PDA

View Full Version : "GT5 Drift School"



cobradrama
12-03-2011, 13:02
ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ DRIFT

Τι είναι το DRIFT?

Σαν όρος Drift είναι η τεχνική οδήγησης στην οποία ο οδηγός εσκεμμένα γλιστράει το πίσω μέρος του αυτοκίνητου στις στροφές, διατηρώντας τον έλεγχο του οχήματος και υψηλή ταχύτητα εξόδου. Για να πούμε ότι ένα αμάξι ντριφταρει πρέπει η πίσω γωνία γλιστρήματος να είναι μεγαλύτερη από την μπροστά πριν την κορυφή της στροφής (apex) και οι μπροστινοί τροχοί να σημαδεύουν αντίθετα από την κατεύθυνση της στροφής (opposite lock) και όλα αυτά με τον οδηγό να έχει τον πλήρη έλεγχο των παραπάνω.
Το DRIFTING στην μορφή μηχανοκίνητου αθλητισμού με υψηλό επίπεδο δεξιοτήτων ο οδηγός πρέπει να κοντρολάρει το αμάξι του ενώ πλαγιολισθαίνει από άκρη σε άκρη με μεγαλη ταχύτητα , μέσα σε ενδεδειγμένη διαδρομή.
Η διαδρομή αυτή είναι ασφαλτινη και συνήθως πιστά ενώ ο οδηγός κρίνεται για την ταχύτητα του, τις γωνίες που παίρνει , την εκτέλεση και το στυλ της οδήγησης του .


Ο αντικειμενικός στόχος ενός αγώνα drifting είναι να εξασκήσεις αρκετή δύναμη στους πίσω τροχούς ώστε να σπάσεις την πρόσφυση τους και να ξεκινήσει ένα γλίστρημα επιταχύνοντας το αμάξι μπροστά ξεκινώντας το DRIFT. Το drift πρέπει να διατηρηθεί μέσα στις στροφές και στην υπόλοιπη πίστα χρησιμοποιώντας σχεδόν τέρμα γκάζι, λίγο φρενάρισμα και ακριβείς κινήσεις ανάποδου τιμονιού, κάνοντας ένα drift από την πρώτη στροφή μέχρι την τελευταία ενώ παράλληλα σκοράρεις πόντους περνώντας κοντά από τα ‘clipping points’ τα οποία είναι κώνοι που έχουν μπει σε σημεία των στροφών από τους κριτές ενδυκνιωντας ως την σωστή γραμμή drift.

Από πού ξεκίνησε το drifting?

Tο drifting ξεκίνησε σαν τεχνική οδήγησης δημοφιλές ανάμεσα στους οδηγούς του All Japan Touring Car Championship πριν 30 χρόνια . ο μοτοσυκλετιστικός μύθος Kunimitsu Takahashi μετά από μια σοβαρή του πτώση με την Honda του στο Isle of Man TT το 62 παράτησε τα μηχανάκια και από το 65 και μετά έπιασε τα αυτοκίνητα.
Ήταν ο ιδρυτής της τεχνικής του drift την δεκαετία του 70 , καθώς είχε γίνει γνωστός για την τεχνική του να ορμάει στο apex των στροφών με υψηλή ταχύτητα και μετά να ντριφταρει μέσα στην στροφή διατηρώντας υψηλή ταχύτητα εξόδου. Αυτός ο τρόπος οδήγησης του απέφερε αρκετά πρωταθλήματα και ορκισμένους οπαδούς που απολάμβαναν αυτή τη θεαματική οδήγηση .τα αγωνιστικά ελαστικά της εποχής 1960-1980 τύπου bias-ply ευνοούσαν αυτού του είδους οδήγησης με μεγάλες κλίσεις και αφού οι επαγγελματίες οδηγοί στην Ιαπωνία οδηγούσαν με αυτόν τον τρόπο έτσι οδηγούσαν και οι ‘γρήγοροι’ στον δρόμο.
Ο νεαρός τότε Keiichi Tsuchiya ενδιαφέρθηκε πάρα πολύ από τις τεχνικές του drift του Takahashi και ξεκίνησε να προπονείται σε ορεινές διαδρομές της Ιαπωνίας.
Πολύ γρήγορα απέκτησε μεγαλη φήμη ανάμεσα στον κόσμο των street racers και το 1977 με την βοήθεια μεγάλων περιοδικών και βελτιωτικών οίκων αποφάσισαν να φτιάξουν ένα βίντεο με τις drift δεξιότητες του Tsuchiya .
Το βίντεο γνωστό ως Pluspy είχε απίστευτη επιτυχία και ενέπνευσε πολλούς από τους κορυφαίους drifters που βλέπουμε σήμερα.
Μαζί με τον ιδρυτή της option magazine Daijiro Inada έκατσαν το 1988 και οργάνωσαν ένα από τα πρώτα event αποκλειστικά για drifting.

Πώς μπορώ να κάνω drift?

FLICKΑΡΙΣΜΑ
Φαντάζομαι ότι όλο και κάπου θα έχεις ακούσει ξανά τον ορό του φλικαρίσματος. Πρόκειται για την επιδίωξη σου να χρησιμοποιήσεις το βάρος του αυτοκινήτου και να το ρίξεις στο πλάι... Επιταχύνοντας αρκετά στην ευθεία, δημιουργείς αιωρούμενη κίνηση στο αυτοκίνητο, στρίβοντας το προς την αντίθετη κατεύθυνση της στροφής και αμέσως μετά προς την κατεύθυνση της! Αυτό θα δημιουργήσει το φαινόμενο του “εκκρεμές” όπως θα μπορούσαμε να πούμε, και θα δεις αυτόματα τον κώλο του αυτοκινήτου δίπλα σου. Φυσικά παίζει μεγάλο ρόλο τι αυτοκίνητο οδηγάς, η κατάσταση του οδοστρώματος και η ταχύτητα σου, αλλά μόλις μάθεις να κάνεις τις κινήσεις που πρέπει, την ώρα που πρέπει θα μαγευτείς από την εικόνα του αυτοκινήτου σου.

ΧΕΙΡΟΦΡΕΝΟ
Ο ευκολότερος τρόπος να μπει στην πλαγιολίσθηση το αυτοκίνητο, είναι με την χρησιμοποίηση του χειρόφρενου. Δεν χρειάζεται να το τραβήξεις με δύναμη ώστε να κλειδώσουν οι τροχοί, και συνήθως είναι αρκετό ένα τράβηγμα για να σπάσεις το traction. Επιτάχυνε μέχρι την στροφή, στρίψε και πάτα τον συμπλέκτη και ταυτόχρονα τράβα το χειρόφρενο σου! Να η πρώτη σου, πάντα..

ΣΥΜΠΛΕΚΤΑΡΙΣΜΑ
Η περιβόητη κλοτσιά του drift είναι άλλος ένας συνηθισμένος τρόπος πλαγιολίσθησης, και μάλιστα πολύ εντυπωσιακός όπως βλέπουμε και στους αγώνες πρωταθλήματος Drift Trophy! Πάρε την στροφή σου με αρκετές στροφές στον κινητήρα και πάτα βίαια τον συμπλέκτη. Εξίσου απότομα θα πρέπει να τον αφήσεις και πάλι προς τα επάνω. Το σοκ που θα προκληθεί, θα αποσταθεροποιήσει το αυτοκίνητο ώστε να πάρεις την στροφή με το πλάι.

ΥΠΕΡΣΤΡΟΦΗ ΙΣΧΥΟΣ
Πρόκειται για τον πιο συνήθη τρόπο που χρησιμοποιούν όλοι όσοι έχουν ένα πισωκίνητο αυτοκίνητο στα χέρια τους. Επιταχύνεις όσο το δυνατόν περισσότερο παίρνοντας την στροφή, μέχρι ο κινητήρας να αναγκάσει τα πίσω λάστιχα να γλιστρήσουν ομαλά με την υπερστροφή, με αποτέλεσμα ο κώλος σου να αρχίσει την πλάγια κίνηση του. Προφανώς χρειάζεσαι ένα αυτοκίνητο με αρκετή δύναμη για να το επιτύχεις!

ΑΠΟΤΟΜΟ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ
Αλλος ένας τρόπος να κάνεις τον κώλο του αυτοκινήτου σου να χορεύει, είναι το απότομο κατέβασμα ταχύτητας. Και εδώ θα πρέπει να επιταχύνεις αρκετά και ξαφνικά κατεβάζεις μια ταχύτητα στο σασμάν! Πραγματοποιώντας αυτή την κίνηση, θα μπλοκαριστούν στιγμιαία οι πίσω τροχοί και το πίσω μέρος του αυτοκινήτου θα δεχτεί μια απότομη κλοτσιά.

LIFT OFF OVERSTEER
Εδώ έχουμε να κάνουμε με ένα κολπάκι που το κάνεις όταν πηγαίνεις με αρκετά χιλιόμετρα. Οταν επιταχύνεις δυνατά στην στροφή, αφήνεις απότομα το γκάζι! Το βάρος του αυτοκινήτου θα μεταφερθεί μπροστά και μέσα, και έτσι το πίσω μέρος του αυτοκινήτου θα αρχίσει την διαδρομή του προς το πλάι...!

MANJI
Αν και ο Ιαπωνικός όρος είναι λίγο άγνωστος, η κίνηση είναι αρκετά γνωστή. Ο οδηγός χρησιμοποιεί συνδυασμούς φλικαρίσματος και υπερστροφής ισχύος, με αποτέλεσμα το αυτοκίνητο να πλαγιολισθένει ομαλά κατά την διάρκεια μιας ευθείας!


ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΓΥΡΙΣΑΜΕ! ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΩ ΣΕ DRIFT?

Το να κρατήσεις το αυτοκίνητο σε drift, είναι το επόμενο βήμα που πρέπει να μάθεις. Δυο πράγματα είναι αυτά που πρέπει να προσέξεις! Η γραμμή που θέλεις να κρατήσεις και το control στο γκάζι. Σημαντικό είναι να ξέρεις ποια γραμμή θα επιλέξεις για την στροφή που έχεις μπροστά σου, και παράλληλα να την ακολουθήσεις κάνοντας ανάποδο τιμόνι! Σε διαφορετική περίπτωση, όλο και κάποιο χωράφι θα “αγοράσεις”… Οσο για το control στο γκάζι του αυτοκινήτου, νομίζω ότι δεν χρειάζεται να σου πω και πολλά. Αν αφήσεις το αυτοκίνητο από γκάζι επάνω στην στροφή, το πιο λογικό είναι να “κρεμάσει”, ενώ αν δώσεις περισσότερο από όσο χρειάζεται το αυτοκίνητο θα αρχίσει τις περιστροφές ή αλλιώς donuts… Βέβαια καλά είναι και τα donuts αλλά σίγουρα δεν σε βοηθάνε να μάθεις την τέχνη της πλαγιολίσθησης.

ΕΝΑΛΛΑΣΣΟΜΕΝΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ! ΠΩΣ DRIFTΑΡΩ?

Αν και πρόκειται για μια αρκετά δύσκολη κίνηση που θα χρειαστείς αρκετή εμπειρία για να την επιτύχεις, εγώ θα σου δώσω τα tips που πρέπει να γνωρίζεις, αν και όπως σου ξαναείπα, ούτε σε χίλια χρόνια δεν θα καταφέρεις να την επιτύχεις διαβάζοντας! Ολα γίνονται μέσα σε μια πίστα και με πολύ εξάσκηση και όχι με διάβασμα... Ας πάρουμε σαν βάση ότι βρίσκεσαι ήδη σε Drift, σε αριστερή στροφή! Η μύτη του αυτοκινήτου σου βλέπει το εσωτερικό της αριστερής στροφής και οι πίσω τροχοί σου δεξιά. Αλλά αμέσως μετά έρχεται δεξιά στροφή και εσύ πρέπει να αλλάξεις κατεύθυνση κατά την διάρκεια του drift. Πρέπει λοιπόν, να κάνεις παραπάνω ανάποδο τιμόνι και ενδεχομένως να χρησιμοποιήσεις και μια από τις τεχνικές που περιέγραψα πιο πάνω. Είτε χρησιμοποιώντας την τεχνική του φλικαρίσματος, είτε του συμπλεκταρίσματος, είτε του lift off και αφού γίνει σωστά, το αυτοκίνητο θα αλλάξει κατεύθυνση προς την δεξιά στροφή με μια απότομη κλοτσιά στο πίσω μέρος του αυτοκινήτου! Για να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους, είναι αρκετά δύσκολο να το επιτύχει κάποιος αρχάριος και για αυτό σου υπενθυμίζω ότι χρειάζεσαι αρκετή προπόνηση ώστε να φτάσεις σε αυτό το σημείο. Οταν όμως θα το καταφέρεις θα νιώσεις πραγματικός βασιλιάς...!


Ένα διάγραμμα με συνεχόμενες στροφές και ο τρόπος τοποθέτησης του αυτοκινήτου κάνοντας drift:

http://i400.photobucket.com/albums/pp86/peripteras/How_To_Drift1.jpg

http://i400.photobucket.com/albums/pp86/peripteras/drift_overview.png

Το αξιοθαύμαστο με το GT5 είναι πώς όλα αυτά μπορούν να εφαρμοστούν σε ένα παιχνίδι.Η απόλαυση μόλις πετύχεις να ντριφτάρεις είναι εγγυημένη.
Θα φτιάχνω σχεδόν καθημερινά room για drift κατά τις 19:00,και είναι οι πάντες καλοδεχούμενοι.

http://i400.photobucket.com/albums/pp86/peripteras/TsukubaCircuit.jpg

http://i400.photobucket.com/albums/pp86/peripteras/9.jpg

http://i400.photobucket.com/albums/pp86/peripteras/AutodromoNazionaleMonza.jpg

http://i400.photobucket.com/albums/pp86/peripteras/TsukubaCircuit_1.jpg

odytsak
12-03-2011, 13:10
Δηλώνω συμμετοχή για μαθήματα από τον δάσκαλο του drift cobradrama.:respect7:

Γιώργο τέλεια η παρουσίαση, rep added για τον χρόνο που αφιέρωσες για να την ετοιμάσεις.:a023:

kyrtzo
12-03-2011, 13:45
+rep μπραβο πολυ καλο ποστ. Ευκαρια να μαθουν οι υπολοιποι την τεχνη του drift. Πολυ ωραιες φωτογραφιες!!!
Συμμετεχω και εγω στην προσπαθεια για να βοηθησω οσο μπορω.

cobradrama
12-03-2011, 13:47
Δηλώνω συμμετοχή για μαθήματα από τον δάσκαλο του drift cobradrama.:respect7:

Γιώργο τέλεια η παρουσίαση, rep added για τον χρόνο που αφιέρωσες για να την ετοιμάσεις.:a023:


+rep μπραβο πολυ καλο ποστ. Ευκαρια να μαθουν οι υπολοιποι την τεχνη του drift. Πολυ ωραιες φωτογραφιες!!!
Συμμετεχω και εγω στην προσπαθεια για να βοηθησω οσο μπορω.

Ευχαριστώ παίδες,κάθε βοήθεια είναι πολύτιμη!!!!:bravo-009:

freakygeo
12-03-2011, 13:55
+ rep daskale...ti na pw egw..sta exw pei sto lobby...eisai daskalos!!!bravo g t post

vstav130908
12-03-2011, 14:02
Έχει και η γυναίκα μου ένα ντριφτ στην κουζίνα δεν ήξερα όμως ότι μπορεί να κανείς τόσα πολα πράγματα
Respect Γιώργο για το άρθρο μόνο εσυ θα μπορούσες να το αναπτυξεις τόσο αυτο το θέμα
Και πάλι respect 

cobradrama
12-03-2011, 14:12
^^^ Thanks παίδες για τα καλά σας λόγια.Σας περιμένω το βραδάκι,όποιος μπορέσει,να ντριφτάρουμε στην TSUKUBA,μία από τις πλέον κατάλληλες πίστες για drift!!!!

The Only Way, Is Sideways!!!

freakygeo
12-03-2011, 14:22
opws lene sto xwrio mou..."my way...or the sideway"

george13gr
12-03-2011, 17:17
θα έρθω κι εγώ!
τις τεχνικές τις γνωρίζω από την πραγματική ζωη...
YouTube - Toyota Starlet With Anagnostopoulos Drift www.PeriTroxon.gr
στο gt5 επίσης την παλεύω σχεδόν καλά αλλά δεν τα παω καλα στις ρυθμίσεις!
μπράβο σου δάσκαλε για τον κόπο σου rep for you!

drvagos
12-03-2011, 19:29
+1000 Πολύ καλό, ελπίζω να μας διδάξεις και μέσα στις πίστες, πολυ θα χαρώ να τα πούμε και εκεί..

και πάλι μπράβο.

george13gr
12-03-2011, 20:18
ξενέρωσα που έπρεπε να φύγω θα μπω το βραδάκι αργότερα και ελπίζω να σας πετύχω μιας και μετά το 40 άρισμα είναι βαρετό να παίζεις μόνος

jkap
12-03-2011, 20:54
Μάθημα 1ο: Drift και τιμονιέρα δεν πάνε μαζί.

Αύριο το επόμενο: Πως να μην δέσεις κόμπο τα χέρια σου. :a045:

george13gr
12-03-2011, 22:28
Ξέρεις τι λένε στο δικό μου χωριό?
Με όποιον δάσκαλο καθίσεις τέτοια γράμματα θα μάθεις!
Το λοιπόν έχετε τον καλύτερο!
Ελπίζω να τα περάσατε ωραία

cobradrama
12-03-2011, 22:42
Μάθημα 1ο: Drift και τιμονιέρα δεν πάνε μαζί.

Αύριο το επόμενο: Πως να μην δέσεις κόμπο τα χέρια σου. :a045:

χαχαχαχα σωστόοοοος!!!!!! Πάρε για αρχή ένα τετρακίνητο και προπονήσου με αυτό.Πίστεψέ με είναι το καλύτερο αμάξι για να μάθεις drift.Mόλις του πάρεις τον αέρα περνάς στα πισωκίνητα.:d055:

drvagos
13-03-2011, 10:15
YouTube - Eisvoleas-Me tis pantes




Εδώ πάει και το τραγουδάκι

george13gr
13-03-2011, 10:21
παλιό και καλό^^^
τι μου θύμισες ρε φίλε!

george13gr
13-03-2011, 10:37
λοιπόν όπως είδα σε wiki υπάρχουν μαζεμένες διάφορες ρυθμίσεις για αμάξια στο gt5
από διάφορες ομάδες tuners..
τι θα λέγατε να κάνουμε κι εμείς μια δοκιμαστική προσπάθεια?
GREEK GT DRIFTING COMMUNITY ή αλλιώς εν συντομία GGTDC?

MajereMP44
13-03-2011, 11:06
Μπράβο στα παιδιά χτες!Τους πετυχα κατά τυχη και καιγανε κάτι λάστιχα lol (πολυ καλοί)
thnx για τις ρυθμίσεις george τα υπόλοιπα θα τα πούμε στις πίστες.Θέλει υπομονή πάντως το drift!

george13gr
13-03-2011, 11:34
^^και συ ήσουν πολύ καλός φίλε με λίγη δουλίτσα θα τα καταφέρεις άψογα!
εγώ μπαίνω online να δοκιμάσω νέο setup

δεν βλέπω όμως απήχηση με το GGTDC...
cobra?

maxcomgr
13-03-2011, 15:55
cobradrama πολύ ωραία δουλιά.
Μάθε μας driiiiiiiiiiiiiiiiift. (Κοντεύω να σπάσω την τιμονιέρα από τα νεύρα μου)!!!!!

TJohn
13-03-2011, 16:53
+rep κι απο μενα! Παρα πολυ καλη δουλεια η αναλυτικοτατη περιγραφη σου φιλε Γιωργο!!!

george13gr
13-03-2011, 18:32
θα μπούμε απόψε?το μεσημεράκι ήμουν με jkaper και majeremp44 και κάναμε drift
θάψαμε και την μερκελ λιγο αλλά όλα καλά!

trelokomio
13-03-2011, 18:56
giorgaki sinxaritiria gia to athro soy kai to koyragio na to grapseis eisai o:priest: toy driftttttttt:bravo-009: giati sta alla thes ligo mathima:hysterical::hysterical::pound::pound:

batz
13-03-2011, 19:18
ενα + και απο εμενα ολα τα παιδια αψογα!

cobradrama
14-03-2011, 09:47
giorgaki sinxaritiria gia to athro soy kai to koyragio na to grapseis eisai o:priest: toy driftttttttt:bravo-009: giati sta alla thes ligo mathima:hysterical::hysterical::pound::pound:

Αχχχχ,εσύ εσύ.Θα τα πούμε στην πίσταααααα.Βουντούυυυυυυ!!!!!!!!!:hysterical::hyst erical:

cobradrama
14-03-2011, 09:49
cobradrama πολύ ωραία δουλιά.
Μάθε μας driiiiiiiiiiiiiiiiift. (Κοντεύω να σπάσω την τιμονιέρα από τα νεύρα μου)!!!!!

ΜΑΘΗΜΑ ΠΡΩΤΟ:Άσε την τιμονιέρα και πιάσε το χειριστήριο.χαχαχα!!!!!!!:d030:

MajereMP44
14-03-2011, 10:18
θα μπούμε απόψε?το μεσημεράκι ήμουν με jkaper και majeremp44 και κάναμε drift
θάψαμε και την μερκελ λιγο αλλά όλα καλά!
Πολυ απλή γυναίκα κατα τα άλλα, μας μίλησε σε σπαστά ελληνικά και μας είπε ότι driftαρει 3-6 τις Κυριακές.Οπότε εκείνες τις ώρες :modecris: σουβλακι (κρεατάκι πάνω σε ξυλακι)
On topic τωρα. Κριμα που δεν έχει επιλογή για drift με βαθμολογία στο online.Αυτό είναι κάτι που τους ξέφυγε.Για να σου δίνει κ ένα κίνητρο παραπάνω να μαζέψεις Cr+XP.:drive:

george13gr
14-03-2011, 10:33
Πολυ απλή γυναίκα κατα τα άλλα, μας μίλησε σε σπαστά ελληνικά και μας είπε ότι driftαρει 3-6 τις Κυριακές.Οπότε εκείνες τις ώρες :modecris: σουβλακι (κρεατάκι πάνω σε ξυλακι)
On topic τωρα. Κριμα που δεν έχει επιλογή για drift με βαθμολογία στο online.Αυτό είναι κάτι που τους ξέφυγε.Για να σου δίνει κ ένα κίνητρο παραπάνω να μαζέψεις Cr+XP.:drive:

^^σωστό τους ξέφυγε αυτό ..
με τόσα λάστιχα που φάγαμε πιο πολλά κι απ το glitch θα παίρναμε :a098:

jkap
14-03-2011, 11:04
Ερώτηση...
Υπάρχει περίπτωση η πρόσφυση στο practice να είναι διαφορετική από το online γιατί ενώ στο practice πήγαινα σχετικά καλά, online σβούριζα συνέχεια.
Μου φαινόταν σαν να πατάει κάτω διαφορετικά το αυτοκίνητο.

george13gr
14-03-2011, 11:20
Ερώτηση...
Υπάρχει περίπτωση η πρόσφυση στο practice να είναι διαφορετική από το online γιατί ενώ στο practice πήγαινα σχετικά καλά, online σβούριζα συνέχεια.
Μου φαινόταν σαν να πατάει κάτω διαφορετικά το αυτοκίνητο.

χμμμ...νομίζω πως έχεις δίκιο...τα λάστιχά σου είναι τα ίδια και στις 2 περιπτώσεις?

MajereMP44
14-03-2011, 11:44
Η αίθουσα που τρέχουμε είναι ολα στο τέρμα? ποιοτητα αγωνα+ποιοτητα συνομιλιας?Πολλά παίζουν ρόλο στο online και γιαυτό βλέπουμε οτιναναι αλλαγές και στην οδηγηση και στους χρονους πολλες φορές.Επίσης τις τελευταιες μέρες μετά το update έχει περισσότερο lagg μου φαίνεται και πολλες αποσυνδεσεις στο άσχετο ή ξεκινανε οι μισοι στην γραμμη εκκινησης κ.ο.κ

drvagos
14-03-2011, 17:34
Παραέγινε το κακο , όντως. Όλα έχω την εντύπωση οτι σέρνονται..Ασε ,που εκτός τις αποσυνδέσεις , έγινε και πιο συχνό το φαινόμενο να μπαίνεις στην αίθουσα και να μην μπορείς να μπείς στην πιστα, παρα μόνο στην παρακολούθηση.

Τσπ σορυ για το offtopic

jkap
14-03-2011, 19:57
χμμμ...νομίζω πως έχεις δίκιο...τα λάστιχά σου είναι τα ίδια και στις 2 περιπτώσεις?

Ναι, άνεσης σκληρα λάστιχα και στις 2 περιπτώσεις.
Έκανα practice και όπως ήμουν μπήκα οnline όταν πήρα το μήνυμά σου.
Θα ο ξαναδω και σήμερα.

george13gr
14-03-2011, 20:05
Ναι, άνεσης σκληρα λάστιχα και στις 2 περιπτώσεις.
Έκανα practice και όπως ήμουν μπήκα οnline όταν πήρα το μήνυμά σου.
Θα ο ξαναδω και σήμερα.θα σου στείλω και σήμερα να δούμε τι παίζει!
παίδες ποιότητα αγώνα έχω υψηλή(προτεινόμενη)και συνομιλία τυπική...πάντα..
το room που θα κάνω απόψε θα λέγεται GREEK DRIFTERS**
και θα ναι σε ανοιχτό σαλόνι όλα αυτά μετά τις 10 ...
είστε όλοι καλεσμένοι να ξεδώσουμε παίδες!
και επι τη ευκαιρία να μας κάνει ο cobra άν έρθει το δεύτερο πολυπόθητο μάθημα!:banana:

Stagger
14-03-2011, 22:14
+respect

cobradrama
14-03-2011, 23:47
θα σου στείλω και σήμερα να δούμε τι παίζει!
παίδες ποιότητα αγώνα έχω υψηλή(προτεινόμενη)και συνομιλία τυπική...πάντα..
το room που θα κάνω απόψε θα λέγεται GREEK DRIFTERS**
και θα ναι σε ανοιχτό σαλόνι όλα αυτά μετά τις 10 ...
είστε όλοι καλεσμένοι να ξεδώσουμε παίδες!
και επι τη ευκαιρία να μας κάνει ο cobra άν έρθει το δεύτερο πολυπόθητο μάθημα!:banana:

Σήμερα είχαμε αγώνα πρωταθλήματος μάστορα!!!!!!!!Το ξέχασες???

george13gr
15-03-2011, 09:11
Σήμερα είχαμε αγώνα πρωταθλήματος μάστορα!!!!!!!!Το ξέχασες???

όχι δάσκαλε ΔΕΝ το ξέχασα!Απλά υπέθεσα πως θα μπαίνατε μετά τον αγώνα...........sorry

cobradrama
15-03-2011, 09:39
όχι δάσκαλε ΔΕΝ το ξέχασα!Απλά υπέθεσα πως θα μπαίνατε μετά τον αγώνα...........sorry

O αγώνας χθές ήταν το κάτι άλλο φίλε.Πολύ πίεση.Δέν είδα το μήνυμά σου ότι δέν θα τρέξεις,και σε περίμενα.Νόμιζα ότι το ξέχασες.

george13gr
15-03-2011, 09:48
O αγώνας χθές ήταν το κάτι άλλο φίλε.Πολύ πίεση.Δέν είδα το μήνυμά σου ότι δέν θα τρέξεις,και σε περίμενα.Νόμιζα ότι το ξέχασες.

μου ήρθε ο bro ο φαντάρος ρε γιώργη!και είχε λιώσει όλο το απόγευμα τι να του πεις?...
δεν πειράζει φίλε το επόμενο πρωτάθλημα αν φυσικά επιτρέπει και ο κυριάκος ας το κάνουμε σ/κ..

cobradrama
15-03-2011, 09:51
μου ήρθε ο bro ο φαντάρος ρε γιώργη!και είχε λιώσει όλο το απόγευμα τι να του πεις?...
δεν πειράζει φίλε το επόμενο πρωτάθλημα αν φυσικά επιτρέπει και ο κυριάκος ας το κάνουμε σ/κ..


Α!! Πάω πάσο.Όταν πρόκειτε για φαντάρο έχει προτεραιότητα.Όσο για τον επόμενο αγώνα ότι πεί ο Κυριάκος καθώς και τα υπόλοιπα παιδιά.Εγώ όποτε και να πείτε,τρέχω.

george13gr
16-03-2011, 19:21
κοιτάξτε ο δάσκαλος μας παίδες!!!!!!!!!!!!!!!!

YouTube - Gran Turismo 5 Cobradrama und Ich.

giannislazy
16-03-2011, 19:30
Αυτό είναι ΔΑΣΚΑΛΟΣ

Εμείς είμαστε στουρνάρια....Ανεπίδεκτοι μαθήσεως...

george13gr
16-03-2011, 19:38
Αυτό είναι ΔΑΣΚΑΛΟΣ

Εμείς είμαστε στουρνάρια....Ανεπίδεκτοι μαθήσεως...

όχι και στουρνάρια ρε!
λίγο noob-άδες μπροστά του μπορεί...
ωραίο βιντεάκι !

giannislazy
16-03-2011, 19:51
Ευθιάκηδες είμαστε...

Το βιντεάκι είναι από άλλο πλανήτη...

Ο Γιώργος είναι με το λευκό να υποθέσω?

george13gr
16-03-2011, 19:55
Ευθιάκηδες είμαστε...

Το βιντεάκι είναι από άλλο πλανήτη...

Ο Γιώργος είναι με το λευκό να υποθέσω?who knows?
θα μας πει μόλις το δει....

cobradrama
16-03-2011, 20:16
Νά στε καλά παίδες για τα καλά σας λόγια.Γιώργη πού το ξετρύπωσες αυτό ρε θηρίο???Στο βίντεο είμαι με το άσπρο EVO με ένα παλικάρι Γερμανό που κάναμε drift στην SUZUKA.Χαίρομαι παυ σας άρεσε.Ψάχνω να βρώ τον τρόπο με τα replay,πώς μπορώ να μετατρέψω τα αρχεία ps3 σε αρχεία βίντεο.Αυτό είναι τραβηγμένο με κινητό,κατευθείαν από την τηλεόραση του Γερμανού.

george13gr
16-03-2011, 21:17
Νά στε καλά παίδες για τα καλά σας λόγια.Γιώργη πού το ξετρύπωσες αυτό ρε θηρίο???Στο βίντεο είμαι με το άσπρο EVO με ένα παλικάρι Γερμανό που κάναμε drift στην SUZUKA.Χαίρομαι παυ σας άρεσε.Ψάχνω να βρώ τον τρόπο με τα replay,πώς μπορώ να μετατρέψω τα αρχεία ps3 σε αρχεία βίντεο.Αυτό είναι τραβηγμένο με κινητό,κατευθείαν από την τηλεόραση του Γερμανού.

George σε είχα για πιο προχωρημένο...
τα αρχεία που αποθηκεύει το gt5 για τα ριπλέυ δεν είναι παρά μόνο εντολές...
με πιο απλά λόγια τα διαβάζει μόνο μέσα από το παιχνίδι καθώς η A1 παίζει στην ουσία στο ριπλέυ "διαβάζοντας" τις εντολές που έχεις σώσει..

κοντολογής μόνο με εγγραφή οθόνης από capture card είσαι καλυμμένος ή κάμερα...
επίσης έχω μια υποψία πως οι αποκωδικοποιητές mpeg-4 που βάζουμε για την digea πως διαθέτουν τέτοια κόλπα...

θα ξέρω ως την δευτέρα σίγουρα!!!:f014:

υ.γ.
αμα δεν βαριέσαι και συ και οι υπόλοιποι πάμε για drift χωρίς όρια κατά της 10...εγώ θα έχω room GREEK DRIFTERS CLUB είστε όλοι/ες καλεσμένοι..
cheers

cobradrama
16-03-2011, 21:36
George σε είχα για πιο προχωρημένο...
τα αρχεία που αποθηκεύει το gt5 για τα ριπλέυ δεν είναι παρά μόνο εντολές...
με πιο απλά λόγια τα διαβάζει μόνο μέσα από το παιχνίδι καθώς η A1 παίζει στην ουσία στο ριπλέυ "διαβάζοντας" τις εντολές που έχεις σώσει..

κοντολογής μόνο με εγγραφή οθόνης από capture card είσαι καλυμμένος ή κάμερα...
επίσης έχω μια υποψία πως οι αποκωδικοποιητές mpeg-4 που βάζουμε για την digea πως διαθέτουν τέτοια κόλπα...

θα ξέρω ως την δευτέρα σίγουρα!!!:f014:


υ.γ.
αμα δεν βαριέσαι και συ και οι υπόλοιποι πάμε για drift χωρίς όρια κατά της 10...εγώ θα έχω room GREEK DRIFTERS CLUB είστε όλοι/ες καλεσμένοι..
cheers

Ωραίος ο george.Δέν ήξερα λεπτομέρειες φίλε για τα replay.
ΤΩΡΑ ΞΕΡΩ,χαχαχαχα
Θα σου έρθουμε για drift!!!!!!!!

freakygeo
16-03-2011, 23:30
oti kai na pw gia ton giorgo einai ligo...vamos gogo!!!!

STI_GR
17-03-2011, 07:46
ρε, τα τετρακινητα δεν κάνουν drift τσάμπα βενζινα καιμε τόσο καιρο....

george13gr
17-03-2011, 10:04
ρε, τα τετρακινητα δεν κάνουν drift τσάμπα βενζινα καιμε τόσο καιρο....

και ερωτώ εγώ το εξής
αφού μπαίνεις που μπαίνεις ονλάην σε drift room και βλέπεις τους 5 από τους 6 να ντριφτάρουν με τετρακίνητο τι γυρνάς και λες??????????
τύφλα να χει ο παρακάτω δήθεν οδηγός στο βίντεο που ακολουθεί εμείς είμαστε καλύτεροι!
YouTube - KEN BLOCK gymkhana 3 drift

george13gr
17-03-2011, 10:22
μερικές φωτός από το χθεσινό κάψιμο στη tsukuba !

STI_GR
http://img847.imageshack.us/img847/2747/tsukuba1.jpg
STI_GR VS COBRA
http://img546.imageshack.us/img546/2443/tsukuba2.jpg
COBRA VS GEORGE13 VS STI_GR
http://img138.imageshack.us/img138/4653/tsukuba3.jpg
EXSTACY
http://img39.imageshack.us/img39/9880/tsukuba4.jpg
DRIFT STUDENT
http://img821.imageshack.us/img821/7508/tsukuba5.jpg
GIANNISLAZY
http://img600.imageshack.us/img600/5844/tsukuba6.jpg

επειδή το βίντεο έχει αρκετή δουλίτσα δώστε μου 1-2 μέρες!!

STI_GR
17-03-2011, 10:50
και συνεχιζω...

http://i658.photobucket.com/albums/uu307/STI_GR/TsukubaCircuit_41.jpg
http://i658.photobucket.com/albums/uu307/STI_GR/TsukubaCircuit_31.jpg
http://i658.photobucket.com/albums/uu307/STI_GR/TsukubaCircuit_21.jpg
http://i658.photobucket.com/albums/uu307/STI_GR/TsukubaCircuit_11.jpg
http://i658.photobucket.com/albums/uu307/STI_GR/TsukubaCircuit_51.jpg

MajereMP44
17-03-2011, 11:28
μπράβο ρε παιδιά!!!ωραίες φωτογραφίες!

jkap
17-03-2011, 11:41
Πως είναι δυνατόν να είναι ωραίες οι φωτογραφίες αφού δεν είμαι εγώ μέσα.
Εγώ που θαμπώνω κόσμο με τις ικανότητές μου στο drift. :a045:

Dinos
17-03-2011, 12:00
Οφειλω ενα ευχαριστω στον δασκαλο cobra που με μυησε στους drift αγωνες.
thanks φιλε.

cobradrama
17-03-2011, 12:22
Οφειλω ενα ευχαριστω στον δασκαλο cobra που με μυησε στους drift αγωνες.
thanks φιλε.

Τίποτα φίλε Ντίνο,νά σαι καλά.ΚEEP BURNING!!!!

Όσο για τις φωτογραφίες τί να πώ.....ΤΑ ΛΕΝΕ ΟΛΑ ΓΙΑ ΧΘΕΣ!!!!:a036:

Μπράβο στον STI και george που τις τραβήξανε,καθώς και
σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν χθές.:bravo-009:

criter
17-03-2011, 12:33
Ωραιες οι φωτογραφιες μπραβο σας παιδια! Θελω να συμμετασχω και εγω αν γινεται. Θελω αν μπορει ομως να μου στησει καποιος ενα αμαξι. Χρειαζονται καποιες ειδικες ρυθμισεις για καλυτερο χειρισμο, ελεγχο του αυτοκινητου; Ολο τετακιε φερνω.... με buick 800 αλογα προσπαθω, μηπως να δοκιμασω με κατι με λιγοτερα αλογα; Θα παρω τετρακινητο και θα ερθω να σας βρω αν ειναι, να μαθω.

cobradrama
17-03-2011, 13:13
Ωραιες οι φωτογραφιες μπραβο σας παιδια! Θελω να συμμετασχω και εγω αν γινεται. Θελω αν μπορει ομως να μου στησει καποιος ενα αμαξι. Χρειαζονται καποιες ειδικες ρυθμισεις για καλυτερο χειρισμο, ελεγχο του αυτοκινητου; Ολο τετακιε φερνω.... με buick 800 αλογα προσπαθω, μηπως να δοκιμασω με κατι με λιγοτερα αλογα; Θα παρω τετρακινητο και θα ερθω να σας βρω αν ειναι, να μαθω.

Όλοι είναι ευπρόσδεκτοι στην παρέα μας φιλαράκι.Ξέχνα όμως το Buick,
και θα ξεκινήσεις από την αρχή με νέο αυτοκίνητο,κατά προτίμηση με
τετρακίνητο-SUBARU STI-MITSUBISHI EVO.

Τα αυτοκίνητα αυτά είναι γύρω στα 530-540 άλογα,που θεωρούνται ιδανικά για το drift,και αυτό γιατί είναι πιό προβλέψιμα στην πλαγιολίσθηση.Οι ρυθμίσεις βέβαια παίζουν μεγάλο ρόλο,και θα σε καθοδηγήσουμε στην σωστή πορεία.

Μόλις πάρεις το ΚΟΛΑΙ που λένε,περνάς σε πισωκίνητο του τύπου BMW M3-NISSAN SILVIA S15 κλπ.αλλά γνώμη μου να μήν ξεπερνούν τα 600 άλογα.
Αυτό το λέω γιατί από ένα σημείο και μετά τα άλογα γίνονται απρόβλεπτα.

Πέρνα μιά βόλτα το βραδάκι!!!

criter
17-03-2011, 13:22
Ευχαριστω για τις συμβουλες και την προσκληση cobradrama, δασκαλε. Σιγουρα θα περασω. Ρε συ Γιωργο πιο κολαι μου λες ομως, να παρω ενα Μ5 να μπω κατευθειαν με πισωκινητο ; Δεν ειμαι για πρωκαταρκτικα, το 4wd δε φευγει ευκολα, κραταει καλα. Εχω και το Genji :P
Thanks και παλι τα λεμε μεσα

MajereMP44
17-03-2011, 13:36
Aκου τι σου λέει κ δεν θα χάσεις criter! xaxa θα ξεκινάει με πλαγιολίσθηση το τετρακίνητο και δεν θα το πιστεύεις με κατάλληλες ρυθμίσεις!

cobradrama
17-03-2011, 13:49
Ευχαριστω για τις συμβουλες και την προσκληση cobradrama, δασκαλε. Σιγουρα θα περασω. Ρε συ Γιωργο πιο κολαι μου λες ομως, να παρω ενα Μ5 να μπω κατευθειαν με πισωκινητο ; Δεν ειμαι για πρωκαταρκτικα, το 4wd δε φευγει ευκολα, κραταει καλα. Εχω και το Genji :P
Thanks και παλι τα λεμε μεσα

Θα δείς το βραδάκι τί κάνει το τετρακίνητο και δέν θα το πιστεύεις.Άν το έχεις το θέμα drift και θέλεις απλά κάποιες ρυθμίσεις ή συμβουλές,τότε κανένα πρόβλημα.Αυτά που προανέφερα είναι για τα πρώτα βήματα στο θέμα πλαγιολίσθηση στο GT5.Άν θές the hard way :d055:,τότε το SILVIA είναι ότι πρέπει.Θα μιλήσουμε το βραδάκι.Θα κάνω αίθουσα.

criter
17-03-2011, 13:58
Δεν το κατεχω το drift γενικοτερα και ειχα δοκιμασει με ενα EVO X και δεν εμπαινε οπως ενα πισωκινητο FR, για αυτο ελεγα. Θα ερθω να δοκιμασω παλι με 4WD και να ακολουθησω τις συμβουλες σας :)

george13gr
17-03-2011, 15:08
άκου τον δάσκαλο και δεν θα χάσεις!

george13gr
17-03-2011, 16:03
SORRY για την χάλια ποιότητα είναι γραμμένο από το κινητό...
ο αποκωδικοποιητής υποστηρίζει μόνο αναλογική εγγραφή από scart...με την επόμενη θα το δοκιμάσω..
YouTube - GRAN TURISMO 5 [GREEK DRIFTING CLUB] by ps3Forums.gr

STI_GR
17-03-2011, 16:11
SORRY για την χάλια ποιότητα είναι γραμμένο από το κινητό...
ο αποκωδικοποιητής υποστηρίζει μόνο αναλογική εγγραφή από scart...με την επόμενη θα το δοκιμάσω..



ωραιο ρε φιλε μπραβο, που θα παει θα την βρουμε την ακρη..

george13gr
17-03-2011, 16:13
ωραιο ρε φιλε μπραβο, που θα παει θα την βρουμε την ακρη..
εγώ την έχω βρεί,χρόνο δεν έχω γμτ....
ελπίζω να σας άρεσε στ'αλήθεια...τρόμαξα βέβαια να βγάλω από μέσα τις 'κακές' στιγμές αλλά το αποτέλεσμα μετράει!!!:triniti:

STI_GR
17-03-2011, 16:19
ωραιο ειναι αλλα..... παρε αλλο κινητο:c055gfe:

george13gr
17-03-2011, 16:23
ωραιο ειναι αλλα..... παρε αλλο κινητο:c055gfe:
το C902 δεν το αλλάζω με τίποτα!
με την πιο απλή ανάλυση το έβγαλα!!!:k020:
θα δούμε κ απόψε τι θα κάνουμε!

cobradrama
17-03-2011, 16:23
^^^ Μπράβο ρε Γιωρίκα.Πολύ ωραίο το βιντεάκι σου και με ωραία μουσική επένδυση.:bravo-009:

Έχω ένα replay από TSUKUBA,και σκέφτομαι να το τραβήξω με το κινητό,αλλά φοβάμαι την ανάλυση ρε γαμώτ.Το κινητό τραβάει HD βίντεο σε 720p.Θα δοκιμάσω και ότι βγεί.!!!

george13gr
17-03-2011, 16:28
^^^ Μπράβο ρε Γιωρίκα.Πολύ ωραίο το βιντεάκι σου και με ωραία μουσική επένδυση.:bravo-009:

Έχω ένα replay από TSUKUBA,και σκέφτομαι να το τραβήξω με το κινητό,αλλά φοβάμαι την ανάλυση ρε γαμώτ.Το κινητό τραβάει HD βίντεο σε 720p.Θα δοκιμάσω και ότι βγεί.!!!just try it!!
μόνο να μαι και εγω μέσα εε?λολ:f045:

bihlas87
17-03-2011, 16:53
Δεν νιώθω και πολύ απο drift, πόσο μάλλον απο ρυθμίσεις για drift αλλά λέω
να περάσω μια βόλτα αν μαζευτείτε σήμερα. cobradrama, να σου στείλω ένα
request για να σας βρώ εύκολα?

george13gr
17-03-2011, 16:56
Δεν νιώθω και πολύ απο drift, πόσο μάλλον απο ρυθμίσεις για drift αλλά λέω
να περάσω μια βόλτα αν μαζευτείτε σήμερα. cobradrama, να σου στείλω ένα
request για να σας βρώ εύκολα?
μπορείς κι από εμένα αν θέλεις

bihlas87
17-03-2011, 17:04
Σωστό κι αυτό, το θέμα είναι να έχω συμβατό δίκτυο με αυτόν που ανοίγει
το room, για να δούμε...

cobradrama
17-03-2011, 17:04
Δεν νιώθω και πολύ απο drift, πόσο μάλλον απο ρυθμίσεις για drift αλλά λέω
να περάσω μια βόλτα αν μαζευτείτε σήμερα. cobradrama, να σου στείλω ένα
request για να σας βρώ εύκολα?

Ναί ρε συ κανένα πρόβλημα!!!
Και εμείς μήν φανταστείς,ΔΕΝ ΝΙΩΘΟΥΜΕ!!!!:a036:
Όλο με το πλάι πάμε!!!χαχαχαχα.

drvagos
17-03-2011, 19:09
Αμα μπορείτε και θέλετε να βάλετε και το νουμερο του room μήπως σας βρώ και εγώ , γιατί προσπάθησα σε πολλούς απο εσάς να κάνω friend request αλλά είστε φουλ.

george13gr
17-03-2011, 19:11
δώσεεεεε λαόοοοο να βλέπω! τι ώρα λες κόμπρα?

george13gr
17-03-2011, 19:18
SORRY για την χάλια ποιότητα είναι γραμμένο από το κινητό...
ο αποκωδικοποιητής υποστηρίζει μόνο αναλογική εγγραφή από scart...με την επόμενη θα το δοκιμάσω..
YouTube - GRAN TURISMO 5 [GREEK DRIFTING CLUB] by ps3Forums.gr (http://www.youtube.com/watch?v=3E-3xzpy_dI)

IΔΟΥ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΞΕΝΩΝ ΝΑ ΓΕΛΑΣΕΤΕ


ΞΕΝΟΣ:losers !

only drift in 4wd cars lol

joaotiagoduarte Πριν από 1 ώρα
ΕΓΩ: @joaotiagoduarte YOU WANNA REAR WHEEL DRIVE CARS?COME TO MY ROOM TO SHOW YOU SOMETHING ...LOL

IF U CAN DRIFT A 4WD AND THEN COME AND REPLY....NOOBIE

giogioEGIO πριν από 4 λεπτά
Απάντηση

elefas
17-03-2011, 20:37
Έστειλα και γω request στους cobra & george13gr, ώστε να συμμετάσχω στα "μαθήματα". Είστε online αυτή τη στιγμή; Πως μπορώ να βρω το room? Ψάχνω για διαθέσιμα rooms της πίστας Tsukuba αλλά δεν βρίσκω κάποιο ελληνικό.

bihlas87
17-03-2011, 22:59
Ωραία φάση τελικά, σπόρ μέτρια μπροστά, άνεσης μαλακά πίσω, κινητήρας
στο κέντρο, κατανομή πέδησης 0 μπροστά 10 πίσω και δεν ισιώνεις πουθενά.
Αργότερα βέβαια που μπήκαν περισσότεροι δεν μπόρεσα να μπώ με ροζ ματ
veyron, με πετούσε το δίκτυο μάλλον λόγω... κακογουστιάς...

cobradrama
18-03-2011, 09:22
Ένα DRIFT PRACTICE τις προάλλες στην TSUKUBA

YouTube - GT5-CobraDrama-Drift Practice!!!

STI_GR
18-03-2011, 09:39
για τα μπαλετα μπολσόι ετοιμοι.....

george13gr
18-03-2011, 09:48
Ένα DRIFT PRACTICE τις προάλλες στην TSUKUBA

YouTube - GT5-CobraDrama-Drift Practice!!! (http://www.youtube.com/watch?v=e5-wQ7NssRE)

γειά σου γιώργη Δάσκαλε!!
τελικά έχει καλό κινητό!!:a050::d030:

giannislazy
18-03-2011, 10:15
@ όλους τους Greek Drifters

Τα βιντεάκια απίστευτα... Οι φώτος για κορνίζα...

@george13gr

Την φώτο την δικιά μου πρέπει να δυσκολεύτικες λίγο να την τραβήξεις μιας και δεν έκανα πολλά πετυχημένα drift... Και μόνο για αυτό μπράβο σου. Αν μπορείς στείλτη μου μέσω του παιχνιδιού να την βάλω στο προφίλ μου...

cobradrama
18-03-2011, 10:18
Είδα το βίντεο από αυτό το καρναβάλι τον RAZOR κάπως έτσι στο youtube,
που έγραψε σχόλια για το βίντεό σου Γιώργη.Ο καραγκιόζης έκανε με πισωκίνητο σε όλη την TSUKUBA 16.000 drift points,την ώρα που εμείς με τετρακίνητα κάνουμε 26.000+.Αλλά καλά τον είπε ο STI νομίζω,πώς κανέναν από αυτούς τους ΔΗΘΕΝ,δέν τους βλέπεις στα online rankings!!!

george13gr
18-03-2011, 10:19
@ όλους τους Greek Drifters

Τα βιντεάκια απίστευτα... Οι φώτος για κορνίζα...

@george13gr

Την φώτο την δικιά μου πρέπει να δυσκολεύτικες λίγο να την τραβήξεις μιας και δεν έκανα πολλά πετυχημένα drift... Και μόνο για αυτό μπράβο σου. Αν μπορείς στείλτη μου μέσω του παιχνιδιού να την βάλω στο προφίλ μου...
κάτι θα κάνουμε!!
έκανες 3-4 στροφές πολύ καλά!
Μπές το απόγευμα να εξασκηθείς λίγο και μετά θα πηγαίνει 'μόνο του':a038-1:

skylark
18-03-2011, 10:20
Ένα DRIFT PRACTICE τις προάλλες στην TSUKUBA

YouTube - GT5-CobraDrama-Drift Practice!!! (http://www.youtube.com/watch?v=e5-wQ7NssRE)
Απλα απιστευτο... εμεινα με το στομα ανοιχτο...

Αν σας πετυχω κανενα βραδυ θα μπω να χαζεψω.

george13gr
18-03-2011, 10:20
Είδα το βίντεο από αυτό το καρναβάλι τον RAZOR κάπως έτσι στο youtube,
που έγραψε σχόλια για το βίντεό σου Γιώργη.Ο καραγκιόζης έκανε με πισωκίνητο σε όλη την TSUKUBA 16.000 drift points,την ώρα που εμείς με τετρακίνητα κάνουμε 26.000+.Αλλά καλά τον είπε ο STI νομίζω,πώς κανέναν από αυτούς τους ΔΗΘΕΝ,δέν τους βλέπεις στα online rankings!!!παω να τον 'μοντάρω'!!!χεχεχεχε

jkap
18-03-2011, 12:10
Ένα DRIFT PRACTICE τις προάλλες στην TSUKUBA

YouTube - GT5-CobraDrama-Drift Practice!!! (http://www.youtube.com/watch?v=e5-wQ7NssRE)


:a014::a014::a014::a014::a014::a014::a014::a014: :a014::a014::a014::a014::a014::a014::a014:

george13gr
18-03-2011, 16:26
και ένα practice από εμένα που ζήλεψα τον cobra..(με points)
πιο πολύ το ανέβασα σαν απάντηση στους ξένους που σχολιάζουν αρνητικά το ομαδικό μας βίντεο λέγοντας πως τα τετρακίνητα είναι για τους άσχετους...(στην πραγματικότητα αυτοί δεν κάνουν πάνω από 16000 με αποδείξεις)!
YouTube - GRAN TURISMO 5 [george13gr training] 22950pts easily

freakygeo
18-03-2011, 16:31
bravo re giwrgare!!teleio drift!!!

george13gr
18-03-2011, 16:45
και ένα practice από εμένα που ζήλεψα τον cobra..(με points)
πιο πολύ το ανέβασα σαν απάντηση στους ξένους που σχολιάζουν αρνητικά το ομαδικό μας βίντεο λέγοντας πως τα τετρακίνητα είναι για τους άσχετους...(στην πραγματικότητα αυτοί δεν κάνουν πάνω από 16000 με αποδείξεις)!
YouTube - GRAN TURISMO 5 [george13gr training] 22950pts easily (http://www.youtube.com/watch?v=BbkG7nlAY30)

ΔΕΙΤΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΤΟ ΣΠΑΝΙΟ ΝΤΟΚΟΥΜΕΝΤΟ "Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΝΑ ΝΤΡΙΦΤΑΡΕΙ ΕΙΠΕ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΟΣΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΤΟ ΠΡΟΧΘΕΣΙΝΟ ΑΣΧΕΤΟΥΣ"ΔΕΙΤΕ ΠΟΙΟΣ ΜΙΛΑΕΙ:
YouTube - AEM S2000 full-lap drift (GT5)

giannislazy
18-03-2011, 17:12
Bravo ρε γιωργή....

Όσο για τον "φίλο" μας ελπίζω με Τώρα πρώτα να μασάει και μετα να μιλάει... Για 15000 καλός Είναι... Αλλα εσείς βαρατε 20αρες για πλάκα...
Τραβηξτε βίντεο με FR και ανεβαστε το...

cobradrama
18-03-2011, 17:21
Έλα ρε τώρα που καθόμαστε και ασχολιόμαστε με καραγκιόζηδες.Ξέρουμε πολύ καλά τί κάνουν τα αυτοκίνητα αυτά.Όπως επείσης και τα πισωκίνητα,τα οποία δέν σνομπάρουμε καθόλου.Όποιος έχει αμφιβολίες.άς έρθει να μας βρεί!!!!!Τίποτα άλλο.

george13gr
18-03-2011, 17:36
Έλα ρε τώρα που καθόμαστε και ασχολιόμαστε με καραγκιόζηδες.Ξέρουμε πολύ καλά τί κάνουν τα αυτοκίνητα αυτά.Όπως επείσης και τα πισωκίνητα,τα οποία δέν σνομπάρουμε καθόλου.Όποιος έχει αμφιβολίες.άς έρθει να μας βρεί!!!!!Τίποτα άλλο.

ρε μιλάμε για καραγκιόζηδες ολκής!
έχω στο youtube στα βίντεο από πρόπερσι στο prologue με tvr......... καλά πήγε και έγραψε ότι έγραψε δεν το είδε?
τι να πει κανείς?τον έκανα ban και άντε γειά!

george13gr
18-03-2011, 17:57
Συνεχίζοντας την προσπάθεια του Γιώργου για την ουσία του drift καθώς και την ιστορία του σας παραθέτω σε βίντεο(pluspy) τον άνθρωπο που ξεκίνησε την ιστορία αυτή ton keiichi Tsuchiya!Ο τρόπος οδήγησής του είναι 'μόδα" στις μέρες μας καθώς οι φίλοι του μηχανοκίνητου αθλητισμού θεωρούν το drifting το πιο θεαματικό σπορ!!

ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ!

YouTube - Keiichi Tsuchiya - Pluspy (part 1)

YouTube - Keiichi Tsuchiya - Pluspy (part 2)

odytsak
18-03-2011, 18:06
Respect στον cobradrama.:a023:

Tο drift με βοήθησε να πάρω κάποια χρυσά διπλώματα που δεν είχα.

Και όχι μόνο τα έβγαλα χρυσά ενώ πριν δεν μπορούσα
αλλά κατέβαζα και μισό δευτερόλεπτο από το χρόνο του χρυσού!!!

Παρεμπιπτόντως έχω πλέον 59 χρυσά,
το μοναδικό που δεν μπορώ να πάρω με τίποτα είναι οι μαμημένοι οι κώνοι.

Αν δεν με δείτε να ξαναμπαίνω στο psn είναι γιατί θα έχω σπάσει το δισκάκι.:a122:

george13gr
18-03-2011, 18:09
Respect στον cobradrama.:a023:

Tο drift με βοήθησε να πάρω κάποια χρυσά διπλώματα που δεν είχα.

Και όχι μόνο τα έβγαλα χρυσά ενώ πριν δεν μπορούσα
αλλά κατέβαζα και μισό δευτερόλεπτο από το χρόνο του χρυσού!!!

Παρεμπιπτόντως έχω πλέον 59 χρυσά,
το μοναδικό που δεν μπορώ να πάρω με τίποτα είναι οι μαμημένοι οι κώνοι.

Αν δεν με δείτε να ξαναμπαίνω στο psn είναι γιατί θα έχω σπάσει το δισκάκι.:a122:
αχαχαχαχα δεν τρώγεσαι με τίποτα εσύ!!!
τα παράπονα σου για τους κώνους στο star channel!!!!!!!!!:makefun:

odytsak
18-03-2011, 18:41
τα παράπονα σου για τους κώνους στο star channel!!!!!!!!!:makefun:

:hysterical::hysterical::a050::a050:

cobradrama
18-03-2011, 18:54
Ωραίος ο Γιώργης.Αυτός ο Tsuchiya τα ξεκίνησε όλα.Μπορείτε να ψάξετε το DVD του "DRIFT BIBLE",όπου δείχνει με απλό τρόπο τις διάφορες τεχνικές πλαγιολίσθησης.
Για όσους χρησιμοποιούν Rapidshare ορίστε τα αρχεία για κατέβασμα του έν λόγο DVD.



http://rapidshare.com/files/212716996/Best_Motoring_-_The_Drift_Bible__Eng-Dub_.part1.rar
http://rapidshare.com/files/212721424/Best_Motoring_-_The_Drift_Bible__Eng-Dub_.part2.rar
http://rapidshare.com/files/212725895/Best_Motoring_-_The_Drift_Bible__Eng-Dub_.part3.rar
http://rapidshare.com/files/212730334/Best_Motoring_-_The_Drift_Bible__Eng-Dub_.part4.rar
http://rapidshare.com/files/212734370/Best_Motoring_-_The_Drift_Bible__Eng-Dub_.part5.rar
http://rapidshare.com/files/212738288/Best_Motoring_-_The_Drift_Bible__Eng-Dub_.part6.rar
http://rapidshare.com/files/212740764/Best_Motoring_-_The_Drift_Bible__Eng-Dub_.part7.rar

Ninja
18-03-2011, 18:57
Στο πως μπορω να driftaro θα μπορουσες να βαλεις και με τσιμπημα φρενου αποτομα πριν την στροφη και μετα ομαλη επιταχυνση για να κρατησεις την κλιση που θες... ;) Πολυ ωραιο κειμενακι παντως, μπραβο!

maxcomgr
18-03-2011, 19:50
Cobradrama helpppppppp.
Πήρα ένα subaru impreza wrx sti 2010 και έκανα upgrade τα πάντα εκτός από LSD και την πλήρως προσαρμοζόμενη ανάρτηση (έβαλα την αγωνιστική).

Έβαλα λάστιχα σπορ μέτρια μπρος, άνεσης μαλακά πίσω, πέδηση 0 μπροστά 10 πίσω, κάμπερ -1.8 μπροστά και πίσω, κατανομή κέντρου βάρους στην μέση.
Έβαλα ακόμα και χρώμα μάυρο, χεχεχε.

Θέλει άλλες ρυθμίσεις;

Συνέχεια ή θα φύγω στις στροφές ή δεν θα κρατήσει την πορεία και θα μου γυρίσει ανάποδα.

Δοκίμασα και με την τιμονιέρα και με το χειριστήριο, τζίφος.
Μέχρι 3900 πόντους έφτασα στην tsukuba αλλά χωρίς να κάνω στρωτά drift, έκανα λίγο drift σταματούσα και συνέχιζα.

Κολάει και η forthnet και δεν μπορώ να μπω online (1-31 μαρτίου έχουν τεχνικές εργασίες το βράδυ) να δω και εσάς.

Στο nfs shift πάντως τα κατάφερα να κάνω αρκετά καλά drift.

cobradrama
18-03-2011, 21:00
Cobradrama helpppppppp.
Πήρα ένα subaru impreza wrx sti 2010 και έκανα upgrade τα πάντα εκτός από LSD και την πλήρως προσαρμοζόμενη ανάρτηση (έβαλα την αγωνιστική).

Έβαλα λάστιχα σπορ μέτρια μπρος, άνεσης μαλακά πίσω, πέδηση 0 μπροστά 10 πίσω, κάμπερ -1.8 μπροστά και πίσω, κατανομή κέντρου βάρους στην μέση.
Έβαλα ακόμα και χρώμα μάυρο, χεχεχε.

Θέλει άλλες ρυθμίσεις;

Συνέχεια ή θα φύγω στις στροφές ή δεν θα κρατήσει την πορεία και θα μου γυρίσει ανάποδα.

Δοκίμασα και με την τιμονιέρα και με το χειριστήριο, τζίφος.
Μέχρι 3900 πόντους έφτασα στην tsukuba αλλά χωρίς να κάνω στρωτά drift, έκανα λίγο drift σταματούσα και συνέχιζα.

Κολάει και η forthnet και δεν μπορώ να μπω online (1-31 μαρτίου έχουν τεχνικές εργασίες το βράδυ) να δω και εσάς.

Στο nfs shift πάντως τα κατάφερα να κάνω αρκετά καλά drift.

Ώπα ώπα,πήρες φόρα.Θα φορέσεις τα πάντα στο αυτοκίνητο.ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!.
Λάστιχα άνεσης σκληρά μπρός-πίσω.
Διαφορικό κατανομή 20-80
Camber 1.0/1.0
Tελική 240 km/h
Πέρνα μια βόλτα από την αίθουσα για λεπτομέρειες!!!

george13gr
18-03-2011, 21:22
είστε μέσα?θα μπω στις 10

drvagos
18-03-2011, 21:48
Γιώργο και εγω μετά τις 10 μαλλον θα μπορεσω να μπω ,γιατι τα μεγαλα μεσα βλεπουν το εργο τους και ειναι κατηλειμμενη η tv.

george13gr
18-03-2011, 21:50
Γιώργο και εγω μετά τις 10 μαλλον θα μπορεσω να μπω ,γιατι τα μεγαλα μεσα βλεπουν το εργο τους και ειναι κατηλειμμενη η tv.και εγώ τα ίδια...γλυκάθηκαν όλοι με την 32άρα μου...:c030:
θα τα πούμε σε λίγο..

odytsak
18-03-2011, 21:54
και εγώ τα ίδια...γλυκάθηκαν όλοι με την 32άρα μου...:c030:
θα τα πούμε σε λίγο..

32άρα???

Από την κλειδαρότρυπα βλέπεις???:makefun::makefun::makefun::makefun:

george13gr
18-03-2011, 21:57
32άρα???

Από την κλειδαρότρυπα βλέπεις???:makefun::makefun::makefun::makefun:
εγώ δεν πήρα 55άρα βλέπεις!!!αλλά έχω προτζέκτορα οπότε μάλλον εσύ βλέπεις από κλειδαρότρυπα:a040::a040::a040::a040:
εδώ γελάμε!!!

giannislazy
18-03-2011, 21:57
32άρα???

Από την κλειδαρότρυπα βλέπεις???:makefun::makefun::makefun::makefun:

Οδυσσέα στον προτζεκτορα εκτός απο GT5 βλέπεις και star channel?

george13gr
18-03-2011, 22:03
Οδυσσέα στον προτζεκτορα εκτός απο GT5 βλέπεις και star channel?AXAXAXAXAXA ρε γιάννη τρωω ένα σάντουιτσ και πνίγηκα ρε μλκ ΑΧΧΑΧΑΧΑΑ


:a036::respect7:

STI_GR
18-03-2011, 22:08
αχαχαχαχα δεν τρώγεσαι με τίποτα εσύ!!!
τα παράπονα σου για τους κώνους στο star channel!!!!!!!!!:makefun:



o οδυσσεας πρεπει να ανακυρηχτει ως "το μοντελο του gt5":f014:

george13gr
18-03-2011, 22:10
o οδυσσεας πρεπει να ανακυρηχτει ως "το μοντελο του gt5":f014:
εντάξει ρε σεις τον τρελάναμε!
θα πειραχτεί και θα μας σβήσει από την friendlist:argue:

odytsak
18-03-2011, 22:26
Κόψε ρε Γιώργο τις παπαριές, δεν υπάρχει περίπτωση να παρεξηγηθώ ούτε μία στο εκατομμύριο.:ice:

Εξάλλου εγώ το ανέβασα (σαν ψωνάρα που είμαι),:a050:
αν είχα πρόβλημα με την καζούρα και τα πειράγματα δεν θα το ανέβαζα.

Πάντως που το ξετρύπωσες ρε θηρίο?:hysterical:
πριν δύο χρόνια είναι, μπορεί και τρία.:ice:

Αντε μπείτε για κανένα drift ή glitch γιατί βλέπω στο psn όλοι offline είστε.

cobradrama
19-03-2011, 01:50
Τί κάνεις όταν δέν σε πιάνει ο ύπνος???? DRIFT!!!!!!!

YouTube - "COBRADRAMA"... GT5 DRIFT TRIAL ... ps3forums.gr

^^^ Αφιερωμένο σε όλη την παρέα !!!!!!!!

george13gr
19-03-2011, 08:33
^^^που ναι ρε οι ξένοι????????οεο?Γιώργη+ρεπ από μένα

χτες μπήκε κάποιος στο ρουμ τάχα μας αμερικάνος και έγραφε "greeks cannot drift" και τέτοια κουλά ρε ποιός να ήταν????????????

STI_GR
19-03-2011, 09:10
Τί κάνεις όταν δέν σε πιάνει ο ύπνος???? DRIFT!!!!!!!

[/B]

εγραψες παλι!!!!

υ.γ. γιατι δεν πηρες τηλ γμτ&*^%*%^&%$%$##@!???????:makefun:

george13gr
19-03-2011, 09:11
εγραψες παλι!!!!

υ.γ. γιατι δεν πηρες τηλ γμτ&*^%*%^&%$%$##@!???????:makefun:

ούτε σε μένα είπε τίποτα!!

STI_GR
19-03-2011, 09:31
ούτε σε μένα είπε τίποτα!!



ασε εμενα μ'έστειλε για υπνο απο τις 10..... φοβηθηκε τον ανταγωνισμο χιιχιχι:a040:

Dinos
19-03-2011, 09:46
Τί κάνεις όταν δέν σε πιάνει ο ύπνος???? DRIFT!!!!!!!

YouTube - "COBRADRAMA"... GT5 DRIFT TRIAL ... ps3forums.gr (http://www.youtube.com/watch?v=X-WjSt-X2iY)

^^^ Αφιερωμένο σε όλη την παρέα !!!!!!!!

:respect7::respect7::respect7::respect7::respect7: :respect7::respect7::respect7::respect7:

jkap
19-03-2011, 10:11
Τί κάνεις όταν δέν σε πιάνει ο ύπνος???? DRIFT!!!!!!!

YouTube - "COBRADRAMA"... GT5 DRIFT TRIAL ... ps3forums.gr (http://www.youtube.com/watch?v=X-WjSt-X2iY)

^^^ Αφιερωμένο σε όλη την παρέα !!!!!!!!


cobradrama... ο άνθρωπος που δεν ίσιωσε ποτέ.

:respect7::respect7::respect7::respect7::respect7: :respect7::respect7::respect7::respect7:

cobradrama
19-03-2011, 10:27
εγραψες παλι!!!!

υ.γ. γιατι δεν πηρες τηλ γμτ&*^%*%^&%$%$##@!???????:makefun:


ούτε σε μένα είπε τίποτα!!


ασε εμενα μ'έστειλε για υπνο απο τις 10..... φοβηθηκε τον ανταγωνισμο χιιχιχι:a040:

YouTube - "COBRADRAMA"... GT5 DRIFT TRIAL ... ps3forums.gr

Τήν έπεσα για ύπνο ρε σείς,αλλά στριφογυρνούσα,δέν έκλεινα μάτι λέμε.Έτσι κατά τις 01:00-01:30 μπήκα να ξεδώσω λίγο,γιατί με είχαν πιάσει τα νεύρα.!!!:a122:

giannislazy
19-03-2011, 10:35
Τί κάνεις όταν δέν σε πιάνει ο ύπνος???? DRIFT!!!!!!!

YouTube - "COBRADRAMA"... GT5 DRIFT TRIAL ... ps3forums.gr (http://www.youtube.com/watch?v=X-WjSt-X2iY)

^^^ Αφιερωμένο σε όλη την παρέα !!!!!!!!

++++rep

Παρακαλώ κάποιον να μου κλείσει το στόμα....

freakygeo
19-03-2011, 10:35
bravo re george....tha poume paides kata tis 1 na driftaroume katholou?e giorgo ti les?

maxcomgr
19-03-2011, 10:41
Εχθές μπήκα και εγώ μέσα (επιτέλους έφτιαξε η forthnet).

Την τιμονιέρα την άφησα και παιδεύτηκα να μάθω το χειρηστήριο (γιαυτό έχασα παταγωδώς και στους αγώνες κλαψ κλαψ).
Αλλά ο επιμένων νικά.
Έκατσα μέχρι τις 3:30, αλλά .... κατάφερα επιτέλους να κάνω drift.

Οι ρυθμίσεις που μου έδωσε ο Cobradrama ήταν τέλειες. Χίλια ευχαριστώ.

Αφού έπαιξα ακόμα και στην εποχιακή διοργάνωση και κατάφερα να πάρω, τουλάχιστων για ένα noob σαν και μένα, μια καλύτερη θέση από ότι έπαιρνα πριν (από 28000 θέση πήγα 10980).

Μάλλον η τιμονιέρα θα πάει στο πατάρι :> .

Παιδιά με τί bluetooth μιλάτε γιατί το δικό μου δεν λέει να συνδεθεί και χρησιμοποιώ το μικρόφωνο μιας usb cameras που έχω.

STI_GR
19-03-2011, 10:44
^^me Logitech headset usb

drvagos
19-03-2011, 11:21
Μάλλον η τιμονιέρα θα πάει στο πατάρι :> .

Παιδιά με τί bluetooth μιλάτε γιατί το δικό μου δεν λέει να συνδεθεί και χρησιμοποιώ το μικρόφωνο μιας usb cameras που έχω.

Την τιμονιερα κρατα την για τους αγωνες αξιζει σε σχεση με το χειριστήριο, αλλά και εγώ ακόμα ζορίζομαι με το χειριστίριο να το συνηθίσω μιας και μ'αρέσει το τιμόνι καλύτερα και ειδικά με manual που θέλει το drift είναι ακόμα πιο δύσκολο για μένα..

Εγώ χρησιμοποιώ τις νοκια που έχω και για το κινητό μου . Τι μάρκα bluetooth έχεις και δεν συνδέεται??
.


YouTube - "COBRADRAMA"... GT5 DRIFT TRIAL ... ps3forums.gr (http://www.youtube.com/watch?v=X-WjSt-X2iY)

Τήν έπεσα για ύπνο ρε σείς,αλλά στριφογυρνούσα,δέν έκλεινα μάτι λέμε.Έτσι κατά τις 01:00-01:30 μπήκα να ξεδώσω λίγο,γιατί με είχαν πιάσει τα νεύρα.!!!:a122:

Ρε συ cobra μπας και το έβλεπες στο ονειρο σου αυτό που έκανες????:a020:

Παραδέξου οτι δεν ξερεις να οδηγάς, ούτε μια στιγμή δεν μπόρεσες να κρατήσεις το αμάξι στην ευθεία.....χαχαχαχαχα:a042:

ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ...

MajereMP44
19-03-2011, 11:52
Τα λόγια είναι περιττά.Θεϊκά όλα τα videos!!

cobradrama
19-03-2011, 12:00
bravo re george....tha poume paides kata tis 1 na driftaroume katholou?e giorgo ti les?

Γιώργη εγώ είμαι στην δουλειά,αλλά κατά τις 20:00 θα μπώ!!!!!


Εχθές μπήκα και εγώ μέσα (επιτέλους έφτιαξε η forthnet).

Την τιμονιέρα την άφησα και παιδεύτηκα να μάθω το χειρηστήριο (γιαυτό έχασα παταγωδώς και στους αγώνες κλαψ κλαψ).
Αλλά ο επιμένων νικά.
Έκατσα μέχρι τις 3:30, αλλά .... κατάφερα επιτέλους να κάνω drift.

Οι ρυθμίσεις που μου έδωσε ο Cobradrama ήταν τέλειες. Χίλια ευχαριστώ.

Αφού έπαιξα ακόμα και στην εποχιακή διοργάνωση και κατάφερα να πάρω, τουλάχιστων για ένα noob σαν και μένα, μια καλύτερη θέση από ότι έπαιρνα πριν (από 28000 θέση πήγα 10980).

Μάλλον η τιμονιέρα θα πάει στο πατάρι :> .

Παιδιά με τί bluetooth μιλάτε γιατί το δικό μου δεν λέει να συνδεθεί και χρησιμοποιώ το μικρόφωνο μιας usb cameras που έχω.

Την τιμονιέρα μήν την παρατάς.Όσοι την χρησιμοποιούν αυτό θα σου πούν.Απλά δέν κάνει για Drift.Για χρονομετρημένα και αγώνες όμως,ζωγραφίζει.Έχε την εκεί δίπλα σου standbye!!!!
Mικρόφωνο όπως και ο STI έχω το LOGITECH H530 USB,απλά κορυφή!!!
http://www.multirama.gr/products/product?pid=0481296&catid=060900



Την τιμονιερα κρατα την για τους αγωνες αξιζει σε σχεση με το χειριστήριο, αλλά και εγώ ακόμα ζορίζομαι με το χειριστίριο να το συνηθίσω μιας και μ'αρέσει το τιμόνι καλύτερα και ειδικά με manual που θέλει το drift είναι ακόμα πιο δύσκολο για μένα..

Εγώ χρησιμοποιώ τις νοκια που έχω και για το κινητό μου . Τι μάρκα bluetooth έχεις και δεν συνδέεται??
.



Ρε συ cobra μπας και το έβλεπες στο ονειρο σου αυτό που έκανες????:a020:

Παραδέξου οτι δεν ξερεις να οδηγάς, ούτε μια στιγμή δεν μπόρεσες να κρατήσεις το αμάξι στην ευθεία.....χαχαχαχαχα:a042:

ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ...

Καλά θα ήταν να το έβλεπα στο όνειρό μου,(μιάς και ήθελα να κοιμηθώ).Ότι δέν ξέρω να οδηγάω το ξέρω εδώ και καιρό φιλαράκι,είδες τί ανισόρροπος είμαι?Αναγκαστικά έβαλα και ηλιοκαθαριστήρα στο πλαινό τζάμι του οδηγού,για όταν βρέχει.!!!!!χαχαχαχαχαχα:a036:

george13gr
19-03-2011, 12:10
^^^^^AXAXAXAXA έχω και εγώ 2 βίντεο έτοιμα για τους φίλους από τα ξένα που με έλεγαν άσχετο με την πισωκούνα
για δείτε έναν άσχετο!!

YouTube - GRAN TURISMO 5 DRIFT [RWD DRIFT]PART 1

YouTube - GRAN TURISMO 5 [RWD DRIFT] PART 2

STI_GR
19-03-2011, 12:14
προσοχη στα setup παιδια!!!

YouTube - Drifting Fail (Must See)

cobradrama
19-03-2011, 12:38
^^^^^AXAXAXAXA έχω και εγώ 2 βίντεο έτοιμα για τους φίλους από τα ξένα που με έλεγαν άσχετο με την πισωκούνα
για δείτε έναν άσχετο!!



ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΊΣΑΙ ρε Γιώργο.Προσπαθείς να αποδείξεις τί???Σε πόιόν???Σαυτόν τον ξένο που λές???Εμείς ξέρουμε για τί είσαι ικανός στο drift!!!.Χέστον τον π@π@ρα ρε συ.Άν θέλει να κοντραριστεί,άς μας βρεί online.

YΓ.Πολύ ωραία τα βιντεάκια,αλλά......πάρε καινούργιο κινητό!!!!!,χαχαχαχα


προσοχη στα setup παιδια!!!



Πώ πώωω!!!!χαχαχα.Αστοχία είτε από τις προσθήκες στις ζάντες,είτε τα ίδια τα μπουλόνια.Κρίμα το αυτοκίνητο!!!!!

maxcomgr
19-03-2011, 19:43
Τώρα έχω ένα samsung wep185.
Το οποίο φυσικά δεν συνδέεται.

george13gr
19-03-2011, 20:55
Τώρα έχω ένα samsung wep185.
Το οποίο φυσικά δεν συνδέεται.

όταν βρεις ευκαιρία πήγαινε πάρε οποιοδήποτε bluetooth για κινητό να κάνεις δουλειά σου και στο κινητό σου και στο ps3:a038:
εγώ το έχω από το κινητό μου (δώρο) είναι sony αλλά μου κάνει κόλπα τώρα τελευταία..

george13gr
19-03-2011, 20:59
κανένας για το βραδάκι?θα κάνω room μετά τις 10......

cobradrama
21-03-2011, 12:33
κανένας για το βραδάκι?θα κάνω room μετά τις 10......

Έχει πέσει τις τελευταίες 2-3 μέρες ησυχία γενικότερα στο gt5.Πολλοί περιμένουν΄(μαζί μ'αυτούς κι εγώ),το επόμενο update,μπάς και βάλουν επιτέλους online rankings για χρόνους στις πίστες και drift trials 'οπως στο proloque.!!!Κάτι λένε για τις 25 του μηνός.Γιά να δούμε!!!

freakygeo
21-03-2011, 12:41
to shift 2 perimenoun....xaxaxa

george13gr
21-03-2011, 18:40
Έχει πέσει τις τελευταίες 2-3 μέρες ησυχία γενικότερα στο gt5.Πολλοί περιμένουν΄(μαζί μ'αυτούς κι εγώ),το επόμενο update,μπάς και βάλουν επιτέλους online rankings για χρόνους στις πίστες και drift trials 'οπως στο proloque.!!!Κάτι λένε για τις 25 του μηνός.Γιά να δούμε!!!
ορίστε???????
και εγώ νόμιζα πως βαρεθήκατε όλοι και το ρίξατε σ' άλλα παιχνίδια....:a040::a040::a040:

odytsak
21-03-2011, 19:01
Εγώ έχει δύο μέρες που παίζω pro...

cobradrama
21-03-2011, 19:10
ορίστε???????
και εγώ νόμιζα πως βαρεθήκατε όλοι και το ρίξατε σ' άλλα παιχνίδια....:a040::a040::a040:

Το πρωί σήμερα έπαιζα με τους απομακρυσμένους αγώνες.Με τους οδηγούς πολλών από εσάς.Σαββατοκύριακο που πέρασε το ρίξαμε και λίγο έξω βρε αδερφέ!!!!:a055:

george cc
21-03-2011, 21:23
Καλησπέρα παιδια.Κάποιος που να κατέχει το σπόρ για τις ρυθμίσεις στο Cerbera Speed 12;Τα πάω αρκετά καλά στους αγώνες drift,αλλά μου λείπει το τέλειο που είναι θέμα στησίματος.Τα ρεκόρ που βλέπω στο online για τις πρώτες 100 θέσεις είναι θέμα στησίματος.

george13gr
22-03-2011, 09:28
φίλε μην ρωτάς ςμάς είμαστε noobs γιατί έχουμε όλοι 4wd και ντριφτάρουμε!!
εεε κομπρα?

λοιπόν για τις ρυθμίσεις του cerbera αν και δεν έχω ασχοληθεί με το αμάξι καλό θα ήταν να πει κάποιος που το κατέχει ή να μπεις κάποιο απόγευμα μαζί μας!

george13gr
22-03-2011, 10:34
ορίστε ένα λινκ για τα περισσότερα αμάξια με ρυθμίσεις και στήσιμο για drifting
http://www.gtplanet.net/forum/showthread.php?t=135527

george cc
22-03-2011, 10:49
φίλε μην ρωτάς ςμάς είμαστε noobs γιατί έχουμε όλοι 4wd και ντριφτάρουμε!!
εεε κομπρα?

λοιπόν για τις ρυθμίσεις του cerbera αν και δεν έχω ασχοληθεί με το αμάξι καλό θα ήταν να πει κάποιος που το κατέχει ή να μπεις κάποιο απόγευμα μαζί μας!
Τι ώρα μπαίνετε στο online και πως είναι ο τίτλος της διοργάνωσης να σας βρώ;

george13gr
22-03-2011, 10:54
κάνε add κάποιον από εμάς(δεν θυμάμαι να σε έχω friend)ή τον cobradrama

george13gr
23-03-2011, 16:35
α οκ αφου εχει αυτη την δυνατοτητα μπορεις να γραφεις και να παιζεις ταυτοχρονα...

το βλεπω για group buy:banana::banana:
ανοίγω νέο θρεντ γιατί το μ@μησα το ποστ του cobra...

cobradrama
23-03-2011, 19:51
ανοίγω νέο θρεντ γιατί το μ@μησα το ποστ του cobra...

Έλα ρε συ που το μ@μησες.Έτσι κι αλλιώς κι αυτό αφορά το drift-replays!!!

STI_GR
25-03-2011, 10:01
αλλάζω στυλ και άρχισα drift με τιμονιερα!!!! :)))
μετά απο αρκετή ώρα 13600 στη tsukuba

george13gr
25-03-2011, 10:10
αλλάζω στυλ και άρχισα drift με τιμονιερα!!!! :)))
μετά απο αρκετή ώρα 13600 στη tsukuba
:a042::a042::a042::a042:χαρά στην υπομονή σου ρε!!
τι έγινε εξαφανιζόλ έπεσε?που είναι τα room μας?οέο?

criter
25-03-2011, 11:22
αλλάζω στυλ και άρχισα drift με τιμονιερα!!!! :)))
μετά απο αρκετή ώρα 13600 στη tsukuba

Καλυτερα δεν ειναι; Διαβαζα που ελεγαν οτι ειναι πιο ευκολο με sixaxis, δεν ξερω μπορει, αλλα η αισθηση ειναι σιγουρα καλυτερη με τιμονιερα. Και εγω με τιμονιερα παιζω, αν και δεν εχω παρει τοσους πολλους βαθμους ακομη. Νομιζω με το sixaxis ομως οτι μαζευεις το αμαξι πιο ευκολα, αφου στην τιμονιερα πρεπει να στριβεις το τιμονι συνεχεια, πχ. απο δυο ολοκληρες στροφες αριστερα σε δυο στροφες δεξια σχεδον παντα και κουραζονται, σου φευγουν τα χερια ετσι, ειναι πιο δυσκολο. Αλλα αν το συνηθισεις νομιζω εχεις καλυτερο ελεγχο. Με το sixaxis ειναι σαν να εχεις κοντη κρεμαγιερα. Με μια κινηση και στριβουν εντελως οι ροδες. Νομιζω πως και οι τιμονιερες παιρνουν ρυθμιση σε αυτο, δεν το εχω δοκιμασει ομως. Αντε να φτασεις και τους 30,000 βαθμους. :a023:

STI_GR
25-03-2011, 21:22
Νομιζω με το sixaxis ομως οτι μαζευεις το αμαξι πιο ευκολα, αφου στην τιμονιερα πρεπει να στριβεις το τιμονι συνεχεια, πχ. απο δυο ολοκληρες στροφες αριστερα σε δυο στροφες δεξια σχεδον παντα και κουραζονται, σου φευγουν τα χερια ετσι, ειναι πιο δυσκολο. Αλλα αν το συνηθισεις νομιζω εχεις καλυτερο ελεγχο. Με το sixaxis ειναι σαν να εχεις κοντη κρεμαγιερα. Με μια κινηση και στριβουν εντελως οι ροδες. Νομιζω πως και οι τιμονιερες παιρνουν ρυθμιση σε αυτο, :a023:



αυτο ακριβώς. με το sixaxis έχεις καλύτερο έλεγχο , με την τιμονιερα σίγουρα είναι δύσκολα αλλά είναι fun.
όσο γιαυτο που λες για τις στροφές του τιμονιου, στην ουσία πρέπει να μειώσεις τις μοίρες του. πράγμα που στο GT5 δεν γίνεται. είχα δοκιμάσει να συνδέσω την τιμονιερα στο pc και απο εκεί την έκανα 200 μοίρες, αλλα βάζοντας την ξανά στο GT5 χάνεται αυτή η ρύθμιση.

drvagos
26-03-2011, 11:54
Το περίεργο είναι το εξης , εάν πάς στα details του κάθενα που έχει κάνει drift σου λεει λεπτομερειες του τυπου πια βοηθηματα έιχαν ενεργα τη τυπο ελαστικων φορούσαν και τη χειριστήριο είχαν.Ενώ στις τιμονιέρες έχει 900 μοιρες κάπου είδα σε αυτούς που κάνουν drift χειριστήριο 200 μοιρων . Δειτε στο δοκιμαστικο πλαγιολίσθησης nurburing τυπου V τον εικοστό με όνομα FLUFFY εναν αγγλο που γράφει χειριστηριο οδηγησης 200 μοιρων. Αυτό πως γίνεται ρε παιδιά?? Μπορούμε τελικά να το ρυθμισουμε???

cobradrama
26-03-2011, 13:35
αλλάζω στυλ και άρχισα drift με τιμονιερα!!!! :)))
μετά απο αρκετή ώρα 13600 στη tsukuba

Θα φας το κεφάλι σου,μ'αυτά που κάνεις!!!!!!

george13gr
26-03-2011, 15:09
Θα φας το κεφάλι σου,μ'αυτά που κάνεις!!!!!!
χαχαχαχαχα :yes::a057:

STI_GR
26-03-2011, 20:18
Αυτό πως γίνεται ρε παιδιά?? Μπορούμε τελικά να το ρυθμισουμε???
νομίζω είναι κάτι απλές τιμονιερες όχι logitech που είναι 200 μοίρες


Θα φας το κεφάλι σου,μ'αυτά που κάνεις!!!!!!
φαγωμενο είναι ήδη!!!!

drvagos
27-03-2011, 11:27
νομίζω είναι κάτι απλές τιμονιερες όχι logitech που είναι 200 μοίρες



Λοιπόν το έψαξα λιγάκι και το δοκίμασα στην δικιά μου τιμονιέρια logitech dfp και δουλευει άψογα.

Πατας το SELECT+R3+δεξιο paddle που αλλάζεις ταχύτητες και σβήνει το δεξιό λαμπάκι και δουλεύει με 200 μοίρες. Τα ξαναπατάς όποτε θες και ξαναγυρίζει στις 900 μοίρες.

br33z3r
27-03-2011, 12:38
geia sas paidia 8elw na ssas kanw merikes erwtiseis kai elpizw na parw apantiseis..
1.se osous dn xeroun apo drift ti akribws prepei na allazoume stis ri8miseis tou autokinitou gia na kanei kalitero drift??
2.auto gia tis moires isxiei kai stin dfgt???
3.otan paw sto arxikw menou kai pataw plagiolistisi dn mu exei pou8ena tin tsubuka gt?
euxaristw polii

br33z3r
27-03-2011, 12:59
aaa kai episis pia einai kata prwtimisi ta kalitera lastixa gia drift

cobradrama
28-03-2011, 10:19
geia sas paidia 8elw na ssas kanw merikes erwtiseis kai elpizw na parw apantiseis..
1.se osous dn xeroun apo drift ti akribws prepei na allazoume stis ri8miseis tou autokinitou gia na kanei kalitero drift??
2.auto gia tis moires isxiei kai stin dfgt???
3.otan paw sto arxikw menou kai pataw plagiolistisi dn mu exei pou8ena tin tsubuka gt?
euxaristw polii


aaa kai episis pia einai kata prwtimisi ta kalitera lastixa gia drift

Καλημέρα παλίκαρε!!!

1. Βάζεις πιό κοντές σχέσεις στο σαζμάν-τελική.
Δίνεις αρκετό camper στους τροχούς-ανάρτηση.
Τσιμπάς για αρχή πρίν την στροφή το χειρόφρενο.
Βάζεις άνεσης σκληρά λάστιχα.
ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ!!!!!

2. Θα σου απαντήσουν παιδιά με τιμονιέρες!!!

3. Μήπως την προσπερνάς καταλάθος? Βρίσκεται στις
επίσημες-παγκόσμιες πίστες,όπως Monza,Suzuka,κλπ.

br33z3r
28-03-2011, 16:09
Καλημέρα παλίκαρε!!!

1. Βάζεις πιό κοντές σχέσεις στο σαζμάν-τελική.
Δίνεις αρκετό camper στους τροχούς-ανάρτηση.
Τσιμπάς για αρχή πρίν την στροφή το χειρόφρενο.
Βάζεις άνεσης σκληρά λάστιχα.
ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ!!!!!

2. Θα σου απαντήσουν παιδιά με τιμονιέρες!!!

3. Μήπως την προσπερνάς καταλάθος? Βρίσκεται στις
επίσημες-παγκόσμιες πίστες,όπως Monza,Suzuka,κλπ.


thnx poli...episis stin anartisi xreiazete na ta sklireno ta amortiser i oxi??kanw proponisi me ena wrx kalotsika ta paw...twra 8elw na arxisw kai me ta piswkinita...exw balei kai to xeirofreno sto lebie ton taxititwn kai einai tsamata :d

br33z3r
29-03-2011, 22:09
re paidia mporei na mu exigisei kaneis gt me to ds3 kanw mia xara drift kai me tin timoniera dn mporw???

teo_koskina
30-03-2011, 08:01
φίλε μου γιατί χρησιμοποιώντας το ds3 μπορείς με ένα κλικ να κανείς το "ανάποδο τιμόνι" και να διορθώσεις εάν χρειαστεί την γραμμή σου πολύ πιο εύκολα απ'ότι να "παλεύεις" με την τιμονιέρα,βέβαια χάνεις σε ρεαλιστικότητα.Πιστεύω ότι με το ds3 μπορείς να μάθεις πιο εύκολα drift (έχω και ds3 και τιμονιέρα)

STI_GR
30-03-2011, 08:14
re paidia mporei na mu exigisei kaneis gt me to ds3 kanw mia xara drift kai me tin timoniera dn mporw???

καλο ειναι να διαβαζουμε και λιγο....



Καλυτερα δεν ειναι; Διαβαζα που ελεγαν οτι ειναι πιο ευκολο με sixaxis, δεν ξερω μπορει, αλλα η αισθηση ειναι σιγουρα καλυτερη με τιμονιερα. Και εγω με τιμονιερα παιζω, αν και δεν εχω παρει τοσους πολλους βαθμους ακομη. Νομιζω με το sixaxis ομως οτι μαζευεις το αμαξι πιο ευκολα, αφου στην τιμονιερα πρεπει να στριβεις το τιμονι συνεχεια, πχ. απο δυο ολοκληρες στροφες αριστερα σε δυο στροφες δεξια σχεδον παντα και κουραζονται, σου φευγουν τα χερια ετσι, ειναι πιο δυσκολο. Αλλα αν το συνηθισεις νομιζω εχεις καλυτερο ελεγχο. Με το sixaxis ειναι σαν να εχεις κοντη κρεμαγιερα. Με μια κινηση και στριβουν εντελως οι ροδες.

br33z3r
30-03-2011, 10:34
καλο ειναι να διαβαζουμε και λιγο....


nai to eixa diabasei,,,apla 8elw na ma8w an mporw na miwsw tis moires...gt etsi eipe ena paidi...

drvagos
30-03-2011, 22:17
Εγώ είπα οτι μπορείς να μειώσεις τις μοίρες στην τιμονιέρα που έχω (logitech dfp) δεν γνωρίζω για καμια άλλη π.χ. την GT περιμένω να την πάρει ένας συνάδελφος γιατί δεν υπάρχει αυτήν την στιγμή και μόλις την πάρει θα την δοκιμάσουμε σίγουρα εάν μειώνει μοίρες αλλά πιστεύω και άκου τα παιδιά εδώ που το κατέχουν το θέμα drift οτι με την τιμονιέρα θα δυσκολευτέις πάρα πολύ για να το μάθεις το drift . Τώρα με τις 200 μοίρες τα πράγματα είναι πολύ πιο ευκολα και πιστέυω οτι εάν είμουν στο επιπεδο που είναι π.χ cobradrama george13 κ.α παιδιά εδω μέσα που το κατέχουν θα το πήγαιναν και αυτοί τοσο καλά όσο και με το χειριστήριο.

Όλα πάντως γινονται με υπομονή.:a020:

Katana
30-03-2011, 22:28
Λοιπόν το έψαξα λιγάκι και το δοκίμασα στην δικιά μου τιμονιέρια logitech dfp και δουλευει άψογα.

Πατας το SELECT+R3+δεξιο paddle που αλλάζεις ταχύτητες και σβήνει το δεξιό λαμπάκι και δουλεύει με 200 μοίρες. Τα ξαναπατάς όποτε θες και ξαναγυρίζει στις 900 μοίρες.

Πολύ καλό. Δουλεύει άραγε και με την G25?

maxcomgr
30-03-2011, 22:40
Παιδιά παίζει και στην dgft;
Έχει κάνει η γυναίκα μου κατάληψη στην tv και δεν μπορώ να το δοκιμάσω, γκρρρρ.

extacy
31-03-2011, 00:47
σε dfgt g25 g27 ΔΕΝ μειωνονται οι μοιρες

Katana
31-03-2011, 08:34
Kρίμα, δεν μαζεύεται το αμάξι...

george13gr
08-04-2011, 16:04
capture card on board YouTube - Gran Turismo 5 Drifting Practice@TSUKUBA

extacy
08-04-2011, 16:16
προτεινω να κανουμε τον Γιωργο Official GT5 Video Uploader

george13gr
08-04-2011, 17:21
YouTube - Gran Turismo 5 [4wd cars ps3 forums.gr team drifting]

cobradrama
08-04-2011, 19:27
^^^ Γιώργη ωραία τα βίντεο,αλλά μία ερώτηση.Μόνο σε 360p ανάλυση
τραβάει η κάρτα???Είναι όμορφα φωτεινά αλλά η εικόνα...κάπως!!!

george13gr
08-04-2011, 20:27
^^^ Γιώργη ωραία τα βίντεο,αλλά μία ερώτηση.Μόνο σε 360p ανάλυση
τραβάει η κάρτα???Είναι όμορφα φωτεινά αλλά η εικόνα...κάπως!!!

σηκώνει μέχρι 540ι όσο δηλαδή και το σκαρτ αλλά ακόμα το ψάχνω έχει χιλίαδες ρυθμίσεις..εγώ χρησιμοποίησα τις default...

odytsak
08-04-2011, 20:39
Ρε συ μια χαρά είναι κι έτσι,
και reputation για τον κόπο σου ν'αγοράσεις κάρτες να κάνεις capture, επεξεργασίες, ανεβάσματα στο youtube κλπ

Επειδή γνωρίζω, χρειάζεται κάποιες ώρες για να γίνει όλο αυτό.

cobradrama
08-04-2011, 20:42
σηκώνει μέχρι 540ι όσο δηλαδή και το σκαρτ αλλά ακόμα το ψάχνω έχει χιλίαδες ρυθμίσεις..εγώ χρησιμοποίησα τις default...

εεεεε βρε βρε βρε,τί κάθεσαι και ανεβάζεις κατευθείαν βίντεο βρε βρε.
ψάξτο λίγο με τις ρυθμίσεις για να βγαίνει πιό καλή εικόνα στα βίντεο.
θα γίνουμε πρώτες μούρες στο youtube--ΤΡΟΜΑΡΑ ΜΑΣ!!!:c055gfe:

george13gr
08-04-2011, 20:49
εεεεε βρε βρε βρε,τί κάθεσαι και ανεβάζεις κατευθείαν βίντεο βρε βρε.
ψάξτο λίγο με τις ρυθμίσεις για να βγαίνει πιό καλή εικόνα στα βίντεο.
θα γίνουμε πρώτες μούρες στο youtube--ΤΡΟΜΑΡΑ ΜΑΣ!!!:c055gfe:

αν κάνεις μια απόπειρα να δεις στο youtube έχουν γράψει με easycap παιχνίδια με αναλύσεις μέχρι 720p το πως μην με ρωτάς γιατί δεν έχω δυνατό μηχάνημα :silly:
κανονίστε ένα βράδυ να μαζευτούμε για το sequel αλλά με πισωκούνες έτσι για να κάνουμε πάταγο...
έχει γεμίσει το youtube με ΔΉΘΕΝ GT5 DRIFT KINGS

george13gr
08-04-2011, 20:50
Ρε συ μια χαρά είναι κι έτσι,
και reputation για τον κόπο σου ν'αγοράσεις κάρτες να κάνεις capture, επεξεργασίες, ανεβάσματα στο youtube κλπ

Επειδή γνωρίζω, χρειάζεται κάποιες ώρες για να γίνει όλο αυτό.
ένα τριωράκι ήτανε αρκετό..για μέτρια ποιότητα

cobradrama
08-04-2011, 21:04
αν κάνεις μια απόπειρα να δεις στο youtube έχουν γράψει με easycap παιχνίδια με αναλύσεις μέχρι 720p το πως μην με ρωτάς γιατί δεν έχω δυνατό μηχάνημα :silly:
κανονίστε ένα βράδυ να μαζευτούμε για το sequel αλλά με πισωκούνες έτσι για να κάνουμε πάταγο...
έχει γεμίσει το youtube με ΔΉΘΕΝ GT5 DRIFT KINGS

Άν βγάζει τέτοια ανάλυση τότε είναι κορυφή!!!!!!
Θα το κανονίσουμε να μαζευτούμε.:a042:

george13gr
12-04-2011, 18:15
σήμερα λοιπόν έβγαλα την DATSUNA βόλτα να ξεβρωμήσει λίγο
YouTube - Gran Turismo 5 drift DATSUN 240 RS

cobradrama
12-04-2011, 19:01
^^^ Και εγώ έκανα ένα συγκεντρωτικό βίντεο!!!

Thanks για την βοήθεια george13!!!!

YouTube - "GT5-DRIFT-CobraDrama"

odytsak
12-04-2011, 19:14
Η περιστροφή στο 00:19 είναι όλα τα λεφτά, εσύ δεν ντριφτάρεις, ΧΟΡΕΥΕΙΣ.:a050::a050:

drvagos
12-04-2011, 23:41
σήμερα λοιπόν έβγαλα την DATSUNA βόλτα να ξεβρωμήσει λίγο



^^^ Και εγώ έκανα ένα συγκεντρωτικό βίντεο!!!





Απλά δεν παιζεστε :first::yes: τυφλα να'χουν στο D1...

george13gr
13-04-2011, 16:20
Απλά δεν παιζεστε :first::yes: τυφλα να'χουν στο D1...στο D1 ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΟ HD 1080p παρακαλώ με την βοήθεια του cobradrama!rep***********

YouTube - Gran Turismo 5 DATSUN FAIRLADY 270Z DRIFT [HD]

cobradrama
13-04-2011, 20:32
^^^ Αυτά είναι!!! και σε HD τώρα!!!!!:bravo-009:

odytsak
13-04-2011, 21:00
Mπα, γονάτισε το netbook...:c082:

george13gr
13-04-2011, 21:45
βαλτο 720 ρε!netbook κ εγω εχω και δε το σηκώνει!φοβερή δουλειά!

george13gr
14-04-2011, 10:39
μαθητής και δάσκαλος εν δράσει!!!!!!!πως φαίνομαι noob μπροστά του..
YouTube - "GT5 - DRIFT PRACTICE - Cobradrama & George13gr"

cobradrama
14-04-2011, 11:52
μαθητής και δάσκαλος εν δράσει!!!!!!!πως φαίνομαι noob μπροστά του..




YouTube - "GT5 - DRIFT PRACTICE - Cobradrama & George13gr"

Πρόλαβες το είδες βρέ μπαγάσα??? Θα το έβαζα σήμερα πρωί.
Χθές με το που κλείσαμε κάθισα και το έκανα.
900MB βίντεο βγήκε τελικά σε HD!!!!

george13gr
14-04-2011, 12:08
YouTube - "GT5 - DRIFT PRACTICE - Cobradrama & George13gr" (http://www.youtube.com/watch?v=jn22nt5N4mE)

Πρόλαβες το είδες βρέ μπαγάσα??? Θα το έβαζα σήμερα πρωί.
Χθές με το που κλείσαμε κάθισα και το έκανα.
900MB βίντεο βγήκε τελικά σε HD!!!!

έκανα πατάτα Γιώργη είχα ανεσης μαλακά ρε φίλε στο GTR ο μλκας:zzzz:
κατα τ'άλλα ζωγράφισες!:d055:
δεν μ' αφήνει να σου δώσω ρεπ γμτ..

george13gr
29-04-2011, 16:12
cobra που εξαφανίστηκες ρεεεεε?

YouTube - Gran Turismo 5 nissan 350z drift [HD]

YouTube - Gran Turismo 5 Drift nissan 350z [HD]

george13gr
06-05-2011, 20:03
cobradrama,sti_GR,exstasy,odytsak κ.α. ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΤΕ ΡΕ?

odytsak
06-05-2011, 20:08
Eλα ρε Γιώργο, χαθήκαμε γιατί το psn είναι κάτω εδώ και δυο βδομάδες,
κάτσε να δούμε τον βάζελο τώρα και από αύριο μεθαύριο πολύ πιθανόν να επανέλθουμε σε κανονικούς ρυθμούς.

edit: παρεμπιπτόντως και μέχρι ν' αρχίσει το δεύτερο ημίχρονο...
έπαιξα το F1 2010, μπορεί σε αίσθηση να υστερεί κατά πολύ σε σχέση με το GT5,
oι πίστες όμως παρουσιάζουν πιο πολύ ενδιαφέρον αφού η χάραξή τους είναι καλύτερη,
έχω βαρεθεί τις trial mountain, deep forest κλπ
θέλω πραγματικές πίστες όπως η Spa στο Βέλγιο ή την πίστα του Καναδά.

george13gr
06-05-2011, 20:25
^^ας ελπίσουμε πως θα παίξει dlc στο gt5..όντως βαρεθήκαμε τις ίδιες και τις ίδιες..

STI_GR
07-05-2011, 13:25
cobradrama,sti_GR,exstasy,odytsak κ.α. ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΤΕ ΡΕ?

αστα φιλε... αφου ξηλωσα και την τιμονιερα φαντασου......... :thumbsdown:

iraklis1971
08-05-2011, 21:50
Καταρχην οι ρυθμισεις βοηθανε παρα πολυ.Χτες μετα απο πολλες προσπαθειες καταφερα επιτελους να κανω drift,και να παρω 15000 ποντους.Μπραβο στα παιδια που ανοιξαν αυτο το θεμα.

cobradrama
08-05-2011, 23:17
αστα φιλε... αφου ξηλωσα και την τιμονιερα φαντασου......... :thumbsdown:

Εδώ ξηλώσαμε το ps3 τί τιμονιέρες λές!!!!

george cc
11-05-2011, 20:35
Παιδια πότε επανέρχεται το online να κάνουμε κανένα drift online;Ξέρετε αν θα μπούν καινούριες δοκιμασίες ή θα συνεχίσουμε με τα παλιά;

george13gr
12-05-2011, 08:16
το ότι θα μπουν δοκιμασίες είναι σίγουρο..και αρκετές μάλιστα...
το πότε θα επανέλθει το psn δεν το ξέρει κανένας ούτε η ίδια η σόνυ..
Μου χει λείψει το online στο gt5 και όταν έρθει κάτι πρέπει να κάνουμε.Εκατσα και έφτιαξα 30-40 αυτοκίνητα για drift...

george13gr
15-05-2011, 09:51
ψήνεται κανείς για driftaki όταν με το καλό ανέβει το psn?????

drvagos
16-05-2011, 17:43
george δεν κρατιέσαι βλέπω.Τόσο καιρό που δεν είχαμε psn και έπαιζα b-spec ήταν όλα μια χαρά,εχθές που ανέβηκε το psn κολλάει το gt5 .Τόσο γκαντεμιά πια....!!!!!!

george13gr
17-05-2011, 10:05
george δεν κρατιέσαι βλέπω.Τόσο καιρό που δεν είχαμε psn και έπαιζα b-spec ήταν όλα μια χαρά,εχθές που ανέβηκε το psn κολλάει το gt5 .Τόσο γκαντεμιά πια....!!!!!!τι εννοείς βρε συ??κόλλαγε πολύ?Εγώ δεν είχα πρόβλημα πάντως..
Δεν είδα και την τρελή κίνηση όπως περίμενα.
22/100 φίλους μόνο ονλάην..

Και σήμερα μεσημεράκι θα είμαι μέσα :a010bg:

iraklis1971
17-05-2011, 10:43
Καλημερα,το τροπαιο για το drift για τους 10000 ποντους πρεπει να εισαι online για να το παρεις?

george13gr
18-05-2011, 09:32
Καλημερα,το τροπαιο για το drift για τους 10000 ποντους πρεπει να εισαι online για να το παρεις?
Μα φυσικά και ΟΧΙ!!
OFFLINE πήγαινε στη tsukuba με evo 9 τερμα φτιαγμένο και βάλτο κατανομή ροπής στο 20/80..μπόλικο κάμπερ 2 μοίρες μπρός/πίσω και τελικες στα 250..
μετά είναι πανεύκολα τα πράγματα...:a010::a010::a010:

iraklis1971
18-05-2011, 14:01
Το εχω κανει αλλα δεν μου δινει το τροπαιο.

george13gr
20-05-2011, 08:53
Το εχω κανει αλλα δεν μου δινει το τροπαιο.
πας στη πίστα που θες drift trial???και δεν στο δίνει?μπορεί και να το έχεις πάρει...:what:

george13gr
21-05-2011, 17:07
Ρε σεις ο cobradrama εξαφανίσθη??Πολλά άτομα με ρώτησαν και δεν ήξερα τι να τους πω.
COBRA ρίξε ένα update βρε!

iraklis1971
21-05-2011, 21:21
Μολις τα καταφερα!

george13gr
22-05-2011, 10:11
για πες για πες?
αμάξι πίστα?

iraklis1971
25-05-2011, 15:21
Καταρχην εκανα λαθος γιατι επαιζα σε ολοκληρη την πιστα.:doh:Τελικα καταλαβα τι επρεπε να κανω και τα καταφερα με ενα Renault Clio MR.Κλασικα στην Tsukuba.Οχι τπτ το ιδιαιτερο καμια12000 ποντους.:bike: