Page 294 of 458 FirstFirst ... 194244284290291292293294295296297298304344394 ... LastLast
Results 5,861 to 5,880 of 9148

Thread: Xbox One

  1. #5861
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Narayan View Post
    Δεκτό σαν άποψη, αλλά αν είναι όπως τα λές, γιατί στο ίδιο post αναφέρω τις κακές πωλήσεις μέχρι στιγμής στην Κίνα; Αν ήθελα να τα παρουσιάσω όλα ρόδινα δεν θα την απέκρυπτα;
    κακες ως προς τι? την περυσινη χρονια? το launch του 360? την τεραστια ιστορια της κινας στον χωρο του console gaming?. Οπως ειπα απο την αρχη για την συγκεκριμενη χωρα μια χαρα δειχνουν.

    Πέρυσι που έβγαλε το αντίστοιχο patch πάντως όλα μέλι-γάλα με τους κατόχους της έκδοσης για PS4, ούτε θεωρίες για parity πριν το launch ούτε τίποτα. Να δεις που αν τελικά το patch για το Unity κάνει και upscale την ανάλυση όλοι θα ξεχάσουν την συγκεκριμένη ιστορία και το AC θα συνεχίσει για άλλη μια χρονιά να είναι best seller.
    περυσι μαθαμε στο launch οτι οι δυο εκδοσεις θα κυκλοφορησουν με την ιδια αναλυση, και οτι αυτο θα αλλαξει για το ps4 με day one patch, οποτε τι λες???????

    Τότε γιατί στην προηγούμενη gen βγήκε πρώτο σε πωλήσεις το Wii; Μας έφαγαν οι casuals;
    μαλιστα , τωρα θα γελασουμε. Για πες μας πως και ο τυπος που επαιζε λιγο CoD και ΜΠΡΟ , πηγε και πηρε Wii?


  2. #5862
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Streaming: The first 2 hours of Sunset Overdrive #1
    Come hang!

    Streaming the game here: http://www.twitch.tv/eatgames

  3. #5863
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Πολυ ενδιαφέρον φαίνεται, αλλα δε ξερω κατα ποσο θα μπορούσα να ασχοληθώ ωρες μαζι του.

  4. #5864
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Απο αυτα που ειδα , εαν σου αρεσαν τα Ratchet θα σου αρεσει και αυτο.

  5. #5865
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  6. #5866
    PS4forums Fanatic Nerven's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Πρέβεζα
    Posts
    2,452
    PSN ID
    Nerven86
    Name
    Ιωάννης

    Default

    Θα έπαιρνα άνετα την λευκή κονσόλα με Sunset Overdrive παρέα με Forza 5, Forza Horizon, Rysa, Dead Rising 3! αλλά έχω να πάρω το μηλόφωνο και θα πάει παραπίσω.

  7. #5867
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

  8. #5868
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Απο αυτα που ειδα , εαν σου αρεσαν τα Ratchet θα σου αρεσει και αυτο.
    Καθόλου δε μου άρεσαν τα Rachet....

  9. #5869
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Καθόλου δε μου άρεσαν τα Rachet....
    τοτε δεν ειναι για εσενα μαλλον.

  10. #5870
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγώ διασκεδασα με όλα τα ratchet, το χιούμορ τους ήταν απλά εκπληκτικό, αλλά αυτό εδώ δεν ξέρω κάτι με χαλάει.

    Spoiler!

  11. #5871
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Γελανε τα τσιμεντα με τη νεα παπαρια της microsoft. Ειχαν πει οτι ολο το master chief collection θα ειναι σε ενα διασκακι και ξαφνικα 20 μερες πριν την κυκλοφορια.......Mandatory day 1 20gb update! Που σημαινει αγοραζεις το παιχνιδι με τα ωραια σου λεφτα , πας σπιτι και περιμενεις 6+ ωρες (αναλογα τη συνδεση σου) για να παιξεις.

    http://www.wpcentral.com/halo-master...day-one-update

    http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=914005


    Λενε οτι εχει μεσα χαρτες για το mp "and other stuff" . Hd textures λεω εγω ο καχυποπτος γιατι αν ειναι μονο χαρτες γιατι να ειναι mandatory? Το ζητημα ειναι οτι κυκλοφορουν μια καταπληκτικη συλλογη μιας σειρας που αλλαξε τα fps και αντι να βαλουν 2-3 blu ray με εξτρα υλικο , making of, συνεντευξεις , φωτογραφιες του master chief γυμνου ξερωγω να χαμουρευεται με την cortana , οι γυφτοι εβαλαν 1 δισκακι . Τι να πω μαλλον εγω ειμαι ιδιοτροπος αν κ στο neogaf εχει πεσει αρκετο κραξιμο.


    Ακομα και αν πιστεψουμε οτι το update εχει μονο mp γιατι να μην το εχω απο την πρωτη στιγμη που πληρωνω το δισκακι? Απλο, για να γλυτωσουν λεφτα απο το 2ο δισκακι γιατι καποιοι πορωμενοι λενε οτι θα ανεβαινε η τιμη του παιχνιδιου με 2 blu ray. Ναι οπως ηταν ακριβοτερο το Lost Odyssey που ηταν 3 δισκακια στην προηγουμενη γενια , ή το FFVII στην προπροηγουμενη. #ΝΟΤ
    Last edited by james9; 18-10-2014 at 23:28.

    Spoiler!

  12. The Following 5 Users Say Thank You to james9 For This Useful Post:

    chronohill (19-10-2014),DJTaurus (19-10-2014),Nikoladim (19-10-2014),panos74gr (22-10-2014),WolfRathmA (19-10-2014)

  13. #5872
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Σόρυ αλλά το Lost Odyssey ήταν 4 δισκάκια. ;-)

  14. #5873

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Γελανε τα τσιμεντα με τη νεα παπαρια της microsoft. Ειχαν πει οτι ολο το master chief collection θα ειναι σε ενα διασκακι και ξαφνικα 20 μερες πριν την κυκλοφορια.......Mandatory day 1 20gb update! Που σημαινει αγοραζεις το παιχνιδι με τα ωραια σου λεφτα , πας σπιτι και περιμενεις 6+ ωρες (αναλογα τη συνδεση σου) για να παιξεις.

    http://www.wpcentral.com/halo-master...day-one-update

    http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=914005


    Λενε οτι εχει μεσα χαρτες για το mp "and other stuff" . Hd textures λεω εγω ο καχυποπτος γιατι αν ειναι μονο χαρτες γιατι να ειναι mandatory? Το ζητημα ειναι οτι κυκλοφορουν μια καταπληκτικη συλλογη μιας σειρας που αλλαξε τα fps και αντι να βαλουν 2-3 blu ray με εξτρα υλικο , making of, συνεντευξεις , φωτογραφιες του master chief γυμνου ξερωγω να χαμουρευεται με την cortana , οι γυφτοι εβαλαν 1 δισκακι . Τι να πω μαλλον εγω ειμαι ιδιοτροπος αν κ στο neogaf εχει πεσει αρκετο κραξιμο.


    Ακομα και αν πιστεψουμε οτι το update εχει μονο mp γιατι να μην το εχω απο την πρωτη στιγμη που πληρωνω το δισκακι? Απλο, για να γλυτωσουν λεφτα απο το 2ο δισκακι γιατι καποιοι πορωμενοι λενε οτι θα ανεβαινε η τιμη του παιχνιδιου με 2 blu ray. Ναι οπως ηταν ακριβοτερο το Lost Odyssey που ηταν 3 δισκακια στην προηγουμενη γενια , ή το FFVII στην προπροηγουμενη. #ΝΟΤ
    Θα συμφωνήσω με το ότι ΕΣΥ εισαι ιδιότροπος.

    ΚΑΤ αρχήν θα μπορείς να παίξεις κανονικά τα campaign χωρίς το patch των 20 go άμεσα μόλις κυκλοφορήσει το παιχνίδι και κατα δευτερο μιλάμε για 4 παιχνίδια σε 1 όποτε το να χωρέσουν όλα σε ένα δισκάκι ειναι αδύνατον.

    Επισης πρέπει να καταλάβεις ότι και τα 4 αυτά παιχνίδια πωλούνται στην τιμή του ενός όποτε το deal ειναι εξωφρενικά συμφέρον και ένα απ τα καλύτερα στην ιστορία του gaming.

    Με 60$ δεν ειναι δυνατόν να γίνουν όλα αυτά που ζητάς όποτε θεωρώ ότι εισαι τραγικά άκυρος και λάθος!

  15. #5874
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    ^^ Ο κοτζιμας πως εβαλε δυο δισκακια στην Legacy collection?
    Ολοκληρη τετοια συλλογη και δεν εχει εξτρα υλικο και τα παιχνιδια ολα σε bluray?
    εχει δικιο ο james9...
    Spoiler!

  16. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    AgentPrinny007 (19-10-2014)

  17. #5875
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Θα συμφωνήσω με το ότι ΕΣΥ εισαι ιδιότροπος.
    Ειμαι το παραδεχομαι.

