Search:

Page 1 of 2 1 2

Search: Search took 1.00 seconds.

  1. Replies
    1,327
    Views
    149,088

    Mετά από 67 ώρες το τελείωσα και εγώ. Απίστευτο...

    Mετά από 67 ώρες το τελείωσα και εγώ. Απίστευτο παιχνίδι, παρά τα bugs του. Αν μπεί κάποιος με υφάκι GTA V / λούνα πάρκ θα απογοητευθεί, δεν είναι καλό σε αυτόν τον τομέα. Απλά είναι συγκολινστικό...
  2. Sticky: To 1440p είναι το "2.5k". Στην ουσία παίρνεις τον...

    To 1440p είναι το "2.5k". Στην ουσία παίρνεις τον αριθμό των οριζόντιων pixels. 1920 * 1080 = 2k αν πάρεις τα οριζόντια pixels, 1080p αν πάρεις τα κάθετα. Αντίστχα το 2560 * 1440 = 2.5k / 1440p, και...
  3. Replies
    1,367
    Views
    285,254

    Sticky: Nαι, κοντά στο 100%. 1080ti είναι 50% πάνω, και η...

    Nαι, κοντά στο 100%. 1080ti είναι 50% πάνω, και η 2080ti = 3070 είναι 30% -40% πάνω από την 1080ti. Οπότε ίσως κια παραπάνω από 100%.
  4. Replies
    360
    Views
    32,141

    Exclusive Πω, μάμησε αυτό!! - - - Updated - - - Ε...

    Πω, μάμησε αυτό!!

    - - - Updated - - -



    Ε εννοώ χωρίς μουρμούρα. Κάθε φορά μου λέει "είσαι σίγουρος οτι το θες?" , απαντάω ναι και μου λέει ε τότε πάρτα.
  5. Replies
    360
    Views
    32,141

    Exclusive Ζητάω και εγώ συγνώμη, απλά το ύφος σου φάνηκε...

    Ζητάω και εγώ συγνώμη, απλά το ύφος σου φάνηκε επιθετικό, ίσως φταίει το γραπτό.

    Λογικά θα το πάρω φέτος, με το πιασοκόλιασμα που ετοιμάζεται να μας ρίξει η nvidia μάλλον θα πάει για του χρόνου η...
  6. Replies
    360
    Views
    32,141

    Exclusive Από θέμα gpu αυτή είναι η αντιστοιχία. Αμα τρέχει...

    Από θέμα gpu αυτή είναι η αντιστοιχία. Αμα τρέχει 4κ / 30 τότε υποχρεωτικά θα τρέχει και 1440π/60. Το rdr2 που λές είναι θέμα cpu, στα 30 τερματίζει ο jaguar οπότε δεν μπορείς να τρέξεις σε 60...
  7. Replies
    1,367
    Views
    285,254

    Sticky: Ναι είναι super ultra wide, 5120x1440. Είναι...

    Ναι είναι super ultra wide, 5120x1440. Είναι εντυπωσιακό σε τέτοιου είδους παιχνίδια.

    Οι περισσότεροι τίτλοι το υποστηριζουν πλέον, δεν μου ρχεται κάτι πρόσφατο που να μη δουλεύει. Το μόνο θέμα...
  8. Replies
    1,367
    Views
    285,254

    Sticky: Aποκαλείς κόσμο ψεύτες αλλά αυτοί έχουν το...

    Aποκαλείς κόσμο ψεύτες αλλά αυτοί έχουν το κόμπλεξ ;p

    Πάντως το internet δεν γέμισε με κατάρες από τους κομπλεξικούς PCMR όταν δυνατά exclusive του PC πέρασαν και στις κονσόλες (divinity /...
  9. Replies
    1,367
    Views
    285,254

    Sticky: Bγήκε τελικά preview για το game. Είχες δίκιο. Η...

    Bγήκε τελικά preview για το game. Είχες δίκιο. Η 1060 >>> PS4 στα 1440p max settings. Κακογραμμενα ports damn
  10. Replies
    467
    Views
    32,960

    Event Ναι σορρυ, δεν είχα πιει καφέ ακομα. GT7 εννοω

    Ναι σορρυ, δεν είχα πιει καφέ ακομα. GT7 εννοω
  11. Sticky: E καλά σε τέτοια περίπτωση τίποτα δεν είναι...

    E καλά σε τέτοια περίπτωση τίποτα δεν είναι ασφαλές. Απλά ευχαριστείς το θεό πο χτύπησε ο ssd του playstation αντί κάποια ακριβή συσκευή :p
  12. Sticky: Oι SSD έχουν έναν πεπερασμένο αριθμό από writes,...

    Oι SSD έχουν έναν πεπερασμένο αριθμό από writes, δηλαδή πόσα δεδομένα μπορείς να γράψεις πρίν ουσιαστικά πεθάνει. Oταν παίζεις ενα παιχνίδι δεν γράφεις στον SSD αλλά διαβάζεις, οπότε στη θεωρία δεν...
  13. Sticky: Το θα κάνουν παπάδες είναι άσχετο με το 4k / 60...

    Το θα κάνουν παπάδες είναι άσχετο με το 4k / 60 fps. Και 7 φορές πιο δυνατές να ήταν οι κονσόλες πάλι το tech demo σε 30 θα έτρεχε. Πρέπει να καταλάβεις ότι το 30αρι είναι επιλογή και όχι...
  14. Sticky: Από όσο καταλάβαινω είναι ενα feature της ue5 που...

    Από όσο καταλάβαινω είναι ενα feature της ue5 που ουσιαστικά αντί να κάνει render το μηχάνημα όλα αυτα τα geometry details τα streamari κατευθείαν από την μνήμη / σκληρό? σε ποιότητα film. Φαντάζομαι...
  15. Replies
    1,367
    Views
    285,254

    Sticky: Έκανα edit. Κατά πάσα πιθανότηατα θα με δείτε...

    Έκανα edit.

    Κατά πάσα πιθανότηατα θα με δείτε σε ντουέτο PS master race / PC master race. Εκτός αν κάνει κάμια έκπληξη το series x.
  16. Replies
    1,367
    Views
    285,254

    Sticky: Παιδιά το RTX είναι το μέλλον και οι διαφορές...

    Παιδιά το RTX είναι το μέλλον και οι διαφορές είναι τρομακτικές. Μόνο έτσι θα επιτευχθεί ο φωτορεαλισμός. Το πρόβλημα που δεν βλέπεται διαφορές είναι απλό, δεν υπάρχει ακόμα το hardware για να...
  17. Sticky: Aυτό το έγραψε developer ή επαγγελματίας...

    Aυτό το έγραψε developer ή επαγγελματίας παπατζής? Αφενός καμμία σχέση τα CPU με το GPU. Το game logic που τρέχει το CPU μαζί με τα draw calls συνήθως έχουν single thread dependency (που σημαίνει οτι...
  18. Sticky: Mη κολλάς στο PUBG, δεν είναι μόνο αυτό. Το PUBG...

    Mη κολλάς στο PUBG, δεν είναι μόνο αυτό. Το PUBG το ανέφερα σαν παιχνίδι με μικρό κόστος developing αλλά τεράστια έσοδα. Δεν το θεωρώ καν ακραία περίπτωση. Υπάρχουν και κάτι fortnite, fifa , cod κλπα...
  19. Sticky: Aφού είπα τα θετικά και χαρήκατε, ας πώ τώρα και...

    Aφού είπα τα θετικά και χαρήκατε, ας πώ τώρα και τα αρνητικά να φάω ραπόρτο :P

    Το κόστος του game developing προβλέπω να οδηγήσει σε ουσιαστική κατάργηση των exclusive, γιατί απλά δεν βγαίνει...
  20. Sticky: Ούτως η άλλος η διαφορά στα TFLOPS είναι αστεία....

    Ούτως η άλλος η διαφορά στα TFLOPS είναι αστεία. Όλοι έχουν εστιάσει στις GPU, εμένα προσωπικά μου φαίνεται αδιαφόρο.

    Την μεγάλη διαφορά και στις 2 περιπτώσεις θα την κάνει η CPU. ΑΝ σκοπεύουν να...
  21. Replies
    1,367
    Views
    285,254

    Sticky: Αντί να το κάνουμε vs που δεν οδηγεί κάπου, για...

    Αντί να το κάνουμε vs που δεν οδηγεί κάπου, για δε πιάνουμε κάτι πιο ενδιαφερον? Καμία πρόβλεψη ας πούμε πως θα αλλάξουν οι νέες κονσόλες το τοπίο στο pc gaming?

    Εγώ βλέπω με τα cpu που θα...
  22. Replies
    1,367
    Views
    285,254

    Sticky: Επειδή ίσως δεν γνωρίζεις πάντως, ο Cevat (CEO...

    Επειδή ίσως δεν γνωρίζεις πάντως, ο Cevat (CEO της Crytek) που έκανε την δήλωση είναι biased υπέρ των κονσόλων. Η τουλάχιστον ήτανε εκείνο το διάστημα. Μέτα το Crysis 1 έκανε επίσημα δηλώσεις περί...
  23. Replies
    31
    Views
    3,598

    ΝΑΙ, αλλά υπερβολικά δύσκολο. Δεν το τελείωσα το...

    ΝΑΙ, αλλά υπερβολικά δύσκολο. Δεν το τελείωσα το 2ο, μου σπάσε τα νεύρα κάποια στιγμή και το παράτησα.
  24. Replies
    1,367
    Views
    285,254

    Sticky: Σε γενικές γραμμές συμφωνώ. Απλά αυτό με την...

    Σε γενικές γραμμές συμφωνώ.


    Απλά αυτό με την αξιοποίηση στο PC δεν καταλαβαίνω. Αυτο που έγραψα παραπάνω εννοείς σαν αξιοποίηση? Δηλαδή γονάτισμα high end κάρτας με αντίστοιχο eye candy? Γιατί...
  25. Replies
    1,367
    Views
    285,254

    Sticky: Δεν το βλέπω πρώτη φορά το παραπάνω. Αυτή του...

    Δεν το βλέπω πρώτη φορά το παραπάνω.

    Αυτή του η δήλωση λυπάμαι κιόλας, αλλά και αλήθεια να είναι, σωστό με βγάζει. 2x better than EQUAL PC hardware...Εσύ όμως δεν λές αυτό. Εσύ μου λές οτι το PS4...
Results 1 to 25 of 30
Page 1 of 2 1 2