Page 337 of 458 FirstFirst ... 237287327333334335336337338339340341347387437 ... LastLast
Results 6,721 to 6,740 of 9148

Thread: Xbox One

  1. #6721
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Guys, δεν είχαμε αναφέρει καποια στιγμη εδώ μεσα ενα μαγαζί για κάρτες Gold; Φθηνότερες απο την στάνταρ τιμη.


  2. #6722
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Guys, δεν είχαμε αναφέρει καποια στιγμη εδώ μεσα ενα μαγαζί για κάρτες Gold; Φθηνότερες απο την στάνταρ τιμη.
    Μηπως αυτο?

    http://www.goldxbox.gr/

  3. The Following User Says Thank You to Kapa For This Useful Post:

    Dragonpaul (28-03-2015)

  4. #6723
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Δε θυμαμαι, αλλα μια χαρα ειναι κι αυτο!!!!!
    Thnx!!!!!!

    Υ.Γ. Δε με αφήνει για rep. Στο χρωστώ.

  5. #6724
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Τέλος το Ori!!!!! Aπλα εκπληκτικό!!!!!!
    Μου πήρε 13μιση ωρες, αλλα με ψάξιμο και παλι καποια πραγματα μου ξέφυγαν. Το κακό ειναι οτι άπαξ και το τελειώσεις, δε σε αφήνει να γυρίσεις σε περιοχές που δεν εχεις βρει καποια πραγματα.
    Κατα τα αλλα... Σπεύσατε!!!!!

  6. The Following 2 Users Say Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    DJTaurus (29-03-2015),Nikoladim (29-03-2015)

  7. #6725
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Πηγα να χτυπησω το ΟΝΕ σημερα μιας και επιασα μερικα λεφτα στα χερια μου και τι να δω? 450 το πηγανε! ελεος! για μια μερα ενα 50αρικο γαμησιατικο!

    Spoiler!
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  8. #6726
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Παιδιά, εχω προβλημα!!!!
    Εν συντομία, εχω αγοράσει μια καρτα Gold για 12 μήνες και οταν την καταχωρώ δε την δέχεται με τίποτα!!!! Ειτε απο το ίδιο το μηχάνημα, ειτε απο το Xbox.com. Μιλώντας με MS εχτες (συνολικά 2 ωρες περίπου) δε βγάλαμε άκρη. Δοκιμάσαμε και με μια καρτα ενός μηνος που μου έδωσαν δώρο. Τίποτα!!!! Αφαιρεσα το προφίλ μου και το ανέβασα παλι, ενημέρωσα τα στοιχεία επικοινωνίας μου και παλι τζίφος. Δε ξερω τι στο καλο γινεται....
    Αν εχει κανεις καμια αλλη ιδεα, να την ακούσω ευχαρίστως.

  9. #6727
    PS4forums Fanatic Nerven's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Πρέβεζα
    Posts
    2,452
    PSN ID
    Nerven86
    Name
    Ιωάννης

    Default

    Πάρε το PS4 απο δίπλα

    Παύλο πέραν απο την πλάκα, μου κάνει εντύπωση που δεν μπορούν να σου λύσουν το πρόβλημα τηλεφωνικός, έχεις ξανα κάνει παλιότερα redeem?

  10. #6728
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Πρωτα απο ολα ξαναπαρε τηλεφωνο και ριξε κραξιμο. Γενικα ειναι πολυ εξυπηρετικοι και απο τη στιγμη που εχεις πληρωσει και εχεις αγορασει προιον τους πρεπει να κοψουν τον κωλο τους να βρουν λυση. Πες τους οτι η 48ωρη που σου εστειλα δουλεψε. Δε γινεται να πεταξεις τα χρηματα που εδωσες στα σκουπιδια.

    Spoiler!

  11. #6729
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Βάλε Mac OS στο Xbox One μπας και βρεις λύση...γιατί με 3 ταυτόχρονα Windows 8 που τρέχει δεν γίνεται δουλειά προφανώς (τρομάρα τους, θέλανε 3 κιόλας)!

  12. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    panos74gr (31-03-2015)

  13. #6730
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Δεν σου αναγνωριζει το κωδικο(δεν αναγνωριζει οτι ειναι 12μηνη) ή δεν δεχεται το προφιλ σου το συγκεκριμενο κωδικο?

    Αν ειναι το πρωτο τοτε δοκιμασε σε αλλο προφιλ, αν ειναι το δευτερο και δεν βγαζεις ακρη τοτε δημιουργησε ενα δευτερο προφιλ και βαλτη εκει κανοντας το home console. Αποτι γνωριζω μοιραζονται(συνδρομη/παιχνιδια) οπως και στο PS4.

    Κατα καιρους εχω διαβασει διαφορα οτι δεν δεχεται τις καρτες κτλ αλλα μεσα απο το site μπορουσαν να κανουν redeem.

  14. #6731
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Guys, απαντω σε ολους ταυτοχρονα.
    Λοιπον... Εχτες αφου μιλησαμε με εκπροσωπο το απογευμα για 1 ωρα και απο τις 23.00 εως τις 00.35 το βραδυ με chat, τελικα... Λυση δε βρεθηκε!!!! Παλι σημερα ξαναμανα για αλλα 40 λεπτα και παλι τζιφος. Κοινως, δε λυσαμε το προβλημα. Και τι δεν καναμε. Δοκιμασαμε, να κατεβασουμε το profil και να το ανεβασουμε παλι, καναμε update τα στοιχεια μου, ελεγξαμε την καρτα και την καρτα που μου εκανε δωρο, δοκιμασαμε απο το site, απο την κονσολα, τα παντα... Μεχρι και χωρα αλλαξαμε. Εντελει, δοθηκε μια μεσοβεζικη λυση, η οποια ειχε ως εξης: αγορασα μια νεα συνδρομη ενος ετους, μεσω της πιστωτικης μου αυτη τη φορα. Λειτουργησε κανονικα με υποσχεση του υπαλληλου οτι θα επιστρεψει τα χρηματα αμεσα. Το εκανε, λεει, αλλα θα φανει σε μια βδομαδα ο αντιλογισμος. Αυτο θα το ελεγξω σε 7 μερες και θα δω εαν εχει γινει, οντως. Το κερδος που βγηκε απο ολη αυτην την ταλαιπωρια, ειναι οτι δε μου ακυρωσε την πρωτη καρτα των 12 μηνων, αλλα ουτε και την καρτα 1 μηνα που μου εστειλε για να το δοκιμασω. Αρα, τωρα εχω live κανονικα και κατεβασα και το Rayman. Εχουν και το Marvel Lego στα 10 ευρω. Ισως το τσιμπησω κι αυτο...

    ...σε δευτερο χρονο, πρεπει να αναφερω κατι. Παιδια, η εξυπηρετηση της MS απλα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!!!! Τετοιο πραγμα δεν εχω ξαναδει... Εχεις δυνατοτητα να παρεις, φυσικα, τηλεφωνο. Αμεση απαντηση και Ελληνες στη γραμμη -μιλας με Ιρλανδια-, εξυπηρετικοτατοι, ευγενικοι και πολυ προθυμοι!!!!! Δυνατοτητα να αφησεις μηνυμα και να σε καλεσουν εκεινοι, προκειμενου να μην περιμενεις ωρα στη γραμμη. Επικοινωνια με Twitter... Kαι, τελος, με chat. Συνδεεσαι και με top αναμονη 5-6 λεπτων, μιλας με εκπροσωπο και σου δινει οδηγιες για τα παντα. Και με μεγιστη υπομονη και ευγενεια. Παιδια, εχτες μιλαγαμε πανω απο 1μιση ωρα με chat και ειχα αρχισει να τα παιζω απο τη νυστα. Της ειπα να μιλησουμε παλι αυριο -αφου ειχαμε δοκιμασει τα παντα ολα- και επεμενε να μεινω στο chat για να δοκιμασουμε "κατι ακομα". Ok, εμεινα εκπληκτος!!!!! Αυτο που μου εκανε ιδιαιτερη εντυπωση, ηταν οτι ο υπαλληλος που μιλαγα εχτες στο τηλεφωνο, μου υποσχεθηκε οτι θα με παρει μετα τις 5 το απογευμαγια να δει εαν εχω καταφερει κατι και με πηρε στις 17.10 την ωρα που εφευγα απο τη δουλεια. Του ειπα να μιλησουμε κατα τις 6 παρα και παλι πηρε. Οκ, τι να πω...
    Κατι τετοιες υπηρεσιες σιγουρα βοηθουν στην συνολικη εικονα μιας κονσολας.
    Last edited by Dragonpaul; 31-03-2015 at 22:06.

  15. The Following 4 Users Say Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    Nerven (01-04-2015),Nikoladim (31-03-2015),panos74gr (01-04-2015),spartan (01-04-2015)

  16. #6732
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post

    ...σε δευτερο χρονο, πρεπει να αναφερω κατι. Παιδια, η εξυπηρετηση της MS απλα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!!!! Τετοιο πραγμα δεν εχω ξαναδει... Εχεις δυνατοτητα να παρεις, φυσικα, τηλεφωνο. Αμεση απαντηση και Ελληνες στη γραμμη -μιλας με Ιρλανδια-, εξυπηρετικοτατοι, ευγενικοι και πολυ προθυμοι!!!!! Δυνατοτητα να αφησεις μηνυμα και να σε καλεσουν εκεινοι, προκειμενου να μην περιμενεις ωρα στη γραμμη. Επικοινωνια με Twitter... Kαι, τελος, με chat. Συνδεεσαι και με top αναμονη 5-6 λεπτων, μιλας με εκπροσωπο και σου δινει οδηγιες για τα παντα. Και με μεγιστη υπομονη και ευγενεια. Παιδια, εχτες μιλαγαμε πανω απο 1μιση ωρα με chat και ειχα αρχισει να τα παιζω απο τη νυστα. Της ειπα να μιλησουμε παλι αυριο -αφου ειχαμε δοκιμασει τα παντα ολα- και επεμενε να μεινω στο chat για να δοκιμασουμε "κατι ακομα". Ok, εμεινα εκπληκτος!!!!! Αυτο που μου εκανε ιδιαιτερη εντυπωση, ηταν οτι ο υπαλληλος που μιλαγα εχτες στο τηλεφωνο, μου υποσχεθηκε οτι θα με παρει μετα τις 5 το απογευμαγια να δει εαν εχω καταφερει κατι και με πηρε στις 17.10 την ωρα που εφευγα απο τη δουλεια. Του ειπα να μιλησουμε κατα τις 6 παρα και παλι πηρε. Οκ, τι να πω...
    Κατι τετοιες υπηρεσιες σιγουρα βοηθουν στην συνολικη εικονα μιας κονσολας.
    Απο εποχες 360(τουλαχιστον που ειχα εγω) ηταν αψογη η εξυπηρετηση τους. Και φαντασου τηλεφωνα που ειχα κανει με το 360 στις αρχες του...

  17. #6733
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ναι, σε αυτό πρέπει να της βγάλουμε το καπέλο, έχω εμπειρία κ με 360 πολλές φορές κ τώρα με το One ότι χρειάστηκα ήταν σαφείς κ πάνω από όλα ευγενικοι. Παύλο ετοιμάσου τώρα για κόλλημα με το Rayman κ μην αγχώνεσαι για τα λεφτά θα στα βάλουν.

    Spoiler!

  18. #6734
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Μπα... Εχουν αλλα παιχνιδια σειρα, οπως το The Order. Αλλα άστο να υπαρχει.
    Ρε γμτ, πως βλέπεις εάν εχεις Gold και μεχρι ποτε ισχυει;;;; Δε μπορω να το δω απο πουθενά.

  19. #6735
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Πάντως παρόμοιες υπηρεσίες τεχνικής υποστήριξης έχει και η Sony, μην νομίζετε ότι διαφέρουν ιδιαίτερα, τουλάχιστον από προσωπική εμπειρία που είχα και με το PS3 πριν κάποιο καιρό με κάνα δυο θεματάκια. Δεν θα μου έκανε εντύπωση δε αν ήταν ουσιαστικά η ίδια εταιρεία πίσω, αν μιλάμε για υπεργολάβο τηλεφωνικής υποστήριξης εταιρειών και όχι από προσωπικό της Microsoft/Sony αυτό καθ' αυτό. Μικρή εμπειρία είχα και από ΕΑ αλλά εκεί ήταν λίγο περίεργο ανάλογα με το με ποιον είχα επαφή και αν "ήθελε" να δώσει λύση στο πρόβλημα μου (China DLC @ PS4 μέσω της PS3 limited edition και το upgrade). Μίλησα νε δυο τρεις και τελικώς δόθηκε η λύση που επιθυμούσα.
    Last edited by Nek_Food; 01-04-2015 at 10:02.

  20. #6736
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Παυλο τη καρτα τελικα απο που τη πηρες; Απο το goldxbox.gr; Αν θες να μου δωσεις τη καρτα να τη δοκιμασω και εγω και αν κανει τη δουλεια της θα σου την αγορασω εγω.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  21. #6737
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Αποστολη, μου την εχει ζητήσει, ήδη, ένας φίλος. Αν δε την πάρει τελικα, πολυ ευχαρίστως!!!!
    Last edited by Dragonpaul; 01-04-2015 at 15:59.

  22. #6738
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Ενταξει... Το μενού του One (Windows based) ειναι ενας τεράστιος αχταρμάς!!!!!!! Το εχω τόσους μήνες και ακομα ψάχνω αν θελω να βρω κατι.
    Βασική ερωτηση τωρα: ψάχνω ΤΟΣΗ ωρα να βρω που στον γερό-λύκο ειναι η επιλογή του Gold live, προκειμένου να περιηγηθω σε αυτο (να δω τις προσφορές, τα δωρεαν παιχνιδια) και δε μπορω. Μπορει να μου πει κάποιος που ειναι;;;

  23. #6739
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Ok, το παρτι συνεχιζεται.... Αυτη τη στιγμη μιλω παλι με εκπροσωπο, αφου η συνδρομη μου ακυρωθηκε. Προφανως, ο τυπος οταν μου επεστρεψε τα χρηματα, ακυρωσε και τη συνδρομη μου. Ψαχνω τωρα να βρω ακρη... Ο,τι να ΄ναι...

  24. The Following User Says Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    Zeichef (02-04-2015)

  25. #6740
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Οταν μπαινεις στο store δε υπαρχει καποιο section εκει για τα gold παιχνιδια; Εμενα μου το βγαζει τα Feautures καμια φορα αλλα δεν ειμαι gold, ισως για αυτο...

    Εχει δοκιμασει κανεις να κανει restart τη κονσολα μεσα απο τις ρυθμισεις; Ενω εχει επιλογη για restart, το παταω και απλα κλεινει τη κονσολα χωρις να την αναβει παλι και πρεπει να την αναψω εγω. Μπορει να το δοκιμασει κανεις αλλος αυτο;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •