Page 438 of 458 FirstFirst ... 338388428434435436437438439440441442448 ... LastLast
Results 8,741 to 8,760 of 9148

Thread: Xbox One

  1. #8741

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Η αλήθεια είναι 70 που ζητάει η Ms δεν αξίζει, αλλά κ αυτό σχετικό είναι κ το overwatch το πουλάνε 50 κ για μένα αξίζει 20.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Η διαφορα του overwatch αγαπητε ειναι οτι(περαν του οτι ειναι τελειως διαφορετικα παιχνιδια)ολα τα μελλοντικα dlc του(νεες πιστες,skins,ηρωες)ειναι δωρεαν κυριολεκτικα.

    Στο Sea of thieves ομως ηδη ετοιμαζουν dlc cosmetics παρολο που το παιχνιδι νιωθει μισο.

    Και ενω σαν τιτλος ηταν φιλοδοξος,τελικα εγινε παιχνιδι-πειραμα για το game pass.

    Ανεφερα και κατι αλλο πιο πισω για το game pass και πως το αντιμετωπισε ενα μαγαζι στο εξωτερικο για να δειξω οτι δεν ειναι ολοι χαρουμενοι απο το μοντελο αυτο.
    Δυστηχως η εταιρεια βλεπει τελειως διαφορετικα το gaming. Παλι καλα που εχει και backwards compatible αλλιως ηθελα να ηξερα ποιο θα ηταν το selling point αυτης της κονσολας.

    Κριμα γιατι ο sea of thieves περαν απο ενδιαφερον concept,ειχε και καλο timing κυκλοφοριας μιας και δεν βγηκε ως τωρα κανενας αλλος μεγαλος τιτλος απο αντιπαλη μερια.
    Να δω οταν αργοτερα αρχισουν να βγαινουν τα μεγαλα ονοματα ποιος θα εχει ορεξη να ασχοληθει τοτε μαζι του.
    Α και η επισημη τιμη του αν καποιος ενδιαφερεται για pc ή για να αξιοποιησει το xbox play anywhere ειναι 69.99ευρω
    Το λεω αυτο γιατι και οι περισσοτεροι γνωστοι στο twitch αν δεν κανω λαθος παιζουν την pc εκδοση του παιχνιδιου.
    Last edited by Fulgore; 23-03-2018 at 13:12.

  2. #8742
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Η διαφορα του overwatch αγαπητε ειναι οτι(περαν του οτι ειναι τελειως διαφορετικα παιχνιδια)ολα τα μελλοντικα dlc του(νεες πιστες,skins,ηρωες)ειναι δωρεαν κυριολεκτικα.

    Στο Sea of thieves ομως ηδη ετοιμαζουν dlc cosmetics παρολο που το παιχνιδι νιωθει μισο.

    Και ενω σαν τιτλος ηταν φιλοδοξος,τελικα εγινε παιχνιδι-πειραμα για το game pass.

    Ανεφερα και κατι αλλο πιο πισω για το game pass και πως το αντιμετωπισε ενα μαγαζι στο εξωτερικο για να δειξω οτι δεν ειναι ολοι χαρουμενοι απο το μοντελο αυτο.
    Δυστηχως η εταιρεια βλεπει τελειως διαφορετικα το gaming. Παλι καλα που εχει και backwards compatible αλλιως ηθελα να ηξερα ποιο θα ηταν το selling point αυτης της κονσολας.

    Κριμα γιατι ο sea of thieves περαν απο ενδιαφερον concept,ειχε και καλο timing κυκλοφοριας μιας και δεν βγηκε ως τωρα κανενας αλλος μεγαλος τιτλος απο αντιπαλη μερια.
    Να δω οταν αργοτερα αρχισουν να βγαινουν τα μεγαλα ονοματα ποιος θα εχει ορεξη να ασχοληθει τοτε μαζι του.
    Α και η επισημη τιμη του αν καποιος ενδιαφερεται για pc ή για να αξιοποιησει το xbox play anywhere ειναι 69.99ευρω
    Το λεω αυτο γιατι και οι περισσοτεροι γνωστοι στο twitch αν δεν κανω λαθος παιζουν την pc εκδοση του παιχνιδιου.
    Κάτσε μην βιάζεστε δεν έχουν πει αν πουλάνε τα update, αυτά που λένε είναι στολές που θα πουλήσουν.
    Overwatch το έχω κ ξέρω κ εκεί τι παίζει ούτε αυτό αξίζει 60 ευρώ για μένα.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  3. #8743

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Κάτσε μην βιάζεστε δεν έχουν πει αν πουλάνε τα update, αυτά που λένε είναι στολές που θα πουλήσουν.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Δεν ειπα το αντιθετο το ανεφερα κιολας οτι μιλαω για cosmetics.
    Το θεμα ειναι ομως οτι για να μπεις στην διαδικασια με το πρωτο σου μεγαλο update να μου παρουσιαζεις cosmetics επι πληρωμη θα πρεπει να εισαι σιγουρος οτι το βασικο παιχνιδι που το χρεωνεις 50-60-70ευρω να ειναι σε μια παρα πολυ καλη κατασταση,και οχι στην κατασταση που ειναι τωρα.
    Θα ηθελα πολυ να εβλεπα ποια θα ηταν η αντιδραση του κοσμου αν δεν μπορουσαν να το παιξουν μεσω game pass,τι θα απαντουσαν.

  4. #8744
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Δεν ειπα το αντιθετο το ανεφερα κιολας οτι μιλαω για cosmetics.
    Το θεμα ειναι ομως οτι για να μπεις στην διαδικασια με το πρωτο σου μεγαλο update να μου παρουσιαζεις cosmetics επι πληρωμη θα πρεπει να εισαι σιγουρος οτι το βασικο παιχνιδι που το χρεωνεις 50-60-70ευρω να ειναι σε μια παρα πολυ καλη κατασταση,και οχι στην κατασταση που ειναι τωρα.
    Θα ηθελα πολυ να εβλεπα ποια θα ηταν η αντιδραση του κοσμου αν δεν μπορουσαν να το παιξουν μεσω game pass,τι θα απαντουσαν.
    Μα το παιχνίδι σε αυτό βασίζεται σε cosmetic αν δεν φτιάξουν αλλά τι θα αγοράζεις στο παιχνίδι, έχει κάμποσα θα βάλουν κ αλλά, έχουν κ διαγωνισμό για σχεδιασμό οποίος θέλει παίρνει μέρος.
    Νομίζω κ τα dlc μπορείς να τα πάρεις μέσα στο παιχνίδι απλά θέλει λιώσιμο γιατί μια στολή κάνει καμία 40αρια χιλιάδες κ βάλε gold κ εγώ έκανα ώρες να μαζέψω 50k.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  5. #8745
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Το παιχνίδι είναι πολύ ιδιαίτερο. Εμένα προσωπικά δεν μου άρεσε καθόλου.
    Όμως είναι πανέμορφο. Και όντως αυτό που λέει ο Χριστόφορος για την θάλασσα ισχύει. Πιθανόν η ωραιότερη θάλασσα που έχω δει σε videogame.
    Και όντως το ταξίδι με το πλοίο είναι απολαυστικό. Χαζεύεις τη θάλασσα, τα νησιά,ακούς το καράβι να τρίζει.
    Απλά μετά από 2-3 ώρες θεωρώ πως δεν έχει να δώσει κάτι άλλο το παιχνίδι.
    Αν σου αρέσει αυτό θα παίζεις για ώρες. Αν θες ένα story για να σε παρακινήσει να εξερευνήσεις τον κόσμο δε νομίζω να θες να παίξεις μετά από 4-5 μέρες.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  6. #8746
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Το παιχνίδι είναι πολύ ιδιαίτερο. Εμένα προσωπικά δεν μου άρεσε καθόλου.
    Όμως είναι πανέμορφο. Και όντως αυτό που λέει ο Χριστόφορος για την θάλασσα ισχύει. Πιθανόν η ωραιότερη θάλασσα που έχω δει σε videogame.
    Και όντως το ταξίδι με το πλοίο είναι απολαυστικό. Χαζεύεις τη θάλασσα, τα νησιά,ακούς το καράβι να τρίζει.
    Απλά μετά από 2-3 ώρες θεωρώ πως δεν έχει να δώσει κάτι άλλο το παιχνίδι.
    Αν σου αρέσει αυτό θα παίζεις για ώρες. Αν θες ένα story για να σε παρακινήσει να εξερευνήσεις τον κόσμο δε νομίζω να θες να παίξεις μετά από 4-5 μέρες.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ακριβώς έτσι, story δεν έχει εκτός κάποια πράγματα που κάνεις σε πάνω από 25lvl.
    Το παιχνίδι είναι να παίρνεις χάρτες και να βρίσκεις θησαυρούς, τώρα υπάρχουν διάφορα που βγάζει, με γρίφους, με Χ στο νησί που δείχνει η να βρεις κ να σκοτώσεις το captain από ένα νησί και όσο μεγαλώνεις lvl βάζει ποιο πολλα σε έναν χάρτη.
    Το καλύτερο loot είναι από ντου σε φρούριο το οποίο έρχονται κ αλλα καράβια κ γίνεται και λίγο μάχη και μάλιστα πολλές φορές κουραστική μάχη σου βγαίνει πολύ η Παναγία να ξεφορτωθείς άλλους παίχτες.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  7. #8747

    Default

    Μα και εμενα μαρεσει το παιχνιδι αλλα η αρχικη του τιμη ειναι εγκλημα.Δηλαδη για ποιο λογο κοστιζει 59 και 69.99 και οχι 29.99?

    Γιατι πχ ενω το κυκλοφορουν στα 69.99 σου ζητανε και αλλα χρηματα για cosmetics αφου ηδη η αρχικη αξια του τιτλου ειναι πολυ μεγαλυτερη απο το περιεχομενο που εχει στην παρουσα φαση?
    Μηπως γιατι ηξεραν οτι οι περισσοτεροι θα το παιξουν μεσω game pass και αρα γιαυτο και βγαζουν με το καλημερα cosmetics?

  8. #8748
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Μα και εμενα μαρεσει το παιχνιδι αλλα η αρχικη του τιμη ειναι εγκλημα.Δηλαδη για ποιο λογο κοστιζει 59 και 69.99 και οχι 29.99?

    Γιατι πχ ενω το κυκλοφορουν στα 69.99 σου ζητανε και αλλα χρηματα για cosmetics αφου ηδη η αρχικη αξια του τιτλου ειναι πολυ μεγαλυτερη απο το περιεχομενο που εχει στην παρουσα φαση?
    Μηπως γιατι ηξεραν οτι οι περισσοτεροι θα το παιξουν μεσω game pass και αρα γιαυτο και βγαζουν με το καλημερα cosmetics?
    Δεν ξέρω γιαυτό τι να σου πω, πάντως δεν έχει κ πολλα τώρα, είναι λίγες η στολές, τα πανιά κ τα χρώματα.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  9. #8749
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Δεν ξέρω γιαυτό τι να σου πω, πάντως δεν έχει κ πολλα τώρα, είναι λίγες η στολές, τα πανιά κ τα χρώματα.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Καλά για το καράβι, τι τιμές (gold) είναι αυτά που ζητάνε; 30.000, 120.000 και πάει λέγοντας. Πιστεύω αργότερα στο παιχνίδι να παίρνεις Voyages που να σου δίνουν καλά λεφτά έστω. Θα πρέπει να βάλουν και rare, legendary κτλ items οπού να μπορείς να πουλήσεις κτλ. Δεν ξέρω αν έχουν βάλει τέτοια ήδη γιατί δεν έχω προλάβει να παίξω και πολύ.

    Το άλλο που με τρελαίνει είναι ότι μπορείς να έχεις 10 cannon balls στο Inventory και δεν μπορείς να κουβαλήσεις παραπάνω από ένα skull στο χέρι. LOOOOOL απλά. χαχαχα.
    Last edited by WolfRathmA; 23-03-2018 at 14:58.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  10. #8750
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Καλά για το καράβι, τι τιμές (gold) είναι αυτά που ζητάνε; 30.000, 120.000 και πάει λέγοντας. Πιστεύω αργότερα στο παιχνίδι να παίρνεις Voyages που να σου δίνουν καλά λεφτά έστω. Θα πρέπει να βάλουν και rare, legendary κτλ items οπού να μπορείς να πουλήσεις κτλ. Δεν ξέρω αν έχουν βάλει τέτοια ήδη γιατί δεν έχω προλάβει να παίξω και πολύ.

    Το άλλο που με τρελαίνει είναι ότι μπορείς να έχεις 10 cannon balls στο Inventory και δεν μπορείς να κουβαλήσεις παραπάνω από ένα skull στο χέρι. LOOOOOL απλά. χαχαχα.
    Για το πρώτο που λες αυτό είναι θέλει αρκετά λεφτά κ χρόνο για να φτιάξεις καράβι.
    Υπάρχουν διαφορετικά σεντούκια μπορεί να πάρεις από 500 μέχρι κ 1700 (gold τόσα έχω δει), όπως και κρανία έχει διαφορά.
    Το τελευταίο που λες μια χαρά είναι για να μπορέσεις να κλέψεις κ κανένα αν τα έπαιρναν όλα στο χέρι δεν θα ήταν εύκολο να πάρεις από άλλον.
    Πρέπει να μαζεύεις κ πράγματα να τα αφήνεις στο καράβι, μια μάχη μπορεί να θέλει πολλές cannonball κ σανίδες να κλείνεις της τρύπες στο καράβι.
    Edit
    Μπες το βράδυ να σου δείξω

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 23-03-2018 at 16:19.

    xbox:Christoforo7s

  11. #8751
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    By the way, το κέρδισα σε διαγωνισμό μόλις τώρα το παιχνίδι! ΧΑΧΑ!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  12. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    Christos33 (23-03-2018)

  13. #8752
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    By the way, το κέρδισα σε διαγωνισμό μόλις τώρα το παιχνίδι! ΧΑΧΑ!
    Κολοφαρδε πες μου ότι πήρες κ τα dlc με τα ρούχα;


    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


    xbox:Christoforo7s

  14. #8753
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Κολοφαρδε πες μου ότι πήρες κ τα dlc με τα ρούχα;


    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Ναι, όλα. Και ένα μήνα συνδρομή και ένα comic. Το DLC δεν ξέρω αν είναι ρούχα. Αλλά για να το λες κάτι θα ξέρεις
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  15. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    Christos33 (23-03-2018)

  16. #8754
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Ναι, όλα. Και ένα μήνα συνδρομή και ένα comic. Το DLC δεν ξέρω αν είναι ρούχα. Αλλά για να το λες κάτι θα ξέρεις
    Έλα ρε είσαι τυχερός είναι μια ωραία στολή.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 23-03-2018 at 17:04.

    xbox:Christoforo7s

  17. #8755
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Έχει πολύ πλάκα το παιχνιδάκι. Εντάξεις σύγχρονο pirates δεν είναι, τουλάχιστον ακόμα αλλά είναι μια χαρά sandbox και ναι για να το ευχαριστηθείς θες friends με voice-party chat. Στην αρχή το έπαιξα μόνος για να δω τι παίζει και πως παίζεται, αλλά γρήγορα μου την έπεσε ένας και κατέληξα τροφή για τα ψάρια. Στο δεύτερο session έπαιξα αυτό που θέλει 2 παίκτες - αρκετό χαβαλέ είχε - βρήκαμε αρκετά σεντούκια (γεμίσαμε το αμπάρι με 5~6) αλλά δεν πετύχαμε άλλους παίχτες για καμιά ναυμαχία και μετά έπρεπε να φύγω και το έκλεισα.

    Τέλος είναι και πολύ προσιτό το game και ελπίζω να το εμπλουτίσουν - είναι σίγουρα κάτι διαφορετικό. Όποιος με δει online και θέλει ας στείλει invite!

    (xbox live:BlackTreant)

  18. #8756
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Εγώ εχθές εκεί όπως ήμουν στο καράβι, βλέπω από μακριά να πιάνει καταιγίδα και να πηγαίνω προς τα εκεί. Με το που έφτασα στο σημείο το καράβι άρχισε και έκανε τα δικά του, η πυξίδα να δείχνει ότι να'ναι και να στροβιλίζει μόνη της! Και βλέπω να έχει γίνει μια δίνη και να με τραβάει προς τα εκεί!

    Όλο το εφέ και το γραφικό ήταν απλά απίστευτο και το όλο σκηνικό με έκανε να χεστώ επάνω μου γιατί θα έχανα τους θησαυρούς που είχα στο καράβι. χαχαχα.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  19. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (23-03-2018)

  20. #8757
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Ω καλή φάση θα ήταν. Που να πετύχεις και kraken που λένε. Είμαι περίεργος πως θα είναι.

    Solo έπαιζες?

    Εγώ το βαρέθηκα γρήγορα το solo - απλώς ήθελα να μάθω χειρισμό και τα βασικά μην πάω online σαν noobas και τραβάω την ομάδα πίσω. Έπρεπε να του την κάνω όμως του τυπά που με βύθισε - παρόλο που στο island χαιρετηθήκαμε. Είχα σκεφτεί και μπορούσα γιατί έφθασα στο νησί πιο μετά να του κλέψω το πλοίο και να το πάω βαθιά να μην μπορεί να το πάρει χωρίς να του την πέσει καρχαρίας και ενώ είχα παρκάρει το δικό μου σε καλό σημείο για να του την παίξω το μετάνιωσα - στο τέλος μου την έφερε αυτός. Αυτά είναι τα ωραία του παιχνιδιού. Από αρνητικά το γεγονός ότι μόνο σκελετούς έχει σαν αντίπαλους? Εγώ αυτό κατάλαβα τουλάχιστον. Εντάξει έχει και boss σκελετούς...

    Θα μπω ελπίζω ξανά το βράδυ - αλλά αυτή την φορά με real crog για την απόλυτη εμπειρία παιχνιδιού

  21. The Following 2 Users Say Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    DJTaurus (23-03-2018)

  22. #8758
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Ω καλή φάση θα ήταν. Που να πετύχεις και kraken που λένε. Είμαι περίεργος πως θα είναι.

    Solo έπαιζες?

    Εγώ το βαρέθηκα γρήγορα το solo - απλώς ήθελα να μάθω χειρισμό και τα βασικά μην πάω online σαν noobas και τραβάω την ομάδα πίσω. Έπρεπε να του την κάνω όμως του τυπά που με βύθισε - παρόλο που στο island χαιρετηθήκαμε. Είχα σκεφτεί και μπορούσα γιατί έφθασα στο νησί πιο μετά να του κλέψω το πλοίο και να το πάω βαθιά να μην μπορεί να το πάρει χωρίς να του την πέσει καρχαρίας και ενώ είχα παρκάρει το δικό μου σε καλό σημείο για να του την παίξω το μετάνιωσα - στο τέλος μου την έφερε αυτός. Αυτά είναι τα ωραία του παιχνιδιού. Από αρνητικά το γεγονός ότι μόνο σκελετούς έχει σαν αντίπαλους? Εγώ αυτό κατάλαβα τουλάχιστον. Εντάξει έχει και boss σκελετούς...

    Θα μπω ελπίζω ξανά το βράδυ - αλλά αυτή την φορά με real crog για την απόλυτη εμπειρία παιχνιδιού
    Kraken έχω πετύχει δύο φορές την μια ήμουν μακριά είχε πιάσει άλλο καράβι κ την δεύτερη βγήκε σε εμένα και το νικήσαμε .
    Παίξε με 4 άτομα γαλέρα να δεις τι γίνεται, ένας τιμόνι, ένας η δύο πανιά κ κάτω να κλείνουν τρύπες η να μαζεύουν νερά με τον κουβά, στην τρικυμία κ στις μάχες
    Να ξέρεις ότι θησαυρούς έχεις να τους πουλάς κ μετά να φεύγεις γιατί όλα χάνονται όταν ξανά μπαίνεις μόνο τα λεφτά από τα λάφυρα μένουν.
    Εγώ έχω παίξει αρκετές ώρες έχω βγάλει 3 φορές το οχυρό, είναι αυτη η νεκροκεφαλή που βγαίνει στα σύννεφα βρίσκεται πάνω από ένα οχυρό είναι δύσκολη μάχη με σκελετούς περίπου έρχονται δέκα κύματα κ μέτα βγαίνει ο καπετάνιος με το κλειδί το οποίο σου δίνει θησαυρούς που κάνουν περίπου 12.000 gold.
    Edit
    Εχτές στο βράδυ 3 ώρες μας πήρε να το βγάλουμε γιατί έρχονταν κ άλλοι κ κάναμε μάχη.
    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 23-03-2018 at 22:18.

    xbox:Christoforo7s

  23. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (23-03-2018)

  24. #8759
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Ναι το είχα προαίσθημα ότι πρέπει να πουληθούν τα σεντούκια οπότε μετά που τα μαζέψαμε μας πήγε σε outpost το παλικάρι που έπαιζα (ήταν αρκετά έμπειρος όπως φάνηκε και βοήθησε πολύ σαν tutorial) και τα πουλήσαμε. Μάζεψα γύρω στα 3000 gold σύνολο. Σε γαλέρα μπήκα μια φορά αλλά ο καθένας έκανε του κεφαλιού του και βγήκα σύντομα. Είναι hit or miss του group που θα πετύχεις υποθέτω.

    Ερώτηση όποιος ξέρει - αν μιλάς σε headset χωρίς party chat σε ακούνε? Επίσης αν παίζεις 2πλο με κάποιον με sloop παίζει να συναντήσεις και αντίπαλους με galleon?

  25. #8760
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Ναι το είχα προαίσθημα ότι πρέπει να πουληθούν τα σεντούκια οπότε μετά που τα μαζέψαμε μας πήγε σε outpost το παλικάρι που έπαιζα (ήταν αρκετά έμπειρος όπως φάνηκε και βοήθησε πολύ σαν tutorial) και τα πουλήσαμε. Μάζεψα γύρω στα 3000 gold σύνολο. Σε γαλέρα μπήκα μια φορά αλλά ο καθένας έκανε του κεφαλιού του και βγήκα σύντομα. Είναι hit or miss του group που θα πετύχεις υποθέτω.

    Ερώτηση όποιος ξέρει - αν μιλάς σε headset χωρίς party chat σε ακούνε? Επίσης αν παίζεις 2πλο με κάποιον με sloop παίζει να συναντήσεις και αντίπαλους με galleon?
    Ναι σε ακούνε όλοι όσοι είναι κοντά σου αν μπεις με ακουστικά κ μικρόφωνο.
    Συνήθως αν είσαι solo βλέπεις άτομα που παίζουν solo μετά νομίζω δεν παίζει ρόλο αν είναι 2 η 3 η 4.
    Να βρεις group αν σου αρέσει το παιχνίδι έχω εγώ με πολλά άτομα που ψάχνουν παρέα θα βρίσκεις να παίζεις γαλέρα.
    Το παιχνίδι επειδή είναι pc παίζουν πολύ μέσα από pc, εγώ το 90% που παίζω είναι pc άτομα κ μιλάμε με discord το έχω στο κινητό.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  26. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (24-03-2018)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •