Page 441 of 458 FirstFirst ... 341391431437438439440441442443444445451 ... LastLast
Results 8,801 to 8,820 of 9148

Thread: Xbox One

  1. #8801
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Edited
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  2. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    Lefteris_X (28-03-2018)

  3. #8802
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Ac syndicate κ the witness τα παιχνιδια αυτού του μήνα.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  4. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (28-03-2018)

  5. #8803
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Ac syndicate κ the witness τα παιχνιδια αυτού του μήνα.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Και γ*** τους μηνες!!
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  6. #8804
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    καθιστε ρε παιδια το Witness δεν ειχε βγει μαξ πριν κανα εξαμηνο στο xbox?καλα οχι οτι θα πουλησε τπτ..
    Spoiler!

  7. #8805
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    καθιστε ρε παιδια το Witness δεν ειχε βγει μαξ πριν κανα εξαμηνο στο xbox?καλα οχι οτι θα πουλησε τπτ..
    Εγώ δεν θυμάμαι καθόλου αλλά νομίζω ήταν ποιο παλιό, πάντως όπως και να έχει θα το δοκιμάσω σίγουρα, το ac το έχω λιώσει ps4 οπότε δεν ακουμπάω.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  8. #8806
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Πάρα πολύ καλός μήνας!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  9. #8807
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Mission Accomplished!




    https://news.xbox.com/en-us/2018/03/...ea-of-thieves/


    "We’ve also been blown away by how the game has bought players together. More than half of a million new Xbox Live friendships have been forged to date and over 400,000 players have joined an Xbox Club to find pirates to share stories with."


    Hell έκανα άλλους δύο friends από εδώ μόνο και μόνο με την υπόνοια ότι θα παίξουμε κάποια στιγμή!

  10. #8808
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  11. #8809
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Περιμενα αρκετο καιρο να πεσει η τιμη του S και τωρα το Πασχα το τσιμπησα επιτελους.
    Το πηρα για καποιες αποκλειστικοτητες που εχει (τα forza κυριως), τα περισσοτερα games που θελω τα εχω ηδη αγορασμενα εδω κ καιρο.
    Υπαρχει τροπος να κατεβαινουν τα παιχνιδια απο το Ms store οταν η κονσολα ειναι κλειστη (sort of);
    Κατι σαν το rest mode του ps4 οπου η κοσολα δεν κλεινει τελειως κ κατεβαζει οτι ειναι σε εκκρεμοτητα (κ μαλλιστα πιο γρηγορα).
    Εχω και 360 αλλα δεν το εχω χρησιμοποιησει πολλες φορες, οποτε δεν ειμαι εξοικιωμενος με το λειτουργικο της ms.

    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  12. #8810

  13. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (31-03-2018)

  14. #8811
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Περιμενα αρκετο καιρο να πεσει η τιμη του S και τωρα το Πασχα το τσιμπησα επιτελους.
    Το πηρα για καποιες αποκλειστικοτητες που εχει (τα forza κυριως), τα περισσοτερα games που θελω τα εχω ηδη αγορασμενα εδω κ καιρο.
    Υπαρχει τροπος να κατεβαινουν τα παιχνιδια απο το Ms store οταν η κονσολα ειναι κλειστη (sort of);
    Κατι σαν το rest mode του ps4 οπου η κοσολα δεν κλεινει τελειως κ κατεβαζει οτι ειναι σε εκκρεμοτητα (κ μαλλιστα πιο γρηγορα).
    Εχω και 360 αλλα δεν το εχω χρησιμοποιησει πολλες φορες, οποτε δεν ειμαι εξοικιωμενος με το λειτουργικο της ms.
    Καλορίζικο!

    Αυτό που ψάχνεις είναι το instant-on mode στα settings. Να συμπληρώσω ότι αν για κάποιο λόγο θες να κάνεις κανονικό shutdown θα βρεις τέτοια επιλογή πάλι στα power settings στο full shutdown console.

    Πατώντας παρατεταμένα το xbox πλήκτρο στο control μόνο restart και shutdown console θα βρεις που είναι στην ουσία sleep σε instant-on (rest mode).

  15. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (01-04-2018)

  16. #8812
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Καλορίζικο!

    Αυτό που ψάχνεις είναι το instant-on mode στα settings. Να συμπληρώσω ότι αν για κάποιο λόγο θες να κάνεις κανονικό shutdown θα βρεις τέτοια επιλογή πάλι στα power settings στο full shutdown console.

    Πατώντας παρατεταμένα το xbox πλήκτρο στο control μόνο restart και shutdown console θα βρεις που είναι στην ουσία sleep σε instant-on (rest mode).
    Ευχαριστω!
    Εκτος απο το instant-on επρεπε να αποεπιλεξω μια ακομα εντολη που ηταν ενεργοποιημενη by default.
    Το βρηκα μονος μου τελικα, επρεπε να απενεργοποιησω την επιλογη στα settings που γραφει:
    "When Xbox is off, turn off storage".
    Τωρα κατεβαζει κανονικα κ ας ειναι κλειστη η κονσολα.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  17. The Following User Says Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    Christos33 (01-04-2018)

  18. #8813
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Ευχαριστω!
    Εκτος απο το instant-on επρεπε να αποεπιλεξω μια ακομα εντολη που ηταν ενεργοποιημενη by default.
    Το βρηκα μονος μου τελικα, επρεπε να απενεργοποιησω την επιλογη στα settings που γραφει:
    "When Xbox is off, turn off storage".
    Τωρα κατεβαζει κανονικα κ ας ειναι κλειστη η κονσολα.
    Εκεί ήταν το έψαχνα κ εγώ κάποια στιγμή.
    Καλορίζικο θα παίξουμε κανένα Division στο Xbox
    Πλάκα κάνω

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  19. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (01-04-2018)

  20. #8814
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Το "turn storage off when xbox is off" νομίζω ότι είναι περισσότερο για συσκευές με εξωτερική τροφοδοσία ή συσκευές που δεν συνεργάζονται σωστά. Για παράδειγμα εγώ έχω ένα 2.5΄΄ εξωτερικό και για capture storage έχω ένα βάλει ένα μικρό 32αρι usb flash. Αν δεν έχω την παραπάνω επιλογή ενεργοποιημένη το φλασάκι δεν θα κλείσει ποτέ. Εσένα μάλλον σε μπερδεύει ότι με αυτήν την επιλογή ότι αν κάνεις turn off console θα δεις ότι θα κλείσει και ο εξωτερικός σου αλλά αν το αφήσεις θα δεις ότι μετά θα ανοίξει μετά από λίγο το xbox τον δίσκο και θα συνεχίσει να κατεβάζει κανονικά.

    TLDR: Άστο κανονικά επιλεγμένο - έτσι και θα κατεβάσει και θα σου κλείσει τον δίσκο μόλις τελειώσει όπως είναι το σωστό. Το μόνο που δεν μου δουλεύει έτσι είναι τα push installs από το internet (από PC) αλλά πιστεύω ότι για αυτό φταίει ότι δεν έχω το xbox μου ορισμένο σαν home console - τα updates δε μπαίνουν το πρωί χαράματα από ότι έχω δει.

  21. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (01-04-2018)

  22. #8815
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Τόσα concept art από την Rare με εχθρούς κτλ... Απορώ τι σκατά απ έγιναν και δεν έχει μπει τίποτα στο παιχνίδι.


    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  23. #8816
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Αυτο που εγινε ειναι οτι η MS ηθελε ενα exclusive για δειγμα μεσα στο 2018.

  24. #8817

    Default

    Ολο και κατι απο την ''αγια τριαδα(halo,gears,forza)''θα βγει φετος Οκτωβριο/Νοεμβριο οπως καθε χρονο.

  25. #8818
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Ολο και κατι απο την ''αγια τριαδα(halo,gears,forza)''θα βγει φετος Οκτωβριο/Νοεμβριο οπως καθε χρονο.
    Μην το παιρνεις κυριολεκτικα αυτο που εγραψα. Σιγουρα εχουν και αλλα exclusives για φετος. Η ουσια ομως ειναι οτι εχουν αναγκη απο exclusives σε σχεση με τον ανταγωνισμο. Το Sea of Thieves ηταν ενα -θεωρητικα- πολυ δυνατο χαρτι/οπλο.

    Με αυτα που εχω δει για το παιχνιδι, εμενα τουλαχιστον μου κανει φως-φαναρι οτι η MS πιεσε την Rare γιακυκλοφορια πολυ νωριτερα απο οτι προβλεποταν. Και ο λογος ηταν οτι πολυ απλα εχουν μεινει πολυ πισω στο θεμα των αποκλειστικων τιτλων σε σχεση με το Playstation.

  26. #8819
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Όντως τους "βιάσανε" και φυσικά "βι-ά-σανε" και το παιχνίδι. Χίλιες φορές να πληρώνανε κανένα έτοιμο - παρά αυτό που κάνανε - η ζημιά στο image είναι μεγαλύτερη και στο δικό τους και της Rare. Τι και αν σε ένα χρόνο είναι πολύ καλύτερο? Θα είναι old news μέχρι τότε.

  27. #8820
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Όπου να είναι θα σκάσει η βόμβα:



    https://wccftech.com/xbox-live-gold-...box-game-pass/


    Όπου βόμβα θεωρώ ότι το multiplayer θα γίνει free στο xbox και το gold θα συνδυαστεί κάπως με το gamepass. (Π.χ. θα μπορούσες να κρατάς μόνιμα κάποια παιχνίδια από το gamepass και να μην επηρεάζονται από το μηνιαίο rotation κ.α.).

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •