Page 423 of 458 FirstFirst ... 323373413419420421422423424425426427433 ... LastLast
Results 8,441 to 8,460 of 9148

Thread: Xbox One

  1. #8441
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Ευχαριστώ Κωστα!
    Ήδη την ευχαριστιέμαι!! Έλιωσα σήμερα στο Forza Horizon.
    Παρόλο που δεν ειμαι κανένας τρελός fan των racing το συγκεκριμένο μου ειχε κανει κλικ καιρό τώρα και ήταν ένας απο τους λόγους αγοράς της κονσόλας.
    Μια ερώτηση σε όσους παίζουν Forza. Στα clubs ποτέ μπορώ να μπω; Δεν βρήκα τροπο να μπω στο club που εχω φτιάξει τα παιδιά από εδώ.

    Επίσης στο GOW ειδα στο κουτί να γράφει πως δίνει κωδικό για τα προηγούμενα. Ισχύει κατι τέτοιο;
    Αν ναι μια χαρα μου έκατσε να τα παίξω και αυτά μιας και δεν ειχα 360.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Πρέπει να γίνεις φίλος με μας και θα σου στείλουμε πρόσκληση, εγώ το εχω αφήσει λιγο το τελευταίο καιρό αλλά θα μπω ξανά, έτσι και αλλιώς έχω και ultimate και βγαίνει dlc με χιόνι απο οτι είδα.


    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  2. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    mihalis13 (26-11-2016)

  3. #8442
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default Xbox One

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Σχετικά με το GOW ναι μπορείς να κατεβάσεις και τα 4 360 παιχνίδια. Νομίζω όμως ότι αυτά είναι ακριβώς τα παιχνιδια οπως βγηκαν στο 360, οποτε καλυτερα να παρεις την ultimate edition που τα έχει remastered με καλύτερα γραφικά. Δεν είμαι απόλυτα βέβαιος για αυτό, αν μπορεί κάποιος να το επιβεβαιωσει...
    Την απλή εχω που δίνει του 360.
    Εντάξει προσωπικά δεν εχω θέμα με τα γραφικά όποτε θεωρω πως θα τα ευχαριστηθώ.
    Δεν με ενοχλεί που δεν ειναι remaster.
    Πολυ ωραία κίνηση πάντως αυτή απο τη MS.

    Edit: Ερώτηση για το Xbox. Αργεί πολύ να κανει ένα παιχνιδι install ή ειναι ιδέα μου;;
    Το Forza εχες μέχρι να γινει install πρέπει να πέρασαν κατι ωρες. Και για να μπορέσω να ξεκινήσω να παίζω πρέπει να πέρασαν 45'.
    Σε σχέση με το ps4 μου έκανε εντύπωση αυτο.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by mihalis13; 26-11-2016 at 21:48.
    Spoiler!

  4. #8443
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Την απλή εχω που δίνει του 360.
    Edit: Ερώτηση για το Xbox. Αργεί πολύ να κανει ένα παιχνιδι install ή ειναι ιδέα μου;;
    Το Forza εχες μέχρι να γινει install πρέπει να πέρασαν κατι ωρες. Και για να μπορέσω να ξεκινήσω να παίζω πρέπει να πέρασαν 45'.
    Σε σχέση με το ps4 μου έκανε εντύπωση αυτο.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Όταν είσαι online κατεβάζει και τα updates μαζί με το installation(οπότε δε φαίνεται ξεχωριστά) και φαίνεται πρακτικά οτι το installation aργεί άπειρο. Μια λύση είναι να βγεις offline πριν ξεκινήσεις να το κάνεις install.

  5. #8444
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by gonzalez View Post
    Όταν είσαι online κατεβάζει και τα updates μαζί με το installation(οπότε δε φαίνεται ξεχωριστά) και φαίνεται πρακτικά οτι το installation aργεί άπειρο. Μια λύση είναι να βγεις offline πριν ξεκινήσεις να το κάνεις install.
    Πάντως τα έδειχνε ξεχωριστά. Ενα του blu ray και ενα το update


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  6. #8445

    Default

    ναι ισχυει! οχι σε ολα τα παιχνιδια βεβαια. οταν εκανα install το gow remastered περιμενα ΩΡΕΣ,σκεψου οτι εβαλα standby την κονσολα κ κοιμηθηκα. οταν εκανα install το dead rising 3,πηρε κανα μισαωρο περιπου.

  7. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    mihalis13 (27-11-2016)

  8. #8446
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Πάντως τα έδειχνε ξεχωριστά. Ενα του blu ray και ενα το update


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Μπορεί να το άλλαξαν με κανά τελευταίο update και να μην το παρατήρησα. Πάντως γενικώς αργεί πάρα πολύ σε σχέση με το ps4 νομίζω.

  9. The Following User Says Thank You to gonzalez For This Useful Post:

    mihalis13 (28-11-2016)

  10. #8447
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,010
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Ειναι και αναλογα το παιχνιδι αλλα σε γενικες γραμμες το one ειναι παρα πολυ αργο σε σχεση με το πσ4 και μιλαω για την 1τ εκδοση με το ελιτε κοντρολ που εχω.Δεν ξερω μηπως στην s αλλαξε κατι

  11. The Following User Says Thank You to obione For This Useful Post:

    mihalis13 (28-11-2016)

  12. #8448
    Senior Member ababapanos's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    κερκυρα
    Posts
    136
    PSN ID
    UndertakerGR
    Name
    πανος

    Default

    παιδια σύμφωνα με αυτήν την ειδηση http://www.enternity.gr/Article/Xbox...scs/39630.html

    πλεον το xbox ONE με το τελευταίο firmware update , μπορεί πλέον να αναπαράγει και εγγεγραμμένα bluray δισκάκια , ταινιες γραμμένες σε BD-R κλπ. Μπορεί κάποιος που το δοκιμαςε Και του δούλεψε να το επιβεβαιώσει;

  13. #8449
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Χρησιμοποιώντας το photo mode του Forza Horizon 3, έχω κάνει save μερικές φωτογραφίες από το παιχνίδι. Όμως δε βλέπω κάπου επιλογή μεταφοράς τους (σε USB ας πούμε). Υπάρχει κανάς τρόπος που δε βρίσκω εγώ; Πέραν του screenshot όπου όμως πέφτει αρκετά η ανάλυση;
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  14. #8450
    Senior Member ultra's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    118
    PSN ID
    gael_HELLAS

    Default

    Δοκιμασα να βαλω 3d blu ray ταινια αλλα δεν καταφερα να την δω σε 3d. Εννοειται οτι η τηλεοραση ειναι 3d και την γθλυρισα στο 3d αλλα χωρις επιτυχια. Παιζει καποια ρυθμιση;


  15. #8451
    Advanced Member jimbrav's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Λάρισα
    Posts
    550
    PSN ID
    jimbrav
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Έπαιξα για λίγο το gears 4....ρε παιδιά ή παιδικό μου φαίνεται ή εγώ έχω μεγαλώσει...χαχαχα δεν με τράβηξε καθόλου ! Απεναντίας στο division - quantum break - witcher 3 βγάζω καπέλο...παιχνιδαρες !!!

  16. #8452
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Γενικα το GOW 4 εχει την χειροτερη campaign συγκριτικα με τα τρια πρωτα του 360. Τιποτα το ιδιαιτερο.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Edit: Ερώτηση για το Xbox. Αργεί πολύ να κανει ένα παιχνιδι install ή ειναι ιδέα μου;;
    Το Forza εχες μέχρι να γινει install πρέπει να πέρασαν κατι ωρες. Και για να μπορέσω να ξεκινήσω να παίζω πρέπει να πέρασαν 45'.
    Σε σχέση με το ps4 μου έκανε εντύπωση αυτο.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ναι αργει αρκετα, σε ολα τα παιχνιδια εχει χρειαστει να περιμενω να κανει install καμποση ωρα. Και αν κατεβαζει και updates μαζι, καλο ξημερωμα...Καμια σχεση με το ps4

  17. The Following User Says Thank You to kostasb13 For This Useful Post:

    mihalis13 (02-12-2016)

  18. #8453
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ερώτηση:
    Πως γίνεται με το που συνδέω ακουστικά στο controller να βγαίνει ο ήχος αποκλειστικά από αυτά; Γιατί τώρα παίζει και στην TV ταυτόχρονα.
    Spoiler!

  19. #8454

    Default

    δυστυχως κατι τετοιο δεν το ξερω,δεν το εχω δοκιμασει να πω κ την αληθεια ποτε.

    ηθελα να θιξω ενα αλλο θεμα,ρε τι κλαψοmoonιασμα ειναι αυτο με το dead rising 4? τελικα οι fans απ'οπου κ αν προερχονται ειναι καρκινος. φαγωθηκαν με τη φωνη του frank west,μα φαγωθηκαν. ακου τι παρατηρησαν οι ανθρωποι!! μια χαρα ειναι η νεα φωνη του frank,μην πω κ καλυτερη.
    φαγωθηκαν οτι δεν εχει psychopaths στο 4. εχει maniacs ομως που ειναι το ιδιο!!!!!
    παντως ειναι να εξοργιζεσαι δηλαδη.

  20. #8455
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν έχουν άδικο, από αυτά που διαβάζω το παιχνίδι έγινε χειρότερο κ το πιο σημαντικό παράπονο είναι ότι το τέλος είναι πίσω από paywall. Μαλακες τελείως.

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  21. #8456
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Ερώτηση:
    Πως γίνεται με το που συνδέω ακουστικά στο controller να βγαίνει ο ήχος αποκλειστικά από αυτά; Γιατί τώρα παίζει και στην TV ταυτόχρονα.
    Γιατί δεν κλείνεις τον ηχο στην ΤV να τελειώνεις.

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  22. #8457
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Γιατί δεν κλείνεις τον ηχο στην ΤV να τελειώνεις.

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Γιατί στην TV μου ακόμα και όταν κλείνω τον ήχο ακούγεται αμυδρά (ικανά όμως για να ενοχλεί το βράδυ) και να κλείσει τελείως πρέπει να πατήσω mute και να έχω το εικονίδιο του Mute στην οθόνη.
    Επίσης προτιμώ με τη μία να γίνεται αυτή η αλλαγή όπως και στο PS4. Βάζω ακουστικά, Mute η tv και τα ηχεία που έχω συνδεδεμένα, βγάζω τα ακουστικά ακούω αμέσως απο την tv και τα ηχεία μου.
    Spoiler!

  23. #8458

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Γιατί στην TV μου ακόμα και όταν κλείνω τον ήχο ακούγεται αμυδρά (ικανά όμως για να ενοχλεί το βράδυ) και να κλείσει τελείως πρέπει να πατήσω mute και να έχω το εικονίδιο του Mute στην οθόνη.
    Επίσης προτιμώ με τη μία να γίνεται αυτή η αλλαγή όπως και στο PS4. Βάζω ακουστικά, Mute η tv και τα ηχεία που έχω συνδεδεμένα, βγάζω τα ακουστικά ακούω αμέσως απο την tv και τα ηχεία μου.
    Δεν γίνεται αυτό στο one Μιχάλη αλλά έχεις καποιες εναλλακτικές.

    Η μια είναι να κανείς pin τα settings στην αρχική οθόνη (ώστε να μην τα ψάχνεις κάθε φορά στο μενού)και να κλείνεις manually τον ήχο προς την τηλεόραση από εκεί,(αν δίνεις από hdmi το αλλάζεις σε οπτική και το αντίστροφο).

    Οι άλλες επιλογές είναι είτε να κλείνεις τα ηχεία της aTV απ το τηλεκοντρόλ η να κανείς plug τα ακουστικά απευθείας στην τηλεόραση αν παίζεις κοντά.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. The Following 2 Users Say Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    mihalis13 (07-12-2016)

  25. #8459

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Δεν έχουν άδικο, από αυτά που διαβάζω το παιχνίδι έγινε χειρότερο κ το πιο σημαντικό παράπονο είναι ότι το τέλος είναι πίσω από paywall. Μαλακες τελείως.

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    τι εννοεις paywall?

  26. #8460
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    τι εννοεις paywall?
    https://www.reddit.com/r/xboxone/com...BP&sh=73e78674

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •