Page 430 of 458 FirstFirst ... 330380420426427428429430431432433434440 ... LastLast
Results 8,581 to 8,600 of 9148

Thread: Xbox One

  1. #8581
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Ρε Γιωργη, τα θες και τα λες αυτα ή σου ξεφεύγουν...;;;;

  2. The Following 4 Users Say Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    Christos33 (03-04-2017),mihalis13 (03-04-2017),psx3 (30-04-2017),Slay (04-04-2017)

  3. #8582
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Μια από τα ιδια, το one πλέον πιάνει σκόνη γιατί δεν βρίσκω κάποιο λόγο να το ανοίξω. Ενθουσιασμός στην αρχή, έπαιξα κάποια εξαιρετικά παιχνίδια και τώρα τιποτα....και τα ίδια παιχνίδια οι ίδιες σειρές, gears, halo forza κτλ...
    Και το πράγμα γίνεται ακόμα χειρότερο με τον χαμό από εξαιρετικά exclusives της sony ολους αυτούς τους μηνες.
    Αν η sony δεν είχε βιαστεί με το pro, θα μπορούσε να εξαλείψει και το τελευταίο πλεονέκτημα του scorpio, τα specs δηλ. Υποτιθέμενο πλεονεκτημα βέβαια ακομα μεχρι να δουμε στην πραξη ποιες θα είναι αυτές οι διαφορές και αν θα είναι αξιες αναφοράς.

  4. #8583
    PS4forums Addict Giorgos78's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    LAMIA
    Posts
    1,323
    PSN ID
    Giorgos78GRE

    Default Xbox One

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Ρε Γιωργη, τα θες και τα λες αυτα ή σου ξεφεύγουν...;;;;
    Μια απλή ερωτησούλα. Αν όντως ανακοινώσει ενά μηνα πριν το release του Scorpio ότι βγαζει ps5 8 μήνες μετά με 10 τεραφλοπ, εσυ τι θα έπαιρνες
    1- Scorpio?
    2-PS5?

    (Υποθετικά μιλάμε)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giorgos78; 04-04-2017 at 00:42.

  5. #8584
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Δε νομίζω οτι θέλω να απαντήσω σε αυτή την ερώτηση...

  6. The Following User Says Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    Nikoladim (04-04-2017)

  7. #8585
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by Giorgos78 View Post
    Μια απλή ερωτησούλα. Αν όντως ανακοινώσει ενά μηνα πριν το release του Scorpio ότι βγαζει ps5 8 μήνες μετά με 10 τεραφλοπ, εσυ τι θα έπαιρνες
    1- Scorpio?
    2-PS5?

    (Υποθετικά μιλάμε)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Άσε θα σου απαντήσω εγώ αντί του Παύλου....
    Και τα δύο.....
    Για το Παύλο μιλαμε τώρα.

    Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


  8. #8586
    PS4forums Addict Giorgos78's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    LAMIA
    Posts
    1,323
    PSN ID
    Giorgos78GRE

    Default Xbox One

    Εντάξει ρε παιδιά κάποιοι θέλουν να ξοδεύουν τα λεφτά τους. Εγώ ρωτάω για κάποιον που θα μπορεί να πάρει μόνο ένα. Αν δε σε νοιάζει το χρήμα είσαι σε άλλη νοοτροπία, εγώ ρωτά κάποιον που θα έχει μόνο μια επιλογή


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #8587
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Πολύ καλή τιμή (μέχρι και αύριο ισχύει) για τα πακέτα με Fifa 17 ή Horizon 3. 199 ευρώ και με τρίμηνη live. Μόνο για το Media Markt στην Πάτρα που άνοιξε προχθές.

    Στην τελευταία σελίδα του φυλλαδίου.
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  10. #8588
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  11. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Dragonpaul (23-05-2017),Nikos326_GR (24-05-2017)

  12. #8589

    Default

    Στα 6€ η ultimate εκδοση του star wars battlefront!

  13. #8590
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Και καπου εδω πηρα την μεγαλη αποφαση. Τελος το xbox one για μενα. Τα εχω ξαναγραψει κατα καιρους, περιμενα την Ε3 , περιμενα να περασει το καλοκαιρι και σε ολο αυτο το διαστημα εβλεπα το One μου κλειστο να σκονιζεται , το elite controller να πιανει αραχνες στη θηκη του και με επιανε στεναχωρια.

    Το ανοιξα 1-2 φορες επιαξα λιγο Ori , αλλα πιο πολυ μελαγχολησα παρα ευχαριστηθηκα.

    Αγγελια λοιπον , πολυ κρατηθηκα, στο μυαλο μου το One θα μεινει στην ιστορια ως η πιο αποτυχημενη κονσολα ολων των εποχων . Αποτυχημενη ως συνεχεια του υπερ επιτυχημενου 360 , αποτυχημενη ως τι ηθελαν να την πλασαρουν και τι τελικα κυκλοφορησε , αποτυχημενη ως η κονσολα με τα λιγοτερα exclusive/νεα ip , οταν το 360 μας εδωσε απο Lost Odyssey μεχρι Gears of War.

    Μια κονσολα που απαξιωσε η ιδια η ms με την πολιτικη της , με την καταστροφικη εκεινη Ε3 αρχικα και με την ανακοινωση του Χ τελικα . Ακομη και τωρα αν πουλησω ενα Ps2 θα βρω αγοραστες. Την αγγελια για το one ειμαι σιγουρος δεν θα τη δει κανεις οποτε ειμαι ηδη προετοιμασμενος να το χαρισω σε κανενα γειτονακι γιατι να το βλεπω αλλο να καθεται δεν μπορω.

    Αυτα απο μενα , RIP xbox one..

    Spoiler!

  14. The Following 2 Users Say Thank You to james9 For This Useful Post:

    kostasb13 (16-09-2017),WolfRathmA (15-09-2017)

  15. #8591
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Δυστυχώς έτσι είναι James. Την κονσόλα την σκότωσε η ίδια η MS. Μηδέν exclusives και μηδέν νεα ip, τη στιγμή που Sony και Nintendo δίνουν το ένα παιχνίδι μετά το άλλο.
    Και φαίνεται πως δεν υπάρχει και μέλλον για το Xbox γενικά.. Πολύ πιθανό το Χ να είναι η τελευταία της κονσόλα..
    Εγώ βέβαια δεν έχω κανένα παράπονο από το One μιας και παίζω αρκετά. Αλλά κυρίως παίζω games του 360 που δεν είχα την τύχη να έχω στην προηγούμενη γενιά... Και αυτό κάτι λέει...
    Spoiler!

  16. #8592
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Δυστυχώς έτσι είναι James. Την κονσόλα την σκότωσε η ίδια η MS. Μηδέν exclusives και μηδέν νεα ip, τη στιγμή που Sony και Nintendo δίνουν το ένα παιχνίδι μετά το άλλο.
    Και φαίνεται πως δεν υπάρχει και μέλλον για το Xbox γενικά.. Πολύ πιθανό το Χ να είναι η τελευταία της κονσόλα..
    Εγώ βέβαια δεν έχω κανένα παράπονο από το One μιας και παίζω αρκετά. Αλλά κυρίως παίζω games του 360 που δεν είχα την τύχη να έχω στην προηγούμενη γενιά... Και αυτό κάτι λέει...
    Στην προηγουμενη γενια εγω ειχα βασικη κονσολα το 360 (και λογω jtag) και το ειχα λιωσει πραγματικα. Μιλαμε για απειρα παιχνιδια για ολα τα γουστα. Skyrim , Bioshock να τρεχουν νερακι ενω στο ps3 αγκομαχουσαν , jrpg που τα θυμομαστε ακομα, Halo , gears, Alan Wake , Fable τι να πρωτοθυμηθω. Ειχα το ps3 απο day 1 και το κοιτουσα σα χαζος να σκονιζεται. Αξεχαστες μαλακιες της σονυ, αρχικο dualshock χωρις δονηση , trophies δεν ειχε , μετα εβαλε μυαλο και εστρωσε. Τωρα τα πραγματα ειναι αναποδα αλλα δεν βλεπω μελλον στο xbox δυστυχως.

    Spoiler!

  17. #8593
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Στην προηγουμενη γενια εγω ειχα βασικη κονσολα το 360 (και λογω jtag) και το ειχα λιωσει πραγματικα. Μιλαμε για απειρα παιχνιδια για ολα τα γουστα. Skyrim , Bioshock να τρεχουν νερακι ενω στο ps3 αγκομαχουσαν , jrpg που τα θυμομαστε ακομα, Halo , gears, Alan Wake , Fable τι να πρωτοθυμηθω. Ειχα το ps3 απο day 1 και το κοιτουσα σα χαζος να σκονιζεται. Αξεχαστες μαλακιες της σονυ, αρχικο dualshock χωρις δονηση , trophies δεν ειχε , μετα εβαλε μυαλο και εστρωσε. Τωρα τα πραγματα ειναι αναποδα αλλα δεν βλεπω μελλον στο xbox δυστυχως.
    Τώρα περιμένω να δω πότε μου έρθει από το game το Quantum Break για να μπορέσω να παίξω το Alan Wake που έχω ακούσει τόσα καλά λόγια για το συγκεκριμένο παιχνίδι.
    Και εγώ περίμενα στην φετινή Ε3 να παρουσιάσει παιχνίδια η MS, αλλά τελικά δεν μας έδειξε τίποτα...
    Χωρίς παιχνίδια δεν γίνεται να περιμένεις κάποιος να στηρίξει την κονσόλα σου...

    Η Sony με το PS3 μετά από ένα σημείο έστρωσε και έβγαλε πολλά ωραία games σε αντίθεση με τη MS που στα 2 τελευταία χρόνια του 360 το είχε "ψιλοπαρατήσει".
    Spoiler!

  18. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    james9 (15-09-2017)

  19. #8594
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Την αγγελια για το one ειμαι σιγουρος δεν θα τη δει κανεις οποτε ειμαι ηδη προετοιμασμενος να το χαρισω σε κανενα γειτονακι γιατι να το βλεπω αλλο να καθεται δεν μπορω.
    Μήπως είσαι κοντά στο Παγκράτι θείο; Άμα είναι να στείλω την μικρή να το μαζέψει να σε λυτρώσει από τον πόνο.

    Είδα την αγγελία σου, η τιμή φαντάζει λογική για κονσόλα με το elite controller, άντε και το media controller, αλλά δεν ξέρω αν θα καταφέρεις να την σκοτώνεις πολύ εύκολα γιατί το ενδιαφέρον είναι μάλλον υπό το μηδέν. Όσοι την πάτησαν (νωρίς ή αργά) το έχουν ήδη, οι υπόλοιποι δεν ξέρω τι μπορεί να περιμένουν για τυχόν αγορά, μπορεί και τίποτα. Αν έχω δει τριγύρω, υπάρχει προσφορά κονσολών πολλών και διαφόρων χωρίς να υπάρχει όμως πολύ ενδιαφέρον, ενώ και η ίδια η MS έχει κατεβάσει πολύ την τιμή της. Ελπίζω φυσικά να την δώσεις και το πιθανότερο θα είναι το καροτάκι για να το καταφέρεις αυτό να μην είναι η κονσόλα αυτή καθ' αυτή αλλά το Elite που δίνεις μαζί της, όλα σε πολύ λογική τιμή νομίζω.

    Ειλικρινά αν ενδιαφερόμουν έστω και λίγο μπορεί και να την χτυπούσα εξαιτίας του, αλλά όπως και εσύ είπες για μένα είναι η πιο αδιάφορη κονσόλα μακράν, χώρια που προσωπικά το είχα πάρει από πολύ νωρίς και κάπως ηθικά το όλο θέμα απέναντι στην MS και τις βλακείες που πήγε να περάσει (αλλά σταδιακά πήρε όλες ουσιαστικά πίσω) τώρα πια ειδικά για μένα είναι αργά. Αν είχε κυκλοφορήσει την κονσόλα εξαρχής ως έχει σήμερα (άνευ περιορισμών, άνευ kinect, παρόμοια τιμή ή έστω όσο το PS4, με κάνα δυο exclusives παραπάνω, χωρίς υπεροψίες και αηδίες) τότε ίσως τα πράγματα να ήταν διαφορετικά, αλλά ήθελε να "εκπαιδεύσει" εμάς τους παίκτες και "πελάτες" της στα δικά της ήθη και έθιμα. Νόμιζε ότι όλοι είναι πρόβατα... Nope.

    Καλή τύχη με την αγγελία σου

  20. #8595
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Εγώ την είχα πουλήσει αρκετό καιρό πριν για το ίδιο λόγο, πρόσφατα όμως έκατσε μια πολύ καλή προσφορά κ την ξανά πήρα αλλά το S για το Forza 7,τώρα αν τελικά ούτε κ αυτό με τράβηξει την βλέπω μόνο να παίζει ταινίες.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  21. #8596
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Μήπως είσαι κοντά στο Παγκράτι θείο; Άμα είναι να στείλω την μικρή να το μαζέψει να σε λυτρώσει από τον πόνο.

    Είδα την αγγελία σου, η τιμή φαντάζει λογική για κονσόλα με το elite controller, άντε και το media controller, αλλά δεν ξέρω αν θα καταφέρεις να την σκοτώνεις πολύ εύκολα γιατί το ενδιαφέρον είναι μάλλον υπό το μηδέν. Όσοι την πάτησαν (νωρίς ή αργά) το έχουν ήδη, οι υπόλοιποι δεν ξέρω τι μπορεί να περιμένουν για τυχόν αγορά, μπορεί και τίποτα. Αν έχω δει τριγύρω, υπάρχει προσφορά κονσολών πολλών και διαφόρων χωρίς να υπάρχει όμως πολύ ενδιαφέρον, ενώ και η ίδια η MS έχει κατεβάσει πολύ την τιμή της. Ελπίζω φυσικά να την δώσεις και το πιθανότερο θα είναι το καροτάκι για να το καταφέρεις αυτό να μην είναι η κονσόλα αυτή καθ' αυτή αλλά το Elite που δίνεις μαζί της, όλα σε πολύ λογική τιμή νομίζω.

    Ειλικρινά αν ενδιαφερόμουν έστω και λίγο μπορεί και να την χτυπούσα εξαιτίας του, αλλά όπως και εσύ είπες για μένα είναι η πιο αδιάφορη κονσόλα μακράν, χώρια που προσωπικά το είχα πάρει από πολύ νωρίς και κάπως ηθικά το όλο θέμα απέναντι στην MS και τις βλακείες που πήγε να περάσει (αλλά σταδιακά πήρε όλες ουσιαστικά πίσω) τώρα πια ειδικά για μένα είναι αργά. Αν είχε κυκλοφορήσει την κονσόλα εξαρχής ως έχει σήμερα (άνευ περιορισμών, άνευ kinect, παρόμοια τιμή ή έστω όσο το PS4, με κάνα δυο exclusives παραπάνω, χωρίς υπεροψίες και αηδίες) τότε ίσως τα πράγματα να ήταν διαφορετικά, αλλά ήθελε να "εκπαιδεύσει" εμάς τους παίκτες και "πελάτες" της στα δικά της ήθη και έθιμα. Νόμιζε ότι όλοι είναι πρόβατα... Nope.

    Καλή τύχη με την αγγελία σου
    Ευχαριστώ Νεκταριε , ειλικρινα ομως το αν θα την πουλησω δε με πολυαπασχολει . Ηδη το elite το εχω σχεδον πουλησει βρηκα αγοραστη και μαλιστα ακριβοτερα απο οτι κανει η κονσολα . Αυτο λεει ακομα περισσοτερα για το τι ειναι πια το one στα ματια των gamer. Ενα σκετο κουτι χωρις καμια προοπτικη. Το παιρνει μονο καποιος που δεν ειχε 360 οπως ο Μιχαλης για να παιξει τα ομολογουμενως πολλα και καλα exclusive που εβγαζε η ms μια φορα και εναν καιρο.

    Μολις το βαλω στην ακρη παντως θα ανακουφιστω ψυχολογικα γιατι ως ψυχαναγκαστικος το ανοιγα μια στο τοσο , επαιζα λιγο με το μενου και το εκλεινα.

    Spoiler!

  22. #8597

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Την αγγελια για το one ειμαι σιγουρος δεν θα τη δει κανεις οποτε ειμαι ηδη προετοιμασμενος να το χαρισω σε κανενα γειτονακι γιατι να το βλεπω αλλο να καθεται δεν μπορω.
    εχω να σου πω οτι πουλησα το xbox one το πρωτο μοντελο,σκετο απλα με ενα χειριστηριο στα 150 ευρω πριν 1 εβδομαδα περιπου,σε αλλο site.οποτε η γνωμη μου ειναι μην το χαρισεις.

  23. #8598
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Το gow4 αξίζει τίποτα; Το βρήκα 15 ευρώ κ λέω να το ψώνισω.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  24. #8599
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Όσο ενθουσιασμένος ήμουν στην αρχή όταν πήρα το one άλλο τόσο απογοητευμένος είμαι τώρα. Η κονσόλα εδώ και πολλούς μήνες απλά μαζεύει σκόνη. Και δεν εχω καποιο λογο να την ξανανοιξω.
    Τα είπατε πιο πάνω μια χαρά, μην επαναλαμβάνω τα ίδια και τους λογους που το xbone είναι μια αποτυχημένη κονσόλα, καμία σχέση με το εξαιρετικό 360. Ξεκινησε πολυ καλα με μπόλικα και ποιοτικά exclusives αλλα πλέον, εδώ και πολύ καιρό, υπάρχει η πλήρης απαξίωση.
    Και επειδή τωρα εχω πάρει μια τηλεόραση που την έχω βάλει κοντά στο pc μου και μπορώ να κάνω σύνδεση με HDMI, δεν το σκεφτομαι για το X. Μονο αν θα υπαρχει καποια ξεκαθαρη διαφορα στα multi με το pro θα το σκεφτω, που δεν νομιζω οτι θα γινει κατι τετοιο. Όλα τα exclusives, αυτά τα ελάχιστα που είναι, έτσι και αλλιώς βγαίνουν και στο pc.

  25. #8600
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Νομίζω ότι είναι υπερβολικά όλα αυτά που λέτε γιατί όλη μας την έχουμε δεύτερη κονσόλα είναι λογικό να σκονίζεται και το ps4 να είχες δεύτερο πάλι θα υπήρχε διάστημα που θα έπιανε σκόνη.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  26. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    christos-sonyboy (16-09-2017)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •