Page 450 of 458 FirstFirst ... 350400440446447448449450451452453454 ... LastLast
Results 8,981 to 9,000 of 9148

Thread: Xbox One

  1. #8981
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Καλησπέρα μάγκες, θα ήθελα τη γνώμη-συμβουλή όποιου ενδιαφέρεται.

    Σκέφτομαι αυτές τις ημέρες να επενδύσω σε Xbox One X μετά από τόσο καιρό που το ζαχαρώνω και έχω κάποιες απλές ερωτήσεις.
    Δίστασα βέβαια να το πάρω στην Black Friday περιμένοντας για καλύτερα deals ενόψει εορτών και μάλλον θα βγω χαμένος τώρα, γιατί βλέπω τις τιμές των bundles αρκετά υψηλότερα.

    Τα δεδομένα:
    - έχω ήδη PS4 Pro (είναι πάντα 1st preference κονσόλα για εμένα) και αγοράζω όλα τα παιχνίδια εκεί.
    - Υπάρχει 4K τηλεόραση LG χωρίς HDR (ατυχώς μοντέλο τέλη του 2017 και δεν είχε HDR).
    - Στο Xbox ONE έχω ήδη αγοράσει παλαιότερα 5-10 exclusive games και η λογική είναι να παίρνω μόνο τα exclusives και ίσως κάποιες GOTY (επειδή έχω τις day one/απλές εκδόσεις στο PlayStation).
    - Έχω συλλογή με περίπου 100 Xbox 360 games, πολλά από τα οποία δεν τα έχω παίξει και θα ήθελα να τα παίξω (έχω δώσει το 360).
    - Το Χ θα το χρησιμοποιήσω και ως 4K player.

    Ερωτήσεις:

    1. Είμαι μεταξύ του Forza Bundle και του Battlefield bundle. Αξίζει να το πάρω σκέτο (με τα games που έχουν μέσα ή να προτιμήσω κάποιο με extra παιχνίδι π.χ. Gears 4 ή Red Dead; (κυρίως όσον αφορά την τιμή)
    2. Στο ONE X παίζουν τα παιχνίδια του 360; Εάν ναι, παίζει από το δισκάκι ή το κάνεις download (άρα θέλεις extra χώρο στο σκληρό δίσκο);
    3. Υποστηρίζει εξωτερικό σκληρό δίσκο με απλά βήματα όπως το PS;
    4. Το 4K Blu-ray player του X παίζει αυτόματα τα blu-ray 4K, κάνει όμως upscale και τα απλά;
    5. Τo Game Pass είναι κάτι σαν το PS Plus, απλώς σου δίνει πρόσβαση και στα πολύ καινούρια παιχνίδια; Αξίζει να ψάξω bundle με game pass αντί για download game codes;


    Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

  2. #8982

    Default

    1.Το παραπανω bundle του Forza ξεχασε το γιατι αν πατησεις στους πωλητες θα δεις οτι ο πρωτος που το πουλαει το δινει μτχ.
    Απο τα αλλα 2,προφανως και αξιζει περισσοτερο αυτο που σου χρεωνει(αν δεν καταλαβα λαθος)30λιρες παραπανω για το red dead σε steelbook και το just cause 4.
    2.https://support.xbox.com/en-US/games...717be721abfc94
    Το Xbox one και το Χ παιζουν παιχνιδια του 360 σε οποιαδηποτε μορφη.
    3.Ναι υποστηριζει εξωτερικους σκληρους δισκους κυριως με usb 3.0
    https://www.windowscentral.com/xbox-...rd-drive-guide
    5.Οχι καμια σχεση.Το αντιστοιχο με το ps plus ειναι το xbox gold για το Online επι πληρωμη. Το game pass αξιζει αν σε ενδιαφερουν τα παιχνιδια που δινει,εχεις μπολικο χρονο να παιζεις αρκετα απο αυτα.Στην ουσια ειναι μια μορφη ψηφιακης ενοικιασης οπως εν μερη τα παιχνιδια απο τις συνδρομες.

    Εγω παντως θα σου προτεινα μιας και ηδη εχεις και xbox one να ξανασκεφτεις αν θες την παρουσα χρονικη στιγμη(μπαινουμε στο 2019 σε λιγες μερες)να δωσεις τοσα χρηματα για να πας απο xbox one σε xbox one x,μιας και λογικα απο φετος σιγα σιγα θα αρχισουν οι φημες για επομενη γενια κονσολων(στην χειροτερη περιπτωση παιζει να κυκλοφορησουν τελη του 2019,αν και μαλλον παει για 2020 το πραγμα),και ισως θες να κρατησεις χρηματα για το επομενο Xbox. Αν σε ενδιαφερει το 4κ blu ray κανεις την δουλεια σου φθηνοτερα και με το Xbox One S(πολυ καλο value).

  3. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    tsakali GR (12-12-2018)

  4. #8983
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default Xbox One

    Από ότι ξέρω το Xbox θα παίξει σε Χροστπυγεννιατικες προσφορές


    https://unboxholics.com/news/gaming/...ka-katastimata



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  5. #8984
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    1.Το παραπανω bundle του Forza ξεχασε το γιατι αν πατησεις στους πωλητες θα δεις οτι ο πρωτος που το πουλαει το δινει μτχ.
    Απο τα αλλα 2,προφανως και αξιζει περισσοτερο αυτο που σου χρεωνει(αν δεν καταλαβα λαθος)30λιρες παραπανω για το red dead σε steelbook και το just cause 4.
    2.https://support.xbox.com/en-US/games...717be721abfc94
    Το Xbox one και το Χ παιζουν παιχνιδια του 360 σε οποιαδηποτε μορφη.
    3.Ναι υποστηριζει εξωτερικους σκληρους δισκους κυριως με usb 3.0
    https://www.windowscentral.com/xbox-...rd-drive-guide
    5.Οχι καμια σχεση.Το αντιστοιχο με το ps plus ειναι το xbox gold για το Online επι πληρωμη. Το game pass αξιζει αν σε ενδιαφερουν τα παιχνιδια που δινει,εχεις μπολικο χρονο να παιζεις αρκετα απο αυτα.Στην ουσια ειναι μια μορφη ψηφιακης ενοικιασης οπως εν μερη τα παιχνιδια απο τις συνδρομες.

    Εγω παντως θα σου προτεινα μιας και ηδη εχεις και xbox one να ξανασκεφτεις αν θες την παρουσα χρονικη στιγμη(μπαινουμε στο 2019 σε λιγες μερες)να δωσεις τοσα χρηματα για να πας απο xbox one σε xbox one x,μιας και λογικα απο φετος σιγα σιγα θα αρχισουν οι φημες για επομενη γενια κονσολων(στην χειροτερη περιπτωση παιζει να κυκλοφορησουν τελη του 2019,αν και μαλλον παει για 2020 το πραγμα),και ισως θες να κρατησεις χρηματα για το επομενο Xbox. Αν σε ενδιαφερει το 4κ blu ray κανεις την δουλεια σου φθηνοτερα και με το Xbox One S(πολυ καλο value).
    Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Τα bundles στο Amazon ήταν και τα 2 sold by Amazon, μέχρι να μου απαντήσεις είχαν εξαντληθεί
    Από Ελλάδα παίζει αυτή η προσφορά που έχει βάλει ο Μιχάλης, ελαφρώς πιο ακριβά από το να πάρω σε λίρες Αγγλίας, για αυτό κοίταζα έξω.

    By the way δεν έχω ήδη Xbox One κονσόλα, απλώς είχα αγοράσει κάποια games και περίμεναν τον καιρό τους, έχοντας στο μυαλό να πάω απευθείας στο X.

  6. #8985

    Default Xbox One

    Quote Originally Posted by tsakali GR View Post
    Καλησπέρα μάγκες, θα ήθελα τη γνώμη-συμβουλή όποιου ενδιαφέρεται.

    Σκέφτομαι αυτές τις ημέρες να επενδύσω σε Xbox One X μετά από τόσο καιρό που το ζαχαρώνω και έχω κάποιες απλές ερωτήσεις.
    Δίστασα βέβαια να το πάρω στην Black Friday περιμένοντας για καλύτερα deals ενόψει εορτών και μάλλον θα βγω χαμένος τώρα, γιατί βλέπω τις τιμές των bundles αρκετά υψηλότερα.

