PDA

View Full Version : Δανεισμός αυτοκινήτων



odytsak
19-02-2011, 00:48
Ενα καινούριο χαρακτηριστικό του update 1.06 είναι οι δανεισμοί αυτοκινήτων.

Δεν χρειάζεται πλέον να στέλνουμε αυτοκίνητα,
μπορούμε να δανειστούμε από τους φίλους μας κάποιο αυτοκίνητο
και να τρέξουμε μ'αυτό σε κάποιο αγώνα του GT mode που δεν μπορούμε να βγάλουμε
ή στα special events
ή ακόμη και στα εκάστοτε seasonal events.

Απαραίτητη προυπόθεση είναι ο φίλος μας να το έχει κοινοποιήσει για χρήση διαδικτύου.

Οσοι λοιπόν είστε στην friendlist μου μπορείτε μέσα από το προφίλ μου να δανειστείτε άμεσα χωρίς να ερωτηθώ
ένα από τα παρακάτω τα οποία τα έχω κοινοποιήσει...

την Ferrari F2007 για να τρέξετε στο seasonal event F1,
την Red Bull X1 σε τρία χρώματα (κόκκινο, πορτοκαλί και το γνωστό prototype (carbon)
για να κερδίσετε για πλάκα οποιοδήποτε αγώνα,
την Formula Gran Turismo που είναι απαραίτητη για το πρωτάθλημα φόρμουλα του GT Mode
καθώς και το Toyota 7 που είναι το πιο δυνατό για να κερδίσετε το historic cup.

Μπορείτε φυσικά να τα δανειστείτε απλά για να τα δοκιμάσετε.

Εχω περίπου 10 θέσεις ακόμα στην friendlist,
όσοι ενδιαφέρεστε κάντε με add γράφοντας από το ps3forums.gr

giannislazy
19-02-2011, 01:11
Τα αυτοκίνητα που θα δανείσεις εσύ Μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις την ίδια στιγμή ή βγαίνουν απο το γκαράζ σου Μέχρι να τελειώσει το leasing? και αν Είναι έτσι Πόσο διαρκεί ο δανεισμός;

george13gr
19-02-2011, 10:52
εμένα δυστυχώς η friendlist μου γέμισε οπότε θα αρκεστώ στα ίδια αμάξια αλλά μόνο για τους φίλους μου...!
επίσης μπορώ να παρέχω απο το fake profile μου τα εξής:
formula 1 ferrari 2010
formula gran turismo
chaparral 2j για τα ιστορικά

drvagos
19-02-2011, 11:05
Πόσους μπορείς να έχεις στη friendlist?

odytsak
19-02-2011, 12:42
Τα αυτοκίνητα που θα δανείσεις εσύ Μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις την ίδια στιγμή ή βγαίνουν απο το γκαράζ σου Μέχρι να τελειώσει το leasing? και αν Είναι έτσι Πόσο διαρκεί ο δανεισμός;

Τα αυτοκίνητα που κοινοποιούμε στους φίλους μας
δεν μπορούμε να τα χρησιμοποιησουμε στο GT Mode,
(οι φίλοι που τα δανείζονται εννοείται ότι μπορούν),

στους online αγώνες όμως (ανοιχτό σαλόνι, το σαλόνι μου)
μπορούμε να τα επιλέξουμε από το γκαράζ μας και να τα χρησιμοποιήσουμε,
ασχέτως ακόμα κι αν κάποιος το έχει δανειστεί.

Δηλαδή μπορεί κάποιος ή κάποιοι φίλοι να τρέχουν ταυτόχρονα με το δικό μου Tοyota 7
και αν το χρειαστώ εγώ για κάποιον online αγώνα, να τρέχω κι εγώ την ίδια στιγμή.



Πόσους μπορείς να έχεις στη friendlist?

Στο psn υπάρχει στη friendlist το γνωστό όριο των 100 users.

giannislazy
19-02-2011, 12:44
Μήπως ξέρεις εάν υπάρχει και κάποιο χρονικό όριο στους εκάστοτε δανεισμούς?

odytsak
19-02-2011, 12:47
Δεν νομίζω να υπάρχει κάτι τέτοιο.

giannislazy
19-02-2011, 12:50
Άρα είναι σαν να σου δίνω ένα αμάξι ως δώρο και να περιμένω κάποια στιγμή να μου το επιστρέψεις.... Στο περίπου...

odytsak
19-02-2011, 13:05
Καμμία σχέση,

το δανεισμένο αυτοκίνητο παραμένει στο γκαράζ σου και μπορείς να το χρησιμοποιήσεις ανά πάσα στιγμή στο online
και στο GT Mode απλά απενεργοποιείς την κοινοποίηση και το έχεις σαν ενεργό.

Το αυτοκίνητο που αποστέλλεις απλά δεν υπάρχει στο γκαράζ σου.

giannislazy
19-02-2011, 13:12
Γι'αυτό λέω στο περίπου...
π.χ. Αν εγώ κοινοποιήσω μια Χ1 κια την δανειστεί κάποιος δεν θα μπορώ να την χρησιμοποιήσω στο GT mode αλλά μόνο για online αγώνες...
Ή κάτι έχω καταλάβει κάτι λάθος?

odytsak
19-02-2011, 13:24
Oπως ακριβώς το περιγράφεις γίνεται,
απλά αν κάποια στιγμή θέλεις να την τρέξεις στο gt mode βγάλε οff την κοινοποίηση.

Canto
19-02-2011, 13:26
Γι'αυτό λέω στο περίπου...
π.χ. Αν εγώ κοινοποιήσω μια Χ1 κια την δανειστεί κάποιος δεν θα μπορώ να την χρησιμοποιήσω στο GT mode αλλά μόνο για online αγώνες...
Ή κάτι έχω καταλάβει κάτι λάθος?

Δανειστηκα χτες απο τον ody (thanks man) μια φορμουλα gt που ειχε κοινοποιησει για να δω τι ακριβως ειναι ο δανεισμος.

Ουσιαστικα δεν το αποκτας το αμαξι που δανειζεσαι.Δεν το εχεις στο γκαραζ σου και οταν αλλαξεις αυτοκινητο παυει να υπαρχει.Δηλαδη το δανειζεσαι για να κανεις καποιους αγωνες και οταν αλλαξεις αυτοκινητο δεν υπαρχει πια.
Θεωρω πολυ ευστοχη κινηση τον δανεισμο με τετοιο τροπο αφου κανεις δεν μπορει να μην στο επιστρεψει ή να το κρατησει πολυ καιρο και να μην μπορουν να το μοιραστουν αλλοι.

criter
19-02-2011, 17:06
Γιατι νομιζω πως η κοινοποιηση αυτοκινητων στο διαδυκτιο ηταν εκει και πριν το update 1.06, Anyway...

Ηθελα να ρωτησω αν αυτος που δανειζει, κερδιζει και credits απο αγωνες που θα κερδισει αυτος που το δανειζεται;

Τι γινεται την ωρα που καποιος οδηγει ενα δανεικο και αυτος που το δανειζει ξαφνικα απενεργοποιησει την κοινoποιηση :p

Εχω κοινοποιησει και εγω μερικα, μεχρι 6 μπορεις συνολικα.

Ferrari Formula F10
Suzuki Escudo

To αλλο επισης ενδιαφερον ειναι η κοινοποιηση οδηγων για το b-spec.

MoNtOyA
19-02-2011, 17:11
+1 στο φιλο odytsak για τν κοινοποιηση με σωζεις :D

odytsak
19-02-2011, 17:16
Γιατι νομιζω πως η κοινοποιηση αυτοκινητων στο διαδυκτιο ηταν εκει και πριν το update 1.06, Anyway...

Υπήρχε αλλά ήταν μόνο για επίδειξη και όχι για δανεισμό.



Ηθελα να ρωτησω αν αυτος που δανειζει, κερδιζει και credits απο αγωνες που θα κερδισει αυτος που το δανειζεται;

Οχι δεν κερδίζεις τίποτα.



Τι γινεται την ωρα που καποιος οδηγει ενα δανεικο και αυτος που το δανειζει ξαφνικα απενεργοποιησει την κοινoποιηση :p

Δεν θα γίνει τίποτα θα συνεχίσει να το έχει μέχρι να το αλλάξει,
απλά δεν θα μπορεί να το ξαναδανειστεί εφ'όσον έχει βγει off.



To αλλο επισης ενδιαφερον ειναι η κοινοποιηση οδηγων για το b-spec.

Αυτό είναι άλλο κεφάλαιο, έχω ανοίξει ήδη ξεχωριστό thread
http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=9399

odytsak
25-02-2011, 12:44
Και μετά το τελευταίο update 1.07 όπου δεν επιτρέπετε η αποστολή οχήματος που κοστίζει πάνω από 1 εκατομμύριο
ο δανεισμός πλέον είναι ο μοναδικός τρόπος για να οδηγήσει κάποιος από τη friendlist μας τα ακριβά μας αυτοκίνητα.

Στο προφίλ μου πλέον πρόσθεσα και μια Ferrari F1' 10.

odytsak
11-03-2011, 19:10
Οποιος θέλει κάποιο αμάξι που είναι αξίας πάνω από 1 εκατομμύριο
δεν έχει παρά να μου το ζητήσει να το κοινοποιήσω στους φίλους
και να το δανειστεί είτε για να τρέξει σε κάποιον αγώνα
είτε έτσι απλά γιατί θέλει να το δοκιμάσει να δει πως πάει.

619zx
19-03-2011, 17:11
Χρειαζομαι αν μπορει καποιος την formula gran turismo για τον αγωνα με τις formules.. μπορει καποιος να μου την δανεισει? εαν ναι να επικοινωνισει μαζι μου στο email
gpanos92@hotmail.com. Στο παιχνιδι θα με βρειτε ως counter3004..

Ευχαριστω!

giannislazy
19-03-2011, 17:14
Χρειαζομαι αν μπορει καποιος την formula gran turismo για τον αγωνα με τις formules.. μπορει καποιος να μου την δανεισει? εαν ναι να επικοινωνισει μαζι μου στο email
gpanos92@hotmail.com. Στο παιχνιδι θα με βρειτε ως counter3004..

Ευχαριστω!

Τα περασες Όλα τα Αλλα;

619zx
19-03-2011, 17:26
Τα περασες Όλα τα Αλλα;

οχι ολα ακομη..αλλα θελω να την δοκιμασω κιολας και να περασω και τις πιστες που εχει!

giannislazy
19-03-2011, 17:32
οχι ολα ακομη..αλλα θελω να την δοκιμασω κιολας και να περασω και τις πιστες που εχει!

Απλά το πρωτάθλημα με την φόρμουλα Είναι 40 λεπτά ο αγώνας επί 6... Ασε που Είναι σχετικά δύσκολο... Περνά τα υπόλοιπα πρώτα Είναι η συμβουλή μου.

619zx
19-03-2011, 17:34
Απλά το πρωτάθλημα με την φόρμουλα Είναι 40 λεπτά ο αγώνας επί 6... Ασε που Είναι σχετικά δύσκολο... Περνά τα υπόλοιπα πρώτα Είναι η συμβουλή μου.

οκ.τι λευτα δινει?

giannislazy
19-03-2011, 17:38
οκ.τι λευτα δινει?

Αν θυμάμαι καλα περίπου 40000 ο κάθε αγώνας. Τπτ δλδ σε σχέση με την δυσκολία του. Μιλάμε για 40 λεπτά να τρεχεις χωρίς λάθος... Και στο Τέλος να κερδίζεις με 10-15 sec διάφορα...

619zx
19-03-2011, 17:41
Αν θυμάμαι καλα περίπου 40000 ο κάθε αγώνας. Τπτ δλδ σε σχέση με την δυσκολία του. Μιλάμε για 40 λεπτά να τρεχεις χωρίς λάθος... Και στο Τέλος να κερδίζεις με 10-15 sec διάφορα...

χμμ..καταλαβα! να σε ρωτησω την formula gran turismo στην δινει καποια στιγμη το παιχνιδι? η την αγοραζεις μονο σου?

giannislazy
19-03-2011, 17:46
χμμ..καταλαβα! να σε ρωτησω την formula gran turismo στην δινει καποια στιγμη το παιχνιδι? η την αγοραζεις μονο σου?

Δυστυχώς δεν στη δίνει κάπου. Πρέπει να την πάρεις Αλλα για μένα αξίζει. Εκτός του συγκεκριμένου αγώνα Μπορείς να την χρησιμοποιήσεις σε πολλούς άλλους ειδικά σε αντοχής...

619zx
19-03-2011, 17:47
Δυστυχώς δεν στη δίνει κάπου. Πρέπει να την πάρεις Αλλα για μένα αξίζει. Εκτός του συγκεκριμένου αγώνα Μπορείς να την χρησιμοποιήσεις σε πολλούς άλλους ειδικά σε αντοχής...
οκ φιλε !

odytsak
20-03-2011, 04:16
Αν δεν την αγόρασες την formula gt στείλε μου ένα request να την δανειστείς από μένα.

619zx
20-03-2011, 18:11
οκ ευχαριστω! αν ειναι θα σου πω!

astrag2000
24-06-2011, 13:04
Έφτασε λοιπόν η ώρα να κάνω και εγώ τους αγώνες formula και είπα να την αγοράσω αφού θα μου ήταν χρήσιμη και σε διάφορους άλλους αγώνες.... Στρώνω λοιπόν τον πισινό μου κάτω και μετά από κάμποσες ώρες λιωσίματος έχω μαζέψει τα αναλογούντα τάλαντα ( γύρω στα 4.500.000 + κάτι ψιλά...για να μείνουν και ρέστα ) και πάω και αγοράζω την formula !!!!
Πριν κάνα-δυο μέρες κοίταξα πάλι στα μεταχειρισμένα να δω τι παίζει και τι βλέπω.....formula gran turismo με 2.500.000 και 0 χλμ... Και η ερώτηση μου είναι το σπας η δεν το σπας τώρα κύριε πρόεδρε??????

MajereMP44
24-06-2011, 13:21
Βιαστηκες κουμπαρε....νομίζω οτι στο thread του GT5 καποιο παιδι ειχε αναφέρει οτι μετα την επαναφορα του store πεσανε οι τιμες στην αντιπροσωπεια που υπαρχει στο ιντενετ....κριμα....μην το σπασεις ομως ....σπαστο οταν παρεις πρεφα οτι τα events με το πρωταθλημα formula δεν βγαινει με τπτ.

astrag2000
24-06-2011, 15:53
Δυστυχώς φίλε MajereMP44 η αγορά ήταν πριν πέσει το network της SONY.....

minaras_tio
06-07-2011, 11:21
Χθες αγορασα και εγω τη formula 2,500,000. Τιποτα ρυθμισεις γενικες καλες να προτεινετε;

Sent from my iphone...

astrag2000
06-07-2011, 21:21
Προσωπικά δεν τις έχω πειράξει τις ρυθμίσεις, νομίζω είναι μια χαρά, εμένα με βολεύουν τουλάχιστον... ίσως μόνο την τελική να αλλάζεις ανάλογα την πίστα που τρέχεις .

giannislazy
06-07-2011, 21:36
Χθες αγορασα και εγω τη formula 2,500,000. Τιποτα ρυθμισεις γενικες καλες να προτεινετε;

Sent from my iphone...


εγώ αυτά έκανα και με βοηθήσανε πολύ...

http://www.gtplanet.net/forum/showthread.php?t=142091&page=4

fotaras
23-08-2011, 17:31
Υπαρχει καποιος φιλοτιμος να μου δανεισει καποιο αυτοκινητο για να βγαλω τους αγωνες με τα ιστορικα?20.000.000 cr ειναι τρελα λεφτα και δεν μαζευονται ευκολα τα ρημαδια!

criter
23-08-2011, 18:24
Τι τα θες τα 20 να παρεις το ferrari ε; Δεν χρειαζεται. Το Toyota 7 θες για τα ιστορικα. Το χαριζει σε καποιο αγωνα, στο B-Spec νομιζω δε θυμαμαι καλα. Δες αν το εχει κοινοποιησει κανενας φιλος σου, αλλιως κανε με add να στο δωσω εγω. Επισης θα κοινοποιησω παλι το Εscudo (1000 HP), για οποιον θελει, ιδανικο για τo τελευταιο seasonal event, Real Circuit Tours.

fotaras
23-08-2011, 18:49
Το B-SPEC δεν το εχω παιξει καθολου.Ειμαι 29 level στο Α.Στο Β ειμαι 1 level καθολου δεν εχω ασχοληθει μεχρι στιγμης!Στην αντιπροσωπεια αυτοκινητων δεν το εχει το toyota 7 που λες.Ψαχνω στα μενου τωρα αλλα δεν ξερω πως το βλεπεις αν το εχει κοινοποιησει καποιος φιλος μου.Θα σε κανω add αμα ειναι.

EDIT : Μολις το κοινοποιησεις αν μπορεις στειλε μου ενα pm ειτε εδω ειτε στο playstation network για να μου πεις που να μπω για να το παρω γιατι δεν εχω ξαναδανειστει αυτοκινητο.

Σε ευχαριστω πολυ

astrag2000
24-08-2011, 00:00
Μια πάρα πολύ καλή λύση για πολλά credits είναι οι εποχιακοί αγώνες... κρατάνε από 5 έως 8 λεπτά και δίνουν από 230.000 έως 640.000 αναλόγως τον αγώνα για όσες φορές και να τους τρέξεις !!!!

fotaras
24-08-2011, 08:36
^^ Το ξερω αυτο!Εχω παιξει πολλους αγωνες ετσι αλλα μετα απο λιγο κατανταει κουραστικο.Απλα ηθελα καποιος να μου δανεισει ενα απο αυτα τα αυτοκινητα γιατι ειναι πολυ ακριβα και ειναι πολυ βαρετο να παιζεις συνεχεια τους ιδιους αγωνες για να μαζεψεις 20.000.000 cr και να τα δωσεις ολα ετσι μονομιας για ενα και μονο αυτοκινητο.

Οσο για αυτο που λες επαιζα εναν αγωνα που παιζεις με touring cars(πρεπει να ειναι η δευτερη διοργανωση στην λιστα με τα special events). Ειναι η πρωτη πιστα αν θυμαμαι καλα,που εχει μονο 4 αριστερες στροφες,indianapolis ή daytona ειναι. 5 γυροι παιχνιδου που πατας απλα το γκαζι-καθολου φρενο-και στριβεις σε 4 στροφες!
4 λεπτα αγωνα για 399.000 cr. Τους δε αντιπαλους τους βλεπεις απο τον δευτερο κιολας γυρο απο τον καθρεφτη σου,με ενα Audi TT-R του 2005 που παιζω σε αυτον τον αγωνα.Πραγματικα πανευκολα χρηματα.

criter
25-08-2011, 18:04
Μολις το κοινοποιησεις αν μπορεις στειλε μου ενα pm ειτε εδω ειτε στο playstation network για να μου πεις που να μπω για να το παρω γιατι δεν εχω ξαναδανειστει αυτοκινητο.

Σε ευχαριστω πολυ

Για να δεις τα αυτοκινητα που εχουν κοινοποιησει φιλοι σου, πας στο Προφιλ και βλεπεις την καρτελα του προφιλ σου, οπως και των φιλων σου. Εκει φαινονται αν εχει κοινοποιησει αυτοκινητα καποιος ή οδηγους για απομακρυσμενη οδηγηση B-Spec οπου και επιλεγεις το αυτοκινητο που θελεις και μπορεις να το χρησιμοποιησεις. Στο κοινοποιησα το Toyota 7, αν και δεν το εχω περασει ουτε εγω ακομα τον δευτερο αγωνα, ολο δευτερος βγαινω. :/

Edit
Μπορει να χρειαστει να περιμενεις λιγο την καθε καρτελα να φορτωσει τα δεδομενα, δεν στα δειχνει αμεσως, αναλογα και με τη συνδεση.

klark71
10-12-2011, 02:48
Καλησπέρα. Μπορεί κάποιος να μου δανείσει κάποιο αυτοκίνητο για να κερδίσω τo Historic Car Cup; Παίζω με τιμόνι και όλες τις βοήθειες απενεργοποιημένες, οπότε δυσκολεύομαι...

ReDWeeD-1-
13-12-2011, 22:08
Καλησπέρα. Μπορεί κάποιος να μου δανείσει κάποιο αυτοκίνητο για να κερδίσω τo Historic Car Cup; Παίζω με τιμόνι και όλες τις βοήθειες απενεργοποιημένες, οπότε δυσκολεύομαι...


egw mporo na sou daniso to toyota 7

FunkyCobra
16-12-2011, 19:56
mporei kapoios na m daneisei enan puravlo gia na vgalw to gt world championship sto B spec?

lambgeo
02-01-2012, 23:20
μπορει καποιος να μου δωσει το Chaparral 2J Race Car ? psn : air4ce88

antzer
03-01-2012, 15:43
Kαλησπέρα

Γνωρίζει κανείς πώς γίνεται να αποκτήσω το 2J Chapparal;
Έχω βαρεθεί να μπαίνω στα μεταχειρισμένα, αλλά τίποτα.
Επίσης, ξέρετε κάθε πότε ανανεώνεται η λίστα με των συλλεκτών στο διαδίκτυο;

nmousios
05-01-2012, 16:33
Καλησπέρα! Εχει κάποιος το Speed 12 για δανεισμό? Μου είναι απαραίτητο για τον αγώνα drift στην Tokyo στις εποχιακές. Είμαι ήδη στην 80αδα αλλά δεν έχω το κατάλληλο αυτ/το. ¨Οποιος θέλει ας με κανει και add. Η friendslist μου είναι κενή. Thanks!

tsak77
20-01-2012, 23:16
Kαλησπέρα

Γνωρίζει κανείς πώς γίνεται να αποκτήσω το 2J Chapparal;

Το έχω κοινό αν θέλεις να τρέξεις κάποιους αγώνες. Κάνε με Add (ούτως ή άλλως έχω ελάχιστο κόσμο στη λίστα μου). Το user name μου φαίνεται. Επίσης όποιος θέλει να οδηγήσει την lamborghini aventador που υπάρχει στο τελευταίο πακέτο που κυκλοφόρησε (τουμπανιασμένη φυσικά στους 902 ίππους), καθώς και 1-2 άλλα που περιλαμβάνονται στο πακέτο αυτό ας με κάνει add.


Επίσης, ξέρετε κάθε πότε ανανεώνεται η λίστα με των συλλεκτών στο διαδίκτυο;Δεν υπάρχει απ' όσο ξέρω συγκεκριμένο τακτικό διάστημα, πολλές φορές που μπαίνει κάποια καινούργια διοργάνωση αλλάζουν, χωρίς όμως και αυτό να είναι απόλυτο.