PDA

View Full Version : Καταστηματα και κοροιδια



WolfRathmA
17-10-2007, 15:55
Ειχα εδω και καιρο ενα Dreambox το οποιο ειχα αγορασει απο ενα καταστημα μεσο ιντερνετ. Ολα ωραια και καλα. Το Dreambox δουλευε 1 χρονο ασταματητα οπου ηρθε μια καταραμενη ωρα να χαλασει.
Τους πηρα τηλεφωνο τους ειπα το προβλημα και μου ειπαν να τους το στειλω για να το στειλουν για επισκευη...
Περασε ενας μηνας και ακομα δεν εχω ακουσει ουτε φωνη ουτε ακρωαση... Του ειχα παρει και τηλ και μου λενε το εχουμε στειλει και το περιμενουμε. Μετα τους εστειλα email και μου λενε το περιμενουμε... Σημερα τους ξαναστειλα και παλι email και τους τα εχωσα κανονικα και απευθειας μου ειπαν οτι θα μου στειλουν αυριο καινουριο :bgrin2::bgrin2::bgrin2::bgrin2:

Πιστευω να μην μου λενε @@ρολογιες... γιατι μετα δεν ξερω και εγω τι θα κανω.

Απλα το κανω αυτο το post εδω για να εκφρασω τα παραπονα μου και να πω οτι οταν το αγορασα απευθειας την αλλη μερα μου το στειλαν γιατι ξερανε οτι θα παρουν λεφτα. Τωρα που ξερουν οτι δε θα παρουν τιποτα τα γραφουν ολα στα @@ τους. Κριμα... :mad: :fryingpan: :banghead:

ProEvo
17-10-2007, 16:03
δυστυχώς Wolf αυτός είναι κανόνας. Όλοι για να τα πάρουν, πρώτοι είναι. όταν όμως είναι να προσφέρουν υπηρεσίες που δε θα τους αποφέρουν κέρδη, τότε είναι από αναβολή σε αναβολή. πάλι καλά που σου έστειλαν καινουργιο τουλάχιστον.

WolfRathmA
17-10-2007, 16:05
δυστυχώς Wolf αυτός είναι κανόνας. Όλοι για να τα πάρουν, πρώτοι είναι. όταν όμως είναι να προσφέρουν υπηρεσίες που δε θα τους αποφέρουν κέρδη, τότε είναι από αναβολή σε αναβολή. πάλι καλά που σου έστειλαν καινουργιο τουλάχιστον.

Κατσε... σημερα μου ειπαν οτι θα μου στειλουν καινουριο... δε ξερω ακομα... αυριο το πολυ μεθαυριο θα ξερω...

ProEvo
17-10-2007, 16:24
Αν το έχεις γραπτώς σε mail μην ανησυχείς. Αν απλά στο ειπε κάποιος στο μιλητό από το τηλέφωνο τότε...:prayer:

seven77
17-10-2007, 16:52
αν γουσταρεις να τους τρε3εις μιλα με το ινστιτουτο καταναλωτων.
ισως αυτοι να 3ερουν να σου πουν τι δικαιουσαι και τι μπορεις να τους κανεις.

Katana
17-10-2007, 17:30
Σωστος.

ΙΝΚΑ και η μαγικη φραση μεσα στο email σας ''...επιφυλασσομαι των νομιμων δικαιωματων μου''.

Maximvs
17-10-2007, 17:58
αναλογα απο που το πηρες φιλε...αν το πηρες εκτος Ευρωπης τοτε θα περιμενεις αρκετα..Ενας φιλος που του χαλασε το tuner ενος DM-500S τον εστειλε Θεσσαλονικη και γυρισε επισκευασμενος σε 5 μερες.

WolfRathmA
17-10-2007, 19:28
αναλογα απο που το πηρες φιλε...αν το πηρες εκτος Ευρωπης τοτε θα περιμενεις αρκετα..Ενας φιλος που του χαλασε το tuner ενος DM-500S τον εστειλε Θεσσαλονικη και γυρισε επισκευασμενος σε 5 μερες.

Και εμενα μου ειπαν οτι το εστειλαν Θεσσαλονικη οπου ειναι τα κεντρικα εκει αλλα εδω και ενα μηνα δε το εχουν στειλει; Σε εποικηνωνια που ηρθα με θεσσαλονικη μου ειπαν οτι αν το ειχα αγορασει απο αυτους θα ειχα αντικατασταση μεσα σε ενα 24ωρο...