχεια. Αν και εγω πιστευω οτι θα βγει το 3 ΣΙΓΟΥΡΑ
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  12. #72
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παιδιά μόνο εγώ έχω ξενερώσει πολύ με τα γραφικά που βλέπουμε σε trailers κτλ;

  13. #73

    Default

    Eξαρταται τι περιμενει ο καθενας.

    Εμενα ας πουμε και σα του ενα να ειναι ακριβως δε με χαλαει.

  14. #74
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    E μα και το ένα θεωρώ οτι είχε ένα θεματάκι στον τομέα των γραφικών και σκέψου οτι βηήκε και πριν χρόνια. Αλίμονο αν έχει ίδια γραφικά με το 1...
    Και εμένα το 1 μου άρεσε πολύ gameplaywise αλλά καλό είναι να υποστηρίζουν και το gameplay με ικανοποιητικά γραφικά...

  15. #75
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    ^^Εντάξει, λόγω και του είδους (semi open-world ας πούμε), δεν περιμένω και πάρα πολλά... αλλά ναι, ας είναι καλύτερα από του πρώτου (που δεν ήταν και χάλια βέβαια).



    btw, βγήκαν τα πρώτα έντυπα reviews (από Γερμανικά περιοδικά):

    Gamepro - 93%

    "Darksiders 2 is a nearly perfect videogame"

    [official facebook]

    και

    Consol Plus - 93%

    The world’s first review for Darksiders II is in, coming from Germany Magazine Consol Plus.


    A few readers of the magazine have confirmed that the magazine, which is well known for being very critical with their reviews, gave the title a 93 percent score. The magazine praises the depth of the loot system, the dungeon design, the puzzles and the very complex and epic boss battles.

    It sounds like Vigil has nailed this one completely and given what we have played to far, it feels like it too.

    Darksiders II arrives on PC, PS3 and Xbox 360 on August 21.[shopto news]


    Τέλος,

    Darksiders 2 bonus gear unlocked by playing its predecessor
    Last edited by tonybsg; 02-08-2012 at 15:11.


  16. #76
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Πολύ καλά νέα!!!!!

  17. #77
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Παιδιά μόνο εγώ έχω ξενερώσει πολύ με τα γραφικά που βλέπουμε σε trailers κτλ;
    Κι εγω λιγακι και εξηγουμαι. Το πρωτο θεωρω οτι ειχε πολυ ομορφα γραφικα για το σταδιο της γενιας που βρισκομασταν οταν κυκλοφορησε, αν εξαιρεσουμε το tearing που προσωπικα ποτε δεν μου κατεστρεψε εμπερια οσο εντονο κι αν ειναι κατα τα αλλα what's not to like? Την εξαιρετικη δουλεια απο πραγματικους καλλιτεχνες και το χτισιμο ενος animated gothic κοσμου? Την πανεμορφη χρωματικη παλετα? Τα textures μια χαρα επισης, αν καπου υστερουσε ηταν στα μοντελα polygon wise και στο animation του war σε καποιες κινησεις. Καθαρα τεχνικα δλδ δεν θεωρω οτι τα γραφικα του πρωτου υστερουσαν καπου η ειχαν καποιο τρανταχτο μειονεκτημα δεδομενης της εποχης που κυκλοφορησε. Εκτος αν σε καποιον δεν αρεσε η παλετα και το art style οπως ειπε ο Desmond παραπανω. Δεκτο γιατι ειναι καπως ιδιαιτερο, αλλα αυτο δεν ειναι προβλημα "γραφικων".
    Αυτη τη φορα ομως ενω ειμαι σιγουρος οτι το παιχνιδι θα ειναι ΑΑΑ, τα γραφικα ειναι πανομοιοτυπα με αυτα του original, πιστευω πως μπορουσε η Vigil κυριως να βελτιωσει περισσοτερο τα μοντελα polygon wise.
    Απο ο,τι εχω δει μεχρι στιγμης ειναι ακριβως ιδιο με το πρωτο.
    Ισως δικαιολογειται απο το μεγεθος του κοσμου (οπως λενε οι ιδιοι ειναι πολυ μεγαλυτερο) αλλα still περιμενα βελτιωση.
    Βεβαια οπως ειπα και στην αρχη δεν εχω αμφιβολια για τη συνολικη ποιοτητα του παιχνιδιου, θα το τιμησω 100%.
    Το Darksiders ειναι ενα διαμαντακι της γενιας που αγνοηθηκε απο πολλους θεωρωντας οτι ειναι ενα hack n slash του σωρου.
    Οσο για το μελλον της σειρας που συζητησατε παραπανω, πολυ θα ηθελα να δω την Vigil στο ιδιο genre γιατι οχι στο ιδιο franchise στην επομενη γενια.
    Δυστυχως ομως δεν το βλεπω, κι αυτο γιατι η Vigil ανηκει στην THQ που παει ολοταχως για φουντο και ψαχνει απεγνωσμενα εσοδα. Επομενως το λογικο ειναι οτι θα τους βαλουν να κανουν κατι πιο εμπορικο, ηδη εχω ποσταρει στο αναλογο thread την φημη οτι η Vigil θα δουλεψει σε FPS.


  18. #78

    Default

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=sJp6O53PiXE&feature=player_embedded"]Darksiders II: Last Salvation TV Commercial - Official HD - YouTube[/ame]



  19. #79
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    INTRODUCING DARKSIDERS II: NIGHTMARE MODE

    As we continue to get closer to the launch of Darksiders II, we would like to reveal a new addition that will be included within Darksiders II. Today we would like to introduce the functionality of Nightmare Mode.


    For those of you wanting additional challenge, Darksiders II will feature a Hardcore Difficulty which will unlock once you finish the main game. In this mode players have one life and if they lose it via a combat death they lose all saves associated with that playthrough and will have to start from scratch. This is a truly apocalyptic challenge for only the most skilled horsemen!

    Keep in mind again that your save file is only reset if you die in combat, so things like falling deaths or getting killed by lava are not things that will reset your gameplay within Nightmare mode.


  20. #80
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Να πω την αλήθεια δεν μου γεμίζει και πολύ το μάτι το mode αυτό.
    Συγκριτικά με το Hardcore mode του Dead Space 2(3 saves όλα κι όλα σε όλο το παιχνίδι) ή ακόμα χειρότερα στο New York Minute Hardcore mode του Max Payne 3 (όλο το παιχνίδι σε 1 sitting, χωρίς καθόλου save, και τον χρόνο να μετράει εναντίον σου) το Nighmare mode μου φαίνετε "παιχνιδάκι".
    Άσε που λογικά θα μπορεί να exploitηθεί το σύστημα αν κάνεις backup τα saves...

Page 4 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •