PDA

View Full Version : Windows Phone 7 - Apps/Games Official Thread



WolfRathmA
24-04-2011, 07:05
Απο τα χερια μας εχουν περασει παρα πολλα κινητα τηλεφωνα και σαν "gadgeτακιας" που ειμαι και εγω εχω δοκιμασει σχεδον τα παντα.

Στη γενια που ειμαστε τα πιο δημοφιλοι λειτουργικα ειναι το iOS, android και Windows Phone 7.

Στην αρχη ειχα iOS device οπου το πουλησα και μετα πηγα σε Android device να δω πως ειναι. Η αληθεια ειναι οτι δε σκεφτομουνα ΚΑΘΟΛΟΥ το Windows Phone 7 γιατι τα θεωρουσα... windows LOL. Τα απεχθανομαι οσο δε παει! Τεσπα...

Με το Android δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενος (μιλαω αποκληστικα για το λειτουργικο και οχι για τις εφαργμογες). Να κολανε τα παντα, να μη μπορω να κανω ευκολα scrolling και διαφορα αλλα τετοια! Τα νευρα μου ειχαν σπασει! Ειδικα οταν απο iOS πας σε Android... Το θεωρω παρα πολυ βαρυ λειτουργικο. Οποτε σκεφτομουνα να το αλλαξω!

Ειδα σε προσφορα καποια κινητα με windows phone 7 που εβαλε η vodafone απο 500 ευρω στα 200 και ειπα να τους ριξω μια ματια.

Εχω μεινει εκπληκτος απο αυτο που ειδα και επιασα!!! Η MS;;; Εβγαλε τετεοιο λειτουργικο; Που παει σφερα; Δε κρασαρει αλλα ουτε ΚΑΝ κολλαει;;; ΟΚ, εχει καποιες παιδικες αρρωστιες οπως για παραδειγμα δεν εχει Ελληνικα κτλ αλλα και το iOS δεν ειχε Ελληνικα 2 χρονια που ειχα κυκλοφορησει. Και απο οτι λενε θα ερθουν συντομα τα ελληνικα στο windows phone 7. Παρ'ολα αυτα μπορεις με "hack" να περασεις πληκτρολογιο ελληνικο και διαφορα αλλα.

Δε ξερω τι να πω, αλλα εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος απο αυτο που εχω αυτη τη στιγμη. Αγορασα το LG Optimus 7 (E900 αλλιως) και εχω τρελαθει! Επιτελους! Ενα πολυ γρηγορο κινητο σα το iPhone!

Πιστευω να εχω περισσοτερα νεα στο μελλον οποτε θα γραφω τις εντυπωσεις μου σε αυτο εδω το thread που σε περιπτωση καποιος θελει να ακουσει μια γνωμη για τα Windows Phone 7. Και ολα αυτα τα λεει ενα fan boy της Apple...

Chill
24-04-2011, 11:51
Μην συγκρίνεις μια ios συσκευή των 700 ευρώ με μια Android των 200....υπάρχει τεράστιο χάσμα.Για ασφαλή συμπερασματα ας έπαιρνες μια android συσκευή ανάλογης αξίας.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

WolfRathmA
24-04-2011, 23:49
Μα εχω δοκιμασει και συσκευη αναλογης αξιας οπως λες. Αλλα επειδη δε θελω να ερθω σε διαμαχη (LOL) απλα εγω προσωπικα δε τα συμπαθησα τα android.
Τεσπα... απλα αυτο που ηθελα να πω ειναι οτι, επειδη ολοι θυμουνται τα παλια windows mobile να πω οτι δεν εχει καμια απολύτως σχεση! Δε το περιμενα απο την MS αυτο xD

Αυτα! =D

Chill
25-04-2011, 00:15
Δηλαδή κ στα ακριβά Android που δοκίμασες κόλλαγε το σύμπαν,δεν μπορούσες να κάνεις scrolling και διάφορα άλλα; Πω λύκε θα σε λεγα κακό Apple fanboy τώρα αλλά αφού μου πήρες win7 κινητό δεν εχω τι να πω xaxa :>

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

WolfRathmA
25-04-2011, 00:58
ΧΑΧΑΧΑ! Δηλαδη σε εμενα επεσαν τα ελαττωματικα; Anyway... Και παλι επιφυλασσομαι, ισως ειμαι πολυ ενθουσιασμενος αυτη τη στιγμη γιατι δε το εχω και πολλες μερες το κινητο για να το εξερευνησω παραπανω... αλλα οι πρωτες μου εντυπωσεις ειναι πολυ καλες. Απλα το ολο θεμα με τα android ειναι οτι το θεωρω λιγο "βαρυ" σαν λειτουργικο συστημα. Ειδικα κιολας σε μικρες συσκευες. Το βαζουνε οπου να'ναι πλεον χωρις να το λογαριαζουν αυτο.

Ειμαστε offtopic ομως... ασε μη μπει και κανεις Android fan και με πλακωσει και στο ξυλο κιολας! LOL!

muku
25-04-2011, 01:03
Θα συμφωνήσω με τον chill απόλυτα. Δεν μπορεί να δοκίμασες high end android device και να κολούσε. Βασικά το Wildfire που είχες ήταν ίσως από τις χειρότερες επιλογές για android, από όλους έχω ακούσει τα χειρότερα για το συγκεκριμένο. Και έχω δουλέψει αντίστοιχο android κινητό (600mhz) και δεν ήταν τόσο άθλιο όσο περιγράφεις. Για το Wildfire μπορεί να ευθύνεται το htc sense, που πατάει πάνω στο android και τρώει πόρους. Τέσπα, βγήκαμε αρκετά offtopic για το συγκεκριμένο thread αλλά μας προκάλεσες :p

Πάντως τα WP7 εννοείται ότι είναι αλλού σε σύγκριση με τα παλιά windows mobile, καμία ομοιότητα. Πολύ καλή αρχή για την MS και σιγά σιγά που θα τα βλέπουμε να εξελίσσονται πιστεύω θα είναι δυνατός αντίπαλος στην αγορά. Ακόμα δεν έχω πιάσει στα χέρια μου τέτοιο κινητό αλλά από τα όσα έχω δει αλλά και από τα όσα γνωρίζω σχετικά με το development στις πλατφόρμες της MS θα δούμε πολύ ωραία πράγματα στο μέλλον.