Search:

Page 1 of 40 1 2 3 4

Search: Search took 1.00 seconds.

  1. Replies
    59
    Views
    6,526

    Δεν μπορείς να αυξήσεις χρονισμό έτσι επειδή...

    Δεν μπορείς να αυξήσεις χρονισμό έτσι επειδή απλώς "γουστάρεις"!

    Αυξάνεις χρονισμό ΑΛΛΑ παραμένεις στα ίδια νανόμετρα; Τότε αυξάνεις πολύ την θερμοκρασία άρα αλλάζεις ΟΛΟ το σχεδιασμό motherboard...
  2. Replies
    59
    Views
    6,526

    Οι λόγοι, που έχουν αναλυθεί εδώ μέσα μυριάδες...

    Οι λόγοι, που έχουν αναλυθεί εδώ μέσα μυριάδες φορές, είναι πολύ απλοί / βασικά ένας (συν ένας) είναι:

    - Η συμβατότητα με το PS5 OG

    (και ο συν ένας: γιατί οι dev θα πρέπει να γράφουν διπλό...
  3. Replies
    59
    Views
    6,526

    Διαβάζοντας την μικρή λόγω περιορισμένου leaked...

    Διαβάζοντας την μικρή λόγω περιορισμένου leaked info του DF, βλέπω ότι και Ρίτσαρντ Ληντμπετερ τείνει σε αυτά που είπα πιο πάνω.

    Ότι δηλαδή το PS5 Pro στοχεύει στην αύξηση ανάλυσης και περισσότερο...
  4. Replies
    59
    Views
    6,526

    Εμ αφού τα έκαναν ΣΚΑΤΑ και έβαλαν x86 μέσα και...

    Εμ αφού τα έκαναν ΣΚΑΤΑ και έβαλαν x86 μέσα και GPU από PC, τι περιμένεις;

    Όταν τα φωνάζαμε πριν χρόοοοονια αυτά ο psx3 κι εγώ, ξέραμε τι λέγαμε: technological innovation πήγε περίπατο.

    Τώρα...
  5. Replies
    59
    Views
    6,526

    Έχεις απόλυτο δίκιο Val και η Σονυ όλα αυτά τα...

    Έχεις απόλυτο δίκιο Val και η Σονυ όλα αυτά τα έχει υπόψη της, από την εποχή του PS4 Pro που ακολούθησε ΑΚΡΙΒΩΣ αυτούς τους "κανόνες" που ανέφερες.

    Τροχοπέδη παρουσίασε η MS με το Series S, τέτοια...
  6. Replies
    59
    Views
    6,526

    Καλημέρα. (πριν κάποιο καιρό είχα ποστάρει...

    Καλημέρα. (πριν κάποιο καιρό είχα ποστάρει λεπτομερή σπεκς)

    Στα πολύ γρήγορα (γιατί πρέπει να φύγω για νοσοκομεία) :

    Μου φαίνεται ότι θα έχει υψηλότερες αναλύσεις απ' ότι το PS5 OG σε όλα τα...
  7. O καπιταλισμός απαιτεί, όχι απλώς επιθυμεί αλλά...

    O καπιταλισμός απαιτεί, όχι απλώς επιθυμεί αλλά απαιτεί, από τον πολίτη να είναι απλός ιδιώτης. Ήτοι, να μην ασχολείται με τα κοινά, να δηλώνει απογοητευμένος από τα κόμματα, ουσιαστικά να "ωθηθεί"...
  8. Μέχρι και η ΝΔ/ευρωβουλευτής Ελίζα Βόζενμπεργ...

    Μέχρι και η ΝΔ/ευρωβουλευτής Ελίζα Βόζενμπεργ δήλωσε σήμερα (το άκουσα στο ραδιόφωνο στο αμάξι) "είναι κατάπτυστη η πρόταση της Εισαγγελέως, ντρέπομαι για την κατάντια της δικαιοσύνης στην χώρα μας"....
  9. Δεν έχω παίξει ακόμα το Spiderman 2, αλλά παίζω...

    Δεν έχω παίξει ακόμα το Spiderman 2, αλλά παίζω την PS5 έκδοση του Morales (την έχω ήδη τερματίσει στο PS4).

    Πραγματικά μου φαίνεται πολύ παιδικό και βαρετούλι. Δεν το καταδικάζω, προς Θεού, μια...
  10. Τερμάτισα για δεύτερη φορά το Lost Legacy...

    Τερμάτισα για δεύτερη φορά το Lost Legacy σπιν-οφφ του Uncharted 4, αλλά την έκδοση για PS5 (παίζοντας στα 60 fps).

    Με έκανε να (ξανά)πεθυμήσω τη Naughty Dog που προτιμώ. Όχι ότι δεν εκτιμώ το...
  11. Replies
    3,261
    Views
    594,665

    Sticky: Τελικά το podcast (που δεν ήταν podcast per se...

    Τελικά το podcast (που δεν ήταν podcast per se αλλά ένα video roundtable χωρίς το...table) ήταν εντελώς corporate talk όσο δεν πάει.

    Τα Ίντερνετς έπεσαν όλα έξω ή μάλλον η MS αποφάσισε να δώσει...
  12. Replies
    3,261
    Views
    594,665

    Sticky: Μην το λες αυτό, δεν είναι απαραίτητο. Η Σονυ...

    Μην το λες αυτό, δεν είναι απαραίτητο.

    Η Σονυ ναι μεν έβγαζε τα παιχνίδια της σε όλες τις πλατφόρμες αλλά ήταν φτιαγμένα, κομμένα και ραμμένα για το PS1 δε!

    Η "συνέπεια" ήταν σε κάποια σημεία...
  13. Replies
    3,261
    Views
    594,665

    Sticky: Βρε βρε βρε, ο καιρός έχει γυρίσματα αλλά έχει...

    Βρε βρε βρε, ο καιρός έχει γυρίσματα αλλά έχει και άτομα (στελέχη) που δεν μελετούν ή/και ξεχνούν το παρελθόν.

    Περί το 1999-2002 η ΕΑ ήταν με ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά ο μεγαλύτερος publisher με τα...
  14. Sticky: Η MS αενάως και εις το διηνεκές ΔΕΝ "καταλάβαινε"...

    Η MS αενάως και εις το διηνεκές ΔΕΝ "καταλάβαινε" το hardware.

    Όποια hardware προσπάθεια έχει κάνει στο παρελθόν και παρόν (πλην κάποιων μεγάλης αντοχής, μιλάμε να δουλεύει απροβλημάτιστα επί 28...
  15. Μα δεν είπα ότι ο χειρισμός για αυτό που...

    Μα δεν είπα ότι ο χειρισμός για αυτό που προτίθεται να κάνει δεν είναι καλός!

    Δεν ξέρω γιατί με ερμήνευσες έτσι.

    Πιστεύω ότι μετά από τόσα χρόνια θα με είχες καταλάβει ότι άλλο όταν μιλάω ως...
  16. Δυστυχώς το έψαξα αλλά ακόμα είναι σε CAM μορφή....

    Δυστυχώς το έψαξα αλλά ακόμα είναι σε CAM μορφή. Δεν έχει γίνει streaming/blu-ray release ακόμα.

    Αν θες να το δεις ντε και καλά σε CAM, πέρνα από το μάγκνετντιελ (dl / μία λέξη) τελεία κομ.
  17. Replies
    8,678
    Views
    2,546,079

    Sticky: Την αυτή τη μαλακία της Σονυ που δεν δίνει...

    Την αυτή τη μαλακία της Σονυ που δεν δίνει έκπτωση στο απλό Essential αν δεν έχει τελειώσει η συνδρομή τα τελευταία χρόνια, απλώς συμφώνησα με τον Slay ότι.....είναι μαλακία!

    Ιδιαίτερα με την...
  18. Replies
    8,678
    Views
    2,546,079

    Sticky: Ούτε σε εμένα έβγαλε τις προσφορές Μαύρης...

    Ούτε σε εμένα έβγαλε τις προσφορές Μαύρης Παρασκευής για το Essential αλλά έκπτωση ΜΟΝΟ για upgrade σε ακριβότερο tier.

    Τελειώνει η συνδρομή 3 Μαΐου οπότε ελπίζω να μου προσφέρει προσφορά για το...
  19. Sticky: https://www.eurogamer.net/ps5-v2-dualsense-control...

    https://www.eurogamer.net/ps5-v2-dualsense-controller-with-longer-battery-life-listed-by-retailer

    A new model of the PlayStation 5 DualSense controller with improved battery life has been spotted...
  20. Replies
    191
    Views
    20,102

    PS4/PS5 Όταν έχεις καθαρόαιμη ανάλυση στα ΠΑΝΤΑ, πολλές...

    Όταν έχεις καθαρόαιμη ανάλυση στα ΠΑΝΤΑ, πολλές *ατέλειες εξαλείφονται εντελώς με αποτέλεσμα η εικόνα να είναι τέλεια, τα γραφικά να μπορούν να πουσαριστούν όσο πιο πολύ αντέχει το hardware.
    ...
  21. Sticky: Όχι ρε συ, δεν λέω τον τύπο ή αλλιώς "σκέτη λέξη...

    Όχι ρε συ, δεν λέω τον τύπο ή αλλιώς "σκέτη λέξη format" της φωτογραφίας (εν προκειμένω .jpeg / ή οποιοδήποτε άλλη τύπου .tiff .bmp κλπ), αλλά το "σύστημα αρχειοποίησης δίσκου" (σε ελεύθερη...
  22. Replies
    59
    Views
    6,526

    Απορώ γιατί αυτή η κουβέντα κάνει κύκλους από το...

    Απορώ γιατί αυτή η κουβέντα κάνει κύκλους από το 2007 που ήρθε το PS3 στην Ελλάδα (για να ακριβολογώ από το 2005 που βγήκε το X360).

    Σε οποιοδήποτε hardware, είτε λέγεται κονσόλα...
  23. Exclusive Κατά τ' άλλα, όταν φωνάζω επί 3.5 χρόνια ότι...

    Κατά τ' άλλα, όταν φωνάζω επί 3.5 χρόνια ότι διοικητικά άρα και οργανωτικά (κατ' επέκταση και επενδυτικά) τα έχουν κάνει ΜΠΑΧΑΛΟ στη Σονυ (τα μεγάλα στελέχη), είμαι υπερβολικός.

    Να τα...
  24. Replies
    464
    Views
    63,342

    PS4/5 Exclusive Δεν πάει το μυαλό μου πως θα είναι (έχει ακόμα...

    Δεν πάει το μυαλό μου πως θα είναι (έχει ακόμα 2-3 χρόνια μπροστά του) το GT 8 που θα είναι exclusive για PS5 και παράλληλα θα εκμεταλλεύεται πλήρως το PS5 Pro.


    Μάλλον θα συνοδεύεται από ένα...
  25. Replies
    59
    Views
    6,526

    Δεν είχε η AMD αναπτύξει SoC με Ζεν 3 (πόσο...

    Δεν είχε η AMD αναπτύξει SoC με Ζεν 3 (πόσο μάλλον 4) όταν σχεδίαζαν το PS5 πίσω στο 2017-2019.

    Οπότε δεν υπήρχε κάποιος μαγικός τρόπος για δυνατότερη cpu συνεπώς ο Cerny (ορθώς) επικεντρώθηκε να...
Results 1 to 25 of 1000
Page 1 of 40 1 2 3 4