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    ΚΑΤ αρχήν θα μπορείς να παίξεις κανονικά τα campaign χωρίς το patch των 20 go άμεσα μόλις κυκλοφορήσει το παιχνίδι και κατα δευτερο μιλάμε για 4 παιχνίδια σε 1 όποτε το να χωρέσουν όλα σε ένα δισκάκι ειναι αδύνατον.
    Δεν ειπα να χωρεσουν σε ενα δισκακι ειπα να βαλουν κ ενα δευτερο.

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Επισης πρέπει να καταλάβεις ότι και τα 4 αυτά παιχνίδια πωλούνται στην τιμή του ενός όποτε το deal ειναι εξωφρενικά συμφέρον και ένα απ τα καλύτερα στην ιστορία του gaming.

    Με 60$ δεν ειναι δυνατόν να γίνουν όλα αυτά που ζητάς όποτε θεωρώ ότι εισαι τραγικά άκυρος και λάθος!
    Τι μεν νοιαζει εμενα αν το χρεωνουν 60$? Ας το χρεωναν 65 να βγαλουν το κοστος του εξτρα blu ray, θα ελεγε κανεις τιποτα? Οπως ειπα μιλαμε για τη σειρα που αλλαξε τα fps που πουλησε εκατομμυρια αντιτυπα. Γιατι να μην εχω την συλλεκτικη εκδοση με τα blu ray και τα εξτρα του σε περιοπτη θεση και να εχω τα μισα κατεβασμενα με update?

    Spoiler!

  18. #5876
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Για κάποιο λόγο γενικά οι εταιρείες αποφεύγουν τα extra δισκάκια. Δεν νομίζω πλέον ότι μιλάμε για την απλή χρέωση της δημιουργίας του δίσκου, ίσως να παίζει και κάτι άλλο από πίσω.

    Δεν το κάνει μόνο η Microsoft btw.

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  19. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Giannis1979 (19-10-2014)

  20. #5877
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Σόρυ αλλά το Lost Odyssey ήταν 4 δισκάκια. ;-)
    Αχ Νεκτάριε γέρασα και ξεχνάω, 6 χρόνια πέρασαν




    ΥΓ. Τελικά δεν είμαι τόσο ιδιότροπος. Όπως θα δείτε κ εδω, λένε τα αυτονόητα
    https://gbatemp.net/threads/halo-the...update.372896/

    Δηλαδή ας έβγαζαν ένα δισκάκι campaign, ένα MP. Ας έβγαζαν τη συλλογή σε δύο δόσεις Vol. 1 και Vol. 2 στη μισή τιμή η λίγο πιο πάνω από τη μισή για να καλύψουν τα printing costs.

    Επίσης κάτι πολύ απλό. Κυκλοφορείς αυτή τη συλλογή κ επιλέγω να την αγοράσω σε physical version γιατί είμαι συλλέκτης, γιατί γουστάρω να ανοίγω τη συσκευασία, γιατί έτσι θέλω ρε παιδί μου. Με 20gb update ΔΕΝ είναι πια physical, είναι κάτι μπασταρδεμενο το οποίο τελικά δεν έχω στα χέρια μου αλλά πρέπει να κατεβάσω. Κ αν εγώ θέλω να παίξω κατευθείαν MP? Πρέπει να περιμένω υποχρεωτικά. Από όπου κ να το πιάσεις βρωμάει υπάρχουν δεκάδες παιχνίδια που κυκλοφόρησαν σε 2,3,4 δισκάκια αυτό εδώ είναι πρωτακουστο.
    Last edited by james9; 19-10-2014 at 10:29.

    Spoiler!

  21. The Following User Says Thank You to james9 For This Useful Post:

    Nek_Food (19-10-2014)

  22. #5878
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Spoiler!

  23. The Following 10 Users Say Thank You to chronohill For This Useful Post:

    AgentPrinny007 (21-10-2014),Gazof (19-10-2014),hakoo (19-10-2014),james9 (19-10-2014),Leon_DiZ (21-10-2014),Nek_Food (19-10-2014),Nerven (19-10-2014),Nikoladim (19-10-2014),odytsak (21-10-2014),Slay (19-10-2014)

  24. #5879
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    LOOOOOOL

    Kojima trolling στα καλύτερά του!

    Ο Hayter απαράδεκτος, σαν λυσσασμένο σκυλί
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  25. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    chronohill (21-10-2014)

  26. #5880
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •