Page 1 of 6 12345 ... LastLast
Results 1 to 20 of 113

Thread: New Official Wireless Stereo Headset

  1. #1
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default New Official Wireless Stereo Headset

    Do you hear that sound? It’s the sound of the enemy approaching your bunker. Only you’ve heard them way before they’ve even seen you and now your commandos are ready to unload. What’s your advantage? It’s simple – the official PS3 Wireless Stereo Headset – the latest addition to the PlayStation 3 accessories family.

    The official PS3 Wireless Stereo Headset will be available for $99.99 (MSRP) at retailers nationwide this September. Many more of your favorite franchises, such as Killzone and Gran Turismo, were also designed for surround sound audio. Featuring 7.1 virtual surround sound, the Wireless Stereo Headset lets you hear all the minor in-game audio clues clearly, whether you are in a firefight in a first-person shooter game or racing for the checkered flag.
    Designed with comfort in mind for hours of gameplay, it’s the perfect addition to your PlayStation experience. Connecting the Wireless Stereo Headset with PS3 is made easy with the included USB Wireless Adapter. Precise volume controls and accessible microphone mute make it so you never have to interrupt gameplay to fumble for buttons. You can easily stay informed about battery status, sound controls, etc. with on-screen headset status updates. On top of that, the Wireless Stereo Headset also offers the highest quality voice chat for crystal clear online conversations. The mic is retractable so you can put it away if you just want to listen to music or play a single player game.
    We’re very excited to be able to offer you yet another new way to get immersed in the game. Be sure to keep checking the Blog for more information soon.


    http://blog.us.playstation.com/2011/...headset_052711



    Καταρχην, νομιζω πως για το συγκεκριμενο, ειχε δημοσιευσει κατι εδω στο forum ο Νικος/Nikon. Δε θυμαμαι, καν, που, αλλα αν ηταν νεο θεμα και εγω δεν το εχω βρει, παρακαλω κανετε merge και αυτο το post μου.
    Κατα τα αλλα, i can't wait for it!!!!!!!! Φαινεται απιστευτο, αν και "βαραει" λιγο η τιμη.

  2. #2
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    αξιζει να δωσει κανεις 100 δολλαρια για κατι τετοιο? δηλαδη, ποσες φορες θα το χρησιμοποιησει καποιος? εκτος αν ειναι μονιμος θαμωνας στο online και αυτος κ τα φιλαρακια του.

    Spoiler!

  3. #3
    PS4forums Addict nickolas82's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Αθήνα(προς το παρόν)
    Posts
    1,438
    PSN ID
    nickolas82
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by ilias78 View Post
    αξιζει να δωσει κανεις 100 δολλαρια για κατι τετοιο? δηλαδη, ποσες φορες θα το χρησιμοποιησει καποιος? εκτος αν ειναι μονιμος θαμωνας στο online και αυτος κ τα φιλαρακια του.
    Μα δεν είναι μόνο για online.
    Για να ευχαριστηθείς ένα παιχνίδι πολύ συμαντικό ρόλο παίζει ο ήχος και για να το ευχαριστηθείς ακόμα περισσότερο θέλει ένταση.Το πρόβλημα όμως είναι πως η ένταση ενοχλεί τους γύρο σου (γείτονες,γονείς,γυναίκες,παιδιά) και αναγκάζεσαι να έχεις χαμηλά τον ήχο.
    Τα ακουστικά σου δίνουν την δυνατότητα να μπείς πιο πολύ στο παιχνίδι αφου σε απομονώνουν από τους γυρο ήχους και μπορείς να έχεις την ένταση όσο πολύ το ευχαριστιέσαι χωρίς να ενοχλείς και μάλιστα με ''εικονικό'' ήχο 7.1 γίνεται πάρα πολύ ζωντανή η εμπειρία.
    Άμα τα παραπάνω δεν ακούγονται δελεαστικά σε κάποιον απλά προσπερνάει και με το δίκιο του αφού άλλωστε είμαστε σε δύσκολες εποχές και 100 usd όσο νάναι είναι πολλά.......

  4. #4
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    αν ειναι να εχω ενταση ακριβως μεσα στα αυτια μου, μετα απο λιγες μερες θα χρειαζομαι μολυβι και χαρτι για να μπορω να συνεννοηθω, αφου δεν θα ακουω τιποτα......χαχαχαχαχαχα

    Spoiler!

  5. #5
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by ilias78 View Post
    αν ειναι να εχω ενταση ακριβως μεσα στα αυτια μου, μετα απο λιγες μερες θα χρειαζομαι μολυβι και χαρτι για να μπορω να συνεννοηθω, αφου δεν θα ακουω τιποτα......χαχαχαχαχαχα
    Ε... Υπερβολικε....

  6. #6
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    εχω ηδη τετοιου ειδους ακουστικα,
    και προτινω σε οποιον δεν εχει ,να παρει τωρα αμεσως γιατι ειναι 10000 φορες καλυτερα απο απλα ακουστικα,εμπειρια ηχου!

  7. #7
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    ^ Θα συμφωνησω και εγω σε αυτο! Ειναι οτι πρεπει για οσους δε μπορουν να εχουν ενα home cinema η δεν εχουν χωρο στο δωματιο τους για παραδειγμα, μενουν μαζι με καποιο αλλο ατομο μεσα στο ιδιο δωματιο/σπιτι και δε θελουν να τον ενοχλουν το βραδι που ολοι κοιμουνται κτλ


    Το αρνητικο παντως που ειδα ειναι οτι δεν υποστηριζεται για bluray ταινιες... wtf????
    Last edited by WolfRathmA; 28-05-2011 at 05:37.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  8. #8
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Χμμμ... Δε το είχα προσέξει αυτο.

  9. #9
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Ψήνομαι... και ναι 100$ (πόσο είναι σε ευρώ) πιστεύω ότι αν είναι όλα αυτά που λέει τα αξίζει... σας το είπα ότι ψήνομαι; (εχμ θα είναι συμβατό μόνο με το PS3 ή θα μπορώ να το βάζω και σε ακατανόμαστες κονσόλες)

  10. #10
    Elite GedoGt's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Santa Friday
    Posts
    1,084
    PSN ID
    Geodion
    Name
    ΓΙΩΡΓΟΣ

    Default

    Ε ρε χαρες... Που θα κανει η γυναικα μου!!!
    100 us dollars = 100+ euro σε Ελληνικες αλυσιδες καταστηματων, τυπου πλαισιο,multirama κ.τ.λ

  11. #11
    PS4forums Addict nickolas82's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Αθήνα(προς το παρόν)
    Posts
    1,438
    PSN ID
    nickolas82
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Ψήνομαι... και ναι 100$ (πόσο είναι σε ευρώ) πιστεύω ότι αν είναι όλα αυτά που λέει τα αξίζει)

    100 USD=69.84 EUR Αλλά μιλάμε για παραγγελία από εξωτερικό γιατί στην Ελλάδα ή μάλλον στην Ευρώπη 100 USD=100+ EUR

  12. #12
    EMPEROR's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    13
    PSN ID
    GRAKALIPTOS
    Name
    Κωστας

    Default

    xerete pou borw na vrw tetoiou eidous akoustika se katastimata stin ellada?

  13. #13
    PS4forums Fanatic Nerven's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Πρέβεζα
    Posts
    2,452
    PSN ID
    Nerven86
    Name
    Ιωάννης

    Default

    Είχαμε κανένα νέο για το headset ποτε κυκλοφορεί; Γιατί ζαχαρωνω τα tritton ax pro στα 179*€*αν και έχει προβληματικό μικρόφωνο, και περιμένω και αυτα της Sony που είναι 7.1

  14. #14
    Cool Member d1m1s13's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    238
    PSN ID
    D1m1s13

    Default

    Ασε τα Tritton,κανε λιγο οικονομια ακομα και παρε astro a40.Θα με ευχαριστεις μετα.Στο λεω γιατι ειμαι παθων αλλα μαθων

  15. #15
    PS4forums Fanatic Nerven's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Πρέβεζα
    Posts
    2,452
    PSN ID
    Nerven86
    Name
    Ιωάννης

    Default

    Δώσε περισσότερες πληροφορίες. Πόσο το πήρες και από που; Εδώ Ελλάδα δεν το βρήκα πουθενά.

  16. #16
    Cool Member d1m1s13's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    238
    PSN ID
    D1m1s13

    Default

    Ναι δυστυχως δεν το εμπορευετε κανενας στην Ελλαδα.Κοστιζουν περιπου 300 ευρω μαζι με τα μεταφορικα απο Αγγλια.(στα λεφτα που σου λεω ειναι τα παντα μεσα καθως και ενα extra σετακι επαναφορτιζομενες μπαταριες λιθιου).Για περισσοτερες πληροφοριες δες εδω http://www.astrogaming.co.uk/

    Αν εχεις αλλες αποριες και μπορω πες μου να σου απαντησω.Ασχοληθηκα πανω απο ενα 8μηνο αγοραζοντας και δοκιμαζοντας headset

  17. #17
    PS4forums Fanatic Nerven's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Πρέβεζα
    Posts
    2,452
    PSN ID
    Nerven86
    Name
    Ιωάννης

    Default

    Μπα δεν δίνω ένα 300ρι για ακουστικά. Δεν λέω οτι δεν αξίζουν αλλα το νούμερο είναι αστρονομικό με βλέπω να περιμένω μέχρι σεπτέμβριο να βγάλει τα official 7.1 η Sony και βλέπουμε. Αν έχουν 100€ και είναι όντως 7.1 ίσως τα προτιμησω.

  18. #18
    EMPEROR's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    13
    PSN ID
    GRAKALIPTOS
    Name
    Κωστας

    Default

    σιγουρα μπορεις να βρεις τετοιου ειδους ακουστικα και στο ebay ,amazon σε χαμηλοτερη τιμη

  19. #19
    PS4forums Fanatic Nerven's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Πρέβεζα
    Posts
    2,452
    PSN ID
    Nerven86
    Name
    Ιωάννης

    Default

    Μετά από πολύ ψάξιμο κατέληξα στα TRITTON AX720 black ops edition. Όχι ότι τρελαίνομαι για black ops αλλά μου άρεσε ότι έχουν φοβερή "Ruggedized Hard Case" με ίδια τιμή με τα κλασικά χωρίς την θήκη οπότε προτίμησα τα black ops.



    Στα 121,33€ με δώρο μεταφορικά από amazon.ukνομίζω πολύ καλό deal. Τώρα ανυπομονώ να έρθουν!

  20. #20
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Με γεια, με γεια!

    Φίλε nerven, ενημερωτικά, τα έστειλαν με courier (εννοώ παρ' όλο που επέλεξες free delivery);


    Γενικά και γω ψιλοψάχνομαι για κάτι τέτοιο αυτόν τον καιρό.

    edit: Μπορείς να δώσεις και link?

    Γιατί στο search μου τα βγάζει, αλλά από εξωτερικό πωλητή.

    ("In stock.
    Dispatched from and sold by Kikatek.")
    Last edited by tonybsg; 20-07-2011 at 20:14.


Page 1 of 6 12345 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •