Page 6 of 6 FirstFirst ... 23456
Results 101 to 113 of 113

Thread: New Official Wireless Stereo Headset

  1. #101
    Advanced Member aiakos81's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    In a daze with a haze
    Posts
    427
    PSN ID
    Achilleas_81

    Default

    Οντως σε καλυπτει το paypal αλλα εχε υποψιν σου οτι τα μεταφορικα επιστροφης θα τα καλυψεις εσυ+οτι πρεπει να εχουν tracking. Η αληθεια ειναι οτι δεν εχει πολλα feedback (75) αλλα ειναι στο 100%. Επισης το ebay λεει πως εχει πουλησει 137, μαλλον μεσα σε λιγες μερες για αυτο και δεν του εχουν αφησει feedback οι υπολοιποι..Εκπληκτικη τιμη, original πρεπει να ειναι, υποψιαζομαι μονο μηπως ειναι manufacturer refurburbished και δεν το αναφερει (απογορευεται αυτο)..Ρωτα τον..Σκεψου τι θες, παντως αν πληρωσεις μεταφορικα επιστροφης θα ερθεις στα ιδια με αγορα απο amazon.co.uk που θα ειναι και εγγυημενα/ δεν εχει μεταφορικα επιστροφης, στα πληρωνουν αμεσως...

  2. #102
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Ποιά μεταφορικά εννοείς; Αφού λέει είναι δωρεάν.

    Εγώ έχω την εντύπωση ότι ξεπουλάει, γιατί έχει αποσυρθεί αυτό το μοντέλο...

  3. #103
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Εμένα Χρήστο μια χαρα μου φαίνεται. Τόσο που το σκέφτομαι κι εγώ...

  4. #104
    Advanced Member aiakos81's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    In a daze with a haze
    Posts
    427
    PSN ID
    Achilleas_81

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Ποιά μεταφορικά εννοείς; Αφού λέει είναι δωρεάν.
    To paypal για να σου κανει refund χρειαζεται αποδειξη αποστολης του προϊοντος στον πωλητη και απαιτει tracking nbr. Αν για οποιοδηποτε λογο ανοιξεις dispute, αυτη ειναι η διαδικασια που ακολουθειται...Τα δωρεαν στα προσφερει ο πωλητης για το "ελα" σε εσενα...Αν εσυ θες να τα επιστρεψεις για οποιοδηποτε λογο, δυστυχως τα χρεωνεσαι, αυτη ειναι η τακτικη που ακολουθειται κατα 90% απο το συνολο των πωλητων...
    Εξαιρεση εδω το amazon που ειναι το μοναδικο που σου επιστρεφει τα μεταφορικα (αφου τους στειλεις την αποδειξη σκανναρισμενη).
    Αυτο που ειπα ειναι οτι αν στην χειροτερη "στραβη" χρειαστει να ανοιξει paypal dispute, θα πληρωσει αυτος τα μεταφορικα και θα ειναι κανα 30Ε τουλαχιστον, γιατι θα παει με ΕΛ.ΤΑ (που ειναι και τα φτηνοτερα) ως δεμα γιατι ειναι ογκωδη και οχι ως φακελος (επιστολικη αλληλογραφια)..
    Ο πωλητης να ειναι καταστημα=θελει να ξεστοκαρει, χλωμο το κοβω γιατι εχει πολυ λιγες πωλησεις και πολλα χρονια εγγραφης...Μαλλον ιδιωτης που βρηκε καμια ακρη...Για να μην κινδυνολογω, πολυ καλο ακουγεται, απλα να γνωριζουμε και τα εξοδα επιστροφης ακομα καλυτερο...
    Υ.Γ: Ψωνιζω χρονια απο ebay/paypal και εχω μπει σε dispute, οποτε οτι γραφω ειναι ελεγμενο..Προτιμω ΠΑΝΤΑ >99,5 feedback με χιλιαδες πωλησεις...Βεβαια για να κανεις χιλιαδες πωλησεις απο το 0 ξεκινας

  5. #105
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Αν είναι λαμόγιο ο πωλητής, τότε απλά λες ότι δεν το έλαβες ποτέ και παίρνεις πίσω όλα τα λεφτά χωρίς να πληρώσεις τίποτα extra.

    Δυστυχώς έχω πέσει σε τέτοιους και πλέον δεν έχω καμία διάθεση να μπω σε διαδικασία επιστροφής (πράγμα που έχω κάνει στο παρελθόν, χωρίς αντίκρυσμα)...

  6. #106
    PS4forums Fanatic modecris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Πάτρα
    Posts
    4,474
    PSN ID
    modecris
    Name
    Χρήστος

    Default

    Quote Originally Posted by aiakos81 View Post
    To paypal για να σου κανει refund χρειαζεται αποδειξη αποστολης του προϊοντος στον πωλητη και απαιτει tracking nbr. Αν για οποιοδηποτε λογο ανοιξεις dispute, αυτη ειναι η διαδικασια που ακολουθειται...Τα δωρεαν στα προσφερει ο πωλητης για το "ελα" σε εσενα...Αν εσυ θες να τα επιστρεψεις για οποιοδηποτε λογο, δυστυχως τα χρεωνεσαι, αυτη ειναι η τακτικη που ακολουθειται κατα 90% απο το συνολο των πωλητων...
    Εξαιρεση εδω το amazon που ειναι το μοναδικο που σου επιστρεφει τα μεταφορικα (αφου τους στειλεις την αποδειξη σκανναρισμενη).
    Αυτο που ειπα ειναι οτι αν στην χειροτερη "στραβη" χρειαστει να ανοιξει paypal dispute, θα πληρωσει αυτος τα μεταφορικα και θα ειναι κανα 30Ε τουλαχιστον, γιατι θα παει με ΕΛ.ΤΑ (που ειναι και τα φτηνοτερα) ως δεμα γιατι ειναι ογκωδη και οχι ως φακελος (επιστολικη αλληλογραφια)..
    Ο πωλητης να ειναι καταστημα=θελει να ξεστοκαρει, χλωμο το κοβω γιατι εχει πολυ λιγες πωλησεις και πολλα χρονια εγγραφης...Μαλλον ιδιωτης που βρηκε καμια ακρη...Για να μην κινδυνολογω, πολυ καλο ακουγεται, απλα να γνωριζουμε και τα εξοδα επιστροφης ακομα καλυτερο...
    Υ.Γ: Ψωνιζω χρονια απο ebay/paypal και εχω μπει σε dispute, οποτε οτι γραφω ειναι ελεγμενο..Προτιμω ΠΑΝΤΑ >99,5 feedback με χιλιαδες πωλησεις...Βεβαια για να κανεις χιλιαδες πωλησεις απο το 0 ξεκινας
    Η αλήθεια είναι πως όντος έχει δραστηριοποιηθεί τις τελευταίες μέρες περισσότερο..

    Έχει πουλήσει από τις 22/9 μέχρι και τώρα 26/9:
    139 από τα παραπάνω ακουστικά
    18 κάτι άλλα ακουστικά της Turtle και
    4 εξωτερικούς σκληρούς

    όλα σε super τιμές και χωρίς μεταφορικά. πολύ πράμα για ιδιώτης..

    Ελπίζω να μην την πατήσω, λέτε να μου στείλει κανα κουτί με Αυστριακές πέτρες?

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Αν είναι λαμόγιο ο πωλητής, τότε απλά λες ότι δεν το έλαβες ποτέ και παίρνεις πίσω όλα τα λεφτά χωρίς να πληρώσεις τίποτα extra.
    Λογικά αν και όταν έρθει το δέμα θα πρέπει να πάω στο ταχυδρομείο και να υπογράψω την παραλαβή. Θα μπορώ μετά να το ισχυριστώ αυτό?

    _____________________________________________
    Οι άνθρωποι δεν σταματούν να παίζουνε επειδή γερνάνε.
    Γερνάνε επειδή σταματούν να παίζουνε.

    __________________________________________________

  7. #107
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Αυτό που υπογράφεις είναι ένα τυπικό χαρτί για τα ΕΛΤΑ, το οποίο δεν διαβιβάζεται ποτέ πίσω στον αποστολέα. Μόνο αν έχει tracking number, το οποίο σπάνια βάζουν σε δέματα σχετικά μικρής αξίας.

    Χαρακτηριστική περίπτωση: είχα παραγγείλει την UC3 Collectors από Αμερική, ο πωλητής είχε την φωτογραφία με την εξωτερική συσκευασία στην δημοπρασία και επίσης έγραφε ότι θα σταλεί αεροπορικώς (Airmail, 1-2 weeks)... ε τελικά ήρθε μετά από 2 μήνες (με το καράβι προφανώς) χωρίς την εξωτερική συσκευασία, μέσα σε ένα μεγάλο φάκελο με φουσκάλες και ελαφρώς καταπονημένο. Φυσικά και ζήτησα όλα τα λεφτά πίσω (μόλις πέρασαν 30 μέρες από την αποστολή) χωρίς να μπω στον κόπο να του στείλω πίσω το δέμα που έλαβα μετά από 2 μήνες!

    Την ίδια πουστιά έκανε και σε πολλούς άλλους και τελικά κατέληξε με 60-70% rating και φυσικά μπαναρίστηκε από το ebay.

  8. #108
    PS4forums Fanatic modecris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Πάτρα
    Posts
    4,474
    PSN ID
    modecris
    Name
    Χρήστος

    Default

    Οκ τότε, αν έχω πρόβλημα θα κάνω το ίδιο.

    _____________________________________________
    Οι άνθρωποι δεν σταματούν να παίζουνε επειδή γερνάνε.
    Γερνάνε επειδή σταματούν να παίζουνε.

    __________________________________________________

  9. #109
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Άσχημα μαντάτα:

    MC228 Security notice: eBay listing removed

    Dear xxxxxxxxxxxx,

    We're writing to let you know that the following listing was removed and the item is no longer available:

    180979252849 - New OFFICIAL Sony PS3 Wireless Stereo Gaming Headset

    The listing was removed because the item appears to have been listed without the account holder's permission. At this time, we're restoring the account to its original owner. You're no longer obligated to pay for the item.

    If you've already paid for the item, we suggest you take the following steps:
    -- If you paid using PayPal, please visit the Resolution Center to file a claim: http://resolutioncenter.ebay.co.uk
    -- If you sent a check or credit/debit card information, please contact your bank to dispute the charge.
    -- If you paid using cash, MoneyGram, or Western Union transfer, these payment methods are not covered by our eBay Buyer Protection Program. We recommend that you contact your local police to file a report, as well as contact MoneyGram or Western Union directly. Retain any emails you exchanged with the seller as the police may need them in order to investigate further. eBay will gladly help the police with their investigation.

    Please don't send money or respond to any further emails regarding this listing. If someone asks you to continue with the purchase outside of eBay, we strongly recommend you ignore the request. Purchases made outside of eBay aren't protected by our Feedback system or buyer protection services.

    If you don't receive the item, please let us know. You can contact us by clicking "Customer Support" at the top of most eBay pages.

    For more information about buying and selling safely on eBay, please visit our Security Centre:
    http://pages.ebay.co.uk/safetycentre

    We value you as a customer and appreciate your partnership in keeping eBay safe.

    Regards,

    eBay


    H72204
    Βρώμαγε η δουλειά, αλλά δεν πειράζει, πάμε για refund.

  10. #110
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Οκ, so what? Ψάχνοντας βρήκα και αλλα σε φθηνή τιμη. Όχι τόσο πολυ βέβαια, αλλα σε σχέση με τα 100 που ειναι η αρχική...

  11. #111
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Υπάρχει και αυτός, αλλά δεν ξέρω αν είναι ίδια περίπτωση:

    http://www.ebay.com/itm/New-OFFICIAL...61103710294%26

  12. #112
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Μπορει ναι, μπορει όχι. Ίσως το δοκιμάσω αύριο.

  13. #113
    PS4forums Fanatic modecris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Πάτρα
    Posts
    4,474
    PSN ID
    modecris
    Name
    Χρήστος

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Άσχημα μαντάτα:





    Βρώμαγε η δουλειά, αλλά δεν πειράζει, πάμε για refund.
    Και ερχόμουν να το ποστάρω. Επειδή είμαι εντελώς άσχετος θα εκτιμούσα αφάνταστα εάν με καθοδηγήσεις από εδώ και μετά.

    _____________________________________________
    Οι άνθρωποι δεν σταματούν να παίζουνε επειδή γερνάνε.
    Γερνάνε επειδή σταματούν να παίζουνε.

    __________________________________________________

Page 6 of 6 FirstFirst ... 23456

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •