PDA

View Full Version : Amazon.com



Alex
14-10-2007, 13:58
Παιδιά έχει ψωνίσει κανείς σας από το Amazon;Το Αμερικάνικο ή Αγγλικό;Θέλω να πάρω κάτι πραγματάκια,αλλά δεν ξέρω πόσο θα χρεώσουν τα μεταφορικά.Κάτι γράφει για FREE Super Saver Shipping,αλλά θα τα στέλνουν δωρεάν Ελλάδα;απο Αμερική έχει φόρο;αν γνωρίζει κανείς...

georgios
14-10-2007, 19:22
apo to uk exo psonisi. peripu 3 lires itan nomizo ta metaforika. kane egrafi ke ligo prin kanis confirm order su lei to sinolo. gia aglia ine mono tsaba giati iparxi ksexorista amazon gia kathe xora (xia tis sovares xores). nomozo apo to galiko ine tsaba ta metaforika ala prepi na kseris galika.

apo ameriki den exo psonisi. pexnidia amerikanika den stelnun edo.

gia pexnidia pio poli simferi to play.com ke to games-asia.com

blizard
14-10-2007, 22:51
λίγο πριν βάλεις στοιχεία κάρτας σου λέει το ποσό... 7$ νομίζω είναι τα μεταφορικά , αλλά δεν στέλνουν όλα τα είδη σε ελλάδα.
(τελωνείο ίσως περάσεις αν πάρεις κάτι ακριβό, πολύ πάνω από 100$)

Alex
15-10-2007, 00:27
ευχαριστώ για τις πληροφορίες παιδιά.2 ρολόγια θέλω να πάρω,και μπορεί και τίποτα άλλα "ψιλά"!στο σύνολο θα είναι γύρω στα 300+ δολλάρια.

TopGunZ
15-10-2007, 17:57
Δύσκολο. Μόνο βιβλία ταινίες και μουσική Ελλάδα από Αμερική, +software (βλέπε παιχνίδια) από Αγγλία. Εγώ έχω ψωνίσει κανά δυο χιλιάρικα σε βιβλία και παιχνίδια από Αγγλία, αλλά για παιχνίδια καλύτερα play.com.