PDA

View Full Version : Eurovision 2011



Ezio
05-03-2011, 12:10
Έχουμε θέματα για τις προηγούμενες αλλά όχι για αυτή οπότε είπα να ανοίξω ένα θέμα για την φετινή eurovision.
Στις 14 Μαΐου θα διεξαχθεί ο τελικός της eurovision στο Düsseldorf της Γερμανίας, με τον πρώτο και τον δεύτερο ημιτελικό να προηγούνται στις 10 Μαΐου και στις 12 Μαΐου αντίστοιχα. Θα μας εκπροσωπήσει ο Λούκας Γιώρκας με το τραγούδι Watch my dance.http://www.youtube.com/watch?v=EGwJnJeZzt8


Εγώ πάντως θα είμαι ευχαριστημένος αν πάρουμε θέση εντός δεκάδας. Ραπ και ζεϊμπέκικο; Περίεργος συνδυασμός. Ελπίζω τουλάχιστον σε καλή σκηνική παρουσία, γιατί αλλιώς... Ειδικά αν έχουμε δυνατούς αντιπάλους, δεν θα πάρουμε τίποτα.

the master
05-03-2011, 12:28
εντος δεκαδας?!?!

βαζω στοιχημα τη ζωη μου οτι δεν περναμε τους ημιτελικους ...

ilias78
05-03-2011, 16:08
τρελη μουφα το τραγουδι.

grip
05-03-2011, 16:47
Αχ....
Που πήγαν τα ιστορικά threads με την Sakis-mania στην Eurovision...:P

MajereMP44
05-03-2011, 17:40
Exει να πέσει γέλιο! μακάρι να μην ξεχαστώ και να δω live φετος τον διαγωνισμό!

tnf50
05-03-2011, 18:09
εκτος του οτι δε μου αρεσει και το ειδος,το τραγουδι ειναι μουφα επειδη ειναι και καπως επαναλαμβανομενα

the master
07-03-2011, 10:49
και οι στοιχοι δεν ταιριαζουν με τη μουσικη

Vicarious
07-03-2011, 12:37
Καλύτερα να στέλνανε τον Μητροπάνο, ή τους Going through ξεχωριστά, παρά μία μίξη και των 2 ΜΑΖΙ!
Έλεος! Ούτε τελικό δεν πάμε! χαχα

Βέβαια τα άλλα δεν τα άκουσα, μπορεί να ήταν και χειρότερα από αυτό.

Εγω χαζεύω eurovission όταν δεν έχω κάτι καλύτερο να κάνω και περνάω 2 ώρες ευχάριστα χαζεύοντας μοντελάκια!!
Θυμάμαι το περσινό της αρμενίας (Eva Rivas) που έμοιαζε στην Τζολί..
Τι μ....άρα Θεέ μου!
Απολάυστε:


YouTube - HQ Eurovision 2010 Armenia:Eva Rivas-Apricot Stone(Live final)

grip
07-03-2011, 13:12
Φύγαμε για Αρμενία σε λέωωωωω............

Υ.Γ. Τσίμπα και το rep για το οφθαλμόλουτρο Καθαρά Δευτέρα. :)

dykon
07-03-2011, 13:18
SE lew einai to swsto :P

grip
07-03-2011, 19:14
αχααχχααχα.Σωστός!!!
Το διόρθωσα φίλε :)

HarrisDo
07-03-2011, 23:05
O τέλειος συνδυασμός! Ειδικά η σκέψη με την ζεμπεκιά στο Refren καταπληκτική..
Καλά μας δουλεύουν?? Όχι τον ημιτελικό δεν περνάμε..καλύτερα από τώρα να αποσυρθούμε..

widebit
07-03-2011, 23:26
Μα πως ασχολειται ακομα ο κοσμος με eurovision? Δεν ειναι καν τραγουδια αυτα...
Δεν επρεπε να μοιραζουν βραβεια και ποντους εκει, ωροασπιδες επρεπε να δινουν.. :D

Ezio
09-03-2011, 15:26
Μα πως ασχολειται ακομα ο κοσμος με eurovision? Δεν ειναι καν τραγουδια αυτα...
Δεν επρεπε να μοιραζουν βραβεια και ποντους εκει, ωροασπιδες επρεπε να δινουν.. :D

Τα ελληνικά (όχι μόνο τα φετινά) είναι όντως λίγο πολύ ότι να 'ναι. Κάποια ξένα όμως είναι πολύ καλά.

dimitrisasp
17-03-2011, 14:59
Ευχομαι φετος να γινει κατι (να βαλουμε μυαλο βασικα) και να εγκαταλειψουμε το διαγωνισμο για παντα!

grip
17-03-2011, 15:23
Εδώ μπήκε η Ιταλία φέτος μετά από τόσα χρόνια που τον σνόμπαρε αυτόν τον διαγωνισμό,και θα φύγουμε εμείς που είμαστε πρώτοι για καρναβάλια και χορούς...

Ezio
10-05-2011, 15:29
Για όποιον ενδιαφέρεται, ο πρώτος ημιτελικός είναι σήμερα, στις 22:00 από την ΝΕΤ και την ΕΡΤ HD.

MajereMP44
10-05-2011, 16:23
Aν περάσουμε τον πρωτο ημιτελικό χωρίς να φάμε γκολ έχουμε πιθανοτητες στον επαναληπτικο στο ΟΑΚΑ να περάσουμε τελικό.Το άλλο ζευγαρι ποιο είναι?Μην μας πέσει καμια Μπαρτσελόνα στον τελικό γιατί σκουρα τα πράγματα.Αν και ο Μουρινιο έδειξε το δρόμο πως να τους αντιμετωπίσουμε.Για να δούμε.
Οπα σορρυ γιουροβισιον είπαμε ε? ααα καλαααααααααα Το δείχνει και σε HD άρα θα το δω!Εχει να πέσει γέλιο

messi10
10-05-2011, 16:31
Θα λιωσουμε :P :P
Που παμε ρεεεεεεεε; Aπαισιο τραγουδι,εντελως fail οπως και ολα τα songs στην Eurovision.1 τραγουδι το χρονο ειναι καλο και αν...

katsouras
10-05-2011, 16:37
Παιδια εχω να θεσω 2 ερωτηματα αφου ανοιξατε τετοιο topic..
1)Τα λεφτα για την χρηματοδοτηση του γκρουπ και το εκαστοτε προμοταρισμα απο που προερχονται?
2)Γιατι εφοσον ειμαστε στην μεση ενος συγχρoνου οικονομικου πολεμου καθομαστε σε ενα παιχνιδι οπου μονο καλλιτεχνικα και οπτικοακουστικα κριτηρια δεν εχει?Ολοι ξερουμε οτι ειναι πολιτικα στημενο!Ειδαμε και περσυ το ξινο - αφωνο στραβομουτσονο γερμανιδακι ποσο ευκολα βγηκε..Ολα ειναι πολιτικα παιχνιδια και ολοι καθονται στην Γερμανια μαζι και εμεις δυστυχως...

Οσο για το τραγουδι..ποιο καλα ειχα να παει αυτο...

http://www.youtube.com/watch?v=jBBy0BQwIwA

Φατε σπορια σας λεωωωωωωωωωω

I_HAVE_A_NAME_
10-05-2011, 17:06
Ούτε καν τα ημιτελικά βλέπω να περνάμε.Πολύ αδιάφορο τραγούδι...

the master
10-05-2011, 23:42
ειδα τα τραγουδια σημερα,
για μενα ξεχωρισαν
τουρκια ,γεωργια,ουγγαρια,αζερμπαιτζαν,

κ φυσικα η ελλαδα ,δεν περιμενα τοσο καλη εμφανιση ,εβγαλε τρομερο παθος ο λουκας
και ημασταν η μονη χωρα χωρις gay/φλορους/ντιβες, νομιζω οτι αυτο θα μετρησει κ θα περασουμε σημερα

I_HAVE_A_NAME_
10-05-2011, 23:54
Εάν το κρίνεις το κομμάτι καθαρά με μουσικά κριτήρια είναι το λιγότερο αδιάφορο.Φυσικά η eurovision είναι εικόνα και όχι μόνο μουσική.Βασισμένοι σε αυτό μπορεί και να περάσουμε.

the master
11-05-2011, 00:16
φιλε μου κανεις μεγαλο λαθος κατ εμε,το τραγουδι σε σχεση με τα υπολοιπα ειναι πολυ καλο , η ενορχηστρωση καλη, η σκηνικη παρουσια καλη,ο λουκας ωραια το ειπε λιγο ο stereo mike το χασε στην αρχη...αλλα το βρηκε για αυτο αλλωστε κ περασαμε!

πολυ αδικα για μενα προκριθηκε η ρωσια και η σερβια,
ηθελα να δω κ αρμενια τουρκια κ αλβανια αλλα δεν πειραζει

Ezio
11-05-2011, 00:16
Περάσαμε. Ναι, αλήθεια λέω. Να δούμε τώρα τι θα γίνει στον τελικό.

the master
11-05-2011, 00:18
ρε σεις δεν ειναι εκπληξη ,ουτε γω θα το βαζα στο mp3 μου αλλα ειναι ενα πολυ ποιοτικο τραγουδι κρινοντας το αντικειμενικα σε σχεση με τα αλλα.

the master
11-05-2011, 00:19
εντος δεκαδας?!?!

βαζω στοιχημα τη ζωη μου οτι δεν περναμε τους ημιτελικους ...

και βεβαια θελω να παρω πισω αυτο που ειχα πει γιατι οντως απ το πρωτο ακουσμα δεν μπορεις να βγαλεις μια εμπεριστατωμενη αποψη...

I_HAVE_A_NAME_
11-05-2011, 00:26
the master
Ένα ζεϊμπέκικο του σωρού είναι όπως το ακούω εγώ.
I-V είναι όλο το κομμάτι (Cm-G) Τυπική ενορχήστρωση και γενικά μετριότητα.
Φυσικά στην eurovision έχουν κερδίσει τέτοιου είδους κομμάτια γιατί είναι πανηγυράκι το όλο θέμα!

Ezio
11-05-2011, 00:30
Η παρουσίαση της Ελλάδας δεν μπορώ να πω πως με τρέλανε. Αλλά γενικά ο πρώτος ημιτελικός δεν είχε και κανένα φοβερό τραγούδι. Το ιδανικό θα ήταν η φετινή eurovision να είχε την ποιότητα του 2009.

the master
11-05-2011, 00:34
the master
Ένα ζεϊμπέκικο του σωρού είναι όπως το ακούω εγώ.I-V είναι όλο το κομμάτι (Cm-G)
Τυπική ενορχήστρωση και γενικά μετριότητα.Φυσικά στην eurovision έχουν κερδίσει τέτοιου είδους κομμάτια γιατί είναι πανηγυράκι το όλο θέμα!

ok 2 συγχορδιες ,μονο της λιθουανιας ειχε ετσι ωραιο πιανακι ολα τα αλλα ηταν techno μαλακιες ,για αυτο σε σχεση με τα υπολοιπα οπως ειπα ειναι πολυ καλο,

ασχολεισαι με τη μουσικη?

I_HAVE_A_NAME_
11-05-2011, 00:37
ασχολεισαι με τη μουσικη?
Ναι φίλε μου,πιανίστας είμαι.Ασχολούμαι με την τζάζ κυρίως.
Σίγουρα είχε τουλάχιστον περισσότερη μουσικότητα από τα άλλα κομμάτια.

the master
11-05-2011, 00:38
nice εγω κιθαριστας...ηλεκτρικος! κυριως παιζω ροκ
για αυτο και χαλαστηκα που δεν περασε η τουρκια

I_HAVE_A_NAME_
11-05-2011, 00:46
nice εγω κιθαριστας...ηλεκτρικος! κυριως παιζω ροκ
για αυτο και χαλαστηκα που δεν περασε η τουρκια
Χαχα ναι τους είδα.Στην αρχή πήγαν να το παίξουν Metallica αλλά πέρασε και δεν ακούμπησε :a010bg:
Η μουσική είναι απ΄τις πιο πλούσιες σε συναισθήματα τέχνες.Οτιδήποτε παίζει κανείς (εκτός από αυτό που παίζουμε όλοι οι άντρες:ban:)καλό είναι:a068:

Chill
11-05-2011, 04:10
Δηλαδή αυτό που παίζουμε όλοι οι άντρες είναι κακό;






Για το μπλειστατιο μιλάμε σωστά :-D

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

WolfRathmA
11-05-2011, 09:57
LOL περάσαμε;;; Απίστευτο!

Μάλλον λεφτά θα τους χρωστάμε!

LOL

messi10
11-05-2011, 11:33
Περασαμε;;; Eγω προτιμησα να δω τις βλακεις που ειχε το βραδυ παρα την Εurovision....
Ελεος,ποσο χαλια πρεπει να ηταν τα αλλα για να περασαμε εμεις(αραγε);;; :P

I_HAVE_A_NAME_
11-05-2011, 12:21
Δηλαδή αυτό που παίζουμε όλοι οι άντρες είναι κακό;

Για το μπλειστατιο μιλάμε σωστά :-D

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
Χαχχααχα το βρήκες.Όχι δεν είναι κακό, απλώς δεν είναι μουσική :hysterical:

sacram73gr
11-05-2011, 16:39
αν εχεις προβλημα με γκει και φλωρους λαθος σπορ διαλεξες χαχαχα
ασε μας ρε φιλε στον πονο μας ...
και περασαμε τελικο σαββατου δεν εχω κλεισει χαλαουα μανικιουρ στου ζορζ ...αντε τωρα να βρω ραντεβου
θα βγω τερας το βραδυ του σαββατου sodade...

tnf50
12-05-2011, 09:09
η αληθεια ειναι οτι βαρεθηκα να τη δω(εβλεπα dbz!!!)...δε βαριεσαι, θα δω τον τελικο

thanos
12-05-2011, 12:58
....Και φυσικα για πρωτη φορα βλεπουμε και ακουμε οπως πρεπει!!! (ert-hd)

Ezio
12-05-2011, 13:09
Πάντως αν οι αντίπαλοί μας δεν είναι κάτι το φοβερό και το κοινό αλλά και οι κριτικές επιτροπές εκτιμήσουν ότι το τραγούδι μας δείχνει την ελληνική παράδοση, μπορούμε να πάρουμε μια καλή θέση. Όσο για την πρώτη θέση, ίσως την πάρει η Γαλλία, αν και το τραγούδι της είναι σε στυλ όπερας, αλλά έχει χρήμα, επομένως οι κριτικές επιτροπές μπορεί να δείξουν μια προτίμηση σε αυτήν. Μάλλον έτσι κέρδισε πέρσι η Γερμανία, μιας και πέρσι στον τελικό ήταν απαράδεκτη (παρουσία χάλια, χάλια προφορά, η συμπεριφορά της τραγουδίστριας χάλια επίσης).

xrusos
12-05-2011, 13:42
Εγώ πιστεύω μέσα στην πεντάδα.

the master
12-05-2011, 14:40
οι γερμανοι παιζουν με τα νευρα μας ετσι?

georgios
12-05-2011, 15:54
YouTube - Hitler Eurovision 2011- Λούκας Ξ“ΞΉΟŽΟΞΊΞ±Ο‚ & Stereo Mike
edit:
ego pantos gustaro zebekiko. o paradosiakos ixos ke to xoreutiko to sozi. ine poli kalitero apo pola ala pu exume stili. ekso akuo oti gustarun trela. mu fenete oti kapioi viastikate na to thapsete
YouTube - Greece Semi Final Eurovision 2011 - Loukas Yiorkas - Watch my dance HQ

the master
12-05-2011, 23:49
σημερα μου αρεσαν η μολδαβια και τα σκοπια κ η λευκορωσια καλη ηταν αλλα αυτο το i love belarus δεν μου ακουγοταν ευχαριστα...

για ρειξτε ομως μια ματια εδω,τι μου θυμησε η δανια
YouTube - Eurovision 2011 - Denmark - A Friend in London - New Tomorrow

συγκρινετε το με την ιρλανδια το 2006
YouTube - Ireland Eurovision 2006

--------------------------------------------------------------------------

Ezio
15-05-2011, 08:54
Νικήτρια χώρα το Αζερμπαϊτζάν.
Η Ελλάδα πήρε την έβδομη θέση.

Εντυπώσεις και παράπονα από τον τελικό:
Εντυπωσιακό το comeback της Ιταλίας με την δεύτερη θέση που πήρε.
Η Lena πολύ καλύτερη από πέρσι, έχει βελτιώσει την προφορά της, το τραγούδι ωραίο και η σκηνική παρουσίαση καλύτερη.
Τα τραγούδια γενικά δεν ήταν αριστουργήματα, δεν ήταν όμως και κακά.
Όσο για εμάς, πιστεύω ότι καλύτερα τα πήγαμε στον πρώτο ημιτελικό παρά στον τελικό. Η έβδομη θέση είναι μια χαρά, με δεδομένο ότι μειώσαμε τις δαπάνες.
Στον τελικό προέκυψαν κάποιες καθυστερήσεις, ένα τραγούδι καθυστέρησε να βγει και ένας τύπος υπεύθυνος για τους βαθμούς καθυστέρησε να τους δώσει.
Στο σημείο όπου η παρουσιάστρια έλεγε για το cd, το dvd και το blu-ray του διαγωνισμού, γιατί πήγε και έκατσε μαζί με τον Γάλλο; Καθαρή προώθηση του τραγουδιστή και κατά συνέπεια της χώρας, έκανε.
Απαράδεκτο το γιουχάισμα των θεατών σε κάποια σημεία του τελικού.



Πριν την ψηφοφορία είπαν κάτι για έναν αλγόριθμο ή κάτι τέτοιο, με μαθηματικά έχει σχέση, για τους ψήφους. Κατάλαβε κανείς τι είναι αυτό;

ps4
15-05-2011, 10:37
Ηθελα να ηξερα ποιος ψηφισε την Ελλαδα ρε φουστη μου; Το τραγουδι απο τα χειροτερα τραγουδια που εχω ακουσει EVA. Σαν μοιρολοϊ, σαν τραγουδι κηδειας ενα πραγμα. Ο Γιουρκας Γιορκας Μποκας πως σκατα τον λενε ενα χαλι μαυρο. Το ζειμπεκικο δε.....ιιιιχααααααααα

Και ηρθαμε στην θεση 7. Ημαρτον. Πραγματικα ημαρτον.

Ezio το εβγαλε ενας μαθηματικος (δεν θυμαμαι εθνικοτητα) για να υπαρχει ''και καλα'' αγωνια στην βαθμολογια. Δηλαδη να μην φευγει μια χωρα με +30 και παπαλα το παιχνιδι στα πρωτα λεπτα. Να υπαρχει μια αγωνια και μια ισορροπια στους βαθμους ωστε να μας κραταει μεχρι τελους.

Dragonpaul
15-05-2011, 10:41
Ηθελα να ηξερα ποιος κουφος ψηφισε την Ελλαδα ρε φουστη μου; Το τραγουδι απο τα χειροτερα τραγουδια που εχω ακουσει EVA. Σαν μοιρολοϊ, σαν τραγουδι κηδειας ενα πραγμα. Ο Γιουρκας Γιορκας Μποκας πως σκατα τον λενε ενα χαλι μαυρο. Το ζειμπεκικο δε.....ιιιιχααααααααα

Και ηρθαμε στην θεση 7. Ημαρτον. Πραγματικα ημαρτον.

Ezio το εβγαλε ενας μαθηματικος (δεν θυμαμαι εθνικοτητα) για να υπαρχει ''και καλα'' αγωνια στην βαθμολογια. Δηλαδη να μην φευγει μια χωρα με +30 και παπαλα το παιχνιδι στα πρωτα λεπτα. Να υπαρχει μια αγωνια και μια ισορροπια στους βαθμους ωστε να μας κραταει μεχρι τελους.
Ε, μαλλον δε συμφωνουνε ολοι με το σκεπτικο σου.

plakas
15-05-2011, 10:48
ρε παιδια ποιος εκατσε σπιτι του να δει eurovision; ενα μεγαλο φιασκο ειναι αυτος ο διαγωνισμος....!!!και που βγηκαμε 7η τι με αυτο,λες να ανεβηκαμε σαν χωρα στα ματια των Ευρωπαιον φιλων μας :S....με τα προβληματα που εχει η χωρα ειναι λιγο σταχτη στα ματια ολο αυτο δεν νομιζετε......!!και μετα λεμε για τα αεροπλανα που ψεκαζουν :( !!

le_71
15-05-2011, 10:58
Ηθελα να ηξερα ποιος κουφος ψηφισε την Ελλαδα ρε φουστη μου; Το τραγουδι απο τα χειροτερα τραγουδια που εχω ακουσει

Είναι φούγκα σε ΛΑ ελλάσονα

ps4
15-05-2011, 11:07
Σιγουρα δεν συμφωνουν ολοι με μενα. Λογικο ρε παιδια. Και εγω την αποψη μου γραφω. Με λιγο στομφο και υπερβολη παραπανω. Κουλ.

Οτι μοιαζει με μοιρολοϊ παντως μην πειτε οχι...
μοιαζει.

MajereMP44
15-05-2011, 11:39
Εκατσα και το ειδα με παρέα.Μια "χαρά" ητανε η eurovision με τους gay της κλπ.Τουλάχιστον δεν στείλαμε καμιά τελειωμενη όπως ΟΛΟΙ οι άλλοι.Μα ολοι.Σαν τραγούδι μόνο η Georgia μαρεσε αλλά ήταν κανονικό τραγούδι και όχι παραλαπίπα.Γενικά μην κράζετε αυτούς π βλέπουν το διαγωνισμό , ο καθένας το κάνει για το δικό του λόγο.Οπως π.χ. άλλος κάθεται και πάιζει το "lego star wars" ή το "μαγια η μέλισσα τωρα και σε 3D"για να πάρει τα τρόπαια ας πούμε.Δεν θα τον κατηγορήσω.

george13gr
15-05-2011, 11:45
Εγώ δεν την είδα την eurovision αλλά κάνοντας ένα ζαπινγκ έπεσα πάνω σε δυο τύπους με κόκκινα δίδιμους ΚΑΡΑΓΚΕΟΥΛΕΣ...ουστ ρεεεεε...

Ezio
15-05-2011, 11:57
Τους Ιρλανδούς. Πιο πολύ έβλεπα το φόντο πίσω τους παρά αυτούς. Τρομερά gay ήταν η συμμετοχή του Ισραήλ, όπου η τραγουδίστρια, είναι γυναίκα, επειδή έχει υποβληθεί σε εγχείρηση αλλαγής φύλου.

tnf50
15-05-2011, 12:16
Τους Ιρλανδούς. Πιο πολύ έβλεπα το φόντο πίσω τους παρά αυτούς. Τρομερά gay ήταν η συμμετοχή του Ισραήλ, όπου η τραγουδίστρια, είναι γυναίκα, επειδή έχει υποβληθεί σε εγχείρηση αλλαγής φύλου.

Ειπα και γω τι φωνη ηταν αυτη που ειχε....γενικα δε με ενοχλουν οι gay αλλα μου τη σπαει που το προβαλλουν τοσο πολυ στην eurovision. Για μια ακομα φορα μας δειχνουν οτι στο συγκεκριμενο διαγωνισμο πανε ολοι εχοντας για κυριο ''οπλο'' την εμφανιση και την ''τρελα'' και οχι το ταλεντο

Ezio
15-05-2011, 12:22
Δεν είναι όλοι έτσι. Για παράδειγμα, η Νορβηγία το 2009 με τον Alexander Rybak ήταν καταπληκτική συμμετοχή, η καλύτερη μέχρι τώρα για μένα που έχω δει στην eurovision. Όπως και η συμμετοχή της Ισλανδίας το 2009 με την Yohanna ήταν πολύ καλή και πολύ σοβαρή.

messi10
15-05-2011, 14:12
Εγω προσωπικα ειδα μονο την ψηφοφορια γιατι αυτο μονο εχει μια ''μικρη αγωνια''.
Θα συμφωνησω με ps4 και tnf,με καλυψαν απολυτα.
Απο την αλλη,συμφωνω με τον Ezio για το οτι η καλυτερη συμμετοχη στην Eurovision μεχρι τωρα ειναι του Rybak το 2009.

I_HAVE_A_NAME_
15-05-2011, 14:27
Κρίνοντας από την σκοπιά του μουσικού και όχι του θεατή πάντως έχω διαπιστώσει ότι εδώ και αρκετά χρόνια αυτό που μετράει όλο και λιγότερο σε αυτόν τον "διαγωνισμό τραγουδιού" είναι το ίδιο το τραγούδι και η μουσική γενικότερα.
Περισσότερο μετράνε πράγματα όπως οι γεωγραφικές θέσεις,οι συμπάθειες,το marketing,το κοινό που καταφέρνει να απευθυνθεί η κάθε συμμετοχή (άνδρες,γυναίκες,gay,κοριτσάκια στην εφηβεία,κλπ)
Το κομμάτι μας φέτος ήταν ένα απλοϊκό ζεϊμπέκικο άλλα και όσα βγήκαν σε καλύτερες θέσεις ήταν το ίδιο απλοϊκά και ακόμα πιο κακόγουστα.(Εκτός από της Ιταλίας που κάτι προσπάθησαν να κάνουν)

Vicarious
15-05-2011, 15:22
Συμφωνώ με ps4. Το τραγούδι μας ήταν πολύ μονότονο, ειδικά οι καταλήξεις.
Ούτε λίγο vibrato ρε παιδί μου, μία αλλαγή.

Πολλά τραγούδια σαν από δεκαετία 80, άλλα σαν από δεκαετία 90 κτλ..

Καλοί ήταν Ουγγαρία, Σουηδία, Γεωργία. Εγώ Μολδαβία θα ψήφιζα πάντως..

Τέτοια τραγούδια μου αρέσουν για Eurovission με χαβαλέ.

Πάρτε ένα που μου αρέσει παλιό:

YouTube - Athena - For Real (Eurovision 2004 - Turkey)

Vicarious
15-05-2011, 15:23
Συμφωνώ με ps4. Το τραγούδι μας ήταν πολύ μονότονο, ειδικά οι καταλήξεις.
Ούτε λίγο vibrato ρε παιδί μου, μία αλλαγή.

Πολλά τραγούδια σαν από δεκαετία 80, άλλα σαν από δεκαετία 90 κτλ..

Καλοί ήταν Ουγγαρία, Σουηδία, Γεωργία. Εγώ Μολδαβία θα ψήφιζα πάντως..

Τέτοια τραγούδια μου αρέσουν για Eurovission με χαβαλέ.

Πάρτε ένα που μου αρέσει παλιό:

http://www.youtube.com/watch?v=kva951_ov0s

the master
15-05-2011, 17:10
και γω μολδαβια ψηφισα αλλα πηγε τζαμπα!!!

tον ειδα το διαγωνισμο και αυτο που μου αρεσε ειναι οτι δεν υπηρχαν φαβορι
δικαια νικη για αζερμπαιτζαν,δικαια η ελλαδα 7 θεση.
μλκς οι γερμανοι που ξεραν να αποδοκιμαζουν οταν ψηφιζοντουσαν γειτονες αλλα ξεχαστηκαν οταν εδωσαν το 12 στην αυστρια.