PDA

View Full Version : Sony Sharp Shooter για το Move



Researcher
09-02-2011, 14:39
Καλησπέρα,

έψαξα όλες τις σελίδες για τα περιφερειακά και δεν βρήκα πουθενά ένα αποκλειστικά αφιερωμένο, για το καλύτερο gun -ίσως (no flames)- που θα κυκλοφορήσει εντός εντός ολίγων ημερών.

Ένα flaming bot θα έλεγε: και που ξέρεις πως είναι το καλύτερο; Αφού δε βγήκε!

Σε ένα μεγάλο ποσοστό έχει μία δόση αλήθειας ο παραπάνω ισχυρισμός αλλά ούτε στον Άρη πήγα, μα ξέρω τη σύσταση του υπεδάφους διαβάζοντας.

Έτσι, διάβασα αρκετά reviews (μην πω όλα) γιατί πολύ απλά έψαχνα το best of gun που πρόκειται να βγει ώστε να κουμπώσω πάνω το move και να καώ στο Killzone 3 [(και αν προλάβω στο MAG), υποστηρίζουν και τα 2 ΠΛΗΡΩΣ το Sharp Shooter].

Είχα καταλήξει στο Battle Rifle του οποίου τα πολύ θετικά είναι η τιμή του, αλλά μάλλον (περισσότερο δηλαδή) το γεγονός πως μετατρέπεται από πιστόλι, σε minigun έως rifle. Ε, και τί έγινε; Το Time Crisis θέλει πιστόλι να το παίξεις όμως το Resident Evil 5 Golden Edition θέλει rifle, για να προσομοιώσεις τη δράση! Οπότε το battle rifle ήταν το περιφερειακό που αποφάσισα να πάρω (στην αρχή).


http://ecx.images-amazon.com/images/I/31cUJwPw5UL._SL500_AA300_.jpg


Ένα review του εδώ:


YouTube - Playstation Move Battle Rifle Review


Η δεύτερη επιλογή μου ήταν το Machine Gun της Logitech για το ποιο αληθοφανές και το περισσότερο "δεμένο" της κατασκευής του.


http://i158.photobucket.com/albums/t116/Tricky2ufellow/Movemachinegun.jpg




Yπάρχουν πολλά άλλα, το γνωρίζω, αλλά αυτά είχα επιλέξει με τα εώς τότε δεδομένα!

Και μετά, εμφανίστηκε η πρόταση της Sony. Ό,τι και να πεις...είναι Sony.


http://i158.photobucket.com/albums/t116/Tricky2ufellow/SharpShooter.jpg


Reviews:


YouTube - Sony unveils PlayStation Move Sharp Shooter with Killzone 3 gameplay!


και


YouTube - Killzone 3: Sharpshooter with PlayStation Move


Ξέρω πως το χρώμα είναι λίγο φλώρικο. Τα αυτοκόλλητα που έρχονται πακέτο για κατά το δοκούν παραμετροποίηση της εμφάνισης με Killzone 3 ή MAG θεματικό, δε σώζουν την κατάσταση. Προτιμώ να ήταν το γνωστό black της Sony να είναι όλα μαζί ασορτί και να δείχνω περισσότερο κακός. :f014::hysterical:

Τέλοσπάντων, υπάρχουν πολλά θετικά που με οδήγησαν στο preorder εδώ και 12 ημέρες. Αυτά είναι η όχι τόσο πολύ τσιμπημένη τιμή του (σαφώς πιο τσιμπημένη από άλλα βέβαια!), ή κατά γενική ομολογία καλύτερη και ποιοτικότερη κατασκευή του και το γεγονός πως είναι Sony (θα αναπτύξω περαιτέρω τη συλλογιστική μου πάνω σ' αυτό στο τέλος του ανιαρού post μου).

Υπάρχουν πολλά guns και rifles στα οποία το motion controller του move τοποθετείται στη χειρολαβή του όπλου. Αυτό αυτομάτως σε καθιστά έρμαιο της κίνησης του χαρακτήρα με το δεξί χέρι. Όσοι λιώναμε και λιώνετε (μεγάλωσα πια) στα counter strike, medal of honor κ.λ.π. χρησιμοποιούσαμε το αριστερό χέρι για να κατευθύνουμε τον χαρακτήρα. ΑΔΥΝΑΤΩ και δε θέλω να μπω στην "δεξιά"!

Το Sharp Shooter τοποθετεί το motion controller στην εμπρόσθια χειρολαβή του όπλου έτσι ώστε να το χειρίζεσαι με το αριστερό όταν με το δεξί το χέρι θα είναι στη σκανδάλη για την κατά ριπάς συρροή δολοφονία! (υπάρχει κουμπί-mode γι' αυτό πάνω στο όπλο).

Ακριβώς, κάτω από το motion controller βρίσκεται το κουμπί για το GL, ακριβώς εκεί που θα έπρεπε να βρίσκεται δηλαδή! Δε μπορείς να κρατάς όπλο με το δεξί και να πετάς οβίδα με το δεξί! Έχεις δύο χέρια goddamit!

Το move (για να περάσουμε και στα κύρια) τοποθετείται σε οριζόντια θέση στην άκρα εμπρόσθια περιοχή του Sharp Shooter, κάτι σα μία light stabber ξιφολόγχη! Η υπακοή του move κατά το πάτημα της σκανδάλης, είναι τέλεια=άμεσα+και συνεχώς αισθητή. Το έχουν δηλώσει όλοι αυτό (ο μπάμπης ο σουγιάς, οι niggers brothers στα youtube reviews, ο λαδωμένος από τη Sony αρθρογράφος της IGN και του Gamespot).

Όπισθεν του κοντακίου βρίσκεται προέκταση για να προσαρμόζεται επακριβώς στην βέλτιση απόσταση και θέση στον ώμο του εκκολαπτόμενου δολοφόνου για άλλους, σωτήρα της Αμερικής για πολλούς από εμ(σ)άς. Δεν είναι τέλειο αυτό;

Θα προτιμήσω Sony. Γιατί πολύ απλά είναι δικό της και μπορεί να το υποστηρίξει καλύτερα από οποιονδήποτε. Ήδη εάν διαβάσετε είτε εδώ (είτε είστε δύσπιστοι σε άλλα threads) θα διαπιστώσετε πως υπάρχουν προβλήματα συμβατότητας αλλά και λειτουργικότητας με πολλά όπλα που ήδη υπάρχουν. Η Sony επιπλέον (αυτό που έλεγα προτύτερα πως θα αναφέρω) σκέφτεται να επεκτείνει τις δυνατότητές του. Υπάρχει κούμπωμα για διόπτρα...

Aυτά είχα να πω. Περιμένω περαιτέρω γνώμες και συζήτηση γιατί αποτελεί must have accessoire!

Giannis777
09-02-2011, 16:12
Συμφωνώ με την επιλογή. Αφού θα τα σκάσουμε πάλι ας το κάνουμε για το καλύτερο. Άλλωστε τα κουμπιά σ' αυτό θα αξιοποιούνται πιστεύω και καλύτερα. Κι όπως έγραψες...κίνηση με το δεξί δεν γίνεται.
Όσο για το χρώμα, πάντα το όποιο αξεσουάρ πρέπει να "αγαπηθεί" από μικρότερες ηλικίες και από casual κοινό κι αυτό είναι κανόνας...γι' αυτό και τα τραλαλά χρώματα και concept σε πολλά περιφερειακά. Οι πιο δοσμένοι gamers ουτως ή αλλως θα αγοράσουν αν κάτι βοηθάει το gaming.

Nek_Food
09-02-2011, 16:26
Researcher όνομα και πράμα πάντως έτσι;

Ωραία παρουσίαση φίλε. Άντε και καλορίζικο όταν θα σκάσει μύτη εις τα πεδία μαχών του σπιτιού σου και περιμένουμε κριτική. Αλλά δεν θέλω 5' με 15' λεπτά και τέρμα, τα σπάει είναι γμ κλπ. Θέλω να λιώσεις στο παιχνίδι για κάνα δίωρο - τρίωρο σε single και mp και μετά που θα έχεις πάθει αγκύλωση από την στάση που θα έχεις και θα περπατάς με τον ώμο ανασηκωμένο σαν τον κουασιμόδο, να μας πεις αν θα γουστάρεις ακόμη τρελά αυτή την φάση ή θα επιστρέψεις στο παλιό - καλό DS2 και χαλαρουά στον καναπέ. Έτσι, γιατί πολλοί από εμάς ψηνόμαστε για κάτι τέτοιο (Killzone 3 move gaming) και δεν θα θέλαμε να προβούμε σε μία ακόμη αποτυχημένη αγορά. :P

Ευχαριστούμε m8, περιμένουμε έ;

Researcher
09-02-2011, 16:56
Για αυτό να είσαι βέβαιος nek food.

Giannis777
09-02-2011, 19:55
Researcher όνομα και πράμα πάντως έτσι;

Ωραία παρουσίαση φίλε. Άντε και καλορίζικο όταν θα σκάσει μύτη εις τα πεδία μαχών του σπιτιού σου και περιμένουμε κριτική. Αλλά δεν θέλω 5' με 15' λεπτά και τέρμα, τα σπάει είναι γμ κλπ. Θέλω να λιώσεις στο παιχνίδι για κάνα δίωρο - τρίωρο σε single και mp και μετά που θα έχεις πάθει αγκύλωση από την στάση που θα έχεις και θα περπατάς με τον ώμο ανασηκωμένο σαν τον κουασιμόδο, να μας πεις αν θα γουστάρεις ακόμη τρελά αυτή την φάση ή θα επιστρέψεις στο παλιό - καλό DS2 και χαλαρουά στον καναπέ. Έτσι, γιατί πολλοί από εμάς ψηνόμαστε για κάτι τέτοιο (Killzone 3 move gaming) και δεν θα θέλαμε να προβούμε σε μία ακόμη αποτυχημένη αγορά. :P

Ευχαριστούμε m8, περιμένουμε έ;

Ποιός σου 'πε πως και μ' αυτό δεν κάθεσαι στον καναπέ?

gavros10
09-02-2011, 22:14
τελικα ποιο επελεξες γιατι δεν καταλαβα
της sony?
γινεται σε καποιο απο αυτα να επιλεγεις πως να ριχνει ωστε να παιζεισ και το shot και το Killzone με το ιδιο?

Researcher
09-02-2011, 22:59
Επέλεξα της Sony. Δεν καταλαβαίνω δυστυχώς ποιό εννοείς λέγοντας "shot", αλλά με αυτό τα παίζεις όλα.

Σε κάλυψα;

PDS
10-02-2011, 22:04
video
In the Trenches with Killzone 3, SOCOM 4 and the PlayStation Move Sharp Shooter
http://blog.us.playstation.com/2011/02/10/in-the-trenches-with-killzone-3-socom-4-and-the-playstation-move-sharp-shooter/

Researcher
10-02-2011, 22:56
video
In the Trenches with Killzone 3, SOCOM 4 and the PlayStation Move Sharp Shooter
http://blog.us.playstation.com/2011/02/10/in-the-trenches-with-killzone-3-socom-4-and-the-playstation-move-sharp-shooter/

Στο βίντεο μου δείχνει μια δική....????

george4791
11-02-2011, 14:56
φιλε researcher απο που το παραγγειλες?

gavros10
11-02-2011, 15:33
φιλε με καλυψες ενταξει, ξερουμε ποσο θα κοστιζει ομως αυτο της sony?
ευχαριστω

Giannis777
11-02-2011, 16:29
φιλε με καλυψες ενταξει, ξερουμε ποσο θα κοστιζει ομως αυτο της sony?
ευχαριστω


40 Ευρα

Researcher
11-02-2011, 17:10
Καλησπέρα παιδιά. Από amazon.co.uk.

dimkin
21-02-2011, 21:41
πολυ καλο και χιουμοριστικό το ποστ. και εγω εχωντας κανει μια ερευνα αγοράς στο ιδιο ειχα καταληξει απλως αναρωτιέμαι αν θα πεσει καθολου η τιμη του μετα το αρχικο launch.

απο το αμαζον τορα αμα στο στειλουν με ταχυδρομίο υπολόγισε κανα 10ημερο ελπιζω να τα χεις παραγειλει μαζι το σαρπσοοτερ και το κιλλζον για να μην ερθει πρωτα το παιχνιδι και καθεσε και το κοιτας.

gamemaniac88
24-02-2011, 13:47
Βρηκα αυτο το site: http://www.gamesbasement.co.uk/accessories/sony-ps3/move-sharp-shooter-machine-gun-ps3-PD-8920.html?utm_source=Froogle&utm_medium=marketing_medium&utm_campaign=froogle (http://www.gamesbasement.co.uk/accessories/sony-ps3/move-sharp-shooter-machine-gun-ps3-PD-8920.html?utm_source=Froogle&utm_medium=marketing_medium&utm_campaign=froogle)
που το εχει 1 λιρα φθηνοτερο απ'το αμαζον (με δωρεαν μεταφορικα) κ επισης το καλο ειναι οτι δεν εχει το φλωρικο κοκκινο χρωμα. Αξιζει αραγε απο εκει;

dimkin
27-02-2011, 22:44
παντως να εχεις υποψη το αμαζον ειναι πολυ μπροστα σε εξυπηρετηση απο αλλα ονλαιν μαγαζια, δεν μιλαω καν για τα ελληνικα. οντος το κοκκινο ειναι πολυ φλωρικο χρωμα αλλα δεν ξερω οσο το βλεπω μου φαινεται οτι και τα 40 ευρω που ζητανε ειναι πολλα για την πλαστικουρα.

dimkin
27-02-2011, 22:45
επισης το free delivery να κοιταξεις οτι ειναι οντος free και για την υπολοιπη ευρωπη οχι μονο για αγγλια.

reinko24
03-03-2011, 14:24
Πολύ καλό το reviw έχεις ρίξει πολύ διάβασμα όντως και σίγουρα έχεις μια πολύ εμπερηστατωμένη άποψη!!
Αν είχα σκοπό να πάρω κάτι τέτοιο με αυτή την αναφορά σίγουρα θα το παιρνα!!!

dimkin
03-03-2011, 14:44
τελικα το πηρε ο researcher να μας πει γνωμη?

PDS
04-03-2011, 21:36
PlayStation Move Sharpshooter review
http://www.enternity.gr/Article/PlayStation-Move-Sharpshooter/814.html?page=2

Eδω το αποθεωνουν παντως.:)

Researcher
08-03-2011, 18:20
Παίδες μου έχει έρθει εδώ και 1 εβδομάδα και το έχω παίξει κανά 10ωρο. Απλά απίστευτο!

dimkin
08-03-2011, 18:44
μονο στο killzone η παιζει και καπου αλλου? φαντζομε resident evil gold?

Maximvs
09-03-2011, 10:20
φιλε βολευει και καθιστος και ορθιος οταν παιζεις?...τα πλαινα κουμπια παιζουν κανονικα?..ειναι βολικα?

Maximvs
09-03-2011, 20:32
λοιπον...το πηρα σημερα....εχω να πω μετα απο κανενα μισαωρο παιξιματος πως ειναι πολυ καλη κατασκευη,ευκολο στο πιασιμο,ευχρηστα τα κουμπια του.Θελει μια προσαρμογη στο πως σημαδευεις λογο αλλαγης γωνιας στοχευσης,αφου το move μπαινει μπροστα και θελει μικροτερες κινησεις οταν σημαδευεις.Αν παιζεις ορθιος ισως κουραζει λιγο αλλα καθιστος οταν βρεις την γεωμετρια του ειναι παρα πολυ καλο στο χειρισμο...και σας το λεω παιζοντας με ναρθηκα στο αριστερο χερι....

2young2die®
18-03-2011, 20:14
http://www.youtube.com/watch?v=hxJRuS1YS9w

2young2die®
18-03-2011, 20:22
YouTube - Sony Sharp Shooter

g10rg0s
18-03-2011, 20:42
YouTube - Sony Sharp Shooter (http://www.youtube.com/watch?v=hxJRuS1YS9w)
... μπουμ , μπουμ ... :a050: εγραψες !!

Lefteris_X
18-03-2011, 21:18
σε λίγο θα φωνάξουμε και τον Ζαμπίδη να μας δείξει το νέο μίξερ της Mulinex.

αφού πλέον γυναίκα παρουσιάζει περιφερειακό - όπλο για το PS3....

έχουμε φτάσει στο απόγειο της εξέλιξης....:P

Maximvs
18-03-2011, 21:48
....review με το Killzone 3....τελος οι εποχες που τα κοριτσια παιζανε με barbie και κουκλες....πλεον κανουν reviews σε FPS,Shoot em up , adventure-rpg , περιφερειακα και βαζουν τα γυαλια σε ολους μας στο on-line...Μπραβο σας κυριες μου!...

Lefteris_X
18-03-2011, 22:43
μπράβο; τελικά περί ορέξεως κολοκυθόπιτα, εμφανέστατα.

προσωπικά, προτιμώ τα θηλυκά να είναι.......θηλυκά. πιστόλια, γρήγορα αμάξια, μηχανές, μπουνίδια, ατάκες του στυλ "ταγκιά, σναιπεριά" κλπ, γήπεδο για μπάλα / μπάσκετ,ε............προτιμώ να είναι αντρικά σπορ. απίστευτο ξενερουά να βλέπω γυναίκες σε όλα τα παραπάνω.

Τέσπα, Killzone είναι το θρέντ, οπότε δεν το συνεχίζω. Καλή επιτυχία στο review του μπουμ μπουμ πάντως απο εμένα στην κοπελιά, θα την προτιμούσα όμως να είναι ντυμένη περισσότερο (δεν καταλαβαίνω τον λόγο μιας φανέλας για PS3 Move.........εκτός και αν όλα ίδια - ίσα - όμοια........α, ναι........ξέρω.......έτσι είναι σήμερα...........1 φύλλο Χ πολλά άτομα)...........

2young2die®
18-03-2011, 22:45
Εσείς όλοι δε λέγατε πως τα βιντεοπαιχνίδια είναι ωραία να περνά ο χρόνος σας και μακάρι να ήθελε και η κοπέλα σας;

Τώρα παραπονιέστε; Θα φας headshot! :)

reinko24
18-03-2011, 22:50
Ωραίοοοοο τελικά αξίζει η αναμονή και τα χρήματα που γλιτώνεις όταν κάνεις παραγγελίες από Νετ!!Φοβερό!!εντελώς άλλη αίσθηση gameplay!!!Α ρε Σόνυ τη μας κάνεις χρυσό θα το κάνουμε στο τέλος το Play!!!

Lefteris_X
18-03-2011, 22:55
προσωπικά δεν έχω παίξει ποτέ, μα ΠΟΤΕ με γυναίκα vgames. άλλοι εδώ μέσα, ναι, έχουν εκφράσει τέτοιες γνώμες όπως είπες 2young2die, προσωπικά όμως ποτέ και ειλικρινά δεν θα ήθελα να παίξω ποτέ με γυναίκα, ιδιαίτερα κιόλας αν νταραβερίζομαι μαζί της (τη λέξη γκόμενα δεν την χρησιμοποιώ γιατί σημαίνει άγκυρα και.......άγκυρες στην ζωή μου δεν έχω).

τέσπα, καλό review και επεκτείνω τις ευχές μου, προς όλους όσους έχουν τέτοιες ελπίδες........άντε παιδιά......και του χρόνου αγκαζέ να κάνετε τα headshots, αγκαλιασμένοι να λιώσετε το MGS Rising και τέλος, με φούλ πάθος σφιχτά μαζί, ευχαριστηθείτε το νέο GTA5.



χμμμμμμμμμμμ............τώρα που το ξανασκέφτηκα...........δεν μου κάνει το βίντεο να είναι ιδέα της ίδιας της πρωταγωνίστριας.....πιο πολύ έχω την αίσθηση ότι κάποιο όνομα συνφορουμίτη (κλασσικός βλάκας κατά πολλούς, δήθεν-άς και πουθεν-άς, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία) ευθύνεται πίσω απο το βίντεο.........αν κρίνω κιόλας απο το φίλτρο του "σκηνοθέτη" (αν έχει τελικά περαστεί φίλτρο sepia ή παρεμφερές ή επίτηδες είναι χάλι ο φωτισμός)............αυτή η "αισθητική" με παραπέμπει (ίσως, μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια), ότι κάποιος έπεισε την κοπέλα του ή μια γνωστή του, να κάτσει μπροστά απο μία κάμερα και να πει ότι θα παρουσιάσει το νέο του sharp shooter............όχι ότι η κοπελιά αποφάσισε, έτσι απο το πουθενά να πράξει τα: α) έχει PS3, β) έχει ΚΑΙ Move γ) έχει πόρωση με FPS για Move (ΚΖ3) και δ) αγόρασε ΚΑΙ το sharp shooter............gimme a break, willya? Επίσης με μόλις 12 πόστ και εγγραφή στο φόρουμ 2young2die τον Φλεβάρη 2011, πότε πρόλαβες και ξέρεις ότι κάποιοι εδω μέσα εξέφρασαν ότι θα ήθελαν να παίζουν vgame με (τις) κοπέλες; γιατί τέτοιες κουβέντες είχαν γίνει πολύυυυυυυ καιρό πριν...........μόνο αν κάποιο "τζιμάνι" σου είπε: έλα να κάνουμε ένα βιντεάκι να γελάσουμε. πάντως, για να μην παρεξηγηθώ ότι έχω κακό ύφος (γιατί θα είχα μόνο αν με ενδιέφερε το θέμα), να ξαναευχηθώ καλό review. one way or the other......

2young2die®
19-03-2011, 00:04
1ον το PS3 είναι ψυχαγωγία! Η ψυχαγωγία δεν έχει φύλο! Έτσι νομίζω. Τη θηλυκότητα δεν την κρίνεις από το αν παίζει κάποια κοπέλα games. Φυσικά δε θα περιαυτολογήσω για αυτό.

Προς το Lefterix_X, έχεις πολύ συνδυαστική σκέψη χωρίς όμως να είναι εμπεριστατωμένη. Όλα όσα λες θα μπορούσαν να ισχύουν, αλλά δυστυχώς δεν. ΕΞ΄άλλου οι πιθανότητες ήταν 50-50. Για το 1 που αναφέρεις, δεν ήξερα τίποτα και δεν καταλαβαίνω γιατί θα έπρεπε προκειμένου να κάνω review ή να πω πως θέλουν τα αγόρια να μοιράζονται κάποιες στιγμές στο PS με τις κοπέλες τους. Έχω και φίλους και παρέα ξέρεις εκτός από το φόρουμ και βλέπω τι γίνεται...

Δε θα πω περισσότερα. Μάλλον θα διατηρηθώ στα λίγα posts σε μία κοινότητα που όλα τα βλέπει "κάπως". Είχα ετοιμάσει και review για το Bluetooth Headset 2.0 αλλά τελικά δε θα το ανεβάσω γιατί θα χαρακτηριστώ ως gadget-girl, όταν μόνο θέλω να μη ξυπνάω το βραδινό διαμέρισμα το βράδυ.

Καλές μάχες.

pm: όσα παιδιά με έκαναν add, θα τα πούμε online.

Lefteris_X
19-03-2011, 00:52
ok ok ok, δεν αντιλέγω, άλλωστε τόνισα δύο φορές ότι δεν έχω κακό / κακοπροαίρετο ύφος (καθώς δεν είναι εφικτό να φανεί το ύφος του προσώπου μου μέσω κειμένου) και εύχομαι τα καλύτερα για την προσπάθεια του review.

επίσης, τα περί θηλυκότητας και πάλι οκ, αυτή είναι η άποψή σου, επέτρεψέ μου όμως να διαφωνώ όσο αφορά τα γούστα μου καθαρά για συναναστρ)οφή πέραν φιλίας, yes? ίσως σε αυτό να παίζει ρόλο, διότι στην δική μου (11-11-1975 έτος γέννησης) παιδική-εφηβική ηλικία "ποτίστηκα" με διαφορετικές εικόνες για το τι εστί θηλυκότητα....δεν ξέρω...άλλες εικόνες, άλλα triggers, άλλες επιθυμίες και άλλα "σκηνικά φαντασίας" στο μυαλό μου.......αλλά είπαμε γούστα αυτά.


και τέλος, δεν θα ήθελα να γίνω εμπόδιο στην έκφρασή σου μέσα στο φόρουμ, όποιας μορφής είτε ποστ - είτε review, καθώς δεν είχα ούτε έχω τέτοιο σκοπό. άλλη ήταν η απορία / ενδοιασμός μου, την οποία και κάλυψες απο τα λεγόμενά σου. συνεπώς μπορείς να πορευτείς όπως είχες στο μυαλό σου (ποστάροντας, γράφοντας reviews, κλπ), αγνοώντας την παραπάνω στιχομυθία μεταξύ μας, αφού επιλύθηκε / κορέστηκε.

Εύχομαι καλή συνέχεια, ειλικρινά.


ΥΓ: Όσο περί κοινότητας που τα βλέπει "κάπως" (δεν χρησιμοποιώ αυτή τη λέξη ποτέ, γιατί έχει 1.000.000 ερμηνείες στην ελληνική my ass του σήμερα - οπότε δεν ξέρω τι σημαίνει για την κοινότητα αυτό το "κάπως").............για να μην παίρνει όλους η μπάλα εδώ μέσα, να δηλώσω ευθέως 2yound2die ότι είμαι απο τους λιγότερους που ποστάρουν, σπανίως παίζω πλέον, FPS τα απεχθάνομαι και online πλην του warhawk-uncharted 2-gran turismo 5 δεν έχω παίξει στο PS3, γιατί εν γένει δεν μου αρέσει το online. Οπότε ας μην "πάρει η μπάλα" όλο το φόρουμ, αλλά αν πρέπει να πάρει κάποιον, ε, ας πάρει εμένα...

muku
19-03-2011, 01:46
Peace! 2young2die όπως σου είπε και ο Λευτέρης αυτή ήταν καθαρά η άποψη του. Δεν ήταν κακοπροαίρετη όπως σου έγραψε αλλά ακόμη και κακοπροαίρετη να ήταν, η άποψη ενός ατόμου δεν εκφράζει ολόκληρη την κοινότητα :) Εγώ προσωπικά θα χαρώ να δω το review σου στο site και ειδικά αν πρόκειται για video review, θα είσαι πρωτοπόρος για το ps3forums.gr καθώς δεν έχουν γίνει άλλα video reviews στο παρελθόν. Ένας λόγος παραπάνω λοιπόν :D

P.S Guys, το sharpshooter μόνο σε μένα θυμίζει νεροπίστολο από wet t-shirt party??

Ixor24
19-03-2011, 03:07
P.S Guys, το sharpshooter μόνο σε μένα θυμίζει νεροπίστολο από wet t-shirt party??

Μα γιατι το λες αυτο?
http://www.waterpistol.org/wp-content/uploads/2010/01/water2.jpg
http://i158.photobucket.com/albums/t116/Tricky2ufellow/SharpShooter.jpg
:makefun::makefun::makefun::makefun:

http://3.bp.blogspot.com/_cEjs_p6NpG8/TAFCbFCXsJI/AAAAAAAACM8/aZ0-dJG1jdA/s1600/my-all-time-favorite-wet-t-shirt-photo-pic.jpg

muku
19-03-2011, 12:57
Τελικά είχα ένα δίκιο :P :P (Έβαλα σε spoiler την τρίτη φώτο για ευνόητους λόγους καθώς δεν είμαστε στο ανάλογο thread :D)

Ixor24
19-03-2011, 17:16
Τελικά είχα ένα δίκιο :P :P (Έβαλα σε spoiler την τρίτη φώτο για ευνόητους λόγους καθώς δεν είμαστε στο ανάλογο thread :D)

καλα εκανες :focus:

dimkin
19-03-2011, 17:45
καλα ρε παιδια,βγηκε η κοπελα να κανει ενα ριβιου και πεσατε ολοι να την φατε. κριμα και περιμενα να δω τις ενδυματoλογικες επιλογές στην παρουσιαση του σαρπσουτερ :)

Valkyre
21-03-2011, 12:42
Το δοκιμασα με τον Georgios και τον Nikon παιζοντας Killzone 3, στο Veteran μαλιστα γιατι ο georgios ειναι hardcore-ας τρομαρα του! :P

Ενω ειχα την εντυπωση οτι δεν υπαρχει περιπτωση να συνηθισω αυτο το πραγμα, προς το τελος τα πηγαινα αρκετα καλα. Παντως οκ ενδιαφερουσα αποψη, ομως το χειρηστηριο δεν το αλλαζω σε καμμια περιπτωση και με κανενα gimmick.

muku
21-03-2011, 13:31
Το δοκιμασα με τον Georgios και τον Nikon παιζοντας Killzone 3, στο Veteran μαλιστα γιατι ο georgios ειναι hardcore-ας τρομαρα του! :P

Ενω ειχα την εντυπωση οτι δεν υπαρχει περιπτωση να συνηθισω αυτο το πραγμα, προς το τελος τα πηγαινα αρκετα καλα. Παντως οκ ενδιαφερουσα αποψη, ομως το χειρηστηριο δεν το αλλαζω σε καμμια περιπτωση και με κανενα gimmick.

Ωραία, ευτυχώς που το πήρε ο Γιώργος να το δοκιμάσω όταν κατέβω. Εγώ, προσωπικά δεν έχω παίξει κανένα FPS πλην Counterstrike και Resistance. Και δεν είχα σκοπό να παίξω κανένα άλλο στο ps3 αφού το R2 με απογοήτευσε και γενικά gamepad για FPS είναι fail για μένα. Από τότε που είδα το νεροπίστολο όμως, είχα πει να το δοκιμάσω για να δω την ακρίβεια του και την αίσθηση που σου δίνει.

Valkyre
21-03-2011, 13:36
Το σιγουρο ειναι οτι κανει δουλεια για τους ωμους! :)

PDS
21-03-2011, 13:45
Καλα οχι και gimmick βρε:p
Εχει αποθεωθει απ'ολα τα reviews.Eνταξει δεν εχω παιξει με αυτο αλλα δεν μπορει να κανουν λαθος.:ice:

Τωρα για το χειρισμο με move εγω επιμενω οτι κατ'εμε ειναι τεραστια η διαφορα σε συγκριση με το χειριστηριο σε απολαυση.Με μια φορα δεν καταλαβαινεις την διαφορα.Οταν νιωσεις τοσο ανετα οσο νιωθεις με το dualshock δεν υπαρχει γυρισμος.

Μuku δοκιμασε το!
Ειναι ο βασικος λογος που με εκανε να ξαναπαιξω το killzone3 απο την αρχη(συνηθως δεν παιζω δευτερη φορα τα παιχνιδια).

hidd3n
16-04-2011, 22:39
Παιδιά να ρωτήσω κάτι, που μπορώ να το βρω από Ελλάδα, να το στέλνει επαρχία με νορμάλ μεταφορικά? Μόνο από πλαίσιο το βρήκα αλλά για επαρχία κάτω από 85€ παραγγελία έχει 10€ μεταφορικά! :S

JSpower
17-04-2011, 07:34
εγω τυχαια το βρηκα στα ιωαννινα σε video club 55 eyro

giannist86
29-09-2011, 10:02
Ξέρω πως λίγο πολύ ήδη ορισμένοι έχουν απαντήσει αλλά θα ήθελα μερικές απόψεις ακόμη... Συνηθίζεται εύκολα? Μετά από πχ 2 ώρες παιχνιδιού δεν σου βγαίνει ο ώμος? Ανεβάζει πραγματικά την ευχαρίστηση που παίρνεις από το παιχνίδι?
Δεν έχω κάνει ακόμα το βήμα για το move λόγω του κόστους και αν το κάνω θα είναι κυρίως για shooters, στη λογική πως (ελπίζω) ό,τι καλό βγαίνει από εδώ και πέρα σε fps θα είναι συμβατό... Απόψεις από τους έμπειρους χρήστες του?