    Τα δεδομένα:
    - έχω ήδη PS4 Pro (είναι πάντα 1st preference κονσόλα για εμένα) και αγοράζω όλα τα παιχνίδια εκεί.
    - Υπάρχει 4K τηλεόραση LG χωρίς HDR (ατυχώς μοντέλο τέλη του 2017 και δεν είχε HDR).
    - Στο Xbox ONE έχω ήδη αγοράσει παλαιότερα 5-10 exclusive games και η λογική είναι να παίρνω μόνο τα exclusives και ίσως κάποιες GOTY (επειδή έχω τις day one/απλές εκδόσεις στο PlayStation).
    - Έχω συλλογή με περίπου 100 Xbox 360 games, πολλά από τα οποία δεν τα έχω παίξει και θα ήθελα να τα παίξω (έχω δώσει το 360).
    - Το Χ θα το χρησιμοποιήσω και ως 4K player.

    Ερωτήσεις:

    1. Είμαι μεταξύ του Forza Bundle και του Battlefield bundle. Αξίζει να το πάρω σκέτο (με τα games που έχουν μέσα ή να προτιμήσω κάποιο με extra παιχνίδι π.χ. Gears 4 ή Red Dead; (κυρίως όσον αφορά την τιμή)
    2. Στο ONE X παίζουν τα παιχνίδια του 360; Εάν ναι, παίζει από το δισκάκι ή το κάνεις download (άρα θέλεις extra χώρο στο σκληρό δίσκο);
    3. Υποστηρίζει εξωτερικό σκληρό δίσκο με απλά βήματα όπως το PS;
    4. Το 4K Blu-ray player του X παίζει αυτόματα τα blu-ray 4K, κάνει όμως upscale και τα απλά;
    5. Τo Game Pass είναι κάτι σαν το PS Plus, απλώς σου δίνει πρόσβαση και στα πολύ καινούρια παιχνίδια; Αξίζει να ψάξω bundle με game pass αντί για download game codes;


    Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
    Τα καλα παιχνιδια του 360 παιζουν ολα, βεβαια το «καλο» ειναι και υποκειμενικο αναλογα τα γουστα του καθενος. Οποτε καλυτερα να τσεκαρεις τη λιστα συμβατοτητας που θα βρεις πανευκολα με ενα κλικ στο google.
    Ναι υποστηριζει εξωτερικο σκληρο δισκο το ιδιο ευκολα οπως το ps4.
    Τα παιχνιδια του 360 πρεπει να αποθηκευτουν στο σκληρο ακομα κ αν εχεις δισκακι οπως και ολα τα games αυτης της γενιας. Πιανουν ομως πολυ λιγο χωρο 7-7,5 giga max.
    Το game pass σου δινει προσβαση σε πολλα και καλα παιχνιδια που ανανεωνονται τακτικα με μια μινιαια συνδρομη.Τσεκαρε το και κρινε εσυ. Σχεδον ολα τα bundles εχουν δωρο ενα μηνα δοκιμη δωρεαν.
    Αν παρεις την κονσολα και δεις τη διαφορα στην αποδοση με το pro στα καλα και απαιτητικα games τυπου red dead, bf v, ac odyssey κλπ κατι μου λεει οτι θα αλλαξεις τη βασικη σου κονσολα .
    Εκτος αν εχεις θεμα και μαζευεις trophies, game collection κλπ οπως ειχα εγω και δεν επαιρνα παιχνιδια multiplat στο ps4 στην αρχη της γενιας.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 11-12-2018 at 21:53.

  7. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    tsakali GR (12-12-2018)

  8. #8986

    Default

    Quote Originally Posted by tsakali GR View Post
    Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Τα bundles στο Amazon ήταν και τα 2 sold by Amazon, μέχρι να μου απαντήσεις είχαν εξαντληθεί
    Από Ελλάδα παίζει αυτή η προσφορά που έχει βάλει ο Μιχάλης, ελαφρώς πιο ακριβά από το να πάρω σε λίρες Αγγλίας, για αυτό κοίταζα έξω.

    By the way δεν έχω ήδη Xbox One κονσόλα, απλώς είχα αγοράσει κάποια games και περίμεναν τον καιρό τους, έχοντας στο μυαλό να πάω απευθείας στο X.
    Οκ αυτο δεν το περιμενα

    Αρα εισαι μεταξυ Xbox One S(που και αυτο εχει 4κ BR)και One X,και εν μερη ισχυει το απο πανω που σου εγραψα,αν φυσικα δεν σε πειραζει το χρηματικο(αλλιως εννοειται δαγκωτο X)

    Παντως το παραπανω με Battlefield V και Red Dead δειχνει αρκετα δυνατο σαν bundle,αν σε ενδιαφερουν παντα τα εν λογω παιχνιδια. Μαλιστα δινει και το Steelbook του red dead το οποιο απο Ελλαδα μονο στον Γερμανο στην Ultimate edition των 100ευρω το βρισκεις μεσα.

  9. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    tsakali GR (12-12-2018)

  10. #8987
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Ευχαριστώ πολύ παιδιά όλους σας για τις απαντήσεις και τις γνώμες!

    Βέβαια από χθες εξαφανίστηκαν όλα τα bundles που είχε το Amazon, άρα θα περιμένω λίγο μήπως στοκάρουν ξανά λόγω εορταστικών ημερών.
    Διαφορετικά με βλέπω να πηγαίνω στο Ελληνικό bundle με τα 2 Forza και δώρο το Gears 4, παρόλο που θα βγει πιο ακριβό.

    Μόλις με το καλό το πάρω, θα επανέλθω εδώ να τα πούμε. Υπάρχει και το gamertag από τις εποχές του 360, πρέπει να το ξεθάψω κάπου για να δω τι γίνεται.

    Ευχαριστώ και πάλι!

    p.s. αν δείτε κάτι καλό στα 440 ευρώ και κάτι ακόμη και από εξωτερικό, ρίξτε ένα heads up.

  11. #8988
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  12. #8989
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Phil Spencer: Xbox Game Pass β€œwill come to every device”


    "When you think about reaching a customer with this content where their only compute device could be an Android phone, you think about, 'What are all the ways that person pays for content today'?" Spencer said. "So we need to make sure that we're world-class at free-to-play content, but we also look at subscription as a much lower barrier way for a customer to build a library of content.

    "So we built Xbox Game Pass -- it started on console, it will come to PC, and eventually it will come to every device -- we use the flywheel that we have with customers on an Xbox to start the growth in Xbox Game Pass. But as somebody sitting back and taking a longer-term view of where our business is going, you should look at that as a business model that we think scales to billions of people not hundreds of millions of people like retail does."

    However, the most interesting implication is that Microsoft might seek to bring its Game Pass service to PlayStation and Nintendo devices. Spencer's comments weren't limited to "console, then PC, then mobile" -- he instead said "every device".
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  13. #8990

    Default

    ξερει κανεις ποτε ξεκινουν οι χριστουγεννιατικες digital προσφορες στο store? δεν βλεπω πουθενα καμια ενημερωση οπως κανει η sony ας πουμε.

  14. #8991

    Default

    Γιά να δούμε και τη Scarlett σιγά σιγά.. Πολλά και πολύ ενδιαφέροντα γράφει μέσα που αν τα κάνει πράξη η ms θα έχει τεράστιο plus. Κυριότερο το ότι είναι σημαντικά μπροστά από τη Sony για το launch. Δεν ξέρω φυσικά κατά ποσό ισχύουν όλα αυτά...
    https://www.google.gr/amp/s/www.vg24...next-xbox/amp/



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #8992
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Γιά να δούμε και τη Scarlett σιγά σιγά.. Πολλά και πολύ ενδιαφέροντα γράφει μέσα που αν τα κάνει πράξη η ms θα έχει τεράστιο plus. Κυριότερο το ότι είναι σημαντικά μπροστά από τη Sony για το launch. Δεν ξέρω φυσικά κατά ποσό ισχύουν όλα αυτά...
    https://www.google.gr/amp/s/www.vg24...next-xbox/amp/


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Παντως τα developed kit,τα εχουν στην κατοχή τους ειδη οι προγραμματιστες..Ώστε να χτισουν σιγα σιγα τους νεους τιτλους για το επομενο μηχανημα της Microsoft(μαλιστα εχουν και την κωδικη ονομασια anaconda.

  16. #8993
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  17. #8994

    Default

    ^^^
    να τολμησω να πω οτι μου φανηκε χαλια.μαλλον επειδη δεν ειναι κ του γουστου μου,ισως.

  18. #8995
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Στο νήμα του χρόνου έκανα το βήμα έστω και καθυστερημένα.
    Βέβαια μπαίνω δυνατά στο club, καθώς είχα στοκάρει τα απαραίτητα games εδώ και χρόνια και έτσι ήδη το backllog είναι φορτωμένο.

    Με βρίσκετε στο Xbox LIVE με gamertag "tsakali GR" (με το κενό δηλαδή).

    https://www.instagram.com/p/BsBL7sNH..._web_copy_link

    Click image for larger version. 

Name:	IMG_20181230_182144.jpg 
Views:	82 
Size:	147.1 KB 
ID:	11476

  19. The Following 13 Users Say Thank You to tsakali GR For This Useful Post:

    christos-sonyboy (01-01-2019),Christos33 (31-12-2018),Leon_DiZ (31-12-2018),menel34 (31-12-2018),mihalis13 (03-01-2019),Mouxlalouda (31-12-2018),Nikos326_GR (03-01-2019),PDS (24-01-2019),Sir_Teraflop (31-12-2018),Snk (31-12-2018),spartan (01-01-2019),WolfRathmA (31-12-2018)

  20. #8996
    Advanced Member Mouxlalouda's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Λάρισα
    Posts
    500
    PSN ID
    Mouxlalouda
    Name
    Γιώργος

    Default

    καλώς ήρθες στην οικογένεια του xbox. βλέπω είσαι φουλ οργανωμένος, καλό κάψιμο και καλές γιορτές...
    Today is a good day to die...



  21. The Following User Says Thank You to Mouxlalouda For This Useful Post:

    tsakali GR (31-12-2018)

  22. #8997
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Πω πω πολύ πράμα καλό κάψιμο, ένα sea of thieves σου λείπει, τώρα που έβαλαν κ πολλα πράγματα μέσα αξίζει αν σου αρέσει να κάνεις τον πειρατή.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  23. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    tsakali GR (03-01-2019)

  24. #8998

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Πω πω πολύ πράμα καλό κάψιμο, ένα sea of thieves σου λείπει, τώρα που έβαλαν κ πολλα πράγματα μέσα αξίζει αν σου αρέσει να κάνεις τον πειρατή.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Ειναι καλο αυτο ρε συ; Το δινει το game pass.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #8999
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Ειναι καλο αυτο ρε συ; Το δινει το game pass.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Από την αρχή το έδινε, αλλά στην αρχή είχαν μόνο ένα οχυρό, τώρα έβαλα πολλά, δοκίμασε το αν σου αρέσει πολύ το βαριούνται άλλοι κολλάνε.
    Δεν έχει story κάτι ελάχιστα ο στόχος σου είναι να γίνεις θρυλικός πειρατής κ για να φτάσεις 50 είναι αρκετά χρονοβόρο, με παρέα είναι διασκεδαστικο, ότι μαζεύεις από loot το πουλάς για να αγοράσεις να φτιάξεις το καράβι είναι μόνο cosmetic αυτά που παίρνεις αλλά είναι ώραιο να φτιάξεις μια όμορφη γαλέρα κ να πάρεις ωραία στολή.
    Τώρα ότι κ να σου πω πρέπει πρώτα να το δεις.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  26. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    Giannis1979 (31-12-2018)

  27. #9000

    Default

    δυνατος το τσακαλι,ξεκινα με dead rising 3 που σπερνει.καλη χρονια btw.

  28. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    tsakali GR (03-01-2019)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •