Page 3 of 458 FirstFirst 12345671353103 ... LastLast
Results 41 to 60 of 9148

Thread: Xbox One

  1. #41
    Cool Member Multy-Gamer's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    157
    PSN ID
    ORIGINAL-AEKAPA-

    Default

    Quote Originally Posted by hollow_83 View Post

    Edit:
    "Το σκεφτηκα λιγο παραπανω και ισως να ειναι λαθος να λεμε οτι την πατησε η σονυ με το PS3".
    Απλα το PS3 δε πουλησε (εως τωρα) οσο το PS2 γιατι ειχε εναν αξιολογο ανταγωνιστη σε σχεση με την PS2
    era που η αγορα ενως PS2 ηταν μονοδρομος για τον περισσοτερο κοσμο απο αποψη ογκου παιχνιδιων
    και καλων exclusives."
    ακριβως αυτο.βασικα απο εποχης του ps1 η sony επαιζε μονη της στο χωρο κορυφωσε την κυριαρχια της με το ps2 και στην αρχη της επομενης γενιας βρηκε πολυ σκληρο ανταγωνισμο (που σιγουρα δεν νομιζω να περιμενε)απο ενα αλλο επισης πανισχυρο και εξαιρετικο συστημα(ακα 360).παντως νομιζω οτι αυτος ο ανταγωνισμος εκανε καλο και στους 2 ωστε να δουμε πολυ ισχυρα και λειτουργικα συστηματα στην επομενη γενια(απ τη nintendo εχω κοψει τις ελπιδες μου χρονια τωρα)κ αν κ με ξενιζει το οτι ανατεθηκε σε γυναικα το lead designing του νεου xbox εμπιστευομαι το υπολοιπο team που βρισκεται γυρω της.αντε να δουμε αν κ δεν βιαζομαι μια χαρα περναω κ με την τωρινη γενια.


  2. #42
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Νομιζω η γυναικα ασχολειται μονο με την εμφανιση του νεου XBOX οχι την αρχιτεκτονικη του σχετικα με το hardware.

    Μπορει και να κανω λαθος ομως...

  3. #43
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Multy-Gamer View Post
    ακριβως αυτο.βασικα απο εποχης του ps1 η sony επαιζε μονη της στο χωρο κορυφωσε την κυριαρχια της με το ps2 και στην αρχη της επομενης γενιας βρηκε πολυ σκληρο ανταγωνισμο (που σιγουρα δεν νομιζω να περιμενε)απο ενα αλλο επισης πανισχυρο και εξαιρετικο συστημα(ακα 360).παντως νομιζω οτι αυτος ο ανταγωνισμος εκανε καλο και στους 2 ωστε να δουμε πολυ ισχυρα και λειτουργικα συστηματα στην επομενη γενια(απ τη nintendo εχω κοψει τις ελπιδες μου χρονια τωρα)κ αν κ με ξενιζει το οτι ανατεθηκε σε γυναικα το lead designing του νεου xbox εμπιστευομαι το υπολοιπο team που βρισκεται γυρω της.αντε να δουμε αν κ δεν βιαζομαι μια χαρα περναω κ με την τωρινη γενια.
    Για ποιο λόγο;

  4. #44
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Διοτι οι περισσοτερες γυναικες ακομα και αν ειναι αριστα εκπαιδευμενες και επαγγαλματιες ειναι γενικά αμπαλες και βαζουν δικες τους πινελιες που ειναι ΓΤΠ.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  5. #45
    PS4forums Fanatic georgios's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Athens
    Posts
    4,742
    PSN ID
    georgios78

    Default

    sxetika me to blu ray, eno ine sigura to meso pu epikrati. den exi edreothi se poles xores akoma. an sindiasume se auto tin emfasi tis MS sto digital, den apoklio katholu i MS na adiaforisi gia to format sta diskakia
    "EVERY GAME IS BETTER THAN NO GAME"

    from the book "Alien Interview", the words of the alien captured in area 51

  6. #46
    Cool Member Multy-Gamer's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    157
    PSN ID
    ORIGINAL-AEKAPA-

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ Νομιζω η γυναικα ασχολειται μονο με την εμφανιση του νεου XBOX οχι την αρχιτεκτονικη του σχετικα με το hardware.

    Μπορει και να κανω λαθος ομως...
    μακαρι φιλε μου!δεν ξερω ισως κ να την αδικω τη θειτσα απλα μεχρι αποδειξεως του αντιθετου εχω τις επιφυλαξεις μου.κ αν αυτη ψησει τους υψηλα προισταμενους για στροφη του συστηματος σε "casual" προσεγγιση φερνοντας ως παραδειγμα τη "δοξα" του wii?γυναικα δε θα ταν πιο καταλληλη γ αυτο το εγκλημ εχμ δουλεια ηθελα να πω?διαφορες τετοιες ανησυχιες μου προκαλει η επιλογη της που ομως σαφως κ δεν εχουμε κανενα αλλο στοιχειο προς αυτη την κατευθυνση.

  7. #47
    Cool Member Multy-Gamer's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    157
    PSN ID
    ORIGINAL-AEKAPA-

    Default

    Quote Originally Posted by georgios View Post
    sxetika me to blu ray, eno ine sigura to meso pu epikrati. den exi edreothi se poles xores akoma. an sindiasume se auto tin emfasi tis MS sto digital, den apoklio katholu i MS na adiaforisi gia to format sta diskakia
    προσωπικα την αποκλειω αυτη την περιπτωση.μπορει η ms να εβγαλε μια χαρα τη γενια με το dvd που κρατησε κ χαμηλα το αρχικο κοστος του συστηματος με συνεπεια πωλησεις επι πωλησεων αλλα επομενη γενια με dvd δεν βγαινει οσο κ αν εχει υποστηριξει η ιδια οτι η digital μορφη ειναι το μελλον.κ αυτο το γνωριζει καλα και η ιδια αφου ο κοσμος δεν ειναι ουτε σε ελαχιστο ποσοστο ετοιμος για κατι τετοιο κ ο κοσμος αγοραζει.πιθανοτερο θεωρω να κανει στροφη στο blu ray,η να παρουσιασει νεο format δικο της.

  8. #48
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Multy-Gamer View Post
    μακαρι φιλε μου!δεν ξερω ισως κ να την αδικω τη θειτσα απλα μεχρι αποδειξεως του αντιθετου εχω τις επιφυλαξεις μου.κ αν αυτη ψησει τους υψηλα προισταμενους για στροφη του συστηματος σε "casual" προσεγγιση φερνοντας ως παραδειγμα τη "δοξα" του wii?γυναικα δε θα ταν πιο καταλληλη γ αυτο το εγκλημ εχμ δουλεια ηθελα να πω?διαφορες τετοιες ανησυχιες μου προκαλει η επιλογη της που ομως σαφως κ δεν εχουμε κανενα αλλο στοιχειο προς αυτη την κατευθυνση.
    Αφού η Microsoft θέλει να στραφεί σε ένα casual κοινό, απόδειξη το kinect (κατά την γνώμη μου τουλάχιστον). Αν και δεν νομίζω να στραφεί εντελώς σε casual παιχνίδια με το επόμενο xbox, μιας και το halo και το gears of war κάνουν πολύ καλές πωλήσεις. Ίσως θα κρατήσει αυτούς τους 2 τίτλους και να προσθέσει και άλλον ένα και να συνεχίσει με το kinect για τους casual τίτλους. Και δεν πιστεύω ότι το φύλο δηλώνει κάτι. Και άντρα να βάζανε υπεύθυνο, αν η Microsoft θέλει να στραφεί ολοκληρωτικά σε casual κοινό, τότε δεν νομίζω ότι θα γινόταν κάτι άλλο αν βάζανε άντρα υπεύθυνο.

  9. #49
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Xbox 720 Will Be Six Times as Powerful as Current Gen

    Sources confirm fall 2013 release, detail graphics processing power.


    The next Xbox will ship to retailers in late October or early November of next year with six times the processing power of the Xbox 360, sources close to the project have told IGN.
    Following initial reports from tech blogs Fudzilla and SemiAccurate, our sources have confirmed that mass production of the system's GPU will indeed begin by the end of 2012 but will not, however, be based on AMD's 7000 series Southern Islands GPU. Instead, the processor will be derived from the 6000 series, which was introduced last year. More specifically, it will be akin to the Radeon HD 6670, which offers support for DirectX11, multidisplay output, 3D and 1080p HD output. The chip currently has a market price of upwards of $79.99.
    In real terms, the Xbox 720's raw graphics processing power is expected to be six times that of the Xbox 360 and will yield 20-percent greater performance than Nintendo's forthcoming console, the Wii U.
    Developers are likely to receive development kits based on the system's final configuration in August. Projected pricing for the console was not provided.

    http://uk.ign.com/articles/2012/01/2...as-current-gen




    Αλλη μια φημη, αυτη τη φορα για την GPU. Στο neogaf που ειδα τη φημη υπαρχει απογοητευση παντως.


  10. #50
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Mικροτερο αλμα απο οτι φαινεται. Γι αυτο η απογοητευση.

  11. #51

    Default

    Αδιάφορα μου είναι τα γραφικά. Τα παιχνίδια που μου αρέσουν μπορεί να σταματήσει να τα χαλάει ?! Έλεος με την δυτικοποίηση αυτήν την γενιά. Μπορεί το 720 να το πάρει απόφαση ότι είναι shooter κονσόλα ή ότι στο καλό θέλει να είναι και να σταματήσει να νερώνει Ιαπωνέζικους τίτλους ?!?!

    Θα μου πείτε "άντε πάλι" αλλά ακόμα δεν μπορώ να ξεχάσω την απίστευτη απουσία πρόκλησης στο Star Ocean, έκαναν ένα τόσο ωραίο παιχνίδι και κατάντησε τόσο βαρετό...
    Last edited by MetalGearFan; 25-01-2012 at 13:43.

  12. #52
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ Mικροτερο αλμα απο οτι φαινεται. Γι αυτο η απογοητευση.
    Οκ, αυτο το καταλαβα. Απλα αν μπορει καποιος να παραλληλισει/τα κανει πιο λιανα για την συγκεκριμενη καρτα μιας και συμφωνα με τη φημη η καρτα θα μοιαζει με την Radeon HD 6670.


  13. #53
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    ΦΗΜΕΣ:

    Μάλλον θα παίζει Blu Ray αλλά ίσως να μην παίζει μεταχείρες; oh realy? WTF!!!
    http://kotaku.com/5879202/sources-th...2?popular=true

    Γκρινιάζαμε λέει για τα vip/psn pass και το επί πληρωμή online MP.
    Ρε που πάει αυτός ο gaming κόσμος... θα μας το κλείσουν το σπίτι.

  14. #54
    Elite kabamaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Here
    Posts
    817
    Name
    Apostolos

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    ΦΗΜΕΣ:

    Μάλλον θα παίζει Blu Ray αλλά ίσως να μην παίζει μεταχείρες; oh realy? WTF!!!
    http://kotaku.com/5879202/sources-th...2?popular=true

    Γκρινιάζαμε λέει για τα vip/psn pass και το επί πληρωμή online MP.
    Ρε που πάει αυτός ο gaming κόσμος... θα μας το κλείσουν το σπίτι.
    To να μην παιζει μεταχειρισμενα ειναι ευκολη εικασια (απο το kotaku) γιατι απλα ανηκει στις δυνατοτητες του δισκου. Εκτιμω οτι η MS θα διαψευσει τη χρηση της συγκεκριμενης δυνατοτητας.

    Tωρα για το blu-ray τα πραγματα ειναι πιο μπερδεμενα...

    Η Sony εχτισε την αυτοκρατορια που εχτισε εξαιτιας της επιτυχιας της κασσεττας στα 80s. Eιχε την πατεντα κι εβγαζε λεφτα για καθε κασσεττα αλλα και για καθε cassette player που κυκλοφορουσε στην αγορα. Το ιδιο νομιζω ισχυε και το format VHS (Λευτερης pending for confirmation). Εκτοτε προσπαθει να επαναλαβει την επιτυχια αυτη. Βλεπε minidisk,UMD κλπ αλλα δεν της εκατσε. Φαινεται ομως να της καθεται με το bluray...

    Κερδισε τον πολεμο των format απεναντι στο HD-DVD και ολοι οι ανταγωνιστες φοβουνται μια επαναληψη της φασης με την cassette. Ειναι και λογος που το XBOX δεν βγηκε με bluray. Οχι τοσο για να μειωσει το κοστος, (ακριβη η μπλε ακτινα laser, αληθεια ειναι) αλλα και να εμποδισει τον αντιπαλο της να γιγαντωθει. Αν παρατηρησατε κανενα Game for Windows δεν κυκλοφορησε ποτε σε BD και γενικα δε δημιουργηθηκε ποτε η αναγκη για BD στο PC. Τεχνηεντως θα ελεγα, αφου η τεχνολογια στο PC αυξανεται ελευθερα αλλα τα drive παρεμειναν τα ιδια...

    H γενια ομως θ αλλαξει και το DVD αναγκαστικα πρεπει να περασει στην ιστορια. Αν υιοθετηθει το BluRay στο νεο ΧΒΟΧ, τοτε - διορθωστε με αν κανω λαθος - η Sony θα βγαζει κερδος απο καθε XBOX αλλα και καθε παιχνιδι που βγαινει για ΧΒΟΧ. Κι αυτο επειδη εχει την πατεντα μαζι με την Panasonic και αλλες εταιριες. Ειτε δηλαδη κατασκευαζει το BluRay η Panasonic ειτε καποιος τριτος, τα δικαιωματα τα εχουν οι patent holders.

    Ειναι παραδοξο λοιπον στον χωρο αυτο, γιατι όσο καλα και να προωθει την κονσολα της πλεον η MS, θα ευνοει και τον ανταγωνιστη της.

    Και για να διορθωσω κατι που εγραψε ο φιλος Γιαννης (Multy-Gamer) αρκετα πιο πανω, το PS1 δεν επαιζε μονο του στην αγορα. Τουναντιον. Μπηκε σαν σφηνα σε μια αγορα που μονοπωλουσαν τα μεγαθηρια Sega και Nintendo. Το PS2 μαλιστα ειδε και τη Sega να βγαζει μονη της τα ματια της με λαθος κινησεις στο αξιομνημονευτο Dreamcast. H δε Nintendo βλεποντας το status quo ν αλλαζει, σταματησε να υποστηριζει μονο τον πυρηνα της (mario,zelda κλπ) και στραφηκε σε αλλο κοινο. Τον περιστασιακο (casual) gamer. O casual gamer ομως δεν αγοραζει κονσολες συνεχεια, οποτε θα πρεπει να βρει τωρα καινουρια ταυτοτητα (ξανα) η Nintendo. Ιδωμεν.

    Mετα απ αυτην την μακροσυρτη αναλυση θεωρω οτι στην περιπτωση του 720 η MS βρισκεται μεταξυ σφυρας και ακμονος. Απ τη μια υπαρχει η πολυ καλη λυση τυπου onlive και DL-Only παιχνιδιων - ομως θα χασει τους retailers - κι απ την αλλη η χρηση του BD-Format και να δινει κερατιατικα στην Sony. Eκτιμω οτι ο κοσμος δεν ειναι ετοιμος για DL-Only παιχνιδια κι οτι θα στραφει στο BluRay.

    Ολα αυτα ειναι προσωπικες εκτιμησεις.

    Relax, I'll get it...

  15. #55
    Cool Member Multy-Gamer's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    157
    PSN ID
    ORIGINAL-AEKAPA-

    Default

    Quote Originally Posted by kabamaru View Post
    To να μην παιζει μεταχειρισμενα ειναι ευκολη εικασια (απο το kotaku) γιατι απλα ανηκει στις δυνατοτητες του δισκου. Εκτιμω οτι η MS θα διαψευσει τη χρηση της συγκεκριμενης δυνατοτητας.

    Tωρα για το blu-ray τα πραγματα ειναι πιο μπερδεμενα...

    Η Sony εχτισε την αυτοκρατορια που εχτισε εξαιτιας της επιτυχιας της κασσεττας στα 80s. Eιχε την πατεντα κι εβγαζε λεφτα για καθε κασσεττα αλλα και για καθε cassette player που κυκλοφορουσε στην αγορα. Το ιδιο νομιζω ισχυε και το format VHS (Λευτερης pending for confirmation). Εκτοτε προσπαθει να επαναλαβει την επιτυχια αυτη. Βλεπε minidisk,UMD κλπ αλλα δεν της εκατσε. Φαινεται ομως να της καθεται με το bluray...

    Κερδισε τον πολεμο των format απεναντι στο HD-DVD και ολοι οι ανταγωνιστες φοβουνται μια επαναληψη της φασης με την cassette. Ειναι και λογος που το XBOX δεν βγηκε με bluray. Οχι τοσο για να μειωσει το κοστος, (ακριβη η μπλε ακτινα laser, αληθεια ειναι) αλλα και να εμποδισει τον αντιπαλο της να γιγαντωθει. Αν παρατηρησατε κανενα Game for Windows δεν κυκλοφορησε ποτε σε BD και γενικα δε δημιουργηθηκε ποτε η αναγκη για BD στο PC. Τεχνηεντως θα ελεγα, αφου η τεχνολογια στο PC αυξανεται ελευθερα αλλα τα drive παρεμειναν τα ιδια...

    H γενια ομως θ αλλαξει και το DVD αναγκαστικα πρεπει να περασει στην ιστορια. Αν υιοθετηθει το BluRay στο νεο ΧΒΟΧ, τοτε - διορθωστε με αν κανω λαθος - η Sony θα βγαζει κερδος απο καθε XBOX αλλα και καθε παιχνιδι που βγαινει για ΧΒΟΧ. Κι αυτο επειδη εχει την πατεντα μαζι με την Panasonic και αλλες εταιριες. Ειτε δηλαδη κατασκευαζει το BluRay η Panasonic ειτε καποιος τριτος, τα δικαιωματα τα εχουν οι patent holders.

    Ειναι παραδοξο λοιπον στον χωρο αυτο, γιατι όσο καλα και να προωθει την κονσολα της πλεον η MS, θα ευνοει και τον ανταγωνιστη της.

    Και για να διορθωσω κατι που εγραψε ο φιλος Γιαννης (Multy-Gamer) αρκετα πιο πανω, το PS1 δεν επαιζε μονο του στην αγορα. Τουναντιον. Μπηκε σαν σφηνα σε μια αγορα που μονοπωλουσαν τα μεγαθηρια Sega και Nintendo. Το PS2 μαλιστα ειδε και τη Sega να βγαζει μονη της τα ματια της με λαθος κινησεις στο αξιομνημονευτο Dreamcast. H δε Nintendo βλεποντας το status quo ν αλλαζει, σταματησε να υποστηριζει μονο τον πυρηνα της (mario,zelda κλπ) και στραφηκε σε αλλο κοινο. Τον περιστασιακο (casual) gamer. O casual gamer ομως δεν αγοραζει κονσολες συνεχεια, οποτε θα πρεπει να βρει τωρα καινουρια ταυτοτητα (ξανα) η Nintendo. Ιδωμεν.

    Mετα απ αυτην την μακροσυρτη αναλυση θεωρω οτι στην περιπτωση του 720 η MS βρισκεται μεταξυ σφυρας και ακμονος. Απ τη μια υπαρχει η πολυ καλη λυση τυπου onlive και DL-Only παιχνιδιων - ομως θα χασει τους retailers - κι απ την αλλη η χρηση του BD-Format και να δινει κερατιατικα στην Sony. Eκτιμω οτι ο κοσμος δεν ειναι ετοιμος για DL-Only παιχνιδια κι οτι θα στραφει στο BluRay.

    Ολα αυτα ειναι προσωπικες εκτιμησεις.
    οχι μονο προσωπικες εκτιμησεις φιλε τολη ειναι 100τοις εκατο πραγματικα γεγονοτα.και τα ανελυσες εξαιρετικα.δεν ειμαι σε θεση να γνωριζω προσωπικα αν δικαιουται η sony "μερισμα"απ τις πωλησεις των blu ray αλλα δεν εχω τον παραμικρο λογο να σε αμφισβητησω.στο θεμα των ps1 και 2 για τα οποια ειχα μιλησει κ γω απλα δεν το διατυπωσα σωστα αλλα ανεφερα μονο την καταληξη που σαφως και ηταν οι κονσολες αυτες να υπερνικησουν καθε ειδος ανταγωνισμου.τωρα για το νεο xbox (οπως και για το νεο playstation)ευχομαι πραγματικα να υοθετισει και να παραδειγματιστει απο τα δυνατα στοιχεια του αντιπαλου του.κ οι ενδειξεις αυτο δειχνουν(blu ray το νεο xbox,crossgame chat και μαλιστα δωρεαν το vita και σιγουρα και το ps4 κ πιθανως κ αλλα που θα ακολουθησουν).αυτο ειναι το μεγαλο καλο που κανει ο ανταγωνισμος οσο σκληρος κ αν ειναι.κ αν με το καλο ολα αυτα επισημοποιηθουν για τα νεα συστηματα νομιζω απλα θα ειναι πολυ καλο για το gaming γενικα.παντως ας το τρεναρουν λιγο ακομα.δεν μου δειχνει η τωρινη γενια οτι εχει ερθει στα ορια της.τα γραφικα και τα animations ολο και γινονται καλυτερα στα δυνατα χαρτια της καθε πλευρας ενω κ τα myltiplatform εχουν βελτιωθει πολυ (εκτος απο καποιες λιγες αλλα τραγικες εξαιρεσεις που δεν θελω να αναφερω)συν οτι με το the last of us ισως δουμε για πρωτη φορα την πραγματικη δυναμη του ps3 την οποια προσωπικα επιμενω δεν την εχουμε δει ακομα.σε καθε περιπτωση πιστευω οτι η τωρινη γενια τωρα μπαινει στην σαφως μικροτερη αλλα και καλυτερη φαση της.

  16. #56
    Elite kabamaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Here
    Posts
    817
    Name
    Apostolos

    Default

    Κι εγω συμφωνω οτι δεν ειναι ακομα καιρος για αλλαγη. Η Nintendo ομως ξεκινησε το χορο και οι αλλοι αναγκαστικα θα ακολουθησουν. Μαζι τους, φυσικα, κι εμεις. Εχω ομως την αποψη οτι ο κοσμος δε θελει αλλαγες γενικοτερα και βολευεται μ αυτα που εχει. Δε δικαιολογει στον εαυτο του εξοδα για νεα κονσολα. Απο "hardcore" μας εκαναν "casual", και casual σημαινει περιστασιακος.
    Βλεπουμε τι γινεται με το Vita. Μηχανηματαρα. Αλλα ο κοσμος δεν πειθεται γιατι πρεπει να αφησει το γερο-psp και να τα σκασει για κατι καινουριο. Νομιζω θα υπαρξει τετοια αντιμετωπιση και στις μεγαλες κονσολες.
    Το day-1 παει να πεθανει. Σαν να μην εφταναν τα παραπανω, εχουμε και τα RROD και YLOD. Slim, 250euro και παει λεγοντας, ισχυουν πλεον για τους περισσοτερους.

    Βεβαια, οι εταιριες αυτες εχουν στη δουλεψη τους γιγαντες του μαρκετινγκ, οποτε αν ισχυουν αυτα που λεω και σε μεγαλη κλιμακα, τοτε θα τα υπολογισουν στις κινησεις τους.

    Το WiiU εχει ανακοινωθει κανονικα και βγηκαν και φωτο, αλλα specs πουθενα! Κυκλοφορει φημολογια για 720, γινονται teaser αναφορες του ονοματος στο Real Steel αλλα απο specs τιποτα. Ουτε το ονομα δεν εχει επιβεβαιωθει. Το hype-ομετρο ομως γραφει αντιδρασεις και οι αναλυτες αναλυουν. Ηρθε μου φαινεται καιρος για ενα ακομα poll...

    Relax, I'll get it...

  17. #57
    Cool Member Multy-Gamer's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    157
    PSN ID
    ORIGINAL-AEKAPA-

    Default

    το wii u απ οτι ακουγεται δεν θα εχει κ τρομερες διαφορες απ την τωρινη γενια.εξαλλου οι hardcore gamers εχουν κοψει απο καιρο τις ελπιδες τους απ τη nintendo η οποια ακολουθει full casual προσεγγιση.πιστευω λοιπον οτι το θεμα (και οι ελπιδες των hardcore gamers)περιοριζονται στη sony κ στη ms.

    επομενως πιστευω οτι η επομενη γενια θα ξεκινησει για τον πολυ κοσμο μολις καποια απ τις δυο εταιρειες παρουσιασει νεο συστημα.ολα δειχνουν οτι αυτη θα ειναι η ms.φυσικα δε νομιζω μετα να επιτρεψει η sony οπως εκανε σ αυτη τη γενια στη ms να παιξει μονη της για πολυ καιρο γ αυτο κ ειναι βεβαιο οτι το ps4 ηδη σχεδιαζεται.

    τωρα οσον αφορα το αν πεθαινει το day1 αγορα μεγαλο ρολο επαιξε το rrod/ylod που ανεφερε ο τολης αλλα και η γενικη οικονομικη κατασταση.το προβλημα ειναι με ατομα σαν εμενα που δυσκολα κανουν καλα τον καταναλωτισμο τους οταν βρισκονται 5 φραγκα στην τσεπη τους.day1 πηρα και το ps2 και το ps3 και kai day1 θα παρω αν εχω λεφτα φυσικα το ps4 και το νεο xbox.υπαρχει βεβαια και η περιπτωσηνα απορριψω καποιο απ τα 2 αν απογοητευτω απ τα specs η αν εχω αφραγκιες.

    τωρα για το vita συμφωνω οτι ειναι τεχνικο επιτευγμα για handheld συστημα αλλα εκτος του οτι πολλοι (μεταξυ αυτων κ γω)δε μπορουν τις φορητες κονσολες υπαρχει το διδαγμα απ το psp οτι ολα τα καλα παιχνιδια βγηκαν αργοτερα και στο ps3.αυτο ηταν καλο για μας αλλα ισως κανει πολλους να ξανασκεφτουν πιθανη αγορα του.

  18. #58
    Member savas's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    αθηνα
    Posts
    70
    Name
    Παναγιωτης Σαββοπουλος

    Default

    τσαμπα κουβεντα κανετε
    καθηστε να εχουμε επισημα νεα και μετα τα λεμε
    ολοι παντος οι σοβαροι gamers θα αγορασουν και ps4 και new xbox
    τα wii και psp vita γαμα δελτα ειναι για τα παιδακια να παιζουν στις εκδρομες

  19. #59
    PS4forums Fanatic georgios's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Athens
    Posts
    4,742
    PSN ID
    georgios78

    Default

    GPU's (mia proxiri paratirisi. isos kano ke lathos)
    ps3 >>> 7800 >>> 256bus
    360 >>> X1800XL >>> 256bus
    wiiu >>> r770 >>> 256bus
    720 >>> 6670 >>> 128bus!!!

    oxi oti to buss ine to simantikotero gia tis epidosis. poles perikopes vlepo omos...

    mia ftini konsola, an ipostirixti apo games me entiposiaka grafika, isos ine oti prepi gia tin krisi
    "EVERY GAME IS BETTER THAN NO GAME"

    from the book "Alien Interview", the words of the alien captured in area 51

  20. #60
    Cool Member SOLID SNAKE MGS's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    XANIA
    Posts
    254
    PSN ID
    Giwrgos_13
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by georgios View Post
    GPU's (mia proxiri paratirisi. isos kano ke lathos)
    ps3 >>> 7800 >>> 256bus
    360 >>> X1800XL >>> 256bus
    wiiu >>> r770 >>> 256bus
    720 >>> 6670 >>> 128bus!!!

    oxi oti to buss ine to simantikotero gia tis epidosis. poles perikopes vlepo omos...

    mia ftini konsola, an ipostirixti apo games me entiposiaka grafika, isos ine oti prepi gia tin krisi

    το bus τι ειναι?οσο πηγενει πιο κατω ειναι πιο καλη η κνσολα?γτ βλεπω απο 256 πηγενει 128 ο.Ο
    METAL GEAR ONLINE EINAI FOBERO ONLINE GAME...

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •