Page 437 of 458 FirstFirst ... 337387427433434435436437438439440441447 ... LastLast
Results 8,721 to 8,740 of 9148

Thread: Xbox One

  1. #8721
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    https://www.rockpapershotgun.com/201...s/#more-528297
    Διαβαζω οτι υπαρχουν θεματακια με τους servers παντως.

    Επισης απο το ιδιο site διαβαζω οτι πεφτει πολυ gank ακομα και οταν μιλας με npc με αποτελεσμα αρκετοι να εχουν ξενερωσει. Ισχυει αυτο το πραγμα απο οσους το εχετε παιξει?
    being murdered when you’re just reading your map, trying to talk to NPCs in an outpost or trying to set up a pirate band is just disheartening.
    https://www.rockpapershotgun.com/2018/03/20/sea-of-thieves-is-fun-until-you-meet-other-pirates/#more-527955
    Εχτές είχε κάποια θέματα κ το έκλεισαν για λίγες ώρες να το φτιάξουν.
    Αυτά σε όλα τα παιχνίδια συμβαίνουν πιστεύω να στρώσει με τον καιρό.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  2. #8722
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εντάξει με τους servers σίγουρα θα έχει θέμα στην αρχή.
    Και λόγω του game pass θα έχει μπει παρά πολύς κόσμος.





    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  3. #8723
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Κάποια πράγματα που πρέπει να προστεθούν, τα κάνω quote από το resetera που τα έγραψε ένα παιδί και συμφωνώ σε πολλά.

    Rare needs to add ASAP:- AI controlled ships of the line (like the East Indian Company in Pirates of the Carribean) with its governors, admirals and its royal soldiers. They would represent a huge threat to pirates and their strongholds. Pirates would need to team up to fight them. Pirates could also attack royal convoys and steal gold from them.
    - the Flying Dutchman (NPC)
    - Captain Blackeye (NPC)
    - Captain Blubber and the Salty Hippo (NPC)
    - a flag editor
    - maybe a flag communication system (like England used during the battle of Trafalgar). Or a white flag.
    - cities/safe zones where we can socialize with other peoples, find informations, do quests, ect. (pirates cities / royal company cities)
    - a place with a parrot that tells pirates jokes
    - fishing, mini-games, races, dice games, etc.
    - hideouts where I can invite friends and spend good times
    - alchemy mechanics
    - full ship customization
    - better, varied and interesting quests
    - more variety in ennemies : royal soldiers, witchs, bats, ghosts, monsters, tigers...
    - whales, killer whales, turtles, octopus and dolphins !!!

    Συμφωνώ σε πολλά και ειδικά σε:
    - cities/safe zones where we can socialize with other peoples, find informations, do quests, ect. (pirates cities / royal company cities)


    Πάρα πολλά θα πρέπει να βάλουν πάντως ακόμα!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  4. #8724
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Κάποια πράγματα που πρέπει να προστεθούν, τα κάνω quote από το resetera που τα έγραψε ένα παιδί και συμφωνώ σε πολλά.




    Συμφωνώ σε πολλά και ειδικά σε:
    - cities/safe zones where we can socialize with other peoples, find informations, do quests, ect. (pirates cities / royal company cities)


    Πάρα πολλά θα πρέπει να βάλουν πάντως ακόμα!
    Κοίτα αν το προσέξουν μπορούν να το κάνουν πολύ καλό.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  5. #8725

    Default

    Μαλλον εχουν αλλες προτεραιοτητες γιατι δουλευουν στα...cosmetics που θα βγαλουν αργοτερα οπως ειχε ανακοινωθει πιο παλια
    http://www.ign.com/articles/2018/02/...fter-release-2

    The first paid content for the game will come in the form of pets. "It'll either be on a shoulder, like a monkey, or like a cat on the ship",

  6. #8726
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Μαλλον εχουν αλλες προτεραιοτητες γιατι δουλευουν στα...cosmetics που θα βγαλουν αργοτερα οπως ειχε ανακοινωθει πιο παλια
    http://www.ign.com/articles/2018/02/...fter-release-2

    The first paid content for the game will come in the form of pets. "It'll either be on a shoulder, like a monkey, or like a cat on the ship",
    Θα βάλει δλδ μετά lootbox είπα κ εγώ πως κ ξέχασαν

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  7. #8727
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Παιδιά αν θέλετε μπορείτε να κάνετε και ξεχωριστό thread για το Sea of Thieves. Το λέω γιατί βλέπω ότι υπάρχει όρεξη για κουβέντα.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  8. #8728
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το παιχνιδι δειχνει να ειναι ημιτελες απο αυτα που διαβαζω και σε μεγαλο βαθμο μαλιστα. Ισχυει οσοι το παιζετε; Μου φαινοταν ενδιαφερον οσο το ειχα δει σε παρουσιασεις.

  9. #8729

    Default

    ultra αδιαφορο το παιχνιδι. περιμενω το state of decay 2 στις 22 μαιου που παιζεται και single player.

  10. #8730
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Το παιχνιδι δειχνει να ειναι ημιτελες απο αυτα που διαβαζω και σε μεγαλο βαθμο μαλιστα. Ισχυει οσοι το παιζετε; Μου φαινοταν ενδιαφερον οσο το ειχα δει σε παρουσιασεις.
    Δεν ξέρω να σου πω, κάτσε να παίξουμε λίγο να το δούμε, αν δεν ρίξω καμιά 20αρια ώρες να δοκιμάσουμε αυτά που έχει τώρα τα 3 πράγματα.
    Αλλά η αλήθεια είναι αν κάποιος κάτσει και λιώσει το παιχνίδι το μόνο που του μένει μέτα να κάνει για να μην βαρεθεί είναι να κυνηγάει αλλά καράβια,το λέω γιατί τώρα φαίνεται ότι έχει 3-4 πράγματα που μπορείς να κάνεις, βέβαια υπάρχουν lvl που ξεκλείδωνει κ αλλα που δεν βλέπω.
    Εγώ φοβάμαι ότι μπορεί να βαρεθώ γιατί δεν με ενδιαφέρει η εμφάνιση κ το παιχνίδι έχει δώσει βάση σε αυτό δλδ να μαζεύεις πράγματα για να παίρνεις cosmetic όχι κάτι ουσίας όλα είναι ίδια.
    Edit
    Πάντως είναι κάτι διαφορετικό για μένα, η βόλτα στην θάλασσα με παρέα(μόνος) , το κυνήγι του θυσαυρου είναι κάτι που μου αρέσει κ όσο κρατήσει αν βαρεθώ πάμε για άλλο
    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 21-03-2018 at 23:50.

    xbox:Christoforo7s

  11. #8731
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Εχτες το βραδυ κ σημερα το πρωι βγαλαμε το skull cloud, που ειναι μια επιδρομη σε ενα νησι που βγαινει απο πανω ενα συννεφο με νεκροκεφαλη (ειναι ενα φρουριο),το οποιο εχει καμποσα κυματα απο εχθρους κ στο τελος βγαινει ο Καπετανιος με το κλειδι.

    xbox:Christoforo7s

  12. #8732

    Default

    wait for sale

  13. #8733
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Να πω οτι δεν το περιμενα?

    Αδειο παιχνιδι, ειλικρινα η καταντια της Rare δεν εχει τελειωμο . Απο την χρυση εποχή της συνεργασιας με τη Nintendo στον πατο του βαρελιου της συνεργασιας με την Ms, αν και το Viva Pinata ηταν καλο παιχνιδι.

    Ναι ξερω ειναι αρχη , θα προσθεσουν content κλπ κλπ. Τα 60 ευρω παντως τα ζητανε Day 1 οποτε θα παρουν και το αναλογο κραξιμο. Οπως ειπε και στο βιντεο ο ACG "you ask for money, you get a review"

    Spoiler!

  14. #8734
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Πάντως μακροπρόθεσμα θα προστεθούν (θέλω να πιστεύω) πράγματα που τώρα λείπουν. Έχει μέλλον το παιχνίδι για να βάλουν μπόλικα πράγματα πάντως. Το setting του παιχνιδιού είναι τέτοιο το οποίο μπορούν να βάλουν πολλά και διάφορα.

    Όταν και εφόσον μπουν όλα αυτά, τότε θα αξίζει να ασχοληθεί κάποιος με τον τίτλο. Θα έχει πέσει και η τιμή του τότε.

    Αυτό που θα έπρεπε ίσως να κάνουν με το συγκεκριμένο παιχνίδι θα ήταν να είναι σε μόνιμη beta φάση ανοιχτεί σε όλους, σαν free2play ένα πράγμα, και όταν θα είχαν προσθέσει ότι θα έπρεπε μέσα στο παιχνίδι, τότε να έβγαινε σε κυκλοφορία.

    Πάντως εγώ θα κάνω υπομονή και θα του δώσω και δεύτερη και τρίτη ευκαιρία γιατί δεν υπάρχει και κάτι άλλο σαν και αυτό.

    Της Ubisoft θυμάμαι άλλο ένα με καράβια και πειρατές που θα βγει, αλλά δεν ξέρω τι έχει γίνει με αυτό...
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  15. #8735
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ζουμε στο 2018 που κυκλοφορουν 2 παιχνιδια ΑΑΑ το μηνα ας πουμε. Δεν υπαρχει χρονος πια και υπομονη να περιμενει καποιος να γινει ενα παιχνιδι οπως το φανταζεται. Ποσο μαλλον ενα παιχνιδι που κοστολογειται 60 ευρω , full price δηλαδη.

    Δεν μπορω να καταλαβω τοσο καιρο το ετοιμαζαν , δεν πηραν χαμπαρι οτι ειναι αδειο σαν free to play?

    Spoiler!

  16. #8736
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Ζουμε στο 2018 που κυκλοφορουν 2 παιχνιδια ΑΑΑ το μηνα ας πουμε. Δεν υπαρχει χρονος πια και υπομονη να περιμενει καποιος να γινει ενα παιχνιδι οπως το φανταζεται. Ποσο μαλλον ενα παιχνιδι που κοστολογειται 60 ευρω , full price δηλαδη.

    Δεν μπορω να καταλαβω τοσο καιρο το ετοιμαζαν , δεν πηραν χαμπαρι οτι ειναι αδειο σαν free to play?
    Δίκιο έχεις για τα 60 ευρώ. Σε δημοσκόπηση πάντως στο resetera, το 85% το παίζει μέσο game pass. Και οι περισσότεροι κιόλας δωρεάν για τις πρώτες 14 μέρες που έχει το game pass ως trial. Και εγώ μέσο game pass το παίζω. Δε θα δώσω σε καμία περίπτωση 60 ευρώ για αυτό εννοείται.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  17. #8737
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Δίκιο έχεις για τα 60 ευρώ. Σε δημοσκόπηση πάντως στο resetera, το 85% το παίζει μέσο game pass. Και οι περισσότεροι κιόλας δωρεάν για τις πρώτες 14 μέρες που έχει το game pass ως trial. Και εγώ μέσο game pass το παίζω. Δε θα δώσω σε καμία περίπτωση 60 ευρώ για αυτό εννοείται.
    Αρα αλλη μια "επιτυχια" της ms. Πιθηκους να εβαζαν για ΔΣ παντως σε αυτη την εταιρια , δεν πιστευω οτι θα εκαναν τοσες μαλακιες μαζεμενες απο την Ε3 που ανακοινωσαν το One και επειτα.

    Spoiler!

  18. #8738
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Η αλήθεια είναι 70 που ζητάει η Ms δεν αξίζει, αλλά κ αυτό σχετικό είναι κ το overwatch το πουλάνε 50 κ για μένα αξίζει 20.
    Εγώ το είχα πάρει 45 τo sea of thieves κ νομίζω πάλι ακριβό είναι κανένα 40αρι η 30 είναι μια χαρά.
    Από την άλλη αν σου αρέσει η θάλασσα τα σκάφη είναι πολύ καλό, δεν έχω μετάνιωσει που το αγόρασα απλά δεν είναι για τόσα λεφτά.


    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  19. #8739
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Εγώ αναρωτιέμαι (άσχετα από την MS κλπ) όταν υπάρχουν F2P παιχνίδια τρομερής ποιότητας, όπως το Warframe που ασχολούμαι τόσο καιρό, που βρίσκουν το θάρρος και το θράσος κάποιες εταιρείες και ζητάνε λεφτά για κάτι παιχνίδια όπως το Sea of Thieves, Destiny, κλπ online only παιχνίδια και μάλιστα σε full price από την πρώτη μέρα ενώ το περιεχόμενο που προσφέρουν είναι στην καλύτερη ένα Update του Warframe (τα οποία updates/DLCs φυσικά είναι πάντα δωρεάν) και ο χρόνος ζωής τους μικρός (το Waframe μετράει 5 χρόνια). Αναρωτιέμαι, πόσοι άνθρωποι εκεί έξω πληρώνουν για βλακείες και μετά τα βρίσκουμε όλοι οι υπόλοιποι μπροστά μας (κάποτε τα DLC, μετά τα micro-transactions, loot boxes, unfinished games, etc). Ειλικρινά δεν έχει να κάνει μόνο αν έχει κάποιος λεφτά και τα ξοδεύει όπως και όπου θέλει, αλλά αν αξίζει να τα δώσει όσα και να έχει κανείς και για κάτι που υπόσχεται πολλά και προσφέρει ελάχιστα. Κάθομαι και παρακολουθώ την συζήτηση για το Sea of Thieves και το περιεχόμενο του και ότι αν και πότε θα προσθέσει νέο περιεχόμενο κλπ (αν είδα καλά δεν υπάρχει κάτι επίσημο πλην loot boxes και paid fashion content?) ενώ θα έπρεπε να φάει ένα άκυρο εξαρχής και να μάθουν οι εταιρείες να μην παραδίδουν κάτι (πόσο μάλλον να το χρεώνουν κιόλας) αν δεν είναι 100% έτοιμο και πλήρες.

  20. #8740
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Εγώ αναρωτιέμαι (άσχετα από την MS κλπ) όταν υπάρχουν F2P παιχνίδια τρομερής ποιότητας, όπως το Warframe που ασχολούμαι τόσο καιρό, που βρίσκουν το θάρρος και το θράσος κάποιες εταιρείες και ζητάνε λεφτά για κάτι παιχνίδια όπως το Sea of Thieves, Destiny, κλπ online only παιχνίδια και μάλιστα σε full price από την πρώτη μέρα ενώ το περιεχόμενο που προσφέρουν είναι στην καλύτερη ένα Update του Warframe (τα οποία updates/DLCs φυσικά είναι πάντα δωρεάν) και ο χρόνος ζωής τους μικρός (το Waframe μετράει 5 χρόνια). Αναρωτιέμαι, πόσοι άνθρωποι εκεί έξω πληρώνουν για βλακείες και μετά τα βρίσκουμε όλοι οι υπόλοιποι μπροστά μας (κάποτε τα DLC, μετά τα micro-transactions, loot boxes, unfinished games, etc). Ειλικρινά δεν έχει να κάνει μόνο αν έχει κάποιος λεφτά και τα ξοδεύει όπως και όπου θέλει, αλλά αν αξίζει να τα δώσει όσα και να έχει κανείς και για κάτι που υπόσχεται πολλά και προσφέρει ελάχιστα. Κάθομαι και παρακολουθώ την συζήτηση για το Sea of Thieves και το περιεχόμενο του και ότι αν και πότε θα προσθέσει νέο περιεχόμενο κλπ (αν είδα καλά δεν υπάρχει κάτι επίσημο πλην loot boxes και paid fashion content?) ενώ θα έπρεπε να φάει ένα άκυρο εξαρχής και να μάθουν οι εταιρείες να μην παραδίδουν κάτι (πόσο μάλλον να το χρεώνουν κιόλας) αν δεν είναι 100% έτοιμο και πλήρες.
    Βασικά δεν είναι ακριβώς έτσι φαίνεται ότι έχει πέσει δουλειά στο παιχνίδι, έχει φοβερή ατμόσφαιρα γραφικά, τέτοια θάλασσα δεν έχω δει σε παιχνίδι.
    Lootboxes τελικά από ότι διαβάζω δεν θα βγάλουν ποτέ απλά θα βάλουν στολές ολόκληρες αν θέλει κάποιος να αγοράσει δλδ δεν θα είναι στην τύχη τίποτα.
    Το για το περιεχόμενο δεν είναι το πρώτο παιχνίδι που ξεκινάει έτσι κ μετά από 1-2 μήνες βάζουν καινούργια πράγματα, γενικά πάντως αν αρέσει σε κάποιον το παιχνίδι έχει να κάνεις πολλές αποστολές και για να μαζέψεις να πάρεις μια καλή στολή κ να βάλεις στο καράβι σου τα πανιά κ το χρώμα που θες κ θέλει πολύ χρόνο γιαυτό.
    Είναι καθαρά θέμα γούστου το συγκεκριμένο παιχνίδι δεν έχει story όπως έχω πει ποιο πάνω κάνεις εσύ ότι θες αλλά το βασικό είναι να μαζεύεις λεφτά για να πάρεις ωραία πράγματα για σένα κ το καράβι.
    Edit
    Τώρα είδα για Division μιλάς δεν υπάρχει σαν το Division παιχνίδι τέλος
    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 23-03-2018 at 12:15.

    xbox:Christoforo7s

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •