Page 449 of 458 FirstFirst ... 349399439445446447448449450451452453 ... LastLast
Results 8,961 to 8,980 of 9148

Thread: Xbox One

  1. #8961

    Default

    ^^^
    ακριβως! να συμπληρωσω οτι retail,εχει πολυ χαμηλοτερη τιμη απο digital.ποσες φορες εχεις δει στα store καινουριο παιχνιδι στα 70 ευρω
    τη στιγμη που στο σκρουτζ θα το βρεις 47-50 ευρω.


  2. #8962
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Το PSP Go ήταν ένα πείραμα που από ότι φαίνεται απέτειχε οικτρά... κρίμα μεν γιατί ήταν ενδιαφέρον σαν μηχανάκι αλλά το μόνο που το κράτησε για όσο καιρό ζωντανό ήταν τα hacks που δεν απαιτούσαν το UMD (άλλη βλακεία πάλι αυτή).

    Τώρα οι μεγάλες κονσόλες του "σαλονιού" δεν είναι το ίδιο με μία φορητή, εάν μπορούμε να μιλάμε πια για φορητές κονσόλες όταν τα κινητά χτυπάνε μέταλο στο gaming και είναι πολύ πιο ισχυρά και πολυχρηστικά.

    Είναι σχεδόν αυτονόητο ότι σε μία προηγμένη τεχνολογικά εποχή, το retail για πολλούς λόγους (ακόμη και οικολογικούς) αναπόφευκτα θα πάψει να υπάρχει, όμως αυτή η εποχή σε παγκόσμιο επίπεδο νομίζω δεν είναι εδώ, ούτε καν. Οι μισές χώρες του πλανήτη έχουν ταχύτητες για τα κλάματα και οι πάμπολες επιπλέον υπηρεσίες των κονσολών δεν μπορούν να υποστηριχθούν πλήρως στις περισσότερες από αυτές. Δεν θα μιλήσω για το γεγονός ότι θα γίνει ένας μικρός πόλεμος από την πλειοψηφία των retailers (όπως έγινε και με το PSP Go αν θυμάμαι καλά) ενάντια στις εταιρείες αν αυτές αποφασίσουν να τους "παρακάμψουν" πλήρως στο θέμα gaming βιομηχανία. Επιπλέον το retail πιστεύω δίνει ακόμη διέξοδο και ζωή σε κόσμο οικονομικά όχι τόσο άνετο με την δυνατότητα του μεταχειρισμένου, το οποίο πάντα λέω και υποστηρίζω ότι δεν είναι ενάντια αλλά βοηθάει σε μεγάλο βαθμό και την κίνηση των νέων παιχνιδιών (με την πώληση των παλαιότερων τίτλων από κάποιον του δίνεται η δυνατότητα να αγοράσει νέους τίτλους, αυτοί που οικονομικά δεν θα μπορούσαν να αγοράσουν τον νέο τίτλο βολεύονται στα μεταχειρισμένα ή τα price drops). Τώρα ο οπτικός δίσκος σε πολλές χώρες παραμένει απαραίτητος (και φθηνός) τρόπος πέραν του gaming και για την θέαση κινηματογραφικού περιεχομένου υψηλής ποιότητας που μπορεί μεν να γίνει και με το streaming αλλά υπό πολλές προϋποθέσεις που δεν υφίστανται πάντα.

    Το κυριότερο η σκληρή γενιά των gamers νομίζω ακόμη επιθυμεί να έχει το κάτι physical μπροστά του, να το χαίρεται, να το επιδικνύει, να το αποθηκεύσει για αναμνήσεις, η έννοια της συλλογής. Το cloud και digital είναι κάτι άπιαστο, απόμακρο έως και ουσιαστικά ανύπαρκτο, το retail έχει μια φυσική υπόσταση που ακόμη συγκινεί πολλούς (εξού και οι συλλεκτικές εκδόσεις). Εάν γυρίσουμε σε digital πλέον θεωρώ ότι θα αγοράζουμε αέρα, θα "νοικιάζουμε" αναμνήσεις όπου κάποια στιγμή αναπόφευκτα θα πάψουν να υφίστανται. Θα μου πεις πότε ασχολήθηκες τελευταία φορά με το PS1, το Dreamcast, το Xbox που έχεις κουτάτα φυλαγμένα; Πολύ καιρό και δεν προβλέπεται άμεσα ή στο μακρύ μέλλον, αλλά ξέρω ότι υπάρχουν εκεί φυλαγμένα και θεωρητικά μπορώ να τα βάλω κάποια στιγμή σε λειτουργία να ξυπνήσω αναμνήσεις, να δείξω σε μεταγενέστερη γενιά κάτι που χάθηκε και δεν υπάρχει πια (κι ας της είναι αδιάφορα τελείως πιθανότατα).

    Πιθανόν η επόμενη γενιά να είναι η τελευταία με οπτικούς δίσκου, ίσως και να είναι το πρώτο βήμα για digital only κονσόλες, δεν θα μου φανεί περίεργο και προσωπικά ίσως να μην τσατιστώ και πολύ και ας είμαι οπαδός του retail.

  3. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    Nerven (19-11-2018)

  4. #8963
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ότι θέλουμε λέμε; Συλλογιστείτε το πιο απλό:

    Εκατοντάδες χιλιάδες υπάλληλοι, εφορίες, κέρδη, ενοίκια κτηρίων, εισφορές από μισθούς στα ταμεία κρατών........που εργάζονται στο retail gaming.

    Και όλα αυτά πάπαλα επειδή έτσι γουστάρει η MS; ή η κάθε "MS" (Sony, Nintendo, κλπ) ;;

    Αναφέρω επίτηδες μόνο αυτό, παρότι υπάρχουν πάρα πολλά επιχειρήματα, διότι από μόνο του διαλύει συντριπτικά την οποιαδήποτε only digital προοπτική. Τουλάχιστον μέχρι το 2025. Για να μην πω 2030 (έχει πιο σοβαρά θέματα και επείγοντα να ασχοληθεί η παγκόσμια οικονομία, όχι τις παπαριές περί only digital).

  5. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Peteoklis (20-11-2018)

  6. #8964

    Default

    Xbox One S 1tb+Forza Horizon 4 166ευρω απο Γερμανικο amazon(χωρις μεταφορικα)
    https://www.amazon.de/dp/B07GQ2DF1S?th=1

  7. #8965
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Xbox One S 1tb+Forza Horizon 4 166ευρω απο Γερμανικο amazon(χωρις μεταφορικα)
    https://www.amazon.de/dp/B07GQ2DF1S?th=1
    Όποιος έχει κάρτα eurobank χρεωστική μπορεί από το Γερμανό να το πάρει 170 ευρώ γιατί έχει επιστροφή 20%

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  8. #8966
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Ότι θέλουμε λέμε; Συλλογιστείτε το πιο απλό:

    Εκατοντάδες χιλιάδες υπάλληλοι, εφορίες, κέρδη, ενοίκια κτηρίων, εισφορές από μισθούς στα ταμεία κρατών........που εργάζονται στο retail gaming.

    Και όλα αυτά πάπαλα επειδή έτσι γουστάρει η MS; ή η κάθε "MS" (Sony, Nintendo, κλπ) ;;

    Αναφέρω επίτηδες μόνο αυτό, παρότι υπάρχουν πάρα πολλά επιχειρήματα, διότι από μόνο του διαλύει συντριπτικά την οποιαδήποτε only digital προοπτική. Τουλάχιστον μέχρι το 2025. Για να μην πω 2030 (έχει πιο σοβαρά θέματα και επείγοντα να ασχοληθεί η παγκόσμια οικονομία, όχι τις παπαριές περί only digital).
    Υποθέτω ότι δεν περίμενες ούτε τις σακούλες στα Super-Market έτσι?

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Xbox One S 1tb+Forza Horizon 4 166ευρω απο Γερμανικο amazon(χωρις μεταφορικα)
    https://www.amazon.de/dp/B07GQ2DF1S?th=1
    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Όποιος έχει κάρτα eurobank χρεωστική μπορεί από το Γερμανό να το πάρει 170 ευρώ γιατί έχει επιστροφή 20%

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


    Ξεφτίλα τιμή πραγματικά.....

    Υποθέτω ότι τόσο θα κοστίζει το all-digital XBone-S.

  9. #8967
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Όποιος έχει κάρτα eurobank χρεωστική μπορεί από το Γερμανό να το πάρει 170 ευρώ γιατί έχει επιστροφή 20%

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Η επιστροφή 20% με την χρεωστική της Eurobank δεν γίνεται εκείνη τη στιγμή, αλλά για την επόμενη αγορά σου.
    Πχ αν αγοράσεις κάτι με 100€ έχεις 20€ επιστροφή αν πας μετά και αγοράσεις κάτι σε οποιοδήποτε κατάστημα που συνεργάζεται με την Eurobank τότε μπορείς να εξαργυρώσεις τα 20€.
    Δεν θα πληρώσεις 80€ αντί για 100€ όμως, κανονικά πληρώνεις όλο το ποσό.
    Spoiler!

  10. #8968
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Η επιστροφή 20% με την χρεωστική της Eurobank δεν γίνεται εκείνη τη στιγμή, αλλά για την επόμενη αγορά σου.
    Πχ αν αγοράσεις κάτι με 100€ έχεις 20€ επιστροφή αν πας μετά και αγοράσεις κάτι σε οποιοδήποτε κατάστημα που συνεργάζεται με την Eurobank τότε μπορείς να εξαργυρώσεις τα 20€.
    Δεν θα πληρώσεις 80€ αντί για 100€ όμως, κανονικά πληρώνεις όλο το ποσό.
    Ε ναι ρε Μιχάλη δεν είπα ότι σου κάνει εκείνη την στιγμή έκπτωση αλλά σου δίνει 40 ευρώ πίσω κ δεν χρειάζεται να πας σε Γερμανό σε πάρα πολλά μαγαζιά γίνετε εξαργύρωση.
    Edit
    Καλά το λες γιατί μερική μπορεί να νομίζουν ότι τα παίρνουν πίσω εκείνη την στιγμή.
    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 20-11-2018 at 00:49.

    xbox:Christoforo7s

  11. #8969
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Ε ναι ρε Μιχάλη δεν είπα ότι σου κάνει εκείνη την στιγμή έκπτωση αλλά σου δίνει 40 ευρώ πίσω κ δεν χρειάζεται να πας σε Γερμανό σε πάρα πολλά μαγαζιά γίνετε εξαργύρωση.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Γράφεις ότι μπορεί να το πάρει 170€
    Κάποιος μπορεί να το παρεξηγήσει και να νομίσει ότι όντως θα δώσει 170€ για να το αγοράσει και όχι 210€ και τα 40€ να πιστωθούν για επόμενη αγορά του.
    Διευκρινίση έκανα για όποιον μπορεί να μην κατάλαβε τι εννοείς


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  12. #8970
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Γράφεις ότι μπορεί να το πάρει 170€
    Κάποιος μπορεί να το παρεξηγήσει και να νομίσει ότι όντως θα δώσει 170€ για να το αγοράσει και όχι 210€ και τα 40€ να πιστωθούν για επόμενη αγορά του.
    Διευκρινίση έκανα για όποιον μπορεί να μην κατάλαβε τι εννοείς


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Το έγραψα ποιο πάνω έχεις δίκιο αλλά σκέφτηκα με το δικό μου μυαλό που χρησιμοποιεί την κάρτα για αγορές κ η επιστροφή με έχει βολέψει σε αρκετές αγορές.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  13. #8971
    Advanced Member Peteoklis's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Athens
    Posts
    353
    PSN ID
    Peteoklis
    Name
    Παναγιώτης

    Default

    Τα mediamarkt είχαν το s σε 3 διαφορετικά πακέτα με 179 πάντως...

    Πχ. https://www.mediamarkt.gr/el/product...8-da0f2e15ded8
    Last edited by Peteoklis; 20-11-2018 at 01:08.

  14. #8972
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Σαπίλα...

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  15. #8973
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Σαπίλα...

    Το Dragon δεν το είχαν ξαναδώσει;

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  16. #8974
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  17. #8975

    Default

    Επειδή είμαι εντελώς άσχετος...
    - Αξίζει στα 200 ευρώ περίπου η S ;
    - Στα παλιά COD βρίσκεις γεμάτα lobbies;
    - Δικαιολογεί το πενηνταρι-εξηνταρι το GOLD;
    - Έχει ενεργή και δραστήρια Ελληνική κοινότητα;
    - Επειδή το βασικότερο για 'μένα είναι το backwards compatibility μήπως είναι καλύτερα να περιμένω 2 χρόνια για το επόμενο PS που από ότι διαβάζω ίσως υποστηρίζει;

  18. #8976
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Αυτό σίγουρα είναι δωρεάν - δεν ξέρω αν είναι price error - αλλά εγώ το τσίμπησα! (από web)

    Ορμάτε λοιπόν πριν το πάρουν χαμπάρι:

    Linky

    Spoiler!
    Το έχεις ακόμα;
    Σαν να εξαφανιστικε τι κάνουν μπαίνουν κονσόλα κ το διαγραφούν σαν να μην το αγόρασες ποτέ ήμαρτον.
    Edit
    Το βρήκα τι έχουν κάνει το έχουν βάλει μέσα στο 2 στο store δεν φαίνεται ότι το είχα πάρει free έχει τιμή πλέον.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 06-12-2018 at 10:21.

    xbox:Christoforo7s

  19. #8977
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Το έχεις ακόμα;
    Σαν να εξαφανιστικε τι κάνουν μπαίνουν κονσόλα κ το διαγραφούν σαν να μην το αγόρασες ποτέ ήμαρτον.
    Edit
    Το βρήκα τι έχουν κάνει το έχουν βάλει μέσα στο 2 στο store δεν φαίνεται ότι το είχα πάρει free έχει τιμή πλέον.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Είναι παλιό το post.

    Όντως το είχαν βάλει δωρεάν. Εγώ το έχω κατεβάσει. Στην ουσία σου κατεβάζει τον client του Hitman 2 με όλα τα επεισόδια του 1 μέσα σε remaster που τα έχουν κάνει με την νέα μηχανή γραφικών. Η μαλακία είναι ότι για όσους έχουν το season 1 και έχουν saves, δεν τα βλέπει καθόλου. Και πρέπει να παίξεις από την αρχή.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  20. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    Christos33 (06-12-2018)

  21. #8978
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Είναι παλιό το post.

    Όντως το είχαν βάλει δωρεάν. Εγώ το έχω κατεβάσει. Στην ουσία σου κατεβάζει τον client του Hitman 2 με όλα τα επεισόδια του 1 μέσα σε remaster που τα έχουν κάνει με την νέα μηχανή γραφικών. Η μαλακία είναι ότι για όσους έχουν το season 1 και έχουν saves, δεν τα βλέπει καθόλου. Και πρέπει να παίξεις από την αρχή.
    Δεν είπα αυτό, το είχα κατεβάσει κ εγώ αλλά το έχασα είναι όλο μαζί με το πρόλογο από το 2

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  22. #8979
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Δεν είπα αυτό, το είχα κατεβάσει κ εγώ αλλά το έχασα είναι όλο μαζί με το πρόλογο από το 2

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Πως το έχασες; Το έκανες unistall και τώρα δεν το βρίσκεις;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  23. #8980
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Πως το έχασες; Το έκανες unistall και τώρα δεν το βρίσκεις;
    Χάχα δεν ήξερα ότι ήταν στο 2 όλα μαζί κ έφαγα τον κόσμο, λέω η το έσβησαν γιατί στο store φαίνεται ότι δεν το αγόρασα.
    Edit
    Το έχει κάνει κ η Ms έτσι κ μπερδεύομαι σου λέει από πάνω ας πούμε σε ένα παιχνίδι που το πήρες με gold να το κατεβάσεις κ από κάτω να το αγοράσεις να το έχεις για πάντα.
    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •