Page 458 of 458 FirstFirst ... 358408448454455456457458
Results 9,141 to 9,148 of 9148

Thread: Xbox One

  1. #9141
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Πάπαλα το FH3 (έχουν προηγηθεί τα FH1/2 και λογικά ακολουθεί και το FH4):

    https://www.enternity.gr/Article/Gam...n-3/61489.html

    Να τα βλέπουν αυτά οι λάτρεις του digital-only. Χεσμένο το έχουν οι πολυεθνικές το preservation!

    Φανταστείτε να γίνει νόρμα η ενοικίαση με υπηρεσίες τύπου Game Pass (και το PS Now τα ίδια είναι εδώ που τα λέμε) και να μην μπορείς να κατοχυρώσεις το παιχνίδι στην download list σου.
    Last edited by psx3; 14-08-2020 at 02:35.

  2. #9142
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Πάπαλα το FH3 (έχουν προηγηθεί τα FH1/2 και λογικά ακολουθεί και το FH4):

    https://www.enternity.gr/Article/Gam...n-3/61489.html

    Να τα βλέπουν αυτά οι λάτρεις του digital-only. Χεσμένο το έχουν οι πολυεθνικές το preservation!

    Φανταστείτε να γίνει νόρμα η ενοικίαση με υπηρεσίες τύπου Game Pass (και το PS Now τα ίδια είναι εδώ που τα λέμε) και να μην μπορείς να κατοχυρώσεις το παιχνίδι στην download list σου.
    Εδώ δεν σε πιάνω, αυτοί που το έχουν θα παίζουν κανονικά, απλά δεν θα το πάρουν άλλοι.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  3. #9143
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  4. The Following User Says Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    Nek_Food (14-10-2020)

  5. #9144
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    What? Δεν είχε Ελληνικά μέχρι σήμερα το One; Αλήθεια; Σοβαρά; ΟΚ, αντιλαμβάνομαι ότι προφανώς πολλούς δεν τους απασχολεί, αλλά WTF!!! Στα μηνύματα, κατάστημα, κλπ υποστήριζε την Ελληνική γλώσσα και απλά δεν είχε τα μενού/κλπ στα Ελληνικά ή δεν μπορούσες να γράψεις ούτε στα μηνύματα; Όλο αυτό - αν και δεν το έζησα προφανώς - μου θύμισε εποχές 360 που πηγαίναμε διαμέσου Ιρλανδίας οι περισσότεροι (λόγω ευρώ αν δεν κάνω λάθος) ή άλλες χώρες για "υποστήριξη" στα προφανή, μέχρι που κάποια στιγμή (όχι τόσο τέλος της ζωής του πάντως) ήρθε το holy grail τότε των Ελληνικών και της επίσημης υποστήριξης.

    Πριν με ρωτήσει κάποιος, ναι στο PS4 έχω ελληνικά σε όλα προφανώς στο main account, κι ας μην το χρειάζομαι και ας μου προκαλούσε κάποια προβλήματα στην επικοινωνία μέσω του chat σε παιχνίδια (στο US account μαντέψτε, έχω Αγγλικά).

  6. #9145
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Σημερα εκανα αγορα videogame πρωτη φορα με τον παρακατω τροπο.

    Ειχα προσεξει εδω κ καποιο καιρο οτι υπαρχει μια επιλογη στο store ''buy as gift'', αλλα δεν το ειχα ψαξει.

    Πριν λιγο καιρο παρηγγειλα ενα game απο amazon.uk για την βαφτησημια (ο κουμπαρος μου εχει x1 one),

    αλλα οι αμαζονοι/ες αποφασισαν να το στειλουν οποτε γουσταρουν, παροτι ειναι in stock τοσο αυτο, καθως κ τα υπολοιπα προιοντα της παραγγελιας μου.

    Για οσους σκεφτηκαν να μου πουν να ψωνισω απο αλλο καταστημα ή καποιο εντος Ελλαδας, το game που ζητουσε αρχικα η βαφτισημια (γιατι μετα αλλαξε γνωμη),

    ηταν το Disneyland Adventures κ δεν το εβρισκα πουθενα αλλου.

    Ετσι λοιπον το νεο παιχνιδι που επιλεχτηκε αγοραστηκε ως gift, πηγε κατευθειαν στο acc του κουμπαρου, εαν θελει βαζει κ σημερα την μικρη να παιξει μολις το κατεβασει.

    Οχι θα καθομαι να αγχωνομαι εαν/ποτε θα σταλει, θα χαθει/ερθει σπασμενο κ το σημαντικοτερο θα ερθει ΠΡΙΝ το Πασχα για να το δωσω ως δωρο;

    Τωρα ηθελε το Crash Trilogy οποτε λογω προσφορας -50% που τρεχει στο store & καρτα eneba των 25€ αγορασμενη στα 22€,

    μου βγηκε 18€ λιγοτερα απο οτι εαν το αγοραζα retail (35€).

    Ειπαμε προτιμαμε τα physical, αλλα σε περιπτωσεις μεγαλης διαφορας τιμης ή μεγαλο σπασιμο νευρων, καλο κ το digital.


    Θα μπορουσε παντως κ η Sony να εχει την επιλογη ''buy as gift'', μπραβο στην ms που προσφερει τετοια υπηρεσια στο store της,

    απλουστευει μια διαδικασια που θα ηθελε παραπανω κοπο/χρονο για να συμβει (αγορα καρτας, αποστολη του κωδικου εξαργυρωσης στον παραληπτη, περασμα κωδικου στο acc).
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  7. The Following User Says Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    volyros (04-04-2021)

  8. #9146
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Κάτσε να λύσει η Sony τα τωρινά bugs του PS store, μην ζητάμε επιπλέον features και γίνει ακόμα πιο μην πω τι!

  9. #9147

  10. #9148
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Series S υπάρχει σε αφθονία (κάτι το οποίο το είχαμε συζητήσει εδώ μέσα καιρό πριν το release, ότι δηλαδή βγάζει νόημα μικρό τσιπάκι -Logistics 101- και όχι μεγάλο «Β διαλογής» όπως εικάζανε πολλοί), Series X πιο δύσκολα και PS5 ακόμα πιο δύσκολα.



    Δύσκολα τα πράγματα και η TSMC τρέχει και δεν φτάνει (δουλειές με φούντες!)...

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •